De Brabantsche Brief Mushalong van Gebruikt in Uw soepen HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10cent Ulvenhout, 23 October 1931. Menier, As ik on lest vertelde van m'nen losten ticp, d'n fooien Sjang, die zoo kuste- ijk liegen kon, in de stad zouwcn ze zeggen „fantaseeron«lan docht ik geregeld, onder 't schrij ven onn de teugenstelling van hum. Die ók hij ons op school was. Aan Teun van den Heuvel. Dieën Teun, da s ko miek, dieën kearel was nou sjuust teugen den draad van Sjang in. Sjang liegt en fantaseert dat go 'r oew eigen 'non bult om lacht en hij is zoow 'èrm as 'n kerkrat; d n Teun liegt en knooit en ver dient goed centen en nog wa mom op den koop toe. Sjang kan van alles, Teun kan nrks. Sjang zot zooion en achterlappen, timmert, verft, Is do rechterhand van z'n Toow, naehtwakert, brengt kranten rond, zot knoopen aan de kleeren, stopt sok kon, ripperccrt naaimachines, weet kwiek met elek trische dingen om te springen, afijn: daar is gin en kel gat waar zo den Sjang veur vangen! Hij springt er altij grif deur. D'n Teun kan nog ging kommeke koffie zetten, zonder z'n pooten to ltraandon of de melk over te lateh koken, of ullehei tegelijk. Maar wat ie verduveld goed kan, verhaaltjes verzinnen! Versta me goed nou, Sjang kan da beter, veul bc- ter, maar. Ik bedoel te zeggen: Teun kan ze goed aan den man brengen! Sjang wordt er ermer van. Teun rijker. Waant Sjang liegt zoodanig, «lat ge 'm nooit go- looft. Teun liegt zoodanig da ge 'm grif gelooft. Sterker: ze gelooven Teun zelfs, as ie verhaaltjes vertelt mee 'n aander z'n woorden, z'n vorzinscls, z'nen geest. Teun gaptj Da's 't goeie woord, ja. Maar 'k praat allegaar van Teun van den Heuvel en zoo kennen ze 'ai nog nie eens. Teun hiet veul mooier! Hij hiet nou, laat ik zeggen: Antonie do Mont Blanc! ft Is nog schoonder, horre, maar ik kan nie zoo goed mooiklinkende namen verzinnen, as d'nen Tennis, zoowdat gij 't er zoo maur mee stellen mot, amico!) Afijn! Laat ik beginnen mee 't begin. Op schopl noemden wij don Teun nooit bij zijnen echten naam. Wij noemden 'in: „ons Bel". En «la kwam. d'n knul bad meer weg van 'n meid dan van 'nen jongen. Hij zag er altij erg netjes uit, alleen 's winters had ie "nen zwarten nek, maar de rest van 't jaar kondt ge 'm deur 'n ringske halen. Z'n petje stond altij prachtig recht. En mee petjes is 't z<V> gelegen: as «lie zoo pront en persieskes op d'n kop geplaceerd worren, dan ziet er d'n drager ultij 'n bietje as 'nen idioot uit. As 'nen ongevaar- lijken gek, om 't sjuuster te zeggen. Zoo whs i «»k moe1 „ona Bet", tic koet, es longen die z'n eigen veur z'n kameraads respecteerde, nie naast „ons Bet" deur 't dorp loopen, waant ge bla meerde oew eigen sjuust zoo erg, as da ge veur oew moeder den kinderwagen op-ep-neer rijen zou, mee oew jongste bruurke of zuske erin. Soms, 'nen doodenkelen keer, mocht „ons Bet" mecspculen. Dan spuiden we „goeien rechter". Ons Bet mocht dan den goi>icn rechter zijn. Veur hum wier 'nen misdadiger gebrocht, tusschen twee veld wachters, en dieën misdadiger moest deur ons Bet «ten goeien rechter dan gevonnist worren Do veld wachters klaagden «len misdadiger aan van min stens 'n dubbelden moord en dan vroeg d'n goeien rechter of beklang«le al 's méér 'nen driedubbeldcn moord bedreven had-. D'n rnistladiger zee dan: „neeë, meneer d'n rechter". D'n goeie rechter las 'm dan dc les. Zee: dat beklaagde dat nooit meer doen mocht en vroeg dan, of ie te'terschnp beloofde. Beklaagde, mei «Ie haand» n op den rug, sjuust of ie zwaar geboeid was, simde krokkedillctranen, beloofde nooit meer 'nen driedubbelden moord te zullen doen en er zeker gin gewoonte van te zullen maken, waarop d'n goeien Hechter 'm dan vrijsprak. Ons Hot dee «la schoon. 111j sprak deftig: vcurnaain en afgemeten, met leta vaderlijke in s'o stem. D'n misdadiger gerokte er van ontroerd. En op "t toppunt van zn berouw, viel ie den goeien rechter om zijnen huls en smeerde .ons Bet" vol met koeiendrek, onder «Ie hartverscheurende woorden: „wa zijdo gij toch 'nen goeien rechter". Zulke spullekes mocht ons Bet altij mee doen FEUILLETON. door GEORGC GOODCHILD. 33. Hij knikte, en zij ging «ioor mot haar werk, zoo kalm, alsof zij op de plaats thuis hoor«le. Tenslotte kwam «Ie dokter. Het was oen ruw soort man, die het grootste gedeelte van zijn leven in de bosschen gewoond had, doch zuks scheen geen afbreuk ge- «ïaan te hebben aan zijn ondervinding. „Ken mooie manier om thuis to komen. Musha long!" zeidc hij. ..Ja en toch l>on ik nog heel wat gelukkiger te recht gekomen dan iemand anders. Hebt 1' lTw hamer en spijkers meegebracht? „Wat is er aan dc hand?" ..Dat zult l wel gauw genoeg uitvinden." Dc dokter stelde een ernstig onderzoek in. waarvan het resultaat nogal opwekkend was. „Niet zoo erg als het we! had kunnen zijn." zeidc lui. „Maar. ik /n! fe een tijdje thuis moeten houden. Wie heeft je heen gespalkt?" „Ik ik doen dat," bekende Marie Louiso. „Als dat zoo is. dan ben |e een medische carrière misgeloopen. Marie I.ouise. Je hebt dat prachtig voor elkaar gebracht." Twee uur lang werkte hij aan Mushnlong's gebro- ken ledematen, en, nadat hij gedaan had wat hij kon gaf hij hem een sluap<lrankjc, en zeidc hem, dat het ergste voorbij was 0 .Wie zal er op je passen?' vroeg hij bij zijn ver trek „Misschien zoudt U Iemand kunnen sturen?" „Hm! Ik zal mijn host doen, innar ik denk aan vannacht. Het is wa* laat Ik hier vannacht blijven", viel Marie Louisc hem i' mü»> broeder is weg. Het komt er niet Op 'nen avond kwamen ik en d'n Blaauwe, we wa ren 'n jaar of tien, ons Bet teugen. D'n Blaauwe ropte wat op en zee teugen mij: „net doen of me ruzie hebben, Dré". „En dan, Tiest?" „Dan zegde gij op 'n oogenblik: ik wil wel vech ten, maar eerst dieën steen aan ons Bet geven, Blaauwe". Ik snapte 't. Wij aan 't ruziemaken. Teugeh malkaar opdou wen mee do schouwers en schelden. „Rotblaauwe". „Bloedworst". „Stekelverkcn". „Broeksch ge bcgrept, ge zijt ok kwajon gen gewiest. Daar nadert ons Bet. Fijn. ïftj staat eerste rang. En gin enkel risico. „Zal ik jou oew oogen s in oew ooren slaan?" vroeg d'n Blaau we aan mijn. „Zal ik jou 's iets op oew kokker verkoopen, da ge heel de weareld veur 'n mosterdpotje verslet?" stel- de-n-ik veur. Ons Bet gichelde van stil plazier, maar wij, wij zagen 'm nie „Dus ge wilt 'n pak op oew duuvel hebben?" con cludeerde d'n Blaauwe dan. „As ge dan eerst maar 's zegt, wie ge daar veur meebrengt, en dan dieën steen uit oew pooten legt, blaauwe sjandoedel". „Hier Bet", zee d'n Tiest toen: „bouwde gij zoo- launk dieën steen 's vast." „Ons Bet", gedienstig, pakte naar d'n steen en.... klaauwde tot z'n ellebogen in den blubber! Kek, zukke spullekes mocht ons Bet mee ons doen. Op school was 't gin licht. Maar hij was ons veur- beeld veur gedrag en ijver, volgens den Baard, on zen bovenmeester. Zoodat ons Bet toch goeie end- cijfers kreeg, op 't end. Veural, omdat io 'nen sliert drop weggaf op tijd. om af te meugen kijken van ons lei en zoo. Z'n vader teekende veur hum de laandkortjes, daar kosten wij ok nie teugenop, waant wij trokken ze na, achter 't. raamke in 't stailekc. D'n Blaauwe sting buiten en hield d'n atlas plat teuegen 't glas: Ik binnen en ik trok twee kortjes over, één veur m'n eiegen en één veur den Tiest En dan mokten wij ons eigen wijs, dat d'n Baard nauw toch beslist nie zien zou, dat we 'in gekuld hadden mco 'n deur- trekske. Maar altij zag ie 't. Tot ie vertelde, dat we de grenzen veuls te sjecuur trokken. Toén waren wij. er! Maar vertrouwd hee d'n Baard ons nooit. Wij kre gen 'n 3 en ons Bet kreeg 'n 10 veur de kortjes van z'n vader. Toen hebben we weer maar sjecure kort jes gemokt, achter 't stalraamke. Da gong altijd nog rapper. En of ine nou 'n 2 of 3 krijgen vond d'n Blaauwe: „da was krek oender. Allebei 'n drol,', noemde d'n Tiest den Baard z'n tweeën en drieën. Maar 'k zou „ons Bei" vergeten. Ons Bet muntte dan' altij boven ons uit, deur 't werk van aanderen. En (la's 't kurieuse, amico, zoo is Teun, alias „ons Bet", alias „Antoine de Mont Blanc", altij aan den kost blijven komen. Hij hee-g-'t eerst, sjuust as den Sjang, geperbeerd mee alderlei vakken. Op kantoor, maar da liep kapot, omdat ie de brieven in verkeerde envelopkcs stook, op 'n aan tier kantoor, maar daar schreven ze ok brieven en adressen, «lus daar liep 't ok kapot. In 'n fietsenzauk, maar daar presenteerde-n-ie ver keerde kwietaansies bij de klaantcn Op reis, maar hij miste alle treinen, die 's mergens veur tienen vertrokken en eindelijk in levensverzekeringen. Da gong goed, zoolaank as iee nog gin klaanten had. Toen ie die kreeg, twee had ie cr, kost ie de boel niemeer uit mekaar houden en toen was ie rijp veur dichter. We leefden In 'nen tijd dat versjes nie meer hoef den te rijmen en da was sjuust iets, wat „ons Bet" goed lag! liij dichtte teugen de klippen op. En wij hadden 'm op school zóó gepest, z'n pa troons hadden 'in zóó dc waarheid gezeed, dat ie gong schelden in ongerijmden dichtvurm. De ma nier om rap beroemd te zijn! Dus da lukte. Onzen Goeien Rechter schold cr op los. as 'n visch- wijf, en io«lereen las Antone do Mont Blanc, waant d'n mensch leest en heurt góren „kritiek". „Ons Bet" kritiseerde, dichtte en vertelde verhaal tjes op 'n manier, dat ie er soms over docht om 'n lahriekske te beginnen, inet 'n personeel van kriti- scerendc dichtere, die nie duur waren. Maar toen kreeg io nog 'n beter gedacht. Ilij stelde knappe schrijvers en dichters in z'n bedrijf en betaalde ze niks' Waant hij begapte liuillie werk, en gaf 't uit as 't zijne! „Zeg!" beklaagde zich Mushalong, „heb je nog niet genoeg gedaan? Ik geloof, dat ik je al heel wat last bezorgd heb."» Maar zij schudde haar hoofd, en liep met den dok ter naar «1c deur. Kate kwam een half uur later aai.loopen, doch Mushalong was vast in slaap, want hij had onder do dokter's handen aanzienlijke pijn geleden, en het slaapdrankje was erg sterk. HOOFDSTUK XXIII. Een belofte. Mushalong's terugkomst was voor de geheele stad ecu belofte voor pret. Zijn oude vrienden zagen reik halzend uit naar een herhaling van de vroolijke fui ven, welke zij, gedurende zijn afwezigheid, zoozeer gemist hadden. Doch toen zij boorden, dat hun held, ingezwachteld als een mummie, op zijn rug te bed lag. waren zij uitermate verbaasd en besloten tenslot te de blokhut te gaan belegeren. Gelukkig was Ma rie Louise er nog, om hen af te poeieren. „Komen jullie maar een anderen dag", zeide zij. „Vertel eens wie hem zoo- toegetakeld heeft?" „Misschien hij jullie dat wel vertellen later." Zij gingen tenslotte heen, en lieten haar alleen met «leu slanenden man. Zij maakte voor zichzelf oen bed op in «Ie huiskamer, terwijl zij «Ie tuaschendeur op een kier liet, voor het geval, dat hij 's nachts zou roe pen. Doch Mushalong sliep «Ioor tot den volgenden morgen. Hij wreef zich «Ie oogen uit, toen hij gewaar werd, «lat zij bezig was om een maaltijd te bereiden. „Marie Louise!" Zij kwam naar hem toe, en was blij te bemerken, dat hij er heter uitzag dan den vorigen dag. „Wat ben je...? Ik herinner het mij nu. Je bent hier gisterenavond gebleven. Maar Kate is zij er niet geweest?" „Ja jij slapen." „Komt zij vandaag?" voreg hij gretig. „Ik wel denken." „Prachtig. Heeft de dokter nog iemand gezonden om mij op te passen?" „Nog niet. Misschien iemand aanstonds komen." „Ik hoop het maar. Het is tijd, «int jij naar je eigen huis terugkeert. Je kunt je tijd niet vermor sen met mij hier te verplegen. Wat ben je toch een Hij gapte zonder aanzien des persoons en hij gapte onverbeterlijk. Hij was in staat van mijnen wagel 'nen bos peeën te moeren en dan die peeën zóó „op te knappen", dat ie er 'n paar deuren verder meer geld van mokte, dan ik gedaan zou hebben. Toch zat er gin vitamineke méér voeiing in dioën bos peeën, dan véur ie ge gapt was, maar „Ons Bet" spulde-n-'t toch klaar, om dat den menschcn te doen geleuven en te laten betalen. Ollee, laat ik gin aandere veurbeealdcn aanhalen. Ge begrept me wel! Alleen, ik kan er maar nie aan wennen om ge regeld m'n eigen akkerproducten op aandere wagels te zien rijen, waant da#r zijn veul, heel veul Betten, amico! En ik hoop, dat zo ditte lezen uit oewen kraant. En da zc nic denken, da'k huilie nie bedoel, of nie in de gaten heb, ik ken zc allemaal, de Bctjes, die m'n productie, mee bloed en zweet geteeld, gappen, oppoetsen en zoo aan den man brengen. Ik kom ze teugen, ieveraans waar ik ga of sta. Tot deur d'n radio toe! Maar Antoine de Mont Blanc, dieën „Goeien Rechter", is vandaag aan den dag nio veul veraanderd, bij vroeger, toen we nog bij den Baard waren. Alleen hij is ginnen „goeien" rechter meer Hij smeert nou aanderen vol. Afijn, wraak is zuut. Ze hadden 'm ok té laank geplaagd, zullen we maar denken. 'Nen mensch z'n karakter wordt dikkels gevurmd op de school haanken, waar de achterlijke prutsers, zwakke nieteïingskes en „afkijkers" onder alle klap pen d'r eigen stalen en sterken met alle middels teugen 't leven in dc motschappij. Maar gif mij Sjang de Boer maar, zeg! Kom, ik schei er af. Trui vraagt of cr nóóit 'n end aan komt. Veul groeten van heur en as altij gin horke' min der van oewen toet a voe DRé. UlT de OMGEVING HOOGWOUD B. en W. van Hoogwoud hebben besloten do sloot achter de Kerkelaan te doen baggeren, waarmee vermoedelijk de bewoners wel ingenomen zijn. Werkverschaffing. Op Zaterdag j.1. waren er vanuit deze gemeente 12 werkloozen tewerk gesteld bij de Rijkswerkverschaf fing in den Wieringenneerpoldor. Het ligt thans in de bedoeling van B. en W. op 1' November a.s., die werkverschaffing stop te zetten en de werkloozen slooten te laten baggeren voor particulieren. Mochten niet al do werkloozen geplaatst kunnen worden bij particulieren, dan zullen zij slooten kun nen baggeren voor de Vier Noorder Koggen. Dinsdag is bij openbare verkoop verkocht het huis, staande aan «le Gouwe, H no. 27. De hoogste bieder werd de heer K. Leeuw voor een prijs van f 410. Bij afslag werd het huis gemijnd door den heer S. Glas op f 160. AARTSWOUD. Uitslag van de gehouden verhuring van ecnige perccclen bouwland, ten behoeve der kerkvoogdij, alhier. Rietschoot no. 1, groot 1.22 H.A., D. Schekkerman voor f 53, voorheen dezelfde voor g 106. Rietschoot no. 2, groot 1.10 H.A., F. Ruig voor f 45, Voorheen dezelfde voor f 91; Rietschoot no. 3, groote 1 H.A., D. Bossen voor f 45, voorheen dezelfde voor f 91; Rietschoot no. 4, groot 1 H.A., opgehouden voor f 30, voorheen V. Rua voor f 91; Rietschoot no. 5, groot 1 H.A., opgehouden voor 1 25, voorheen K. Silver voor f 81; Rietschoot no. 6, groot 0.90 H.A., J. Zweet Ez. voor f 40, voorheen dezelfde voor f 125; Rietschoot no 7. groot 0.90 H.A., R. Keppel voor f 40, voorheen dezelfde voor f 80; Rietschoot no. 8, groot 0.90 H.A., P. Moeijes, voor f 40, voorheen J. Moeijes voor f 81; Rietschoot no. 9, groot 0.99 H.A., F. de Beurs voor f 40, voorheen dezelfde voor f 81; Rietschoot no. 10, groot 0.99 H.A., J. Schekkerman voor f 40, voorheen Wed. Jb. Bos voor f 71; Rietschoot no. 11, groot 1.15 H.A., L. Bas voor f 40, voorheen dezelfde voor f 81; Rietschoot no. 12, groot 1.15 H.A., L. Korver voor f 48, voorheen dezelfde voor f 96; Rietschoot no. 13, gr<x>t 1.15 H.A., C. Raa voor f 48, voorheen dezelfde voor f 95; Kerkeschootje, groot 39.40 A., T. Koeten voor f 20, voorheen dezelfde voor f 40. De verhuring geschiedde voor 3 jaren. goed meisje, Marie Louisc! 't Is toch alleen maar, wanneer een kerel in nood zit, dat hij zijn werkelijke vrienden leert kennen." „Een paar andere vrienden hier gisteravond ge weest verschillende mannen uit de mijnen. Zij allemaal erg opgewonden." „Dat wil ik wel gelooven. Waarschijnlijk rekemlen zij cr op, dat ik deze gelegenheid wel met een wilde fuif zou vieren. Neen, daar heb ik genoeg van. Er komt een tijd, «lat een kerel zich een beetje moet gaan matigen. Ik geloof, dat ik genoeg moeite veroorzaakt heb, om daar mijn verdere leven op te kunnen teren." Later op den morgen kwamen Beldon en Kate hem opzoeken. Eerstgenoemde had een kort onderhoud met Mushalong, waarbij hij zijn dankbaarheid uitdrukte, en een som gold achterliet, welke Mushalong's loon inhield, zooals zij indertijd overeengekomen waren. „Ik ga vanavond naar Toronto", zeide hij. „Ik zal je nu «lus maar groeten." Hij schudde Mushalong's hand, en ging heen, ter wijl hij Kate alleen liet met den zieken man. Zij zat op een stoel naast het bed, en Mushalong nam haar hand. „Dus alles is nu voorbij, nietwaar?" zeide hij met een zachte stem. „Ja, en het is een verschrikkelijke ondervinding geweest." „In zekeren zin erg beroerd, maar daar stonden allemachtig aardige compensaties tegenover, hè?" „We hebben gelukkige oogenblikken doorleefd." „Ze waren de ontberingen ten volle waard. Jon gen, ik zou nooit hebben kunnen droomen, dat het zóó zou afloopen op deze manier. Maar ik kan mij «le haren uit het hoofd trekken, wanneer ik bedenk, dat je, na alles, nog niet in het bezit'bent gekomen van het goud." „Dat was jouw fout niet, Mushalong." „Als ik weer beter hen, dan zal ik er nog eens op uitgaan. Ik ben er zeker van, dat hij het ergens in «Ie nabijheid van de hut verstopt heeft Hij moet mij het pad naar do hut hebben zien opkomen. Neen, we zullen bet nog niet als verloren beschouwen." „Wat ben je toch een koppige man!" zeidc zij. „Ver tel mij nu eens, wat de dokter gezegd heeft?" „Niet veel zooals bij alle «loktoren gebruikelijk is, maar bet is wel duidelijk, «lat ik mij hier een paar weken lang doodvervelcn zal. Och, ik geloof niet, dat cr veel schade aangericht is. Maar, ik wil eens wat Probeer ze....en ook Gij zult zeggen: DeTledacêmdsckTajvfaista, is onbetwistbaar de beste. W 1 E R1N GE N Verlof B. Ingevolge de Drankwet is aan Mw. de wed. S. de Vries Pz. een verlof B verleend, ten behoeve van het perceel Zandburen 41 a. Dienstplicht. De dienstplichtige H. B. van de lichting 1922 uit do gemeente Oudo Pekela, en wonende alhier te Den Oever, zal op 19 November a.s. to Assen bij het le Regiment Infanterie voor straf onder de wapenen komen. Genoemde dienstplichtige voldeed ook na aanzegging niet aan het voorschrift zijn militair zakboekje ten raadhuize in te leveren. De opkomst is voor onbepaalden tijd. Verloting. De verloting van de Voetbalvereeniging Succes al hier, ten behoeve van het trainersfonds zal op 1 No vember a.s. worden gehouden in de zaal van „Con- cordia", des avonds om 20.30 uur. Burgerlijke stand van 19 t.m. 25 October. Geboren: Jan Ynte, zoon van Martinus W. King- ma en C. C. Sneeboer; Ernst Johan, zoon van J. Bos- seling en G. Duda; Maria Aleida, dochter van H. G. Langes en M. M. Arling; Cornelis Jan, zoon van J. de Graaf en G. ten Bokkcl. Gehuwd: P. de Haan en G. de Jongh. Als levenloos werd» aangegeven een kind van H. Akkerman en A. Wolda. Politie. Door de plaatselijke rijkspolitie is proces-verbaal opgemaakt tegen den arbeider T„ alhier, wegens valschheid in geschrifte, ten nadeele der gemeente Wieringen, (onrechtmatig genoten werkloozensteun) Flippie Flink. Welk kind (en ook de grooten) kent niet de ver halen van Flippie Flink. Van dag tot dag worden de gebeurtenissen met groote belangstelling gevolgd. Maar wat er nu gaat gebeuren, had niemand nog durven denken. Al deze gebeurtenissen worden ten tooneele gebracht op a.s. Zondagmiddag in dc prach tige zaal van Cinema de Haan alhier. Zie verder advertentie in dit nummer voor nadere bijzonderheden. HARENKARSPE* DIRKSHORN. De afd. HarenkarspelSt. Maarten van het Insti tuut voor Arbeidsontwikkeling heeft dezen winter de beschikking gekregen over één der reizende biblio theken van het Instituut en kan hierdoor hare le den dezen winter veel lectuur verschaffen van de meest vooraanstaande schrijvers. Ook niet leden kunnen van deze gelegenheid profitecren. Ook kreeg de afd. de toezegging dat dc heer C. ten Bruggencate zijn interessante lezingenreeks over Indic zal ver volgen op Zaterdag 17 Nov. a.s. Zie voor bijzonder» heden de adv. in dit nummer en tegelijkertijd do aanplakbiljetten. WïERfN OERWAARD Door den A.N.W.B. is aan de Nieuwesluis, nabij 't café van den heer J. Breed een flinke wegwijzer ge plaatst, in vier richtingen, den te volgen weg aan gevende. Dit is, vooral voor vreemdelingen een groo te verbetering. Waar de A.N.W.B. alles in het werk stelt, opdat «Je weggebruikers niet naar den juisten weg behoeven te vragen, is het o.i. aller plicht den bond krachtdadig te steunen door zich op te geven als lid. Naar we vernamen zijn in deze omgeving nogal wat bedankjes ingekomen, wat zeer te betreu ren is. Door geheel Nederland kan men met behulp van de borden veilig en zonder omwegen te maken, komen waar men wil. HEE RH V GO WAARD Crisiscomité. Samenkomst ter bespreking van de dezen winter te volgen gedragslijn, vond Woensdagavond plaats in het raadhuis, onder Voorzitterschap van Dr. Snie- rings, die in een kort woor den Edelaehtb. heer Sut- man Meijer, burgemeester der gemeente, welkom heette, en dezen dankte, dat hij evenals zijn voor ganger het ecrevoorzitterschap op zich had willen nemen. Spreker wees er op, wat zooal in de vier jaar van het bestaan van het plaatselijk comité ver over jou hooren. Wat ben je van plan te gaan doen nu?" „Ik ik moet dadelijk naar Toronto gaan", sta melde zij. „Toch niet vandaag!" „Ik ben bang van wel. Zie je, mijn vaders zaken moeten geregeld worden. Er zullen zich allerlei ver wikkelingen voordoen. Ik moet er niet aan denken, dat. ik misschien mijn oude huis zal verliezen „Er zal een ander zijn, als je maar één woord zegt." Zij beefde bij dio opmerking, doch Mushalong legde dit op zijn manier uit. Had zij hem niet gekust, «laar in het noorden? Had zij hem niet, even duidelijk als daden zulks kunnen doen, verteld, dat zij hem be minde „Ik had er op gerekend, dat je nog een poosje hier zoudt blijven", zeide hij op een lichtelijk teleurgestel- den toon. „Maar natuurlijk wordt iemand zelfzuchtig wanneer hij verliefd is." „Je zoudt. niet zelfzuchtig kunnen zijn, Mushalong"; protesteerde zij. „Jc hebt, gedurende al die vreese- lijke maanden, nooit aan jc zelf gedacht." „Ze waren voor mij niet zoo vreeseljjk, Kate. Als de dood van je vader en van den armen Joe er niet Dij gekomen waren, dan zou die tocht dc grootste en heerlijkste geweest zijn, welken ik ooit meegemaakt heb". „Ja natuurlijk. Ik bedoel ook niet, dat ik er spijt van heb, maar ik kan niet zoo gemakkelijk mijn verlies vergeten." „Je hebt je daarin erg flink gedragen. Ben je van plan lang weg te blijven?" „Dat dat weet ik nog niet. Het is noodzakelijk, dat ik; precies den stand van zaken weet. Misschien een maand „Een maand' Dacht je, dat ik hier een maand zou kunnen zitten droomen van jou. Wel ik zou vast en zeker Zij hield haar vinger voor haar lippen, en glim lachte ietwat zenuwachtig. „Je moet geduldig zijn." „Maar een maand 1" „Is dat zoo erg lang? Ik zal je dikwijls schrijven." „Meen je dat?" „Natuurlijk!" Hij overdekte haar hand met kussen, cn zag, dat de tranen haar in de oogen sprongen. Op zulke oogen-

Schager Courant | 1934 | | pagina 14