Sinie Maarten Uit S de OMGEVING WINKEL Zondag vergaderde do. Bond van Gemengde Zang verenigingen in Noordholland in het I'arkhotel te Hoorn. Na opening door den Voorzitter en het lezen der notulen en het Jaarverslag, wordt door den verte genwoordiger van de vereeniging te Aartswoud ver slag uitgebracht over het onderzoek der rekening over 1933. Na toelichting wordt deze op voorstel der commissie goedgekeurd en de penningmeester gede chargeerd. De ontvangsten waren f 1598.118, dc uit gaven fl.H5.07. batig saldo f253.31. Voortaan zal de rekening niet meer vóór dc ver gadering plaats hebben, doch ten huize van den penningmeester en aan elk der aangesloten ver- eenigingen aan exemplaar der rekening worden toe gezonden. Do begrooting voor den gewonen dienst voor 1935 wordt uitgetrokken op f433.31. Tot loden van het Hoofdbestuur worden herkozen de heeren I.. van Loo (Den Helder), A. Wiedijk (Barsingcrhorn) en A. de Bidder (Winkel). Als plaats der volgende algemecne vergadering wordt Alkmaar aangewezen. Do rekening over 1931 zal worden nagezien door dc vorccnigingen te Wieringcrwaard, Winkel en Kolhorn. Het Zangersfeest zal plaats hebben te Winkel, op Zondag li Juli 1935. Juryleden en liederen voor den samenzang en het treffen van maatregelen, welke in het belang der verceniging zijn en tot toetreding tot den Bond kun nen strekken, zullen worden overwogen door het Hoofdbestuur met do Dirigenten der aangesloten vereenigingon. Na ccnige hulshotidclijko aangelegenheden te heb ben besproken ou afgedaan, is de vergadering geslo ten. De tooncclverecniging „Ons Genoegen" heeft thans in studie het kluchtspel in drio bedrijven „Willy's trouwdag" van Otto Ileiistting en is voor nemens daarmede binnenkort voor het voetlicht te verschijnen. Deze verceniging, welke beschikt over goede krachten en staat onder deskundige leiding, trok bij vorigo uitvoeringen veel belangstelling en ook voor deze uitvoering, die nader wordt aange- kondigt, mag dit worden verwacht. C ALLANT SOOG Callantsoofl's Fanfarecorps viert zijn 3e lustrum. „Vijftien jaren wel en wee van een inuziekvcr- eeuiging, zouden een boekdeel kunnen vullen", aldus de lieer C. van Twuijvcr, voorzitter van het Callanls- ooger Fanfarecorps in zijn speech bij do opening der fcostclijko uitvoering, welke Zondagavond in Hotel do liaan werd gehouden. En wij gcloovcn hem gaarne. Veel beleid is er noodig om iu een kleine dorpsgemeenschap do „hoofden in ccn zak" to hou den. Waar thans in do muzickvcreeniging de noodige 'krachten tot een goede ^.menwerking aanwezig zijn, was er dan ook alle reden voor een feestelijke herdenking. Welnu, deze slaagde in alle opzichten. Het corps speelde luchtige, vroolijke stukken, er werd toonecl gespeeld èn er werd „gcspeechcd". Allcrenst sprak Callantsoog's burgemeester, Mr. Breebaart ,dio het corps van harte geluk wenschtc en tol zijn spijt erkennen moest dat hij met lec- ge handen kwam. Spr. zegde echter toe, dat het corps in moeilijke omstandigheden op den moreclen en zoo mogelijk den financicclcn steun van de gemeente kan rekenen. Hierna sprak Mevr. Van Meerten namens de zus- tervereeniging Zanglust en de afd. Cnllantsoog v. h. Ccn Lr. Genootschap voor Kinderhcrstclings- en Va- cantiekolonics Door beide verecnlgingen werden bloemen aangeboden. Dc lieer Van Meerten sprnk voor de V.V.V. Cal- lantsoog en overhandigde den voorzitter ccn enve loppe met inhoud. De heer Schut bood namens de voetbalver. Callantsoog een fraaie bloemenmand aan, terwijl de heeren Jb. Bakker en L. v. Rijn, resp. na mens den Bouwarbeidcrsbond en dyi Landarbeiders- bond olk een enveloppe met inhoud overhandigden. l)o heer P. Vos deed hetzelfde namens de V.A.R A.- afdceling. Na dc nauze sprnk nog de heer S. Kooger namens de afd. der S.D.A.P., ook hij overhandigde een en veloppe. Zooals bij de meeste vereeniglngsjubilen traden ook nu eeuige zeer verdienstelijke leden op den voor grond. De directeur, welke zijn eerste lustrum vierde, ontving oen dirigeerstok, terwijl de heer A. Kruit, die van de oprichting of lid is, een administratie- kast ten geschenko kroeg. Nagenoeg alle sprekers roemen do leiding van het corps en spraken hun bewondering over dc presta ties van den heer A. Vriesman uit, die geheel een „zolf-made" man in de muziek is. Kr is dan ook to constatecren dat de verceniging vooruit gaat. De hierna opgevoerdo vagebonderij „Nauke en Compagnon" kon ons maar maig bekooren. Veel lictor was „Hannes wordt ingekwartierd", waarin dc lieer A. W. H. de Wit den ilannes-iol vertolkte. Geschaterd is er om dit zotte stuk, waarin opmer kelijk goed spel werd geleverd door Mej. A. Butter. Nog een -4-tal nummers van het rorps volgden, waar onder een zeer origineele navolging van Haydn's Afscheidssymphonie. Ditmaal was het doel van dc na elkaar wegvluchtende muzikanten niet om va- cantie te krijgen. O.i. leek het meer een homopa- thisch middel tegen dc „ik ga-cr-af" - geest, die wel eens de gelederen dunde. Met een keurig speechjo sloot voorz. van Twuij- ver den feestavond. LANGEND IJ K Het komt met de „eerste hulp bij ongelukken" goed jn orde aan den I^uigcndijk. Op de woningen van verschillende leden der ver ceniging, over alle vier dorpen verspreid, zijn thans foorden aangebracht met het opschrift „Hulppost" K.H.B.O., zoodat bij voorkomende ongevallen dadelijk de dichtbijzijnde hulppost gemakkelijk kan worden gevonden. ZUID SCHAR WOUDE. Met de proef, met overheidssteun de arbeiders In do tuinbouwbedrijven to plaatsen, loopt het uitste kend. Er zijn er op het oogenblik 20 geplaatst, zoodnt maar 3 werkloozen voor het baggeren in aanmerking komen cn 7 hij het Stnatsboschbeheer zijn te werk gesteld. Met de kosten voor werkloosheidsbestrijding ten laste van de gemeente loopt het uanmcrkelijk be ter dan verleden jaar. We vernemen dat Ged. Staten opnieuw de be grooting niet hebben goedgekeurd. Er wordt door dit collego nog op vermindering van uitgaven cn ver meerdering van ontvangsten aangedrongen. hoog worp AARTSWOUD. Bij de gisteren gehouden stemming voor twee no tabelen werden de aftredende heeren Joh. Bakker en L. Korver, leiden herkozen. WIFRINGERXV 4 AR* Alhier is weer een eerste geval van mond- en klauwzeer ter secretario aangegeven, nl. door den heer C. II. Limpers. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Zondagavond gaf do Muziekvereeniging „Ons Ons" alhier, directeur de heer A. P. Blaauw, een concert in do zaal van den heer Pijper. To ruim 8 ure opende do voorzitter der verceni ging, de heer J. Smit, den avond met een korte toe spraak, waarin hij ongeveer het volgende zeidc: 't Is reeds 13 jaar geleden, dat Onder Ons haar laatste uitvoering ln deze zaal gaf. Nu intus9chen onlangs hot podium aanmerkelijk is vergroot, wil den we het nog eens probceren. Wel is onze ver- ceniging niet ingesteld op kamermuziek, doch de di recteur heelt bij do keuze der stukken inet deze om standigheden zooveel mogelijk rekening gehouden. Dc muziek valt thans in met do pittige marsch: Officier van den Dag, van B. B. Ilail, gevolgd door do bekende Ouverture Symphoniquc van Sam Vles sing. Hierna nog twee gedeelten uit Scènes Pitto- renques van Massenet. Vooral het Angelus voldeed als altijd zeer goed. Ter afwisseling volgen nu enkele voordrachten. Benige leden van Onder Ons geven gezamenlijk: De harmonie van Knuppelveen, een klucht, die zoor in den smaak van het talrijke publiek viel. Daarna gaf do heer S. van der Oord, op de piano begeleid door mej. Nelly Bruin, enkele voordrachten. Zoowel in het ernstige als in hot luimige genre bleek, dat „Si- mon" de kunst van voordragen nog niet is verleerd. In het toe nummer: We gaan naar Zandvoort, wist Van der Oord liet publiek weer uitstekend mee te krijgen. Daverend applaus. Na de pauze hoorden we nog: het 1ste gedeelte van de Onvoltooide Symphonie van Schubcrt en Dichter und Bauer van Suppé, twee mooie, zeer me- lodicuse nummers. Tot slot: Adieu mon petit Offi cier van Stolz. Deze opwekkende marsch smaakte echter naar meer, en daarom werd na herhaald krachtig applaus nog toegegeven: Sarie Marijs, 't Geheel was een goed geslaagd concert met aan dachtig luisterend publiek. Do voorzitter sloot met dank aan de medewerkers, vooral aan den heer S. van der Oord, en mej. Nelly Bruin. Tevens surak hij de wensch uit, dat ook bij volgende openlucht-concert de rust en de stilte zou den worden betracht, welke hedenavond hadden go- hcorscht. Gezellig bal na. Bij dc op Zondag j.1. gehouden verkiezing voor le den van het Kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente alhier is herkozen tot Kerkvoogd de heer L. Beuvers en tot Notabel de heer W. Molenaar. WAARLAND. Schadepost. De groenteventer J. S. te Warmenhuizcn, venten de, kwam tot de onaangename ontdekking dat een paar jongens de rem van zijn motorcarrier hadden losgezet, waardoor deze begon te rijden, met het gevolg dat deze in de sloot terecht- kwam. De da ders zijn niet bekend. SJ NT M A ART FE 10-Jarig bestaan Kunst en Vriendschap. Zondag 16 Decembr n.s. zal de zangvereeniging „Kunst en Vriendschap" alhier een openbare uit voering geven. Bij deze zal tevens herdacht worden het 10-jarig bestaan dezer verceniging. Gezien het feit, dat deze betrekkelijk kleine verceniging zich onder leiding van den heer P. Grin, als lid van den N.H. Zangersbond, zich tot in de le afdceling heeft weten op te werken, zegt dit van haar kunnen ge noeg en kan ons plaatsje trots op deze vcreeniging zijn. Laat ons dit toonen door op 1G Dec. a.s. present te zijn, dan wacht ons een gcnotvollen avond, te meer daar dan tevens door Daan en Tommy ge zorgd zal worden voor de noodige variatie. BIJ de heden gehouden gem. landverhuring brach ten de 8 perceeltjes in totaal op f320, terwijl de voor gaande verhuring in 1930 in totaal f 508 opbracht. Sinte Maarten had een koe Die moest naar den slager toe, Was 't-ie vet, of was 't-ie mager, Even goed, moest-ie naar den slager. Vraag excuus, doch ik ben heusch onschuldig aan dezo kreupele koo en heb niet in de geschiedenis kunnen naspeuren wat Sinte Maarten misdaan kan hebben, dat hij een dergelijke poëtische ontboeze ming verdiend iieeft. Intussclien zit de onschuldige Heilige met z'n koe opgescheept cn raakt het dier nooit meer kwijt ook. Niet in de lengte van dagcnl Dwaallichtjes. Het pretje. Ik had me verdacht opgesteld in de gang achter de deur en keek door het kleine raampje uit in den stikdonkeren tuin. Van den weg af kwamen de dwaallichtjes, dansend in lichten cadans. Nu eens vlak bij den grond, dan weer zwevend boven het pad. Ineens was het portiek vol stemmengeluid. Vier kinderen tegelijk! Hun schelle stemmen kletsten te gen den muur, kaatsten terug en bleven rumoeren. Zij droegen kleurige lampions, en uitgesneden kool rapen, waarop grijnzend, gezichten met in hun bin nenste flikkerende kaarsjes. In graaide zoo maar wat in de trommel lekkers op de bank in de gang. Al veel opgehaald jongens? We beginnen pas, meneer. Goeie vangst dan! Veel plezier. Dank U meneer; de lichtjes dansten terug naar den weg. Zon het de moolte zijn? Een zwak, rossig licht kwam aanscharrelen; be scheiden: discreet. Het was of het zich schaamde, dat liet geen lictor omhulsel had dan een uitgeholde win terwortel. De drager van het licht was een mager joch, het gezicht weggedoken in de opstaande kraag van z'n schamel jasje, als een angstig vogeltje met liet kopje tusschen de voeren. Zijn schor stemmetje leek wel uit do binnenzak van z'n jasje te komen; het geluid was als dat van een versleten gramo- foontje. Hier woont een rijk man, Ik schrok, greep met heide handen in het lokkers, smeet wijd de deur open. Ik was bang voor wat er misschien nog komen zou. Die... wel... wat... geven... kan. De veer van het gramofoontjo was afgeloopcn; de plaat had een harst. Heb je geen zak jongen? Een nog leeg kussensloop van kolossale afmetin gen hield hij met beide handen open. Ik stond beschaamd met m'n lekkers: deed nog gauw een paar handen vol in de zak verdwijnen. Dag jongen; haal maar veel op hoor! Gooien avond! Hij sloft" weg, de duisternis in. Zou het joch geluk hebben gehad? De zwijgzamen. Dan knipperen uit den tuin twee kleine, kleurige lichtles. Feu rood-grocn en een blauw-rood vlamme tje. Zij schijnen roerloos; bewegen dan even en ko- m*n langzaam, heel langzaam nader. Twee mln'atuur mencheu dragen aan een stok ie voorzichtig ieder ecu kleurig lampionnetje voor zich HEF. RH GO TV A ARP Burgerl. Stand over de maand Oct. 1934. Geboren: Catharina Maria, dochter van N. Hooi veld en Martha Buter. Johannes Petrus, zoon van A. M. Pieters en E. v. d. Heijden. Petrus, zoon van P. Blecker en C. Tamis. Theodorus Nicolaas, zoon van P. Dekker en A. M. lloogeboom. Hondrikus Adrianus, zoon van J. Pankras en H. Appel. Maria Catharina, dochter van A. Brink en A. Masteling Grietje, dochter van J. Gutter en M. den Engelse. Ondertrouwd: Joh. Kapteijn, 26 jr. en Johanna Cornelisse, 28 jr., Hensbroek. Gehuwd: G. Kuiper en T. de Vries. Overleden: Adrianus Johannes Stuijt, 3 mnd., zoon van H. Stuijt en A. Buren. Dirk Stet, 63 jr., wedn. van M. de Haan. W 1 E 7 N GEN Zakenleven. Naar men ons mededeelt, is de heer H. Wilms al hier, voornemens over te gaan tot verbouw van zijn winkel op het Kerkplein alhier. De voorbereidende werkzaamheden zijn in handen gegeven van hot architectenbureau Peters cn Baan- ders alhier. Dc voorgevel van het pand wordt hoog opgetrok ken en dc bovenverdieping zal als woonhuis dienst doen. De daardoor vrijkomende benedenruimte zal geheel voor liantoor, magazijn, winkel, enz. worden gebruikt. Door een en ander zal ons dorp weer een mooie winkel rijker zijn. Politie. Proces-verbaal is opgemaakt tegen: Mej. L. wegens overtreding van de Winkelsluitings wet (Zondagssluiting); T. V. wegens het fietsen zon der bel; A. V. wegens het fietsen zonder licht; L. T., wegens het zich bevinden op verboden terrein. Woeste rijders. Tegen den 26-jarigen G. A. V. is door den Rijks veldwachter tc Den Oever proces-verbaal opgemaakt wegens liet in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. Het betreft hier een chauffeur van een der vele zand- en kleiauto's, die op onverantwoorde lijke wijzo door de kom van het dorp suisde. Moge dc schrik er bij do heeren in komen! De Stemgerechtigden der Hervormde Gemeente te Oosterland hebben de aftredende leden van het kies college, <le heeren M. Bakker, P. Bakker Jz. en C. Sprenkel ing herbenoemd. Dc B.K. Gem. tooncclverecniging „St. Hipolytus", gaf Zondagavond in café van den heer S. Vcordig al hier een feestavond, welke druk bezocht wer.d. Na de opening door Pastoor De Wilde, werd be gonnen met dc opvoering van liet tooneelstuk „Ner veus" (een zenuwachtige familie), blijspel in drie bedrijven. Het stuk werd goed opgevoerd, zoodat de aanwezi gen hebben kunnen genieten, terwijl de spolcrs een dankbaar applaus ten deel viel. Aan het slot werden allen die hadden medegewerkt, hartelijk dank ge bracht tot het slagen van dezen avond, waarna de avond als gebruikelijk werd gesloten. Zondag gaf de gemengde zangvereeniging „Zang en Vriendschap", directeur de lieer Jb. Hovenier, een opeubaro uitvoering in „Concordia" te Hippolytus- lioef voor een vrij goed bezette zaal. Het afwisselende programma werd vlug afgewerkt en viel zeer in den smaak van het publiek. De band van Schagerbrug „The Funny Boys", wel ke voor dezen avond haar medewerking verleende, gaf mooie beschaafde muziek ten gehoore, de refrein- zanger voldeed uitstekend cn werd bij elk nummer bij open doek gehuldigd. Vooral het laatste nummer, toen de muzikanten zich in een soort Tiroler costuum hadden gestoken, gaf een verrassend gezicht, de schijnwerpers deden hun effect, alles tezamen een succesnumemr. De zangei's der vcreeniging weerden zich kranig; do nummers werden allen flink uitgevoerd. Om elk nummer afzonderlijk to bespreken zou te veel ruim te eischen, daarom een overzicht in doorsnede en zij uit. Het is als een sprookje, het naderen van deze twee kereltjes. Het eene jongetje is niet meer dan een paar duim grooter dan het andere. Het zijn on- miskenbar broertjes. Zij hebben dezelfde ronde ap- pclgezichtjes, hetzelfde blonde haar, netjes geplakt met een onberispelijke scheiding links; dezelfde don kere jekkertjes met koperen knoopen en dezelfde grijze sportkousen. Een paar maal staan ze stil op den langen weg door den donkeren tuin. Wanen ze zich misschien in het griezelbosch van Klein Duim pje? Ze belanden eindelijk bij het steenen trapje, dat naar de voordeur voert. Ze nemen de treden voorzich tig; eerst met beide voeten op de eerste, dan op de tweede. Ik doe de deur open en wacht! Zij zwijgen. Komen jullie een liedje zingen? Zij kijken omhoog met ernstige gezichtjes cn be schouwen dan aandachtig de mooie kleurigo licht jes. En zwijgen! Ik laat een paar vuisten vol lekkers neervallen in de tasch welke een der twee in z'n linkerknulstje heeft gekneld. Eenzelfde glimlachje om eenzelfde mondje is de dank voor m'n gave. Maar ze zwijgen en draaien zich om. Voorzichtig dalen ze de steenen treden weer af. ze nemen ze nu dwars. Eerst het eene voetje een trede naar omlaag, dan het andere. Ik keek het buitenlicht aan; de groote koperen knoop glinstert op den rugband van hun jekkertjo. Verdoelen. Kijks es Moes, wa een hoop? Zo komen me z'n drietjes binnen stormen; het meisje en de beide jongens; de gezichten rood van puur enthousiasme; de oogën schitterend van uitbun dige jool. Op tafel keeren ze de tasschen oin en ik kijk toe in spannende verwachting. Ongelooflijk, wat daaruit te voorschijn komt. Koek in niet tc tellen soorten en van verschillende afme tingen; flikken, groote en kleine met en zonder zil verpapier; mooi verpakte bonbons en losse zuur tjes; pepernoten, speculaas en taai-taai als voorboden van het a.s. St. Nicolaasfeest; mokka-, vruchten- en melkreepen van vijf en van tien; rolletjes Frujetta en IJs-pepermunt; miniatuur bananen die naar zeep smaken; versch gebrande pinda's; fruit in vele soor ten; appelen, peren, noten en bananen; gedroogde vijgen en Aloen cent; gilt de jongste. Hier nog een; kijk daar, weer eenen hier; Ai! en de oudste grabbelt tusschen en door den berg heerlijkheden, groot genoeg om er de straten cn we gen van Luilekkerland mede to plaveien. 't Geld is voor de armen! decreteert het meisje. Ja; of misschien voor de spaarpot, oppert de oudste zijn voorzichtig ingekleed bezwaar. Niks hoor; geld houen we niet; zegt weer het meisje. Goed dan, voor de armen; stemmen de jongens toe. Ik moet proeven; liefst van alles wat Maar dat is me te machtig. Ik verorber eerst een keiharde pepernoot en dan een taaie caramel die aan m'n tanden en aan m'n verhemelte kleef'; ik krnnk een noot tusschen m'n kiezen en roep au!; ik zuig op een pepermunt en 't is of ik ijs in m'n mond heb: ik neem een stuk zoete chocola cn verga een oogenblik van de pijn ais oen brokje in een kicsholte tot smel ten koitit, ik ik denk ineens aan dat magere iochie met z'n schamele Jasje en verdiep me verder in het hoek, waarin ik te lezen zat. De kinderen joelen voortgelukkige, onbe zonnen jcugdl C. t. B. gezegd, dat directeur en publiek tevreden kunnen zijn over het gebodene. Do cabaretiers, mej. Cath. Bruul cn de heer M. Kooij, hadden veel succes. Vooral het liedje: S.O.S., van Cath. Bruul, sloeg geweldig in. In de pauze liet de „Concordia"-band zich hooren, hetgeen do stemming zeer ten goede kwam. Een ge zellig bal besloot dezen avond. INGEZONDEN. S. O. s. Wie zijt gij toch! Gij edele Kroes, De dichter der gedichten. Die week'lijks in dc Schager staan, Waarvoor mijn bol moet zwichten. Mij kent g* ook niett De humorist. Die U deez' vraag doet stellen, Door met dit heim'lijk onderschrift, Veel wou vragen en vertellen! Nadruk verboden. 'T KOMMETJE. SPORT. Voetbal NAGEKOMEN COMPETITIESTAND. In 3 A. K.N.VJB. waren de uitslagen: II.R.C.Alk. Boys 34; HollandiaVolewijckers 34; Assendelft —Helder 2—3; K.V.V.—Zaandijk 2—6. De stand isq Volewijckers G 5 0 1 20-11 10 Alkm. Boys 7 3 3 1 21—20 9 Hollandia 6 4 0 2 17—12 3 Helder 6 3 1 2 19—14 7 K.V.V. 6 2 2 2 8—11 6 Assendelft 6 2 1 3 14—17 5 II.R.C. 6 1 2 3 10—13 4 Meteoor 6 1 2 3 13—21 4 Zaandijk 7 1 1 5 13—10 3 VEENHUIZEN. V.C.L. 1 speelde Zondag j.1. een thuiswedstrijd to gen M.F.C. 3 van Medemblik. Do vereen, herstelde zich van do nederlaag, vorigen Zondag tegen Flevo geleden, door een 42 overwinning op M.F.C 3. Eerst nam M.F.C. 3 de leiding met 10, doch al spoedig bleek V.C.L. 1 de sterkste en werd de wed strijd voor de pauze grootcndeels op de M.F.C.-helft gespeeld. Hoewel vele schoten hoog over het doel vlogen, wist V.C.L. voor de pauze 4 maal te doelpun ten, zoodat de rust met 41 voor V.C.L. inging. Na de pauze bepaalde V.CL. zich meer tot verde diging, hoewel de doelman van M.F.C. 3 nog vele angstige oogcnblikken had. M.F.C. 3 wist nog oen doelpunt te maken, zoodat V.C.L. verdiend won met 4—2, waardoor ze nog steeds aan den kop gaat. Minder gelukkig brachten V.C.L. 2 en V,C.L. a adspiranten in een uitwedstrijd er af. Het eerste ver loor tc Hom tegen Hem 2 met 0—6 het tweede tegen Hem a met 0—7. MIDDENMEER. 3e klas N.H.V.B. Zondag speelde Flevo I een uitwedstrijd tegen Schellinkhout. Als wij daar aankomen, blijkt het terrein in bedroevende omstandigheden te verkeo ren. Een strook grond langs den zeekant draagt den naam van voetbalveld. Naar men ons mededeelde), was 's morgens nog een bestuurslid van den N.IL V.B. het veld en klcedgelegcnheid wezen inspco teeren en goedgekeurd. Als scheidsrechter Schilder om even over 2 laat beginnen, krijgen we een echte glijpartij te zien, wat niet veel op voetbal lijkt. Schellinkhout is even wel goed op dit veld thuis en reeds direct volgt een aanval. De Flevo-keeper zal uitloopen, maar valt languit in den modder en de bal verdwijnt tergend langzaam in het doel, 10. Weer onderneemt Schel linkhout een aanval, drio spelers staan buitenspel, maar de scheidsrechter, dio voor zijn taak hcclc- maal niet berekend was, ziot dat niet en zoo zien wij het tweede doelpunt maken, 20. Het is een hopeloos gezicht, de Flevo-spelers al glijdende cn vallende te zien werken om den achterstand to ver kleinen, maar het lukt niet. Na nog eenige minuten maakt Scheljinkhout haar derde doelpunt. Nu gaat de rust in. Na de rust komt Flevo er even beter in en na een paar minuten maakte ze liaar eerste doel punt 31. Weer cenige minuten later maakt ze haar 2e doelp., 3-2. Weer maakt Flevo een doelpunt, de bal is reeds in het doel, maar wordt vlug weg gewerkt en de scheidsrechter ziet het niet, dus doorspelen* Nu komt de keeper van Schellinkhout in gevaar, weet den bal nog weg tc werken, maar grijpt hem buiten het strafschopgebied. Do handsbal wordt genomen cn wordt aan den binnenkant van do paal gestopt. Na eenige woorden mot den scheidsrechter moet de bal worden overgenomen en wordt wegge werkt. Hoe of de scheidsrechter een dergelijk doel* punt niet toekende, is een vraag. Tot overmaat van ramp krijgt de scheidsrechter nog een hard schot in zijn gezicht, het fluitje vliegt eenige meters ver weg en van nu af aan is er geen sprake meer van leiding. Na nog cenig gemartel, waarbij ieder baas was, is het einde daar en heeft Flevo met 3—2 ver loren. Na afloop is door beide partijen een protest inge diend tegen de leiding, die meer dan slecht was. Tevens is door Flevo een protest ingediend bij den Bond, waarin ook op de terreingelegenheid is gewe zen. Toen wij als jonge vereeniging. dc bescheiden van den bond kregen aangaande het veld, is dit door ons met groote kosten in orde gemaakt. Een goede afscheiding, een klcedgelegcnheid op het ter rein, enz. Dus vragen wij ons af, mag een terrein als dat van Schellinkhout niet eens terdege onder handen worden genomen. Van een afrastering was niets te zien en de krijtstrepen kon zelfs de scheids- rechter niet vinden, zoodat het publiek meer dan eens eenige meters in het veld stond. Gymnastiek NED. KAMPIOENSCHAPPEN. Bij de gymnastiekkampioenschappen te Ahnhcm werd P. van Dam (Den Haag) voor de derde maal kampioen van de heeren. G. Ens van Noordschar- woude was nummer 8, H. Samann van O.K.K. den Helder, nummer 13. Bij de dames was juffrouw Wolzak uit Amsterdam voor de vierde mal eerste. Mej. G. Snooij van Wie- ringen deed voor het eerst mee en was nummer 13. Zij was evenwel nummer één op het paard, zelfs voor de kampioene! Bij dc jeugdkampioenschappen was J. Molenaar van Noordscliarwoudo tweede. Schaatsenrijden K.N.S.B.-VERG ADERING. Zaterdag 17 November a.s. vergadert de Kon. Ned. Schaatscnrijdcrsbond te Dordrecht. BUITENLANDSCHE WEDSTRIJDEN. De Europeescho kampioenschappen worden op 2 en 3 Februari te Ilelsingfors verreden. Dc wereld kampioenschappen vinden 23 en 24 Februari te Oslo plaats. Wielrennen WALS NAAR HEÏLOO. Blijkens zijn ondertrouwadvertentie komt de Zes- dagen renner Cor Wals te Hei loo wonen. Paardensport BOND VAN KORTE BAAN DRAVERIJEN. Op Donderdag 29 November vergadert te Alkmaar de Bond van Kortebaandraveriien.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2