Uit het Tuinbouwland van LangenUijk Spoedig een voorschot Toeslag op de vroege aardappelen gevraagd. Belangrijke besprekingen. Een vrijwillige brandweer aan den Langendijk GRAAN-DRAMA. Mundus vult decipi, decipatur ergo. Plattelandsvrouwen bijeen. - Op den te verleenen steun over 1934. De Ned. Tuindersbond heeft van den mi nister van economische zaken bericht ontvan gen, dat in verhand met de hecrsohende nood in den tuinbouw, zoo spoedig mogelijk een voorsehot-uitkeering zal worden gedaan op de over 1934 te verleenen stenn. Adres aan den minister. LANGENDIJK. De besturen van den Ned. Tuindersbond, afd. Noord-Holland en den R.K. Land- en Tuin bouwbond in het bisdom Haarlem, hob- bcn in een adres den Minister van Ecomi- scho Zaken om een toeslag op de vroege aard appelen, althans Kerstelingen en een vcr- hoogdo uitkeering voor de pokkige aard appelen gevraagd. Er wordt op gewezen, dat de prijs wel goed was voor oen normalen oogst, doch dat door de langdu rige drooele de opbrengst ongeveer dc helft beneden liet normale is gebleven. De heffing op de aardappe len was bedoeld, ten einde, de gestelde prijzen daar van te betalen, als in het volst van den oogst de/.e prijs niet zou worden bereikt. Mocht het beschikbare bedrag, voor den tuinbouw bestemd, niet voldoende zijn, om een toeslag te geven, dan zou dit geput kun nen worden uit de opbrengst van de heffing. Wat do pokkige aardappelen ivetreft, wordt be toogd, dat deze zijn uitbetaald tegen den verniet i- gingsprijs, terwijl, als zij vrij geweest waren, ze on geveer 1/5 minder opbrachten dan de nndere. Daar om wordt verzocht, de pokkigo aardappelen alsnog uit te betalen tot een prijs, die, ongeveer f 1 benoden den prijs ligt, die dc niet-pokkige aardappelen op brachten. Over het telen van zaden en de afname door zaadhandelaren. LANGKNDIJK. Het Bestuur van do afdeeling Noordholland van den Ned. Tuindersbond heeft uit voerige besprekingen gehouden over de besluiten der Zaden-commissie, die het wenschelijk acht, dat de zaadhaadclaren, voor wie tuinbouwers zaden telen, van to te voren meedcelen, welke prijs als minimum bedrag zal worden betaald. De bouwers, welke voor dc grootc zaadhondelarcn zaad op contract telen, zijn steeds zeer onzeker van de resultaten, welke zij niet hun arbeid zullen heb ben. Niet alleen het risico van een geringe teelt heli- ben zij dragen, welk risico natuurlijk onvermijdelijk is. maar ook blijven ze in het onzekere omtrent do geldelijke opbrengst van de zaden, doordat in de contracten niet van een zekeren prijs wordt ge waagd. Na het afleveren der producten wordt door de zaadhandelaren de prijs bepaald. Dat hierin eenige onbillijkheid schuilt laat zich be grijpen. Door verschillende bouwers werd hierin wel een verbetering gewenscht, zoodat de organisaties geza menlijk zullen trachten hierin verbetering te krij gen. De Ned. Tuindersbond. de r.k. L.T.B. en de C.B.T.B. hebben dartoe, blijkens de mededeelingcn van den N.T.B. een commissie benoemd, die zich ten doel stolt hierover met dc zaadhandclaren te onder handelen. Het is de bedoeling, dat het verbouwen van zaden wel tegen dezelfde betalingsconditics, met Kerstmis wordt voortgezet, maar dat bij het maken van de overeenkomst werd vastgesteld, beneden welken mi nimumprijs de zaden niet zouden loopen, Hierdoor zou de verbouwer dus eenigszins zekerheid hebben, waardoor een verbetering in den zaadteelt zou zijn verkregen. Het blijkt echter, dat do zaadhandelaren niet veel voor een dergelijke regeling gevoelen. De uitslag van dc verdere onderhandelingen wordt evenwel met belangstelling tegemoet gezien. ter. „Zie je, ik was voor haar een nieuw soort dier. Zij vond mij belangwekkend, zooals ik een lui paard belangwekkend zou vinden, wanneer dio ooit in de buurt van Lavcndou zou komen rondneuzen; of misschien oen witte olifant." Hij lachte, maar zij begreep, dat hij diep gewond was. Zij wist nauwelijks, of zij blij, dan wel bedroefd moest zijn. „Dus jij haar zien?" vroeg zij. „Geloof dat maar gerust. Zij had mij juist, een brief geschreven, ik bob 'm opgepikt in do „saloon", toen ik van het station kwam. ik vind, dat ik 'm maar moest laten inlijsten, ais herinnering aan het feit, dat ik zoo'n droomende muilezel geweest ben." „Je moet jezelf daarvan niet do schuld geven", ant woordde zij zacht, ./.ij zeggen, dat zij terugkomen, en natuurlijk Jij haar gelooven." „Maar ik had moeten weten, dat zij niet zou ko men. Al den tijd, dat ik plannen maakte voor do toekomst, die blokhut verbouwde, en de dagen tel de, was het geld bij haar aan het spreken. En het sprak luid ook." „Ik Je niet begrijpen." „Dan werken je hersenen niet, zooals ze gewoon lijk werken. Zij zij stond op het punt to gaan trou wen." „Zoo! Met Mr. Beldon?" „Ja. Zijn vader stierf een week of twee geleden, en liet hem genoog na, om een oorlogsschip te kun nen houwen. Ik denk, dat dit wel een heel verschil zal gemaakt hebben. Welnu, ik kon in ieder geval met mijn staart tusschon de beo non utiknijpen. Lach Marie Louise. lach, en zeg dat ik een stomme muil ezel geweest hen, en dat je dat wel verwacht had." „Mushalong! Ik zie, jij erg diep gewond." „Dat ben ik ook, maar ik zal er heusch niet bij gaan liggen, en er aan dood gaan. Het is wel eigen aardig. dat je den spijker zoo reelit op den kop ge slagen hebt. terwijl ik maar achterover heb liggen droomen. Waarom lach jo toch niet?" „Waarom jij niet" antwoordde zij. „Dat zal ik wel later. Zeg, jij kunt heerlijke thee zetten, hoor! Maak je deze koekjes ook zelf?" „Ja. „Je hadt banketbakker moeten worden. Wel, ik ben van olan hard te gaan werken, en de geheele zaak Wat moet er gedaan worden voor hen, die straks hun bedrijf niet meer gaande kunnen houden? Uit het laatst verschenen nummer van het or gaan van den Nederl. Tuindersbond blijkt, dat het Bestuur van de afd. Noord-Holland zich ernstig heeft bezig gehouden met de vraag, wat cr gedaan moet worden voor de veie leden, die straks onmach tig zijn, om hun bedrijf gaande tc houden. Algemeen was het Bestuur van oordeel, dat cr een aanvullingssysteem (voor steun) komen moet in de zen vorm, dat er kunstmest verstrekt wordt aan hen, die onmachtig zijn, die zelf te koopon. Het is toch zoo, dat velen het niet meer op crediet kunnen krij gen, zoodat het land zonder hulp onbemest blijft, met als gevolg een half gewas, wat zich dubbel wreekt bij een productiesteun. Met dn geringe opbrengsten der tuinbouwproduc ten en de lage steunuitkeeringen wordt het voor dc tuinbouwers hoe langer hoe moeilijker, hun bedrij ven In stand te houden, daar het aanschaffen van kunstmest op crediet voor velen een onmogelijkheid wordt. Hoe moeten menschen in een dergelijke si tuatie hun bedrijven voor het komende Jaar in orde brengen? Dat is een vraag, waarover zeer velen zich het hoofd breken. Ook de organisaties houden zich met dit probleem bezig. Wij vestigen hierdoor nog eens de aandacht op het. idee, dat de heer A. Hoog land eonigen tijd geleden opperde, n.1. om naast den steun op de producten, een zeker bedrag in verhou ding tot de grootte en den aard van het bedrijf op een bank vast te zetten, waarvan alleen de onkos ten. zooals ploeglooiten en kunstmest, tot instand houding van de bedrijven motren worden betaald. Het bestuur van het district N. Holland van den N.T.B. is ook geheel de meening toegedaan dat er een aanvullingssysteem moet komen. Of deze pogingen echter zullen slagen? Misschien in den vorm van een voorschot, al of niet renteloos, ouder oogstverband Een delegatie naar Rusland. De aandacht werd nog op het volgende gevestigd. Ken lid van dc afd. Wijk aan Duin van den N.T.B. is met. een delegatie naar Rusland vertrokken. Dat lid is echter als lid van liet Boerencomité afgevaar digd. Bij den Ned. Tuindersbond is nooit oen ver zoek tot deelname ingekomen. Een bericht, als zou de Ned. Tuindersbond vertegenwoordigd zijn in de Russische delegatie, is dus onjuist. Do Ned. Tuin dersbond zou, al zou zulk een voorstel worden ge daan, daarop niet ingaan. HET ARBEIDSLOON. LANGENDIJK. Er bestaat de laatste weken groote belangstelling voor het werken op den grond slag. die voor de proefgemeenten in den tuinbouw geldt, waarbij een bijslag wordt verleend door de overheid op hot loon der tuinbouwarbeiders. Onge veer 70 arbeiders zijn op deze wijze in dienst geno men. Het weekloon is f 10.50, waarvan de tuinder f 11 betaalt. Bij de laatste twee groote branden de noodzakelijkheid ervan wel gebleken. Bij do twee grootc branden, welke dit jaar ln Noordscharwoude hebben plaats gevonden is wel gebleken, dat dc brandweer bij een brand van ©eni ge afmeting niot togen het vuur opgewassen is, zoo dat de hulp van omliggende plaatsen moet worden gevraagd. Hoewel deze hulp in geval van nood steeds verleend wordt, vragen wij ons af, of het niet veel heter zou zijn, dat er voor de vier Langcndijker ge meenten één brandweer was. Want bij een groote brand kan liet veel verschil uitmaken, of er direct flink wordt ingegrepen met meer materiaal, of dat eerst wordt geprobeerd met de eigen plaatselijke brandweer, welke bijna hoofdzakelijk bestaat uit materinal, voor de aansluiting van brandslangen op de waterleiding, het vuur te blusschcn. Er mogen dan nog zooveel slangen aanwezig zijn, door de aansluiting van vele slangen wordt dc druk op de waterleiding aanmerkelijk verminderd. Bij den brand van de N. li. Kerk te Noordschar woude is wel gebleken, dat het slangenmateria&l niet van zulke enorme afmetingen is. Voor elke plaats afzonderlijk is het materiaal fei telijk onvoldoende. Als de vier gemeenten nu eens de handen in elkuar sloegen, zou het dan niet mo gelijk zijn, dat er een brandweer kwam, waarop men in alle gevallen kon vertrouwen? Wij hebben ons eens tot cenige personen gewend, die wel goed op de hoogte zijn van wat cr al zoo bij een goede brandweeruitrusting behoort en deze waren ook van meening, dat cr voor den Langendijk eigenlijk één brandweer moest zijn, en dan een met goed materiaal, wat voor de vier gemeenten gezamen lijk niet zoo'n heel groot bezwaar zou zijn. Men zal dan wel moeten overgaan tot de aan schaffing van een motorspuit op een auto, terwijl tc vergeten. Ik geloof, dat de kolonel de eenigste fat soenlijke kerel onder hen was. Ik dacht, dat je wel graag wilde weten, hoe de zaken stonden." „Ik ik wel benieuwd." „Dat „Dat is nu niet meer noodig. Indien er iemand in Lavcndou aan jo vraagt, wie of do stom ste idioot van do stad is, dan verwijs Je hem maar naar mij." Zij lachte bij dit gezegde een vroolijke lach, welke aanstekelijk werkte. Hij schudde de zwaar moedige stemming van zich af, en voordat hij de gezellige, kleine blokhut verliet, verkocht hij nog een grapje. Hij begon den volgenden dag een kruis tocht door den houtaankap, en schatte de opbrengst, welke deze aan dc Maatschappij zou opleveren. Het was een tamelijk zwaar baantje, en hij rekende, dat hij daar wol een maand of twee werk aan zou heb ben. De lente was nu op komst, en iederen dag vermin derde dc sneeuw. HeHt kraken van 't ijs in de rivier weerklonk ver in het rond, en spoedig kwam er be weging in de massa. In de bosschen werd de onder grond langzamerhand zichtbaar, totdat slechts een paar plekken sneeuw overbleven, als even zoovele gedenkteekens aan den winter. De hartcpijn ver dween ook, en Mushalong begon weer behagen in het leven to scheppen, zooals vanouds. Zijn nieuwe be trekking beviel hem buitengewoon goed, want hij kon den gehcelen dag in de buitenlucht vertoeven. Van tijd tot tijd kwam hij thuis rapport uitbrengen aan Fennlmore, en een praatje maken met Marie Louise. Doch de vatbaarheid om lief te hebben, welke Kate in hem had opgewekt, verdween niet geheel en al. De liefdeshonger. welke in hem geboren gewor den was, bleef bestaan, en het was de figuur van Marie Louise, die daaraan voedsel gaf. Hij verwon derde er zich over. dnt hij in staat was geweest, haar degelijke goedheid, haar frissche schoonheid en haar fraaie gestalte voorbij te zien. Kate had hem tot nu toe, ten aanzien van deze duidelijk naar voren tredende kwaliteiten, met blindheid geslagen. Toch kon hij zichzelf er niet toe brengen, zijn bart voor het meisje uit te storten, want hij verbeeldde zich, dat zij het ais een beleediging zou opvatten, daar hij haar nog slechts een paar weken geleden gesproken had over zijn toekomst met Kate. Deze hinderpaal was in zijn oogen een groote. Het ook meer ladder- en ander materiaal gewenscht zal zijn, doch gezamenlijk zijn dc financicele lasten daarvan wel te dragen. Ook do manschappen zouden eens een paar keer per jaar meer moeten oefenen, om meer met het materiaal en de beste methodes om brand tc blus schcn, vertrouwd te raken. Dat laat, <le goeden niet to na gesproken, hier ook wel eens wat te wenschcn over. Het beste was misschien wel, dat een vrijwillige brandweer werd gevormd. Op hot oogenblik zijn er wel menschen bij de „brandspuit", die er eigenlijk heclemaal niet voor gevoelen en noodgedwongen, vanwege de benoeming hij blijven. Anderen, die er niet bij zijn. willen cr graag toe behooren. Geeft hen de gelegenheid. Als model voor de organisatie van een vrijwillige brandweer zou allicht de Alkmaarsche kunnen die nen. Uit dc ons verstrekte inlichtingen door den heer secretaris van die organisatie is ons gebleken, dat de werkwijze, welke aldaar wordt toegepast, ook voor het grootste gedeelte aan den Langendijk kon worden ingevoerd. Wij zijn er van overtuigd, dat velen het met ons eens zullen zijn, dat er iets in dezen geest, zal moeten gebeuren. Het, is nu maar do vraag: Wio zal de kat de bol aanbinden? BARSINGERHORN Aan het weekblad „Schakels" ontleenen we het na volgende: Graandictcring Weg do nering Weidcschouring Boeropbeuring Zuivel minder Nieuwe hinder Marchand de grains Marchand de rien. Bouwboer autorijder Veeboer hongerlijder Bouwboer voorkcunnens Louwcs' hartewens Bouwboer alléén recht, Daarmee 't al gezegd C.B., N.C.B., A.B.T.B. Vergroten handelswee. Compensatie Hier deflatie Daar inflatie Coorts dor natie Coopcratio Suprematie Arme granen Alom tranen. VPERJOD. ZIJ WERD EEN ANDER MENSCH en gaf het ook aan haar kleine meld. „Alles heb ik geprobeerd, omdat ik zoo benauwd werd door hoestbuien, dat ik zelfs mijn bezigheden niet meer kon ver richten. Ik was kortademig en leed daarbij aan zware hoofdpijnen. Mijn man raadde mij aan Abdijsiroop te koopen. Taaie slijm kwam bij het gebruik los, waardoor de ademhaling gemakkelijker werd. Ik heb de behandeling een tijdje voortgezet en kan verklaren met de Abdijsiroop een geheel ander mensch te zijn geworden. Ook voor mijn kleine meid gebruik ik het steeds met goed resultaat'/. Zoo schrijft ons Mevr. J. v. K. te M., wier origlneele brief voor ieder ter inzage ligt. Iedereen die van borstbenauwdheden te lijden heeft, zal verstandig doen redding te zoeken bij de vanouds beroemde Akker's Abdijsiroop. Moeders vooral zullen goed doen Abdij siroop aan hun kinderen te geven als sdj hebben kou gevat en overdag of 's nachts beginnen te hoesten. Abdijsiroop heeft een zuiverende, verzachtende werking op de ademhalingsorganen, dank zij haar bijzondere samenstelling uit kruiden extracten. Thans per flesch 1.ƒ1.50 en 2.75. Alom verkrijgbaar. Abdijsiroop- Bonbons („gestolde" Abdijsiroop) voor buitenshuis ƒ0.35 en ƒ0.60 per doos. No. 1304 Bovengeoocmde prijzen wordt verhoogd met bilslag voor Omzetbelasting. verhinderde hem clko werkelijke uiting van zijn steeds groeiende genegenheid voor haar. Telkens, wanneer hij het op zijn lippen had, om haar te zeg gen, dat zij de beste vrouw was. die er op de wereld bestond, dan schoot dc andere kwestie in zijn ge dachten, en uit eerbied voor haar fijngevoeligheid, onderdrukte hij dc neiging om uitdrukking te geven aan zijn gevoelens. Al dien tijd verwonderde Marie Louise er zich over, dat zij in hem geen enkelen hartstocht kon verwekken. Zij had met hem 's avonds door de dichte bosschen gewandeld, waarin de vogels lang zamerhand terugkeerden, en zij hadden over intie me dingen gesproken een tehuis, kinderen, en wat al niet meer. Eens had hij haar hand genomen, en haar in de oogen gekeken, alsof hij van plan was de woorden te spreken, waarnaar zij zoozeer honger de. Doch het was alles op niets uitgeloopen. Haar kleine geheim hinderde haar nog zeer. Bij verschillende gelegenheden was zij uitgegaan, om hem te ontmoeten, met dc vaste bedoeling om haar werkelijke verhouding tot hem te bekennen, doch steeds was haar de moed ontzonken. Zij kon zich zijn verbazing maar al te goed voorstellen, wanneer hij te weten kwam, dat de padre met ledige handen oostwaarts vertrokken was, voor zoover het tenmin ste deze aangelegenheid aanging. Zij zou het hem niet kwalijk kunnen nemen, als hij boos zou zijn. Nu, meer dan ooit, voelde zij, dat zij zijn vriend schap van noode had. Het eenige, wat zij kon doen, was to wachten, totdat de padre terugkwam, en hem dan te verzoeken to doen. wat maanden geleden reeds had moeten zijn gedaan. Toen stelde Mushalong haar in kennis met zijn voornemen, om een paar nachten te gaan kampee ren, teneinde een telling te maken van het hakhout, dat aan het uiterste einde van het woud was gele gen. Zij liep een mijl of twee met hem medo langs den rivieroever zegde hem vaarwel, en ging toen weer naar haar werk terug. Het was bestemd een belangrijke dag voor haar te worden, want in den namiddag kreeg zij een bezoekster. Tot haar inten se verbazing was het Kate, die er uitzag, zoo frisch als een hoentje, en zoo gevaarlijk als een sirene. „Goeden ïvddrire. Mnr'e Louise!" zeide zij. „Dit ral je wel verwonderen, nietwaar?" Marie Louise verzocht haar binnen te komen, en Do wereld wil bedrogen worden, dus wordt ze bedrogen. Ziedaar een zeer oud spreekwoord, dat niets van zijn waarde verloren heeft, ook niet in dezen tijd, waarin men altijd hoort, dat men geen geld heeft. Dit bedriegen bestaat namelijk in do meeste gevallen in het, onder min of meer vaische voorwendselen, geld troggelen uit oen andermans beurs. Reeds vele malen heb ik aan dit spreekwoord ge dacht in verband met de vele waardclooze planten* ziektenbestrijdingsmiddelen, die steeds weer ter wereld koincn en ook verkocht worden. Heeft iemand het geluk, een goed plantenziektenbestrij- dingsiuiddel te ontdekken, dan moet men nog niet gelooven, dat het met den verkoop direct zoo vlot zal gaan. Misschien kan men bij die waardcloozo planten- ziektenböstrijdingsmiddelen ook weieens spreken van zelfbedrog, namelijk, dat de verkooper zelr meent, dat zijn artikel buitengewoon goed is. Soms heeft hij er zelf proeven medo genomen, en is dau tot de conclusie gekomen, dat hot onbetaalbaar is. Dit is dan veelal hieraan te wijten, dat dc proeven opgezet zijn met do vooropgezette bedoeling do positieve resultaten vast te stellen. Onpartijdigheid, al dan niet opzettelijk, bij hot nemen van proeven is funest. Dit bedrog ontmoet men niet alleen bij planten- ziektenbestrijdingsmlddelen, maar ook bij insecten bestrijdingsmiddelen. Omdat de waardeloosheid van een product ter bestrijding van insecten echter spoedig bewezen kan zijn en de waarde van een plantenziektenbestriidingsmiddel (veelal dus een zwambestrijdingsmiddel) eerst na langen tijd bewe zen kan worden, vindt men liet meeste bedrog bij het laatste. Bovendien zijn cr reeds veel zeer goede insectenbestrijdingsmiddelen en nog slechts weinig goede zwambcstrijdingsmiddelen. Vooral in den winter, wanneer de vruchtboomen of de sierboomen in den tuin bespoten kunnen of moeten worden, ontvangt men wekelijks zoogenaam de deskundigen, die een Wonderbespuitingsmiddel aanbevelen. Men zou er van staan kijken, als wij eens uit de school gingen klappen en vertelden, hoeveel men schen cr ieder jaar weer, voor niet geringe bedragen tegen de lamp loopen. Veelal wordt de Planten- ziektenkundige dienst eerst opgebeld, als die des kundige reeds lang weer vertrokken is. Dc bedoeling van deze schrijverij is dan ook geen andere, dan ieder op het hart te drukken, niet in to gaan op aanbiedingen van onbekenden, ook niet dio van onbekende Boskoopers. Die onbekende Boskoo- pers zijn n.1. veelal nog nooit in Boskoop geweest, maar ze misbruiken slechts den naam van dit mooie dorp. Voor men iemand een bespuiting laat uitvoeren, of voor men ingaat op aanbiedingen van onbekenden die plantenziektenbcstrijdingsmiddolen vorkoopen, moet men den Plantenziektenkundigen dienst schrijven of opbellen. Men vergete niet, dat 't bedrog des te zekerder is, naarmate men meer goe de eigenschappen aan een of ander middel wil toe schrijven. Wondermiddelen verkoopt men niet veel aan de deur. De Plantenziektenkundigc dienst heeft ondervin ding met de meest uitecnloopende middelen opge daan en inlichtingen worden altijd gratis verstrekt. Betreft het kunstmeststoffen, dan wende men zich tot de Rijkstuinbouwconsulenten. De Ambtenaar bij den Plantenz.k. Dient, VAN HERWIJNEN. St.-Pancras. WINKEL Donderdagmiddag vergaderde de afdeeling Winkel van den Nederlandschen Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen, ten huize van den heer R. Laan. Tegenwoordig waren 48 leden. Door dc Presidente wordt medegedeeld, dat van do afdeelingcn Stompetoren en Wieringerwaard op een gestelde vraag was medegedeeld, hoe zij hunne bij eenkomsten vulden, terwijl eveneens een overzicht daarvan was gegeven door mevrouw Wiersma. In evengenoemde afdcelingen werden voornamelijk voordrachten gehouden in overeenstemming met het doel der vereeniging, waarvoor zij de leeraressen van de landbouwhuishoudschool steeds bereid hadden ge vonden. Een gelijke richting wenschto men ook hier uit te gaan cn aanvankelijk te beginnen met een demon* stratle van Everlasting en wel op 24 November a.s. Voor deze eerste bijeenkomst had de firma Gebr, Winder te Alkmaar, chocolade beschikbaar gesteld, door bemiddeling van mevrouw Laan. De contributie wordt bepaald op f 1.50 per jaar. De leden zullen zich abonneeren op „In cn om da Boerderij". Na nog eenige besprekingen van algemecnen aard, volgde nog een gezellig boeken-halfuurtjc, en daarme de werd deze eerste vergadering besloten. wachtte af. wat het doel was van deze plotselinge wederverschijning. „Ik ben naar Mushalong's blokhut geweest", deel de Kate mede, „maar de deur was gesloten. Is hij weg?" „Ja U U hier komen, om hem te zien?" Kate knikte, en staarde door het venster naar bui ten, met ccn eigenaardige uitdrukking op haar ge laat. „Weet jo ook, wanneer hij terugkomt?" vroeg zij. „Misschien morgen." „Dan zal ik mijn ziel in lijdzaamheid moeten be zitten. Ik logeer ln het hotel." „Hij U niet verwachten, hè?" „Neen. Ik heb hem niet geschreven, dat ik kwam. Ik wilde, dat het een verrassing voor hem zou zijn." „Ik denken ik..." stamelde Marie Louise. „Wat dacht je?" „Dat U en hij..." „Dat wij gekibbeld hadden? Dat is ook zoo. Jij bent zijn vriendin, zoodat ik met jou wel openhartig mag zijn. Hij kwam heelemaal naar Toronto, om mij op te zoeken. Ik geloof, dat ik hem 'toen pijn gedaan heb, want ik kende toen mijzelf nog niet. Doch do tijd heeft mij de waarheid gebracht. Ik ben gekomen, zooals ik beloofd heb." Het hart van Marie Louise klopte onstuimig. Do beteekenis van dit bezoek was duidelijk genoeg. Do opgejaagde was jager geworden, en Mushalong was nu het prooi. „U gekomen om het weer goed te maken, mis schien?" vroeg zij, bijna fluisterend. „Ik ben gekomen om te blijven." „Mon Dien." „Waarom gebruik je zulke leelijke woorden?" vroeg Kate inet een glimlach. „Geloof je niet. dat Mushalong blij zal zijn, als hij mij terugziet?" In gedachten twijfelde Marie louise daar geen oogenblik aan. Was dit niet de vrouw, die Mushalong geïdealiseerd had waarvan hij maandenlang aan één stuk gedroomd had? Zij zeide tot zichzelf, dat zij verheugd behoorde te zijn, daar die droom ten slotte uitgekomen was doch zij was liet niet. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 18