K.N.V.B. Sportberichten uit Den Helder. Sparta I—Voorwaarts I. 1—5. N.H.V.B.=uitslagen Dadelijk komen do bezoekers geweldig opzetten on beleeit het Sparta-doel dadelijk angstige momenten. Het is van korten duur, want even later neemt Sparta het spel in handen. Een paar harde schoten worden door den Voorwaarts-keeper onschadelijk gemaakt, maar het is slechts uitstel, want als do Sparta-linksbuiten den bal scherp voorzet, is het de rechtsbinnen die den bal zuiver in den hoek plaatst, 1—0. Na dit doelpunt wordt het spel harder en me nigc vrije schop is het gevolg. Toch wordt Voor waarts gaandeweg weer sterker, maar het bewuste schot blijft zoek. Een paar vinnige aanvallen van Sparta loopen op niets uit. Weer is Sparta in den aanval, de linksbuiten stomt op den keeper af, maar het harde schot vlak aan den binnenkant van de paal, wordt door den keeper corner gestompt. Als de corner genomen is, klinkt het fluitje voor de rust. Na do thee heeft Voorw. haar opstelling eenigs- gewijzigd en zien we do rechtshalf Frcderiks nu linksbinnen. Niet zoo gauw is er afgetrapt, of de linksbinnen krijgt de bal, zot dadelijk over naar den rechtsbuiten Kos, dio alleen op het doel af stormt en den Sparta-keeper passeert, 1—t. Dit doet den bezoekers zeker goed, want nu zijn ze niet meer te houden en het duurde dan ook niet lang, of Kos maakt er 2—1 van. Sparta ziet dat het zoo niet kan en do achterhoede van Voorw. krijgt het nu zwaar te verantwoorden, maar ze weten stand te houden. Even later valt de Sparta middenvoor aanvoerder den Voorw. back zoo hevig aan, met bovengemeld gevolg. Het spel wordt steeds forscher, waartegen do scheidsrechter niet voldoende optreedt. Toch houden de bezoekers het beste van het spel, wat do linksbinnen van Voorn even later in een doelpunt uitdrukt. Weer is Voorw. in den aanval, Kos zal schieten, maar wordt zoo meesterlijk gevloerd, dat ook no. 2 van Sparta verdwijnt. Het laatste kwartier is Sparta geslagen, en weet Kos nog tweemaal te doelpunten, zoodat als het eindsignaal klinkt, Voor waarts een 5—1 overwinning heeft behaald. AFDEELING L Ajax heeft ahveer een punt ingehaald op Feijcn- oord. De Rotterdammers n.1. speelden tegen D.ll.C. gelijk (33), terwijl Ajax met i>—2 van R.C.H. won. V.U.C. werd door V.S.V. gekraakt (29) en A.D.Q. won van H.F.C. (3—1). Foijcnoord Ajax D.H.G v.s.v. AFDEELING IL Hennes D.V.S. heeft zich Haarlem netjes van 't lijf gehouden (2—0). Voorts had Stormvogels de vrien delijkheid om D.F.C. met 1O te kloppen. De Zaan- schc clubs speelden beiden gelijk. K.K.C. te Rotter dam tegen Excelsior (1—1) en Z.F.C. in Zaandam tegen Sparta (0—0). D.W.S. speelde thuis tegen H.B.S. gelijk. Deze laatste bungelt leclijk onderaan. Hermes D.V.S. D.F.C. Z.F.C 9 7 1 1 26-14 15 9 6 1 2 33—9 13 9 4 8 2 27—22 11 9 4 2 3 35-23 10 1 168 13 3 10—12 11 3 12—12 11 AFDEELING III. Go Ahead heeft Heraclcs er te Almelo onder ge houden (20), hetgeen bijzonder nuttig is voor de Deventenaren. P.E.C. won met 32 van Vitcsse; En schedé werd in plaatselijken strijd door de Boys ge slagen (62). Z.A.C. heeft van Wageningen gewon nen (0—2), A.G.O.V.V. verloor van Tubantia, waar door ze de laatste plaats nog steeds bezet mag hou den. Helder blijft in de running door een 5—2 zege op K.V.V. H.R.C. 2 onbedreigd aan den kop. Schoorl verrast H.R.C. 3. Dat was Zondagmorgen een verrassing op hot H.R.C.-tcrrcin. Daar zag men een heel ander Schoorl aan liet werk als de vorige Zondag tegen Held. Boys. Was het toen één en al laksheid, nu zat er een pit en tempo in, dat do Racers, die toch ook niet voor do poes zijn, er geheel door overrompeld werden en deze overrompeling ook maar slechts ten decle te boven kwamen. De voorsprong die Schoorl bemachtigd ha 1. bleek na de rust, toen heel Racing aan het goal- schieten was, juist voldoende om de overwinning ie consolideeren. Er waren pl.m. 10 minuten gespeeld, toen de Schoorlsche voorhoede den hal te pakken kreeg, de linksbuiten, een eminente speler, bedacht zich geen oogenblik en onhoudbaar voor Goudswaard verdween de Dal in de touwen. Racing scheen be duusd door dezen tegenslag en Schoorl kwam terug en bleef terugkomen, hetgeen culmineerde in een „sof' goal een kwartier voor dc rust. Na de rust heb ben de Racers alles gedaan om dezen voorsprong in te balen, maar liet ging éénvoudig niet. Geurts .vos in de allerbeste vorm en ranselde den bal soms op de onmogelijkste manieren uit zijn dool. Een kwar tier na rust had Racing succes, met een goed schot in den bovenhoek; de spanning kwam er nu weer geducht in, maar hoe do roodjes ook zwoegden, niets hielp en dc lnntste minuten zagen wc zelfs nog een aanvallend Schoorl, doch ook Goudswaard gaf niet thuis. En zoo kwam het einde van deze fraaie partij voetbal, waarin Schoorl door zijn verrassend spel voor dc rust verdiend gewonnen had. (1—2). H.R.C. 2 deed het boter tegen W.F.C 2 en sloeg do Wormer- veerders met 3—1; hierdoor staan dc roodjes voorloo- pig 4 punten voor op hun ernstigste concurrenten (W.F.C. 2), maar zo zijn er nog niet. In het begin liet het zich anders niet aanzien, dat onze stadge- nooton met dc overwinning zouden gaan strijken. Het spel ging razend snel op en neer en beide doe len verkeerden om beurten in gevaar, maar vooral M. Prins (broer van Roukc Prins, de ly.cr-held, d.o vroeger do links buitenplaats bezette bij H.R.C), be zwoeren ieder gevuar. Eerst tegen liet eind van de eerste helft, zagen we H.R.C iels sterker aanvallen, maar de voorhoede in tegenstelling met do achter hoede, speelde te lauw en verprutste menigo kans. Een penalty veroorzaakt door een der W.F.C. backs, bezorgde H.R.C eindelijk haar eerste doelpunt. Feil loos verdween dc hal langs den paal (1—0). Even later brak de rust aan. Na de rust trapte H.R.C. in het begin uit een heel ander vaatje, maar toen het spoedig 2—0 was ge worden, gingen de hoeren op hun lauweren rusten en gaven W.F.C. do gelegenheid haar achterstand te verkleinen tot 2—1. Dit schudde dc roodjes weer wakker en het hei lige enthousiasme, waarvoor H.R.C. bekend staat, bezorgde hen een 10-tal minuten voor het einde de 3e goal, die do roodjes in veilige haven bracht. 13ij- na had het nog 4 1 geworden, maar dc paal ver werkte het harde schot tal een gewonen uitbal cn zoodoende hadden de Racers een alleszins verdiende 31 overwinning geboekt op hun ernstigsto con current. Helder zorgde er voor niet teveel achterop to raken en door een stevige 52 overwinning op K.V.V. blijven ze de leiders op den voet volgen. Do wedstrijd zelve kon ons in 't geheel niet erg bevredigen. Er werd op sommige momenten wel heel aardig gespeeld, maar dc finishing touch ontbrak ;dat de wilhémden ondanks dit, met zulke cijfers gewonnen hebben, moeten we op rekening schuiven van de zeer zwak ke ploeg, di<- als tegenstander fungeerde. Als dit K.V.V. was, dat llollandia op eigen terrein be dwong en dat 1I.H.C. door een puntloos gelijk spel, een kostbaar puntje afsnoepte, dan begrijpen we niet, wat deze club toen wel heeft gepresteerd. We zuilen maar zeggen, dat de K.V.V.'ers een volmaakte off-dag hadden; dat ze niet beter kunnen, dat kun er bij ons niet in. Voor dc rust was K.V.V. het meest iu den aanval, maar do zeer gevaarlijke voorhoede der withemden, waarin Smit zich al beter en beter aanpast, bezorgde de Middenweg-bewoners een vei lige 5—0 voorsprong. Eerst had Burger een voorzet van Godschalk feilloos ingekopt, daarna benutte Smit een goed aangegeven bal van onzen kleinen linksbuiten on even voor rust had Burger opnieuw succes mot een schitterend schot, dat via dc paal in het doel sprong (5-0). Na do rust speelde Helder veel beter, men begon zelfs to demoustreeren. Het spel werd afwisselend in de lengte en in de breedte gehouden, maar voor goal schenen de spelers volkomen de kluts kwijt Burger nam ook do 4o goal voor zijn rekening, want toen Godschalk te hardhandig werd aangevallen, gaf de scheidsrechter penalty en Koos gaf don K.V.V.-keeper geen schijn van kans. Even later sloft K.V.V. geweldig, als Burger een swerve iiio t een venijnig schot besluit, dat via do paal het veld weer inspringt. Maar ook K.V.V. overkomt dit en eindelijk pl.m. 7 min. voor het einde komt het ver diende tegen punt, als do rechtsbuiten langs den uitloopenden Muller inschiet (4—1). Maar dan is Helder weer aan do beurt en Burger schiet voor de 5e maal roos (5—1). En nog is de Uoelpuntenregen van dc laatsto minuten niet ufgcloopen, want 2 min. voor tijd is het v. d. Sloot die K.V.V.'s 2e tcgenpunl scoort. Zoo heeft Helder weer een overwinning m zijn debet kunnen schrijven en ondanks hel foit. dat zo liet nog steeds zonder Evers en Kiesewetter moe ten doen. houden ze zich kranig, hetgeen do goede inzet tegen II.R.C. ook wel deed verwachten. Een forsche wedstrijd. Do wedstrijd Spnrta IVoorwaarts I, voor heide vereenigingen van bijzonder belang voor de bezetting der tweedo plaats, beeft Voorw. een alleszins ver diende zego opgeleverd. Toch zag het er met de rust niet naar uit, want toen had Sparta nog een 1 voorsprong, dus zal niemand zoo een uitslag ver wacht hebben. Jammer dat de wedstrijd door beide vereenigingen zoo forsch gespeeld werd, wat den scheidsrechter dan ook handen vol werk gaf. Voor de rust werd er wel stevig gespeeld, maar daar bleef ntt ook bij. Do wedstrijd wao rot aankijken ton volle waard. Na do rust toen Voorwaarts haar opstelling eontgszina veranderd had, kwam er dadelijk moor lo ven in dit elftal, zoodat dc achterhoede van Sparta heel veel werk kreeg te verrichten. Toen Voorwaarts de 10 achterstand dan ook in een 2—1 voorsprong had omgezet, begon Sparta zoo hard te spelen, wat nog al eens een waarschuwing opleverde voor haar spelers. Voorwaarts liet zich ook niet onbetuigd en nu kreeg je het lieve leven van beide kanten gaan de. Het duurdo dan ook niet lang. of de rechtsback van Voorwaarts kreeg een gof, waardoor hij zijn zelf beheersching kwijt raakte en len tegenspeler een trap terug gaf. Beiden werden zeer terecht door den scheidsrechter naar do kleedkamer verwezen. Het werd er niet beter op, want even later kreeg ae rechtsbuiten van Voorwaarts een trap van een Sparta- achtcrspoler, zoodat ook deze Spartaman van het ter rein verdween. Over den wedstrijd nog het volgende: Voorwaarts verschijnt met een in\aller voor haar linksbuiten. Sparta is volledig. Sparta wint de tos*, zoodat Voorwaarts do bal aan het rollen brengt. WIERINGERWAARD. W.W. 1—M.L.D. 1, 3—1. W.W. 2—Heldersche Boys 3, 4—4. Het was Zondag een fortuinlijke dag voor de W.W.- clftallcn, daar er van de 4 punten, 3 in de wacht gesleept werden. Om 12 uur bond het tweede elftal den strijd aan tegen Heldersche Boys 3. welke ontmoeting in een gelijk spel eindigde. Ze hebben zich blijkbaar goed gehouden, daar wo vernamen, dat een achterstand van 03, in een 43 voorsprong werd omgezet. Te gen bet einde van den wedstrijd liet keeper Wit zich echter nog passeeren. W.W. 1—M.L.D. Om 2.10 nam bovengenoemde wedstrijd een aan vang. Hoewel M.L.D. momenteel de onderste plaats bezet, is het elftal ons meegevallen. Wolthuis was voor deze ontmoeting door omstandigheden gepas seerd, wat aan de kracht van liet elftal niet ten goede kwam. Hadden ze deen schutter in do gele doren gehad, stellig was de uitslag andei's geweest, liet klopte in de W.W .-ploeg vrij goed, tenminste voor do rust. Hiertoe droeg echter niet weinig bij, de vlugge manier waarop W.W. de leiding verkreeg. Want liet spel was nog slechts 4 minuten oud, toen een opspringenden hal door een M.L.O.-back met de hand aangeraakt werd. Onverbiddelijk wees de scheidsrechter naar do witte stip. Door K. Schenk genomen, word deze penalty keu rig in een doelpunt omgezet. Dit gaf W.W. moed, maar werkte bij de luchtvaartmannen deprimeerend. En toen na 9 minuten een goed doorgegeven bal door Ilazeloop onberispelijk in het M.L.D.- doel werd geplaatst, kwam mét den moed ook het noodige zelfvertrouwen in de W.W.-ploeg. factoren, die zich meer en moer gingen afspiegelen in een vlot spel en duidelijk overwicht. Niemand verwonderde er zich dan ook over. dat voor er twintig minuten verstre ken waren, Ilazeloop er 3—0 van maakte. M.L.D. was er blijkbaar wat mee verlegen. Steeds ging W. W. weer ten aanval; hoofdzakelijk aanvallen welke over rechts opgezet werden. Bij een van dio aanval len denken wo Ilazeloop weer te zien doelpunten, maar dc paal brengt redding voor M.L.D. Dan een aanval van M.L.D. De linksbinnen plaatst naar den rechtsbinnen, even verwarring in do W.W.-achtcr- hoedc, voldoende om M.L.D. een tegen punt te bezor gen (31). Met dezen stand kwam de rust. Gezien het overwicht van W.W. een vrij veiligen Stand, maar had het tweede eltfal ook niet een 0—3 achterstand ingehaald? Men kon nooit weten, welke pijlen M.L.D. nog op zijn boog had. En werkelijk, in de eerste tien minuten ondernam M.L.D. eenige storm loopen op do W.W.-vesto, welke echter niet bezweek. Integendeel, keeper Rezelman redde steeds de situatie. Wel ontsnapte het M.L.D.-doel aan een dreigend gevaar, toen hun doelverdediger het leer voor Schenk's voeten wegstompte. maar deze uitval welke nog door meerdere gevolgd werd, kon niet verhinderen, dat M.L.D. toch het beste van het spel had. Er zat vaart in en combinatie, maar toch bleef succes uit. Dit was hoofdzakelijk te wijten aan het korte, spel voor doel, wat ten gevolge had, dat Saai cn Edelmocd steeds weer tijdig konden ingrijpen. In tegenstelling met de eerste helft van den wed strijd, klopte het in de W.W. voorhoede niet zoo goed. Meer als noodig was, liepen de spelers in de listige buitenspelvai. Het niet „aansluiten" van de midden- linie zal hieraan ook wel niet vreemd geweest zijn, daar deze, wat ook noodig was, ineer verdedigend werkte. Enkele minuten voor het einde brak Haze- loop nog eens door, maar weer toonde do paal zich bondgenoot van M.L.D. Hoewel de luchtvanrtmen- schen vooral na de rust nog wel een tegenpunt ver diend hadden, kwam er in den stand geen verande ring meer. SUCCES-NIEUWS. Succes I heeft een kleine, doch verdiende neder laag in Schagen geleden. De S.-voorhoede was niet bij nmchte de Schagen-defensie te overrompelen. Had Schagen niet do tweede goal voor de S.'crs ge mankt, dan was de nederlaag grooter geweest. Ook do S.-adspiranten leden op hun beurt oen ne derlaag. S. a verloor van Schagen a met 13. Succes b met 7—0 van Schagen b. SUCCES 2—HELD. BOYS I, 6-2. De Succes-reserves hebben het er beter afgebracht De mannen van Oostendorp hebben een gevoelig lesje gehad. Om 2 uur laat scheidsrechter de Graaf van Twisk beginnen, en het mag dadelijk gezegd, dat deze leiding absoluut onvoldoende is voor do le klasse; dn gevolgen zijn ook niet uitgebleven, niet minder dan 3 spelers zijn het veld uitgezonden, waar onder Oostendorp zelf. Over het spel kunnen wij dit medcdeelen, dat de Boys in Succes 2 de meerdere hebben moeten erken nen. Het spel was 8 min. aan den gang toen S. reeds een 2—0 voorsprong had, dit deed de gemoederen van de Boys ontvlammen. De verhouding onder de Boys was van geen hoog gehalte. De Boys speelden ruw, doch dit kon niet verhinderen dat de rust met 41 ingang voor S. 2. Na de rust dezelfde vertoo ning. S. bleef de baas en wist nog tweemaal to sco ren, tegen do Boys eenmaal, zoodat heleinde van dezen fraaion gespeclden wedstrijd kwam met een 6—2 overwinning voor S. 2. Succes 3H.R.C. 6 1—1. Het derde elftal hoeft het niet tot een overwinning kunnen brengen. Voor rust speelde S. 3 een slappen wedstrijd, doch na rust kwamen ze er beter in en hebben een nederlaag weten tc voorkomen. Go Ahead 9 8 0 1 23—4 16 Heraclcs 9 6 1 2 21—9 13 P.E.C. 9 6 0 3 17—12 12 AFDEELING IV. In het Zuiden heeft het kranige Juliana aan P.S.V. een punt afgedwongen (2—2). En dat nog wel in de lampenstad! N.A.C. was vrij. B.V.V. haalde weer wat op; X.O.A.D. verloor met 5—3, Willem II en M.V.V. speelden gelijk (11), evenals Bleijcrhcidc en Longa P.S.V. 8 5 3 0 21—9 13 N.A.C 7 5 2 0 20-9 12 Juliana 8 4 2 2 18—15 10 AFDEELING V. Onverstoorbaar wonnen Velocitas cn G.V.A.V., bei den met 7—2. Friesland was liet slachtoffer van do kampioenen; Frisia dolf het onderspit tegen de Gr. Voetbal- en Athletick Vereeniging. Snoek deed geen onverdienstelijk werk met haar zege op Veen- dam (2—1). Achilles en Leeuwarden speelden gelijk Ook Bo Quick en H.S.C. deden zulks, zoodat de Bo Quickers weer een punt achter kwamen. Velocitas 9 7 2 0 41—8 16 G.V.A.V.V. 9 6 2 1 38—16 14 BE QUICK 9 4 3 2 23-12 11 25 November. 1 D: II.R.C. 3Schoorl 12; Succes 2Held. Boys 1 62; WicringerwaardM.L.D. 31. 2 F: H.R.C. 4— H.R.C. 5 14-2; DOSKO—Atlas 1—4: Texel 2 Helder 5 3—2; Helder 4—Sparta 2 2—2. 3 E: J.V.C. 2—Kolhorn 1—0; Succes 3 -II.R.C. 6 1-1. 4 G: Petten 2—Succes 4 B.K.C. 3—Sparta 3 3-1. 4 II: CocksdorpOudeschild 2 3—3; Texel 3At las 2 30; Tex. Boys 1Atlas 3 81. 4 L: Callantsoog 2H.R.C. 7 1—7; Watervogels 3 B.K.C. 4 10; Wieringerwaard 2Held. Boys 3 44 ALspiranten: D.T.S. aN. Nicdorp a 2Helder b— Helder c 1—1; Sparta a—Succes a 3—1; Sparta b— Succes 1» 7—0; Helder f—H.R.C. c 0—9; H.R.C d— J.V.C a 6—2; H.R.C e—Helder c 1—2 OVERZICHT. Onze lezers zullen liet met ons eens itiocten zijn, dat we wel een bijzonder interessant en enerveerend voetbalseizoen meemaken: waar men kijkt, in den K.N.V.B. of in den N.H.V.B., aloni verrassingen en heerlijk onzekere situaties naar welks oplossingen men steeds gistmaar steeds mist! Want wie had nu bijvoorbeeld gedacht, dat Schoorl het tegen H.R.C 3 redden zou met die nederlaag tegen de Boys als versche herinnering? Welnu, Schoorl heeft Racing 3 Zondag in 45 mi nuten geslagen. Het was mooi spel en bovendien kwamen er 2 goals bij; heiraan hadden ze net vol doende om er in de tweede helft op te rusten. Dat de Boys het niet zonden winnen van Succes 2, daaraan dachten zelfs niet de Wicringers. Toch kregen Oostendorp en zijn manen een ongenadige 62 nederlaag te slikken! De eenige uitslag, die nu eens een beetje normaal is, kunnen we dc 3—1 overwinning van Wieringer waard op M.L.D. noemen. Intusschen staat Petten nog steeds bovenaan. We draaien weer vorder; wat voor verrassends zal 2 December ons brengen? Men pleegt op den Zondag voor Sinterklaas de gekste uitslagen te be werken: dat noemen ze dan surprises. Ons dunkt, het kan er tot nog toe ook al mee door. Voor Petten is de goede Bissch. p al eenige weken in de weer! Potten 9 4 4 1 23-14 12 Schoorl 9 6 0 3 23-16 12 H.R.C 3 9 4 3 2 19-15 11 Watervogels 9 4 2 3 17-15 10 Wieringerwaard 9 4 1 4 17—17 9 J.V.C 8 1 6 1 17—18 8 Held. Rovs 8 3 2 3 16-18 8 Succes 2 9 3 2 4 20-22 8 Helder 3 7 2 1 4 16-18 5 M.L.D. 7 0 1 6 13-28 0 Bovendien heeft M.L.D. een verliespunt. Tweede klasse. Atlas bleef op den goeden weg voortgaan door DOSKO met 4—1 te kloppen. Sparta 2 leverdo tegen Helder 4 een goede prestatie (2—2). Atlas 6 6 6 0 27-7 12 H.R.C 4 8 5 2 1 37-10 12 Helder 4 8 4 3 1 19-16 11 Texel 2 7 4 0 8 24-20 8 Sparta 2 8 3 1 4 18-23 7 H.R.C 5 8 2 2 4 20—33 6 Dosko 8 2 0 6 18-33 4 Helder 5 6 0 0 6 11-28 0 Derde klasse. Oudeschild heeft de licentie voor het eiland Texel van J.V.C's patent op gelijke spelen verworven. Zie de stand maar. Kolhorn verloor in Julianadorp met 10 van J.V.C 2. Dank voor snel bericht. Kolhomers! Tn dn «tand. die hier volgt. f«s opgenomen de uitslag J.V.C. 2—Oudeschild 0- 4 (4 Xov.) en Kolhorn—Suc ces 3 1- 3 IS Xov.) en zijn vervallen de wedstrijden van D.E.S. (Zie diversen). Oudeschild 6 2 4 0 20-9 8 Succes 3 6 3 2 1 17—11 8 J.V.C 2 6 3 1 2 14—10 7 Kolhorn 6 2 2 2 3-8 6 H.R.C 6 7 1 3 3 15-22 5 B.K.C 2 5 1 0 4 4—18 2 Vierde klasse. In 4 G won B.K.C. 3 wederom. In 4 L behield Watervogels door een magere over winning de leiding. Watervogels 3 8 6 2 0 23-8 14 J.V.C. 3 7 5 0~ 2 20-17 10 Dirkshorn 2 6 4 0 2 20-17 s H.R.C 7 6 3 1 2 28—8 7 Helder 7 6 3 1 2 20—14 7 Held. Boys 3 8 3 1 4 16—34 7 Callantsoog 2 8 2 0 6 15-24 4 B.K.C. 4 7 1 1 5 10—15 3 Wieringerwaard 2 6 0 2 4 9—24 2 Adspir anten. In afdeeling R is de stand: H.R.C a 7 6 1 0 39-5 13 B.K.C. a 6 5 1 0 26-5 U Helder a 6 5 0 1 30-8 10 Helder c 7 2 2 3 11—19 6 Schagen a 7 8 0 4 15—22 6 Succes a 7 0 3 4 6-10 3 Helder b 7 0 3 4 4—38 3 H.R.C b 7 0 2 5 6—30 2 In afd. S staat de kopgroep er als volgt voor: J.V.C. a 6 5 1 0 23—4 11 Helder e 4 2 2 0 9-5 6 H.R.C.. c 3 2 1 0 18-14 5 B.K.C.—NIEUWE NIEDORP. 3—2. Spanning! Alvorens de wedstrijd tusschen de beide nieuwe lingen in 4A begon, heeft men een partij voetbal van B.K.C. 3 tegen Sparta 3 kunnen aanschouwen. B.K.C. 3 is een kranig elftal met pit en doorzettings vermogen, wat hun positie op de ranglijst verraadt. Ook het „technisch betere" Sparta 3 dolf Zondag het onderspit met 31. Als Nieuwe Nicdorp naar den Polder komt, dan wordt het altijd druk. Zoo ook nu. De tribune /.at eivol. De lucht was nogal donker, er stond wind van doel tot doel. Maar we hebben van regen niets ge merkt en de wind heeft tenslotte niet veel bedorven. Er is geweldig enthousiast gespeeld. De Niedorpers waren niet erg op hun gemak met het vooruitzicht van den wedstrijd in den Polder. Ze kwamen zonder Reijne, de eminente links back en handhaafden ver der dc opstelling van vorige week. Dat. de bezoekers een zwaar hoofd hadden in hun tochtje naar dc Kleine Sluis, bewees dat ze góed voorvoeld hadden. Want de B.K.C.'ers hadden er Zon dag bar zin in om nu eens een streep onder die ne-> derlagenrij te zetten. Toen scheidsrechter Meijer de elftallen hun gang liet gaan N. N. voor den wind was dc opstelling: N. N.: Blokker; Van Herwerden, Klaver; Grootes, de Weerd, Bakkum; Deugd, Bregman, Scpers, Fans, Kaaij. B.K.C.: Prins: Blom, Van TeuIIngen; Tauber, Hoep, de Schipper Az.; K. Steenvoorde, J. van Wees, do Schipper Jz., Post, Jac. van Wees. Wc zien bij B.K.C. Hoep voor de tweedo keer (in Andijk voor het eerst) heroptreden en Tauber was met dienstverlof over. De kleine .Tan van Wees. heeft zich al een vaste plaats in B.K.C. I veroverd. In één greep de hecle wedstrijd omvattend, kun nen we zeggen: het was een spannende, zeer afwisse lende partij op een middelmatig peil. Een voetbal wedstrijd kortom in de beste verstandhouding, waar in de wederzijdschc supporters ongeveer gelijke por ties voetbalvreugd konden smaken. Dc grootste voldoening hebben tenslotte de B.K.C. 'ers gekregen. B.K.C. won met 3—2, voortgevloeid uit een spelbecld van gelijke kracht, waarin op het eind do meest gelukkige wint. De wedstrijd. Over en weer hadden de schutters al eens ohü net defensie-tand werk gevoeld, toen Faus, handig als al tijd, het eerst succes had. Prins toonde zich bij voor baat al geslagen, het schot was niet hard en misschien daarom juist verrassend. (01). Als we schrijven dat de Schipper daarna gelijk maakte, dan wil dat geenszins zeggen, dat er tusschen in niets is gebeurd. Integendeel, we noteerden eenige gestopte cn juist naast gerichte schoten van Sepers, Bregman, Faus en do Schipper. Dc gelijkmaker dan kwam door een mistrap van Bakkum, die de Schipper in het bezit van den ual stelde, binnen schotsafstand. Nu pleegt de Schipper in dergelijke gevallen kort aangebonden te zijn; en ook nu kanjerde hij venijnig raak (11) cn wierp de be klemming van de ploeg die speelde voor wat zij waard was en de belooning tot dusver niet vond. In de tweede helft was het Post, die met een ver hoog schot de activiteit opende. Een pracht kans liet de Schipper daarop voorbij gaan, maar B.K.C. zou even later meer geluk heb ben. Tauber gaf een geweldig hard schot van over de helft. Keeper Blokker bleek zoo verbluft dat hij den bal liet doorgaan! Er was evenwel zooveel variatie in de aanvallen, cn zoo ruime speeltijd, dat B.K.C. met dezen 21 voorsprong heelemaal niet veilig kon zijn. Hetgeen ook bleek, Want hoe keurig Prins zijn doel ook ver dedigde en succesvol een paar gevaarlijke momen ten achter elkaar door'stond, moest hij liet hoofd buigen voor zoo'n tergend raak schot van Faus, die in een scrimage zijn kans zag. In het laatste kwartier hebben Bregman en Faus elk nog iets geprobeerd zonder succes en aan den anderen kant noteerden we vfjjf kansen voor Van Wees, die er evenwel niets van maakte Zondag. Tauber beangstigde N.N. met een enorm schol, waarachter Blokker een hopclooze duik deed; geluk kig voor N.N. was het gezichtsbedrog vanaf de tri bune, want de bal vloog voor den goal langs. Van Wees maakte toen van zijn zesde kans een meesterlijk listig hoekschot. Blokker stopte keurig cn vergoodde ten deele zijn flater. De winnende goal. Het einde kwam in zicht. Gelijk spel? Neon, dacht de Schipper. Eerst probeerde hij het met een hard schot. Dit werd gestopt. Toen een corner B.K.C.-.leden kunnen het over 50 jaar in liet oude mannenhuis nog na vertellen! Tauber neemt hem, hoog zweeft die bal voor de lat, Post vangt hem op het hoofd; weer springen 18 jonge lijven omhoog, de Schipper slaat de bal onhoudbaar mot zijn hoofd onder de lat! 32! Praat niet over waardelooze bloembollen, niet- botaald wordende melk, lage loonen! Do tribune was een juichende schare Poldermenschen en teleurgestelde Niedorpers. Het einde kwamt kort daarop; ook toen N.N. al les op den aanval zetten, bleef de voorsprong ge handhaafd. Zoo won B.K.C. en komt nu weer een beetje dra gelijker op de ranglijst te staan Over de gasten, Nieuwe Nicdorp. kunnen we be ginnen met te zeggen, dat Klaver het op de plaats van Reijne heel goed gedaan heeft. Dat Bakkum op de linkshalf plaats stond leek ons echter wel een verzwakking. Als een wijs besluit kan ons voorts het opstellen van de Weerd op de spilplaats voorkomen. Ook nu waren Faus en Sepers weer een stel dat men geregeld in de gaten houden moet, al zou het

Schager Courant | 1934 | | pagina 6