Arrondissements-Rechtbank •ie •Iroote Vergissing Gymnastiek-ïereen. „Be Quick" te Alkmaar. Schagen-nieuws MEERVOUDIGE STRAFKAMER ZITTING VAN DINSDAG 4 DECEMBER Uitspraken vorige zitting. Hendrik Ger. E., slager, Noordscharwoude, ge bruikmaking van valsche keurmerken (elsch 3 maanden gcv.) f 100 boete of 40 dagen hechtenis. Willem B., Texel, zedenmisdrijf art. 247 wetb. van strafrecht, 1 jaar gcv. voorwaardelijk met 3 Jaar proeftijd. Hcndr. de J., zonder beroep, als voren (elsch 8 maanden gev.) interlocutoir vonnis hervatting on derzoek 8 Januari. Kurt Krpst Joh. H., Den Helder, hooger beroep vonnis fo tos: ra fee ren van een fort te Den Helder. Vonnis 1 week hechtenis, bevestigd. Ilubertus Jac. Joh. van K.. autobusondernemer, Pen Helder, hoogor l>eroep overtreding der wet op do openbare middelen van vervoer, f50 boete of 10 da- Ki ii hechtenis. Jan Hcndr. Sch., autobus-ondernemer, Den Helder, als voren. Vrijsprekend vonnis bevestigd. (Verdedi ger was mr. N. van Leeuwen). Den Helder. GELEGENHEID VERSCHAFFEN VOOR RENDEZ-VOUS. De 25-jarige Dina Hendrika Gczina B., huisvrouw Corn. S. te Den Helder, had zich heden huiten tegen woordigheid van publiek, te verantwoorden ter zake het misdrijf, bekend bij artikel 250his Wotb. van Strafrecht. In deze zedezaak werden 6 getuigen van beiderlei kunne gehoord. Volgens verdachte zou haar verdediger, mr. Veld man te Den Helder, haar hebben kenbaar gemaakt, dat hij haar niet kon helpen, doch de president was de meening toegedaan, dat de verdachte juridi- schen bijstand had geweigerd, wat heden door haar werd ontkend. Gevorderd word 8 maanden gevangenisstraf. W i e r 1 n g e n. DE ROOKFNPF. MORIAAN. De zenuwachtige tandarts A. F. Th. G. te Castrl- cum. die in de Wieringer autobus had gerookt, des wege was geverbaliseerd door een aanwezige spoor- ambtenaaronbez. rijksveldwachter, en bovendien nog een valschen naam had opgegeven, was door den Kantonrechter te Den Helder tot 10 en 15 gul- Hen boete of 10 en 15 dagen hechtenis veroordeeld. Van deze vonnissen was de nogal cholerisch getem- peramenteerde kiezentrekker in appèl gekomen, doch schitterde heden bij de behandeling door zijn niot-togenwoordigheid. Bevestiging in beide vonnis sen werd gereouireerd. Krijgen we zeker als „ver zetje" weer 'n verzetje! Alkmaar. BUSCHAUFFEUR CONTRA POLITIE AGENT IN BURGER. In den avond van 21 Mei. den 2cn Pinksterdag 1.1., omstreeks 11 uur. nam do chauffeur van 'n autobus Machiel de Gr. Ie Heiloo de bocht van de Emma- straat naar de Nieuwl.-singel richting Hellooër brug. to veel links en raakte daardoor de flets van den politieagent Dalenherg. die aldaar, na afloop van een zanguitvoering in den Muziektuin. met den Di recteur stond te praten. Gedurende het daaropvol gende nogal heftige gesprek tusschen de chauffeur en Hen agent, die zijn qualiteit kenbaar maakte. ree-I de chauffeur door naar zijn standplaats, ge volgd op zijn rijwiel door Dalenherg, die tegen den chauffeur proces-verbaal opmaakte ter zake overtre ding nrtikel 0 Motor- en rijwielreglement en werd deze chauffeur op 6 Juli door don kantonrechter veroorHeeld tot f7.50 boete of 5 dagen en f2 schade vergoeding. van welk vonnis de veroordeelde in het heden behandelde hooger beroep kwam. Als getuige werd nog gehoord een journalist, die toevallig het avondlijke relletje zoo ongeveer had meegemaakt en had gezien. Hat de chauffeur over de linkenveghelft de bocht sneed en voorts nog 2 getuigen n décharge, de heeren De Goede en Schou ten. gehoord op verzoek van den verdediger, mr. A. Prins. De Officier gaf den Kantonrechter gelijk en re- quiroerde bevestiging. Mr. Prins pleitte vrijspraak, omdat het bewijs dubieus was. subsidiair reconstruc tie van het incident. De rechtbank voelde echter niets voor reconstruc tie fn een dergelijke futiliteit en sloot dc President het onderzoek. A.s. week uitspraak. door J JOAN SUTHERLAND. 21. „Het speet me zoo voor David", zei Sucanne heel langzaam. „Maar ik geloof, dat ik er feitelijk blij om moest wezen, 't Gaat met jouw liefde als met de tramkaartjes, die we in Parijs hadden, 't Is een overstapje.' Marilyn, die zich, nu het gevaar voorhij was. weer op hnnr gemak gevoelde, gaf haar koel haar blik terug. „Je zou zeggen, dat je zelf een oogje op Lionel had" was baar opmerking. „Je maakt cr zoon ophef van." Even hield Suzanne verschrikt den adem in, deed een wanhopige poging om zich te bcheerschen en lachte. „Als dat zoo was, had ik hem waarschijnlijk wel gekregen ook!" antwoordde ze. „Laat dat je gezegd zijn. Ik ben wel niet zoo aanbiddelijk mooi als jij. maar hcclemanl zonder charme ben ik toch ook niet." Even heerschte er stilte. Toen haalde Marilyn haar poederdoosje en lippenstift voor don dag en begon heide met nauwlettende zorg te hantccrcn. Eindelijk was alles naar haar zin en luchtig, alsof <!e heele kwestie niet waard was. besproken te wor den zei ze: ,,'t Is de moeite niet waard, er over te twisten. Natuurlijk heb ik David leelijk behandeld en hot spijt me echt, maar er is nu eenmaal niets meer aan Je doen. Tappé en Vernet zal ik zelf wel voor mijn rekening nemen en ik moest maar vragen of Lionel voor de bloemen zorgt. Ik zou liefst hebben, wat ook zijn smaak is." „Best", zei Suzanne, tentgkeerend tot haar schrijf machine. „In ieder geval zie ik je om oen uur wel In Rftz-Cnrlton." Zonder te antwoorden liep Marilyn de kamer uit en Suzanne bleef op haar typewriter zitten staren, terwijl re prol»eerde zich te dwingen, door te gaan met haar werk. Maar ondanks alles hield zo locn Alkmaar. TOONTJE GAF DEN STRIJD NIET OP. MAAR WAS AFWEZIG TOEN ER GEVOCHTEN MOEST WORDEN. De straatventer Anth. Fred. Franciscus T., met meer voornamen dan money, beoefent zijn affaire met de hardnekkigheid, 'n betere zaak waardig. Het interesseert hem absoluut niet, of hij voorzien moet rijn van een vergunning en hij vent maar raak, zonder zich in het minst Ie bekommeren om de talrijke processen-verbaal, die hem ton deel vallen. Zoo was hij op 14, 15 en 16 Juni viermaal achtereen bekeurd, moest viermaal terecht staan en luisterde de zitting persoonlijk op. aangevoerd uit het huis van bewaring, alwaar hij was gelogeerd voor weer andere overtredingen. Onze Kantonrechter veroordeelde dezen stijfkop consequent tot 4 keer f2 boete of 4 keer 2 dagen, van welke vonnissen Toon weer even consequent in appèl kwam bij do rechtbank. Deze 4 hoogcr-heroep-zaken stonden heden op de agenda, doch wie er kwam, niet de appellant, die misschien momenteel weer 'n ander huis van bewa ring als pensiongast tot sieraad strekt. Er werd besloten maar niet op hem te wachten en requireerde dc Officier bevestiging van alle zeer te recht gewezen vonnissen. Den Helder. HET TROTTOIR OPGEREDEN. De 21-jarige. chauffeur Willem Gr„ geboren en wonende te Texel, stond in de middagzitting terecht ter zake het door zijn schuld toebrengen van ern stig lichamelijk letsel. Hij had namelijk op 9 Octo- ber op den hoek Midden- en Javastraat te Den Hel der. een aanrijding willen vermijden met een auto, die hij aan den rechterhand had, doch die hem voor rang had gegeven en was alstoen onvoorzichtig, roe keloos en onhandig het trottoir van de Javastraat opgereden, met gevolg dat de 15-jarige dienstbode Anna Dina Zaal. die zich aldaar met een rijwiel aan do hand. nabij de R.K. Fröbelschool bevond, van achter word aongoreden en met ernstige kwetsuren aan haar been en een „shock" naar het ziekenuis moest worden vervoerd, in welk zieken huis zij 18 weken vertoefde. Toen het meisje werd aan- en overreden, sneuvelde ook door het onhandig geweld van den autobestuurder, een gemeentelijke lantaarnpaal. In deze zaak waren, behalve Dr. v. Heerden, als deskundige, een vijftal getuigen gedagvaard. Wat verdachte betrof, deze werd juridisch bijge staan door mr. P. Langcvcld als raadsman en ver dediger. BERGEN Een zonderlinge geboorte. Waar bleel de opvoeder? Wij hebben in eenige artikelen reeds kunnen aan- toonen, dat het vereenigingsleven in de gemeente Bergen over het algemeen zeer bloeiend is en dat de gymnastiekvereniging „Be-Quick" in dat ver eenigingsleven een groote plaats inneemt, hebben wij mogen ervaren, toen wij ons om inlichtingen wendden tot den penningmeester, den heer J. Beeldman. Deze was zooals het een goed bestuurder in het bloed zit gaarne bereid een en ander te vertellen van zijn vereeniglng. welke, dit bleek ons al zeer spoedig, een groote plaats innam in zijn hart en welke zijn vollen persoon eischtc. De geboorte van dc vereeniging, vertelde ons de heer Beeldman, is eenigszins zonderling in haar werk gognan. Oorspronkelijk toch werd door de Berger Sport Vereeniging, de tegenwoordige voet balclub dus, ook do gymnastiek beoefend, doch dat boterde niet erg en dus scheidden do gymnasten zich af van de voetballers en gingen huns weegs. En ging dat? vroegen wij. Neen; dat ging niet. In de eerste plaats waren de omstandigheden waaronder werd begonnen, zéér ongunstig. Bij de geboorte had de vereeniging na melijk een schuld van f 100.van B.S.V. overgeno men en werd dus aangevangen met een deficit In de tweede plaats bestond de nieuwe vereeniging meest uit jongelui; er ontbrak een orgvnisator, een opvoeder om het zoo maar eens uit te drukken. Redding! Be-Quick wordt opgericht Gelukkig werd tijdig door de jongeren ingezien, dat het zonder leiding van ouderen niet zou gaan, en dus werd ccn oud-turner, de heer Blad aange zocht die leiding op zich te willen nemen. Hij met Ffits Roos en met Roozendaal waren het drieman- FEUILLETON de klok kwart over twaalf speelde op, duwde haar knokkels tegen den scherpen tafelrand en probeerde zich de ontmoeting tusschen Marilyn en Lionel niet voor to stellen, want nu waren ze bij elkaar, al was het dan maar op het kantoor van Peter Fish. Zou hij haar aankijken met in zijn anders zoo harde koele oogen, dien zachten blik dien ze zoo goed kende en zou zijn stom even diep en vol klinken, als wanneer hij zei: „Kleine Suusje?" Suzanne rukte ccn verschrompeld grassprietje van de strook van haar rok en verfrommelde het ener giek. Ze wilde niet huilen, ze wilde niet... het was dwaas, verachtelijk, belachelijk. Het zou wezen als of ze geen trotsch had, dat ze zoo'n verdriet kon heb ben over een man, die niets van haar weten wilde er eens toch haar begeerd had Daar was ze zeker van- ze kon eenvoudig niet gelooven, dat hij een harte looze flirt was, zelfs nu nog kon zo zich niet Inden ken, dat hij niets om haar had gegeven. Als hij zich «Meen mrfar een beetje had willen amuseeren, had hij niet kunnen spreken, zooals hij dat op hun laat ste uitstapje had gedaan; daarvoor had ieder woord van hem te ernstig en te oprecht geklonken. Het zou niet alleen laaghartig, maar ook dom zijn geweest... en voor hem veel te afgezaagd om zoo kwaal be schouwend te doen. Zoo jong als ze was, had ze al te veel ervaring, om dat niet te doorzien. Maar wat was dan toch de reden van dit alles? Welk mysterie was verantwoordelijk voor dit vreeselijke, waarom had hij Marilyn ten huwelijk gevraagd, nog geen vierentwintig uur na alles wat hij hij I/Aiglon met haar had besproken? Waarom, waarom, waarom? Snaait ne steunde met de ellebogen op do tafel en drukte haar handen tegen haar kloppende slapen; haar hersens leken wel gesmolten en iedere zenuw in haar hoofd bonsde en schrijnde. Ze kon niet meer werken, schoof haar stoel van tafel, liep naar den haard en dook weg in een hoekje van de groote bank. Hier was het warm. ze had het koud en voor ze er erg in had. was ze in slaap gevallen. Toen Jowett een uur later binnenkwam om naar het vuur te kij ken. vond hij haar heelemnal in elkaar gekropen in een hoekje van de bank. In haar eene handje hield De tegenligger destijds van verdachte was P. Ver meulen. De wagen, bestuurd door dezen heer had alle door de wet vereischte formaliteiten in acht geno men en zelfs den verdachte voorrang geschonken, doch dc chauffeur was totaal dc kluts kwijt ge raakt, haalde links uit en reed het trottoir op. waar bij tevens een lantaarnpaal werd geraakt en het jonge meisje overreden. De 36-jarige heer C. J. Bosch, makelaar te Den Helder, had eveneens dc aanrijding waargenomen en de abnormale manoeuvres geconstateerd. Hij had meegeholpen het overreden meisje in de Fröbelschool onder te brengen. Voorts had hij opge merkt, dat verdachte totaal weg was van zenuw achtigheid. Het hem gebrachte water kon hij niet eens opdrinken. Dc heer Corn. Smit, metselaar, was de voormalige patroon van verdachte en reed deze jongen wel eens met diens vrachtauto. De remmen waren kort to voren nog bijgesteld. Volgens verdachte verkeerden de remmen in on deugdelijken toestand. De moeder van verdachte werd als getuige ge hoord en verklaarde, dat haar zoon altijd goed op paste, maar nogal onverschillig was Ze geloofde echter dat haar zoon voor chauffeur niet ongeschikt kon worden geacht, wel was hij erg zenuwachtig. De president vermeende echter niet ten onrechte, dat onverschillige en zenuwachtige personen voor chauffeurs minder geschikt waren. De Officier achtte het niet noodig de geheel uit gebreide en het ongeval in do finesses beschrijven de dagvaarding nog eens te repetecren. Hij bepaal de zich dus te releveeren, dat verdachte niet het minste motief had om zich te gedragen als hij ge daan had. Het was verschrikkelijk dat men in ge vaar wordt gebracht door dergelijke onbenullige zenuwlijders achter het stuur. Het verkeer moet daarvoor worden beveiligd en derhalve vorderde de Officier 1 maand hechtenis en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. Mr. Langcvcld achtte het een groot geluk, dat hot slachtoffer er betrekkelijk nog goed was afgekomen. Het juridische gedeelte der zaak, wilde verdedi ger, als onaanvechtbaar, ter zijde stellen. Liever he sprak pleiter de kwestie, dat aan dergelijke perso nen als verdaehto feitelijk geen rijbewijs moest worden uitgereikt, doch dc broodwinning kan daar mede dikwerf een rekening houden. Pleiter verzocht in zijn peroratie daarop toepas sing der uiterste clementie en te willen voorkomen, dat deze jongen, tot verdriet zijner brave en zwaar beproefde ouders, in dc gevangenis terecht zou moe ten komen. schap dat feitelijk den stoot gaf tot de oprichting van Be-Quick. Maar Blad, van huis uit een zeeman, ging weer varen, Rozendaal kwam te overlijden en het leek, of men weer zonder leider zou geraken, toen gelukkig de heer Blokker zich als zoodanig opwierp en dit is gebleven tot op den huidigen dag. Op 1 Maart 1927 werd feitelijk de gymnastickver- eeniging „Be-Quick" opgericht. Met hoeveel leden? wilden wij weten. Met veertig k vijftig leden ongeveer. Van de be stuursleden, die bij de oprichting het bewind voer den zijn er nog steeds vier in het bestuur. Dat zijn de heeren W. Blokker, C. Graftdijk, J. den Broeder en mijn persoon, zeide de heer Beeldman. En hoe gaan het de vereeniging nu? Uitstekend; jammer alleen, dat do senioren-af- deeling niet bloeien wil. Dat is nooit gegaan We hebben wel dames en heeren leden natuurlijk, maai de jongeren zijn verre in de meerderheid. Dat kan nooit anders dan goed zijn; de jongeren zijn de toekomst voor de vereeniging, meenden wij te moeten opmerken. Natuurlijk, beaamde dc penningmeester. Wat die toekomst betreft zijn we dan ook niet ongerust Maar voor het heden zouden wij toch graag wat meer oudere leden willen hebben ook. Vreemd intus- achen, dat de heerenafdeeling nooit heeft gefloreerd, ook niet toen er vóór de oprichting van Bc-Quick een senioren-club bestond. Bij de dames is de animo voor de gymnastiek veel grooter. En hoe is de verhouding ten opzichte van de meisjes en de jongens? Was onze vraag. Er zijn altijd meer meisje3 geweest dan jongens; luidde het antwoord. Hoeveel leden telt nu de vereeniging? Zoo ongeveer honderd en tachtig leden, alle af deelingen tezamen. Wij houden de mcnschen zooveel mogelijk bij eikaar, maar hebben natuurlijk ook van de crisis te lijden. Dan schipperen we maar een beet je met de contributie van de leden, die, buiten hun schuld, werkloos zijn geworden. Er is voor Ieder plaats. Is uwe vereeniging neutraal? vroegen we verder. Absoluut neutraal! Iedereen van goed zedelijk gedrag kan lid worden; er is voor ieder plaats, wel ke godsdienstige of politieke richting hij of zij ook is toegedaan. We hebben dan ook Katholieke, Chris- zo krampachtig een natten zakdoek en er lagen dof fe, zwarte kringen onder haar oogen. Haar gezichtje zag heel bleek en haar mondje stond, zelfs in haar slaap, zielig verdrietig. Heel voorzichtig en zacht deed hij zijn werk en bleef toen even op haar neer zien. Suzanne was de lieveling van het personeel, want ze was altijd beleefd, opgewekt en niet veel- eischend. Jowett had met veel belangstelling haar romance gevolgd en het deed hem verdriet, haar nu zoo to zien zitten, 't Was duidelijk, dat ze van Mr. Moreton had gehouden en die had zich nu weer door een aardig snuitje laten inpalmen, net als de rest zijn eigen broer niet te vergeten. Jowett zou een aardig boekje open kunnen Hoen over den jon- fen Walter, als hij wilde. Maar hij was er niet voor, waad van de dooden te spreken. Maar Mr. Moreton was toch een groote gek. Miss Suzanne was nou net een meisje voor hem, twintigmaal meer waard dan Miss Marilyn. HOOFDSTUK XI. Tntusschcn liep Marilyn, toen ze niet langer hang behoefde te wezen, dat men haar van huis uit zou zien, niet verder dan de Avenue en riep toen een taxi aAn. 't Was een heerlijke morgen, heldere hemel en lekker koud. De lucht was pittig en opwekkend en onder gewone omstandigheden zou Marilyn hee- lemaal hebben geloopen. Maar nu voelde ze zich geestelijk zoo opgelucht, verheugde ze zich zoo in de gelukkige wending, die haar lot genomen had, dat het haar dubbel boos maakte, te merken dat haar slapeloosheid en vermoeidheid haar lichame lijke krachten zoo ondermijnden. Ze wilde zich vrij voelen als een vogel in de lucht, haar gord gesternte, dat haar zoo juist bij tijds van allerlei onzegbare el lende had gered, leven; maar lichamelijk voelde zo zich zoo uitgeput en ellendig, dat ze de toekomst zon der eenige hoop of vreugde tegemoet zag. Ook deed de herinnering aan Suzanne's hatelijke opmerking over David haar pijn. Ze wist, dat David haar lief had en met heel zijn hart in haar geloofde en het was heelemaal niet prettig, te moeten denken, dat ze die liefde en al wat daarmee samenhing had be- loedigd, door hem te willen bedriegen in wat voor hen beiden het hoogste had moeten wezen het vaderschap over haar kind. Het leek haar nu on gelooflijk, dat ze ook maar even aan zulk een minne daad had gedacht, zij. Marilyn Lanler, die wel niet erg verstandig of erg flink was, maar die tot nu toe altijd nog had gemeend, dat ze oprecht en eerlijk van handel en wandel was. Guv Lanter hnd zijn kin deren altijd daarin voorgegaan en al had hij zelf dan ook de kracht gemist, zijn levenslast ten einde toe te dragen, geen schijn of schaduw van onoprechtheid Wedstrijden voor Zondag 9 December. Sparta 2Oudesluis 1, aanvang 2 uur. H.R.C. bSparta a, aanvang 10 uur. H.R.C. c—Sparta b, aanvang 11.15 uur. OPSTELLING DER ELFTALLEN. Sparta 2: T. Bij post. W. Moransart, P. Boon P. Kroonenburg, S. Breebaart, D. Ruig S. Paulusma, P. de Vries, G. Paulusma, J. Peetoom, J. Kossen Res.: M. Slikker, H. Veenstra. Sparta at P. Timmerman. A. Molenaar, A. de Wit C. Slikker, T. Moransart, P. Schoorl C. de Jager, Veenstra, G. Koch, Starreveld, R. v. Haren Sparta b: N. Prins J. J. Slikker, Blaauboer P. Dekker, Geerts. N. Blaauboer Hofland, Bosch, G. Anneveldt, A. v. d. Pijl, Schouten De adsp. commissie verzoekt, aan de adspiranten, Zaterdagmiddag om 3 uur prosent te zijn, TRAINING. Hoewel de opkomst Maandagavond iets minder was (de Fordfilm was hier wel eenigszins spelbre ker) werd er door de aanwezigen weer ernstig ge traind. Wij kunnen de leden en adsp. dan ook niet genoeg aansporen om deze avonden toch vooral bij te wonen. SPELREGELAVOND. Op 15 Dec. zal bij den heer C. Boontjes een spel regelavond worden gehouden onder leiding van den heer H. Brussel, georganiseerd door den N.H.V.B. Leden, adspiranten. donateurs ziin welkom, ook van andere vereenigingen. Toegang vrij. lelijke en Israëlitische leden. Dat is juist het mooie, dat ouders van elke godsdienstige gezindte ons hun kinderen toevertrouwen. Dat is zeker merkwaardig, stemden wij toe. Te meer. daar het toch het streven der Katholieken is, zooveel mogelijk sportvercenigingen op te richten, om de jongelui in eigen milieu bijeen te brengen. Een streven intusschen, dat zéér begrijpelijk is. Een Ka tholieke gymnastiekvereeniging is er dus niet in Bergen? Neen; die is er niet. Het is wel geprobeerd er hier een in stand te houden, maar dat is niet go- lukt. En ik voor mij geloof, dat het best gaat zoo, meende de heer Beeldman. De verschillende afdeelingen. En uit welke afdeelingen bestaat nu de ver* eeniging? wilden wc gaarne weten. We hebben feitelijk zes afdeelingen, nl. voor kleine meisjes, groote meisjes en dames; voor kleine jongens, groote jongens en heeren. Voorts is er nog een club voor gehuwde dames; ongeveer 14 dames volgen trouw de oefeningen, welke eiken Donder dag van 910 uur 's avonds gehouden worden. Dezo club bestaat in Februari a.s. vijf jaar en is in het leven geroepen op verzoek van eenige gehuwde da mes. Zo staat geheel naast do vereeniging; is dus ook niet opgenomen in het clubverband. En wier te ris de leider? vroegen wij. De leider van het geheel is de heer J. van Zoo- nen uit Alkmaar. Iemand, met veel hart voor do zaak, die in het bezit is van het diploma van het K.N.G.V. Hij wordt geassisteerd door onzen voorzit ter, den heer Blokker. En ze hebben het beiden druk genoeg. Do afdecling kleine meisjes van 6 tot 10 jaar oefent Dinsdagavonds van 67 uur; de grootere meisjes van 10—16 jaar, denzclfden avond van 7—8 en de dames van 89. Dan komen van 9—10 uur de heeren nog aan de beurt. Eiken Vrijdagavond oefenen de kleine jongens van 610 en de groote jongens van 1016 jaar op de zelfde uren als de meisjes. Ook de dames en heeren oefenen dan nog een uur. Tenslotte is cr nog een kleuterklasse van kinde ren beneden de zes jaar, die aardig opneemt. Alle oefeningen hebben plaats in het gemeentelijk gym nastieklokaal aan do Beemsterlaan. De uitvoering en wedstrijden. En wat doet de vereeniging ten opzichte van wedstrijden? zouden we gaarne weten. We nemen deel aan turndemonstraties of wed strijden, uitgeschreven door vereenigingen, welke, zooals wij, zijn aangesloten bij het K.N.G.V. De re- was er geweest in zijn tragisch heengaan. Er was een spiegel in de taxi en Marilyn zag tot haar groote verbazing, dat haar diepste gedachten geen spoor achterlieten op haar gezicht. Haar eigen oogen straalden haar open en eerlijk als die van een kind tegen; haar grappig gevormd mondje ver ried geen onevenwichtigheid, geen smart, geen schuld; haar teint was zacht en frisch als van een baby neen, het gelaat was niet de spiegel der ziel de mcnschen, die dat beweerden, waren onnoozele kinderen. Met een schok stopte de taxi en ze stapte uit voor het gebouw, waarin het kantoor van Peter Fish zich bevond. Voor ze cr erg in had, was ze al halverwege en toen ze de vestibule doorliep en de lift binnenging, overviel haar plotseling weer een gevoel van zenuwachtigheid. Tot nu toe had zo nauwelijks aan Lionel gedacht, maar nu het tot haar doordrong, dat ze weldra van aangezicht tot aangezicht tegenover hem zou staan hielden haar gedachten zich eensklaps met hem be zig. Ze was in dit sombere, ouderwetsehe kantoren complex op weg naar den man, met wien zc binnen ccn week zou trouwen, den man, wien ze in haar angst en wanhoop de waarheid had verteld en die, ondanks alles, wat hij van haar wist, zoo vriendelijk, zoo verstandig, en zoo heerlijk sterk was geweest hij redde haar van iets. dat erger was dan den dood, en waarvoor? Voor haar beteckende het leven en veiligheid voor hem wat? Hij hield niet van haar; ze had ervaring genoeg, om tc weten, dat zijn passie niet maar zoo dadelijk ontvlamde voor de eerste de beste knappe vrouw, die zijn pad kruist; op hem al thans had haar schoonheid geen indruk gemaakt. Wat zou hij dus krijgen, door dit huwelijk? Voor het eerst sedert haar kinderjaren, was Marilyn ont roerd door een gevoel, dat niets had te maken met zelfzucht en toon ze voor de zware, mahoniehouten deur stond, die toegang gaf tot de kantoorlokalen van Peter Fish, voelde ze zich een moment niet in staat dat groote offer aan te nemen. Hoe kon zo acceptceren, wat hij haar aanbood? Hoe hem bin den in een huwelijk zonder liefde, zijn geld aanne men, zijn naam, zijn zorg en bescherming, om hem daarvoor in de plaats niets te geven, dan het kind van oen ander al was die ander dan zijn gestorven broeder, en haar eigen, opgedrongen gezelschap? Hij nam een verantwoordelijkheid op zich, die zij niet het recht had op hem te laden, ze gaf hem een last te dragen, die geen enkel man ooit behoefde te torsen, als ze zichzelf eens opofferde en weigerde zijne zelfopoffering te aanvaarden? Als ze nu eens dapper genoeg was om de gevolgen van haar roeke loosheid en haar zonde te dragen en zelf haar straf op zich tenemen?. --tV. i IVordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6