Meisje ol Jongeman IS Langereisbrug OPRUIMING bij LIND op dc MIENT een Landmanswoning Buisman 1 v. d. Vliet A Triplex Prijsverlaging. SCHAGER HOUTHANDEL N V. J Schagen. Bij inschrijving te huur Boekhandel v.h. TRAPMAN Co. WINKEL. Maandag 10 December 1934, Prima LANDHOOI, ook in balen, GEKSTE-, HAVER- en TARWESTRQO, VOER BI ET EU mol hoog gehalte. Adverteert in dit blad. 5 perceelen weiland, Te Huur. Een enorme keuze en extra lage prijzen Sinds 1854 de grootste Dameshoeden-speciaalzaak te Alkmaar A le kwaliteit droge verlijming Elzen, Berken, Okonmi, enz: o Sijnhout Satijnnoten, enz. Bouw. en Isolatieplaten. B g Eternit. Golf. en Vlakke Platen. Z Voor tijdelijk administratief werk gevraagd goed kunnende typen en liefst eenige kan toorervaring. Aanbiedingen: Boekhandel v'h TRAPMAN Co., Laan, Schagen. voor den tijd van twee Jaar: met schuur en daaraan gren zend welland aan den Burg- hornerweg te Schagen en samen groot 7.30 hectare, thans in gebruik bij den heer de Boer Kz. Brieven met opgave van twee solide borgen worden ingewacht ten kantore van Notaris G. YV. Koerman te Hoogkarspel voor 16 December 1934. Wij hebben steeds groote voor raad van de nieuwste Ook voor Kinderkleding. Pa tronen kunt U ook bij ons bestel len. Burgemeester en Wethouders van WINKEL, brengen ter alge- meene kennis, dat vanaf tot nadere bekendmaking, het verkeer over de WINKEL, 4 December 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. BRUGMAN |bz.. lo.-Burgemeester. A. DE RIDDER, Secretaris. Oudesluis Tel. no. 2 Vraagt prijs. Alles franco huis. bij Tolke, gem. Schagen, samen groot 6.04.60 H.A. 1 perceel Weiland aan den Roodendijk, gem. Schagen groot 3.02.00 H.A. 1 perceel Weiland aan den Roodendijk, gem. Schagen, groot 2.35.05 H A. Het eerste jaar moet het land van nieu we greppel» worden voorzien. Inschrijvingsbiljetten, waarop vermeld 3 solide borgen, in te leveren voor 11 (elf) Dec. a.s. bij den heer C. P. TIMMER MAN, waar tevens inlichtingen zijn t( bekomen. Regenten van het Ned. Herv. Weeshui» te Schagen, wenschen bij inschrijving te verhuren voor den tijd van 2 jaren: LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. On verantwoor del ij k. Het echtpaar K. alhier heeft Sinterklaasavond iets meegemaakt, dat deze gezellige avond tot een droe vige had kunnen maken. Toen zij uit Oudkarspel kwamen, waar ze het St. Nicolaasfeest hadden gevierd, moest ter hoogte van den Nieuwen Weg een auto worden gepasseerd, wel ke aan den rechterkant van den weg stond, aan de Oostzijde. Op het moment, dat zij naast den stilstaandcn auto waren, kwam een achter hen rijdende auto, die vol gens dc regelen van den weg had moeten wachten tot zo den stilstaandcn wagen waren gepasseerd, snel vooruit en passeerde op hetzelfde moment, reed dus tusschen het echtpaar en de auto door. Mevr. K. werd hierbij aangereden, met gevolg, dat haar echtgenoot tegen het hek werd gedreven en er overheen tuimelde. Gelukkig waren de verwondingen van mevr. K. niet ernstig, doch haar been was later op den avond danig opgezet, terwijl eenige schram men welke zij had opgeloopen, veel pijn deden. De heer K. kwam er met den schrik af. De haastige automobilist reed met gedoofde lichten verder, zonder zich om zijn slachtoffers te bekomme ren. Wel fraaie manieren. Dat deze menSchen bij zoo'n smallcn weg als men hier aan den Langendijk heeft niet iets voorzichtiger kunnen zijn. \V I E R1 N GE N St. Nicolaas in de KleuterschooL „Vol verwachting klopt ons hart". Zoo was het zeer zeker j.1. Woensdagmiddag in de kleuterschool. Het bestuur dezer instelling heeft gemeend ook hier de Sint uit te noodigen en om 2 uur kwam de prijze Bisschop reeds aan. De kleuters van de school hadden zich opgesteld in het groote ruime gym nastieklokaal. De kleine stoeltjes waren hier ook heen gebracht en in een halve cirkel zaten daar de kleintjes in afwachting. Daartegenover zaten vele ouders en nog jongere kinderen. Toen de goede Sint binnenstapte, werd dezo hartelijk verwelkomd door de aanwezigen. We zouden over dezen middag of liever deze anderhalf uur kolommen vol kunnen schrijven. Het was een kostelijke middag. St. Nicolaas sprak de kinderen in goed gekozen woorden toe, en als dank daarvoor werden vele liodjcs gezongen. Niet alleen allen tesamen zongen de kinderen, doch ver schillenden zongen hun liedje geheel alleen, in duo en in trio, het was een lust om aan te hooren. Ver schillende spelletjes werden gedaan en dit verheug de den Sint zoo, dat hij alle aanwezige kleintjes van lekkers en een prentenboek voorzag. St. Nicolaas sprak er zijn verwondering over uit, dat de kinde ren zoo keurig alles verrichtten. Dc dames, onder wijzeres Mevr. Ruitenburg en haar helpster Mei. A. Smit werden ook niet vergeten. Zwarte Piet had voor hun ook wat in den zak. Aan het slot sprak St. Nicolaas het bestuur en onderwijzend personeel nog toe. en sprak tevens een opwekkend woord tot de ouderen, welke aanwezig waren, om vooral de ze goede instelling te steunen. F.nkele kinderen werden daarna nog aan huis be zocht Woensdagmorgen 5 Dee. had het St Nicolaasfeest plaats voor de kinderen van de O. L. school te Hip- polytushoef. St. Nicolaas kwam de kinderen persoon lijk bezoeken. Om 9 uur deed de goede Sint z'n in trede en bracht achtereenvolgens een bezoek aan de verschillende klassen, te beginnen bij de hoogste klas. Het langst vertoefde Sint bij de kleintjes, waar vele hartjes popelden van blijde verwachting, maar toch ook van angst. Maar gelukkig vloeide bij geen enkel kind de tranen. En zeer voldaan trokken allen met zak en cadeau gewapend ongev. om half 11 huiswaarts. 7 IJ PE POLITIE. Gevonden: een stormlantaarn. SCHAGERBRUG. St. Nicolaasfeest o. L school. Dinsdagmiddag heeft de jeugd uit de schoolwijk Schagerbrug haar St. Nicolaasfeest gevierd in het versierde gymnastieklokaal der school. St. Nicolaas werd in een volle zaal het welkomstlied toegezongen en kon het hoofd der school, de heer Jaring, den Sint begroeten. De middag werd gevuld met het zin gen van leuke, frissche Sinterklaasversjes, onder lei ding van den heer Kingma en het vertoonen van de poppenkast door den heer Veltman van Oudesluis. Tusschen de bedrijven door werd natuurlijk getrac- teerd. Tot slot ontving elk kind nog een speculaas en kregen de schoolkinderen hun lang begeerde ca deautje. PETTEN. Uitslag der gehouden aanbesteding van het bou wen van een woonhuis te Petten voor rekening van den WelEd. heer J. M. Graadt van Roggen te Ber gen: Bijpost, Bergen f 3990, gebr. Rampen, Bergen f 3330, Noord, Bergen f 3117, E. Boozing, Petten f 2942 C. Vriesman, Petten f 2386. Naar wij vernemen is de heer J. Glas te Heiloo voornemens een woonhuis te bouwen aan den Ha- zedwarsdijk alhier. T ZAND. Dinsdagavond had bij den heer Schrleken alhier een filmvertooning plaats, uitgaande van den Bond van Landpachters en Hypotheekboeren, gevestigd te Groningen. De opkomst van het publiek was, de neerstroomende regen in aanmerking genomen, be vredigend: ruim 70 belangstellenden waren aanwezig. De propagandist van den Bond, de heer Renscma, opende den avond. Voor het verdere kunnen wij verwijzen naar het reeds Dinsdag in ons blad vermelde. Wij herinneren er hierdoor aan, dat de lezing met lichtbeelden, te houden door den heer J. P. Strij- bos van Haarlem, voor de Vereen. Nut en Genoegen alhier, getiteld: „Met camera en kijker onder de vo gels", op Zaterdag 8 dezer wordt gehouden bij den heer Schrieken. ST.MAARTEN3BRUG. St Nicolaasfeest Woensdagmiddag vierde onze jeugd haar jaarlijksch St Nicolaasfeest in de zaal van den heer P. Kossen. Vol blijde hoop trokken de kinderen in optocht naar de versierde zaal. waar de goede Sint zijn gaven aan groot en klein zou uitdeden. Tegen half 2 ar riveerde St Nicolaas in ons dorp en menig kinder hart begon sneller te kloppen, toen eindelijk het oogenblik dóér was. waarop de grijze bisschop, zoo lang door allen verbeid, en vergezeld van zijn on afscheidelijke Zwarte Piet, de volle zaal binnentrad. Door de schoolkinderen werden een paar aardige versjes gezongen. Sinterklaas vertelde hierna ovei zijn moeilijke reis. waarna Zwarte Piet do kleintjes ging onthalen op allerlei lekkers. In do beste stem ming luisterden allen naar het vlotgespeelde too- necstukje „De Kok en de Dieven". Zij werden ruim schoots beloond door het daverend applaus. Zwarte Piet voorzag nu ook de kleinere, nog niet schoolgaande kinderen, van lekkernijen. Nadat de schoolkinderen onder leiding van den heer Leeuwen weer eenige liedjes hadden gezon gen, waarna nog voor ieder veel gestrooid werd door den Zwarten knecht, kon St Nicolaas beginnen met de uit/deeling der cadeaux. Het was oen pracht-middag. ANNA PAÏÏLOWNA Sinterklaasfeest school I. Stampvol was de zaal vari den heer Slikker, toen daar de leerlingen van school I hun St Nicolaas feest vierden. Eerst was er in de zaal die stemming van „vol verwachting klopt ons hart". Spoedig echter ver scheen de Sint, gevolgd door zijn knecht De heer 't Hart verwelkomde beiden. De kinderen zongen „Welkom, welkom, grijze bisschop". Nadat de Sint enkele kinderen had toegesproken, werden versnaperingen rondgedeeld door de dames van de leden der Oudercommissie, aardige filmpjes, een bewegingsspelletje met zang door de peuters uit de klas van inej. Ter Brugge onder haar leiding uit gevoerd^ dat alles en het pakje dat ze meekregen, deed alle kinderen voldaan huiswaarts keeren. BREEZAND. Sinterklaasfeest School II en Bewaarschool. Nauwelijks waren de kinderen van school II en van de Bewaarschool in de zaal van den heer Borst verzameld, of daar kwam Sint en z'n knecht al voor gereden. Zij werden beiden toegesproken door den lieer De Vries. Sint had veel te vertellen. Soms kreeg een jongen of meisje een kleine vermaning of een pluimpje. Ook dc kleinen weerden zich dapper. Een paar zegden een aardig gedicht op, de hoogste klassen zongen eenige gewone schoolliedjes en allen geza menlijk natuurlijk zoo nu en dan de Sinterklaasvers jes. Een filmpje voor afwisseling, een paar tractaties tusschen alles door. 't Was als alle jaren, maar, en dit ook als altijd, toch weer nieuw! Vandaag werd onze aandacht er nog weer eens extra op gevestigd, hoe zacht, hoe ongewoon mild voor den tijd van 't jaar het weer wel is. Men liet ons een bloeiende tulp zien, zoo maar op 't land ge vonden. W A R M E N U rr J 7 E N Auto te water. De heer J. D. uit Waarland kwam Woensdagmor gen met zijn vrachtauto een lading cokes halen van het gasbedrijf alhier. Het afsluitdek op do brug was nog gesloten. Dc heer D. reed met de auto op de brug tot aan de poort en stapte vervolgens uit om de poort te openen. De auto stond niet op de rem en waarschijnlijk te eng op de brug, met het ge volg dat de wagen terug liep bij dc schuinte neer en aan den overkant van den weg achteruit te water reed. Toevallig lag daar een schuitje en bleef de auto met het voorste gedeelte op den berm hangen. Was dit er niet geweest, dan zou de wagen beslist dieper weggezakt zijr. en was de schade voor den eigenaar belangrijk grooter geweest. De fa. Westra werd gewaarschuwd en was spoedig ter plaatse met goed materiaal en wist zonder veel moeite den wagen op het drogo te brengen. Overigens mankeerde de wagen niets en kon de heer D., na de cokes te heb- ben opgeladen, met de vracht huiswaarts keeren. Voor dc overige schade was hij verzekerd. R RE RH V GO XV A A U D Auto en tram ln botsing. Eén ernstig gewonde. Bij den heer Pankras, expediteur aan het Noord eindo alhier kwam bericht binnen, dat een zijner vrachtauto's, met een lading groenten onderweg naar 7«uid-België, nabij Turnhout in botsing was gekomen met een stoomtram. De chauffeur Waij werd daarbij ernstig gewond en bekwam benevens een gebroken rechterarm en kneuzingen aan de ribben, gelaatwon- don door het breken van do voorruit. De naast den chauffeur zittende hulpchauffeur Ilink, wist nog bij tijds uit den auto te springen en kwam er met en kele glaswonden aan het gelaat af. Wegens verhindering van Ds. Bloemhoff op 16 December, zal deze thans 9 December a.s. zijn l>eurt van den 16en waarnemen, waardoor deze laatste dienst vervalt. EIERVEILING SCHAGEN, 6 Dec. Aangevoerd zijn: 70 partijen 35000 kipeieren, 000 eendeieren. Prijzen kipoicren f 4.70, kleine f 2.70—3.40 eendcicren f 2.50—2.60. SCHAGEN. 6 Dec. 5 paarden f75150, 15 geldokoeien, mag. f80—120, 34 idem, vette f 150—235, 12 kalfkoeien f 110—190, 19i vaarzen f 80130, 19 graskalveren f 2060, 37 nuchtere kalveren f6—14, 80 schapen, vette f14— 21.50, 347 overhouders fS—12, 2 bokken en geiten f510, 19 varkens, vette, per kg. f 0.32—0.33, 87 big gen f7—10, 21 konijnen 10.50—1.50, 23 kippen f0.30 -0.75. NOORDSCHARWOUDE, 6 Dec. 1000 Kg. aardappelen eigenh. f 1.20, hl. dito f 1.40 —2.20, 3600 Kg. uien f 1.50-2, drie!, f 1.20, grovo f 2^0, nep f 1.60—1.80. 500 Kg. peen f 0.60, 1600 Kg. kroten f 1.201.50, 49500 Kg. roode kool f 1.40—2.10, doorschot f 1—2.50, j»00 Kg. gele kool f 1.20—1.40, doorschot f 1—1.10, 29200 Kg. D. witte koor f 0.80 1.50, doorschot f 0.001.30. BROEK OP LANGENDIJK. 6 December 1934. Aanvoer: 3800 Kg. uien f 1.90—2, drielingen f 1.20, grove f 2.30—2.40. 600 Kg. bieten f 0.60-1.60, 25000 Kg. roode kool f 1—1.80, 11000 Kg. gele kool f 1—1.40, 16000 Kg. D. witte kool f 0.70—1.50, 2700 stuks bloem kool: reus f 5.107.90, lichte f 1.802.50. ALKMAAR, 5 Dec. Aardappelen f2.70, gele kool fl.20, roode kool fl 2.60, uien f 1.302.20, witte kool f 0.701.30, wor telen f 1.50—4 per 100 Kg., andijvie f 0.50—2, bloem kool I f 56.50, II f 2i, boerenkool f 0.70—2.20, groene kool f 13.50 per 100 stuks, appelen f 57.50, druiven f 1517, peren f 2—4, spruiten f 2.50—5.50, witlof I f 4.50—5.50, II f 2.50-3 per 100 pond, prei f 1.80—4.30, selderie f 0.50—1.90, radijs f 1.30 per 100 bos. AMSTERDAM. 5 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 258 vette kal veren: le kw. 48—52 cL. 2e kw. 40—i6 et, 3c kw. 34 38 ct.. alles per Kg. levend gewicht: 27 nuchtere kal veren f 47.50 per stuk: 303 varkens: vleeschvar kens. wegende van 90—110 Kg. 37—38 ct,, enkele hoog er; zware varkens 30—37 ct., vette varkens 35 36 ct. per Kg. slachtgewicht WARMENHUIZEN. 5 Dcc. Roode kool le kwal. f 1—1.70, 2e kw. f 1—1.30. gele kool, le kw. fl. 2c kw f 120, D. witte kool f 1.30. Aanvoer: 13600 Kg. roode kool, 3000 Kg. gele kool, 63G0 Kg. D. witte kooL

Schager Courant | 1934 | | pagina 3