Raad Oude Niedorp. Anna Paulownapolder Plaatselijk Nieuws. Vergadering van den Raad op Vrijdag 30 Novem ber 1034, des namiddags 4 uur. Voorzitter de heer C G. M. van Baar, burgemees ter, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stukken Medcdccling wordt gedaan van de ingekomen stukken, o.m. het Koninklijk Besluit, waaruit blijkt, dat de Vleoschkeuringsdienst Kring Barsingerhorn t.a.v. het geschil omtrent do kcurloonen in het gelijk is gesteld. In verband hiermede wordt de verordening op de keurlooncn gewijzigd en nader vastgesteld. Ten aanzien van het schrijven van Ged. Staten, inzake verlaging der salarissen van hurgemeester, secretaris en ontvnngcr, stellen B. en W. voor aan Ged. Staten te berichten, dat do raad met het voor stel tot verlaging dezer salarissen accoord gaat. Aldus wordt besloten. Op hot verzoek van F. Jong om verlaging van den Schoolgeldaanslag wordt gunstig beschikt. In verband met een redactiefout wordt besloten tot wijziging van do Algcmecno Politie-verordening (ver andering sluitingsuur van café's c.d.) Dc opmerkingen door Ged. Staten betreffende de gemeente rekening 1032 betroffen in hoofdzaak ad ministratieve zaken en B. en W. stellen voor daar aan zooveel mogelijk tegemoet te komen. Het nadee- lig slot over den gewonen dienst 1932 bedraagt i 6808.08. Verpachting gemeentelanderijen. Op een tweetal huurders na. wenschen alle pach ters van gemeente-landerijen de door hen genachte pereeelen ook over het tijdvak 1 Nov. 19341935 op nieuw In te huren tegen de tot 1 Nov. IJL geldende pachten. Waar B. en W. van oordeel zijn. dat deze pachtsommen billijk zijn en openbare verpachting voor do gemeente geen betere resultaten zou ople veren. wordt den raad voorgesteld hen te machtigen de landerijen tegen dc oude pachtsommen opnieuw te verpachten. Wordt goedgevonden. De personeels belasting. Tn verhand met het aanhangige wetsontwerp tot Instelling van het z.g. werkloosheidssubsidiefonds zal een deel der hoofdsom van de personeelc belas ting in het vervolg niet meer aan de gemeente, doeh nan het, Rijk ton goede komen. Daarom is het noodig een nieuwe verordening tot vaststelling van het percentage der personeelo belasting va*t. te stellen. Aan do bedragen, die dientcntgevolge door de bur gerij moeten worden opgebracht verandert niets, met uitzondering van het tarief voor biljarten, dat iets hooger wordt, doch waartegen voor de betrokke nen in het volgend voorstel compensatie wordt ge vonden. Na toelichting door don Voorzitter wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. In verband met de billijkheid, stellen B. en W. voor een verordening vast te stellen, waardoor de per soneelo belasting voor caféhouders iets wordt ver laagd. Ifet betreft hier een vermindering van den aan sla? met 1/3. Wordt goedgevonden. Voor hot voorschot, ontvangen voor de woning be woond door den heer Wuljs, zijn de annuïteiten door de regeering verlaagd. Naar aanleiding van een daar toe ingekomen verzoek stellen B. en W. voor de huur voor deze woning te verlagen tot f2.— per week, in gaande 1 Januari'1935, Aldus wordt besloten. Verpachting sluis. Van den tegenwoordigen pachter der schutsluis aan hot Verlaat, den heor H. B. Helleman, Is een aan bieding ingekomen do sluis voor 1935 op de oude voorwaarden, f400— per jaar, te pachten. B. en W. achten dit aanbod billijk en stellen voor daartoe te besluiten. II. en W. van Nieuwe Niedorp gaan hier- moe accoord. Zonder discussie wordt aldus be sloten. De Landarbeiderswet. B. en W. stellen voor gunstig te beschikken op het verzoek van Pieter van der Fluit, om hem te verstrek ken een voorschot als bedoeld in de Landarbeiders- wet, noodig voor de verkrijging in eigendom van een perceel aan den Rijderweg. tot een bedrag van hoogstens f 1503.—. Hot te verloenen voorschot zal bedragen f 1350.—. Wordt goedgevonden. Sloot- en baggerwerk. Nu geen goedkeuring van het Rijk is verkregen tot het vergrooten van ijsbanen en zweminrichtingen en van verschillende zijden de hulp van werkloozen wordt gevraagd voor sloot- en baggerwerk bij derden, stollen R. en W. voor de daartoo noodige subsidie bij den Minister van Sociale Zaken aan te vragen, evenals vorige jaren. Bij een bezoek aan het departement is gebleken dat er wol kans bestaat subsidie te krijgen voor do ver grooting van het kerkhof. Van de ijsbaan zou dan de benoodigdo grond kunnen worden gekocht. I)e lieer Van Zoonen is nooit voorstander geweest van sloot- en baggerwerk voor particulieren. Een groot bezwaar toch is dat de particulieren het sloot- en baggerwerk laten wachten om het daarna nis werkverschaffing te doen uitvoeren en op die wijze dus do werkloosheid in do hand wordt gewerkt. Er zijn natuurlijk gevallen dat de regeling noodig is om kleino tuinderijen te helpen. Het is zeer moeilijk te bepalen wie do hulp al of niet noodig heeft. De Voorzitter is het met dit betoog wel eens. maar de regeling zal noodgedwongen aangegrepen moeten worden als werkobject. B. cn W. kunnen nauwkeu rig nagaan of op dc aanvrago moet worden voldaan. Do heer Bakker geeft in overweging om deze zaak niet zoo scrupuleus te behandelen, want elke werk verruiming dienen wij te accepteeren. Wij willen Immers do menschen graag in onze gemeente te werk stellen en nis dezo werkzaamheden niet plaats vinden, is er weinig werk. Niet vergeten moet wor den. dat zonder veel bezwaar een boer een sloot een paar jaar kan laten ..zitten", en alleen de bij drage zal hem in dezen tijd doen besluiten de sloot te laten uitdiepen. De heer Molenaar wijst er ook op, dat dit het eenigste werk is dat in onze gemeente voor parti culieren kan worden uitgevoerd. Do Voorzitter zegt, dat dit ook tenslotte de opvat ting van B. en W. is cn daarom willen ze het sloot- cn baggerwerk als werkverschaffingsobject. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. Rekening 1933. B. enW. bieden aan do rekening der gemeente over 1933 en stollen voor haar te doen onderzoeken door een commissie, bestaande uit do raadsleden De Heer, Kolkman en Molenaar. Tevens wordt aangeboden de gemeentebesrrooting. dienst 1933. Zo zal worden onderzo:ht door de leden van den raad, niet tol het college van B. ea W. behoorende. De verbetering van steunnormen, enz. Ingekomen is het bekende adres van den Ned. Bond: van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, houdende het verzoek aan den raad tot verhooging der steunnormen en andere maat regelen. De meerderheid van B. en W. is van raecning, dat adressen als deze buiten de werkingssfeer van den raad behoren to blijven en stelt voor het adres voor kennisgeving aan te nomen. De heer Van Zoonen. minderheid in het college van B. $n W., zegt dat het vraagstuk van de werk loosheid en van de werkloozenzorg een vraagstuk is dat de gehcele bevolking aangaat en daarom dient de raad zich uit te spreken over het verzoek om adhaesiebetuiging. De steunnormen zijn thans zoo verlaagd, dat de uitkeering bedraagt f7. waarbij de kindertoeslag is verhoogd met 25 cent. Dit beteekent dat een gezin met 6 of meer kinderen van die wijzi- gig profiteert. Deze zaak moet ook niet alleen uit het oogpunt van werklooshcidszorg worden bschouwd, hot is ook een middenstandsbelang. De toestand is al buitengewoon moeilijk, niet alleen ten opzichte van de werkloozen, ook voor de middenstanders. De verlaging die nu heeft plaats gehad, is niet gemo tiveerd, want de normen zijn thans beneden het peil van bestaansmogelijkheid. Er dreigt thans onder voeding cn verarming, de hooguoodige kleeding en dekking enz. kan niet meer worden nangeschnft. Spr. zou het daarom op prijs stellen zoowel aan het adres van het N.V.V. als aan dat van het R.K. Landwerkliedenverbond adhacsie te betuigen. Ver schillende gemeenteraden, als Maastricht en Nijme gen, hebben adhaesio betuigd en spr. acht het ook noodzakelijk dat op deze manier het departement van Sociale Zaken op de hoogte komt van de mee ning die er onder een groot deel van de bevolking hecrscht De Voorzitter zegt, dat het z.i. niet bewezen is dat op het moment de normen en loonen over het gehee- le land gerekend, zoodanig zijn, dat de menschen cr niet van kunnen bestaan. Er zijn zeker wel ge vallen, waarbij armoede wordt geleden en waar het mogelijk is zou spr. ook willen meewerken normen en loonen te verhoogen. Spr. kan zich indenken dat een organisatie van arbeiders, die erbij betrokken zijn, voor verbetering van do steunnormen ijvert en zelfs kan spr. zich indenken, dat hij vandaag of mor gen zelf in een of andere organisatie voor verbete ring van de normen cn loonen op de bres zou sprin gen. Maar spr. is het er niet mee eens, dat deze zaak in den Rand thuis behoort, 't Is goed dat zij die op de hoogte zijn, aandrang op de regeering uitoefenen, maar gemeentebesturen zijn niet in staat to bcoordcu- len of verhooging mogelijk is. Do Raad kan do draag wijdte van dc zaak niet overzien. Het is een lande lijke actie cn er zijn dingen bij die ook voor onze gemeente gelden. Maar de nieesten hier hebben door de nieuwe regeling een verhooging gekregen. Reeds bij 3 kinderen wordt bij vroeger vergeleken, een ver hooging verkregen. Spr. herhaalt niet te ontkennen dat dc toestand voor hen dio door den crisistoestand te lijden hebben, dragelijk dient te worden gemaakt. Dc heer Van Zoonen merkt op dat de raad Juist wel do toestand van de gcmccntenaren kan beoor- doelen cn weet wat noodig voor hen is. Wij hebben juist, in tegenstelling met een organisatie, met de bevolking in haar geheel te doen. Toen de vaste ver laging plaats vond, heette het. dat er een prikkel moest zijn om te trachten in het vriie bedrijf werk te vinden, maar nu weten we wel dat alle arbeiders niet in het vrije bedrijf tewerk gesteld kunnen wor den. Spr. wijst voorts nog op het gevaar van onder voeding of vermindering van de volkskracht. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden op Zaterdag l December 1934, des mor gens 10 uur, in het Polderhuis. Voorzitter do heer C. Wijdenes Spaans Jr., dijk graaf; secretaris de heer C. Kcijzer; opzichter do heer J. Taillie. Do vergadering is voltallig. De Voorzitter opent do vergadering en verheugt zich over de voltalligheid der vergadering, een vol talligheid die mede veroorzaakt wordt door do aan wezigheid van do nieuw benoemde hoofdingelanden, de hecren V. Kaan en P. J. Zoete. Spr. richt zich aller eerst tot den heer Kaan en wijst op den band die reeds velo jaren bestaat tusschen de familie Kaan en den polder. Spr. is overtuigd, dat ook do heer Kaan dio band niet minder sterk zal voelen, hij is bovendien volkomen met den toestand in onzen pol der bekend, heeft steeds zijn belangstelling in ver schillende zaken getoond, cn spr. twijfelt dan ook niet of die belangstelling zal ook tot uiting komen wanneer het de belangen van den polder betreft Spr. uit den wensch dat do heer Kaan hier tot eigen voldoening en tevens in het belang van den polder werkzaam zal zijn. Dezo laatste woorden zijn ook gesproken tot den heer Zoete, die wel geen geboren en getogen Anna Paulownist is, maar door handel en wandel volko men met alles in den polder bekend is. Het is be gonnen met den wandel cn spr. wijst er op hoe do heer Zoete als brievenbesteller met de nooden, ver langens en belangen van de ingelanden op de hoog te is gekomen. Do wandel heeft den heer Zoete tot den handel gebracht Ons bestuur zal gaarne van de kennis van den heer Zoete profiteeren en spr. wenscht ook den heer Zoete toe. dat hij hier werk zaam zal zijn tot genoegen van hem zelf en tot heil van den Anna Paulownapolder. Applaus. Do notulen worden gelezen, ze worden onder dankzegging vastgesteld. Mededeelingen. Van de mededeelingen vermelden we, dat over 1933 een provinciale bijdrago ingevolge het aanvul lend wegenplan is ontvangen v. f 9250 waarvan nan de gemeente Anna Paulowna is uitbetaald een bo- drag van f2480. Eveneens over 1933 is naar do Pro vinciale wegenlijst een bijdrage ontvangen van f12000. Ged. Staten hebben goedgevonden dat de storm- deuren uit do v. Ewijcksluis blijven, zoodat herstel- van dezo deuren achterwege kan blijven. Waar de heer J. Lindcnbergh herbenoemd is als heemraad, herinnert de Voorzitter er ook in deze vergadering aan, dat de heer Lindenbergh heel wat hoog en laag bij den polder heeft meegemaakt en in het 15-jnrig tijdvak dat hij lid van het polderbe stuur is geweest, getoond hoeft een goede kijk op en belangstelling voor de zaken van den polder te hebben. Spr. wcnscht hem toe dat hij nog minstens een zelfde periode in het belang van den polder werkzanm zal zijn. Wegens het geringe gebruik dat tegenwoordig van de parden wordt gemaakt, heeft het Dag. Bestuur besloten tot verkoop van do paarden. De rekening over 1933. Namens de commissie belast met het onderzoek der rekening over 1933 rapporteert de heer Lange- laan, dat alles in de beste orde werd bevonden. Dc gewone dienst sloot in ontvangst op f 319882.0114, in iiitganf op f308172.31 X, batig saldo f 13709.70: do buitengewone dienst sloot in ontvangst on f339.176.52, tn uitgaaf op f339.149.52. batig saldo f27. Overeenkomstig het advic9 wordt do rekening op deze cijfers vastgesteld. De vergadering vereonlgt zich mot het voorstel van het Dag. Bestuur <<m voor de jaren 1935, 1996 en 1937 wederom een bijdrage van f 10 per jaar te verleer en aan het Comité voor bestrijding van de lepenziekte. De heer Waiboer vraagt hoe het antwoord van B. en W. zou luiden als advies door de rcgccring werd gevraagd. De Voorzitter zegt dat als dat advies werd ge vraagd, 14. en W. zouden antwoorden, dat B. en W. meer vrijheid wenschen. Als die vraag werd gesteld, zou dat beteekenen dat verbetering mogelijk zou zijn en dan zouden B. en W. een grootere bevoegdheid om te helpen, willen hebben. De heer De Heer wijst op het middenstandsbelang. De Voorzitter beaamt dit, maar spr., blijft van meening, dat deze zaak. niet in den raad thuis be hoort. Het verzoek om adhacsie wordt tenslotte met 4 tegen 3 stommen van de hand gewezen; voor ad- haesie-betuiging stemden de heeren Kolkman, De Heer en Van Zoonen. Als bestuurslid van de Protestantschc Armvoogdij wordt herbenoemd do heer J. Rootjes cn als lid van de commissie van toezicht de heer H. Tijsma. De volmacht cn het voorzitterschap van den W.O.L.-polder. Bij de rondvraag vraagt do heer De Heer wanneer do heer Bakker bedankt heeft als gevolmachtigde voor de gcmcentelandcrijen. De Voorzitter zegt dat de heer Bakker mondeling heeft meegedeeld to willtn bedanken, schriftelijk heeft het bedanken iet plaats gevonden. Dc heer De Heer zegt in de tweede plaats niet te kunnen begrijpen dat do geloofsbrieven van den heer Van Baar door hot bestuur van den W.O.L.-polder zijn goedgekeurd, want dc benoeming van gevol machtigde was geen overdracht van bezit en dat laatste is noodig om een bestuursfunctie te kunnen bekleeden. Do Voorzitter merkt op dat de al- of nict-goedkcu- ring van de geloofsbrieven "ben zaak is die niet in den raad thuis behoort. Spr. wijst er op dat met hot benoemen van spr. als gevolmachtigde wel degelijk de bedoeling voorzat van overdracht van bezit. Spr. heeft vorig maal medegedeeld dat hij tot voorzitter van den W.O.L.-polder was benoemd, evenwel geen eigendommen in den polder had, maar dat dit be zwaar werd ondervangen als hij tot gevolmachtigde werd benoemd. De heer De Heer zegt dat dit dan gezegd had moe ten worden, maar de Voorzitter is alleen als gevol machtigde benoemd. De heer Van Zoonen wil wel bekennen, dat hij aan vankelijk van oordcel was dat er een misverstand bestond en spr. had uitsluitend gedacht aan verte genwoordiging, maar spr. herinnert zich nu dat do Voorzitter inderdaad heeft gezegd dat het bezwaar geen eigendom in den polder tc bezitten, zou worden ondervangen als hij tot gevolmachtigde werd be noemd. Hierna volgt sluiting. Ook ons komt het voor dat deze volmacht-affaire In de vorige vergadering wel wat al to veel „en ba gatelle" is behandeld. Het is zeer goed mogelijk, Ja we nemen dat zelfs gaarne aan. dat. de bedoeling was om aan de vol macht te verbinden de overdracht van bezit, doch dit had dan ook duidelijk in het raadsbesluit tot uiting moeten komen. Wel is steeds gesproken over vol macht, maar nimmer is gerept over overdracht van bezit Wij mecnen dan ook dat óf de stukken, noodig voor toelating als bestuurslid van den W.O.L.-Polder waren niet in orde. en toelating had dus niet kun nen plaats vinden, óf B. en W. hebben zonder mede weten van den raad aan de volmacht verbonden een overdracht van bezit en zijn dan daarmede verder gegaan dan door den raad was besloten. De begrooting voor 1935. Werkver schaffing. Aan de orde wordt gesteld de behandeling van de begroot ing voor 1935. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden, zoodat onmiddellijk tot postgewijzo behandeling wordt overgegaan. Met het voorstel om de jaarwedden van den dijk graaf, van dc heemraden cn van de hoofdingelanden thans definitief op de verlaagde bedragen vast to stellen gaat de vergadering accoord. Nadat de heeren Van Stipriaan en Stammes een vraag hadden gesteld en dezo vragen naar genoegen door den Voorzitter werden beantwoord, wordt do begrooting onveranderd vastgesteld op een bedrag van f282541.78 met 'n post onvoorzien van f 3861.98b De omslag werd ook nu weer bepaald op f 27 per H.A. Werken ter bestrijding van de werkloos heid. Van de voornaamste uit to voeren werken noemen we: hot opruimen van de bestaande houten bruggen in den Middenweg over de Boermanssloot en in don Koningsweg over do Ballastvaart en het in de plaats daarvan aanbrengen van twee betonbuisduikers op houten paalfundecringen; voor het verdiepen van molcnslooten en waterlei dingen is geraamd een bedrag van f 2500. Het ligt in de bedoeling dit werk in werkverschaffing te doen uitvoeren, en een grooter aantal slooten onder handen te nemen, dan anders het geval zou zijn; voor kosten wegenonderhoud is totaal geraamd f23778.49, waarbij de bedoeling vqorzlt ook andere wegen, dan waarvoor bijdragen van do provincie zijn te verwachten te verbeteren; in dezen post worden vermeld: het afwalsen en teren van het gedeelte Kneeskade vanaf den Zijpcr- dijk tot den Knccsweg en het gedeelte Kneesweg tot voorbij de plaats van R. Waiboer; het teren van het gedeelte Van Ewijcksvaartwcg vanaf de Van Ewijck sluis tot aan de Lelystraat voor zoover niet geteerd of gestraat; het onder profiel brengen, afwalsen en te ren van het nog resteerend gedeelte Kneesweg vanaf de plaats van R. Waiboer tot den Kerkweg (uit to voeren bij wijze van werkverschaffing); het onder profiel brengen, afwalsen en teren van den Middenweg, vanaf den Zijperdijk tot do Drie- bruggen (eveneens uit te voeren bij wijze van werk verschaffing); de brug over den Middenvlict in den Stoomweg tc vervangen door een brug van gewapend beton met rondo ijzeren buisleuningen; alsvoren de brug over do Zandvaart in den Stoom weg. Eveneens in het belang van de werkverschaffing is een bedrag van f 2700 uitgetrokken als aandeel in de kosten van ontginning van den boezem en voor welk werk gehoopt wordt een rijksbijdrage te ont vangen. Grond in erfpacht. Van den heer Chr. Dekker is ingekomen een aan vrage om grond in erfpacht to mogen ontvangen nan den N. Molenvaartsweg naast het perceel van den heer D. J. Kaan, ter diepte van 29'/^ meter en ter breedte van 13 meter. Het Dag. Bestuur stolt voor onder de gewone voor waarden en tegen een vergoeding van 7% cent por c.A. den gevraagden grond in erfpacht af te staan. Goedgevonden. Rondvraag. De heer V. Kaan dankt den Voorzitter voor do woorden van welkom tot hem gesproken. Toen tot hem het verzoek werd gericht, een candidatuur voor hoofdingeland tc willen aanvaarden, heeft spr. geen oogenbllk geaarzeld, omdat hem bij eventueelo be noeming een goede gelegenheid werd geboden, dank te betuigen, vooral namens zijn moeder zuster en broers, voor de woorden van waardeering. geuit na het overlijden van zijn vader. Maar bovendien is spr. er trotsch op. deel uit te maken van e*»n college, dat onder dc eminente leiding van dezen Voorzitter zoo veel goeds voor den polder heeft gedaan. De heer Van Stipriaan heeft klachten vernomen over dc last die bij het zaadrijden van dc boomen, aan den Achterweg is ondervonden. De Voorzitter wijst op de wenschelijkhcid, dat dc betrokken persoon zich dan onmiddellijk wendt tot den opzichter, want dan is het euvel spoediger ver holpen, dan wanneer men den langeren weg van nu volgt. Dc heer Smit merkt op, dat nu de molcnslooten zijn uitgediept, maar spr. zou graag zien, dat de uit gekomen grond werd verwijderd. Wanneer de grond blijft liggen, totdat de slooten weer uitgediept wor den, kan dat bij spr. wel 30 jaren duren. De Voozitter geeft volkomen toe, dat. het wel go- wenscht zou zijn dat de uitgekomen grond eerder werd verwijderd, maar toon de keur op dit punt werd veranderd, werd ze door Ged. Staten niet goed gekeurd, omdat dit college oordeelde, dat de polder daar geen belang bij had. Geoordeeld werd dat het voldoende was, dat dc grond verwijderd zou zijn, voordat de slooten weer werden uitgediept. Spr. geeft den heer Smit in overweging, betrokkenen er op te wijzen, dat het voor oen goede waterloop gewcnscht is den grond eerder tc verwijderen. De heer Smit wijst ook op het euvel dat te veel vuilnis op de bermen van den weg wordt geworpen. Spr. vindt dat niet zoo erg, als het met grond wordt toegedekt, maar het wordt te erg als het mesthoopen worden. De Voorzitter zegt dat het neerwerpen van vuilnis op de bennen inderdaad verboden is. Om de inge landen ter wille te zijn, ziet men wel eens wat door de vingers, maar wc moeten er de orde in bewaren. Spr. verzoekt den opzichter hier speciaal nog eens do aandacht aan te willen wijden. Waar niemand meer het woord verlangt, sluit do Voorzitter de vergadering, er op wijzende, dat de ge nomen besluiten tevens dienen om tegemoet te ko men nan den nood der werkloozen. Uit de besluiten blijkt wel dat het polderbestuur volkomen bereid is, mede te werken aan de beteugeling van dc werk loosheid in deze gemeente. BILJARTWEDSTRIJD T.O.P.—O.K.K. Zondagmiddag werd door bovengenoemde biljart* vcrccnigingen een wedstrijd gespeeld tusschen 2 vijf tallen uit de 3e en 2e klasse, in het lokaal „Spoor- zicht", bewoond door den beer J. Boon. Om ongeveer 3 uur opent de voorzitter der Bilinrt- vereeniging T.O.P., de lieer J. Boon, deze wedstrijden en hoopt op een gezellige en prettige wedstrijd. Spre ker verzoekt het aanwezige publiek zich van critfek te willen onthouden. Daarna worden de wedstrijd reglementen opgesomd en kan de eerste partij een aanvang nemen. Er werd over het algemeen vlot en soms aantrek kelijk gespeeld. Somwijlen overtrof het derde vijftal het tweede vijftal in kwaliteit van het spel. Bij afloop dezer wedstrijden had T.O.P. met het tweede vijftal 467 caramboles gemaakt, waartegen O.K.K. van Zuidseharwoude 446. De voorsprong welke T.O.P. dus/heeft bedraagt 21 caramboles. Gespeeld werden hier partijen van 100 car. In deze 5 partijen behaalde de heer D. Klos de hoogste serie van 22 car. Het derde vijftal van T.O.P. deed het eveneens goed en had bij afloop der wedstrijden een voorsprong van 16 car. Gespeeld werden hier partijen van 75 car. Hieronder volgen nog de gedetailleerde uitslagen: 2e vijftallen (100 car.) Tot. Brt. H.S, P. Kuilman—O.K.K. 100 40 12 J. Boon—T.O.P. 77 3!) 13 SchoehuisT.O.P. 92 42 13 N.N.O.K.K. 100 43 16 C. SchrijverT.O.P. 100 41 13 Mol—O.K.K. 88 41 D. Klos—T.O.P. 100 24 22 NieuwlandO.K.K. 58 24 15 StratingT.O.P. 98 43 9 C. Kuilman—O.K.K. 100 44 10 Derde vijftallen (75 car.): H.S, Tot. Brt. N.N.—'T.O.P. 75 38 9 J. KlinkertO.K K. 65 34 7 Spierdijk—T.O.P. 33 36 10 C. Kuilman—O.K.K. 75 34 9 W. RenooijT.O.P. 75 24 14 P. KuilmanO.K.K. 36 24 7 Schrieken—T.O.P. 56 33 9 N.N—O.K.K. 75 37 7 C. Molenaar—T.O.P. 75 34 8 S. WesterO.K.K. 47 38 8 Thans is de helft der partijen gespoeld «n zal T.O.P. bij O.K.K. te Zuidseharwoude de andere par tijen spelen. T.O.P. bezit thans nog een kleine voor sprong, laat men deze trachten te behouden. GESLAAGD. Bij het te Utrecht gehouden examen slaagde voor hot diploma Esperanto A Mej. Truus Kistemaker, leerlinge van den heer K. Roggeveen, Leeraar Espe* ranto alhier. EEN KLANT, DIE NIET BETAALDE. In een der café's had men het genoegen Zondag een bezoeker te ontvangen. Het ging er oven gezellig toe, tot sluitingstijd. Toen moest betaald worden. Maar de klant vond do rekening wel wat te hoog, weshalve hij trachtte de heoncn te nenicn. Toevalligerwijs kwam juist de politie om den hoek, zoodat deze direct in don arm werd genomen. Deze kon echter aan deze civiele kwestie niets doen, doch de bezoeker koos den juistcn weg en tikte af. Daar een en ander zich op den openbaren weg afspeelde, trok dit veel nieuwsgierigen. LANG END IJK Op het petitionenmenh van het N.V.V. is op do vier Langendijker dorpen en St. Pancras door 3052 meerderjarige personen geteekend. ZUIDSCHARWOUDE. Zelfs geen kopje thee. Tot op het eind van 1933 konden de raadsleden tij dens dc gemeenteraadsvergaderingen een gclagje bo stellen en werd hun een sigaar geoffreerd. Ter be strijding dier kosten en ook voor die van andere ver gaderingen, in 't belang der gemeente ten raadhuize gehouden, was oen post „kosten van vergaderingen'* op de begrooting uitgetrokken. Op voorstel van do wethouders werd deze post aanmerkelijk verlaagd, daar besloten werd op do vergaderingen van B. en W. niets meer te offreeren en voor die van den raad zelf een kopje thee te zetten en dit den raadsleden aan te bieden. Thans hebben Ged. Staten meegedcld, dat de begrooting voor 1935 niet zal worden goed gekeurd, als nog een post „kosten van vergaderin gen" op die hegrooting wordt uitgetrokken. Atcoo mag de gemeente zich niet meer veroorloven op hnre kosten aan haar raadsleden een zelf gezet kopje thee aan te bieden. Als men nu nog weet, dat de raa ls- leden een presentiegeld van f2 genieten voor het hij wonen van de raadsvergaderingen en voor de 'om- missiövergaderingen geen presentiegeld ontvangen, dan moeten de tijden, waarin we leven, toch wel hoogst ernstig zijn. NOORDSCHARWOUDE. Door do cultureelc commissie gevormd uit SD.A.P. en N.V.V. is besloten voor den tweeden spaaravond uit te noodigen het gezelschap van E. de Boer-van Rijk roet het tooneelstuk „do Medaille van de Oude Vrouw", waarin de tachtigjarige grooto actrice de rol van de oude vrouw zal spelen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2