Arromlissements-ReGhtbank VARIA te Alkmaar. Een nieuwe Engelsche luchthaven. MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 6 November. Alkmaar. EEN TAXI-CHAUFFEUR IN DE LORUM. Een Alkmaarsche taxichauffeur G. H. v. d. B., was op 27 April in de olie geraakt en niet een vriend in diens vrachtauto op stap naar Uitgeest gegaan. Het rijden van den vakman was e hter als gevolg van de geconsumeerde gelagjcs zóó opzienbarend, dat de rijksveldwachter Tilstra alle reden had aan dit schandaal een eind te maken. Natuurlijk bleet een strafvervolging niet uit en werd de chauffeur veroordeeld tot f'20 boete of 10 dagen en wat erger was, tot 3 maanden ontzegging rijbevoegdheid. Aan gezien nu die ontzegging zijn boterham bedreigde, kwam de veroordeelde nolens volcns in hooger be roep en werd dus nu de zaak nog eens overgemaien. De appellant had als verdediger gekozen Mr. S. B. de Leeuw uit Amsterdam, 'n uitnemend pleiter. In het café v. d. Eng had appellant 'n paar bier tjes en 'n neutje ouwo snik gepikt. Ook 'n kogolfleschje, zei de appellant verzachtend. Men had in Alkmaar het veiligheidswimpeltje be haald en deze onderscheiding werd gevierd op een manier die met het doel der demonstratio nu juist niet in overeenstemming was. De Officier achtte de handeling van dezen be roepschauffeur onverantwoordelijk. Aan het alcohol misbruik bij autobestuurders zal imperatief een eind worden gemaakt. De veiligheid elscht zulks. De Of ficier was dus onverbiddelijk en requireerde beves tiging. Verdediger pleitte verzachtende omstandigheden, clementie en vooral behoud van rijbewijs. Ons lijkt het toe, dat dit een geval is voor re- classeering. i Anna Paulowna. VIER JAAR VOOR DEN ONWAARDIGEN VADER GBëlSCHT. De zedenzaak betreffende artikel 249 wetb. van strafrecht contra den 44-jarigen gedetineerden land arbeider Imor Corn. G. uit Anna Paulowna, uitge steld wegens ziekte van den verdediger, werden he den met gesloten deuren voortgezet. Tegen den ver dachte vorderde het O. M. 4 jaar gevangenisstraf. Het is ons niet hekend, wat mr. Veltman pleitte en het interesseert ons ook niet veel. Bcemstcr. EEN RARE SNIJBOON. De 22-jarige beroeplooze Abram K., thans werk zaam als tijdelijk cnvclopjesplakkcr in het Huis van Bewaring to Amsterdam, alwaar hij anticham breert tot een strafzaak, waarbij hij tot 3 jaar gcv. werd veroordeeld, voor liet Hof zal wordcu behan deld, was door den Kantonrechter te lloorn tot 2 geldboeten veroordeeld ter zake het met een door hem bestuurden auto de veiligheid van het verkeer bedreigde en sccundo, omdat hij niet had gerea geerd op het hem door rijksveldwachter Saloinons op den Westcrdijk te Hoorn gegeven stopbevcl. Do veroordeelde, die van liet hooger-beroopsrecht 'n soort sport schijnt to maken, was ook hier ln appèl gekomen en stond heden, behoorlijk geëscor teerd, toéecht. Van clc vréemdo praatjes door den meermalen veroordeelden appellant gedebiteerd, werd niet veel nota genomen en bevestiging van het vonnis gevorderd. Alkmaar. DRONKENSCHAP NIET ERKEND. De 58-jarige heer Picter de W., die niet over ge brek aan ledigen tijd heeft te klagen, zou zich op 31 Maart in do Schoutenstraat te Alkmaar hebben bevonden in „kennelijken staat welken staat wc verder niet behoeven te verduidelijken, omdat zij voor zich zelf spreekt en was toen geverbaliseerd door een survoilieerend politie agent. De overtreder van het slkkeranrs-artikcl 253 werd door den Kan tonrechter veroordeeld tot f 8 boeto of 8 dagen, doch <le veroordeelde, die destijd de dronkenschap ont kende en de bekeuring toeschreef aan animositeit van den agent, die iets „tegen hem1' scheen te heb ben, kwam van dit vonnis in hooger beroep, heden ter behandeling voorgedragen. De Officier, dio als oud-ambtenaar van het O. M. bij het Alkmaarsche Kantongerecht zijn pappenhei mers ook nog wel kent. bad niet de moeite genomen den agent v. d. Valk als getuige te dagvaarden. Nadat appellant uitvoerig zijn bezwaren naar vo ren had gebracht op een inderdaad schilderachtige wijze, tot vermaak van de strafkamer, die ook wel eens lachen wil, kwam de Officier aan het woord. Het slot van diens requisitoir was echter minder humoristisch, daar de Officier geen animo betoonde, verandering in het gewezen vonnis te requireeren. Alkmaar. ALCOHOL. HET GROOTE GEVAAR VOOR CHAUF FEUR EN VEILIG VERKEER. Een auto-expediteur van Alkmaar op Rotterdam, de boer Pancras Z., bad in den avond van 18 Mei te Heiloo met zijn rcusachtigen ö-wieligen expeditie wagen een krachtige aanrijding veroorzaakt met een geheel aan den kant van den rijksweg geparkeerden touringbus der firma Van Geelcn en v. d. Berkhofr. Deze aanrijding werd aanmerkelijk verzwaard door het feit, dat door getuigenverklaringen als l»ewezcn werd aangenomen, dat bcdocldo 1'. Z., die zelf het zware vehikel bestuurde, in zoodanige mate onder den invloed verkeerde, dat hij niet geacht kon wor den een motorrijtuig naar behooren te besturen en deswege op 30 Maart j.I. door don Kantonrechter werd veroordeeld tot f 30 boeto of 15 dagen en ont zegging van rijbevoegdheid voor den tijd van drie maanden, wat met betrekking tot den ernst van het feit, nog een clemente straf kon worden geacht. De veroordeelde deed echter geen afstand en kwam in het heden behandelde appèl. Evenals hij den Knnlonrechter, ontkende de heer Z. de onbekwaamheid. Hij had slechts 1 glas bier gebruikt. Do heer v. d. Berkhoff bleef er echter bij dat verdachte onder den invloed verkeerde. Ook ma joor Steen verklaarde zulks beslist. De Officier vorderde dan ook bevestiging van het vonnis. Heiloo. MET OM DE KNIKKERR MAAR OM HET SPELRECHT. De melkboer Jan Z. te Heiloo, door den heer rijks veldwachter v. d. Meulen gecalangocrd ter zake het fictsrijden op den Rijksweg te Heiloo, dio door bor den van het vercischte model voor dit verkeer zou zijn afgesloten, was veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen, maar protesteerde reeds in eerste instantie en bleek het wat betrof die aanwezigheid van borden absoluut niet niet den verbalisant eens te zijn. Re den waarom hij in hooger beroep kwam, heden ter tafel gebracht. Het verzet werd echter vervallen verklnard. .Tan was niet tijdig present en heeft nu zijn kans voor goed verkeken. Indien althans do Hoogcn Raad zich niet over hem ontfermt. Helder. HET BERUCHTE ARTIKEL 250 WETB. STRAFR. De vrouwelijke verdachte Pictcrtjc M.t huisvrouw van II. J. V. tc Helder, niet aanwezig, had zich schuldig gemaakt aan misdrijf, art. 250 strafrecht en haar eigen minderjarig dochtertje uit winstbejag aan de ontucht overgeleverd. Deze zedezaak, waarin een 5-tal getuigen a charge, waaronder cenigc marine matrozen, waren gedagvaard, werd op grond van 't zedekwetsende, niet gesloten deuren behandeld. Tegen moeder Pictcrtje werd gevorderd 2 jaar ge vangenisstraf. Anna Paulowna. ONHEILSPELLENDE TEEKENEN. Het was wel tc zien, dat er in de middagzitting zoo men zegt, brokken zouden vallen. Alleen reeds de markante figuur van Dr. Hulst, do justitioneele chirurg, duidde reeds aan, dat het hier ging om een ernstige zaak, waarbij dooden vielen tc betreuren. Terecht stond dan do 19-jarige Fred. Hendr. P., zonder beroep, wonende te Zaandam, een lang, schraal, gebrild ventje, aan wien was ten laste ge legd: dood door schuid op grond van liet feit, dat bij op of omtrent 23 Juni j.I. op den rijweg tusschen de Kooij en Ewijcksluis in de richting van Ewijcksluis door /.ijn schuld heeft veroorzaakt dat een in het door hem bestuurde vierwielig motorrijtuig inzitten de passagier James Louman werd gedood. Hij had om naar Leeuwarden te komen, ter plaatse links moeten afslaan, wat duidelijk was aangegeven. Verdachte raakte echter de kluts kwijt en reed recht door en met groote snelheid door een rasterwerk en daarna door een hek, waarop hij met den wagen naar beneden tuimelde en genoemde Louman een groote verbloeding en verbrijzeling van het rechter- liesweefsel, een zware bekkenbreuk, en nog meer akeligheden bekwam, tengevolge waarvan de man denzclfden dag nog overleed. Dr. J. P. I.. Hulst, dio de sectie op het lijk had uit geoefend, bracht zijn visum repertura uit, als eerst- gehoorde getuigc-dcskundige. Voorts werd gehoord de militaire motor-deskundi ge, luitenant W. V. Hulst van den militairen motor- dienst. Deze deskundige had de verongelukte auto gcinspecteerd en legde een verklaring af van zijn bevindingen. Voorts kon hij mededeelen, dat bet bewuste hek op groot en afstand zichtbaar was en had hij voorts de remsporen opgenomen. Volgens nicening van dezen deskundige was het ongeluk aan groote onoplettendheid van den be stuurder toe te schrijven. Bovendien voldeden ook de remmen niet aan de gestelde cischen. Hierop had plaats het verboor der gewone getui gen, primo de landmeter G. Keppnl. Deze heer had op Zaterdag 23 Juni met zekeren heer Jac. Boon ge wandeld naar het terrein van zijn werkzaamheden. Het was nog zeer vroeg in den morgen en prachtig weer. Men merkte dq auto, die niet. een geweldige snelheid naderde. Plotseling sloeg het rijtuig twee maal over den kop en stortte daarop naar heneden. Men hoorde een akelig gekreun en getuige waar schuwde den brugwachter en haalde vervolgens een geneesheer. Hij zng nienschelijkc lichamen liggen tusschen het versplinterde carosseriewerk van de omgeslagen auto. Verdachte ontkende dat het weer mooi was. Vol gens zijn waarneming was het weer regenachtig. Getuige Jac. Boon, landarheider te Anna Paulow na, de medegezel van den heer Kcppel, had ook de groote snelheid van de auto gezien. Hij had opge merkt dat de bestuurder zoo nooit de bocht naar links kon nemen. Hij hoorde dan ook weldra een vreeselijk gekraak en zng hij een kreunenden man voor do auto liggen, terwijl twee meisjes, ook pas sagiers, onder de auto lagen. Een aankomende wa gen werd gebezigd om de auto op te lichten, tenein de de meisjes to bevrijden. Met deze auto is Keppel daarna den dokter gaan halen. Gemeenteveldwachter Teutelink, ridder Militaire Willemsorde, had den toestand opgenomen, het on derzoek geleid en de nainen der inzittenden geno teerd. Voorts gaf hij eenige bijzonderheden omtrent den localen toestand ten boste. Het aanwijzingsbord van den A.N.W.B. is liier goed zichtbaar. De weg is ter plaatse goed. De remsporen wezen uit dat de wielen waren gesleept, een bewijs, dat de snelheid zeer groot was geweest. Hierop werd door getuige, rechter, officier en ver dediger, Mr. P. Langeveld, advocaat tc Alkmaar, een foto bezichtigd. De heer Nic. Jonker, autoreperatcur te Anna Pau lowna had geprobeerd de auto, ccn touringcar, aan den gang te krijgen, doch_ het bleek dat dc wielen verbogen waren, ongeacht'de verdere beschadigin gen. Zesde en laatste getuige, de student II. J. van Wijk uit Wassenaar, met een piepstem, familielid van den verdachte, behoorde ook tot dc inzittenden. F.r werd misschien wel 100 K.M. gereden, schatte deze ge tuige. Het ongchfk had hij natuurlijk meegemaakt, maar was er best afgekomen. Hij was niet ter plaat se bekend, maar had wel een richtingsbord gezien. Op de driesprong schrok zijn neef, de bestuurder, heel erg, gooide zijn stuui naar links, waarop het ongeluk plaats greep. Op den weg lag steenslag. Hierop verkreeg de Officier het woord, releveerde het gebeurde, besprak den plaatselijkcn toestand en kon zich indenken, dat men op dien weg zijn snel- heidsrocs botvierde. Ook verdachte deed zulks, doch hield geen rekening met den driesprong, wat hij bad kunnen weten en waar de situatie op een groot blauw bord met het woord Leeuwarden stond. Voorts stond daar een zeer duidelijke richtingaanwijzer. Wanneer men bedenkt, dat het dag was en geen verkeer, dan moet men zich over dit ongeluk ver hazen en moet dit worden geweten aan de onop lettendheid van den bestuurder, die blijkbaar zijn oogen in zijn zak had. Toen hij wakker werd, was het ongeluk geschied. Verondersteld mocht worden, dat verdachte, al had hij ook 'n bril op, 300 meter do aanwijzingen kon waarnemen. De Officier bracht nog hulde, speciaal aan getuige Boon voor zijn uitnemende hulp. Dc jeugdige onbe zonnenheid van verdachte, die als keurig meneertje staat of de zaak hem niet aangaat, niettegenstaande zijn vriend een vrecselijkcn dood stierf, en een der meisjes nog in het ziekenhuis vertoeft, is oorzaak geweest van het gebeurde. Ten slotte requireerde de Officier 3 maanden hechtenis en ontzegging voor den tijd van 1 jaar. De verdediger, mr. Langeveld. was de mecning toegedaan, dat do Officier trots zijn prijzenswaardi- gen ijver voor de veiligheid der staatsburgers, toch wel wat tc ver ging. Bovendien gaf pleiter tc kennen, dat dc verdachte niet zoo Ongevoelig was, als door den Officier werd aangenomen. Pleiter sprak, de goede oude gewoonte getrouw, een woord van deernis aan de familie van den over ledene. Er was geen kwestie van sterken drank ge weest. De familie was opgewekt heengegaan om de beroemde T.T.-races bij te wonen en het was niet aan te nemen, dat de bestuurder voornemens was, om maar raak te te jakkeren. Zijn cliënt is echter het slachtoffer geworden van de onvoldoende aan wijzingen. Na het ongeluk heeft men een groot wit hek aangebracht, wel een bewijs dat die aanwijzin gen onvoldoende waren. De jongeman was slechts éénmaal ter plaatse geweest. Pleiter besprak nog ecnigen tijd den plaatselijken toestand, om tot do conclusie te komen, dat zijn cli ënt niet die mate van schuld trof, die hem in de dagvaarding was aangewreven en eindigde zijn plei dooi mot een minder ernstige straf te verzoeken, in dien geen vrijspraak wordt verleend. De Officier verbaasde zich over liet verzoek om vrijspraak in een zoo ernstige zaak en persisteerde bij zijn requisitoir. Uitspraak volgende week. Sleutelpositie van de verdedigingslinie^ f Londen. Volgens de „Daily Ilcrald" heeft het Britsche Minstcrie voor de Luchtvaart besloten op een slechts dun bevolkt eiland bij Portsmouth, een nieuwe luchthaven in te richten, welke de sleutel positie van dc verdedigingslinie van Groot-Brittannië zou vormen en waarvan de kosten ongeveer 250.000 pond sterling zouden bedragen. Het is het eiland Torney bij Chichestcr. Volgens het blad is het eiland van strategisch standpunt beschouwd, buitengewoon belangrijk. Het eiland beheerscht den ingang van de Solent, de zee engte tusschen dc Engelsche Zuidkust en het Wibht. Bij de uitvoering van dit plan zal het eiland voorloopig slechts een steunpunt voor landvlicgtui- gen vormen. Waarschijnlijk zullen er twee of drie es kaders gevechtsvliegtuigen en een eskader bommen werpers worden gestationneerd. Deze vliegtuigen kunnen samenwerken met groote vliegbooten, die in het op 16 Kilometer afstand verwijderde Calsthot ge stationneerd zijn. I c V Gm feit,dal Iszdez nioet b&amv2njzc IS qezn wist zonder ceclame. HOEVEEL STOF ADEMT DE MENSCH IN? Het is zeer belangwekkend te ver nemen, dat volgens een onderzoek van het „Hygiënisch Instituut" Ie Berlijn, de hoeveelheid stof welke dagelijks wordt ingeademd, zeer groot is. Men heeft door onderzoekingen vastgesteld, dat de mensch in een levenstijd van zeventig jaar onge veer 5 kg inademt. Daar dc longen gemiddeld slechts een gewicht van 1 kg hebben, zoo moeten zij buitengewoon veel werk verrichten om dagelijks de groote menigto van allerkleinste stofdeel tjes weer uit het lichaam te voe ren. Het is vanzelfsprekend, dat de natuur afweennaatregelen heeft ge schapen om den indringenden vij and af te weren, daar anders zoo wat alle mcnschen door het inade men van vele vreemde lichaampjes zeer ziek zouden worden. Do kleine cellen van de longen zijn voortdu rend bezig do stóf op te ruimen en verder te vervoeren. Ze zijn in ze keren zin de reinigingsmachincs, die het lichaam van stof bevrijden. De stof wordt langs den weg van het bloed op andere wijze afgevoerd. Men heeft gepoogd het aantal stof deeltjes to schatten, welke zich in een kubieke meter bevinden. Op verschillende doelen van de aarde is deze hoeveelheid zeer uiteenloo pend. In het bijzonder onderschei den zich de groote stoden van het land en van do bergen in ongun- stigen zin. In de groote stad is het voorkomen van vele millioenen stofdeeltjes in een kubieke meter lucht geen zeldzaamheid. Op druk ke, stoffige plaatsen werden 80 tot 100 millioen stofdeeltjes in ccn m3 gemeten. Daardoor kunnen in verschillen de declen van het mcnschelifk li chaam voorbijgaande prikkelingen ontstaan, ofschoon, zooals reeds is gezegd, een ernstige en durende be nadeeling van do gezondheid bij mcnschen met sterke longen hoel zelden is waargenomen. Do slijmhuid van den neus wordt daarentegen door het inademen van veel stof ontstoken, ook het bindvlies van het oog en onze ademhalingsorganen. Op het land is de lucht veel min der stofhoudend, want hier worden slechts 2.000 tot 5.000 stofdeeltjes in een M3. gemeten. In het geberg te zelfs slechte 200 tot 400 en op zee wordt zelfs dit aantal nog niet be reikt. In en M3. lucht, in een groote stad, op een stoffige straat, zijn van 8.000 tot 10.000 bacteriën gesteld. Welke betcckcnis de stof in dit verband heeft, valt op te maken uit het feit, dat na een regenbui of na een besproeiing der straten dit aantal tot op een tiende deel of zelfs daar beneden zakt. Zelfs in de groote steden werden onder deze omstandigheden in een M3. lucht slechts 400 tot 800 bacteriën geteld, dus evenveel als op het land. waar het geringer aantal stofdeeltjes be grijpelijk ook van een veel geringer aantal bacteriën is vergezeld. Bovendien is op het land de dicht heid der bevolking veel geringer dan in een stad, waarop een zelfde uitgestrektheid veel meer mcn schen wonen. Daar menschen dik wijls bacillendragers en bacteriën- verspreiders zijn, zoo is de lucht van de stad, ook onafhankelijk van de grootere hoeveelheid stof, rijker aan allerlei bacteriën. Daar door worde het begrijpelijk, dat een oponthoud aan zee of op het land het menschelijk lichaam ten goedo komt Niet de zonderlingen sterven uit, maar de menschen die op hen letten. „KING FISH", DICTATOR VAN AMERIKA. Rugby in dienst van de po litiek. Het schijnt, dat de Amerikaansche senator Huey Long zich candidaat wil laten stellen voor het presidentschap van de Ver- eenigde Staten. In het brandpunt van de publie ke belangstelling in de Vereenigdo Staten staat op het oogenblik een man, wiens fantastische politieke carrière evenals de door hem toe gepaste methodes hem tot een van de eigenaardigste figuren van Ame rika maken: senator Huey Long of, zooals hij zichzelf noemt „King Fish", „King Fish" loopt met de plan nen rond de opvolger van presi dent Roosevelt te worden. En wan neer men zijn successen in oogen- schouw neemt, dc snelheid, waar mee hij carrière gemaakt heeft, kan men niet anders zeggen dan dat hij op het goede pad is. Practisch gesproken is „Koning Visch" reeds thans dictator van de staat Louisiana, hoewel hij er geen ambt bekleedt. Zijn eenige of- ficieelo positie is vertegenwoordi ger van Louisiana in de Ameri kaansche senaat. Maar ITuey Long is er dank zij een handige propa ganda en een buitengewoon rede naarstalent in geslaagd groote mas sa's van de bevolking op zijn hand te krijgen. Daardoor heeft hij een macht achter zich, die hem prac tisch gesproken tot onbeperkt dic tator van Louisiana maakt Gou verneur en ambtenaren zijn de ma rionetten in de hand van „King Fish". In het begin nam men se nator Huey Long niet au sérieux en vaak schold men hem voor clown, omdat zijn vergaderingen evenals zijn redevoeringen veel van tooneelspel weg hadden. Nu echter beschouwd men de zaak met andereoogen, daar men ge merkt heeft, dat de koning van Louisiana door zijn methodes een groote aanhang verworven heeft De laatste „voorstelling" gaf „King Fish" eenige dagen geleden, toen hij de „intocht in Tennessee' hield. De senator greep het Ame rikaansche volk in zijn zwakke zij de aan: rugby. Zijn heele propa ganda bouwdo „King Fish" op dit Amerikaansche nationale spel op. Uit politieko overwegingen wilde Long met zijn leger want zijn aanhangers hadden reeds een par ticulier legertje georganiseerd een grootsche en imposante tocht door den naburigen staat Tennes see houden. Hij bestelde een heele reeks extratreinen, waarvan de wagons wit-rood-blauw-groen-geel geverfd waren. Zijn geheele parti culiere leger liet de senator naar Tennessee brengen, hoewel dit in strijd was met de wetten, want het Amerikaansche staatsrecht ver biedt het transport van bewapende machten van den ecnen staat naar den andere. Maar de handige senator had een oplossing gevonden: door vrien den bij het boschbeheer van Ten nessee bad hij zijn mannetjes voor dien ecnen dag tot boschwachters laten benoemen. Deze autoriteiten hadden zich zelfs de grap veroor loofd op de honderden benoemings brieven te vermelden, dat de be treffende persoon het recht had, „alles naar Tennessee te importee ren wat hij voor wild aanzag." De locomotief van den trein, die de heer Long naar Tennessee bracht, moest op bevel van „King Fish" voortdurend met do fluit werken, opdat de boeren vooral tij dig zouden hooren, dat de nieuwe Messias in aantocht was. Gedeco reerd met de beeltenis van een visch marcheerde „King Fish" aan het hoofd van zijn vijftienhonderd soldaten Nashville binnen. De sol daten, grootendeels studenten van de universiteit van Louisiana, wa ren allen in de prachtigste unifor- tfien gestoken die „Koning Visch* voor hen gekocht had. Om al zijn supporters in do gelegenheid te stellen, naar Nashville te gaaö, had „King Fish" een ieder die dat wenschte negen dollar „geleend". Het hoeft dus niemand to verwon deren, dat to Nashville meer dan honderdduizend menschen bijeen kwamen, een aantal dat „tot nu toe door geen enkel politiek leider in Tennessee bereikt werd". Mili taire kapellen speelden tijdens te feestelijke tocht op het rugby-veld en door luidsprekers, die op zijn auto bevestigd waren, schalden de woorden, dio „King Fish" tot de menigte geliefde te sproken. Het was een prachtig feest, dat beslo ten werd door een rugby-wedstrijd tusschen do teams van de Vander- bilt-Univcrsity en de „King Fish C.adets", welke wedstrijd natuurlijk door de laatsto gewonnen word. Men zou aan de daden van sena tor Long niet zooveel aandacht be hoeven te besteden, wanneer niet het aantal aanhangers schrikba rend groot is en nog steeds grooter wordt. Bovendien wordt beweerd, dat de senator het plan heeft Mexico binnen te vallen en zich tot chef van dien staat te laten uit roepen. Ook het gerucht, dat Long zich candidaat wil laten stellen voor het presidentschap van de U.S.A. wordt alleszins geloofwaar dig geacht. In Amerikaansche krin gen volgt men dan ook met veel belangstelling de manoeuvres van den „clown-dictator van Louisia na", wiens programma „nieuwe verdeeling van het volksvermogeu* aller aandacht heeft.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6