Sparta-Nieuwe Niedorp M Australië viert feest. Van de Alkmaarsclie Sportvelden Maandag 29 October 1934. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9584 Melbourne bestaat honderd jaar. SPORT VAN ZONDAG Alcmaria doet haar intrede in de beker wedstrijden en verplettert H.R.C. met 6-0 Het is vandaag een Zondag geworden van beker wedstrijden en zoo*had Alcmaria den strijd aan te binen tegen een oude bekende, H.R.C. Men mocht verwachten, dat deze er alles op zou zetten om tegen zijn collega op de onderste plaats va. verleden jaar te winnen. Te meer, waar Alcmaria dit seizoen een uitstekende figuur maakt in de tweede klasse en zich kampioensaspiraties niet behoeft te ontzeggen. Doch dat is een desillusie geworden! De Heldersche vereeniging is er niet in geslaagd Alcmaria een beentje te lichten, al gelukte haar dat menigmaal bij een der withemden persoonlijk. Want vaak werd ge tracht het tekort aan techniek te varvangen door ruw spel, iets waar de Helderschen overigens zeer weinig succes mee hadden tegen de Sportparkhewo- ners, die een goede wedstrijd speelden en voortdu rend de sterkeren waren. Toch ad H.R.C. enkele zeer goede momenten, vooral in het middenveld, waar soms uitstekend samenspel werd vertoond. Maar de verdediging der ga-stheeren was te sterk, vooral in de eerste speelhelft, toen men de over winning nog niet in zijn zak had. Do backs van Alc maria maakten korte metten en hun doel was bijna geen oogenblik in gevaar. Later, toen de voorsprong zoo groot was, dat een nederlaag practUch onmo gelijk mocht worden geacht, permitteerde Bijlama zich af en toe weer goocheltoertjes. En merkwaardig, boe groot zijn voetbalvirtuositeit ook is, de eenige gevaarlijke momenten ontstonden juist weer na die kunststukjes. Onze overigens uitstekende achtcrhoe- despeler moet nu toch langzamerhand wel doordron gen raken, dat de eerste plicht van den back is: ge plaatst opruimen! Dat is het lesje, dat hij zich kan putten uit liet partijtje van vanmiddag. De wedsrijd. Na den afrap kregen we aanvankelijk een niet zeer hoogstaand spei te zien. Heel hooge ballen, hier en daar werd nog al eens gemist, kortom het was niet. bepaald fraai. Maar langzamerhand ontwikkel de het zich tot liet treffen, waarin H.R.C. geen re delijke kans had om te winnen. Alcmaria was beter over alle linies. Haar voohoede, waarin Hamstra dit maal beter op streek was, als we dat dit jaar nog van hem hebben gezien, was gevaarlijk, te gevaar lijk voor de verdediging der bezoekers. En Alcina- ria's backs waren voor de Helderschen een onover komelijk struikelblok. Toen begon de score. De Jong kreeg den bal goed toegespeeld van Ham etra en paraat, zooals dit spelertje altijd is, kogelde bij meteen zijn keihard schot langs den keeper van H.R.C., die op zoo'n snelheid niet voorbereid was. Trouwens hij had er nooit iets aan kunnen doen, bet was een juweeltje van een doelpunt. Alcmaria leidt met 1—0. De withemden schenen den smaak te pakken te krijgen. Aldoor stuwden ze op 't vijandelijk heilig dom aan, er hingen meer goaltjes in de lucht. En 't volgende kwam binnen enkele minuten. Na een worsteling voor het doel, waarbij een der II.R.C.-ers ons inziens duidelijk hands maakte, rolde de bal uit den kluwen spelers. Peereboom zag hem, in en kele passen was hij er bij en kalm, voordat do roode •verdediging goed wist, wat er gebeurde, had hij do jbal terugeplaatst in het openstaande doel. 2—0. De aanvallen van Alcmaria bleven doorgaan. Vaak, veel te vaak werden ze onderbroken wegens buiten spel. Sommige Alcmarianen schijnen nog altijd een toer er aan te hebben zich juist op te stellen. Hoewel dit zij te hunner verontschuldiging gezegd, de H.B.C.- backs herhaaldelijk een valletje opzetten en de scheidsrechter er wel heel vlug voor floot. Intus- schen, die buiten-spel-tactiek mag zijn voordeelen hebben, tegen een goede voorhoede moet men er voorzichtig mee zijn en het succes van Alcmaria zou wellicht nog grootcr zijn geweest, indien de wit hemden niet herhaaldelijk in het valletje waren ge- loopen. Echter, ook hiervoor was het wellicht een goede oefening. Het derde doelpunt was een uitstekend geplaatst schot van Hamstra en het vierde was het resultaat van goed begrijpen tusschen Gerritsc cn Peerenboom De eerste had den bal voor het doel met alleen den keeper tegenover zich. Vermoedelijk had hij het punt ook zelf kunnen maken, doch hij koos deq zekersten weg, speelde naar Peereboom, die even terug voor dc open doclmond stond en den bal na ontvangst prompt deponeerde op de plaats, waar hij hem wilde hebben. Het 40 kwam de rast. Na half-time is Alcmaria nog meer in de meerder heid dan in dc eerste speelhelft. H.R.C. heeft eigen lijk maar weinig in te brengen. Al lnm aanvallen stranden op de hechte Alkmaarschc verdediging en de terreinhelft der bezoekers is vrijwel doorloopend de plaats, waar de strijd zich afspeelt. Na eenigen tijd, was het Hamstra, die zorgde voor nummer vijf. Naar binnen zwenkend, passeerde hij enkele rood- hemden en op het oogenblik, dat we verschillende tegenstanders op hem zagen afstormen, plaatste hij, ongeveer van de linkshinncnplaats, den hal onhoud baar in het net. Ten laatste was het Koppel, die met een keihard schot uit een vrijen trap het halve do zijn vol maakte. Het spel was er infusschen niet fraaier op gewor den. H.R.C. zette alles op haren en snaren om het tot een tegenpuntje te brengen en het meende dit te kunnen bereiken door het spel een tikje forscher te houden. Echter zonder succes. Hoewel, zooals we ln den beginne reeds opmerkten, Bijlsma, dio er blijk baar een potje van begon te maken, nog enkele angstige oogenblik ken bezorgde. En de talrijke Alc- maria-aanvallen, die nog volgden, werden voor een groot deel onderbroken door den scheidsrechter, die bezeten scheen door een ware buitenspel-manie en het herhaaldelijk meende te zien, waar het heele- maal niet was. Soms echter, als het er wel was, liet hij kalm doorspelen. Daar intusschcn de wed strijd heslist was, hebben we er danig pleizier over gehad, 't Was ook vermakelijk! En zoo kwam het einde met 6—0. Het een en ander over sommige spelers. Om te beginnen een woord van lof voor den in valler Jonker. Waarempel, Alcmaria kan tevreden zijn met zulk een reserve! Wat ons verwonderde is, dat er in de voorhoede ook niet eens enkele nieuwe spelers zijn geprobeerd. Er valt. natuurlijk iets te zeggen voor de gedachte, dat men een linie, waarvan do spelers aan elkaar gewend en op elkaar ingespeeld zijn, zooveel moge lijk in tact laat. Maar dat is toch maar heel betrek kelijk. En aan een verbetering vooral past een ploeg zich over 't algemeen verbazend v.lug aan. Hamstra had een goeden dag en speelde, zooals wc al zeiden, heter als hem dat dit jaar hebben zien doen. Hij was er bij zocht het niet in de corner- hoek en ontweek zijn tegenstanders ditmaal eens niet. Trouwens zijn body lijkt ons stoer genoeg, hij behoeft, warempel voor geen kleintje vervaard te zijn. En wanneer hij nu in dezen nogal forschen wed strijd geen vrees toonde, gelooven we, dat hij cr overheen is en van nu af aan zal toonen, wie hij is. Hoe nuttig werk hij op de vleugel kan verrichten, heeft hij vandaag duidelijk gedemonstreerd. In de eerste plaats natuurlijk door zijn heide fraaie doel punten, maar bovendien en in niet mindere mate bleek dit bij de eerste goal, toen hii de Jong een kans bezorgde. En do Jong een kans bezorgen, wil in dc meeste gevallen zeggen: een allervcrradelijkst schot. We kregen den indmk of Hamstra vooral in den beginne even zat te worstelen met zijn reputatie van niet in vorm zijn. Maar, Hamstra, reputaties zijn cr om gebroken te worden en die van jou, die ligt se dert vandaag voor een deel in scherven. En na den volgenden wedstrijd hcelemaal is 't niet'? Dan! Dan zal Alcmaria pleizier beleven van zijn linkervleugel. Jongmans heeft goede keeperskwal itcifen, maar zijn uittrappen zal Alcmaria nog wel eens een puntje kosten. En het wergwerken was soms ook maar zoo zoo. Dat trucje van den bal van de voeten te gooien voor den back, dat vandaag tweemaal werd ver toond, liep beide keeren goed af. Over één kant jammer.' Want in dezen wedstrijd kon het een puntje lijden en een goede straf was misschien de hesto re medie geweest voor later. Tegen een vluggere voor hoede was het hetzelfde geweest als een leeuw een handje geven in zijn kooi. Matigen strijd met normalen uitslag. (Van onzen Sportredacteur.) Nieuwe Niedorp, in vreugderoes over het wonder lijk succesvolle begin in den K.N.V.B., heeft Zondag een leelijke domper op haar enthousiasme gekregen. Na het keurige spel tegen D.T.S., wat tot een 40 zege, heeft geleid, was het figuur van de geelkragen te Schagen, wel pover. We willen den sterken wind in rekening brengen, maar ook de zeer juiste tactiek van Schagen, die van stond af een Niedorper over rompeling in den weg stond. En daar Nieuwe Niedorp geen doorslag gevende- factoren in het spel bracht vlug, open spel, hadden het hem kunnen doen heeft Schagen de adspira- ties van Nieuwe Niedorps schutters resoluut kunnen verijdelen. Daarenboven zette Schagen's voorhoede middels Boontjes aanvallen op touw, die wat kwaliteit betreft, boven die van Nieuwe Niedorp uitgingen. Dat zoo doende een 2—1 zege Schagen's deel is geworden, is een feit dat zuiver uit het spclbeeld voortvloeide en waarbij noch de factoren pech of geluk bij de ver klaring een rol behoeven te spelen. Matig spel. Overigens is de vertooning niet hartverheffend ge weest. Noch qua spel, noch qua sportiviteit. Er heerscht een soort ongezonde rivaliteit tusschen Scha gen en Nieuwe Niedorp en die werd aangewakkerd door N. Niedorp's tegenslag. Dit schiep een onprettige sfeer; we willen hierover slechts weinig zeggen; al- HOE HET VIJFDE WERELDDEEL ONTSLOTEN WERD. Dit jaar is het een eeuw geladen, dat de Australische stad Melbourne werd ge sticht. Naar aanleiding van dit feit is ook de LondenMelbourno-luchtrace ge bonden, waarvoor, zooals bekend, de magnaat MacRobertson groote prijzen heeft uitgeloofd. Australië is het jongste der vastelanden. Het is ons pas ruim driehonderd jaar bekend, dat dit we relddeel een continent is! Dit is ontdekt door Willm Jonsz in het jaar 1G05. Vierhonderd jaar geleden was het in Europa niet eens bekend, dat Australië bestond. Cook, de nauwkeurigste onderzoeker van zijn tijd, wist van het vijfde werelddeel niet voel; alleen de kustgebieden kende hij. Het zal voor menigeen een nieuwtje zijn, dat men de gestalte van Australië pas in 1802 geheel had bepaald. Het binnenland was toen nog niet doorvorscht. Pas honderd jaar nadien hebben dappere mannen, zooals Burke, Stuart en Leichhardt bewezen, dat ook in de binnenlanden menschen kunnen leven en werken. Zoo jong is dit werelddeel, niet alleen uit economisch, maar ook uit cultureel oogpunt bezien, dat de autochthone be volking, die nog in het steenen tijdperk verkeerde door de plotselinge aanraking met onze twintigste eeuwsche civilisatie- ten ondergang was gedoemd. Van de Australische inboorlingen zijn slechts enke le resten over. De groote Australische steden kunnen nu zoo lang zamerhand hun honderdjarig bestaan vieren. De ko lonisatie is dus nog betrek' clijk jong. Allereerst was Melbourne, de hoofdstad van de staat Victoria en de op één na grootste stad van het continent, aan lerlei kleinigheden, die niets om het lijf hebben, wor den nu eenmaal bij het bestaan van zoo'n rivaliteit als tusschen deze twee clubs zeer overdreven opgeno men. Jammer dat het niet aan den heer Koorstra gege ven was reeds de sporen van ^lks uit te roeien; ook met zijn beslissingen was Koorstra tamelijk ongeluk kig, zoodat hij geen hoog cijfer verdienen rnag De wedstrijd. Dat het geen groote wedstrijd zou worden was al heel gauw te merken. Reeds direct viel ons N.N's slechte vorm op. Voor den wind toch dienden So- pers en Grootes vooral de vleugels in het spel te be trekken. omdat Vlottes c.s. de individueele pogingen om met persoonlijke doorbraken succes te hebben, niet toelieten. Schagen toonde wel een vrij goed achterstel te be zitten, doch een halflinic, die zich niet tot rugge- graat kan verheffen. Vóór viel Lutjeharms voor Dekker in. L. die geruimen tijd niet heeft gespeeld, heeft geen groote dingen gedaan, al viel hij in deze matigheid niet uit den toon. Boontjes, Peetoom, en W. Rus zagen we gedrieën graag opereeren. Daar zat gang in dat stel. N.N.'s fout hebben we reeds opgemerkt; het was een teveel aan laten komen op het schot van Faus en Sepers, dat vrijwel achterbleef. Daar ook N.N. geen halflinie meer bezit, die het elftal tot groote daden kan aanzetten, is het begrij pelijk, dat de wedstrijd een rommelig aanzien kreeg, mede door den wind die allo ballen van richting deed veranderen. En het is in deze rommeligheid, dat we met een lantaarntje de hoofd-momenten moeten zoeken. In de eerste helft heeft Schagen tegen wind de leiding genomen. Peetoom profiteerde handig van een onattentheid van Reijne en schoot pardoes raak (10). Het schot, waar we lang op wachtten, gaf Sepers. Van de zij af kwam er zoo'n echte Nicdorp- goai, onberekenbaar en keihard in de bovenhoek, die Arnoldus te machtig was (11). Met dezen stand is gedraaid. De tweede helft, die den strijd om de overwinning te zien moest geven was slap en futloos. Wederom heeft Peetoom het net gevonden, wat deze jongeling, die er zeker komt, moed zal geven voor zijn voetbal-toekomst, (21). Hij bracht Schagen de verdiende overwinning. Besluit. We beleefden nog een onderbreking, daar de doel- lat van Schagen onder Arnoldus' gewicht los raakte Na de reparatie heeft een opleving in den vorm van een reeks wederzijdsche doelworstelingcn den strijd besloten. Een strijd, die spoedig vergeten zal zijn, maar welks uitslag in het competitieraam voor dit oogenblik van belang is. Dit resultaat toont aan dat N. N. tot nu toe wel ietwat aan de hand van Fortuna heeft ge wandeld en dat Schagen is en blijft een ploeg, die de slechte en beste uitslagen met onvoorspelbare af wisseling weet te behalen. De opstellingen tenslotte: Schagen: Arnoldus; Vlottes, Slikker; Bierste ker, Plaknum, Weeland; W. Rus, Peetoom, Boontjes, Lutjeharms, de Moor. N. Niedorp: Blokker; Van Herwerden, Reijne; Bar- ten, Grootes, Klaver; Deugd, de Weert, Sepers, Faus Kaaij. ST. MAARTEN I—SCHAGEN 3. 1—3. Schagen 3 behaalde in St. Maarten haar eerste overwinning en nog wel met 3—1. Sk Maarten wint do toss cn verkiest voor den schuin over het veld staanden wind te spelen. De geel-zwarten speelden een behoorlijke partij voetbal en waren somwijlen hun tegenstanders in technisch opzicht verre de baas. De score bleef voor de rust dubbel blank. Na de rust tapten de geel-zwarten uit een ander vaatje. De club van Ab en Antje kon het lang niet bolwerken. Spoe dig maakten de Schagers 01, wat zij kort daarop herhaalden. 02. Wanneer St. Maarten een vrijen trap krijgt te nemen, beland deze bij v. d. Ham, dio de beurt. Een eeuw geleden stapten op de plek, waar zich nu sierlijke lanen uitstrekken en waar thans luxueuze schepen aanleggen, de eerste kolo nisten aan land, en kochten van de opperhoofden der Australische inboorlingen den grond op. Zij be taalden die met een paar wollen dekens, zakdoeken spiegels, zakmessen, bijlen, scharen, naalden cn goedkoope sieraden. Aan de Yarrarivier verrees een nederzetting, die zich ontwikkelde tot het tegenwoordige Melbourne. De landverhuizers hielden zich bezig met schapen teelt en walvischvangst, en het wapen van Mel bourne vertoont dan ook heden nog schip, rund, walvisch en schaap. De nederzetting werd genoemd naar den toenmaligen minister-president van Enge land: Melbourne. Tientallen jaren lang bleef het een klein plaatsje; tachtig jaar geleden woonden er maar tweeduizend menschen. De plotselinge ontwik keling van het vijfde werelddeel, in het bijzonder de goudkoorts, deed Melbourne spoedig groeien. Lange tijd geloofde men, dat alleen do kustgebie den geschikt waren om bewoond te worden. Maar honderd jaren geleden werd de opmerkzaamheid der kolonisten op Zuid-Australic gevestigd, en in 1834 stichtte een vergadering van veertig personen do Britsche provincie Zuid-Australië. In tegenstel ling tot het in 1788 gcstichto Sydney, dat zijn ont staan aan een misdadigcrskolonie te danken heeft, heeft het nieuwe gewest nooit tot het opnemen van gedeporteerden gediend. In 1836 werd Adelaide ge sticht, dat dus over twee jaar feest kan vieren. Aanvankelijk werd de nieuwe nederzetting met de ondergang bedreigd. Gouverneur Gawler liet van geleend geld op tamelijk willekeurige manier ge bouwen verrijzen. De hooge loonen trokken de land bouwende bevolking naar de stad, zoodat er gebrek aan levensmiddelen ontstond. Deze moesten tegen zeer hooge bedragen uit de naburige provincies wor den geimportccrd. Slechts door de strengste maat regelen kon een catastrophe voorkomen worden. Omstreeks 1840 woonden er in de kolonie tweedui zend armlastigen, die dikwijls tot roof en plundering overgingen. Van de negentienhonderd huizen in Ade laide stond een derde gedeelte leeg. Maar allengs werden de omstandigheden beter. Dappere mannen trokken over de bergen en ex ploreerden het binnenland. En dit opende geheel nieuwe mogelijkheden. Op het oogenblik is Austra lië een werelddeel, waarvoor bekwamen lieden zeer zeker een toekomst ia weggelegd. DIVERSEN. Overschrijving. Gevraagd! J. P. Blauw, van Holandia naar Sport (A. S.) Verleend: H. P. Blokker van M.F.C. naar Haar lem (Spr.kr.) De oogst is matig, deze keer. Boeten. Blijkens het Alg. Sp. is het niet opkomen van M.L.D. tegen Helder 3 op 30 Sopt. niet gerechtvaar digd geweest; althans we zien dit feit met dc beken de 10 gulden bestraft en denken er bij twee veilies- punten voor M.L.D., dat nu twee punten onder nul staat! Spelleidercursusscn. De K.N.V.B. stelt, blijkens de Sportkroniek, dc gele genheid open voor N.H.Y.B. clubs om leden op te la ten leiden voor club-trainer. In enkele centraal ge legen plaatsen zal hiertoe bij genoegzame deelnam© gelegenheid worden gegeven. Men wende zich recht streeks tot den K.N.V.B. Wij zelf hebben, indertijd een dergelijken cursus gevolgd op een reeks Zaterdagmiddagen te Alkmaar, onder Bob Glcndenning en kunnen het aan een ieder aanbevelen. Bestuursbesluit N.H.V.B. De off. mcdcdeelingen van den N.H.V.B. melden o.a. een bestuursmaatregel inzake schcidsrechters- vergoeding. Nieuw is daarbij: Wordt per fiets ge reisd, dan zullen geen kosten gedeclareerd mogen worden, met uitzondering voor die plaatsen, welko met een ander vervoermiddel moeilijk te bereiken zijn en dan slechts tot een maximum van f 0.50. Competitie-indeeling. Wij vernamen dat Succes 4 aan de competitie is toegevoegd en wel in 4 G bij B.K.C. 3, Callantsoog, enz. Beroep aangeteekend. Ons kwam uit zeer betrouwbare bron ter oore, dat Michels en Hoek van Alkmaarsche Boys beroep heb ben aangeteekend tegen hun royement. Bouke Prins voorbeeld! „Helder" had zijn Grosveld van dc Pelikaan, II.R.C heeft nu zijn Bouke Prins, de snelle linksbuiten van eenige jaren terug (keeper M. Prins is een broer van hem). Moge het H.R.C.-elftai en in het bijzonder do voorhoede van dc Racers in dezo minder goede pe riode gedachtig zijn aan do onverv. geestdrift van Bouke, die ook nu weer met dc Civcr-viucht anti den dag treedt. zich niet bedenkt en den achtersiand tot 12 redu ceert Dit bracht weer wat meer leven in de brouwerij. St Maarten vocht voor den gelijkmaker, doch tever geefs. De geel zwarten werkten zich los cn brachten den stand op 1—3, waarmede het einde kwam. Scheidsrechter K. Slot leidde goed. SCHAGEN b—HELDER'c, 2—2. We hebben Zondagmorgen beslist genoten bij dc adspirantenwedstrijden. liet is een lust om die klei ne jongens te zien combineeren, afgeven, enz. De witjes nemen het eerst de leiding door een mooi schot van hun middenvoor, 01. Hierdoor geprik keld nemen de kleine geel-zwarten den bal mee en werkelijk gelukt het hen de gelijkmaker op onbe rispelijke wijze te scooren, 1—1. Dit bracht weer moed bij de jongens. Opnieuw zijn ze in den aanval, v. d. Pijl lost een ver schot Dc it. keeper laat de bul vallen voor z'n goal, waar de snel loopende Hofland goed van profiteerd door onberipselijk z'n elftal de leiding te oezorgen, 2—1. Na de rust hebben de geel zwarten tegen den vrij feilen wind. Helder maakt dan ook spoedig gelijk, 22. Doch meer dan dut kunnen ze niet bij elkaar voetballen en de stand blijft onveranderd. SCHAGEN HELDER b, 5—6. Bepaald door het goede spel van hun reserves ge ïnspireerd beginnen de a-t.jes reeds direct op vollo kracht. Steeds wordt echter van te grooten afstand geschoten orn den goed spelenden lielderkceper ie passeeren. Totdat R. van Haren z'n medespelers laat zien hoe het moet en onberispelijk den Helderkeeper het nakijken geeft, 10. Geen minuut later is het 20. Nog voor de rust weten de kleine Spartaantjes de scoore op te voeren tot 40. We denken dat na de rust de bordjes ver hangen zullen zijn, maar niets is minder waar. Thans spelen do geel-zwarten tegen wind, maar niets ver hinderd hun om steeds prachtig combineerend op liet it. doel af te gaan. Weer is hot de kleine v. Haren, die een prachtige voorzet over alles heen geeft. Do Jager is naar binnen gekomen en schiet laag voor het Helder doel, waar een ander der Spartaantjes klaar staat orn no. 5 in de touwen te dcponceren. Prachtig werk jongens. Dat was voetbal in den waren zin des woords. scheidsrechter leidde goed. N.A.S.B. SCHAGENN.A.S.B. HOORN. 4—6. Het voetbalelftal van den Schager Sportbond ging naar Hoorn om die in eigen home te bestrijden. Dat de mannen van Rempt zich zoo zonder meer niet lieten afslachten, blijkt wel uit hun goede overwin ning van 40 op het heusch niet zwakke Hoorn. ZA.P.S.R.C. 4—6. S.R.C. heeft liet tegen Z.A.P. in den Anna Paulow- napolder niet tot een overwinning kunnen brengen. Van het eertijds zoo geduchte S.R.C in den R.K. bond is niet veel van over. Met 4—0 moesten de S.R.C.ers het onderspit delven, tegen het niet zoo bijzonder sterke Z.A.P. Hoe zit dat hecrcn? Zorgen jullie ook eens voor een overwinning! ANNA PAULOWNA. Nog zelden hebben wc een sle-cliterc wedstrijd ge zien. aldus dc B.K.C.-supporters,, die mee naar Vro- ne geweest zijn, Gelukig was Vrone eveneens weinig waard cn daardoor heeft B.K.C. dan tenslotte gewon nen. B.K.C., dat voor den wind op het luwe Yrone- terrein begon, doelpuntte het eerst door Huisman (10). Na rust maakte de Schipper er na 'n pracht- voorzet van Huisman 20 van en 10 minuten voor het eind kreeg Vrone haar tegenpunt. Onder groote spanning, met B.K.C. hevig in de verdediging, kwam het einde. De buit is binnen, zul len we maar rekenen! Een onzer spelers kreeg het nog aan den stok met het vrouwelijk publiek toen hij tegen een Vronc-man aanschoot B.K.C. 2 speelde thui stegen Kolhorn en verloor met 20. De elftal-commisie stant machteloos om het elftal zoo te maken dat het wint in deze afdeo- ling. Dat is heel jammer, gelukkig is het eerste elf tal geen stel grijsaards en kan de nanvullingsmoci- lijkheid nog lang niet verwacht worden. En tegen dien tijd is naar onze mcening we! weer materiaal. Neust maar eens onder de adspirantjes rond! Het moge waar zijn dat het mooi is een sterk tweede eelftal te hebben, het eerste is toch de vlag waaronder het vereenigingschip vaart. Xn dat zoo hoog mogelijk op te fokken, dat zal bet strevon zijn! B.K.C. a adspirantcn speelden tegen II.R.C b cn woa met 20.

Schager Courant | 1934 | | pagina 5