ÉPf Bont overal! Onze heeren der schepping. Monogrammen zijn modern fa»Nj.|cRUftBcta Bont ia flatteus en daarom volgen wij gaarne den eisch der mode, om do bont- garnecringen zoo rijk mogelijk te maken. Wij dragen l>ont in den vorm van een wij den, over den cloganton mantel gelegden kraag natuurlijk zonder baleinen, die het soepel neervallen bederven. Wij dra gen ook bont in den vorm van een verwar mende schouderkraag van aparto snit, ter wijl do mof met hetzelfde bont is gegar neerd. Gcheele mouwen van bont, uitloo pend in een bovenstuk met ronden kraag, zijn ideaal voor een gekleode wintermantel, vooral als er een modern mutsje van het ze! fdo bont bij wordt gedragen. Van bont kunnen wij ook een fichukraag en cein tuur maken om onze eenvoudige wollen japonnetjes op te fleuren. En een bonten vest is al even practisch, want ook de een voudigste rok en blouse worden daarmee gekleed en verkrijgen bovendien het win- tersche cachet, dat nu wordt vereisclit. Op onze afbeelding ziet men zulk een vest met een klein opstaand kraagje en een sluiting van leeren knoopen. Men kan het echter ook maken met kraag en revers. Natuur lijk zijn ook de avondjasjes met bont. ge garneerd, terwijl met bont gevoerde man tels dubbel doelmatig zijn. Liefde op het eerste gezicht. BJÖRNSONS VRAAG. SHAW BREEKT ZIJN BEENEN. Ja, liefde op het eerste gezicht bestaat hoewel de jeugd zakelijker en nuchter der wordt. Maar ook zakelijke en nuch tere menschen worden wel verliefd op het eerste gezicht. Een bewijs daarvoor is de vroegere President der Vercenigde Staten, Calvin Coolidgc, een nuchter, zwijgzaam man, waarvan niemand gezegd zou heb ben, dat hij romantische neigingen had. En toch werd hij op het eersto gezicht verliefd! En het gebeurde nog wel op een zeer ongewone wijze. Toen hij student in Northampton was, gebeurde het dat hij zich stond te scheren, toen hij door den scheerspiegel aan den overkant van de straat een meisje zag voorbijloopen. Ze zag er heel aardig uit, maar vooral haar gang en houding waren zoo elastisch en mooi, dat hij naar het venster rende, en zijn ingezeept gezicht uit het raam stak, om de jongedame na te kijken tot ze ver dwenen was. Hij woonde toen met een student samen, die hem zeor verwonderd vroeg, wat hom bezielde, toen hij zoo naar het raam hol de. „Een aardig meisje", zei Coolidgo op de hem eigen, weinig spraakzame, manier. „Denk, dat ik haar zal trouwen. Zijn vriend, die dacht dat het een grap was, ging nu ook naar het venster en probeer- do iets van het meisje te zien te krijgen, maar ze was al verdwenen. „Wie is ze? Hoe heet ze?" vroeg hij gretig. Coolidgc haalde zijn schouder op: „Hoe kan ik dat nu weten! Ik heb haar toch nooit eerder gezien, en ken haar dus niet!" Hot bleek, dat het meisje eiken dag op oen bepaald tijdstip voorbij kwam. en ioderen keer stond Coolidgc aan het raam. Op een dag kwam ook zijn vriend op het goedo moment erbij, zoodat hij het meisjo goed kon zien. En het bleek, dat hij het meisje kende. Zo was onderwijzeres aan een in do buurt zijnde doofstommenschool De vriend bood aan. Coolidgo aan haar voor te stellen. Al gauw maakten zij ken nis, en in 1905 trouwden zij met elkaar. Ook do Noorschc dichter BjÖrnson werd op het eerste gezicht verliefd. Hij kende Karolino nog maar een paar uur, toen hIJ haar vroeg, met hem een heuvel te willen opgaan. Toen Karolino daarin toestemde, vroeg Björnson: Wilt U met mij ook een steiloren heuvel bestijgen?" Ook hier:n stemde Karolino toe, en dat feit heeft Björnson vaak in later jaren het grootste geluk van zijn leven genoemd. Bernard Shaw kwam op een eigenaar dige manier aan zijn levensgezellin. Op een dag viel hij van zijn fiets en brak een been. Het ongeval had plaats voor het huis van do familie Townshond. De jonge dochter des huizea Uep snel op hem too en zorgde ervoor dat hij haar huis binnen gedragen werd. De daaropvolgende weken verpleegde zij hem. Het werd Shaw spoe dig duidelijk, dat als hij nog langer bij de familie Townshend bleef, hij onverbidde lijk zijn hart aan de lieftallige dochter zou verliezen. Daarom liet hij zich op een' dag. toen zijn been nog niet beter was, zijn krukken door een dienstbode geven, cn strompelde do kamer uit. Bij de trap struikelde hij echter en brak zijn andere boen. Hij werd bewusteloos, en toen hij weer bijkwam, merkte hij dat juffrouw Townshend zich zijner weer ontfermd had. Shaw was zeer uitgeput, maar voor hij weer het bewustzijn verloor, fluisterde hij baar toe: „Wilt U mijn vrouw worden?" En hierop antwoordde zijn verpleegster toestemmend. IETS AARDIGS VAN OUDE LUCIFERS DOOSJES. Van oude lucifersdoosjes kunnen we soms het aardigste speelgoed maken. Wat vindt ge bijv. van dit ladenkastje? Het is zeer gemakkelijk te maken. Men plakt eerst de acht doosjes aan elkaar, waarna er een band of een touwtjo omheen wordt gebonden om ze tijdens het drogen goed op hun plaats te houden. i 0 X m Kik, ï'wv i Na het drogen wordt het „kastje" bekleed met een breed lint of een reep stof, waar van bovenop een platte strik wordt ge maakt. Aan de voorzijde van elk laadje worden een knoop, een speld e.d. beves tigd als aanduiding van de kleine voorwer pen, die daarbinnen worden opgeborgen. GOEDE KNIPPATRONEN. Ten gerieve van onze lezeressen stelt on- zo Moderedactrice uitstekende patronen met fraaien pasvorm beschikbaar, die te gen den kostenden prijs van f 0.58 worden toegezonden, na overschrijving van dit bedrag op Giro-rekening 191919 tn.v. den knippatronendienst te 's-Gravenhage. Pa tronen kunnen ook per brief aangevraagd worden met bijsluiting van f 0.58 in post zegels aan de Moderedactio van dit blad. Muzenstraat 5 B. te 's-Gravenhage. De patronen worden U tegelijk met een num mer van ons nieuwe Modeblad, waar on geveer 50 modellen zijn afgebebceld, toege zonden. Denkt U er vóóral aan de juiste maat en het nummer op te geven? Wanneer men stroop wil afwegen of me ten, moet het voorwerp, waar de stroop in zal komen, van tevoren met kokend water worden uitgespoeld. De stroop zal er dan spoedig uitglijden en niet aan de wanden blijven hangen. Roestig geworden messen wrijven wij at met petroleum, otn ze daarna met heete steenkoolasch te poetsen. SCHOONHEIDSVERZORGING EN BRETELPROBLEMEN. Het is geen geheim, mannen z ij n ijdcl, soms ijdeler dan vrouwen. Zo laten het alleen niet zoo merken, want ze geiooven dat het beneden hun waardigheid is, zich met zulk „vrouwengedoe" in te laten, en denken dat ze direct „fattig" zijn, als ze zich een beetje om hun uiterlijk bekom meren. Maar de vrouwen vinden het heel prettig éls de mannen natuurlijk niet overdreven dit doen. Want per slot gaat het hen toch ook aan! Bretels neenl Brillen ja! Het is eigenaardig, maar we hebben iets tegen bretels! En niet alleen in den zo mer, maar ook in de overgangsperioden, wanneer de man nog geen vest draagt, en toch geen jacket aan wil hebben. Eens doet hij toch afstand van dat jacket, en draagt hij slechts nog zomersporthemden. En dan willen wij niet meer aan deze fossiele overblijfselen uit voorbije dagen herin nerd worden! Met de bril is het juist omgekeerd. De bril doet zoo denken vele mannen afbreuk aan hun schoonheid. Alsof daar aan afbreuk gedaan kén worden!! De oogen zijn echter veel rustiger en zeker der, wanneer zij niet altijd en eeuwig in angst zitten dat zo iets niet zouden op merken. En als U niet besluiten kunt een bril te nemen, draagt U dan een monocle bij U! Er zijn meer mannen die zoo'n monocle hebben, dan U wol denkt! En het verhoogt toch b.v. het theatergenot zoo in menig opzicht. Jazeker, ook de Heer der Schep ping moet zijn schoonheid ver zorgen I Al is een geparfumeerde man iets af schuwelijks, een vrouw vindt een man, die „lekker ruikt" heel aangenaam. Het hoeven heusch geen rozen en viooltjes te zijn. De scherpe lucht van leer en kruidenmengsels zijn zeer geliefd. Van tijd tot tijd moet de man ook eens naai* zijn huid omzien, die heel vaak neiging tot puistjes vertoont. Men moet dan regelmatig tweemaal daags het gezicht met warm water wasschen. De dokter geeft meestal een zwavelhoudende zalf voor 's nachts. Na het wasschen met goed heet water volgt het wrijven met een of andere huid lotion. Men moet veel groente eten en alles moet makkelijk te verteren zijn. Om een goed figuur te houden, moet men regelmatig gymnastiek doen. In erge gevallen zal lichte athletiok misschien geen positieve werking hebben, maar het is toch niet goed om het daarom te laten. Ook aan zijn haar moet de man meer aandacht schenken. Menig kaal hoofd zou zich veel later hebben doen gelden, wan neer er meer zorg aan het haar besteed was. In het algemeen moet men het haar veel borstelen. Bij zacht haar zelfs eerst tegen den draad in, cn dan gewoon. Bij het kammen eerst de grove, dan de fijne tanden gebruiken. De grootste last heeft hot gros van de mannen met scheren. Natuurlijk heeft de huid hier veel bij te verduren, zoodat men huid-crêmen en zachte zeep gebruiken moet, om het weer goed te maken. Het zacht-maken der huid vóór het scheren is de hoofdzaak en dit moet men dan ook niet nalaten. Né het scheren moeten de poriën zich sluiten; hiervoor wordt aluin gebruikt. Ook Eau do Cologne kan men hiervoor nemen; de verdere behandeling met dag-crême en poeder is een kwestie van smaak, maar nooit een toeken van „fattigheid". Letters en monogrammen worden tegen woordig op alle voor de hand liggende en ook weleenB op onverwachte plaatsen aan gebracht. De moderne vrouw is niet meer tevreden met een monogram op haar poe derdoosje en misschien op een portefeuil le of sigarettenkoker, zij draagt ook hou ten of metalen letters vaak als sluiting op taschjes, ceintuurs, baret en hand- schoenkappen. Op sportieve japonnetjes en pullovers, zelfs op huishoudklccding wor den zo aangebracht. Wil men een mono gram op stof aanbrengen, dan kan men het zich gemakkelijk maken, door er een van hout of metaal op te hechten en daarna om te borduren. Het is dan uitgesloten, dat het monogram een onregelmatige lijn vertoont Een mooi kind. DE TAAK VAN DE MOEDER. Glimlachen verfraait het gezicht. De moeder heeft de taak, om haar kind niet alleen tot een flink en bruikbaar mensch op te voeden, maar ook tot een mensch met een gezond lichaam en een aantrekkelijk uiterlijk. Dit laatste kan al leen verkregen worden door een goede ver zorging, die reeds in de kinderjaren moet beginnen. Een van de voornaamste ver- eischten voor een goed uiterlijk is een goe de huid. Deze kan reeds bij het kind wor den verkregen door een goede verzorging. Niet alleen voor do zuigeling, ook voor het opgroeiende kind moet steeds overvette zeep worden gebruikt. Ook het haar heeft een goede verzorging noodig; hierdoor kan men bijv. vaak voorkomen, dat van nature krullend haar op lateren leeftijd steil wordt Om het donkerder worden van blond haar tegen te gaan, bestaat nog geen absoluut betrouwbaar middel. Het meeste succes heeft men nog, wanneer men aan het waschwater een weinig azijn of citroensap toevoegt. Sommigen maken ook gebruik van eigeel of kamillenthee. De oogen moeten geregeld worden uitge- wasschen met boorwater; hierdoor voor komt men ontsteking door stof en allerlei verontreinigingen. Den laatsten tijd wordt verder vaak aangeraden, om het tand- vleesch van de zuigeling vóór het doorbre ken van do tandjes zacht te masseeren. Dit heeft een gunstigen invloed op de ontwik keling van de tanden. Men moet het ech ter uiterst voorzichtig doen; anders doet men meer kwaad dan goed. Er zijn echter nog andere dingen, die in vloed hebben op de uiterlijke verschijning. FLUWEEL, DE GROOTE MODE. I l Fluweel is flatteus voor de huid en door zijn „val" ook flatteus voor het figuur; boven dien is het practisch, duurzaam en geschikt voor de meest uiteen- loopende gelegenheden. De tijd, dat fluweelen japonnen slechts voor een feestelijke gelegen heid uit do kast wer den gehaald, is sinds lang voorbij. Juist om dat fluweel zoo sterk is, kan men het op alle uren van den dag dra gen, zooveel men maar wil. No. 1 (links op de af beelding) is een een voudig, zeer nauwslui tend model van groen fluweel met do zoo mo derne driehoekige hals uitsnijding. De groote strik en de ceintuur zijn van effen tafzijde in een iets lichtere tint. No. 2 ls een mantel- costuum van zwart fluweel met een door- loopendo knoopsluiting. De dichtgebonden kraag wordt niet een witgelakt bonten mo nogram bevestigd. De knoopen zijn met fluweel overtrokken. Het Knippatroon van de Japon kost f 0.58, dat van het mantelcostuum f 0.78. Beide zijn verkrijgbaar in alle maten. Zoo moet men geregeld letten op de hou ding van het kind. Wanneer men een da me met naar binnen gekeerde voeten ziet zitten, is de vraag gerechtvaardigd, waar om haar moeder haar niet reeds als kind die leelijke gewoonte heeft afgeleerd. Ook het bevallig zich bewegen is iets, waaraan reeds het jonge kind gewend moet worden. Verder dient men er op te letten, dat het kind er een gewoonte van maakt om een vriendelijk, opgewekt gezicht te zetten. Dit kan evengoed tot een gewoonte worden ge maakt als een brommig of verdrietig ge zicht. Ook een onregelmatig gelaat kan aantrekkelijk zijn, als er een vriendelijke glimlach over ligt, maar aan den anderen kant bederft een onaangename uitdruk king het mooiste gezicht. Deze soort van schoonheid ligt binnen ieders bereik en het is de taak der moeder, om haar voor haar kind te verzekeren. Hiertoe is niets anders noodig dan oplettendheid en een critische houding tegenover het eigen kind. Een moeder, die alles, wat haar kind doet, aantrekkelijk vindt, is ongeschikt om het den weg te wijzen in het leven, waar het zal worden omringd door vreemde men schen, die alles met een critischen blik be kijken. TIPS VOOR CLIPS. WAAR MEN ZE ZOOAL DRAAGT. X Het is nog niet zoo lang geleden, dat het woord „clip" slechts aan deskundigen be kend was. Nu kent elke vrouw het. Deze sieraden, die men in een seconde op de japon kan vastklemmen, hebben een tri omftocht aangevangen, die door niets meer wordt tegengehouden. Er is geen hoekje en geen plekje op het vrouwelijk toilet, waar men géén clip kan aanbrengen, als men dat nu bepaalt wil. Vaak worden twee of meer gelijke clips gedragen, voor al wanneer zij gedeeltelijk door ruches of plooien verborgen worden. Aan den ande ren kant ziet men vaak een clip van bui tensporige afmetingen dragen, die ook uit de ruimst geplooide jabot nog te voor schijn komt kijken. En zelfs ziet men soms op één japon twee of meer clips, die niet aan elkaar gelijk zijn, maar toch bij elkaar passen. In elke geval schijnen de vrouwen er met elkaar in te wedijveren, om het zoo gewilde sieraad een origineel plaatsje te geven. Het doet dienst als knoop, als broche, als sluiting aan den hals, als cein tuurgesp, als garneering voor hoed, schoe nen. tasch, handschoenen en revers. Er worden zelfs horloges gewerkt in clips, die op de revers van het mantelcostuum worden bevestigd. Men draagt clips in het haar, die het beter bevestigen dan een ge wone spang en meer haar kunnen bevat ten. Zelfs de oorbellen zijn vaak vervan gen door clips, waarvan de nieuwste het oorlelletje omranden. Ze hebben het voor deel, dat men niet eerst gaatjes in de ooren behoeft te maken om deze flatteuse en aparte oorversiering te kunnen dragen. Vetvlekken op fluweel worden voorzich tig gewreven met een linnen zakje met heet zand, totdat zij verdwenen zijn. Vlekken uit zilverlegeeringen worden verwijderd door afwasschen met lauw azijnwater. Vuil geworden foto's wrijve men af met een watje met vaseline.

Schager Courant | 1934 | | pagina 8