Van de ftlkmaarsche Sportvelden Maandag 12 November 1934. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9594 Bergen II—Egmondsche Boys II. 2—5. Texel I—Schagen I. 7—2. SPORT VAN ZONDAG Alcmaria verliest in een fraaien wedstrijd met 01 van A.F.C. De Al cm aria voorhoede machteloos. In een mooi gespeelde wedstrijd, waarin de par tijen voor het half-time ongeveer tegen elkaar opwo gen, waarin Alcmaria na de rust zoo sterk in de meerderheid was, dat de wedstrijd practisch uitslui tend op de helft van A.F.C. plaats vond, hebben de withemden met 01 het onderspit moeten delven. Hiermee zal onze plaatselijke vereeniging wellicht voorloopig haar kampioens-aspiraties moeten op bergen. Intusschen, de competitie is eerst voor de derde gedeelte afgespeeld en er moet nog heel wat gebeuren. Een dubbeltje kan soms raar rollen, een bal niet minder en daarom willen we niet alle hoop begraven. Maar één ding is zeker: er zal het een of ander moeten gebeuren. Wét, daarop willen we aan het eind van dit verslag terugkomen. Alvorens we overgaan tot een bespreking van de zen wedstrijd, willen we vaststellen, dat de uitslag vermoedelijk anders zou zijn geweest, wanneer de leiding in handen was geweest van een anderen scheidsrechter. We willen gaarne gelooven, dat het niet altijd gemakkelijk is voldoende goede arbiters ter beschikking te hebben. En we zijn gaarne bereid van deze leiders iets, zelfs vrij veel, door de vingers te zien, wetende, dat ook zij slechts menschen zijn, die op hun tijd dwalen. Uit het radioverslag over den wedstrijd ZwitserlandHolland heeft ieder kun nen hooren, hoe zelfs de scheidsrechter dédr beslis singen gaf, die wellicht foutief waren, die althans door den heer Hollander als onjuist werden beoor deeld. Maar alles heeft zijn grenzen en die grenzen wer den vandaag verre overschreden. We hebben de overtuiging, dat de heer Twisteling niet partijdig was, hoewel dat door het publiek wel zoo werd aan gevoeld, wijl dit de onjuiste beslissingen tegen het favoriete elftal in de eerste plaats verkiest te zien. De eerlijkheid gebied ons te zeggen, dat er zoowel onjuiste beslissingen tégen als vóór Alcmaria wer den gegeven, hoewel de balans, laten we zeggen, toe vallig, sterk doorsloeg in het voordeel van A.F.C. We gelooven, dat de K.N.V.B. er goed aan zal doen, hem eens wat nader onder de loupe te nemen, want we meenen, dat aan een dergelijken arbiter niet de lei ding in een belangrijken wedstrijd en welke is dat niet? kan worden overgelaten. Dat het spel hoe langer hoe ruwer, eindelijk te ruw werd, was bij dezen scheidsrechter geen wonder Het spel was hem de baas. Zooals we al schreven, zijn we van meening, dat met een anderen scheidsrechter de uitslag wellicht een andere was geweest. Wellicht. Want ook Alc maria en in dit geval niet alleen de spelers draagt een deel van de verantwoordelijkheid daar voor. Doch daarop zouden we aan het eind van dit cverslag terugkomen. De wedstrijd. Het begin was voor A.F.C. We vermoeden sterk, 'dat de witte half-linie het consigne had meegekre gen niet te ver op te dringen en zich vooral op ver dedigen toe te leggen. Waarschijnlijk was men een weinig bevreesd voor de gerenommeerde A.F.C.-voor- hoedc. Dat dit onjuist gezien is geweest, is vandaag wel afdoenden gebleken. De A.F.C.-aanvallen, waar in zoowel Lungen als de buitenspelers goede dingen deden, heeft het voor het half-time wel is waar kunnen brengen tot enkele uitstekende schoten op het Alcmaria-doel, die door Jongmans even uitste kend werden gehouden, maar het is geen oogenblik zoo geweest, dat men kon zeggen, dat ze de Alcmaria- verdediging de baas waren. Integendeel. Onze backs waren van het begin tot het eind de situatie vol komen meester. Dit teruggetrokken spelen der half- backs was een systeem, dat zelfs tegen de A.F.C.- voorhocde onnoodig was. Het is een klein briefje van vertrouwen geweest aan het adres van de Alc- maria-achterhoede. dat blijkbaar overbodig was en dat later ook hersteld werd. In ieder geval was het een bewijs van zelfonderschatting. En hoe verkeerd het ook is, indien men zichzelf overschat we ho pen niet, dat dit het gevolg er van zal zijn! zelf onderschatting is niet minder fnuikend. Want ge durende al den tijd, dat de half-linie zich op ver dedigen toelegde, zat er in de ploeg van Almcaria niet het minste verband, de A.F.C.-backs, waarbij de spil sterk uiblonk, beheerschten het veld, het scheen inderdaad soms of er geen Alcmaria middenlinie was. Dit was jammer. Want, zooals later duidelijk bleek, het was onnoodig. En wie weet, wat er ge beurd was, indien onze withemden van den beginne af aan een andere tactiek hadden gevolgd. Langzamerhand echter vond onze ploeg zijn ver band terug en tot aan de rust werd het een gclijk- opgaand spel. Even voor half-time kwam het tragi sche moment. Een der Alcmarianen, we meenen dat dit van de Vall was, moest een tiental meters van de goal, vlak bij de uitlijn den bal wegwerken. Hij kon hem cor ner trappen, maar gaf er do voorkeur aan hem te rug te spelen op Jongmans. Het was het onderste uit de kan willen hebben en, als zoo vaak, kreeg hij het lid op de neus. Want voor de doelmond stonden verschillende A.F.C.-crs opgesteld. Het langzaam ge speeld balletje raakte tusschen een kluwen spelers er wordt eerst nog eens misgetrapt en dan belandt de bal in het Alcmaria-net. A.F.C. leidt met 0—1. Enkele oogenblikken later kondigt de scheidsrech ter do rust aan. Na de hervatting was Alcmaria doorloopend in de meerderheid. Talloos waren de corners tegen A.F.C., talloos waren de schoten op het A.F.C.-doel en tal loos de kansen, die niet werden benut. De A.F.C.- doclverdediger verrichtte goed werk, zeker, maar de schoten waren over 't algemeen, zeer enkele uitge zonderd, niet zeer gevaarlijk. Alcmaria, dat in deze periode dubbel en dwars de overwinning verdiend had, door hot overwicht in het veld, kon dit over wicht niet in doelpunten uitdrukken. De tijd ver streek. Langzaam, maar zeker. De Alcmaria-voor- hoede vocht, dat zij tot haar eere gezegd; A.F.C. leg de zich meer en meer op verdedigen toe. En de wit hemden slaagden niet- Toen de scheidsrechter het einde floot, had Alc maria verloren. Nabetrachting. Over de backs en de middenlinie kunnen we kort zijn. Die hebben een goeden wedstrijd achter den rug. Zoodra de half-backs hun eigen spel begonnen te spelen, was het weer het oude Alcmaria, dat de beschikking heeft over een achterhoede en een mid denlinie, die er mogen wezen en waarop de ploeg kan bouwen. Het doelpunt van A.F.C was een ver gissing, zooals er nu eenmaal altijd kunnen gebeu ren. Het was jammer, maar we willen er niet te veel over zeggen. Een elftal, dat zich uitsluitend moet basecren op de onfeilbaarheid der achterhoede, zal het nooit ver brengen. Want ten slotte is er ook nog zooiets als een voorhoede. En daarmee wil het bij Alcmaria niet vlotten. Waar hapert het daar? Van de spelers, die voor een eventueele vervan ging in aanmerking zouden komen, dienen natuur lijk onmiddellijk te worden uitgeschakeld de Jong en Gerritse. Ook wil het ons voorkomen, dat Ham stra zijn vorm begint terug te vinden, in welk geval hij zijn plaats volkomen waard is. Nu kan men zich begrijpen, dat de elftalcommis sie, zoolang Alcmaria inderdaad kampioenskansen had, er tegenop zag om wijzigingen in het elftal aan te brengen, niet in de laatste plaats, wijl er voor de spelers een bepaalde mate van zekerheid dient te be staan, waardoor de rust in het elftal wordt bevor derd. Echter met die kansen begint het nu anders te worden. En ook deze nederlaag is niet onoverko melijk, mits men er leering uit trekt. Er moet iets gedaan worden. Daarover zal thans wel iedereen het eens zijn. Of men met een wijziging in opstelling kan vol staan, denkt ons zeer twijfelachtig. De Jong is ten eenen male een binncnspeler, Gerritse is een buiten speler- Wat Peereboom betreft, niettegenstaande hij ge regeld loopt te popelen van vechtlust en de be schikking heeft over een hard schot, gebeurt het maar zelden, dat hij zijn kansen weet te benutten. Hij heeft geen balcontrole en is te langzaam. Slechts wanneer hij, vrijstaande, den bal in de voor hem gunstige positie krijgt, is hij gevaarlijk. Dit echter is voor een middenvoor onvoldoende. Verder is vecht lust goed en wel, maar dit behoort zich niet te uiten in een overal over het veld rondzwerven. Wat er ook gebeurt, men dient rustig te blijven. Dwaalt een middenvoor, die bovendien lang niet uit iedere positie kan trappen, geregeld af, naar andere plaat sen dan spreekt het wel vanzelf, dat er van spel- verdeeling niet veel terecht kan komen. Met Koppel, die we eigenlijk nog nooit zoo hebben zien spelen, dat hij ons kon bevredigen, zit het elf tal zelf blijkbaar ook in de maag. Wat beteekent an ders het telkens van plaats verwisselen van Gerrit se en Keppel? Intusschen was ook dit niet bevorder lijk voor de rust in de voorhoede. En zoo waren er oogenblikken, dat bijna niemand op zijn plaats stond. Evenwel, de kansen van Alcmaria dalen op schrik barende wijze. En dat is alleen toe te schrijven aan de onproductiviteit der voorhoede. Misschien vindt, na alles, de elftalcommissie thans aanleiding eens enkele jonge spelers te probeeren. Want deze voor hoede kén het niet. De talrijke wedstrijden, waarin Alcmaria haar meerderheid niet in doelpunten wist uit te drukken, zijn daarvan het onweerlegbare be wijs. En de kiem van de ploeg is veel te goed om het tot een niet meer dan middelmatig resultaat te brengen. hier op zn plaats. Beide elflallen hebben nog zoo wat alles te loeren. Van eenig verband was geen sprake; combinatiespel was een verschijnsel, dat slechts sporadisch voorkwam. Voeg daarbij, dat er onophoudelijk royaal weg over den bal werd heenge- trapt en de backs veelal onmachtig waren liet leer naar behooren weg te werken, dan blijkt daaruit ten volle, dat de wedstrijd een weinig verheffend schouw spel opleverde. Bepaald jammer was het, dat beide partijen doch speciaal Bergen gebrek aan ca paciteit probeerden te camoufleeren door het demon- strecrcn van een spel, dat met voetbal niets te ma ken had. De scheidsrechter trad hier zeer onvoldoen de tegen op en het was daardoor, dat, vooral na de rust, de wedstrijd ontaardde in een onverkwikkelijke smijtpartij. Dat bij een een dergelijk spel geen on gelukken gebeuren is bloot toeval, en als iemand een ongeluk had gekregen, dan zou de groote „men" dit ongetwijfeld ten onrechte aan het voetbalspel hebben toegeschreven. Wij willen er hier niet meer van zeggen, doch wij raden het bestuur van Bergen aan, in eigen boezem hiertegen een ernstige waarschuwing te doen hooren. Zooals gezegd, speelden de Egmondsche Boys iets minder slecht dan de thuisclub; bij do gasten zagen wij zelfs nu en dan een poging om elkaar onderling te begrijpen, maar met dat al bleef alle linie-ver band zoek, liepen de spelers elkander steeds hope loos in den weg en werd er maar op los getrapt. Met rust was de stand 2—1 voor Egmond en na de thee scoorde Bergen nog eenmaal en de bezoj- kers deden er nog drie punten bij. Er was geen enkel mooi doelpunt; zij ontstonden allen door hopeloos geknoei, waarvan dan toevallig door een speler dankbaar werd gebruik gemaakt. Eén de rvijf, door Fgmond gemaakte goals ontstond uit een welver diende strafschop. De scheidsrechter had echter met het volste recht er aan beide zijden nog een paar kunnen geven. Waarom tenslotte dat gekijf onderling noodig was, is ons een raadsel. Wij meenden steeds, dat er slechts één aanvoerder op het veld was van iedere partij. Gisteren leerden we anders Dat zulks do clubgeest moet ondermijnen, staat wel vast. Merkwaardig, dat de veteraan ten Herkei. die bij Bergon de spilplaats bezette, de eenige was die voet bal speelde met zijn hoofd en met zijn beenen. Is dat niet een beetje beschamend voor de jongeren? La ten zij een volgend maal toonen, dat zij beter kun nen! Voor de tweede klasse van den N.H.V.B. werd gis termiddag op het terrein aan den Kerkedijk te Ber gen een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Bergen II en de reserves van de Egmondsche Boys. De bezoe kers behaalden een 52 overwinning, niet zoozeer omdat ze zulks verdienden door goed spel, doch veel eer omdat de tegenpartij er nog iets minder van te recht bracht en dus daarom verdiend verloor. Er is voetbal èn voetbal! Zooals wij dat bij dezen wedstrijd zagen, gelooven wij, dat het spel bitter wei nig had te maken met het spel, zooals dat omschre ven is in de spelregels van den K.N.V.B. Een verslag van den wedstrijd geven is dan ook niet wel mogelijk, veeleer is een korte beschouwing DIVERSEN. Overschrijving. Gevraagd: G. Wisman van Succes naar Alkmaar. Verleend: J. Polak van Ooievaars (Den Haag) naar Alkmaar. Ingetrokken: P. J. Kistemaker van D.E.S. naar Sparta; W. J. Hordijk van Holandia naar H.D.V. Verbetering: De overschrijvingsaanvrage van F. Zymni van West Frisia naar H.R.C. is ten onrechte door de K.N.V.B. ingetrokken wegens misleiding. (Sportkroniek). Ajax gaat uit. Do N.R.Ct. bericht dat Ajax op li November naar Londen gaat ter bijwoning van Engeland—Italië. Kans bestaat dat men blijft tot Zaterdag d.a.v. om ook ArsenalVilla te zien. EngelandItalië. Deze match wordt Woensdagmiddag a.s. gespeeld op het terrein van Arsenal te Londen. De 70.000 kaar ten hceten uitverkocht te zijn. Er komen 2000 Itali anen. Spelregelwijzigingen. Enkele spelregels, zijn naar de „Sportkroniek" meldt, met scherper omlijnende zinnen aangevuld. a.Een inwerper mag den bal niet opnieuw aanraken, voordat deze door een andere speler is gespeeld; b. een speler die het speelveld verlaten heeft, of iemand, die zich bij zijn partij wil voegen, nadat het spel begonnen is, mag slechts in het speelveld tcrugkceren of het speelveld betreden op een oogen blik, dat de bal niet in het veld is: hij moet zich onmiddellijk bij den scheidsrechter melden; c. blijft een speler ten aanzien van sub b in gebre ke, dan dient hij een waarschuwing te krijgen; d. indien het spel is gestaakt wegens onbehoorlijk gedrag van een der spelers, moet het spel worden hervat met het nemen van een vrijen schop door de tegenpartij, zoowel wanneer een waarschuwing is gegeven als wanneer een speler uit het veld is ge zonden. In België beroepsvoetbal. De Sportkroniek meldt dat men in België het zui vere amateurisme niet meer kan handhaven. Het bestuur van den K.B.V.B. stelt zich nu voor op de a.s. algemeene vergadering een andere bepaling te maken van het begrip voetballen. In de opgesomde regels zien we het Zwitscrsche stelsel doorschemeren. Men staat vrij de spelers te beloonen, maar geen enkele voetballer mag dc voetbalsport als hoofdbe roep uitoefenen. Opstellen van meer dan twee bui tenlanders zal niet toegestaan zijn. Dc gewone over- schrijvingsbcpalingen blijven gehandhaafd. Wij van onze zijde (Sehuger Crt). wijzen er op dat men in België dc touwtjes van liet amateurisme nog al strak hield. Het was bijv. niet toegestaan dat een voetballer een café dreef. Dat beteekent net hetzelf de wa hier de sigarenwinkel is. Men begrijpt dat het Hollandsche stelsel wel wat elastischer is, waardoor ons dc eisch van de invoering van beroepsspel niet zoo dreigend boven het hoofd hangt. NederlandDuitschland. De eerstvolgende internationale wedstrijd is Ne derland—Duitschland op 17 Febr. a.s. te Amsterdam. K.N.V.B.-beker. De tweede ronde wordt gespeeld op Zondag 18 November a.s. Zie programma K.N.V.B. Kortebaandraverij. In aansluiting op ons artikel van Donderdag j.I. lezen wc in de Tel. enkele gegevens over het afgc- loopen draafseizoen. In totaal werden er 83 coursen gehouden. N.H. 35, Z.H. 7, Fr. 20, Gr. 11, Overijssel 1, Utr. 1 en Drente 1. In N.H. wordt vrijwel alleen op dc 300 M. haan gestart (alleen Alkmaar houdt 800 M. coursen), in Friesland overheerscht do 800 M. baan. Dc kampioensdravcrij van Nederland werd onder groote belangstelling te Beverwijk verreden. Meer dan 12000 toeschouwers waren aanwezig. Zeer sterk favoriet was dit jaar het paard „Rolls Royd", een inlandsch fokproduct, dat in snelheid do meeste buitenlandschc kortebaners verre overtrof. Zooals men weet legde dit paard beslag op het lands kampioenschap en op dc prov. kampioenschappen van Noord Holand, Friesland en Groningen. Eerlijke Zesdaagsche. In de Sportecho van Donderdag j.1. schrijft de voorzitter van de Zesdagen-jtiry met stelligheid kan ik meedeelen dat tot nu toe geen combine heeft plaats gehad. Hoera! Zou hewel heclemaal waar zijn? R. A.I.-t en t oonst ellin g. De jaarlijksche nutomobielententoonstclling wordt van 1 tot en met 9 Februari gehouden. De bedrijfs auto's worden ditmaal niet geexposeerd, maar wel weer de motorrijwielen. Wa! Is S.K.F.7 Neen, ditmaal eens niet de voortreffelijke kogella- gerfabriek uit Zweden. Het beteekent: Stark-Krijns- Fonds. Twee onfortuinlijke Ileldorsche Bovs-spelers braken hun been bij bet voetballen. P. Snijders, Lan- gestraat 109, Den Helder belast zich met het ont vangen van bijdragen. Van H.R.C. en Helder is de toestemming verkregen op do terreinen van die clubs te collecteeren. Laten we van de week een pakje sigaretten minder rooken, sportbroeders! Onafhankelijkheidsbeker. De jaarlijksche wedstrijd om den gouden onafhan kelijkheidsbeker, ingesteld ter herinnering aan de 100-herdcnking van ons nationnle onafhankelijkheid in 1913, wordt als altijd te Rotterdam gespeeld tus schen het Rotterdamsche elftal en het. zgn. Bonds- clftal. Dit laatste nu is niet meer of minder dan het gewone Nederlandsche elftal, dat in Bern met 4r—2 Een goede wedstrijd en een abnormaal slechte arbiter. Om kwart over twee laat scheidsrechter Augusteijn uit Den Helder beide aanvoerders bij zich komen. Texel wint den toss en verkiest voor den zwakken wind af te trappen. Boontjes brengt voor Schagen den bal aan het rollen. Onmiddellijk reeds is Schagen weg en dank zij het zeer robuste ingrijpen van de Texel backs, ontkomt het Texel doel aan een door boring. Boontjes draait op een gegeven moment om alles heen en komt alleen voor den Texel keeper te staan. Boontjes wordt echter op het laatste moment letterlijk door de Texelbacks gekraakt. De scheids rechter laat echter doorspelen. W. Rus wordt even later finaal voor den grond geloopen, doch ook thans vindt de arbiter geen termen aanwezig om in te grijpen. Rus verlaat even het veld. In deze periode is het Texel dat doelpunt. 10. Schagen neemt mid- denuit en gaat op het Texel doel af, waar weer een Texel back te forsch ingrijpt. Thans loopt men de Moor voor den grond. Een vrijen trap volgt, welke Biersteker vlak voor de goal plaatst, waar net op het nippertje de Texel keeper redt. Het is echter uit stel van executie, want weinige minuten later ko gelt Dekker van grooten afstand op de goal. De kee per wordt opzij gezet en onder gejuich van de wei nige supporters verdwijnt de bal in het net. 1—1. Er is nog een minuut of acht te spelen. De arbiter is de kluts kwijt, want tot tweemaal toe laat hij de iu buitenspelpositie staande middenvoor er tusschen uit gaan wanneer deze den bal ontvangt, wat evenveel goals tot gevolg heeft. 3—1. We! heeft Schagen nog twee goals gemaakt, doch de arbiter had buitenspel geconstateerd. O.i. in het geheel niet, want Boontjes alleen draaide om twee, drie tegenstanders heen en deponeerde den bal in het net. Men begrijpt dat de Schagenploeg onder deze omstandigheden den moed liet zakken en onder weinig spanning brak de rust aan. Na de rust ontwikkelt zich direct een vluggen strijd met Schagen iets meer aanvallend. Wanneer Texel na een kwar tier doorbreekt, staat de Texel linksbuiten in buiten spel positie, doch ontvangt den bal en hard verdwijni do bal langs Arnoldus. Het is onbegrijpelijk dat dit den arbiter ontging. Niet ontmoedigd valt Schagen aan en uit een schitterenden voorzet van Willem Rus kopt Boontjes onberispelijk in. 42. Dan krijgen we een periode, waarin de arbiter de kluts kwijt raakt. Schagen scoort, doch weer wordt het doel punt geannuleerd. Het is voor de Schagers om moe deloos van te worden. Wanneer Texel doorbreekt ia het weer goal. 5—2. Aanvoerder Vlottes die nooit iets zegt, kan het tenslotte niet meer verkroppen en vraagt den arbiter hoe de zaken staan. Een waar schuwing is het antwoord. Thans is de geheele Scha genploeg te moedeloos om tegenstand te bieden en nog tweemaal scoort Texel. 7—2. waarmede het ein de komt. Nabeschouwing. De wedstrijd die eerst een goede partij voetbal was, werd allengs een ware prutspartij door het optreden van den heer Augusteijn, die waarlijk voor zijn lei ding een groote nul verdient. Of het kwam door het publiek van Texel, het is mogelijk, maar behoort niet voor te komen. Zoo langzamerhand hebben we in den K.N.V.B. en vooral in ons Noorden, een be hoorlijk slecht stelletje arbiters gekregen. Waar blijft de controlecommissie van den K.N.V.B.? Er is zeer zeker een geweldige hoeveelheid werk hier in ons Noorden voor genoemde commissie. SCHAGEN n—ATLAS I, 2— Gistermiddag ontving Schagen II, Atlas I uit Den Helder, een club die tot nog too ongeslagen is ge bleven. Ook Schagen 2 kon hun overwinningenreeks niet stuiten. Wanneer scheidsrechter Hoek laat tos sen. wint Atlas deze. Schagen trapt af, maar on middellijk nemen de Helderscnen het spel in han den. Na 10 minuten scoren ze hun eerste doelpunt, 01. Na den aftrap neemt Atlas weder het spel in handen. Eenige corners leveren niets op. Bijpost stopt op goede wijze eenige harde schoten. Moran- sart verlaat eenigen tijd het veld. Schagen werkt hard, maar kan niet voorkomen, dat Atlas nog voor de rust den stand op 2—C brengt. Na de rust beginnen de Atlanters met een gewel dig forsch spel. Het is geweldig zoo hard werken die lui. Tot overmaat van ramp begint Schngen met negen man, daar Breebaart op zich laat wachten en Moransart nog niet speelt. Na een vergecfschen Schagen-aanval is het Atlas dat scoort, 03. Scha gen verkleint den achterstand tot 1—3. Met een schitterend schot vergroot de Atlas linksbuiten den voorsprong, 14. Dan krijgt Schagen een penalty toegewezen, welke door Breebaart naast wordt ge schoten. Atlas pakt goed aan en brengt den stand op 1—5. In dezen wedstrijd regende het als het wa re corners. Kossen scoort op keurige wijze voor Schagen. 2—5. Nog is het Atlas niet genoeg. Ze wer ken maar door, gelijk een machine. Vermoeidheid kennen ze niet. Weer is het Atlas, dat ten slotte scoort, 2—6, waarmede het einde kwam. S.R.C. I—BERDOS I, 4—6 Het is S.R.C. weer niet mogen gelukken een over winning te behalen. Thans was np bezoek de als kampioen gedoodverfde vereeniging Berdos. Het terrein was glad. Berdos scoort bet eerst op goede wijze, naarna S.R.C. direct daarop gelijk maakt, 11. Na den aftrap nemen de kraaien den bal direct mee en voor dat de Berdos verdediging in kan grij pen, ligt de bal ten tweede male achter hun kee per, 2—1. Zal het dan toch thans eens een S.R.C. overwinning worden? Neen, nog voor de rust brengt Berdos partijen op gelijken stand. 2—2. Weer is het na de rust S.R.C. die door bemiddeling van Deute- kom op buitengewoon fraaie wijze de leiding neemt, 3—2. Lang plezier hebben ze er echter niet van, want korten tijd later maakt Berdos weer gelijk. 3—3. Weer is het dan Dcutekom die S.R.C. de leiding be zorgt, doch ook thans mak ende B.-spelers gelijk, 44. Hierna verwisselen tal van spelers van plaats, wat bij S.R.C. zoo nadeelig werkt, dat Berdos nog tweemaal weet te scoren. 4—6. waarmede het einde kwam. Scheidsrechter leidde uitstekend. SCHAGEN Hl—PETTEN II, 5—2. Aardige wedstrijd. Sparta 3 technisch stukkon beter. Om kwart over tien laat scheidsrechter Hoek uit Alkmaar beginnen. Het veld is bijzonder glad, waar door de ballen soms do zonderlingste sprongen ma- kon. Petten is direct reeds in don aanval, maar verder dan Broer en Grootes brengen ze bet niet. Schagen 3 heeft zeker wel de sterkste formatie, waar in ze uit kan komen, wat slechts sporadisch ge beurt. Faber krijgt een goede pass van v. d. Meer en rent er mee linea recta op den goal af. Hij weet tot vlak voor den Petten goal door te dringen en lost dan een goed schot, wat de P. keeper op zeer ge lukkige wijze nog tegen zich aan krijgt. Quax krijgt achtereenvolgens een paar mooie kansen, doch door te roekeloos schieten gaan deze verloren. Wanneer Quax een hard schot lost, laat de P. keeper dit los. J. Boontjes profiteert hier dankbaar van en deponeert de bal in do touwen, 10. Petten, onderneemt dan eenige tegenaanvallen op de Scha gen veste, die echter door het goede werk van kee per Franzen geen succes opleveren. Dan is het rus ten. Na de rust brengen de Spartanen den stand op 3—0, wat Petten toch wel wat te erg vindt en den achterstand tot 31 reduceert. Hierop antwoordt Schagen met een goeden goal. 41. Kort hierop krijgt Petten II een penalty toegewezen, welke on houdbaar in een doelpunt wordt omgezet, 4—2. Voor dat het eindsignaal klinkt, heeft Schagen opnieu* gescoord, 5—2, waarmede het einde kwam. ADSPIR ANTEN-NIEUWS. Schagen a heeft het tegen Helder a niet tot een overwinning kunnen brengen. Met S—O moesten de gcel-zwarten het onderspit delven. Zoo was het ook met Schagen b, dat tegen Helder d speelde. Ook dit jeugdclftal kon het niet bolwer ken en verloor met 71. Volgende maal beter, jon gens!

Schager Courant | 1934 | | pagina 5