Raad Noordscharwoude. Uit de OMGEVING Middenstanders en omzetbelasting. Kolendamp. W I E R I N G E N Schaken. Reeds sedert eenigen tijd is de winter-competitio welke tusschen de leden van de Wieringer Schaak club gespeeld wordt, aan den gang en hoewel nog absoluut niet is vast te stellen wie No. 1 zal wor den. komt er toch reeds eenigc teekening in den strijd. Verrassingen zijn ook dezen keer niet uitge bleven. Zoo b.v. de heer P. Smit met zijn 9*4 punt uit 11 partijen, wat een zeer goede prestatie ia voor -iemand die in de vorige competitie de tiende plaats innam. Daarentegen stelde de heer Steging teleur, met momenteel 6*4 punt uit 11 partijen, hetgeen voor iemand, die de derde plaats bezet, te weinig is. Toch willen we nog niet aannemen, dat Steging onder Smit zal uitkomen, aangezien Smit de stekere spe lers nog moet krijgen, terwijl de eindspurt van Ste ging wel heel wat" beter zal zijn als het begin. Ook de heer P. Dekker kan beter dan hetgeen hij tot nog toe gepresteerd heeft, hij moet er echter eerst weer even beter inkomen. Zooals gezegd, het is nog niet te bepalen, wie bovenaan komt, het lijkt ons toe dat het een spannende strijd zal worden tusschen do lieeren Zanstra, Minnes en do Ruiter, terwijl Ste ging en Smit hierin een hartig woordje zullen mee spreken. Onderstaand lijstje geeft aan, hoe de deel nemers er op het oogenblik voorstaan: S. Minnes: gespeeld 12, gewonnen 10. remise verloren 2, aantal punten 10; P. Smit 11 9 1 1 9*4 B. Zanstra 11 7 2 2 8; J. de Ruiter 8 7 1 7; G. Ste ging 11 5 3 3 6V2-, C. Bakker 10 1 2 4 5; A. Knip- mcijer 10 5 5 5; F. Koopmans 11 5 6 5; J. Navis 9 3 2 4 4; D. Dokter 5 3 11 3i/2; F. Nicolai 8 3 5 3; S. Dekker 5 2 1 2 2V2; W. Crommentuijn 9 2 7 2; A. Tröger 8 2 6 2; P. Dekker 9 1 8 1; A. Rus- selman 13 1 12 1. Succesaleuws. Succes IIWatervogels I, 2 uur. J.V.C. II—S. 111, vertrek 11.45. S. 4—B.Iv.C 3, 12 uur. S. a—B.K.C. a, 10.30 uur. J.V.C. a— S. b 11.45 uur. L. Rijvereeniging /ieringen. Rijles 10 uur. Naar velen bekend zal zijn, is door het bestuur van Eigenbouw een verloting georganiseerd, waar van de trekking zal plaats hebben in het Eigenge bouw, op Zaterdag 17 Nov. des avonds half acht. Vrijdag heeft de verhuring plaats gehad van lan derijen der Ilerv. Armenkassen, afd. Hippolytushoef en voor de Diaconie der Ncd. Herv. Gemeente te Hippolytushoef, voor den tijd van zeven jaar. Bijna alle perceelen kwamen weer aan de oude huurders, doch de huur beliep gemiddeld ongeveer twee-derde gedeelte der oude huurprijzen. Een teeken des tijds. NIEUWE N 1 EP 0 RP Tooneel wedstrijd. Zondag 11 Nov. vangt de Tooneelwedstrijd aan, uitgeschreven door het Nut. Voor het voetlicht ko men dan de Maskerspelers van Bergen met Tzinganl Als juryleden zullen fuhgeeren de heoren G. J. v. Leersum te Winkel, F. Holzmuller te Alkmaar en P. Deutekom te Noordscharwoude. Voor dezen wedstrijd bestaat zeer groote belang stelling, de tooneel zaal van de Prins Maurits, welke 350 personen kan bevatten, is reeds bij voorverkoop uitverkocht. LANGEND IJ K De Noordelijke hond van Exporteurs van groenten, fruit en aardappelen deelt mede, met een bevoegde instantie in Den Haag de huidige export van goede ren naar Duitschland te hebben besproken, uit welk onderhoud hij slechts één conclusie kon trekken, n.1. dat het absoluut onverantwoordelijk is, en dus ten sterkste moet worden afgeraden, om nog goederen naar Duitschland te zenden. De Langendijker Bcstuurdersbond heeft een adres aan de gemeentebesturen gericht met verzoek, de regeering een verzoek te zenden, de steunnormen te willen verhoogen, in het bijzonder voor de arbeiders met lage loonen en groote gezinnen en de verdere door het N.V.V. in het petitionnement gevraagde ver beteringen. Ook aan verschillende organisaties zijn afschriften gezonden met verzoek om adhaesie. ZUIDSCHARWOUDE. Tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. kerk alhier zijn herkozen de heeren J. Klingeier Kz. en J. Schoenmaker. NOORDSCHARWOUDE. Evangelisatie. De evangelisatieverccn. in de N.H. kerk voor Hecr- hugowaard en omstreken hield haar eerste jaarver gadering in hotel Concordia alhier. Het doel dezer vereeniging is, het kerkelijk leven te bevorderen en do menschen naar de ontvolkte kerken te krijgen. Voor deze eenigszins feestelijke bijeenkomst be stond zeer veel belangstelling. Ongeveer 280 perso nen waren aanwezig van den Langendijk en de om geving. De heer Van Harn te Noordscharwoude opende de bijeenkomst met een woord van welkom, in het bij zonder tot den eere-voorzitter van Noord Holland, die op deze eerste jaarvergadering aanwezig was. Spr. wees er op, dat bet wel eigenaardig is, dat deze feestvergadering midden in de Stille Week wordt gehouden, de week van veel gebed. Spr. verheugde zich over de zeer groote opkomst en sprak den wensch uit, dat de aanwezigen deze bijeenkomst wil len doen staan in den geest van de Stille Week. Daarna word van psalm 89 het eerste vers gezon gen, psalm 103 voorgelezen, en voorgegaan in gebed. Vervolgens besprak de heer Van Harn het werk van de vereeniging in het afgeloopen jaar, dat niet zonder vrucht is gebleven, waarvan het bewijs is de groote opkomst van dezen avond. Vele personen uit de omgeving toonen hun belangstelling voor het werk. Het geeft wel veel moeite, doch dit wordt be loond. Er rust veel zegen op den arbeid van de evan gelisatie. Hierna zong de zangvereeniging „Halleluja" van Broek op Langendijk onder leiding van den heer Paul Kok eenigc liederen, waarna ds. Molenaar van Sint Pancras sprak over het gebed, terwijl ds. Van Baaien een aansluitend onderwerp behandelde. De zangvereeniging verleende nog tweemaal haar zeer gewaardeerde medewerking. Ds. Van Baaien sprak het dankgebed uit, waarna do voorzitter de bijeenkomst met een kort woord sloot. De avond is buitengewoon goed geslaagd, zoodat men vol vertrouwen do toekomst tegemoet gaat. OUDKARSPEL. Vergadering IJsclub „Volharding". Bovengenoemde vereeniging vergaderde Vrijdag avond ten lokale van den heer C. Vis, café „de Bre- derode." Aanwezig 15 personen. Voorzitter was de heer Mr. C P. Eecen, die allen een hartelijk welkom toeriep. Spr. hoopt dat als wij dezen winter op de schaats komen er een opgewekt vereenigingslcven zal zijn. De notulen worden voorgelezen door den secreta ris, den heer van Loo en met dank aan den samen steller goedgekeurd. Het jaarverslag. Hieruit stippen wij aan, dat er In den afgeloopen winter diverse wedstrijden zijn gehouden, w.o. het kampioenschap hardrijden van Noord-Holland. Gememoreerd werd het stichten van een zwem- vereeniging, op initiatief van „Volharding", zoodat op 8 Juli in tegenwoordigheid van vele belangstel lenden de nieuwe zweminrichting aan het Waardje officieel geopend werd. Van de inrichting zelvo is dezen zomer dan ook druk gebruik gemaakt. Het le denaantal is gestegen van 380 tot 408. Er werden bestuurs en 2 ledenvergaderingen gehouden. De droge training vond ook dit jaar weer plaats. Onder applaus wordt het verslag goedgekeurd. Het financieel verslag. Door den penningmeester den heer C. van Zijl wordt medegedeeld dat de ontvangsten en uitgaven als volgt zijn: le. Wat de ijsclub betreft, resp. f 166-4.62 en f 1710.48, alzoo een nadeelig saldo van f45.81. 2e. Wat de zweminrichting betreft, resp. f 2586.24 en f 2463.50, alzoo een batig saldo van f 122.74. Hier van is bij de Nutsspaarbank een geldleening geslo ten van f 2000. Het aantal abonnementen bedroeg 287. terwijl 430 dagkaarten werden verkocht Bij de gehouden bestuursverkiezing werden herko zen de heeren Mr. C. P. Eecen en P. Wijn, terwijl in de vacature O. Bakker werd gekozen, do heer J. Eecen. De voorzitter zegt den heer Bakker hartelijk dank voor hetgeen hij voor „Volharding" heeft gedaan en drukt zijn spijt er over uit dat dezo tot dit besluit gekomen is. Onder applaus wordt de heer Bakker tot eerelid\ benoemd. Tot lid van do kascommissie werd benoemd de heer P. Nap. Als commissarissen werden herkozen de heeren L. de Wit, J. van Hout, P. Kroon, K. Dekker en A. de Boer, terwijl in de vacature Jb. Kroon Cz. werd ge kozen de heer H. Kalf. Tot hoofdcommissarissen werden hekozen de hee ren J. Kos en C. Vis. Mededeelingen van het bestuur. De voorzitter deelt mede dat bij den K.N.S.B. het kampioenschap hardrijden voor Nederland aange vraagd is, tevens een van de proefwedstrijden. Als afgevaardigden naar de algemocne vergadering van den K.N.S.B. werden aangewezen de heeren van Loo en A. Timmerman. Voorzitter zegt verder dat er Zaterdag in Alkmaar een vergadering wordt gehouden van een nieuw op te richten bond in Noord-Holland, welke regelend zal optreden bij de kortebaanwedstrijden. Deze bond zal dan nauw samenwerken met den Frieschen bond. Besloten werd om toe te treden en werden twee afgevaardigden aangewezen. Besloten werd om het Dag. bestuur op te dragen nieuwe statuten en reglementen te ontwerpen. De voorzitter deelt nog mede dat het volgend Jaar de zweminrichting ook opengesteld zal worden voor on- en minvermogenden. Wat schoolkinderen betreft, zal met het hoofd der school overleg plaats vinden. Bij de rondvraag werd er door den heer O. Bak ker op gewezen dat zich wel eens hengelaars bij do zweminrichting begeven. De voorzitter antwoordt dat dit de aandacht van het bestuur heeft. Door den heer v. d. Abeele wordt het idee geop perd om ook hier een ijsbaan te stichten op onder- geloopen land. De voorzitter zegt dat dit punt wel meer besproken is, doch gezien de hooge kosten en ook de practische ervaring op andere plaatsen, gevoelt men hier niet veel voor. Door den heer de Vet wordt gevraagd of het loon van de losse arbeiders op de ijsbaan weer op 30 cent per uur gesteld kan worden. Door den heer Dekker, commissaris, wordt geant woord dat dit inderdaad de bedoeling is. Door den heer J. Kos wordt voorgesteld om kop pelwedstrijden te houden. Voorzitter zegt dat dit reeds in den K.N.S.B. bespro ken is, zoodat verwacht wordt dat dit eerlang wel aan de orde zal komen. Door den heer Jb. de Boer wordt nog medegedeeld dat de rekening van den penningmeester is nage zien en in orde is bevonden. BARSTNGE Tl WOPN Onze vroegere plaatsgenoot de heer D. Vries slaag de Woensdag 7 November te Den Haag voor de acte Logopaedie en Phoneatrle. KOLHORN. Naar wij vernomen zal Ds. Schermerhorn in De cember a.s. t e Kol hom komen spreken voor de plaat selijke afdeeling van den bond voor Staatspcnsion- neering. Zijn onderwerp zal zijn: „De groote reis der menschheid". Ongetwijfeld zal er voor dezen avond voel belangstelling zijn. IJsclub. Donderdagavond 8 November vergaderde de ijs- club in 't café van den heer S. Kuiper. Met een woord van welkom opent de voorzitter, de heer S. Breebaart, de vergadering. Tot zijn genoe gen is niet alleen het bestuur, maar ook oen aantal leden aanwezig. Vervolgens worden notulen en jaar verslag door den secretaris voorgelezen en door de aanwezige leden goedgekeurd. De heor F. Groet wijst er op. dat in de notulen sprako is van verlichting der voorsloot. Hij had den indruk gekregen, dat het bestuur hier niet voldoen de voor gewerkt had. De Voorzitter zegt, dat het bestuur wel geprobeerd heeft, iets goeds tot stand te brengen, maar het plan stuitte af op de kosten en de moeilijke uitvoerbaarheid. Naar aanleiding van de ingekomen stukken, wordt besloten een afgevaardigde te zenden naar de ver gadering van den K.N.S.B. te Dordrocht. Bij de bespreking van de uitbreiding van de var- zekoring van den IJ.H.N., verklaart de vergadering zich algemeen voor toetreding tot deze verzekering. De onkosten bedragen 15 cent per lid en zullen voor dit jaar uit de kas betaald worden; het volgend jaar zal de contributie echter met 15 cent verhoogd moe ten worden. Een schrijven van eenige personen, die willen probeeren een nieuwen bond te stichten, wordt voor kennisgeving aangenomen. Nu de statuten van den IJ.H.N. op bevredigende wijze zijn veranderd, is aan een nieuwen bond geen behoefte meer. De bestuursverkiezing geeft slechts één nieuw be stuurslid, n.1. de heer A. v. d. Welle. Herkozen worden de heeren S. Breebaart, S. Bijl, A. de Graaf, J .Kuiper, L. de Graaf en J. Halfweg. Do rekening van den penningmeester wordt na gezien en in orde bevonden. Daarna wordt besloten, om als er ijs komt, te be ginnen met kinderwedstrijden en een hardrijderij voor mannen. Aan den K.N.S.B. zal een proefwed- strijd in 't hardrijden worden gevraagd. De rondvraag geeft daarna nog vrij veel stof tot praten. De heer F. Groet vraagt of de IJsclub een baan wil maken op de voorsloot. De Voorzitter be strijdt dit plan. omdat daardoor een concurrent wordt geschapen voor do baan op haven. Wel zal het bestuur zorgen voor een goeden toegangsweg. De heer C Groet geeft eenige practische wenken, die het bestuur ter harte zal nemen. De heer M. v. d. Klooster dringt er bij het bestuur op aan, toch te trachten een nieuwe ijsbaan op een stuk land te maken. De voorzitter had hierover bij zijn openingswoord al het een cn ander gezegd. Hij had er al op gewezen, hoe moeilijk het was een ge schikt stuk land te vinden. Het bestuur zegt toe, er zijn best voor te zullen doen. De heer Bijl vraagt een scherpere controle bij den toegang tot do wedstrijden. Als men wil komen kij ken, dan ook entreo betalen. Er wordt besloten voor een betere afzetting te zorgen door wat hekken en draadwerk. Zonder ontvangsten kan ook de ijsclub niet bestaan. Hierna dankt de voorzitter de aanwezigen voor de opkomst en sluit de vergadering. In aansluiting op het bovenstaande kunnen wij mededeelen dat het bestuur van den IJ.H.N. het plan heeft voor al zijn leden een verzekering te sluiten te gen ongelukken, die hen, onverschillig waar, op schaatsen zouden kunnen overkomen. Stellig zullen behalve de ijsclub Kolhorn, nog vele andere ijsclubs tot deze nuttige verzekering toetreden. ZIJ PE SCHAOERBRUG. Gezellige avond. „The Funny Boys" organiseeren op Zondag 18 No vember a.s. in de zaal van mevr. de wed. J. Broer alhier, een gezellige avond. Medewerking verlecncn de tooneelver. Euphonla, en The Funny Girls, die voor het eerst optreden, met zang. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond acht uur, ten raadhuize. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spengler, secretaris de heer K. G. Reinders. De voorzitter memoreerde de tweo in de gemeente plaats gehad hebbende grooto branden, bracht hulde aan het brandweercorps en de leiding. Eveneens bracht de voorzitter dank aan de brandweren van Zuidscharwoude en Oudkarspel, Alkmaar en Heer- hugowaard, voor de diensten, verleend bij den brand bij den heer K. Boot. Volgens voorzitter zou een beroepsbrandweer het niet hebben kunnen verbeteren. Van de Oudkarspelsche Brandwaarborgmaatschap pij was een premie ontvangen en zou deze spoedig worden uitgekeerd aan de brandweerlieden. Ingekomen stukken en mededeelingen. De werkloosheid was in de week van 29 October tot 3 November als volgt: In de baggerregeling wer ken 2 arbeiders, 6 zijn te Schoorl geplaatst, terwijl 19 met steun van de overheid in het vrije bedrijf werkzaam zijn; 19 transportarbeiders vielen onder de steunregeling. Enkele verzoeken om subsidie worden tot de be handeling van de begrooting terzijde gelegd. Gunstig werd beschikt op het verzoek van Jn. Koopman om een bijdrage in do vervoerkosten voor twee kinderen naar de lagere school voor bijzonder onderwijs. De Langendijker Bestuurdersbond verzocht adhaesie te betuigen aan het petitionnement van het N.V.V. Voorzitter stelde voor, dit adres voor kennisgeving aan te nemen, op grond van de overweging, dat het niet op den weg van het gemeentebestuur ligt, zich tot de re^eering te wenden over een door deze re- gecring uit te voeren maatregel. Voorzitter achtte het beter, dat de L.B.B. zich niet tot de gemeentebestu ren had gewend. Deze adressen worden maar aan alle gemeenten gestuurd, zonder dat voldoende reken schap wordt gegeven of ze wel belang voor de ge meenteraden hebben. Wethouder Ootjers is het hiermee eens. Dergelijke adressen hebben geen doel. De heer Kwadijk is er voor, dat adhaesie wordt be tuigd. Men kan in de kranten ook lezen, dat ver schillende gemeenten zich wel tot de regeering rich ten, evenals de r.k. en andere bonden. De regeering grijpt ook in do gemeentezaken. Spr. zag het nut wel in en wees daarbij op den toestand, waarin de werk- loozen na de laatste verlaging zijn gedompeld. De heer Schrijver was voor adhacsiebctuiging. De menschen hebben hier heel veel achterstand, merk te spr. op. De Voorzitter wees den heer Schrijver op het door den voorzitter van de r.k. Kamerfractie ter sprake brengen van de adressen der r.k. arbeiders en vond het beter, dat Noordscharwoude zich maar stil hield, daar het advies van dergelijke groote mannen moer gewicht in de schaal legt. Het adres werd voor kennisgeving aangenomen. De rekening voor de lichtbedrijvon werd goedge keurd; winst f 4745. De rekening 1933 van hot Burg. Armbestuur sloot met een nadeelig saldo van f2053,63. Voorzitter richtte eenige woorden van erkentelijk heid voor het werk der armvoogden. De heer Kwadijk constateerde uit de cijfers dat er groote armoede bestaat. Dat groote nadeelig saldo is toch niet alleen aan armlastigen. Er zijn toch ook wel anderen bij. Do nood is wel hoog onder de men schen, evenals in andere gemeenten. De gemeenterekening 1933 gaf de volgende cijfers te zien. Gewone dienst: ontvangsten f 122229.84, uitgaven f 1223.435.06, batig saldo f9794,78. Het be- ginsaldo was f 17483.28, zoodat de gemeente foitelijk ongeveer f7700 achteruit is gegaan. De begrooting 1935. ging. Belas tingverhoo- Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 u.: 7"0 «n.M., daalt. Wind: Zuid-ZuidOost. Temperatuur: 8 gr. C. is 45 gr. F. Vooruitzichten: Regen. De aanbieding van de begrooting 1935 zal nog cenigen tijd op zich laten wachten, deelde Voorzit ter mee, in verband met de wisselvallige uitkom sten van de belastingen, naar aanleiding van de wijzigingen van de financleele verhouding tusschen Rijk en gemeenten. Maar belastingverhooging zal noodzakelijk zijn, was de medodeeling, welke Voorzitter reeds kon doen. B. en W. en de bouwverordening. Bij de rondvraag zeide de heer Schrijver met ver wondering te hebben gezien, dat bij de Mosselen- brug een woning wordt gebouwd in strijd met de bouwverordening. Op welke gronden is dat ge schied? Voorzitter antwoordde, dat hij zou kunnon vol staan met de mededeeling dat een cn ander bij B. en W. berust, doch spr. wil wel eonigo inlichtingen verschaffen. Het is wel gemakkelijk een vraag te stellen, hcewel het misschien beter waa geweest, eerst eens te onderzoeken. B. en W. hebben den bouw dan toegestaan, terwijl rekening is gehouden met de bouwverordening. De heer Schrijver vond, dat de Voorzitter het wel eigenaardig stelde. De raad heeft de bouwver ordening vastgesteld, en mocht er op een zeker vlak voor een belendend perceel niet worden gebouwd Thans wordt er wel op dezo wijze gebouwd. Hel gaat toch niet aan de verordening buiten werking te stellen? Voorzitter Informoerde naar de bezwaren van den hoer Schrijver. De rooilijn is vastgesteld in overleg met den betrokken persoon. Het bezwaar van den heer Schrijver was, dat de bouwverordening willekeurig buiten werking werd gesteld. Voorzitter: En toch zullen steeds zulke beslissin gen worden genomen in dergelijke gevallen. De heer Schrijver: Dat is dau steeds buiten de bevoegdheid. De torenbrand. De heer KoolJ vroeg naar den herbouw van den toren. Spr. wilde de klok weer spoedig eens hooren slaan. Voorzitter antwoordde, dat hiervan nog niets be kend was. De zaak met de assurantie is nu geregeld Als herbouw plaats zal vinden, zullen daarvan me dedeelingen worden gedaan. De heer Kansen wees op het ernstig lekken der sluisdeuren, waarna sluiting volgde. Voor een BRIL een BREUKBAND, een BUIKBAND is ROTGANS Uw adres! Vakkundig, billijk. Firma GEBR. ROTGANS Gedipl. Drogist-Opticien. - SCHAGEN. Het programma vermeldt muziek, tooneel en zang, zoodat er geen gebrek aan afwisseling is. Wij twij felen cr niet aan of het zal ook thans weer een avond van prettig amusement worden. (Voor na dere bijzonderheden zie men de adv. in het nummer van heden. ZONDAG 11 NOVEMBER. NED. HERV. KERK. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. Van den Kieboom. GEREFORMEERDE KERK. Bergen, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, llulpprodikei de heer J. H. Slager. E. V. MARANATHA. Bergen (Dr. van Peltlaan 1). voorm. 10.30 uur, Ds. Dönszelmann, van Amsterdam. Nederland vergeten. Bij de uitzending van de toespraken der bemanning van de Uiver te Melbourne. Bij zijn verslag van de uitzending, welke van de spraken der bemanning van de Uiver van Molbour- no uit heeft plaats gehad, wijst de Java Bode van 26 Oct. er op, dat de radio-luisteraars in Nederland van die uitzending niets hebben gehoord, hoewel het in de bedoeling lag dat de uitzending zou wor den doorgegeven aan Nederland. Het blad verneemt in dit verband, dat de fout tengevolge waarvan Nederland van deze uitzending verstoken is geble ven moet worden geweten aan een verzuim van den P.T.T.-dienst te Bandoeng. Het uur van de uit zending uit Australié was namelijk vervroegd en van deze vervroeging is den P.T.T.-dienst te Ban doeng behoorlijk mededeeling gedaan. Dat deze me dedeeling den P.T.T.-dienst ook heeft bereikt en is begrepen, blijkt hieruit, dat Bandoeng de uitzending voor Indiö op den juisten vervroegden tijd heeft, doorgegeven, maar mon heeft te Bandoeng vergeten de tijdsvervroeging aan Nederland op te geven, met het gevolg, dat men daar niet9 heeft gehoord Adres aan minister Oud. De vele klachten, welke van de zijde van de bij den Koninkl. Nederl. Middenstandsbond aangesloten vereenigingen uit alle deelen van hot lund worden ontvangen over de wijze, w-aarop sinds betrekkelijk korten tijd door den fiscus do bepalingen van de Omzetbelastingwet worden ten uitvoer gelegd, heb ben het Algemeen Bestuur van dien bond aanleiding gegevon, zich tot den minister van Financiën te wenden. De klachten hebben in de eerste plaats betrekking op de wijze, waarop de minister sinds kort gebruik maakt van do hem in artikel 4 van de Omzotbolas- tingwet gegeven bevoegdheid. Na oorspronkelijk de daarin bedoelde vergunning op ruime schaal te hebben verleend, worden deze vergunningen thans de een na de andere ingetrokken. De minister heeft zich in artikel 4 de bevoegdheid laten dclegeeren om de desbetreffende vergunnin gen uit te reiken. De bedoeling daarvan is slechts geweest of daarbij voorwaarden te stellen, tenein de het binnenkomen der belasting te bevorderen en de ontduiking tegen te gaan. In verband niet da veelvormigheid van het bedrijfsleven, was het on mogelijk die voorwaarden in de wet zelve op te no. men, door het geven van een algemeen® formule. De Mollisons. JIM MOLLISON TE BRUSSEL. Amsterdam. Te half vijf gister is bij den Ra diodienst op Schiphol het bericht ingekomen, dat Jim Mollison met zijn Cornet in Brussel is geland en dien dag in geen geval verder zou vliegen. Amy Millison naar Londen vertrokken. Met het gewone lijntoestel van de K.L.M., dat te 12.10 uur van Schiphol is vertrokken, is de Engel- sche vliegster Amy Mollison naar Londen afgereisd Zij heeft dus niet haar man op Schiphol afgewacht. De mogelijkheid bestaat echter, dat Jim Mollison thans rechtstreeks zal doorvliegen naar Londen. Schipper vindt zijn twee zoon bewusteloos in de roef. Gistermorgen kwart voor 'acht ging schipper van Alfen van het motorschip St. John, liggende in da Xassauhaven to Rotterdam, zijn zoons, den 22-jarigen J. L. van Alfen en den 18-jarigen Jac. van Alfen, die in het achteronder van het schip sliepen, wekken. Toen hij de deur van de kleine roef opende werd hij een sterke kolendamp gewaar en bij het betreden van de roef bemerkte hij dat zijn twee zoons bewus teloos waren. De vader droeg hen in de buitenlucht. De G.G.D. werd gewaarschuwd, die hen naar het zie kenhuis aan den Coolsingel bracht. Daar is de jong ste een paar uur later tot bewustzijn teruggekeerd; de oudste was gistermiddag nog bewusteloos. In de kleine roef hadden de broers des nachts een vul kachel laten branden, terwijl zij de deur en de raampjes gesloten hadden gehouden.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15