St. Nicolaas surprise Gewest I-Holland Noord der S1A.P. J. H. Schene. CADEAUX Fa. Gebr. Rotgans Ch. H. Th. Schmalz H.H. Landbouwers. in de Boekhandel Groote leus voor niet veel geld. Babyartikelen GRE VEENIS Spreekuur zal houden Jaarvergadering te Alkmaar. Uit OMGEVING Blcembollencontingenteermg. Een eenvoudige boekhouding behoedt voor te hooge belastingaanslag Van Hasselt's Landbouw kundig Administratiekantoor voor HAAR Kayser Naaimachine OPFNBARE CURSUS VERGADERING Dagen korter Brillen dragen Rotgans vragen Schagen Dokter P. C. VAN DE VELDE, BEHANDELING VAN „DE ZAAK—DUYS." Zaterdag 24 on Zondag 25 Nov. 1034, werd in het gebouw „De Unie" te Alkmaar do jaarlijksche ver gadering van bovengenoemde organisatie gehouden. De vergadering, welke om half drie 's middags 'n aanvang nam, werd door een groot aantal afgevaar digden uit bijna alle afdeelingen uit Noord-Holland bijgewoond. In zijn openingswoord richtte de Voorzitter, de heer P. I\. Pcerlkamp van Zaandam, eenige gevoel volle woorden tot het Tweede Kaïnerlid, den heer Duys, (welke evenals de beide andere S.D.-Tweede Kamerleden, de heeren Cramer en Thijssen, ter ver gadering aanwezig was), ter gelegenheid van liet. feit dat deze in September j.1. 25 jaar als zoodanig Noord- Holland vertegenwoordigde. Deze met. applaus on derstreepte woorden werden door den heer Duys be antwoord. Hierna werd een aanvang gemaakt met de behan deling van de agenda. Het is ons in verband met de plaatsruimte niet mogelijk alle punten uitvoerig te behandelen, waarom we zullen volstaan met publica tie van <lc meest belangrijke besluiten. De notulen en do jaarverslagen van den secretaris- propagandist en den penningmeester werden na en kele opmerkingen goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing waren voor do aftreden- den leden van het dag. bestuur geen tegencandida- ten gesteld, zoodat deze werden herkozen. De ande re aftredenden werden eveneens herkozen, uitgezon derd de heer Bulons uit Hoorn, welke reglementair niet herkiesbaar was. In zijn plaats werd benoemd de heer P. S. van der Vaart uit Den Helder. De aftredende leden en plaatsvervangende leden van den Partijraad werden herkozen, evenals die .voor de Plattelandsadviescommissie. De avondvergadering werd geheel in beslag geno men door „de zaak-Duvs". Onze lezers kennen de geschiedenis van deze kwestie, welke voor ongeveer V/2 jaar terug ontstond door de uitgave van de be kende brochure door den heer Duys, welke in de kringen van dc S.D.A.P. zooveel beroering bracht. De besprekingen, in huishoudelijke ziting gevoerd, en waaraan behalve door den heer Duys en tal van afgevaardigden werd deelgenomen door de hoeren Al bar da, voorz. van den S.D. Tweede Kamerfractie, en Vorrink} voorz. van de S.D.A.P., hadden tot re sultaat dat met groote meerderheid van stemmen werd besloten tot den Partijraad liet verzoek te rich ten een meer uitvoerig uittreksel van het rapport, (over deze kwestie samengesteld), hetwelk niet is gepubliceerd geworden, aan de afdeelingen en in de bladen van de Arbeiderspers bekend te maken. Dc Zondagmorgenvergadering werd bijna geheel in beslag genomen door besprekingen over „De Ar beiderspers". Door afgevaardigden van tal van af deelingen werd do wenschelijkheid bepleit om te komen tot verlaging van den abonnementsprijs, om dat een bedrag van 25 cent voor werkloozen en ar beiders ten plattelande in de moeilijke tijden van tegenwoordig, bezwaarlijk kan worden opgebracht. Naast deze vragen kwamen er nog anderen, welke meer betrekking hadden op het rcdactioneele gedeel te van „Het Volksblad". Door den heer Van dor Veen, directeur van de N.V. „Do Arbeiderspers" weden dc spekers uitvoerig be antwoord, waarbij hij in het licht stelde, dat een verlaging van den abonnementsprijs ook door hem zou worden toegejuicht, echter, er moet rekening worden gehouden mot do bedragen die doorvoering daarvan zullen vragen. Een verlaging van bijv. 10 cent. per week, vraagt een totaal bedrag van pijn. f500.000 per jaar. En dit kan op het oogenblik nog niet. Ten aanzien van dc critick op het redactio- ncele gedeelte, noemde spr., dat het nu eenmaal in den aard der democraten ligt, om te critiseeren, en niet het minst tegen eigen menschen en eigen in stellingen. Echter moet men niet vergoten, dat het voor een redacteur van een partijblad moeilijker werken is dan voor een van andere bladen. Ook, omdat verantwoording schuldig is aan het Partij congres. De verzoeken betreffende meer plaatselijk nieuws, moesten door spr. worden terug gewezen. Het is nu eenmaal onmogelijk voor een dagblad, dat in een groot rayon wordt verspreid, uit al die plaat sen het nieuws wordt opgenomen. Tegen plaatselijke bladen kan daarmee niet worden geconcurreerd. Dit feit zal moeten worden aanvaard. I)e middagzitting werd geheel in beslag genomen door de stemmingen over het vaststellen van de gros lijst voor de Prov. Statenverkiezingen in 1935. Het resultaat hiervan kan nog niet worden bekend ge maakt Voor de vergadering werd gesloten, werd door den Voorzitter nog een woord van hartelijken dank ge bracht aan den heer P. Zeeman, die door lichame lijke gesteldheid niet meer in staat is een candida- tuur voor de Prov. Staten te aanvaarden. Speciaal werd gememoreerd wat door den lieer Zeeman voor het platteland is gedaan. Eveneens werd den lieer A. M. Bulens uit Hoorn, die als bestuurslid niet meer herkiesbaar was, dank gezcgil voor het vele werk dat hij had verricht sinds de oprichting van het Gewest. Daar zeer waarschijnlijk binnen korten tijd een buitengewone vergadering zal worden gehouden, werden de overige punten wegens tijdsgebrek tot die vergadering aangehouden. S DS LANGEND IJ K Naar men ons mededeelt, zal de Fransche regee ring er toe overgaan de contingcnteering van bloem bollen op te heffen. Als dit op waarheid mag berusten, is dit een goed voorbeeld ter navolging. Laatste poging van de Centrale voor Aardappelen, Groenten en Fruit. Onwil bij de Overheid? In verband mot de crisisrcgeling voor aardappelen, hcefi de centrale van vereeuigingen voor den aard appelen-, groenten- en fruithandel een adres gericht aan den voorzitter van den raad van ministers en aan de leden van de Tweede Kamer.. In dit adres wordt er op gewezen, dat men zich thans voor een moeilijke keus ziev gesteld en wordt dit adres als de laatste poging aangemerkt om te verkrijgen wat men meent te mogen verlangen. Gereleveerd wordt het verloop van de aardappel regeling van verleden jaar, welke zeer goed was. Ge zien het feit echter dat door de weersgesteldheid 111 het buitenland een zeer goed afzetgebied werd gevon den voor loonende prijzen, waardoor in tegenstelling met het vorige jaar do najaarsmarkt niet door een overschot gedrukt werd, kon, rekening houdende met alle factoren verzocht worden om voorloopig geen aardappclenrcgeling in het leven te roepen, maar een regeling voor te bereiden, welke zoo noodig kon wor den toegepast. Dit heeft niet kunnen beletten, dat per 28 Juli j.1. een aardappclregeling verscheen, met alle bezwaren, die er aan verbonden zijn. De kroon spande de hef- fing van f 1.— per 100 K.G. op een product, dat zon der heffing reeds hoog in prijs was. Het gevolg hier van is een consumptiedaling, waardoor de verbouwers meer schade lijden, dan er uit het theoretisch bedrag der heffing kan worden vergoed. De sedert Augustus gedane pogingen om do aard appclregeling te doen verdwijnen, welke geheel over bodig was, zijn alle mislukt. Men wenscht geen over leg met de betrokkenen, hoewel erkend wordt, dat er aan de uitvoering der regeling veel haperde en nog hapert. Men erkent dat de regeling een wangedrocht is en over dc vraag of opheffing der regeling voor alle partijen niet beter ware, wenscht men niet te spreken. Men zegt: Dc minister heeft beslist. Aangetoond wordt, dat de prijzen der aardappelen behoorlijk zijn en zelfs als de prijzen in het voor- jar 1935 zouden dalen, was de oogst nog bevredigend te noemen. Ook zonder heffingsregeling. Na een aanhaling van een gedeelte van de troon rede wordt geconstateerd, dat niet alleen critiek kan worden geoefend op het bestaan van een regeling, doch tevens moet worden vastgesteld, dat de zeer be langrijke toezegging uit do Troonrede ten aanzien van do aardappelen wacht op het oogenblik, waarop zij zal worden gestand gedaan. Aangezien alles, orn tot overleg op redelijken grondslag te geraken, af stuit op den onwil om te onderhandelen, vraagt de Centrale zich af, wat haar te doen staat. Slechts een middel staat haar nog ten dienste. Men zou er voor kunnen zorgen, dat vele honderd duizenden consumenten zich tot de regcering wen den, in de hoop, dat hunne stemmen meer gehoor zullen vinden, Maar daaraan is een bezwaar ver bonden, dat uitgaat buiten het directe vraagstuk der aardappelen. Dit doet hun aarzelen, waarom de ze laatste poging wordt gewaagd om gehoor te vin den voor de goede zaak, welke te verdedigen is. HARENKARSPET Algemeene vergadering van het Veefonds te Ha renkarspel, gehouden op Vrijdag 23 November 1934, des morgens 9.30 uur bij den heer Pijper te Dirks- horn. Aanwezig 18 leden. De directeur, de heer N. Groot opent met een wel kom aan de aanwezigen de vergadering, hoopt dat dc besprekingen in het belang van ons fonds mogen zijn. Verzoekt daarna den boekhouder de notulen te lezen van de vorige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd. Hierna wordt door den boekhouder een overzicht gegeven van de rekening over het afgcloopen jaar. Verzekerd waren over de maanden Nov. 1933 1259 koeien en 158 kalv., Dec. 1921, 149 stuks; Jan. '31: 1208151 stuks; Eebr.r 116154 stuks; Maart 11-44 154 stuks; April 1129158 stuks; Mei 976171 stuks; Juni 916174 stuks; Juli 897177 stuks; Aug.: 991 116 st.; Sept.: 1019—103 en Oct. 1138—107 st. vee. De omslag overd ie maanden bedroeg: Nov. 30 ct., Dec. 30 ct., Jan. '34 30 ct.; Febr. 30 ct., Maart 50 ct., April 60 ct, Mei 30 ct., Juni 30 ct,. Juli 40 ct, Aug. 40 ct., Sopt. 30 ct, Oct 10 ct. per stuks vee. Afgekeurd waren over het le kwartaal 14 stuks, schade f 780.15; 2e kw. 20 st., schade f 1402.52; 3e kw. 10 st., schade f 664.25, 4e kw. 11 st., schade f 584.25. Totaal een schade van f 3.431.17. Rekening veeart sen f 170.75,. vergaderkosten f 73.20, verschotten enz. f 32.80, renté boerenleenbank f 32.53, drukwerk f 20.46 kosten brandverzekering f 98.15, salaris bestuur f 787.50. Op dc vraag van den directeur verklaart de heer Jb. Blankcndaal namens de commissie dat alles in de beste orde was bevonden en hij tot goedkeuring der rekening adviseerde. De directeur dankte de commissie voor hun moeite en den boekhouder voor diens goede beheer. Hierna werd overgegaan tot het aanwijzen der commissie voor het nazien der rekening 1934—''35. De heeren Jb. Blankcndaal, en P. Danenberg wer den hiervoor weder aangewezen, terwijl voor den heer C. Boekei werd aangewezen dc heer J. Rente naar. Alen verklaarden deze benoeming aan te ne men. Hierna volgt verkiezing commissarissen. Aftr. wa ren de heeren G. Bockel en C. Goed, die beiden met bijna algemeene stemmen werden herkozen. Desge vraagd namen beide heeren deze herbenoeming we derom aan, met dank voor het in hun gestelde ver trouwen. Nu volgt vaststelling salaris volgens art. 22 van het reglement. Het Bestuur stelde voor, het zoo te laten. De heer Jb. Blankendaal vindt het salaris toch wel wat hoog, gezien de moeilijke tijden die de boeren doormaken. Hij zou gaarne zien, dat het salaris met 25 pet. werd verlaagd. De heer C. Dekker vraagt naar de salarissen van het bestuur en vindt het ook hoog, doch de heer C. Boekei zegt dat de werkzaamheden niet te hoog be loond worden. De heer Blankendaal verlangt hier toch stem ming over, doch met 2 voor en 15 tegen, werd zijn voorstel verworpen. Punt 6 is een voorstel van het Bestuur om bij aankoop door de leden van koeien met een gat in het oor, deze dieren met 60 pet. uit te betalen, indien het dier aan th.c. wordt afgekeurd. Do hoer G. Boekei licht dit voorstel nader toe, en na besprekingen hierover werd dit voorstel goedge keurd, mits ingaande heden den 23 November en na keuring door een veearts en kosten voor den betrok ken eigenaar. Bij de rondvraag vindt de heer Jb. Blankendaal, dat ons Veefonds te wijd uitgestrekt is, het is geen fonds meer voor Harenkarspel, doch de Directeur zegt dat hij dit aan de commissarissen overlaat, doch meestal zijn het leden uit onze gemeente af komstig, en die daarom goed bekend zijn. Hierna sluiting. BARSINGERHORN Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente ss aan do Gymnastiekvereniging „de Westfries" vergunning verleend tot het houden van een verlo ting op de te houden uitvoering in „De Fortuin" alhier. Vrijdagavond jl. is in deze gemeente controle uit geoefend op de wielrijders, autorijders, etc., of deze «n bezit waren van rijwielplaatjes, rijbewijzen e d., door rijksveldwachter en belastingambtenaar. In totaal werden aan 7 personen processen-verbaal uit gereikt. Men zorge er dus voor niet zonder plaatje of wat ook te rijden om bij een volgende controle geen bekeuring op to loopen. Naar wij vernemen is aan den heer Adr. Droog Az. alhier, na onderhandsche aanbesteding door het P.E.B. te Blocmendaal opgedragen, het maken van 77 aardlcidingen ten behoeve van een electrische 50 K.W. hoogspanningslijn Schagen-Hoogwoud. Voorzeker een mooie opdracht. Bij gehouden stemming voor leden van het kies college van de Ned. Herv. Kerk alhier, zijn herko zen de heeren A. Schenk Jz., Jn. Sleutel cn Jn. Wie dijk, terwijl in de plaats van de heeren J. Middel beek en B. Jongejans, die vorig jaar werden be noernd tot respectievelijk ouderling en diaken, de heeren G. Zwaan en W. Biesboer. A Koopt Uw St. Nicolaas Cadeaux bij Gij koopt er goed en voordeelig en daarbij hebt gij de kans dat ge 7 December de belit van het betaalde bedrag terng ontvangt. cn geeft een duidelijk overzicht van de bereikte resultaten en de be- zuinigingsmogelijkhedcn. Een thans opgezette boekhouding kan bij do e.v. aanslag in de belastingen reeds een groote bezuiniging bctcekenen. Wacht niet tot 1 Mei. Alle inlichtingen worden gratis en vrijblijvend verstrekt door on zen vertegenwoordiger, die Donderdags te Schagen (in café „de Gou den Engel") en Zaterdags te Alkmaar (in café „de Kroon") zitting houdt. NOOROEINDE 128a 's-GRAVENHAGE. Een aardige Clips. Een fleschje Eau de Cologne. Een Sjaal van wol oi zijde Een Sjaal met Mats Een paar Handschoenen, nappa ol gebreid. Een doosje Zakdoeken Een Peignoir Een paar mooie zijden Konsen Een Pullover Een Costnnmrokje Een Japon Een Wintermantel Een Falcon Mooi Tafelgoed Een Tafelkleed Een Divan Een stalen Slaapkamerameublement Maar ook een is een zéér welkom geschenk. SCHAGEN \f oor St. Nicolaas slaagt U zeker en goed ook Trapman Go voor Romans Jongens- en Meisjesleesboe ken - Kinderlectuur Kinderboeken. Atlassen - Woordenboeken - Kookboeken - Vulpenhouders Vnlpotlooden Zakpotloo- den - Foto-albums - Kaarten-albnms - Pa piermanden Schoolétni's. Een mooie doos Post of Kaarten. En nog vele artikelen meer. bij inschrijving te huur voor één jaar. Barsingerhorn, S.B.n. 93, groo. 1.58.70 HA.; Barsingerhorn, S.A.n. 57, groot 0.79.30 H.A., Barsingerhorn S.C.n. G60, groot .06.60 II.A.; Wieringerwaard S.E.n. 93 en n. 464, tezamen groot 4.35,70 H.A., Resp. tot dusver in huur bij de H.H. Willem Keesman, L. Vries, J. S. Schoorl en P. Vel. Brieven op enveloppe het woord „Inschrijvingsbiljet" aan Kerker. Doopsgez. Gcm., A 24, Barsinger horn, vóór 1 Dec. 1934. Gunning voorbehouden. te Nieuwe Niedorp op Dinsdag 27 November JO DE HAAS spreekt over PSYCHISCHE GRONDSLAGEN DER MAATSCHAPPIJ. in zaal GELDER. Entrée naar verkiezing. Aanvang 7.30. Débat vrij. I.A.M.V., Winkel. Gedipl. Drogist-Opticien, schagen. Heden ontvangen een pracht* sortering 'oor REGENKLEDING Uw ADRES. LAAGZIJDE 13B. Het Bestuur van de Lidwina Stichting maakt bekend, dat met ingang van Woensdag 28 Novem ber 1934, specialist voor Inwendige ziekten. alle werkdagen van 1415 uur in het gebouw van de Stichting, Pol derweg 65, DEN HELDER. AL6 VADER THUIS KOMT grijpt hij het eerst naar het GeïlL Zondagsblad. En geen wonder! Want geen ander blad geeft zoo'n groote verschei denheid van actueele foto's en mooie verhalen als Juist het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD. Volgt zijn voorbeeld en geeft U op als abonné bij de Uitgever* de*er 9L. per kwartaal. Proefnummer* gr* tl*. Schager Roosjes. Te koop gevraagd: Een DUITSCHE HERDERSHOND Brieven onder letter M, Boekh. Wed. G. PLUKKER, Schagen. Te koop: puike blauwe Winteraardappelen. W. K001|, Langereis, Hoogwoud.

Schager Courant | 1934 | | pagina 3