Elke waschmachine draait maar de V E L 0 wascht EINDE VAN DEN KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND INTERNATIONAAL VERVOER PER AUTO Luchtschippostdienst Europa—Amerika. Sneeuwstorm boven Noord-Zweden. VLAARDINGSCHE STOOMLOGGER VERMIST. De kunst van adverteeren. 3 U'T de OMGEVING Kunstna Arbeid bestaat 40 jaar. Inbraak Rookmaskers voor de brandweer. De landsbisschoppen Melser en Wurm hervatten hnn kerkelijke functies. München: Officieel wordt medegedeeld dat Jandsbisschop Meiser met den Landskerkenraad de gewone werkzaamheden in het dienstgebouw Arois- strasse 13 heeft hen-at. Aangezien de door de huidige Rijkskerkregeering onder leiding van den inmiddels uit zijn ambt ont slagen Dr. Jager uitgevaardigde verordeningen, in het bijzonder de instelling van commissarissen der Beiersche Landskerk niet rechtsgeldig zijn, deden zich geen formeele moeilijkheiden voor. Uit Stuttgart wordt gemeld, dat de aldaar terug gekeerde landsbisschop Wurm do commissariale kerkregeering heeft medegedeeld, dat hij in zijn ambtsgebouw is teruggekeerd en evenals de leden van den Hoogen Kerkeraad zijn werkzaamheden heeft hervat. Ongelijke concurrentievoorwaarden in binnen, en buitenland. Welkom vreem deling! Men schrijft aan de „Msb": Alle landen zijn er op uit, om de bedrijven der in gezetenen te steunen, ul was het maar enkel tegen buitenlandsche mededinging. Men kan het daarmede niet eens zijn de omstandigheden geven er aanlei ding toe en men heeft het te aanvaarden. Als de behandeling van do bedrijven in het eigen land en die uit het buitenland, naar gelijke voorschriften plaats vindt, heeft men weinig in hot midden te brengen. ITet wordt anders, als hetgeen voor den een geldt, voor den ander niet telt. Dit is in hooge mate het geval met betrekking tot het internationale vervoer van goederen en personen togen betaling. Duitschland heeft het goederenver voer voor derden door middel van buitenlandsche motorrijtuigen vrijwel belet. In October 1931 is daar een verordening uitgevaardigd volgens welke het vervoer van goederen tegen betaling aan vergun ningsplicht is onderworpen. Sedert Augustus 1933 staat evenwel de afgifte van de desbetreffende ver gunningen stop. België is al even zorgzaam voor de eigen vervoer middelen, als afwijzend tegenover de buitenlandsche. Met betrekking tot de betaling van wegenbelasting heeft men voor de personenwagens en autobussen spoedig een regeling van wederkeerige vrijstelling getroffen. Voor de vrachtauto's geschiedde dit niet. De Belgische vrachtauto's zijn in Nederland zooals de Nederlandsche in België onderworpen aan hef fing uit hoofde der wegen belastingwet, maar terwijl dc Belgische belastingadministratie zich op het standpunt stelt, dat taxi's en luxe-verhuurauto's niet tot de gewone personenauto's zijn te rekenen en dus terdege belastingplichtig zijn, komen de Belgische verhuurders met wagens van die categorieën onbe lemmerd naar Nederland, dat do taxi's en luxe- verhuurautomobielen wel in het genot van de vrij stelling doet dooien. Met het reizigersvervoer per autobus is men in België, als het buitenlandsche wagens betreft, bijzon der lastig. Belgische autobussen komen ongehinderd in Nederland vrachtjes halen voor toeren in België en ook hier hebben de Nederlanders het voor het nakijken. Deze zouden hetzelfde in België niet moe ten probeeren. Frankrijk maakt het nog bonter en men zou haast zeggen, dat men het daar speciaal op ons land heeft gemunt. Dc toelating van vrachtauto's is door Frank rijk altijd bemoeilijkt. Dit soort motorrijtuigen werd n.1. tot heden niet op triptiek in Frankrijk toegela ten. Het verkeer met Frankrijk is voor deze wagens slechts mogelijk tegen betaling der invoerrechten of tegen borgstelling. Sedert 23 October J.1. Is ook aan deze geringe toe latingsmoeilijkheid geknabbeld. Aan Nederlandsche vrachtauto's zal voortaan de toegang tot Frankrijk alleen worden vergund, als het transport als op zich zelf staand is te beschouwen. Nederland is voor de buitenlandsche bedrijfsauto's lang zoo lastig niet. maar die liberaliteit gaat, zoo als uit het bovenstaande blijkt, ten koste van onze bedrijfsautohouders. De B.B.N. heeft zich tot onze Regeering gewend met het verzoek, zooveel mogelijk gelijkmaking van bepalingen, d.w.z. concurrentievoorwaarden te be vorderen. Dr. Eckener's besprekingen in de Vereen. Staten. De administratie der posterijen in de Ver. Staten is in beginsel met dr. F.ckener, den Duitschen lucht schipbouwer, overeengekomen om na de indienststel- ling van het nieuwe Duitsche luchtschip een lucht- ?ostdienst tussrhen Duitschland en Lakehurst of liami in te richten. Dr. Eckener heeft de Amerikaan- sche postadministratie voorgesteld een luchtpostcon tract voor vier maanden te sluiten. Verscheidene plaatsen ernstig geteisterd. Stockholm: Uit Urnen wordt gemeld, dat gisternacht de Noordelijke districten van Zweden door een hevigen sneeuwstorm zijn geteisterd, die groote materieel© schade aanrichtte en ook een menschenleven kostte. De spoorweg tusschen Lulea, Boden en Haparan- dn, werd zoodanig beschadigd, dat het verkeer ge staakt moest worden. Telefoon- en telegraafverbindin gen werden vernield. De stad Lulea lag bijna den ge- heelen nacht in duister, aangezien de electriciteita- vnorziening wns gestoord. De scheepvaart moest ge heel gestaakt worden, terwijl eenige schepen zijn ge zonken. Bij Holmsung bereikte de storm een kracht van 30 Meter per seconde. Verscheidene wegen werden onder water gezet en een persoon werd gedood, ter wijl vele anderen gewond werden. DE ONTDEKTE SPRINGSTOFSMOKKELARIJ NAAR OOSTENRIJK. Advocaten leggen verdediging neer. Scha ff ha u sen (Zwitserland): De advocaten dr. Jenny en dr. Ursprung, die aanvankelijk de ver dediging op zich hadden genomen van de naar aan leiding van de poging tot het smokkelen van spring stoffen voor nationaal-socialisten in Oostenrijk, die te Staad bij Rorschach werd ontdekt, gearresteerde Oostenrijkscho nazi's, Matt, Haemmcrle en Kalb, thans gedetineerd te St. Gallen hebben do verdedi ging neergelegd. Zij blijven verdedigers van de niet- gearresteerde beklaagden Kobl. Wirth en Collltz. ZEVENTIEN PERSONEN AAN BOORD. Men maakt zich te Vlaardingen ernstig ongerust over het uitblijven van den stoomlogger „Cornelis" uit Vlaardingen, waarop als schipper A. van Embden vaart. Het schip behoort aan de rcederij D. van der Heul N.V. en is op 11 October voor de haringvis- scherij vertrokken. Volgens geruchten is het schip na het stormweer van 14 October wel gezien, doch is daarna niet meer gepraaid of onder de Vlaardingsche vloot opge-. merkt De mogelijkheid bestaat, dat het schip In hot Fransche Kanaal visschende is, in welk geval de reederij a.s. Zaterdag bericht zal ontvangen. Ook is op verzoek van de reederij de politiekruiser „Vulca nus" uitgezonden om naar het schip uit te zien. Aan boord van de „Cornelis" bevinden zich, be halve de schipper veertien Vlaardingers en twee matozen uit Marken. Het vermiste vaartuig gezien. Gisteravond is te IJmuiden binnengekomen de KW 25, schipper J. v. d. Plas. De schipper rappor teerde Woensdag j.1. bij de vermiste stoomlogger VL 83 langszij te hebben gelegen op 52 gr. en 50 min. N.B. Vrees voor vermissing is dus opgeheven. Boston. Mrs. Ogden, die een van de leidende functies bekleedt in de „Boston Advcrtising Club", gaf in een vergadering van deze club een aardig voorbeeld van psychologie bij adverteeren. Een meisje in St. Louis die de ecnigc kostwinster was in een groote familie had haar baantje verloren en zocht oen nieuwe broodwinning. Ze plaatste in een van de groote bladen een ad vertentie, waarin ze vermeldde, dat ze eerlijk en vlijtig was en goede getuigschriften had. Ze ontving niet één brief hierop. Ten einde raad plaatste ze weer een advertentie met den volgenden inhoud: „Jongedame, onbetrouwbaar, oneerlijk en lui, zoekt een baantje als hulp in dc huishouding, bedienster, verkoopster, etc., liefst korte werktijd en hoog loon. weinig getuigschriften. Ik heb niet veel zin om te werken, maar moet wel Op deze advertentie ontving ze meer dan honderd brieven en kreeg een goed baantje. EEN HOPELOOZE LIEFDE? Hollywood: Een 30-jarige vrouw heeft gis teren in het Rudolf Valentino-park te Hollywood, na dat zij geruimen tijd voor het standbeeld van den overleden filmster Valentino had gestaan, een fleschjo met doodelijk vergif geledigd, waarna zij korten tijd later overleed. LANGE ND IJ K ZUIDSCHARWOUDE. Donderdagavond herdacht ons fanfarecorps „Kunst na Arbeid" zijn 40-jarig bestaan in de tooneelzaal van den heer Kramer, die voor dat doel feestelijk was versierd en waarin was opgesteld dc mooie uitstal ling der door deze muziek vereeniging in den loop van haar bestaan verworven lauweren in den vorm van medailles, kransen, lauwertakken en wat dies meer zij. De voorzitter van het fanfarecorps heette de aan wezigen welkom, mededeelende, dat de burgemeester had bericht, verhinderd te zijn aan de uitnoodiging gevolg te geven. Hij stelde op prijs de aanwezigheid van een paar leden van het Dag. Bestuur der ge meente, en was in het hijzonder verheugd over dc tegenwoordigheid van een tweetal heeren, die tot de oprichters behooren, n.1 de heeren Zomer en J. de Boer, en het eerelid, de heer C. Groot. Het deed hem verder genoegen, vertegenwoordigers van en kele plaatselijke vereenigingen te kunnen verwel komen, alsmede afgevaardigden van zustervereeni- gingen, die onder leiding staan van denzelfden di recteur, den heer P. Pranger van Noordscharwoude. Na nog den oud-directeur, den hoor J. Hopman, eou woord van welkom te hebben toegeroepen en aan de moeilijkheden herinnerd, die men heeft moeten overwinnen, om de vereeniging 40 jaar in stand te houden, wordt een schrijven van den burgemeester voorgelezen, waarin hij zijn gclukwenschen aan het bestuur aanbiedt, dc prestaties roemt, waarvan de vereeniging herhaaldelijk blijk heeft gegeven in de vele concoursen, waarop tal van ccreteekencn zijn behaald. De burgerij kan trotsch zijn op haar fan farecorps, dank zij de eminente leiding van den di recteur, den heer Pranger en het volijverige bestuur. Hij twijfelt er niet aan, of het corps zal op den weg van het Excelsior nog meerdere lauweren oogsten. Nadat dan de Ouverture Romanticiue van O. Con- donner was gespeeld, het verplichte nummer op hot Nationaal Concours, waarmee K. n. A. te Buiksloot voor den eersten keer een len prijs behaalde, gaf de heer Oudendijk, de voorzitter, een overzicht van het wel en wee der vereeniging gedurende de afge- loopcn 40 jaar, waarbij hij do successen memoreerde, die het corps achtereenvolgons en in steeds stijgende lijn wist to boeken, tot zij aangeland was in de hoogste afdeeling. dank zij de kranige, eminente lei ding van den heer Pranger. Hij schetste de moeilijk heden, die zich, als in de meeste vereenigingen, her haaldelijk voordoen, doch uit het meegedeelde bleek intusschen wel, hoe de leden zich niet lieten ontmoe digen en door worstelen wisten te overwinnen. De heer Oudendijk wist dit alles op smakelijke wij ze, met een tikje Attisch zout te vertellen en oogstte daarvoor een dankbaar applaus. Verschillende nummers werden nu nog gespeeld, o.m. Le Khedive, operette potpourri van Carl Faust, waarmee K. n. A. op zijn eerste concert debuteerde, en enkele andere, welke op onberispelijke, we zou den haast zeggen, volmaakte wijze ten gehoore wer den gebracht De vertolking van de verschillende nummers toonden aan, hoe verdienstelijk dit corps de muziek beoefent en vertolkt en hoe dicht het het menschelijk volmaakte op dit gebied heeft bena derd. Van de gelegenheid om het bestuur te complimen teeren maakten gebruik de vertegenwoordiger van de zustervereen. Excelsior te Noordscharwoude, de heer K. van Dijk, de heer W. Kuiper van do dam club, Renaud van Nut en Genoegen, vertegenwoordi gers van de zusterverccnigingen te Oude Niedorp en Winkel, de zangvereen. Gemengd Koor te Zuidschar- woude. Allen boden bloemen aan, Oude Niedorp en Gemengd Koor een marsch, terwijl door de oprichters ook een bloemenmand werd aangeboden. De Vrou wenclub Onder Ons zond ook bloemen. De heer Ou dendijk dankte alle huldebrengcrs met een gepast woord. Ten slotte hebben De Schoolmeesters, een drietal werklooze onderwijzers, de aanwezigen geboeid met hun pianospel, zangnummers en voordrachten. In het hijzonder violen die in Westfriesch dialect in don smaak. Wat zij den aanwezigen aanboden, was eigen werk, dat getuigde van een plttigen geest, een gave van zuivere nabootsing en innerlijke beschaafd heid, eigenschappen, die hen waardig maken aan een avond als deze luister en voornaamheid hij te zetten. Do voorzitter heeft daarna allen bedankt, in het bijzonder De Schoolmeesters, waarna een gezellig bal den herdenkingsavond besloot. NOORDSCHARWOUDE. Burgerlijke stand over de maand Oct. Geboren: Elizabeth Hubertha, dochter van Adria- nus Groot en Anna Maria Elswijk; Geertruida Jo- hanna, dochter van Johannes Hermanus Hink en Margaretha Anna van der Stoop. Dorothea Maria, dochter van Theodorus Duijves en Dorothea Hendri- ca Bruin; Johanna, dochter van Jacol) Kramer en Catharina Jonker; Karei, dochter van Willem Bos en Catharina Margaretha Groenveld; Anna, dochter van Willem Gousblom en Geertruida' Hessing. Gehuwd: Pieter Swager, oud 30 jaar en Trijntje Vader, oud 30 janr. Frans Stenneherg, oud 27 jaar, to Nieuwe Niedorp en Aaltje Pranger, oud 20 Jnnr. Pietertje Tuinman, oud 76 jaar, echtgcn. van Ja- cob Vink. ZUIDSCHARWOUDE. Gisternacht is bij den bloembollen- en zaadhande laar, den heer C. do Boer, ingebroken. De daders hebben zich toegang verschaft tot het kantoor, door hot uitbreken van een ruit, waardoor zij het raam konden openen, hebben daarna de deuren opengezet en zijn aan het doorzoeken gegaan van kasten en buffet., ten einde iets van hun gading te kunnen vinden. De heer De Boer en zijn vrouw waren naar een feestelijke uitvoering, zoodat alleen de dochter thuis was, die, gerucht hoorende, meende, dat vader en moeder thuiskwamen. De buit is intusschen niet groot geweest: een geldbeurs met f 10 li f 12 en een spaarpot met enkele guldens zijn gestolen. De brand kast heeft men pogen te forceeren, doch dit is niet gelukt. De politie is dadelijk met politiehonden aan het werk gegaan. Zij hoopt de daders te kunnen op sporen, daar hier den laatsten tijd talrijke diefstallen zijn voorgevallen, die onopgehelderd zijn gebleven. De dader gepakt. De dader van den Inbraak hij den heer C. de Boer alhier is, dank zij den ijver van de rijks- en gemeen tepolitie, do heeren De Bockx en Prins, gevat. Het Is de 16-Jarige G. T. te Zuidscharwoude, dio reeds hoeft bekend een heden, Zaterdag, naar het huis van Be waring te Alkmaar zal worden overgebracht. LANGENDIJK. Do onveiligheid ten plattelande neemt wol toe. Wij vernemen, dat bij eenige tuinbouwers benzine is ont vreemd uit de schuren. Bij een hunner werd een heel vat afgetapt. HARRNKARSPKT DIRKSHORN. Verplaatst. Tegen 16 November a.s. is de alhier gestationneor- de rijksveldwachter, de heer Kloprogge overgeplaatst naar Oosterland op Wieringen. Slechts noode wordt vooral op het platteland een dergelijke functionnaris gemist, al ware het alleen als preventieve kracht, waarvan de waarde het meest wordt erkend bij ontstentenis in verschillende ge vallen. HET DE K.L.M. OP REIS. Donderdag trad in de zaal van den heer Pijper voor V.V.O. op de heer Dr. W. G. N. van der Sleen met het onderwerp: Met de K.L.M. op reis. De heer W. Kistcmaker opende met een woord van vorwelkomiug tot den spreker en het publiek. Dat niet meerderen van buiten aanwezig zijn, zal waar schijnlijk zijn ter oorzake van een te late bekend making. Maar zulks kon niet eerder geschieden, daar de Burgemeester, alvorens zijn toestemming voor den avond te verlecncn, zeer terecht zekerheid wenschto te bekomen aangaande het gevaarloóze van de voor stelling. Gedachtig aan de ramp te Hilversum. Deze zekerheid heeft men zich thans ten volle verschaft, zoodat het publiek gerust kan zijn. De heer Van der Sleen, alsnu het woord krijgende, vangt aan met een herinnering aan den roem vollen tocht van de Uiver, waardoor stellig het vliegwezen nog meer in het middelpunt der belangstelling is gekomen. Spreker durft gerust te verklaren, dat de K.L.M. in de vliegwereld bovenaan staat, en dat Fokker en Koolhoven tot de beste vliegtuigbouwers behooren. Niemand heeft hen tot heden toe kunnen evenaren. Nederland kan terecht trotsch zijn op deze menschen Hierna nam de begaafde spreker het publiek, rus tig gezeten in de gemakkelijke fauteuils van Pijper, moe op vliegreizen over Holland, Europa en Indië, zijn vlotte rede verluchtende met schitterende foto's en mooio films. Herhaaldelijk vernamen we ge dempte uitroepen van bewondering bij prachtige na^ tuuropnamen of indrukwekkende natuurverschijnse len. Tegen het einde vliegende boven de vuurspu wende bergen van Java, werd voor ons de indruk verhoogd door een vrij hevige donderbui, welke zich op dit oogenblik boven de omgeving ontlastto. Aan het slot zijner rede gekomen, dankte de voor zitter den spreker voor wat hij ons dezen avond had laten zien en hooren en besloot met een tot weerziens. Het publiek onderstreepte gaarne een en ander mei een hartelijk applaus. WINKET. LUTJEWINKEL. Krite Skagen. Zondagavond is voor de Krite Schagen, een wel geslaagde avond geweest Deze avond werd gevuld door de fam. v. d. Veen van Huizum, bij Leeuwar den. Deze menschen hebben ons een prachtigcn Frie- schen avond bezorgd. Dat het door het publiek ook zeer op prijs werd gesteld, kon men bemerken aan het applaus, na leder bedrijf. De zaal was geheel gevuld, en de Krite Skagen had op dezen avond ook nog enkele nieuwe leden te boe ken. Wij hopen dan ook wanneer in Febr. het selskip Walingom zelf een tooneelstuk denkt op te voeren, het publiek ook weer een mooien avond to bezorgen. WIERINGERW AARD Blijkens een In dit nummer voorkomende adver tentie komen Daan en Tommy Zondag 11 November weer eens in dc znnl van den heer Schenk om het publiek to Inten g. nieten van hun voordrachten, enz. De heeren zijn genoegzaam bekend, zoodat verdere aanbeveling wel overbodig is. BERGEN Wij vernemen, dat de vrijwillige brandweer alhier proeven genomen hoeft met een dor vele soorten rookmaskers en dat deze proeven uitnemend zijn ge slaagd. Op de begrooting voor het dienstjaar 1935 zullen B. en W. een post brengen voor de aanschaffing van eenige dezer maskers, ten behoeve van de brandweer. ANNA PAUL O W A' 4 IR. LIENESCH OVER TARWETEELT. Op prettige, vlotte wijze sprak Ir. Lienesch voor <lo afd. van de H. M. v. L. over Tarweteclt en moer in het bijzonder over de factoren, die do kwaliteit van de tarwe beïnvloeden. Aan de hand van vele sta tistieken, gemaakt van de hier het meest geteeldo tnnvesoorten, n.1. die van de Wilhelnaina-groep (Wilhelmina. Juliana, Emma, Imperiaal) besprak do heer L. de ervaringen in de praktijk en op het proef veld. In hoofdzaak werd daarbij gelet op do korrel. Tot voor kort was steeds het doel, een zoo groot mogelijke opbrengst in hoeveelheid te krijgen. Do tarwesteun, die het totale, met tarwe bezaaide, op pervlak in ons land deed stijgen van ongeveer 5300O H.A. tot een kleine 140.000 H.A., heeft ook tot gevolg gehad, dat thans meer op kwaliteit gelet wordt. Do kwalitcitverschlllen der soorten blijken veelal gering te zijn en vaak staat tegenover hetgeen de een in kwaliteit voor heeft boven de ander, weer verlies in kwantiteit Spr. zou daar niet de conclusie uit wil len trekken: laat het dus maar bij het oude, maar juist: als de eenc soort minder goed bevalt, probeer het dan eens met wat anders. Stelt men nu de vraag: is er, met behoud van het ras, verbetering van kwaliteit mogelijk, dan is bet antwoord zoowel van de praktijk als van de proef-, volden, dat do hieronder genoemde invloeden inder daad inwerken op de kwaliteit. Men zou dus, met een en ander rekening houdend, dezo wellicht meer of minder kunnen opvoeren. Vruchtwisseling. Ongetwijfeld heeft de voorvrucht Invloed op de vatbaarheid voor ziekte der tarwe. Af wisseling met hakvruchten (bieten) is zeer ge- wenscht. Klaver en wikken (voordeel humusvor- ming) hebben het bezwaar, dat op zwaar land do tarwe weck en slap blijft .maar geven ook gunstige percentages van vatbaarheid voor voetziekte; gerst als voorvrucht en tarwe op tarwe werken funest. Grondbewerking. Er moet niet te diep goploegd worden (18 a 22 c.M.) maar ook niet te vlook. Het zaaibed zij liefst wat klulterig, waardoor de tarwe beschut wordt tegen uitdrogen. Er is ook rekening to houden met de watervoorziening. Tarwe heeft èen zwak wortelgestel, is wat traag met opnemen. Zoo wel voedsel als water moeten dus gemakkelijk op genomen kunnen worden. Bemesting. Hierin ligt misschien de grootste kans voor kwaliteitsverbetering. In het najaar wordt wei nig voedsel opgenomen en dan in de volgorde: stik stof, kali, fosfor. De grootste opname heeft plaats voor den bloei en daarna komt de drogc-stofvorming (het vullen van de korrels) waarvoor water noodig is als transportmiddel. Hier, zoowel als in Duitsch land, heeft de'ervaring geleerd, dat een lichte kali gift een gunstigon invloed heeft op het gewicht per II.L. en op de classificatie. Een te groote gift drukt de kwaliteit. Ook met fosfor springe men niet to royaal om (300 Kg. per bunder). Een grootere stik stofbemesting geeft wel meer stroo. maar achteruit gang in korrel opbrengst en kwaliteit. Stalmest te niet gewenscht, omdat voor de „gemakzuchtige" tarwe de voedselzouten te traag vrij komen en geeft voorts meer kans op ziekte dan kunstmest. Zaaitijd. Spr. is voorstander van niet te vroeg zaaien en op een rijenafstand van 25 c.M. Bij later zaaiing vermindert de kans op ziekte. Een ruimer stand geeft grooter en zwaarder aar. Oogstbewaring te velde. Het schelven verdient voorkeur boven hot hokken met het oog op vatbaar heid voor schot. De heer L. wijdde vervolgens aandacht aan dc factoren, dio do maal- en bakwaarde van de tarwe tanalen. Do korrel wordt het gemakkelijkst gemalen bij ccn vochtgehalte van 15 A 15pet. Do Neder landsche tarwe heeft gemiddeld 15 tot 18 pet. Do bakwaarde wordt bepaald door het gehalte aan eiwit en gluten. Dat is hij Manitoha 13% pet., bij de Ne derlandsehe tarwe 9 tot 10 pet. Do bakfactoren heb ben echter bij de tegenwoordige regeling geen in vloed op den prijs. Daarom zal de boer hier nog steeds in de eerste plaats letten op hoeveelheid en uiterlijk. Verschillende vragen werden nog door den spre ker beantwoord, waarna de heer Rezelman den heer Lienesch en den heer Waiboer, die hem bij de vor- tooning der lantaarnplaatjes assisteerde, dankte en den wensch uitsprak, dat dc afd. nog wel eens een beroep op spr. mocht doen voor het behandelen van een ander onderwerp. BREEZAND. Bij den heer Jb. Borst alhier wordt Donderdag a.s. een openbare vergadering gehouden van do Nationaal- Socialistische-boweging in Nederland, algemeen lei der Ir. A. A. Musscrt. Voor nadere bijzonderheden venvijzen we naar de advertentie in dit nummer. DARS INGE RH 0 RN Lezing over de verrichtingen van de K.L.M. en de Uiver. Naar ons werd medegedeeld zal op initiatief van de vereeniging „D.O.G." een lezing met lichtbeelden of film worden gehouden door een der moest beken- do menschen van de K.L.M., over de verrichtingen van dit vooral in den laatsten tijd zoo veel bespro ken bedrijf en meer speciaal, over de succesvolle vlucht van de Uiver. Wij twijfelen niet of er zal voor deze lezing veel belangstelling bestaan. De dagbladen hebben ons wel op de hoogte gehouden van wat er in de vliegwereld to doen is geweest, doch om iemand, dio de toe standen van zeer nabij kent, die wellicht een of meerdere Indié-vluchten zelf hoeft meegemaakt, en daarbij ondervinding heeft opgedaan, te hooren spre ken over de gewaarwording bij het vliegen boven eindelooze woestijnen, over hergen, oerwouden en zeeën, zal zeer zeker aanleiding 2ijn, dat velen van hun belangstelling zullen blijk geven. Wij kunnen niet nalaten de vereeniging D.O.G. hulde te brengen voor hot vooruitstrevende initiatief. Nadere bijzonderheden omtrent don datum en den naam van den spreker zullen per adv. in dit blad bekend worden gemaakt. WIERINGEN De verloting der voetbalvereeniging „Succes" al hier had plaats Donderdagavond in Concordia. De eerste prijs, een rijwiel, viel op No. 1330. De tweede prijs viel op No. 1174; de derde prijs op No. 489. Sportnieuws voor a.s. Zondag. Succes 4Schagen 3. 10 uur. Succes 3— D.F..S. 1. 12 uur. Geen rijles der Rij vereeniging. DEN OEVER Blijkens opgave van hot aantal aangegeven geval le"» van besmettelijke ziekten, bedoeld In de Besmet- 'cliike-Ziektonwet (Staatsblad 265, 1928) over do '"k van 21 tot en met 27 October 1931 hoeft zich to Wieringen 1 geval van de ziekte van Weil voorge daan.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15