De Langendijker Groentenveilingen. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL ▼c ergissing €ke •Iroote 3 ult de OMGEVING Do tuinders zitten en blijven in nood. - Tal van remedies aange geven. Droevig stemmingsbeeld cok deze week. - Aardappelann- voer gering, prijs laag. - Zoo ook voor wortelen en bieten. - Dalende aanvoer van bloemkool bij achter- ultloopende prijzen. - Andijvie wordt meestal uit de hand ver kocht. - Te lage prijs. - De prijs van gele, roode en witte kool is zeer slecht. - Gevolg mede van ge ringen export. - Een deel is on verkoopbaar. - Deensche witte wordt bijna alle door zouters ge kocht. - Uien lage prijzen. - Aan voer druiven. Het fs en blijft misère aan onze veilingen en de tuinders individucol en collectief in hun organisaties prakkiseeren zich suf over de vraag, wanneer die el lendige toestand een einde zal nemen en welke maatregelen genomen kunnen worden, om het hoofd nog hoven water te houden. Wie de bladen der vak- zoowel als die der standsorganisaties volgt, vindt daarin tal van middelen aangegeven en uit de veel heid dezer middelen- zou nog niet zoo gewaagd zijn om te conciudecren, dat ze het allemaal niet weten. Zonder tegenspraak kan wel worden vastgesteld, dat aan de oplossing van het tuinbouwprobleem zeer veel vastzit. Er zijn heel wat wijzen, die de waar heid verkonden, maar straks komt een wijzer, die 't wegredeneert Sommigen zoeken het middel in ge meenschapszin. die zijfi oorsprong moet vinden in <le dienende liefde, andccn zien uitkomst in 'n sterke organisatie, waarin alle vagenooten vcrecnigd zijn, om op die wijze meer druk op de regecring te kun nen oefenen. Weer anderen zien de uitkomst in deva luatie, terwijl er ook aangetroffen worden die alleen heil zien in een omverwerping van de grondslagen der tegenwoordige samenleving, om op haar puin- hoopen een nieuwe te stichten. We gelooven, dat het dankbaarder is. bespiegelingen te houden, te wijzen op gebreken van de tegenwoordige steunmaatrege len dan zich zelf gesteld te zien voor de uitvoering en do verwezenlijking der geopperde denkbeelden. .Met dat al blijven de tuinders in de grootste moei lijkheden vorkeeren, de toestand wordt al slechter, het perspectief weinig hoopvol en vooral voor onze Langendijker bouwers zijn de omstandigheden wer kelijk van dien aard, dat voor een ineenstorten van don tuinbouw moet worden gevreesd. Droevig was in de afgeloopen week het beeld aan do groote Langendijker groentenveilingen. De moge lijkheid van export blijft nog steeds uit en het is to verwachten, dat dit nog wel een tijdje zoo zal blijven. Met spanning wordt dan ook uitgezien naar gunstige resultaten van de onderhandelingen met Duitschland over handcis- en clearingsovcreen- komst. Do aardappelenannvoer was al weer geringer dan de vorige week en de prijzen werden cr nochtans niet beter op. Voor Bevelanders werd voor de mooi ste partijen tot f2.C0 betaald; mindere kwaliteit bracht iets meer dan f2 op. Voor Robijn werd f2.20 besteed, voor Souvenir f2.30. Puike blauwe aard appels werden met f2.(?0 betaald. Friso bracht nog f 1.80—f2.40 op. Do aanvoer van wortelen was ook niet groot; de prijs was weer to laag, om van een bevredigen de opbrengst to kunnen spreken. Prima mooie par tijen, grove soort, liepen tot fl. doch cr werden er ook voor 80 k 90 cent, verkocht. Voor de kleine werd over 't algemeen niet meer dan 60 cent betaald, bij uitzondering een dubbeltje meer. Onbevredigend waren ook nu weer de prijzen van de bieten. Voor grove werd zelfs niet meer dan 40 60 cent betaald, terwijl middclgroote f 1 of iets meer opbrachten. Kleine maat, de meest gewilde sorteering, werd voor f 1.40—f 1.70 verkocht. Ook van bloemkool was de aanvoer betrekkelijk gering. Niettemin was de prijs cr van lang, Van dit product wordt ook zoo goed als niets uitgevoerd, zoodat alles op de biniu-nlandsche markt moet wor den geplaatst. I'.en zeldzaamheid was het als voor een prachtig partijtje f6 of iets meer werd be taald. I)e meeste eerste kwaliteit werd voor f 4 tot f5.80 verkocht. De beste van de lichte brachten iets meer dan f2 op; overigens f 1.50—f 1.90. In den aanvoer der andijvie kwam weer weinig verandering. De meeste bouwers verkoopen ze uit de hand aan opkoopers van elders en ontvangen dan vaak een beteren prijs dan op de veiling waar f0.60 tot f 1 werd betaald, al naar de kwaliteit. Roode. gele en witte kool ligt nu in de boeten op gestapeld. Bij het zachte weer, dat we de laatste 14 dagen hebben gehad, was dit nog niet noodig ge weest. en was die kool. zonder nadcelige gevolgen, nog beter wat op de akkers gebleven Nu eischt het heel wat arbeid aan schoonhouden, daar de temperatuur in de boeten niet bevorderlijk is, om ze gaaf te kunnen bewaren. Veel van wat de laatste week wordt ter markt gebracht, behoort niet tot de best bewaarbare soort. Daarvoor zijn de prijzen veel en veel te laag. I)e mooiste roode kool, eerste soort van ongeveer 3 pond, bracht bij uitzondering f 2.50— f2.70 op; meestal ging ze weg voor f 1.70—2.20 Iets zwaardere bracht f 1.50—f 1.90 op. Tweede soort gold voor het kleine goed f 1.30—f 1.60. grootere brachten f 1 op, of waren onverkoopbaar. De prachtigste gele kool van het meest gewenschte gewicht werd voor f150—f 1.40 verkocht, grootere voor fl—fl.20. Twee de soort draaide gedeeltelijk door; wat verkocht werd, gold fl. Gewone witte kool werd voor 60 cent verkocht. De aanvoer van Deensche witte kool was vrij groot en werd bijna geheel door de zouters ge kocht. De prijzen waren laag. Groote, voor zuur- kool bestemd en van eerste kwaliteit brachten fl— fl.30 op. kleinere bij uitzondering fl, meestal 70 h 90 cent. Tweede kwaliteit deed over 't geheel onge veer 20 cent minder. Ook met de uien liep het slecht. Voor grove werd f2f2.40 besteed, middensoort voor prima waar f2.10—f2.20, overigens fl.70-fl.00. nep f 1.60—f2. Voor druiven. Alicante, werd f20— f25 90 betaald. LANGEND IJ K BEVORDERING EXPORTMOGELIJK- HEID. Hoewel de Noordhollandschc exporteurs zich op 't standpunt hebben gesteld, dat de regcering zich ga rant behoort te stellen voor de geblokkeerde han delsvorderingen op Duitschland. wordt er toch van uit dc landelijke organisatie, de Centrale van ver- ccnigingcn voor den aardappelen-, groenten- en fruit handel namens alle exporteurs, ook do Noordhol- landsche. een adres gericht aan den minister van economische zaken, waarin eenige punten onder de aandacht van den minister worden gebracht, welke de exporteurs wel in het belang van de bevordering der exportmogelijkheid acht. Wat de betaling der oude vorderingen beteft, was men unaniem van meening. dat een algemeene re geling. waardoor de geblokkeerde vorderingen weer liquide worden gemaakt, noodzakelijk is. Anders zullen juist de bona fide exporteurs niet in de gele genheid zijn in het komende seizoen de producten te exporteeren wegens gebrek aan bedrijfskapitaal. Men zou wel willen, dat ter vergemakkelijking van de totstandkoming van een dergelijke regeling in- plaats van 10 pet. van alle stortingen op de reke ning. Duitschland van het Nederlandscho Clearing Instituut bij do Nederlandsche Bank 20 pet. van deze stortingen werd gebruikt voor de achterstallige vor deringen. Garantie der vorderingen door de Ne derlandsche regcering zou hierdoor beter mogelijk zijn. Wat dc betaling van de nieuwe export betreft was de vergadering van meening, dat de lichtbederfelij- ke goederen, zooals groenten, vruchten, enz., voor rang dienen te hebben ten aanzien van de betalin gen. Er heerscht groote ontstemming dat de uitbe taling aan de exporteurs zoo lang op zich Iaat wach ten. Volgens de rekening van 15 November zou reeds 26 milliocn gulden op de clearing zijn gestort. Bij do invoering van do verstrekking van Devisen bcschcinigungen is het voordeel verloren gegaan dat de contingenteeringscertificatcn aan dc Nederland scho regecring werden gegeven, doordat men niet de minste zekerheid heeft, dat de Devisenbescheinigun- gen inderdaad tot het overeengekomen bedrag onder de Duitsche importeurs wordt verdeeld. Een dus danige regeling dient daarom getroffen te worden, dat de uitreiking niet meer alleen 1 Duitsche zijde plaats vindt, doch door Nederlam s door Ne derland gecontroleerd. Ook dient de mogelijkheid te worden opengesteld, dat de Duitsche afnemers in dc gelegenheid worden gesteld op andere dan door de Duitsche regcering aangewezen banken. De uitreiking der Bescheinigungen behoort eigen lijk meer in overeenstemming met de Nederlandsche belanghebbenden te geschieden en niet overeen komstig de uitvoer van een vorig jaar. Ten aanzien van het handelsverdrag was de ver gadering van oordeel, dat in de eerste plaats de bedragen der invoerrechten in het verdrag worden genoemd, zoodat niet midden in het seizoen de ta rieven kunnen worden verhoogd. Ten opzichte van gccontingenteerde goederen wonschte men de instelling van gemengde commis sies van belanghebbenden. Sprekende ciffers. Daar de prijs der vroege aardappelen goed is ge weest. schijnt men in regeeringskringen nog in de meening te verkeeren, dat dc Noordhollandsche tuin der het nog niet zoo slecht heeft (gehad). De secre taris van het district Noord-Holland van den Ned. Tuindershond wijst op het verkeerde van dit in zicht. daar de vroege aardappelen een misoogst heben opgeleverd. Enkele cijfers mogen den slech ten toestand in den tuinbouw illustreeren. De omzet van 1 Januari tot 1 Nov. 1931 was aan de veiling De Tuinbouw te Grootebroek f 100.000 minder dan in hetzelfde tijdvak van 1933; voor De Kogge te Ven huizen was dit f30000 en voor De Eendracht te Hoog- karspcl f40000. Men bedenke bovendien, dat in dc omzet van 1933 begrepen is een toeslag van 50 pro cent van het verschil tusschen veiling- en productie prijs. BROEK OP LANGENDIJK. Burg. Stand over de maand Nov. 1934. Geboren: Veronica Calharina Maria, dochter van N. Jol en van A. M. Bruin; Grietje, dochter van A. Slot en van B. Kok; Hendrik, zoon van P. den Har- tigh en van T. Boskamp; Cornelia, dochter van R. Beers en van E van Leijen; Jacob, zoon van P. Kooij en van J. Jong. Getrouwd: A. Wagenaar, oud 31 jaar en N. de Boer, oud 25 jaar. P. Ploeger, oud 22 jaar, wonende te 's Gravenhage en A. Kansen, oud 22 j. T. Post, oud 21 jaar, wonende te Den Helder, en I. Kansen, oud 22 jaar. J. N. Broeders, oud 25 jaar, wonende te Den Helder en A. de Boer, oud 22 jaar. Overleden: Jacob Kossen, oud 80 jaar, echtgenoot van M. Bak. Ingekomen en vertrokken personen In de maand November 1934. Ingekomen: J. Sterringa met gezin, smid, van As sendelft. Vertrokken: C. H. van der Pol, onderwijzer, naar Amsterdam. I. Kansen, echtgenoote van T. Post, naar Den Helder. A. Kansen, echtgenooto van P. Ploe ger, naar 's Gravenhage. OUDKARSPEL. AFD. NED. TUINDERSBOND. De afdeeling van den Ned. Tuindersbond vergader de Zaterdagavond bij den heer C. Vis. De opkomst was bevredigend. In zijn openings woord memoreerde de heer Kaan de verhooging van het steunbedrag aan den Tuinbouw met 3 millioen. Dit is echter nog onvoldoende om de bedrijven in stand te houden. Men zal evenwel voortgaan met den strijd voor een redelijke steunverlening, die een eerlijken strijd is. Van het gemeentebestuur was een schrijven inge komen, waarin medewerking werd toegezegd inzake baggerregeling voor kleine tuinders, doch wilde men hot nog niet doen ingaan, in verband met het kool thuishalen. Men besloot dc afgevaardigden geen vrij mandaat te geven voor de bestuursverkiezing. Voorzitter was van meening, dat de 4 bedoelde personen er het beste geschikt voor zijn, doordat ze steeds in de beweging hebben gewerkt en goed op de hoogte zijn van dc zaken, zonder op de capaci teiten van de andere hceren af te dingen. De heer P. Volkers stelde voor, den heer Harmsen candidaat te stellen. Dat is de ware man op de rechte plaats. De heer G. IJff vroeg of de heer Harmsen meer do belangen der ondergaande tuinders zal behartigen, dan de thans zittenden. Want men moet kiezen. De heer P. Volkers antwoordde, dat deze heeren wel naar beste weten werken. Wij achten dat zoo on verantwoordelijk. De heer IInrmsen heeft andere ideeën omtrent de gang van de maatschappij in hare bewegingswetten en zal hij op die wijze z'n krachten wijden aan de zaak der tuinders. Tenslotte werden aangewezen de heeren Muijcn, Vennik, Schermer en Hoogland. Naar aanleiding van het punt stcunverleening deelde de voorzitter mee, to verwachten, dat er niet al te veel van verwacht kan worden. Daarom zal op de vergadering te Hoorn met klem op do noodzaak van steun worden aangedrongen, voor de bewaar- kool 1933—1934 en de andere in aanmerking komen de producten. Maar vooral op steun aan de vroege aardappelen, die wel de productieprijs hebben op gebracht, maar door misoogst geen voldoende bedrag per oppervlakte heeft kunnen opbrengen. N. Hol land valt wel in het uitzonderingsgeval, dat hier van een misoogst sprake is. Het is de bedoeling dat da schade getaxeerd wordt en cr voor moet worden ge ijverd, dat de menschen, die schade hebben geleden, tegemoet worden gekomen. Dc vergadering ging er mee accoord. dat hierop in de vergadering te Hoorn werd aangedrongen. Bij het volgende punt werd door den Voorzitter een uiteenzetting gegeven van de vertegenwoordiging in do L.C.O. De N.T.B. is hierin slecht vertegenwoor digd. De tuindersbelangen raken wel eens op den achtergrond. Er zal op een grootere vertegenwoordi ging worden aangedrongen. Tot afgevaardigden werden gekozen dc heeren G. IJff en L. Kalverdijk. Beoogd wordt de prijsregeling op de hinnenland- sche markt, van dit standpunt uitgaande, dat, de tuinder een redelijke productieprijs ontvangt, terwijl de consument niet to veel moet betalen. Een en an der dient in dezen tijd van nood te wordfc'n overwon gen. Do consument moet er van overtuigd zijn dat do tuinder een redelijke prijs behoeft. De heer P. Paarlberg vroeg of er niet te veel aan ambtenaren weg zal gaan. De voorzitter was van oordeel dat het wel wat zal moeten kosten, doch dat kan toch zoo veel mogelijk worden gedrukt De heer P. Volkers zeicle dat men aan het „mod deren" was. Men verwart hoo langer hoe meer en gaat langzaam den ondergang tegemoet Do voorzitter dacht, dat cr toch door deze midde» delen eenige verbetering zou kunnen komen. De heer L. Kalverdijk dacht dat men er even ver mee zou komen als met de boter. Aangedrongen werd op spoedige aanmelding voor de baggerregeling, als men er voor in aanmerking wil komen. Bij de rondvraag vroeg de heer C. Blokker over den steun van half December. Voorzitter wist het niet precies. Voorzitter wees echter op de noodzakelijkheid van een verleening van steun, dnar dit buitengewoon noodig is voor de instandhouding der bedrijven. De heer P. Volkers wees op het groote executiege vaar. Spr. had hot gemist op de agenda van de ver gadering te Hoorn. Het gevaar verhoogt door de kans dat de tarweteelt in het Ambacht loonend wordt. Het is de taak van de afgevaardigden dit punt ter spra ke brengen, evenals de verbreking van het contract met den Bond Landbouw en Maatschappij. Voorzitter wees er op, dat het wel eens nut kan hebben als men de gedachten van anderen hoort, in verband met executieverhod enz. Eenige besprekingen volgden nog. De heer Volkers protesteerde en waarschuwde tegen dozen bond. Men wordt het vijfde wiel aan den wagen. Voorzitter bpstreed deze zienswijze, Do heer C. Blokker bepleitte stcunverleening per snees. Daarna sluiting. WINKEL Door de Oudercommissie van de o. 1. school te Winkel wordt evenals vorige jaren weder een St. Nicolaasfeest georganiseerd voor de leerlingen dier school en werd daartoe in staat gesteld door een vrijwillige bijdrage der ingezetenen. Bepaalde het feit zich ten vorigen jare tot een be zoek aan de school, dit jaar werd de commissie, die daarvoor zeer dankbaar is, in de gelegenheid ge steld, dit op een uitgebreide schaal te doen. De dag nadert, en met den dag de verwachtingen de afspraken zijn gemaakt, en de regelingen ge troffen en zekerheid is verkregen, dat St Nicolaaa en Zwarte Piet zullen arriveeren op Dinsdag 4 De cember, omstreeks 6 uur n.m. en hun intrek zullen nemen bij den heer R. Laan. FEUILLETON door JOAN SUTHERLAND. 19. Toen de meid kwam om de gordijnen te openen en haar bad aan te steken, was ze wat gekalmeerd, maar zo keerde zich af van het daglicht, met een gevoel, als zou ze er nooit meer van genieten. Ze .stond op en merkte nu dat ze nog altijd die kloppen de, bonzende hoofdpijn had. Daarvoor was gedeelte lijk de fuif van don vorigen, gedeeltelijk do harts tochtelijke huilbui van een uur geleden aansprake lijk n zo verlangde er erg naar, zich eenzaam in haar kamer op te sluiten en nog wat te gaan slapen. Maar eenzaamheid en afzondering waren juist het eenige, dat ze niet hebben kon, een weelde, die ze Sich niet moest gunnen. Al zou het haar dood zijn, zo zou Marilyn en IJonel behandelen, als kon haar de gehoele znak niets schelen en niets zou haar in ieder geval weerhouden, Marilyn eens precies te ver tellen, wat ze dacht van haar houding tegenover Da- vid. Het meisje, dat zich ongerust maakte over haar zware oogleden en bleekheid, wist haar, toen zo ge baad had over te halen een kop thee te nemen. Ze dronk die leeg hij een flinke dosis asperine, voelde zich na een jxvwje wat beter en ging naar beneden, naar de ontbijtkamer, voor het uiterlijk althans haar zenuwen volkomen meester. Marilyn was cr nog niet en terwijl ze net deed, of ze ontbeet kwam cr aan boodschap van mevrouw I.anier, dat deze haar even wilde spreken. Zo ging dus naar hoven, nanr do kamer hnror moeder, en vond hnnr nog te bod; een klein filetmusje bedekte hnnr haar, enkel een paar zachte golven tegen de wangen vrijlatend. Ze had een nachtjapon van heel bleek blauw chiffon met filet aan en ondanks alles vond Suzanne het een waar artistiek genot, haar zoo tusschen de kostbare kanten kussen te zien lig- gen. Naast het Empire bed stond een klein tafeltje met nog de helft van een grape fruit, een cloisonné doos cigaretten en een half leeg gedronken kop koffie en op do crocaten deken lagen brieven, enveloppen en een stuk van een krant, terwijl een Pekingees met een vlinderstrik aan zijn hals midden tusschen al dien rommel, als een luchtige haren bal lag te sla pen. Suzanne deed do deur achter zich dicht en bleef op het matje staan. „Heb je me laten roepen, moeder?" vroeg ze. „Moot ik iets voor u doen?" Alicia Lanier keek op van haar correspondentie. „O ja dat 's waar ook, Suzanne", zei ze vaag. „Waarom heb ik je ook al weer laten roepen?" Suzanne leunde met haar rug tegen de deur en hoopte tegen beter weten in, dat baar moeder niet over Marilyn's engagement zou beginnen ijdclo hoop, want mevrouw Lanier legde haar brieven ter zijde en wees op een stoel naast het bed. „Kom een beetje hierheen, Suzanne. Ik kan niet zoo schreeuwen.' Suzanne gehoorzaamde en terwijl ze ging zitten, vervolgde haar moeder: „Marilyn heeft me al ge zegd, dat je weet van haar engagement met Lionol Moreton. Persoonlijk ben ik cr heel blij om, want noch je vader, noch ik wenschten, dat zo met Davld zou trouwen. Davld heeft een groote toekomst voor zich. mnnr hij moot niet worden gehinderd door een extravagante vrouw, en Marilyn is extravagant." Ze zweeg even. als verwachtte ze, dat Suzanne iets zou zeggen. ..Ja. dat geloof ik ook," was het eenige antwoord, dat ze bedenken kon en 't was niet al te schitterend bedacht, „maar David Zc zweeg, want zo vond hot onmogelijk David of David's gevoelens in deze omgeving te bespreken. In plaats daarvan zei ze: „Bent u er niet verbaasd over?" „Over dat engagement? En of. Ik had er in de verste verten geen begrip van. dat Moreton zelfs ook maar aan haar dacht. Jij schijnt hem beter te ken nen, dan iemand anders. Heeft bij jou in vertrou wen genomen?" Tusschen de plooien van haar Japonnetje balde Suzanno haar vuist, 't Was moeilijker, dan zo ge dacht had en slechts met de uiterste wilskracht hield ze zich goed. „Nee" zei ze stijf, „hij heeft me niets verteld. Ik ken hem ook niet zoo goed, als u wel schijnt te den ken." „Ik had zoo den indruk, dat hij nogal épris van je was," zei Alicia luchtig. „Als kind was je gek op hem. Ik weet nog goed, welk een diepen indruk hij op je maakte. Wc hadden er allemaal pret om en den laatsten tijd heb je hem nogal eens gezien en gesproken. Waarom heb je hem door Marilyn voor jo neus weg laten gappen?" Ze was niet opzettelijk wreed, want ze was veel te indolent om iemand wil lens en wetens te kwetsen ,als ze er zelf geen nut of gemak van had, maar do geheime vereering en verlangens van een kind waren haar absoluut niet heilig. Ze beroemde er zich eerder op, dat ze zich van de antipathieën en sympathieën uit Suzanne's jeugd niets meer herinnerde en zo was dus hecle- maal niet voorbereid op de woede die ze eenklaps op zag laaien in do oogen van haar dochter, noch op haar gesmoord: „Wat razend belachelijk! Hoe kon Marilyn hem nu gappen van iemand, dio hem nooit gehad hoeft? Housch, moeder „Beste kind, ga in 's homelsnaam weer zitten. Als je zoo gauw op je teentjes getrapt bent, hoe kan ik je dan alles zeggen, wat ik te zeggen heb?" Dat was waar. Haar moeder had per slot van reke ning geen schuld aan den ondragelijkcn toestand en Suzanne bezat in genoegzame mate de zeldzame deugd, de dingen in het ware licht te bezien, om dat te erkennen. „Het spijt me", zei ze toonloos. „Ik wilde niet zoo licht geraakt zijn maar het idee was zoo ver be zijden de waarheid. Zoo belachelijk." Mevrouw Lanier, vertcodord door het excuus cn hopend op een geduldig gehoor, schoof de zaak met een enkel woord en een schouderophalen van de baan. „Je bent vermoeid", zei ze verdraagzaam, „je hebt den laatsten tijd ook zooveel zorgen aan je hoofd ge had. 't Is een hcelo troost voor me geweest, tc mer ken, dat je met alles zoo handig bent. Dit zal je nu wol oen aangename afwisseling brengen wat op winding cn weer iets vroolijkR om handen. Lionel zegt, dat hij leder oogenhlik weer naar Europa terug kan moeten en dus wil hij van geen uitstel van het huwelijk weten." „Naar Europa!" Suzanne zette haar tanden op el kaar en vroeg zich af, of ze er even vreemd uitzag, als ze zich voelde, maar daar Alicia doorging met babbelen, zou het wel in orde wezen. „We hebben gisteravond een en ander tot ons bei der tevredenheid geregeld en zijn overeengekomen, dat ze volgende week Dinsdag zullen trouwen. Dan kunnen ze, zoo noodig Woensdag aan boord van do Cedric gaan. Natuurlijk moet alles, omdat wc in den rouw zijn, heel stil gebeuren en dus geeft het niet of het een spoed-huwclijk is. Ik zal maar een paar familieleden en enkel onze intiemste vrienden uitnoodigen. Jij zult het ecnigo bruidsmeisje zijn." „Ik? O neen Het was er uit voor ze er bij dacht en Alcia keek! haar verbaasd en een beetje achterdochtig aan. „Ja, natuurlijk!" zei ze scherp. „Wie anders?" Waarom heb je er geen zin in?" Suzanne streek met haar hand over haar voor hoofd, het was heet en vochtig. „Och ik ik weet niet. Ik heb zoo weinig idee in een trouwpartij... vader..." Do achterdocht verdween... 't was feitelijk niet meer dan natuurlijk, dat het kind verdriet had..« zij en Guy waren altijd zulke goede vrienden ge weest. Ze had zich tot nu toe zoo goed gehouden, con echter steun was ze. Ze leunde naar voren, logde haar hand op Suzanné's knie en tikte er eens lief kozend op. „Natuurlijk, kindje, en jo kunt wel na gaan, hoe ik mc cr onder voel. Maar we mogen toch niet toestaan, dat ons verdriet Marilyn's trouwdag bederft of haar geluk overschaduwt. Ze is nu einde lijk gelukkig en ik weet zeker, dat je vader erg met haar huwelijk zou zijn ingenomen." „Ja... dat denk ik ook. Maar... het is allemaal zoo gauw gegaan..." „Dat is het zeker, maar mannen van het type van Lionel Moreton zijn geen geduldige minnaars. Hij is hartstochtelijk, een man van groote passie dat zijn alle Moretons. Marilyn is wel gelukkig. Ze zal een heerlijk leventje bij hem hebben." Suzanne stond eensklaps op. „Ja. Nog iets? Als u niets meer hebt, ga ik eens naar buiten om cr over na te denken- Ik moet een beetje beweging hebben." „Maar boste kind! Of er nog iets is! Natuurlijk, als we Dinsdag een bruiloft hebben! Dacht je, dat je zelfs ook maar een stille trouwpartij kon hebben, zonder do noodige voorbereiding? Je moet een paar brieven voor me schrijven en dan moeten we het eens over den kerkdienst hebben... Ik moest den Bisschop maar schrijven... ik had graag, dat dio hen trouwde. En dan Marilyn's uitzet." „Kan Marilyn dan niets doen?" vroeg Suzanno eensklaps opstandig. ..Zo kan toch zeker wel voor haar eigen uitzet zorgen?" „Marilyn is niet heelemaal In orde. Dat kan je tochi wel begrijpen, na die flauwvallerij aan tafel eergis teren. Zc moet rust houden om Dinsdag flink te we zen. Wat doe jo toch vreemd, Suzanne ik had ge dacht, dat jo opgetogen zou wezen anders kies jo zoo graag klccrcn. Ik begrijp niets van je." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6