Aspirin Protest tegen de uitvoering der crisiswetten. Wie was de automobiel die de buizen vervoerde? Een „Val!" Fokveemarkt en -keuring. Theater RoyaL Een aardig ritje. rH GERU1SCHL00ZE KLOMPEN. UTRECHT IN HET DONKER. Marléne Dietrich aan groot gevaar ontsnapt Miüioenenstrop voor woekeraars. Bloembollencultuur. Auto-aanrijding. Op Donderdag 8 November as. ral in „Cérès" een groote vergadering van vee- en varkenshouders wor den gehouden, om te protesteeren tegen de wijze van uitvoering van de verschillende crisiswetten. Belangstellenden verwijzen we naar dc adverten tie in dit blad. Wij meldden reeds in ons blad, dat een automo bilist 5 ijzeren buizen verloor op het Marktplein, waarbij een onzer ingezetenen eenige kwetsuren op liep. De buizen lagen op het politiebureau, waar ze thans nog liggen te wachten dat men ze haalt. Van wie zijn de buizen? Neen, niet van ons Wa terleidingbedrijf, maar van wie dan? Dit was de eerste vraag die onze gemeentepolitie kreeg te be antwoorden. Een vrij moeilijke opgave die men toch spoedig had beantwoord. De buizen waren afkomstig van den we^gezakten auto op 't Wad. Men zou den ken, dan weet de eigenaar wel meer van dat ver voer af. Niets was echter minder waar. De eigenaar wist in het geheel niets van vervoer af. Toch waren de buizen van hem. Ergo, ze zijn gestolen. Wie is de automobilist? Dit is een vraag die thans opgelost moet worden. Wie van onze lezers kan inlichtingen hieromtrent geven? Wie kan de automobiel beschrij ven die Maandagavond zoo onbesuisd door Schagen vloog? Berichten hieromtrent worden voor vertrouwelijk aangenomen bij een der gemeenteveldwachters. Automobilisten en voorts alles wat rijdt past op( Neen lezers, geen muizenval maar een veiligheids- val. We hadden het genoegen met onze gemeentepo litie een dergelijke val mee te maken. We hadden er de lucht vari gekregen, dat de beide gemeente veldwachters v. Haren en Flapper, ook al naar aan leiding van de buizengeschiedenis, een controle zou den houden. Wij hebben ze wat men noemt „gescha duwd". Zoo kwamen wc dan op de plaats aan waar lij hun controle zouden uitvoeren. Het eerste slachtofler. was een paard en wagen zonder eenige verlichting. De bestuurder wist een aardig verhaaltje op te dis- schen over z'n koeien die achter in het land waren geraakt, enz. enz. Een en ander was wel aardig be dacht, doch kostte hem niettemin 'n proces-verbaal. De politie kan nu eenmaal niet met alles rekening houden. No. 2 was een automobilist, die men reeds eerder gewaarschuwd had. Bij deze was de achterverlichting niet voldoende. Deze wist weer iets anders te vertel len. Pas nagezien in de garage, doch geen lampen voorradig. Weer was het even later het roode lichtje wat ons uit ons gepeins opschrikte. Wie nu weer? Een wielrijder zonder reflector! Precies tusschen do twee posten in wist de overtreder zich uit de voeten te maken, door even een kopje te halen bij de buren Telkens ging het roode lichtje aan. Bijna geen enkele achterverlichting van auto's deugde er. Krom gebo gen nummerplaten, roestige, zonder of met halve letters, allerlei soorten ziet men. Slechts weinige zijn goed. Och, weggebruikers, denkt toch eens aan uw eigen veiligheid, doch ook aan de veiligheid van een ander, door te zorgen, dat ook uw achterlicht goed in orde is. De komende weken zal de politie hierop zeer scherp letten. Zijn uw verlichting en remmen niet in orde? Laat ze dan nog heden nazien! Want wat thans slechts waarschuwingen waren, worden den volgenden keer processen-verbaal. De jaarlijksche fokvsemarkt met daaraan verbon den keuring werd Donderdag j.1. weer gehouden op het Oude Slot-plein. Er was een belangrijke aanvoer, n.1. 150 stuks en het aangevoerde vee trok weer groote belangstelling. De handel was matig. Het duurste stierkalf werd verkocht voor f 130, het was afkomstig van den heer W. van der Oord te Barsingerhorn. Het duurste kui- kalf ging voor f 100 in eigendom van een ander over. Nog zij vernield, dat de bekende fokvechandelaren, de heeren D. Smit en J. Jonker het belangrijke aan tal van 20 stuks aankochten De keuring had tot uitslag: Stierkalveren. In rangorde werden In de eerste klas geplaatst: Albcrt 37 van W. van der Oord, Barsingerhorn, Albert 30 van idem en Albert 41 van idem in de tweede klas: Groct's Wodan 2 van N. Appel, Schagcn. Albert 44 van W. van der Oord, Barsingerhorn, Frans Max 11 van D. Kriller, Oude Niedorp, Nelly Mcine van Jb. Jimmink Hz., "Barsingerhorn, Albert 35 van W. van der Oord, Bar singerhorn; in do derde klas: Wodan Frans 9 van A. Francis, Schagcn; Albert 56 van A. Schenk, Barsingerhorn; Blok Zeppelin 9 van K. Beijne Kz., Barsingerhorn; Guurtje's Gerard van A. Brak, St.- ^laarten; Guurtje's Wodan 2 van idem; Alida's Wo dan van D. Hoogland, Schagerwaard en Athleet van H. C. Kooij, Harenkarspel. In de rubriek Kuikalveren werd de eerste prijs toegekend aan Lina 11 van C. R. Blaauboer, Wieringerwaard tweede prijs Maartje 150 van R. L. Waiboer. Anna Paulowna en Antje 41 van idem; derde prijs Johanna 28 van K. Reijne Kz., Barsinger horn. In de rubriek Hokkelingen: eerste prijs Aagie 24 van W. van der Oord, Barsingerhorn; tweede prijs Wondertje 5 van D. Sleutel, Schageni derde prijs Wondertje 6 van idem. MARKTOVERZICHT. Wij hadden Donderdag meer aanvoer verwacht, het was de z.g. groote koemarkt, maar door den R.K. Zondag viel dat tegen. Aanvoer van vette koeien •was 60 stuks: de handel was goed; hoogste notee ring was f230; werd verkocht door den heer D. P. .Timmerman alhier, aan slager J. Korver te Den Hel der. De prijs per pond was geen 30 ct. De handel ln kalfkoeien was vrij goed. In geldekoeicn matig. De aanvoer van vaarzen was hooger bij vorige weken. Handel goed. Graskalveren stug; toch werd de duurste verkocht voor f 50. De handel in nuch tere kalveren was beter bij de vorige week; hoogste noteering f 12. Oude slachtschapen f10f 18, handel 6tug. Overhouders, handel matig, tot f 13.50. Jonge vette schapen, handel zeer stug, noteering tot f19. Magere schapen handel stug, tot f 16. De schapenhandel was niet naar wensch, lang niet. Meer vette varkens hadden er aangevoerd kunnen worden, deze handel was goed, prijzen welke besteed zijn, waren merkelijk hooger bij de vorige week, nu tot iey2 ct. De handel in biggen en schrammen was zeer matig. Op de paardenmarkt was weinig aangevoerd, de handel was goed, zelfs duur, volgens een koopman. Op de kippeamarkt was weinig drukte. Buckley Joyce Thomas, buitenlandsch correspon dent van een groot Amerikaansch dagblad, neemt zijn intrek in een hotel te Moskou en legt beslag op dc kamers, gereserveerd voor Pettingwaite, de cor respondent van een concurreerend dagblad. Aldus vangt de vermakelijke geschiedenis aan van de film „De Sensatiecorrespondent", die deze week in Theater Royal draait. Tevens verwierf hij door meer salaris te bieden de diensten van den reeds voor Pettingwaite gereserveerden tolk. Met behulp van Icfty, zijn assistent, die vroeger lid was van een Amcrikaansche bende, begint hij vooraanstaande personen te interviewen. Hij is ver gezeld van Dolly, een koormeisje, dat het vriendin netje van zijn directeur is. Zijn grootste zorg is, dat zijn baas zal merken, dat hij er met zijn liefje van door is en hem daardoor ontslaan zal Om de schijn op te houden installeert hij Dolly in een ander hotel en vraagt Kate Nelson, een jonge journaliste, een oogje op haar te houden en aan niemand te verraden waar zij is. Intusschen heeft zijn concurrent Pettingwaite ont dekt, dat Dolly in Moskou is en heeft een telegram naar den haas gestuurd, die hem oogenblikkelijk ont slaat. Thomas besluit, dat dc eenige manier om zijn be trekking te behouden bluf is en hij maakt een plan netje. Zijn assistent Iefty zal op het balcon van de hotelkamers gaan staan en een Russischen Prins, die ze ergens in een obscuur hotelletje opgeduikeld hebben, neerschieten. Dit zal Thomas ;n staat stel len een enorm bericht te seinen over een moordaan slag op den laatste der Romanoffs. Het plannetje wordt echter in de war gestuurd door een onverwacht bezoek van den commissaris van Politie, die eindelijk ingegaan is op het verzoek van Thomas om zich te laten interviewen. Hij gaat in de stoel zitten, die voor den Prins bestemd was. Het schot wordt afgevuurd, maar Thomas springt er tusschen en krijgt twee kogels in zijn schouder. Hij heeft den commissaris gered en is nu de held van den dag. Zoodra hij zijn telegram naar het dagblad doorstuurt, krijgt hij niet alleen zijn betrekking te rug, maar bovendien nog opslag, doch op dit mo ment komt zijn concurrent Pettingwaite achter het complot en brengt de politie op de hoogte. Intusschen heeft Thomas kennis gemaakt met een half-gekken enthousiast, die graag zijn naam en zijn principes in de krant wil zien en deze meldt zich aan bij de politie en bekend daar geschoten te heb ben op Thomas. Hij wordt gearresteerd en bereikt daardoor zijn levensdoel, zijn naam in de krant te zien. Intusschen heeft Dolly Thomas verlaten. Deze wordt Rusland uitgezet, maar hij wordt direct voor zijn blad naar China gestuurd en neemt Kate, van wie hij altijd gehouden heeft, en die hem in zijn moeilijkheden trouw ter zijde stond, mee als zijn vrouw. Te paard dwars door Engeland. Een wethouder uit Preston (Lancashire) David Ainsworth genaamd, is per paard van John o'Grosts, het Noordelijkste puntje van Schotland, gereden, naar Land's End, het Zuidelijkste puntje van En geland. De afstand, die 945 mijl bedraagt, logde hij in 26 dagen af. Hij heeft voornamelijk de hoofdwegen gevolgd en reed per dag 30 ft 40 mijl. Zijn paard, Queenie, dat zes jaar oud is, heeft hij viermaal moeten laten voor zien van nieuwe hoefijzers. Ainsworth beweert, dat hij zich zeer goed voelde bij zijn aankomst, maar dat hij eenige ponden is afgevallen. Neenl Hef is weliswaar maar een Aspirin-fabletje, maar het geniet een groote repu tatie. De geheele wereld heeft sedert 35 jaar zijn werkzaamheid bij hoofd- en kiespijn, rheumatiek en ver koudheid erkend. Deze vrij willige erkenning gedurende zulk een reeks van jaren ver krijgt men slechts door da den. In tegenstelling tot veel namaak voldoet Aspirin aan /b\ de verwachtingen, het helpt. HET PRODUCT VAN VERTROUWEN Uitsluitend verkrijgbaar in de oranj*-bandbuisjes van 10 labl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a to ets. Kinderen behoeven op school hnn klompen niet meer nit te trekken. Men schrijft aan de N. R. Ct.: De firma's Th. Jansen, schoenfabriek en J. B. dc Vrughts Klompen fabriek in de buurtschap Keyen- burg (Geld.) hebben onder den naam van klomp met zool en/of hak van plastisch materiaal een uit vinding gedaan waarvoor octrooi is aangevraagd. Deze uitvinding heeft ten doel dat de kinderen die ter school gaan hun klompen niet meer behoeven uit te trekken daar door de ruhberbestanddeelen het lawaai zich tot een minimum beperkt. Vervolgens is het doortrekken van vocht uitgesloten, zoodat deze klomp ook voor den landbouwenden stand van groote waarde is. Met Maart 1935 wordt de klompenfabriek van den heer Jansen naar Volcndam verplaatst .De bedoelde klompen zullen te Hengelo (Geld.) worden vervaar digd. t Ernstige storing in de stad. De tram men stonden stil. In de elcctrlsche centraio aan het Mcrwodckanaal te Utrecht is gisteravond tegen half zes een afslui ter van een concentratiebuis gesprongen. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan, doch in de stad heeft een en ander tot min of meer ernsti- UIT DE FILMWERELD. Lampenbatterij alt elkaar gesprongen. Door het uit elkaar springen van een groote bat terij van 1000-watt lampen tijdens een buitenopne ming is Marléne Dietrich ternauwernood aan een ernstig gevaar ontkomen. Door den hevigen regen val scheurde het zeil, dat als dak moest dienst doen, waardoor de spelers en de apparaten doornat wer den en de heete lampen sprongen. De regisseur Josef von Sternberg liep hierbij eeni ge snijwonden op, evenals twee figuranten. UIT ONZE OOST. De erfenis die niet kwam. Aneta meldt uit Mcdan: De Datoeli (volkshoofd) van Poeleh Kapong Tem pel, te Medan woonachtig, is failliet verklaard. Het blijkt, dat de passiva een millioen gulden beloopen, terwijl van activa practisch geen sprake is. De vorderingen bestaan hoofdzakelijk uit schuld bekentenissen ten name van Bengaleesche woeke raars, die hem jarenlang geld voorschoten, in de hoop, dat dc Datoch de rijkdommen van zijn ouden vader zou erven. Het blijkt thans echter, dat deze alles in een stichting heeft vastgelegd, zoodat tien tallen woekeraars nu voor te zamen meer dan een millioen gulden gedupeerd zijn. ge storing in de electrische verlichting aanleiding gegeven. De verlichting werd op dit tijdstip zeer zwak en verdween geheel en de trams stonden stil. F.rger nog was het op het Centraal Station, waar juist op het tijdstip der storing een groot aantal trei nen moest binnenkomen en vertrekken. Men heeft zich daar met noodverlichting kunnen redden, zoo dat met een kleine vertraging de treinen konden vertrekken. Op de telefooncentrale heeft men eigen stroom, zoodat de telefonische verbinding niet werd gestoord. Op de eigen installatie had men daar ver der een noodverlichting aangebracht, doch deze be hoefde slechts korten tijd dienst te doen. Eveneens was het erg in een deel van dc binnen stad, waar de groote winkels zijn. Daar heeft men zich geruimen tijd met kaarsverlichting moeten l>o- helpen, een fantastisch gezichten een geval vol hu mor, als het niet zoo lastig was geweest. Er waren wijken, die ongeveer een uur in volslagen donker hebben gezeten, terwijl ook de straatverlichting nit was en uit bleef. De winkels, die kaarsen hij hun inventaris hadden, maakten onverwacht goede za ken. Omstreeks kwart voor zeven was do situatie weer gewoon en had de avondstad haar ouden aan blik terug. Donker Amersfoort. Men meldt uit Amersfoort: Donderdagavond was het geheele provinciale net van de P.U.E.M. gestoord, zoodat van half zes tot kwart over zes hier duisternis heerschté. Ook vele bedrijven lagen ^gedurende die drie kwartier stil. LANGEND IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Donderdag 1 November 1934, 's avonds 7 uur kwam de afd. Langcndijk der Ver. voor Bloembollencul tuur in vergadering bijeen ten huize van den heer Vijzelaar. Voorzitter, de heer K. Wagenaar spreekt er zijn teleurstelling over uit dat de opkomst zoo gering is, toch werd gehoopt op een vruchtbare bespreking, welke moge leiden tot verheldering van gedachten in verband met de vragen welke zijn gerezen aan gaande de saneerings-maatregelen. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief kwam eerstens aan de orde vraag 1: Moeten de maat regelen tot beperking van de teelt gehandhaafd blijven? Uit de gevoerde discussie bleek, dat men de geno men maatregelen wel toejuichte, maar niet wanneer de groote kweekers de gelegenheid krijgen om met het plantgoed over de grens te gaan, want dan heeft het toch geen doel. Opgemerkt werd, dat men zich daarover niet zoo bang behoeft te inaken, daar dit grootcndeels op een fiasco is uitgeloopen. Daarnaast werd opgemerkt dat men zich er wel mee vcrecnigen kan wanneer het alleen gaat over 1934'35, wat tenslotte werd aangenomen. Betreffende de 2e vraag of de minimumprijzen ge handhaafd moeten blijven werd besloten dat men daar wel voor is, mits de minimumprijzen in de ge geven omstandigheden niet hooger gesteld worden, daar de handel heeft uitgewezen dat zulks niet kan, want de moeilijkheid kan zich dan voor doen dat er een overschot blijft en dat zou men dan toch moeten betalen. Daarnaast spreekt men zich uit dat de mi nimumprijs niet veranderd wordt in een garantie prijs. Betreffende vraag 3 of maatregelen ter controle van den uitvoer noodzakelijk blijven, bleek men alge meen van gevoelen dat deze moeten blijven bestaan, ten eerste in verband met wat besproken is in vraag 1, wat betreft den uitvoer van plantgoed en daar naast de algemeene controle over den export. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren C. Timmerman en G. Glas. Plaatsvervangers H. Pasterkamp en J. J. Slijker. Meegedeeld werd, dat eerstdaags weer gelegenheid bestaat tot het inslaan van bollen. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. Donderdagavond heeft op den I a^weg een aan rijding plaats gehad, gelukkig met geen ernstige ge volgen. De autobus van de H.A.B.O., die den dienst onderhoudt op Camperduin, kwam bij het passee- ren in aanraking met den vrachtauto van den heer J. Pancras, met gevolg, dat eenige ruiten van de bus verbrijzeld werden. Een paar ln de bus zittende dames liepen verwondingen op tengevolge van de glasscher ven. Een harer moest door Dr. De Wit verbonden worden. De oorzaak van deze aanrijding kan gezocht wor den in den smallen weg ter plaatse. De vrachtauto kon niet meer uithalen. Daar de passeering p'aat had op een plaats, waar de berm hooger was dr weg, hing de bus eenigszins schuin over naai dc; \rachtwagen, met het vermelde gevolg.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11