5 UlT de OMGEVING De geheimzinnige „Vliegende X" Spookvluchten boven Noord-Scandinavie. Marktberichten. resultaat grooter zijn, wanneer ze hun capaciteiten richtten op het vervolmaken van de voorhoede als combinatie in plaats van het te probeeren met indi- vidueele pogingen of kort spel. Zulks schotcapaci teiten worden minstens tweemaal zoo kansrijk bij breede open aanvallen! B.K.C. heeft ons een plezierige middag bezorgd. Wat is er gewerkt! Blom blijkt zich reeds volkomen op zijn back plaats te hebben gewend. Hij heeft ge leerd om flink toe te loopen en met nijdige trappen weg te werken. De „kleine' Jan do Schipper heeft ook een vasle plaats. Wat hij wist weg to werken was niet gering. Hoep heeft zijn best gedaan en onder de maat bleef hij wel niet, maar tegenover de Woerd moest hij als de mindere afsteken. Taubcr die in dienst ook speelt was natuurlijk goed. De voorhoede had nu eens oen beste dag. De Schipper verdeelde het spel goed en zorgde voor twee doelpunten. Jac. van Wees alleen had een slech te dag. De kleine van Wees is heel handig en plaatst met een verrassend inzicht. Jammer kan zijn postuur bij den aanval niet in het geding ko men. Scheidsrechter Meijer had bepaald last van de duisternis. Hij miste nogal veel op het gebied van handsballen. B.K.C. 4 kwam thuis uit Den Helder, waar men in de laatste minuut van Watervogels 3 had ver loren (0—1). -r OUDKARSPEL. Voetbaluitslagen D.T.S. D.T.S. bOterleek a. 06. D.T.S. aNieuwe Niedorp a. 50. NOORDSCHARWOUDE. Voorwaarts IIRood Wit I. 13. Voorwaarts AHollandia A 2—0. Hollandia B—Voorwaarts B. 04. OUDKARSPEL. Het betwiste doelpunt in den wedstrijd Texel I—D.T.S. L Zooals bekend is werd in den laatst gehouden wed strijd D.T.S. ITexel I door laatst genoemde pro test aangeteekend wegens het niet toekennen van een doelpunt, waarbij toen door den scheidsrechter voor buitenspel werd gefloten. Naar aanleiding van deze kwestie werd Zaterdag avond een vergadering tc Amsterdam gehouden door de protest-commissies van den K.N.V.B., waarbij zoo wel Texel als D.T.S. vertegenwoordigd waren. De scheidsrechter dc heer J. Augustein van Den Helder, was door drukke werkzaamheden verhinderd deze vergadering bij te wonen en ook omreden deze ver gadering door den K.N.V.B. veel to laat is uitgeschre ven. Onze zegsman liet ons een briefkaart zien, ge dateerd 23 Nov., wat voor een vergadering van 24 November wel wat laat is. Door de beide getuigen der twee vereenigingen werd een verklaring over het voorgevallene gege ven, doch tot een uitspraak kon men nu nog niet komen, doordat de scheidsrechter niet tegenwoordig was. T.z.t. hopen wij deze uitspraak te publiceeren. JULIANADORP. J.V.C.-nieuws Zondag ontving J.V.C. II bezoek van Kolhorn I. Deze wedstrijd was reeds eerder gespeeld en door J.V.C. gewonnen, maar Kolhorn had weten te be werken, dat deze wedstrijd voor den Bond niet telde, omdat J.V.C. te goeder trouw geen scheidsrechter- fomuliertje had doen invullen. Kolhorn zag hierin een kans om den uitslag te doen veranderen. Dit is hun echter niet mogen gelukken. Ook ditmaal kwam J.V.C. zegevierend uit het strijdperk. Met 1—0 wis ten zo Kolhorn er onder te houden. Over den wed strijd zelf zullen we maar niet te veel schrijven. Van beide zijden werd veel te forsch gespeeld, zoo dat do scheidsrechter genoodzaakt was, verschillen de waarschuwingen uit to declcn. Do J.V.C. adsp. gingen op den goeden weg voort en klopten H.R.C. d in Den Helder met 2—0. Waar moet dat heen, jongens. Niet to veel praatjes krij gen, hoorl CALLANTSOOG. Callantsooq 2—H.R.C. 7, 1—7. Zondag j.1. fungeerde Callantsoog 2 als gastheer van II.R.C. 7 uit Den Helder. C. wint den toss en verkiest tegen clcn wind te spelen, hetgeen o.i. een totaal verkeerde keus was. H. trapt af en voortdu rend wordt op dc C. helft gespeeld. Dank zij het goede werk van den kleinen C.-keeper gaat de rust in niet oen 2—0 voorsprong van H. Na rust blijkt terstond het verkeerde van de doel keus. Inplaats dat C. flink kan aanvallen begint dc vermoeidheid door het stugge verdedigen van voor de rust een woordje mee tc spreken. Het spel golft eerst heen en weer, maar allengs komt II. weer in den aanval. Eerst als H. met 00 leidt, weet C. de eer te. redden (16). IJ. doelpunt dan nog éénmaal, waarmee het. einde komt van dezen zeer slecht ge- speelden wedstrijd (1—7). Volgende week staan cr twee uitwedstrijden op het programma. C. 1 gaat Succes 4 bekampen, terwijl C. 2 in Julianadorp gaat spelen J.V.C. 3. Voor beide elftallen ongetwijfeld een moeilijke taak. BREEZAND. A.D.O. I—C.J.M.V. A.D.O. pakte in den wedstrijd tegen C.J.M.V. van Enkhuizen dadelijk goed aan, was voor de rust over wegend sterker en had met de rust door een goed en productief combinatiespel reeds een 50 voorsprong. Even voor de rust kreeg C. J.M.V. een goede kans om een tegenpunt tc maken, toen een strafschop werd toegekend. Deze werd echter op uitmuntende wijze door den A.D.O.-kceper gehouden. Na de rust zette C.J.M.V. er alles op om «le eer te redden en na ongeveer twintig minuten kwatn het le legen- punt. Kort daarop scoorde A.D.O. een zesde doelpunt De invallende duisternis kwam het spel niet ten goede. C.J.M.V. zag kans nog twee doelpunten te ma ken, waarvan het laatste uit een mooien kopbal van den middenvoor ontstond. Eindstand dus 63. R.K. VoetbaL Terwijl het eerste elftal in Den Helder speelde, hield het twee elftal van R..B. een wedstrijd op eigen veld tegen dc adspirantcn. Wel was bet tweede, zoo als het ook behoort meestentijds sterker, maar toch kreeg het een kleine nederlaag van de jongeren te sliken. !"it een van de vele doorbraken der adsp. kwam na de rust een doelpunt. Grootmoedig had het tweede voor de rust geen gebruik gemaakt van een strafschop, en tot ccn gewoon doelpunt kwam het niet, zoodat dc adsp. met 1—0 wonnen. N.A.S.B. Voetbal. Het eerste elftal van de R.R. speelde voor (1e com petitie van den Arbeiders Sportbond een wedstrijd tegen het tweede elftal. Al ging het spel In de eerste helft, toen het tweede elftal den wind mee had, ta melijk gelijk op. het eerste was productiever en had niet de rust reeds ertn 30 voorsprong. Na de rust waren de aanvallen on het doel van het tweede zeer talrijk, De achterhoede hield wel lang stand, maar de voortdurende druk, die het eerste uitoefende, had tot gevolg, dat een der backs van het tweede den bal in eigen doel trante. Een volgend doelpunt ontstond, toen de keeper wat ongelukkig uittrapte en de hal al achter zich zag liggen, voor hij weer od z.'n nlaats was. Nog eenmaal werd hij gepaleerd en zoo kwam het einde met een 60 overwinning van het eerste elftal. K-N.V.B.'ERS IN NOORDHOLLAND. Tweede klasse. De tijding van Alcmaria's overwinning in Utrecht op D.O.S. (31) is een blijde tijding en verrast ons. Eerlijk gezegd men heeft het uit onze beschou wing van SuccesAlcmaria kunnen opmaken wa ren wc voor de achterhoede bang. I)c Alcmarianen staan nu keurig op de derde plaats. Er is nog zoo wat gebeurd, Zondag. O.V.V.O. toch werd in eigen home door Kinheim geslagen (32), waardoor de si tuatie in eens andei's is geworden. Blauw Wit, dat met 30 van Hercules won, is nu gelijk gekomen met O.V.V.O., met Alcmaria op de hielen. A.F.C. remde O.S.V. (2—2), zoodat Oostzaan iets achter blijft. Hilversum werd door de hekkensluiter B.F.C. ver rast (1—3). De stand luidt: O.V.V.O. 8 5 1 2 18-11 11 Blauw Wit 8 5 1 2 23—17 11 Alcmaria 8 4 2 2 22—11 10 O.SV. 8 4 1 3 19-24 9 D.O.S. 7 4 0 3 18—16 8 Kinheim 8 3 2 3 22—17 8 A.F.C 8 3 1 4 18-17 7 Hilversum 8 3 0 4 20-21 6 Hercules 7 1 2 4 12—22 4 B.F.C. 8 2 0 6 10—25 4 In 2B is Z.V.V. er nu heelemaal uit. De 1—0 neder laag tegen Zeeburgia neemt alle illusies weg. 't Gooi pikte de eerste plaats in door een 3-2 zege op West-Frisia. Andere uitslagen zijn: Blocmcndaai Vclox 3—2; W.F.C.—E.D.O. 3; T.O.G.-Spartaan 21. Dat bewijst wel dat cr onderaan spanning heerscht. Door deze resultaten zijn W.-Frisia en Spartaan elk met 5 punten voorloopig hckkcsluiter. De kopgroep is: *t Gooi 9 4 3 2 17—14 11 Zeeburgia 7 4 2 1 16-9 10 Z.V.V. 8 4 13 1513 9 GYMNASTIEK. WEST-FRIESLAND WINT. Verrassing. Tot veler verrassing heeft West-Friesland Zondag to Hoogkarspel de gymnastiekwedstrijd van Hol lands Noorderkwartier gewonnen De W.F.-dames wonnen met 656K tegen 653K; de W.F.-heeren met 790 tegen 781. Bij beide geslachten was de beste evenwel aan de zijde van H.N.K., mej. G. Snooij f98) en J. Molenaaf (12714), hadden de hoogste personeele aanteekenin- gen. Voor H.N.K. kwamen uit de dames: J. Blankman, T. Metselaar, A. de Graaf, P. de Jager, J. Swart, M. Kossen, C. v. Eeten, M. Plantinga cn G. Snooij. En de heeren*. W en J. van Hout, P. Langedijk, A. Langereis, K. Waiboer, K. Kossen, A. Nottelman B. Hofman, J. Molenaar. De jury bestond uit: J. Hop, Haarlem en A. de Jong, Amsterdam. SCHAATSENRIJDEN. BOND VAN IJSCLUBS IN NOORD HOLLAND. Bestuursfuncties verdeeld. We vernemen, dat de bestuursfuncties als volgt zijn verdeeld: Mr. C. P. Eecen Gz., Oudkarspcl, voor zitter; A. van Reencn, Bergen, vice-voorzitter; H. G. Rijs, Warmcnhuizen, eerste secretaris; Jhr. H. van Forecst, Heiloo, tweede secretaris; G. K. Oud, Pur- merend, penningmeester. Het moet in de bedoeling liggen van het bestuur van den Bond van IJsclubs om op de in December te houden algemeene vergadering voor to stellen voor de leden een ongevallenverzekering te sluiten in denzelfden geest als bij den IJsbond Hollands Noorderkwartier De kosten moeten ongeveer 7V^ ct. per week bedragen. Zooals men weet betaalt men bij den IJ.H.N. 15 cent per persoon. Het verschil tussehen in- en verkoop van de verzekering (in dit geval ongeveer 7Vfe ct. per persoon) vloeit in de kas van den IJ.H.N. KOEfi R A S JULIANADORP. Uitvoering van de Harmonie „Kunstzin" de Tooneelvereenigintj „Kunstmin" en van „De Kunstzin Band." Zondagavond gaf de Harmonie „Kunstzin0 een uitvoering, onder leiding van haar directeur, den heer J. van Glabbeek, in de zaal van het café „Prins Hendrik", van den heer A. Kossen. Zooals we reeds mededeelden, werd 't seizoen hiermede geopend, en het was wel een opvallend feit, dat de zaal door een groot aantal aanwezigen was bezet. Men had er zeker de lucht van gekregen, dat er dezen avond een subliem programma zou worden ten beste ge geven. Maar hoe dat dan ook zij, het doet prettig aan, wanneer er veel belangstelling is. Om 8 uur opende de voorzitter, de heer C. W. de Graaf, de bijeenkomst met een woord van welkom, zetten uiteen waarom of er aan de donateurs geen afzonderlijke uitnoodiging meer was verzonden, noodigde allen uit om donateur te worden, want finantieelo steun is altijd welkom, omdat instrumen ten en wat daarmede annex is, altijd een groote post aan uitgaven vordert. Met den wensch dat ieder een plezierige avond zal hebben, wordt een aan vang met het muziekprogramma gemaakt. Dit be stond uit een zestal nummers, en wij mochten con- stateeren, dat do weergave, de vertolking ervan, zoo wel wat ieder stuk afzonderlijk als het geheel pri ma in orde was, zoodat het begin van dezen avond, reeds goed was, maar dat mogen wij er wel bij zeg gen, daar staat de directeur wel borg voor, dat er als er muziek gegeven wordt, iets goeds ten gehooro wordt gebracht. Hierna werd pauze aangekondigd, cn het toonecl in orde gemaakt voor dc tooncclver- eeniging „Kunstmin", die onder regie van den heer L. Tigchelaar opvoerde het tooneelstuk in drie be drijven „Jan Ongeluk". Onder de goede leiding voor noemd, werd ook dit werk op uitstekende wijsje weer gegeven, en meermalen werd een lachsalvo aangehe ven, bij hot zien en hooren van do een of anders scène, welke tekens de hoofdfiguur ten deel viel, al meende hij dan, dat hij het er nu eens knap had afgebracht. De opvoering hiervan was uitstekend, cn degenen uit onze huurt of verder weg, die nu niet aanwezig waren, roepen wij toe, kom dit zien, als het weer ver toond wordt, want naar verluidt zal het weer spoedig opgevoerd worden, nl is het dan voor een andere ver- eeniging. Aan het einde een welverdiend applaus en de 00r7.itter van „Kunstzin" zoide den regisseur cn leden van „Kunstzin" dank voor hunne welwillende medewerking Derde klasse. Dat hebben die Alkmaarsche Boys hem heel kra nig gelapt, daar tegen Hollandia (2—1). De betceke- nis van deze prestatie wordt vergroot door het ge lijke spel van Volewijckers tegen Assendelft (2—2). Helder won met flinke cijfers van een zwak K.V.V. H.B.C. haalt op, voorspelde onze Hcldcrschc correspondent cn ziet, na de 2—2 in Hoorn werd Meteoor in Amsterdam met 41 geslagen! De stand is nu: Volewijckers 7 5 1 1 22—13 Alkm. Boys 8 4 3 1 23-11 Helder 7 4 1 2 23—16 Hollandia 8 4 1 3 20-17 II.R.C. 8 2 3 3 16—16 Assendelft 8 2 3 3 19—22 K.V.V. 7 2 2 3 11—16 Meteoor 7 I 2 4 14—25 Zaandijk 8 1 2 5 16—19 Vierde klasse. In de vierde klasse is het er van langs gegaan! Andijk heeft Texel klop gegeven (3—2). Het schijnt er niet erg zachtzinnig toegegaan to zijn. Zeven Texelsche zonen bereikten hinkend de boot, aldus vernemen we Uit Den Helder. Succes kon onmogelijk langs Vlottes komen. Schagen heeft met de verdiende 32 overwinning op de Wieringers een beste beurt gemaakt, waarvoor haar een felicitatie toekomt. Ook B.K.C. heeft met 3—2 gewonnen van één der leiders. N. Niedorp kon het nl. niet klaar spelen in den Polder. Meenden we dat aan Texel-Succes, dat a.s. Zon dag op Texel gespeeld wordt, alle luister was ont nomen, 11a Texel's nederlaag te Andijk heeft Suc ces de hoop nog lang niet op te geven. Alkmaar won van Vrone (21). Texel 8 5 2 1 26-10 12 Alkmaar 8 4 2 2 15-15 10 N. Niedorp 7 4 1 2 16—10 9 Sparta 8 3 2 3 19—19 8 Andij'k 8 4 0 4 22—23 8 Succes 7 3 1 3 2213 7 D.T.S. 8 3 1 4 18-25 7 B.K.C. 6 3 0 3 10-13 6 Vrone 8 0 1 7 11-33 1 Toen werd dc dansvloer in orde gemaakt, en on derwijl had de uit elf leden bestaande „Kunstzin- Band" zich voor het geven van de balmuzick op het podium geinstalleerd. Dit was weer wat nieuws, maai goed nieuws en op de muziek van dezen band, danste inen cr lustig op los. Men kon ook tegelijkertijd een of ander bekend wijsje meezingen, want het geheel was la Kovacs of hoe men het ook wil noemen cn zelfs was er een Bob Scholten in spé bij. U kunt zich indenken dat het op deze manier een vroolijke boel was cn dat er ruimschoots genoten is. Tot het uur van sluiten heeft men zich uitstekend geamuseerd cn ook hier willen wij aan toevoegen: de Kunstzin band die thans haar entrée heeft gemaakt, zal, in dien zij zoo doorgaat, zeker carrière maken, en het zou ons niet verwonderen of zaalhouders enz. zullen tergelegenertijd met haar een overeenkomst aangaan Het was een mooie avond. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd aan den Duinkant een liefhebber van een versch konijn tje gesnapt, die zijn bedrijf op moderne wijze uit oefende, n.1. per auto. Toch was hij niet goochem genoeg, want de heer Vroom nain hem zijn geweer en patronen af, zoodat er niet meer te schieten viel of het moet met spek geweest zijn. ANNA P AU T.OW N 4 BREEZAND. R.K. Tooneel. De heer J. van Grieken kon Zondagavond een volle zaal welkom heeten, toen de R.K. Tooncclvereeniging een opvoering gaf van het blijspel in drie bedrijven: „Dc verjongde Professor". Zijn welkom gold in het bijzonder pastoor Verhoef!, van wien het op hoogf-n prijs werd gesteld, dat hij zooveel moeite had gedaan om dezen avond vrij te maken, zoodat hij aanwezig kon zijn. Spr. voorspelde, dat het een avond van lachen zou worden en kreeg ten volle gelijk. Er is veel en hartelijk gelachen. Daar gaf het blijspel ook alle aanleiding toe. Het gegeven was in 't kort: Een professor meent een verjongingsmiddel gevonden te hebben en zal nu zijn studiën elders voortzetten. Zijn huisknecht weet iets van professors geheim af cn wanneer nu onverwachts een neef, een stuurman, tij dens de afwezigheid van den geleerde, komt logee ren, denken do gedienstige en z'n vrouw, dat de pro fessor het middel op zich zelf heeft toegepast cn trij verjongd is teruggekeerd. Terwille van een wtyl denschap laat de zeebonk hen en anderen in dien waan en de grond voor allerdolste situaties is ge legd. Dan moet hij, de zeeman, natuurlijk, ook spreek uur houden. Onbedaarlijk is er gelachen om de manier, waar op hij zich daar doorsloeg. Maar niet minder om den dienstknecht en zijn vrouw, die gedronken had den uit een fleschje, dat aan den vermeenden pro fessor toebehoorde en dachten nu ook jong to zul len worden, maar tot de ontdekking kwamen dat ze wonderolie hadden ingenomen. Aan vlotheid, een eerste vereischte voor een blijspel, mankeerde het niet daar ecnige der hoofdpersonen een rol hadden, die voor hen als geknipt was, kwam het stuk over het geheel goed tot zijn recht. Het trio Snaphaan uit Don Helder hield cr de vroolijke stemming tijdens de pauzen in en zal dat zeker bij het gezellig samenzijn, dat op de uitvoe ring volgde, wel niet minder hebben gedaan. W I E RIN GE N Zaterdag werd door de fa. N. Koom haar geheel verbouwde zaak heropend. Deze zaak heeft wel een grondige verandering ondergaan. Niet alleen de win kel, doch ook de geheele woongelegenheid is niet meer te herkennen uit den ouden toestiyid. Het ge bouw heeft een geheel nieuwe voorgevel gekregen en de bovenverdieping is voor ook ingericht tot woning. De winkel zelf ziet er wel bijzonder smaakvol uit en we durven zeggen, kan wedijveren met de mooiste stadszaken. De bakkerij is de oude gebleven cn pro duceerde voor deze gelegenheid wel veel bijzondere lekkernijen. Aan luxe ontbreekt het niet. De fa. Koom ziet dan ook vol goeden moed de toekomst in. Dat onze inwoners met dc zakenmcnschen medele ven, bleek wel uit de zcor groote belangstelling bi; de opening en uit de schat van bloemstukken welke werden aangeboden. De uitvoerders en de ontwerper van dit werk kun nen mede vol trots op de resultaten neerzien. En ook wij wenschcn vanaf deze plaats de fa. Koorn veel succes toe in do toekomst. Benoeming van Kerkeraadsleden. Het Kiescollege der Hervormde Gemeente te Oosterland heeft den heer S. Koorn J.Vz. benoemd als diaken en de aftredende heeren II. Bakker Jz. en J. Hegeman Jz. herbenoemd als ouderling en diaken. ZIJ RE OUDESLUIS. Vrijdagavond vergaderde in het café van den heer J. Kreijger de St. Nicolaascommissie. Waar het re sultaat der ingezamelde gelden, evenals andere ja ren bevredigend genoemd kan worden, werd beslo ten het St. Nicolaasfeest te houden op Zaterdag middag 1 Dec. St. Nicol »as zal verzocht worden dit feest dan persoonlijk te bezoeken, terwijl de heer H. C. Vethman uitgcno'jdigd zal worden een voor stelling te willen geven met de poppenkast Voor dc kinderen belooft het weer een prachtigen middag te worden. DE MAN-DIE WEET. Wederom houdt het geheimzinnige vlieg tuig boven Noord-Scandinavie de gemoe deren bezig. In onderstaand artikel ge ven wij eenige belangrijke nieuwe ge zichtspunten. Nu denderen de motoren weer boven de arctische winter. De Lappen kruipen angstig uit hun tenten aan de Finsche Noordkust cn staren in de donkere nacht, zien hier of da«r een lichtpunt opdoemen. Daar beweegt zich iets aan de hemel! Niets, slechts een vallende ster. Maar ginds, neen die lichtvlek staat stil. En toch zweeft er een reuzenvogel in de lucht Men hoort hem, het geluid verzwakt voortdurend en houdt tenslotte op. „De „vliegende X" zweeft voorbij net als op de eer ste dag precies zoo mysterieus, even snel en spoor loos. Een militair station te Bcrlerag, ccn schippersdorp aan de Noordkust, heeft zoo juist dc autoriteiten me degedeeld, dat het het vliegtuig gehoord heeft. Vier nachten achtereen heeft men de „vliegende X" ge observeerd. De autoriteiten hebben hun sceptisch standpunt verlaten, dat zij nog vorig jaar innamen, toen men de verhalen over het geheimzinnige vliegtuig ont sproten achtte aan het verwarde brein van de een zamen. Maar men begon dit jaar alles te verzamelen wat men over do wondermachino gehoord had. Er waren Lappen, die zelfs op klaarlichten dag vier moderne machines in het hooge Noorden gezien hadden. Er waren berichten van de Zweedschc, Noorsche en Fin sche grenzen. En steeds meer nieuwe berichten ko men binnen. In de herfst bouwde men radiotoestellen voor ver schillende golflengten in de stations aan de Noord kust De ambtenaren in deze eenzame streken wer den van goede verrekijkers voorzien, want er was ook sprake van een schip, dat ver voor de kust lag en dat de koers van de „vliegende X" aangaf. In die eerste nachten zag men niet alleen het ge heimzinnige vliegtuig, maar men hoorde ook radio berichten, die eenigszins verwarrend zijn voor hem, die de sleutel niet kent, maar radioteekens van het vliegtuig voor een of ander station en van het sta tion voor het vliegtuig moesten zijn. Maar wat heeft men aan do observaties, wanneer men deze niet kan verklaren? Eenige weken geleden kwam een man vanuit het hooge Noorden naar Oslo. Hij kwam met een jour nalist in aanraking en aangezien hij veel in Noord- Noorwegcn gereisd had, lag het nog al voor de hand, dat hem de vraag gesteld werd, of hij ook iets van de „vliegde X" afwist. De man zei meesmuilend: „Ik niet, maar bel eens over vijf dagen do 6de di visie to Ilastad op" Te Ilastad ligt een groot militair station. Men belde op en het bleek inderdaad, dat den vorigen nacht het station gealarmeerd werd voor do „vliegende X". Tien dagen later noemde de mysterieuze man een ander punt en weer klopte het. Hij scheen aile posities vooruit te weten. Men begon alle posities, die men kende op de kaart aan te stippen. Toen kon men interessante conclusies trekken! De journalist zocht zijn kennis op, wiens adres hij geheim hield en vertelde hem wat hij wist. De geheimzinnige bekeek de kaart aandachtig cn lachte niet meer. „Luistert U eens", zeide hij toen eenigszins nerveus, „dat gezoek bevalt me niet Geeft U die geschiedenis op. Ik bied 3000 kronen con tant, wanneer U zich die zaak uit het hoofd zet. Zwijgt U over alles. U weet niet waarmee U zich bemoeif De journalist weigerde. Maar toen hij drie dagen later den vreemdeling weer wilde opzoeken was de ze verdwenen. Post moest gezonden worden: 534 poste restante Saloniki. In vroegere gesprekken had hij laten doorsche meren dat er bijv. een niet-Europeeschc mogendheid zou kunnen zijn, die een steunpunt hier boven van veel belang zou achten. Indien men aannam, dat :n dit hooge Noorden een geheim vliegveld bestaat waarheen men steeds heen en weer vliegend munitie, geschut en andere voorwerpen zendt, dan zou alles betrekkelijk eenvoudig worden. Welk land? Maar de geheimzinnige had weer aangeraden niet te nieuwsgierig te zijn. De man wist meer over de „vliegende X" dan Iemand anders in Europa. Thans zit hij le Saloniki en zwijgt Intusschen probeert men meer licht in het mysterie te brengen. ALKMAAR. 24 November 1934. Op de heden gehouden Botermarkt werd 7077V4 cent betaald. Kipeieren (groothandel) f 3—5.30 en Eendeieren f 3. ALKMAAR, 24 November 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 paard f 90; 3 melkkoeion f120 —160; 11 nucht. kalveren (slacht) f 5—13, 28 schapen vette f 12—15 en overhouders f 8—11; 6 schrammen f 12—18; 13 biggen (10 weken) f 6—9; 2 bokken en geiten f 2—7. ALKMAAR. 24 November. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer 80.000 kipeieren: 56—58 Kg. f 4.60—550, 58-00 Kg. f 55.50, 60-62 Kg. f 5.30—5.60. «2-64 Kg. f 5.40-5.80, 64—G6 Kg. 1 5.60-5.90. kleine eieren 3.60 4.50. 14.000 cendeieren f 3 per 100 stuks. MEDEMBLIK, 24 Nov. Roode kool f 1.20-1.30, gele kool f 1„ wortelen f 0.60 —0.61, per 100 Kg., uien f 1—1.15 per 50 Kg., bloem kool i 3—3.80 per 100 sfuks.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7