Mushalong Kantongerecht te Alkmaar. DE DOOD WORDT BEREKEND. Verbluffende statistieken. Radioprogramma De Metropolitan Life Insurance Compa- ny beheert bijdragen van vijf en twintig millioen menschen. Wanneer men U zal vragen: „Wat vindt U de grootste handelszaak ter wereld?" wat zou U dan antwoorden? Waarschijnlijk de General Motors of General Electric, Philips, Ford, of Standard Oil. Dat zou niet kloppen. De grootste onderneming ter wereld is die, welke het minst genoemd wordt. Men denkt er vaak aan, maar spreekt er zelden van. Ze heeft een kapitaal van ongeveer vier milliard, zc heeft vijf en twintig milioen klanten, veertien dui zend employees, zes en twintigduizend agenten, lederen dag worden meer dan tien milioen zaken afgewikkeld, worden twee millioen dollar uitbetaald en één millioen belegd. U heeft zeker wel geraden, dat het hier een verzekeringsmaatschappij betreft. Het is dc Metropolitan Life Insurance Companv. Haar leuze is: The light that never fails." (Het licht dat nooit dooft.) Wanneer men het ver vertakte assurantieprobleem van de Vereenigdc Staten bestudeerd, dan begrijpt men een van do belangrijkste en verborgenste trek ken van de Amerikaansche mentaliteit, Men ontdekt de gigantische spaarkas van do natie, die een he kel heeft aan sparen. Wat men er ook van zeggen mag, de dood is een belangrijke kwestie. Hij is met praten en begraven niet ten einde. Hij kan tegelijk met droefheid een faillissement veroorzaken. En daar hij niet te ver mijden is en vaak onverwacht komt, moet hij on schadelijk gemaakt worden en zelfs tot een voordeel. Dat hebben acht en zeventig millioen Amerikanen ingezien, die hun leven hebben verzekerd. Dc verze keringsmaatschappij heeft er belang bij, dat zij zoo lang mogelijk leven. Wanneer ze vroegtijdig overlij den dan is dat een onaangename gebeurtenis. Maar sedert onheuglijke tijden sterft men en de Metropolitan heeft dan ook verbazingwekkende sta tistieken. De Nieuw-Zeelanders bijvoorbeeld zijn de Methusalems van onze aarde. Uit een soort hoffelijk heid sterven de mannen het eerst, op den gemiddel den leeftijd van vier en zestig jaar. Hun weduwen snikken ontroerend, maar leven in den regel nog vier jaar langer. In Europa leven de Zweden het langst. Ook hier zijn de vrouwen taaier. Dc Ameri kanen sterven gemiddeld op hun negen en vijftigste jaar, terwijl dc Amerikaansche dames tot hun drieën- zestigste jaar in clubs en bioscopen gaan en filantro pische daden verrichten. Laten wij weer tot de statistieken teruggaan. Veel meer menschen sterven, of verwonden zich, wanneer zij in bed liggen of wandelen gaan, dan wanneer ze van een ladder vallen. Het grootste aantal van de ongelukken gebeurt thuis; slechts acht procent op straat en twee procent in auto, trein, vliegmachi ne enz. U flirt met den dood, wanneer U uit do badkuip stapt. Het aantal menschen, dat op een natte vloer is uitgegleden en de schedel heeft ver pletterd, kan iemand doen huiveren voor de zin delijkheid. Voorts sterven de armen, hoe parodoxaal het ook klinken mag, later dan de rijken. Bent U een goed of slecht risico voor een verze keringsmaatschappij? Weer zoeken wij onze toe vlucht bij de statistieken, die ons merkwaardige din gen leeren. Bijvoorbeeld: van alle geciviliseerde men schen leven de Anglicaansche geestelijken het langst Zij zijn liet beste risico. Anderen, die eveneens ste vig in het leven staan, zijn bankpresidenten (on danks de beurs), de chefs van verzekeringsonderne mingen (natuurlijk niet de agenten), de pachters (ondanks droogte en misoogsten), de onderwijzer FEUILLETON. door GEORGE GOODCHILD. 20. „Dat zou hij misschien een Jaar geleden gedaan hebben.' „Maar zeg dan, wie of het is?" ,Wie anders dan Miss Goring, die mee geweest is op dien vervloekt dwazen tocht, waarbij het geheele gezelschap bijna verongelukt is. Fennimore sprak er gisteren nog over. De vader van het meisje stierf, en een andere kerel ging er met alles vandoor, en liet de rest van het gezelschap achter, nadat hij eerst den ouden Joc Miggins doodgeschoten had, en ook bijna een lijk van Mushalong gemaakt had. Het schijnt, dat Mushalong er weer in geslaagd is de lei ding op zich te nemen. In ieder geval heeft hij zc verder naar beneden gebracht, en die wilde meid, Marie Louise, pikte ze op, toen ze vrijwel voor de haaien waren. Mushalong heeft den vent, die hen be droog, naar de andere wereld geholpen, maar heeft bij dit werkje een veer moeten laten." „Dat is wat nieuws! Maar, dat bewijst nog niet..." „Mushalong heeft het tegen Miss Goring afgelegd. Heb jullie niet opgemerkt, hoe hij hier tiukns rond- snort naar brieven? Een poosje geleden was er een tje uit Toronto. Een dezer dagen zullen jullie haar hier wel zien binnenzeilen. Dat is de reden, waarom Mushalong kamers aan zijn huis bouwt. Ik geloof, dat alles al mooi voor elkaar is:" Zijn toehoorders wreven zich onder do kin, want zij hadden ook eenige détails gehoord omtrent de on gevallen, welke de expeditie was overkomen. Doch niemand van hen kon werkelijk gelooven, dat Mus halong .ingepalmd' was, en nog wel door oen vrouw, die tot een geheel anderen stand behoorde. „Ik ben benieuwd, of zij ooit iets gehoord heeft over hem en Maric Louise?" zei Connell peinzend. „Wat komt dat er op aan? Die zaak is maanden geleden al in orde gemaakt. Dc padre heeft daar voor gezorgd, voordat hij naar Engeland vertrok." „H'm! Ik zou wel eens willen weten, wat Musha long van plan is voor den kost te gaan doen. Als hij zich aan de ketting wil laten leggen, dun moet hij toch zien, dat hij een geregeld haantje krijgt." „Waarom vragen jullie hem dat niet?" (ondanks de correctiewerkzaamheden). De slechtste objecten voor de onderneming zijn; herbergiers, elec- trotechnici, mijnarbeiders en het allerslechtst de duikers. Do Metropolitan beschikt over een geweldige ad ministratie. Van de vcertienduizend employees, die de twintig verdiepingen van het Metropolitangc- bouw te New York bevolken, weet een ieder precies, wat hij te doen heeft. De employees, hoofdzakelijk jonge meisjes, verdienen vijftien tot vijfentwintig dollar per week, al naar hun capaciteiten. De maat schappij geeft hen dagelijks een dejeuner. Dat is uit zakelijk oogpunt gedaan, want liever geeft zij een lichte en voedzame maaltijd, dan dat de meisjes alleen maar met „hot dogs" (worstjes) en zure augurken in de maag het werk verrichten. Degeen, die deze schare employee's aan het werk houdt en het geld van de vijfentwintig milioen men schen beheert, is Mr. Frederic Ecker. Hij is een van dc beste en flegmatiekste business- men van Amerika. Iedere zomer vertoeft hij in Eu ropa; twee jaar geleden trouwde hij met Miss Edith Dolly, de dochter van een Parijsche arts en nicht van den vroogeren president van de republiek Ray- mond Poincaré. De Metropiltan Life Company kent de zorgen, strijd, teleurstelling en ziekten van de miiiloenen ar beiders en employeé's. De verzekering is vaak een groote zorg, maar zij helpt hen, wanneer de nood hot hoogst is. Zitting van Vrijdag 26 October. Hoorn, Schoor 1. HIJ HAD ER NIKS MEE NOODIG. De automobilist J. P. A. B. uit Amsterdam, 'n heer, dio het blijkbaar ook mot dc voorzichtigheid cn po- litesse van den weg niet al te nauw neemt, reed op 1 Augustus op de brug te Schoorldam een wielrijder den heer K. Verver van Hoorn met zijn echtgen. op weg naar Schoorl, waar zijn dochtertje kampeerde, finaal van de sokken, met gevolg dat zijn rijwiel werd beschadigd. Toen de verontwaardigde man pro testeerde, kreeg hij ten antwoord: Daar heb ik niks mee noodig! De Kantonrechter had er evenwel wel wat mee noo dig en veroordeelde den niet verschenen bullebak tot f 15 boete of 10 dagen, alsmede f2 schadevergoe ding voor de aangereden fiets. Noordscharwoude. DE BALDADIGE JEUGD. Van schwiebel-hooze. Een viertal jongelieden, waarvan één minderjarig en een niet verschenen, zoo lang uitgegroeid, dat ze wel 'n dakgoot zonder ladder konden schoonvegen, te weten do heeren M. K., J. H., en Th. L. uit Zuid- scharwoude, alsmede S. de M. uit Noordscharwoude, haden in hun kinderlijke lust tot baldadigheid eeni ge ruiten stukgepikt in het Weeghuisje der Ned. Sporen to Noordscharwoude. Ook de paardeboct had gediend tot een dergelijk amusement. De poli tie wist hen bij do broek te pakken en stonden de levendige knaapjes heden terecht. Jongeheer M. K. was de nobelste van het drietal. Hij erkende open hartig, maar de anderen twee draaiden er zoo n beetje om heen cn werden nu opgeknapt met do zwaarste poenitentie. Waar jongeheer K. er af kwant met 8 gulden boete of 4 dagen, daar werden J. II. en S. de M. aangeslagen voor f 10 boete of 10 dagen en Theo L., van wien men geen bepaalde meening had kunnen vormen, werd ook geclassificeerd in de 10- guldens-rubriek. LINKS DE BOCHT SNIJDENDE FRUIT HANDELAAR. Het bleek dat dc fruithandelaar Dirk de R. van de Oudegracht te Alkmaar, niet op 't appèl was ver schenen. Hij moest terecht staan,, omdat hij op 3 Sept. op zeer onoordeelkundige manier met zijn vrachtkaros bij het nemen van de linksche bocht Laat-Grootnieuwland, deze nauwe boulevard was in- gehobbeld, zoodat de aannemer Jonker uit Ileiloo met zijn fiets leelijk in 't gedrang kwam. De fruit- man werd er echter nu op zijn beurt tusschen geno men voor 10 gulden boete of 10 dagen, benevens 2 gulden aan Jonker voor rijwielherstelling. „Dat heb ik gedaan, en hij sloeg mij bijna mijn hoofd van het lichaam. Het is gewoon misselijk te bedenken, dat een groote kerel als Mushalong naar de pijpen van één of andere vrouw zou dansen." „Mushalong" zal heusch niet erg dansen. In ieder geval mag ik hem liever zien, zooals hij nu is, dan toen hij gewoon was hier binnen te stuiven als een vervloekte cycloon, en alles op stelten zette." „Nou, maar ik niet", antwoordde Connell. „Er zit voor geen halven cent leven meer in de plaats. Wc zullen hier wel gauw een afdeeling krijgen van de Vereeniging voor Rein Leven, en het zal eerst daags wel als een misdaad beschouwd worden om een spelletje poker te spelen. Die vervloekte spoor weg heeft alles veranderd." Er waren er veel tegenwoordig, die met hem in stemden. De beschavende invloed van den spoorweg had haar nadeelen. Een makelaar in landerijen was kort geleden in Lavendou geweest, om bouwterreinen aan te bieden, terwijl er sprake van was, dat er spoe dig verschillende nieuwe zaken zouden worden opge richt. Dit voorspelde vooruitgang, doch verschillende oudgedienden verlangden niet naar vooruitgang. Ge lukkig waren het weer even zoovele onderwerpen om eens over te praten. Ondertusschcn verspilde Mushalong geen tijd. Zijn bouwplannen hadden zijn verbeeldingskracht aange wakkerd. Het hout was goedkoop, en zijn werkkracht ongelimiteerd. Van 's morgens tot 's avonds was hij aan hot zagen en timmeren, om een hut van twee kamers om te tooveren in een heel aantrekkelijke woning van vier vertrekken. „Die kale wanden moeten opgeknapt worden," zeide hij. „Ik heb wat behangselpapier besteld uit Nipping, en wat nieuw glas. Ik zal zien, dat ik daar een groot, breed raam krijg, dat recht door de bos- schen naar het noorden ziet. Wat dunkt je daar van?" Marie Louise hield haar hoofd scheef, en gaf uit drukking aan baar goedkeuring, doch in haar hart was zij meer bedroefd, dan zij ooit geweest was. Zijn gezegende onwetendheid der feiten deed haar pijn. Zij wist, dat hij brieven verwacht had, cn er geen enkelen had ontvangen. Dat had, naar zij dacht, zijn argwaan moeten opwekken. Toch was zulks niet het geval. Hij was koortsachtig doorgegaan met het maken van een huis voor zijn toekomstige vrouw. „Ik kan geen oogenblik verliezen", zeide hij. „Elk moment kan ik een telegram krijgen met het be richt, dat zij komt. Ik denk, dat ik haar in het hotel zal moeten laten logeeren, wanneer zij nog deze week komt." Een paar dagen later kwam een heel© lading goe deren met den spoorweg. Er was behangselpapier, Hcerhugowaard. DE DOKTER LIET ZICH NIET KISTEN. Dr. Zwarteveen. uit Hcerhugowaard, die met zijn krasse opoe op stap was, werd gedwongen op den Middelweg noodeloos te tuffen achter een tractor met op legger, waarvan de bestuurder Jan v. T. uit Zaan dam niet op zij verkoos te gaan. Toen de medicus eindelijk zijn vrijheid herkreeg, maakte hij van die gelegenheid gebruik den onhoffelijken Zaandammer den veldwachter op zijn dak te sturen en werd deze heer heden bij verstek veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Dr. Zwarteveen had geconstateerd, dat dc chauf feur hem wel degelijk in de gaten had, want hij hal hem voortdurend in zijn wegspiegol zien gluren. Nieuwe N i e d o r p. DE VREUGDE AL SPOEDIG VERGALD. De autobesturendc caféhouder 11. J. K. uit Nieuwe Niedorp had zich op 25 Augustus met zijn wagen op pad begeven, teneinde eenige goede kennissen of familieleden naar Julianadorp te vervoeren. Alles ging al3 gesmeerd tot men bij St. Maartensvlotbrug was gekomen, daar kwam oen verkeersstagnatie en onze slokjesbaas geraakte in dc file van stilstaande wagens, waarin het hem deerlijk begon te vervelen. Op een gegeven moment zag de heer K. kans te ontsnappen, llij reed weg uit de file. doch was nu oorzaak dat een snelrijdende auto, bestuurd door den bollenhandelaar v. Santen uit Heemskerk, die plots moest stoppen, op den wegberm stoof en over den kop sloeg. De heer K. werd beschouwd als de oorzaak van dit incident en stond heden terecht. Hij redeneerde ais wijlen Brugman om aan te toonen dat de schuld bij hem niet gezocht moest worden, doch de ambtenaar had zich dit nu eenmaal in 't hoofd gezet en requi- reerde f40 boete of 30 dagen. Aangezien echter de kantonrechter do uitspraak 'n week aanhield, kwam het niet tot een beslissing. Burgerbrug. EEN DEFTIGE GEVOLMACHTIGDE. Bakker A. van E. te Burgerbrug is een werkzaam man en neemt het niet al te nauw met do arbeids wet. Voor dag en dauw is hij al aan 't corveeën in zijn bakkerij, wat hem door meer serieuze collega's natuurlijk kwalijk werd genomen. Er kwamen dus klachten en de controleur ltenooij lag op de loer met gevolg dat de nijvere bakker a flagrant delit werd betrapt. Moest heden terecht staan, doch in zijn plaats verscheen meneer Herman Kloet, secretaris der nationale bakkersorganisatie te Haarlem, punc tueel in 't zwart gestoken, als gevolmachtigde. Waar de Burgerbrugger bakker een recidivist is, was hij de boeteperiode reeds ontgroeid en werd gevorderd 2 dagen principale hechtenis. Do heer Kloet hield een flink betoog en riep de clementie in van den kantonrechter om te verhin deren dat een braaf en arbeidszaain staatsburger naar de petoet werd verwezen. Blijkbaar voelde do kantonrechter daar ook niet veel voor cn hield zijn uitspraak aan tot a.s. Vrijdag. Egmond a. Zee. HIJ LEEFDE OP ZN ZENUWEN. De heer Corn. D. uit Egmond aan Zee zou op 31 Augustus zich hebben verlaagd om met assistentie van 'n hond konijnen te gaan delven in de Prov. Duinen van Egmond Binnen. Kees was toen gesnapt door Jan Diemeer, had zich hevig opgewonden cn zelfs Diemeer gedreigd hein dc „arses" te zullen in slaan. Voor dio konijnendclverij moest Kees heden terecht staan en hij had zich voor deze plechtigheid zoodanig opgedirkt, dat hij wel een dorpsdandy ge leek. Overigens ontkende hij het feit en toonde zich ontzettend zenuwachtig, liet scheelde weinig of hij had het glas water van den kantonrechter uitge dronken. In onvervalscht Egmondsch betuigde hij zijn „onskildHij had „scholen" voor den regen op rijn aardappelenkrocht. Wel had hij twee schoten ge hoord. De hond in zijn gezelschap gevonden was niet van hem. Hij had nog nooit gestroopt, was een eer baar huisvader, die genoeg'te doen ad om z'n king- dere de angde boven et oofd te auwo, enzoo voorts. Toen besloten werd de zaak aan te houden om Die meer te hooren. kermde Kees met tranen in de oogen, dat hij God zou bidden om het hart van den kan tonrechter tot medelijden te bewegen, waarop hij on der zenuwachtig gebabbel zoetjes aan dc zaaldeur uitschoffelde. Nieuwe Niedorp. ZIJN ADMINISTRATIEVE BAKKERSPLICHT VERZUIMD. Do jeugdige bakker Albert K., te N .Niedorp, die blijkens zijn minder gesoigneerd uiterlijk en weinig optimistische uitlatingen, met broodbakken geen brood verdienen kan, had verzuimd zijn tarweregister bij te houden en compareerde deswege voor den kantonrechter, ilij moest natuurlijk het feit erken nen, doch beweerde met dio administratie geen weg te weten. Hij had die registratie maar laten rusten om den controleur, die nooit verscheen, maar eens zeil, verf en dan nog wat stof voor gordijnen. Zij hielp hem die te ontpakken. „Ik koos dit patroon uit een boek", zeide hij, ter wijl hij de stof in de hoogte hield. „Hoe vind jij het?" „Het is erg aardig. Misschien jij laten dc gordijnen door mij maken?" „Wil jij dat doen?" „Natuurlijk". „Dat is machtig aardig van je, Marie Louise. Ik moet eerlijk bekennen, dat ik daar een beetje mee in gezeten heb." Het werk werd met verwonderlijke snelheid afge maakt, en het resultaat deed Mushalong's-energie en bekwaamheid alle eer aan. De twee nieuw kamers waren geschilderd en behangen, en de nieuwe gor dijnen spanden de kroon. Het groote raam in dc andere kamer bleek geen gemakkelijk werk te zijn, doch moeite en geduld hadden tenslotte over alle hin dernissen getriomfeerd. „Nog zoo slecht niet!" zei Mushalong peinzend. „Het is prachtig;" „Ik hoop, dat zij er ook zoo over denkt. We zul len dit oude meubilair gauw op den vuilnishoop de- poneeren, cn dan plaatsen we misschien een piano in den hoek". „Heb - heb je nog iets van haar gehoord." „Nog niet maar je licht er geen idee van, hoe die zaakgelastigden iemand bezig kunnen houden." „Maar het duren al zoo lang!" „Zooveel te heter in zeker opzicht. Ik zou niet graag willen, dat zij binnen kwam vallen, terwijl de zaak nog niet voor elkaar is. Nu moet ik ook nog een haantje zien te krijgen, want ik heb een heleboel geld gebruikt." „Zij een gelukkige vrouw." „Gelukkig! Ik ben het, die gelukkig is. Zie je, ik kan een vrouw van dien stand zoo vervloekt weinig aanbieden. Maar nu ben ik weer beter, en ik denk, dat ik wel gauw iets zal krijgen. Ik zal je een geheim vertellen, Marie Louise. Fennimore, heeft mij verteld, dat dc Maatschappij haar eigen hout gaat kappen, teneinde dc moeite van. het naar boven sleepen van de mijnbekleedingen te vermijden. Ze zijn bezig een concessie aan te vragen voor één of anderen houtaan- kap, niet ver van Lavendou, en dan zullen ze een soort van houtvester noodig hebben. Wel, en dan willen ze mij dat haantje geven." „Mushalong!" „S-sh! ik heb het nog niet. Maar ik ben van de plaats, en met don gehcelen omtrek vrijwel bekend. Fennimore is allemachtig dclijk tegen mij ge weest, zoodat ik nogal hoon heh." „Ik hoop, dat jij het krijgen. Er is geen betere man voor," te consulteeren. De armelijke jonge man met ver waaid peenhaar, wekte consideratie en de kanton rechter kon het niet over zijn reeds door Kees D. vermurwd hart verkrijgen hem meer dan f4 boete of 4 dagen op te leggen. Winkel. KARNEMELK EN ARBEIDSWETOVERTREDING. De Directeur der Zuivelfabriek te Winkel, Oer. Nes, had zich te verantwoorden wegens overtreding der arbeidswet, wat door hem erkend werd. Er be stond echter force majeure wegens gebrek aan kar nemelk. liet werd den directeur heel kwalijk geno men, dat hij 'n knaap, die door tien veldwachter Veldhuijs in verband met deze zaak was gehoord, op straat had gezet. Waar echter dc directeur ver- Klaarde, dat deze jongen, toen was gebleken, dat hij, zooals werd verondersteld, niet had gelogen, weer in dienst was terug genomen, luwde de vijandige stemming en eischte de ambtenaar 3 maal f 10 boete of 3 maal 10 dagen. Uitspraak a.s. Vrijdag. MAANDAG 29 OCTOBER. HILVERSUM (301.6 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding: V.A.R.A.: 10.15 Voordracht door Jannv van Oogen; 10.30 De Notenkrakers; 11.00 Lezing: 11.20 De Notenkrakers; 12.00 Klein-ensemble; 12.30 Het Wiener Sangerknabenchor zingt: 12.45 Klein- ensemble; 1.15 Alfred Piccayer zingt; 1.30 Klein- ensemble; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Gramofoon muziek; 2.30 Voor de vrouwen; 3.40 Voordracht door Frans Nicnlniys; 4.00 Orkest o.l.v. Hugo dc Groot; 4.30 Voor de kinderen; 5.00 VAR A-Orkest; 5.45 Zang; 0.00 Orkest: 6.30 Muzikaal babbeltje; 7.00 Lezing: 7.15 Rede door Z. Exc. Minister M&rchant; 8.00 Herhaling S.O.S.-herichten 8.03 Zang S.15 Vaz Dias; 8.20 Hoor spel; 10.30 Vaz Dias; 10.45 De Flierefluiters; 11.30 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Mor genconcert; 10.30 Lezen van Chr. lectuur; 11.30 Or kestmuziek; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoon muziek; 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart; 2.00 Uit zending voor scholen; 2.35 Causerie door A. J. Her wig; 3.15 Cursus knippen en stofversieren; 3.45 Ver zorging zender; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Gramofoonmu ziek; 5.30 Cellorecital; 0.30 Vragenuurtje; 7.00 Politie berichten; 7.15 Rede door Z. E Minister Marchanü; 8.00 Concert door de Chr. Muziekvereeniging „Soli Deo Gloria; 0.00 Lezing; 0.30 Vaz Dias; 9.40 Voortzet ting concert; 10.30 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.35 Gramofoonmuziek; 7.50 Iedm; 8.20 Concert; 8.40 Italiaansch concert; 10.30 Dansmuziek; BRUSSEL (484 MA 1.30 Omroeporkest: 6.35 Populair concert; 8.50 Gra mofoonmuziek; 9.35 Orkest; 10.30 Gram.-muziek. BRUSSEL (322 MA 12.20 Orkest; 5.40 Gramofoonmuziek; 5.50 Cello-reci tal; 9.20 Concert; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 MA 7.50 Concert; 8.05 Volksliederen; 9.25 Omroeporkest; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 MA 5.50 Kwartet; 7.30 Opera. z KEULEN (458 MA 4.35 Zangrecital; 6.50 Omroeporkest; 9.50 Populaire gramofoonmuziek; 10.50 Concert. HAMBURG (332 MA 10.50 Concert: 6.20 Blaasmuziek; 9.40 Muzikaal tus- schenspcl; 10.20 Orkestconcert DAVENTRY (1500 MA 1.20 Orkest; 4.50 Idem; 10.20 Mannenkoor; 11.35 Or kest. PARIJS POSTE PARISIEN (313 MA 6.57 Opera; 7.17 Gramofoonmuziek: 7.50 Idem; 10.20 Kamermuziek; 10.45 Gramofoonmuziek. I PARIJS RADIO (1648 MA 12.20 Populair concert; 10.50 Dansmuziek. t MILAAN (389 M.) 4.30 Dansmuziek; 8.05 Concert; 9.20 Vioolrecital. i ROME (421 M.) •4.30 Concert.; 8.05 Opera; WEENEN (507 MA 5.05 Zang; 10.00 Volksmuziek; 11.10 Gramofoonmuziek BEROMUNSTER (5C0 MA 3.20 Zwitsersche muziek; 4.20 Bazelsche muziek; 8.30 Zwitsersche muziek (Zie vervolg elders in dit no.) „Er zijn er honderden, maar ik hof geweldig, dat ik hier zoo goed bekend ben. Maar je spreekt er met geen woord over, hoor." In haar tegenwoordigheid slaagde hij er tamelijk goed in, om den kleinen twijfel te verbergen, welke iederen dag grooter en dreigender werd. Nog eens schreef hij aan Kate, terwijl hij haar in kennis stelde van zijn verwachting, dat hij den post van houtvester zou krijgen. Hij bekende ook, dat hij verschillende veranderingen in zijn bloekhout aangebracht had, doch daalde niet in détails af, aangezien hij haar ver rassen wilde wanneer zij kwam. Er was geen spoor van verwijt in dat verdienstelijke epistel. Hij drukte eenvoudig de hoop uit, dat zij hem spoedig zou schrijven, waarin zij hem dan moest inedeaeeien, wan neer hij haar kon verwachten. Maar de dagen gingen voorbij en geen lettertje kwam er tot hem. Marie Louise zocht naar de verandering in 2ijn ge laatstrekken, welke haar, duidelijker dan woorden, mededeeling moest doen, dat het nieuws gekomen was. De voortdurende zwijgzaamheid rechtvaardigde haar eigen overtuiging. Kate kwam niet terug, en had nooit de bedoeling gehad, om te komen. Mushalong zou nog moeten lijden, voordat dc waarheid in zijn brein zou zijn doorgedrongen. Dio wetenschap deed haar pijn, en haar woede tegen de vrouw, die zulk een onbestendig spel gespeeld had, was zeer groot. „De lente is op komst", zeide Mushalong op een morgen. „Jongen, dat doet een mensch goed, om de bruine aarde weer terug te zien. Heb je ook gehoord, of de padre gauw terugkomt?" Bij dit gezegde schrok zij onwillekeurig, want het bracht haar het besef bij, dat zij nog steeds op een leugen voortborduurde. Maar om nu de waarheid te zeggen, was veel moeilijker, dan zij zich had voorge steld. Zou Mushalong het motief begrijpen, dat haar voortgedreven had? Hoe kon zij verwachten, dat hit zou svmpathiseeren met die impulsieve daad uit het verleden? Natuurlijk moest het verteld worden, doch zij kon het. maar steeds niet over zich verkrijgen, om een dergelijke schandelijke bekentenis te don. „Erg gauw?" vroeg zij met een bevende stem. „Ze zeggen binnen een maand. Het was maar gelukkig, dat Kate vooralsnog een streep door het verleden gehaald want, want een over haast huwelijk tusschen Kate en Mushalong zou Marie Louise in een zeer eigenaardige postitie ge plaatst hebben. In de gegeven omstandigheden zou hot zelfs niet noodzakelijk zijn om Mushalong te ver tellen, wat zij gedaan had of liever niet gedaan had. Er was nu nog tijd om de zaak in orde te maken, als Ogle terugkwam, >Vonlt .vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 3