De Langendijker Groentenveilingen. U Het verloop op de veilingen was weer slecht. - Geen uitvoer. Groo- te ontevredenheid in tninders- kringcn over de houding van den Minister. - Geen kooplust. - Wei nig aardappelen aan de markt. - Nochtans lagere prijzen. - Idem Tomaten. Aanvoer andijvie. - De meeste uit de hand verkocht. - Mnider aanvoer bloemkool, lage re prijs. - Zeer slecht voor de ver schillende koolsoorten. - Een ge deelte is weer onverkoopbaar, zoo als roode en gele. - Weinig gewo ne witte kool. Doensche witte in de plaats voor zuurkool. - Veel te lage prijzen. Uien loopen achter uit in prijs. - Druiven. De Langendijker tuinbouw verkeert in grooten nood en het verloop op onze groote groentenveilin gen in do afgcloopen week zal wel haast in staat zijn, om de bouwers tot wanhoop te brengen. Door de onmogelijkheid van uitvoer van eenigc betockenis en duur de regeeringsmaatregelen nog niet in vol doende male hebben doorgewerkt, om den tuinbouw in te stellen op een toestand van bijna uitsluitend verbruik van de geteelde tuinbouwproducten in eigen land, gaat het zoo slecht, dat men zich beangstigend afvraagt wat er van terecht moet komen. Men wacht nu weer met begrijpelijke belangstelling af het resultaat van de besprekingen tusschen de Duitsche en Ncdcrlandsche vertegenwoordigers over de af sluiting van een nieuw clearingsvcrdrag. Dat de Ne- derlandsche delegatie gemeend heeft allereerst aan de orde te moeten stellen de afwikkeling van do oude vorderingen, die op het Sonderkonto van do Ned. Bank en op hot Zwlschenkonto zijn gestort heeft ongetwijfeld op onze tuinders een goeden in druk gemaakt, beter dan de houding van den Mi nister van Economische Zaken n.a.v. do opmerkin gen van verscheidene Tweede Kamerleden aangaan de de bekende clearing-overcunkoinst ln het Or gaan van de Veilingen in Nederland wordt het be paald onbegrijpelijk geacht dat de Minister opnieuw en nog wel ten stelligste ontkent dat van overheids wege onvoldoende op het risico van den export naar Duitse hl and zou zijn gewezen. In alle vakbladen, van welke richting en uit welke branche ook, is ten krachtigste geprotesteerd tegen de medcdecling van den Minister aan de Handelspolitieke Commissie uit de Tweede Kamer in het begin van October: dat de exportours het risico van den uitvoer naar Duitsch- land kennende, toch den export naar dat land heb ben vergroot Moge de toestand spoedig opgeklaard ifjnl Over 't algemeen waren do prijzen van de ver schillende producten weer slecht, en dit terwijl do aanvoeren, betrekkelijk gesproken, nog gering wa ren. De stemming was weer alles behalve opge- it de OMGEVING NIEUWE N1 EDO RP Tooneelwedstrijd. Zondagavond j.1. heeft het Departement Nieuwe Niedorp van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen haar tweede wedstrijdavond in de Prins Mau- rits gehouden. Wederom was de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld met belangstellenden. Op het tooneel van den strijd verscheen thans „Ormenio" van Anna Panlowna met: „Bergopwaarts", tooneelspcl in drie bedrijven van Scheffer. De naam welke Ormenio bij het laatste optreden tilhier heeft achtergelaten, was oorzaak dut ook nu de verwachtingen van het publiek wederom hoog gespannen waren. Met de grootste aandacht werd het geheele spel gevolgd en het daverende applaus na elk bedrijf was wel het beste bewijs dat het publick niet in haar .verwachtingen is teleurgestold. Het is wederom do taak der Jury over het geheel een deskundig oordeel uit te brengen, en wagen wij ons niet aan critick. De tooneclaankleeding werd verzorgd door de fa. E. Brouwer alhier. Hoewel over het algemeen het publiek zeer rustig was. is een verzoek aan enkele jongelieden achter in de zaal, om een volgende keer op wat minder kra kende wijze van hun stoelen gebruik te maken, toch vrij zeker op zijn plnuts. Tot slot een geanimeerd hol, waarvan de muziek ons «chter in alle opzichten niet geheel kon bevre digen. W I ERINGEN Het was J.1. Zondag weder een succesvolle dag voor de muziekverecniging „Harmonie". Op den avond voor gehuwde kunstlievende leden, was de vorige Zondag de zaal flink bezet, deze avond was de opkomst in Concordia geweldig, tot in de uiterste hoeken zat of stond men, de doorgangen waren tot minimum-breedte teruggebracht, tot zelfs dc venster banken werden benut voor zitplaats. Om oen overzicht te geven van het gespeelde, zou slechts een herhaling zijn van de vorige <veek, alles liep vlot van stapel, zoowel de muziek als het too- neelstuk, hetgeen onder ademlooze stilte werd ge volgd. Toen cenige malen gehaald was, trad de heer C. Gorter naar voren om den auteur van het tooneol- stuk, den heer C. J. Boskor, dank te brengen na mens Harmonie voor het vele werk verricht, om dit boeiende drama samen te stellen en bood namens Harmonie en de tooneellisten een keurige bloemen mand aan, hetwelk door den heer Bosker dankbaar werd aanvaard. Er werden nog een viertal bloemstukken uitge reikt; namen werden niet genoemd, waarschijnlijk wilden deze bewonderaars hun (haar) namen geheim houden, het waren dc dames mej. Gr. Bosker, welke twee bouquotten werden aangeboden, tevens mevr. M. Asjes—Maars en mej. K. Luijt Jnd. Mej. Gr. Bos ker stond een van de haar aangeboden bouquotten af aan de kleine kleuter, Micke Kort, welke ook een rolletje vervuld had. Dat al deze hulde dankbaar werd aanvaard, behoeft nauwelijks gezegd te worden. Alles tezamen, kan Harmonie terugzien op prach tig geslaagde avonden. Evenals vorige week, werd met een zeer gezellig bal besloten. Distributie van Rundvleesch ln blik. Gelijk bekend, is de prijs van het rundvleesch in blik verlaagd geworden. Deze verlaging is Maandag J.1. ingegaan en bedraagt 10 cent per blik, zoodat thans voor het vleesch f 0.25 moet worden betaald. De verstrekking van blikvlecsch zal voortaan ook wekt, wat wel het best hieruit bleek, dat bij dezen geringen aanvoer er bijzonder weinig kooplust was Er zijn reeds kooplieden, anders behoorende tot dc beste afnemers der ter markt aangevoerde tuinbouw producten, die niets meer koopen. Het zal dus. voor bet scheppen van een betere verkoopmogelijkheid, zeer noodzakelijk zijn, dat een afdoende, betrouw- burc regeling wordt getroffen in zake de Duitsche betalingen, daar de moeilijkheden, ten aanzien daar van gerezen, een groot struikelblok vormen voor het scheppen van betere toestanden op onze bekende veilingen. Aardappelen kwamen er maar weinig, omdat veel uit de hand wordt verkocht. De prijzen liepen helaas nog achteruit. Voor blauwe Eigenheimers werd 2.50 2.G0 betaald; enkele partijtjes van prima kwaliteit konden nauwelijks dc 2.90 halen. Friso werd meestal voor 2 k 2.10 verkocht; zelden kwam een prijs van f 2.30 tot f2.40 voor. Robijn werd voor f2.00 ver kocht. Ook tomaten werden nog slechts bij kleine par tijtjes geveild en toch waren de prijzen slecht; ruim f 0 voor do mooiste en van dc beste kwaliteit, ruim f4 voor C en de minimum-prijs van f2 voor CC. Wat de peen betreft, voor slechts enkele partijen grove, prachtige sortccring en goede kwaliteit werd rl—1.30 betaald, afwijkingen noteerden 70 tot 80 ct., terwijl kleine over 't algemeen niet meer dan 00 ct. opbrachten. Slecht was de stemming ook voor bieten; moojc kleine van beste kwaliteit werden voor f 1.40f 1.70 verkocht, middelsoort voor 60—80 cent en grove voor 40—60 cent. Andijvie werd voor f 1.30 verkocht. De meeste komt echter niet aan de veiling, ofschoon ze over 't betaalkantQor bij uit-de-hand verkoopen moet worden betaald. Do laatste dogen was de handel vrij leven dig; gemiddeld bracht ze 1 cent per struik op. Do aanvoer van bloemkool was geringer, de kwa liteit beter, doch de prijs lager dau de laatste weken. Eerste kwaliteit werd voor f35 verkocht, bijzonder mooie partijtjes golden tot ruim f6, lichte f 1.702^0. Droevig was het ook gesteld met do verschillen de koolsoorten. Eiken dag draaiden partijen door, die den minimum-prijs niet konden opbrengen. Voor eerste soort roode kool van ongeveer 3 pond werd f2 tot f2.40 gemaakt met een zeldzame uit zondering tot f2.00; voor iets zwaardere tot 2 kilo fl.60—f 1.80 en do grootore f 1.10f 1.40. Tweede kwa liteit, maar toch heel goede kool, bracht, voor zoo ver zo verkocht werd flfl.20 op. Aangevoerd wer den 30 spoorwagens. Gele kool van 1—2 kilo werd voor f 1—1.40 ver kocht; voor zwaardere werd slechts f 1 gemaakt; een gedeelte ls echter onverkoopbaar en draait door. Vor tweede soort, indien verkocht, wordt f 1 ge maakt Gewone witte kool werd sporadisch aangevoerd. De kwaliteit er van is over 't geheel slecht. Besteed wordt f0.60—1. Do grootc Deensche witte wordt in plaats daarvan voor de bereiding van zuurkool ge kocht ZIJ brengen f 1.20—f 1.40 op. kleinere f 0.70 f 1. Uien deden het al slechter, hoewel de aanvoer niet te groot was. Voor grove wordt nog de minst slech te prijs betaald, nl. f 2.20—f2.50; middelgroote brach ten i22.20 op, drielingen f 1.20—1.60 en nep, die er maar weinig meer is, f 1.70—2.20. Alicante, druivensoort, in geringe mate aange voerd. werd voor f20.50—27.50 verkocht Kassnijboo nen brachten f35 op. kunnen geschieden aan landarbeiders, welke thans als zoodanig wekzaam zijn. Voor gezinnen van meer dan 6 personen wordt het aantal kilogram-bussen dat betrokken kan wor den met Ingang van 26 November verhoogd van 2 op 3 kilogram-bussen por weck. Besmetteliike ziekte. Te Den Oever is een geval van de besmettelijke ziekte dyphteritis geconstateerd. DEN OEVER VIschdieven fjesnapt? Bij de Rijksveldwacht te Den Oever kwamen den laai sten tijd klachten binnen van visschers, dat bot- netjes zouden zijn ontvreemd en dat onbevoegden de visch uit andermans want haalden. De beide al hier gestutionneerdc Rijksveldwachters, De Jong en Kloprogge, hebben na gedurende den geheelcn Za terdagnacht op post te hebben gestaan, de hand ge legd op zekeren de B. en v. d. K., beiden alhier woonachtig, die op verdachte wijze met een bootje in het nachtelijk duister zich hij het vischwant nabij de sluis ophielden. Toen de hecren aan den kant kwamen, werden zij aangehouden, doch niets kon worden bewezen, dat de zich in het bootje bevin dende visch afkomstig was uit andor dan eigen want, zoodat proces-verbaal niot kon volgen, al waren de aanwijzingen sterk tegen het tweetal. Men zij ge waarschuwd. De politiedienaren zijn op hun qui vivel ZIJ PE OUDESLUIS. Zondagavond J.1. gaf „Onze Zangvereeniging", on der directeurschap van den heer A. J. Hoogvorst haar eerste openbare uitvoering in dit seizoen. Het programma bevatte 9 nummers. Twee daar van zong net vrouwenkoor. Als men ziet hoe weinig heerenleden er zijn, staat men versteld hoe goed deze hunne partijen ten gchoore brengen. Alle num mers werden uitstekend uitgevoerd. De oudere, ge trouwe leden der zangverccniging zongen met ani mo. Hun komt een afzonderlijk woord van hulde toe. Dc verccniging verdient, dat vooral meerdere heeren haar steunen door lid te worden. Door het gemengde koor werden ln het bijzonder Zomermorgen on 't Gelukskind heel mooi vertolkt. Het vrouwenkoor bracht Barcarola en Avond-Can tate. Do dames zongen deze stukken met vuur. Het laatste nummer: „Kunstenaarsleven", oogstte als steeds een dankbaar applaus en vormde een juist gekozen slotnummer. Na do pauze kwam een operette in Mn bedrijf: „Het wonder van Papendam". De aankleeding der medespelenden was zeer aantrekkelijk en goed. Dc vervaardiger der coulissen, de heer C. de Graaf (die ook medeapoelde als „gids"), legde daarmede dub bele eer in. Wat een vlot gezongen en gespeeld stukje was dit. Het talrijko publiek was terecht opgetogen. Leden en directeur verschaften het publick een op hoog peil staande avond. Wat een inspanning »s daaraan besteedt Ook do dansmuziek, die do pauzen vulde en lafcr de aanwezigen nog langen tijd boeide, was heel goed. ST. MAARTENSBRUG. Zondagavond hadden wij het genoegen een uitvoe ring hij te wonen van de gyinnastickver. S.S.S. en D.I.N.D.U.A. onder leiding van den heer C. Met, in het lokaal van den heer Kossem Te ongeveer half 8 ging het scherm voor de eerste maal op en stond da veroeniging keurig opgesteld, om de aanwezigen een hartelijk welkomstlied too te zingen. Vervolgens werd een mooi en afwisselend program ten beste gegeven. De meisjes en jongens hebben zich met do vrije oefeningen en die op het paard en de brug in veel opzichten weer heel goed van hun taak gekweten. Heel aardig om te zien was ook het ballet voor meisjes en het solodansjc voor 2 dames. De uanklecding was uiterst keurig. Van de da mes hebben wij bovendien enkele goed uitgevoerde oefeningen a.d. brug gezien. Jammer dat de verccni ging eenige van haar beste krachten, wegens ver trek en andere omstandigheden heeft moeten missen. Voor liet werk van de heeren hebben wij niets dan lof. Vooral de oefeningen aan het hoogrek werden buitengewoon goed uitgevoerd. Voor afwisseling werd ten beste gegeven: Los van do mannen, voordracht en De gevolgen van een kics- pijndock, tooncclstukje, in één bedrijf. Uit het dave rend applaus, dat beide stukjes ten deel viel mogen wij zeker wel afleiden dat velen van het publiek genoten hebben. Een mooi en waardig slot was het ballet, dat uit gevoerd werd door eenige keurig gccostumccrdo da mes. Vroegen wij er nog bij dat de heeren Koning en Manneveld voor dc begeleiding en opgewekto muziek zorgden en dat do voorzitter na afloop de aanwezigen hartelijk dankte voor dc belangstelling. Het was een heel goed geslaagde gymavond, waarop directeur en leden met voldoening kunnen terugzien. Een gezellig hal tot besluit. LANGEND IJ K Aan de St. Nicolaas-attractie van de Langendijker Winkcliersvereeniging doen niet minder dan 61 win keliers ince. Besloten is, dat op 7 December in Con cordia do prijsuitreiking zal plaats hebben. In de laatste vergadering van de afdeeling Lan- gendijk van den A.N.G.O.B., brachten de vertegen woordiger in het Langendijker Drankweercomité en de afgevaardigde naar de vergadering van de Pro vinciale Commissie verslag uit. Besloten werd 100 Meibladen te bestellen. Nog werden enkele huishou delijke zaken behandeld. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale heeft, ln ver hand met dc hier cn daar naar voren komende klach ten omtrent de kwaliteit der doorgedraaide produc ten, de algemeene voorwaarden vastgesteld, waaraan de te veilen producten moeten voldoen. Aan de vel- lingsbesturen heeft zij daarvan mededeeling gedaan. De producten moeten zijn verseh geoogst,-of in een zoodanigen staat van verschheid verkeeron als met hot oog op dc producten wenschelijk is. Ook moeten zij practisch vrij zijn van hagel-, vorst- of windscha- de, en niet noemenswaardig aangetast door rupsen, insecten of plantenziekten. Verder moeten dc pro ducten oen voldoenden graad van rijpheid bezitten en practisch vrij zijn van teelt- en andere gebreken. Nog moeten zij gesorteerd zijn, verzorgd en ver pakt volgens goed handelsgebruik en van goede kwaliteit. Doorgedraaide producten, die voor veevoer worden verkocht, dienen op een zoodanige wijze te worden stukgestoken of bewerkt, dat het niet meer mogelijk is, ze alsnog te verkoopen voor menschelijk voedsel aan te bieden. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen, is thans definitief besloten dat de verbrande Ned.Herv. Kerk weer opgebouwd zal worden. Door het architectenbureau Kake te Zaandam worden plannen gemaakt voor het slopen en weder- opbouwen van de nieuwe kerk. Maandagavond werd in „Concordia" voor de neu trale jeugdorganisatie een iichtbeeldenavond gehou den, waartoe de welwillende medewerking was ver kregen van do afdeeling Langendijk van den Algem. Ned. Geheelonthouders Bond Door den heer Flint van Krommenie werden de beelden vertoond en toe gelicht. De aanwezige jongeren werden gewezen op den verkeerden invloed van het alcoholisme en werd opgewekt hiermede te breken en de mooie na tuur op te zoeken. Hierbij werd gewezen op het nut tige werk der jeugdherbergen. De wielerclub „Onderling Genoegen" heeft de eerste wedstrijd op home-trainers gehouden. Ge tracht werd een record te vestigen over 1000 M., ver snelling vrij, uitsluitend op weg-matcriaa. De uitslag was: 1. A. Willemse, Schagcn, 43.8 sec.; 2. Jb. Kuiper, Julianadorp. 47,4 sec.; 3. P. van Exter, Bergen, 48,4 sec.; 4 en 5 Kapitein, Wieringerwaard en Strljbis, Woudmeer, 5-4.3 sec.; 6. H. Kuiper, Wie ringerwaard, 55 sec. Door de R.K. Meisjesvereeniging „De Graal", werd in de Meisjesschool een goed geslaagde tentoonstel ling van kleedingstukkcn e.d. gehouden ten bate van de R.K. armen. Er waren ongeveer 250 stuks ingezonden. Voor de tentoonstelling was veel belangstelling. Sjoelen. 15-1-4 1617—1374 11—1—8 1492—1460 12—7—1 1487—1408 13—1 1498-1301 12—7—1 1457—1404 Ingezonden stukken. G. v. RijnKramer A. VisserG. Jonker A. RootP. Koeman A. JonkerJ. Mol J. BleekJ. Bulloopcr Evenals vorige jaren zal met Kerstmis a.s. in do kolfbaan van den heer J. de Bakker een 25 sla gen kolfwedstrijd gehouden worden. De liefhebbers van de kolfsport wachten dus weer een paar genoe- gclijke dagen. Nu de Ned. Herv. Kerk verbrand ls, zal hot Kerstfeest van de leerlingen der Zondagsschool go- houden worden in het gcm. gymnastieklokaal. OUDKARSPEL. De bekende tooncelvereeniging „Jong Leven", re gie do heer II. Slikker, heeft het mooie tooneelstuk in drie bedrijven van Jan Fabricius: „De Dorpsdok ter", in studie genomen. Wij twijfelen er niet aan of het publiek staan een paar mooie tooneclavonden te wachten, zooals wij trouwens van deze verecniging altijd zijn gewend. ZUIDSCHARWOUDE. Naar vernomen wordt, hebben Ged. Staten aan merking gemaakt op de door de meerderheid van den Raad uitgetrokken subsidie aan de Wijkverpleging van dc afd. Langendijk van het Witte Kruis, wolke subsidie 25 cent j>er inwoner bedraagt, tegen 15 cent cn minder in dc andere Langendijker gemeenten. BARS INGERHORN KOLHORN. Naar wij vernemen, zal Ds. Van der Veen 27 No vember in de zaal van Kuiper spreken voor het Departement Kolhorn der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Het belooft een prachtige avond te worden. Het onderwerp zal zijn dc Faust, HKFRnrrnowAAPD Anna Paulowna, 23 Nov. *3-4. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoekt ondergeteekende plaatsing van onderstaand stukje, bij voorbaat mijn dank. Waarde lezers en lezeressen, naar aanleiding van een door mij gevoelde verontwaardiging, ontstaan door de stcunuitkecring, zij bedroeg f 8.50 voor oen huisgezin van 6 personen, hetwelk mij uitgekeerd werd ten overstaan van den Ambtenaar van Burger lijk Armbestuur, Secr. Crisiscomité en Voorzitter van het Crisiscomité. U ziet dus, er kon raad genoeg geschaft worden, maar niets van dat alles. Toen ik om armengeld vroeg naast den steun, werd mij dit geweigerd, op grond van den zoo zeer geprezen minister, die ver ordonneert, dat geen enkele gave naast die van. steun gegeven mag worden. Ten einde raad wendde ik mij tot beide crisis- personaliteiten. U zult dus mijn gemoedstoestand kunnen begrijpen, toen mij dat ook niets opleverde. Dit is de uiteenzetting om u een beeld te geven van den dosperaten toestand. Is u het verder met mij eens, om een dergelijke onmcnschclijkc houding af te keuren van genoemde personen? En zou het dan niet gemotiveerd zijn, als men zich vergreep? Niet tegenstaande het zwaar gestraft zou worden (Do rechtszaken getuigen hiervan). Ik vraag u slechts dit, ten aanzien van steun kunt u direct daar niets aan doen, maar indirect, gezamenlijk te demonstree- ren voor een meuschclijker bestaan wel. Het crisis- comité, dat gij steunt met de beste bedoelingen, be antwoordt niet aan de gestelde verwachting. Maak de heeren, die zich met de bedeeling daarvan be lasten, er op attent, dat bet anders moet. Gaat het niet, keer het dan zelf uit. Men kent in elke wijk, dorp of straat de door crisis zwaar getroffenen wel. Baart het misschien moeilijkheden, om het zelf rond te brengen, richt u dan tot arbeiders of werk- loozencomité. Dit is niet met dc bedoeling er zelf beter van te worden, het moet zijn voor een ieder, waard e moraal behouden dient te blijven. Met deze opwekking teeken ik ARIE GLIM, Molenvaart. VEENHUIZEN. Rij de Ned. Herv. Gemeente alhier ls met alge meene stemmen herkozen als president-kerkvoogd de heer A. Appel, terwijl in de vacature van kerk voogd, ontstaan door het bedanken van den heer C Fluister, is gekozen de heer Jb. Haringhuizen, WIERINGERWAARD Meester van Ham heeft wederom een heel mooi succes te boeken. Zondagavond heeft hij met zijn jeugdige zangklasse een openbare les gegeven in de zaal van den heer II. v. d. Woude. De opkomst was zeer goed te noemen. Bij korte tusschcnpoozen werden een 20-tal liedjes als naar gewoonte heel mooi gezongen. We hoorden ook enkele bekende liedjes van Jacob Hamel, die als vanzelf erg in den smaak vielen. Dc Klepper- marsch moest tenminste door het aanhoudend ap plaus nog eens herhaald worden. We zouden nog meer aardige nummers kunnen noemen, doch dit is niet noodig. Het was alles in orde. Toch willen we nog noemen: Bruidsvaart door de sneeuw, waarbij achtereenvolgens in mooie pakjes ten tooneele verschijnen. Bloemenmeisjes; een jeug dig bruidspaar, de ouders en ook de grootouders. Dit moest ook weer een bisnummertje worden. En dan kregen we zoowaar na de pauze ook nog een tooneelstuk te hooren, getiteld: Lodevicus Knik kebol. opgevoerd door een zestal personen, die met hun allen tezamen ruim 60 jaar oud waren. Het werd gewoon schitterend vertolkt. We kunnen ons voorstellen dat do heer van Ham er buitengewoon veel werk aan heeft gehad, om het zoo te laten ver- toonen, als het hier gedaan werd. Het daverend ap plaus was wél verdiend. Mej. M. Bakker zorgde weer voor pianobegelei ding, waarvoor ze als blijk van waardcering bloemen in ontvangst had te nemen. Meester kreeg van do kinderen een mooi bock, getiteld: Met de K.L.M. naar Indië, waarvoor hij erg dankbaar was. Alzoo maar weer een goedgeslaagde zangles, met een woord van hulde aan den kranigen leider. Tenslotte nog dit. Er zijn slechts enkele jongens bij. Kan dat niet anders? De financieele kant kan geen bezwaar zijn. Wie dus nog meer wil zingen geve zich spoedig op. En waarom in een klein dorp als Wieringerwaard dc kinderen ook al in tweeën verdeeld? Wat zou er één mooi geheel gemaakt kun- worden. SINT MAARTEN Zondagmorgen bevonden zich een aantal jongens op den hoogen Westfr. Dijk alhier, welke een onder linge rijwielrace wilden houden. Do 13-jarige 1. Krijgsman was hierbij zoo onfortuinlijk, dat hij kwam te vallen, met als gevolg dat zijn linkeronderann zwaar gekneusd raakte. De hulp van Dr. Schmidt moest worden ingeroepen. EENIGENBURUG. Tancy-fair. Wat op vele plaatsen al meer dan eens is gehou den, was voor ons dorp iets nieuws, namelijk het houden van een fancy-fair. Het was de Zangvereeni- ging, welke, financieel heel zwak, als oplossing van dit euvel een zoodanige geldmakcrij op touw zette en van heel wat neringdoenden c.a. geschenken in natura had gekregen. Dal dit voor hier weer eens wat nieuws was te zien, daar alles wat loopen kon, present was en een ieder zijn geluk bij de verschil lende stands probeerde. Hier kon men touwtrekken, ginder weer den naam van een pop raden, of hoe laat dc klok zou blijven staan, ginder spijker-slaan of spelen op de vlotbrug, sjoelbak en rad van avon tuur, enz. enz. Voor afwisseling werden een viertal nummers ge zongen mot medewerking der zustervereeniging Varia van Warmenhuizen, welk koor, onder leiding van den heer Vlam, over goed stemmenmateriaal be-a schikt en dit heeft weten te gebruiken op een alles zins voldoende wijze. Het geheel van dezen middag en avond kan dan ook voor dc plaatselijke verecni ging niet anders dan als een groot succes beschouwd worden en wanneer nu ook de opbrengst van dezen avond do financieele moeilijkheden heeft opgelost, dan is op een gezellige, leuke wijze do armoede ver holpen. SCHOORL Met medewerking van mevr. EriksBuys uit Alk maar, en van Bergens Mannenkoor, heeft Schoorl's Gemengd koor Zondagavond een concert gegeven in dc zaal van den heer Schuijt te Schoorl. Er waren zeer weinig belangstellenden. Men is dit bij deze concerten niet gewend, druk als altijd het bezoek is. De oorzaak is niet te bevroeden, doch het is jammer geweest, want de zang, die ten gehoore werd gegeven was een grootere belangstelling waar dig geweest. De soliste zong een negental liederen, met nog een toegiftje, cn had een dankbaar applaus in ontvangst te nomen, evenals de heer Corn. Jonker, welke we der op waardige wijze de begeleiding vei zorgde. Bergens Mannenkoor, onder leiding van den heer Karei Böhne is een stevig bezet koor, dat zich goed van haar taak kweet. Schoorl's Gemengd koor zong een zestal nummers, waaronder een drietal welke ook door haar werd ge zongen op het Nat. Concours te Hoofddorp, cn waar mede ze een 4-tal hooge onderscheidingen behaalde. Onder de leiding van Jonker kan men zeker zijn, van welverzorgde zang. Al met al was het een mooie en genotvolle avond, cn wanneer het kon, weder zulk een avond organi- scerend, zal het ieders belang zijn, om zooiets niet te verzuimen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6