Zestig-jarigen uit de School KOSTELOOZE INENTING. S U'T de OMGEVING 'nbeslagneming cadeaux St Nicolaas- attractie. Nederlandsche Tuindersbond. KERSTVLUCHT VAN DE „SNIP". Plannen tot voorloopige pensionneering van onderwijzers. Zes auto's rijden op elkaar. Fokker in Griekenland vastgehouden. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SCHAGEN maken bekend, dat Dinsdag 11 December n.s., des voormiddags 10 uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kos- telooze inenting on herinenting van hen, die zich daartoe ten huize van den heer H. U. MANNINGA aanmelden. Schagcn, 6 December 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. CORNELISSEN, De Secretaris, ROGGEVEEN. PLAN VAN UITBREIDING. Do Burgemeester van Schaden maakt bekend, dat hot ontwerp van hot plan tot herziening van Jiot lo plan van uitbreiding, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, ter secretarie «lezer gemeente voor een teder ter inzage ligt van 7 December 1934 tot en met 7 Januari 193.'» en dat belanghebbenden vóór 7 Ja nuari 1935 bun bezwaren tegen het ontwerp kunnen inbrengen bij den Gemeenteraad. Schagen, 7 December 1931. De Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. BERG EX Bergcn's Mannenkoor. Donderdag 13 dezer, geeft Bergens Mannenkoor lirocteur de lieer Karei Böhne, een concert in do grooto zaal van de Rustende Jager. Medewerking verleenon mei. Joricn Leegwnter. sopraan, en do heer A. van Diepen, viool, heiden te Bergen. De bekende „Sonny Band'' zorgt voor muziek in de ent re-act es en bij het bal na. Arbeiderstooneelvereenigino „Bergen". Bovengenoemde nog jonge tooneelvcreoniging zij word n.1. op 2 Mei van dit iaar opgericht zal haar eerste uitvoering geven morgenavond om 8 uur Sn de Rustende Jager. Voor het voetlicht zal worden gebracht „Amor en bananen", een klucht in drie bedrijven van Jac. Rrann. Na afloop is er naturlijk gelegenheid tot dansen, onder leiding van den heer J. van Vliet. Muziek van de Sonny-Band. WARMENHUIZEN Groote teleurstelling en verbittering. Volgons medoeeling van de Commissie St. Nico- laas-attractie zou Vrijdagavond in de zaal van den lieer Jac. Wester te Warmcnhuizen de toewijzing plaats hebben van de cadeaux, die geschonken zijn door don Middenstand van Warmcnhuizen aan de burgerij van Wannenhuizcn en omstreken. Reeds oni half acht was de zaal vol met nieuws gierigen. Allen waren vol verlangend naar de ca deaux. Onder de aanwezigen waren burgers uit Ha- renkarspel en ver afgelegen streken, die moeite en tijd hadden opgeofferd om bij deze gebeurtenis aan wezig te kunnen zijn. Onder de aanwezigen waren zeer velen, die in «loze tijden van groote armoede en ontbeering een stille hoop koesterden oen cadeau tc mogen ontvangen. Hot Bestuur van de attractie heeft alles in het werk gesteld een zoo groot mogelijk aantal cadeaux beschikbaar to stellen. Dit alles zou een groot succes geworden zijn als een en ander niet op het laatste oogonblik was tegengewerkt cn weldoor de po litie al of niet gestuurd. Volgens mededeelLng van het Bestuur zijn de ca deaux toegewezen. Do politie meent hierin te zien een overtreding van do Loterij wet, cn het gevolg was... inbeslagne ming. Zeer begrijpelijk was dit een groote openbaring voor hot volk. Algemeen was de vraag: „Wie steekt hierin nu eigenlijk een spaak in het wiel?" Het volk van Warmen huizen en Omstreken door den nood der tijden toch al genoeg geprikkeld, kwam hierdoor in een staat van diepe verbittering. Dit was duide lijk merkbaar onder de aanwezigen, hetgeen ook niet verborgen werd. Het volk zal wel uitmaken, wie of welke personen deze inbeslagneming gewild of bevolen hebben. Verklaarbaar is het, dat door deze kwestie, waarbij het publiek nauw betrokken is, de verhouding tusschen de verschillende groepen der bevolking van Warmenhuizen cn Omstreken er niet beter op wordt. Volgens het Bestuur ging het de eerste twee laar van de attractie ook al niet naar wensch. Nu, het derde jaar is het tot een openlijke uitbarsting ge komen. Nu kon «te strijd tusschen de attractie-com missie en een bepaalde groep der bevolking niet verborgen blijven en zijn do inenschen getuigen ge weest van dezen harden strijd om het bestaan. Vol gens een der leden van de commissie is het vreemd, dat in de naburige plaatsen de SL Nicolaas-attractio in diverse vormen ongestoord en soms met mede werking geregeld plaats heben. en het hier nog niet is gelukt een attractie ten volle te kunnen ont plooien. Het volk moet hierop maar het antwoord geven. Bovendien, zoo zeide een der bestuursleden, was de houding van de politie agenten, al of niet gestuurd, niet sympathiek. Achter de coulissen zal thans een bittere strijd gestreden worden om het i" -i;inn <lrr attractie. Inmiddels heeft hot Bestuur het Hoofdbestuur der Middenstandsvereeniging van een en ander In kennis gesteld, en hun hulp inge roepen. Hoe het publiek «leze inbeslagname opvatte, werd niet onder stoelen en banken gestoken. Alge- meen koestart man de hoop, dat binnen niet al te langen tijd zal blijken, dat de verantwoordelijke personen in dit geval „lek varen". Verheugend was to kunnen zien, dat allen, zonder uitzondering, in die oogenbllkken elkander weten te vinden en gezamen lijk een defensief standpunt innemen. Vol verwachting kloppen ons aller harten. HARENKARSPE? Benoemd tot bestuurslid van den polder Woud- meer, de heer B. Bom nier te Oudkarspel. De vacature ontstond door peri«xlieke aftreding van den heer M. Borst, die voor e«>n herbenoeming niet meer in aan merking wenschte te komen. W 1 ERIN GEN Vergadering van de vereeniging tot bestrijding van T.B.C. onder het rundvee. De Voorzitter, de heer C. Koorn Jz., opende met welkom en sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst (27 leden). De secretaris de heer J. Vcerdig, las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De rekening. Dezelfde «loot, rekening en verant woording. Ontvangsten 1934 f 1189.93, uitgaven f 1231.77, nadeclig saldo f41.84. Saldo vorig laar f 436, thans in kas f 394.16. De rekening wordt go«xl- gekeurd. Uit het jaarverslag blijkt dat in het afgc- loopcn jaar 1463 runderen zijn onderzocht, hiervan reageerden 76 stuks of 5.2 pet. Vorig jaar was het 1.7 pet. er is dus een achteruitgang, wat wordt toe geschreven aan de dit jaar toegetreden 21 nieuwe leden. Niettegenstaande deze verhooging. komt de vereeniging nog goed uit op de ranglijst en wel als no. 3. Van de 84 stallen waren thans 66 T.B.C.-vrij, vorig iaar was dit 55 stuks. Deze vereeniging staat gunstig met het aantal T.B.C.-vrije stallen. Naar de vergadering tc Alkmaar is als afgevaar digde geweest de heer J. Veerdig, welke daarvan verslag uitbrengt. Ingekomen stukken. Een schrijven van het Hoofdbestuur over: 1. Subsidieregeling; 2. Overname Lb.c.-vee door de centrale. De regeeringssuhsidie is van 50 cent bijdrage in de kosten van onderzoek teruggebracht tot 40 ct. en debijdrage per open lijder van f 25 tot f 20. Daardoor wordt de uitkeering voor deze dieren van f 35 tot f 30 per stuk teruggebracht. Het gevolg hiervan is o.m. dat de kosten per vee houder van 10 cent per rund tot 20 cent moeten worden verhoogd, alles ingaande 1 November jj. Voor onderzoek van nieuw gekochte dieren kan tot f 1 per dier (te betalen door den veehouder) in rekening worden gebracht. Een schrijven van het hoofdbestuur, dat binnen 8 dagen de nieuw aangekochte dieren moeten wor den opgegeven. Bij overtreding zal het lid de kosten van onderzoek zelf moeten dragen, en kan als lid worden geroyeerd. Wordt gesproken over bijdrage in de kosten van onderzoek, zijnde 20 ct. per dier. Wordt besloten 15 cent in de kas te betalen en 5 cent door het lid per dier. Do heer D. Lont Sz. informeerde over aankoop vee uit een T.B.C.-vrije stal. Wordt medegedeeld dat van zoo'n koop evengoed kennis moet worden gegeven. De rondvraag leverde niet anders als huishoude lijke. besprekingen op, waarna do voorzitter onder dankzegging de vergadering sloot. NIEUWE N1EDORV De volgende uitslagen van de alhier gehouden St. Ni col aas wedstrijden werden ons medegedeeld door Middenstandsvereeniging: Lengte van het lint 104.56 meter, 1. Jn. Kater 104.57 meter, winnaar van den 25 gulden-prijs; 2. B. J. v. Herwerden 104.60 meter, winnaar van den 10 gulden prijs. De zes beschikbare rijksdaalderprijzen werden ge wonnen door A. Stapel, S. v. d. Oord, P. Toepoel, al len 104.50 M., P. Nisscr 104.45 m., P. Spijker 104.44 m., en Ali Brouwer 104.40 m. Door de raders zijn teza men ruim zes duizend bonnen ingeleverd. Attractie fa. Keuken: dc wollen deken werd gewon nen door mevr. Sepers—Morel 1 to N. Niedorp en mevr. Ruddendorff te Oude Niedorp, door tc radon 1310 rolletjes zijde. Attractie Adr. Prins. De. fiets is gewonnen door den heer K. Blokker. Oosteinde en Martha Komen, Beiden hadden geraden 1325. De werkelijke inhoud van de flesch was 1325 koekjes. Attractie J. Boon: De uitgeloofde prijs is gewon nen met den naam Pukkie en viel ten deel aan C. van Herwerden, Jn. Strijbis. Ali Zeeman en Mevr. Hicmstra, welke ieder een taart ontvingen. Vergadering van afgevaardigden. Dc Nederlandsche Tuindersbond, district Noord- Holland hield Vrijdag een buitengewone vergadering van afgevaardigden in hotel Sopar te Hoorn. Ken groot aantal afgovaardigden was opgekomen. In zijn openingswoord «ieclde de voorzitter me«le, dat in Amsterdam een afdeeling van 133 markttuin- ders tot den N.T.B. is toegetreden, terwijl ook in Zaandam een afdeeling is opgericht. Behoudens een enkelo uitzondering is het jaar 193-4 zeer ongunstig geweest. Deze vergadering dient, om dit de regeering kenbaar tc maken. Bij «le gehouden bestuursverkiezing werden de hec- ren A. Schermer, W. Vcnnik, A. Hoogland en R. W. A. Muijen, die reeds deel uitmaakten van het hoofd bestuur, met groote meerderheid herkozen. Op aandringen van den vertegenwoordiger van Aalsmeer en Nieuw Vennep zal het districtsbcstuur worden uitgebreid met een vertegenwoordiger van de hloemcnstrcek. Hierna volgde bespreking van het steeds uitblij ven van steunmaatregelen. Voor verschillende pe- riode's van de koolcampagne komt de kool zeer ze ker voor steun in aanmerking. Onder do aandacht van den regeeringscommissarls is gebracht, werd door dezen geantwoord dat or geen aanleiding tot stcunvcrleening bestond, als tenge volge van de droogte „conige" tuinders minder heb ben geteeld. Do Ned. Groenten- en Fruitcentrale heeft wel be richt, dat steun op vroege aardappelen zal worden gegeven, maar niet hoeveel en wanneer. In de motie, welke door de vergadering met alge- meene stemmen werd angenomen. wordt uitgespro ken. dat zonder spoedige steunverleening de ver plichtingen als het betalen van interest, huur, e.a. met Kerstmis door zeer velen niet nagekomen kun nen worden. E wordt ernstig geprotesteerd tegen de achterstelling, vergeleken bij de moor intensieve cultures. Er wordt met klem op vluggere afwikke ling en onderzoek en spoedige uitbetaling van 100 pet. van den productieprijs voor alle in aanmerking komende producten aangedrongen. Ook ten opzichte van „aanvullenden steun" werd een motie aangenomen. Op de verlening van dozen aanvullenden steun wordt met uiterste klem aan gedrongen. Hierna werd de uiterst slechte vertegenwoordiging van den N.T.B. in de verschillende crisisorganisnties aan con bespreking onderworpen. Hiertegen moet worden geprotesteerd. Ten laatste werd aan de orde gesteld, de bespre king of het noodzakelijk en gewenscht is, een prijs regeling te verkrijgen voor het binnenland. Het be stuur vroeg zich af, of het zoo «loor moest gaan, dat de producten voor afhraakprijzen moeten worden geleverd. Dc tuinders hebben recht op een garantie, dat een zeker bedrag wordt uitgekeerd. Een levendige bespreking was het gevolg van de uiteenzetting van den voorzitter, waarbij werd naar voren gebracht, dat een regeling van den prijs ook met zich zal brengen een betere regeling van de productie. Het bestuur zal aan deze zaak zijn aandacht schenken. De Voorzitter deed nog eenige mededeclingcn be treffende de te houden protest vergadering te Am sterdam. waarbij de afd. Noordscharwoudr een do- inonstratio aan deze orotestvergadcring bepleitte. NIEUWE NIEDORP. Burg. Stand over de maand Nov. 1934. Geboren: Gecnc. Ondertrouwd en getrouwd: Pieter Zwakman, oud 23 jaren, wonende te Den Helder cn Clara Maria Kohlbek, oud 21 jaren, alhier. Overleden: Geertje Kruit, oud G4 jaren, echtge- noote van Jan de Jong. ANNA P AU LOW N A Aangereden. Komende van liet. station, werd de echtgenoot e van den heer C. Geerligs Jr. aangereden door een mo torrijder. Deze werd aangehouden door den heer G., die z'n echtgenoote met de auto kwam afhalen en juist ter plaatse van het ongeval was gekomen. Hij beweerde niets gemerkt te hebben. Naar huis ver voerd, bleek mevr. G. een niet groote, maar diepe dijwond te hebben, waardoor zij waarschijnlijk eeni- gen tijd het bed moet houden. Sinterklaas. Groot gejuich op het station, toen St. Nicolaas met twee knechts arriveerde om een bezoek te brengen aan de kinderen van de R. K. School in de Spoor- buurt. Tusschen dc kinderen door reed Sint te paard naar de zaal van den heer Kossen, waar het feest gevierd werd op ongeveer dezelfde wijze als we van de andere feestjes vermeldden. Sint deelde zelf de cadeautjes uit, de knechts de versnaperingen. Na een dankwoord aan pastoor van der Eem, namen allen heel voldaan afscheid van den kindervriend. KOEGRAS JULIANADORP. Afd, Julianadorp van Volksonderwijs. Naar we vernemen, houdt de afdeeling Juliana dorp van Volksonderwijs eerstdaags een propaganda- avond in het lokaal van den heer A. Kossen. Na een inleiding door den heer I. J. Schroevers, zal de tooneelverceniging „Kunstmin" het kluchtspel „Jan Ongeluk" opvoeren, terwijl ook de Harmoniever- eeniging „Kunstzin" haar medewerking verleent. Het belooft dus een aardigen avond te worden en daar dc entree laag gesteld is, wordt een druk be zoek verwacht. LANGEND IJ K Vrijdagavond was de laatste dag van de Sint Ni colaas-attractio van de Langetlijker Winkeliers Ne ring- on Vakvereeniging, n.1. de dag waarop de ver- verschillende door de winkeliers beschikbaar gestel de prijzen, het waren er ongeveer 250, werden toe gewezen. Dc groote zaal van Concordia was bijna geheel ge vuld met belangstellenden. Na het opening- en dankwoord van den heer Jac. Prijs, ging men over tot de toewijzing der cadeaux, dat een vlot verloop had. Het was een recht gezelli ge avond, waar van het begin tot het eind de span ning inzat. De grootste cadeaux, n.1. f50, f30 en f20 werden tot het laatst bewaard. Toen deze groote prij zen aan de beurt waren, kon men de spanning voelen. Ze werden als volgt uitgereikt: mej. G. de Wit Ld., Oudkarspel f20—, mej. Jantje Jansen, Oudkarspel f30 cn mej. Alb. Stoffers, Zuidscharwoude f50.te besteden bij de deelnemers aan de attractie. OUDKARSPEL. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. Visser, werd benoemd tot Kerkvoogd de heel- A. J. Wijnveldt, burgemeester. De machine wordt omgebouwd tot Oceaan vlieger. - Voorraad van 5500 liter brandstof aan boord. In de werkplaatsen van den technischen dienst der K.L.M. op Waalhaven wordt thans de Snip ver bouwd voor zijn kerstvlucht naar West-Indië. In de cabine worden acht extra tanks geplaatst, die sa men 3500 liter benzine kunnen bevatten; de drie normale, in den vleugel gemonteerde reservoirs heb ben 2000 liter inhoud, zoodat de Snip met 5500 liter brandstof, genoeg voor 5100 K.M., vliegen, den sprong over den Oceaan zal doen Het Oceaantraject is 3G12 K.M. De olievoorraad aan boord zal worden uit gebreid door montage van ccn extra tank met 110 liter inhoud. Al deze reservoirs moeten zooveel mogelijk in het zwaartepunt van het vliegtuig worden opgesteld, dus wordt de geheele voorsto helft van de cabine door tanks ingenomen Do radio-installatie, anders voor in de kajuit, is naar de achterzijde overgebracht. Som mige tanks waren zoo groot, dat ze niet door de deur van het vliegtuig konden, zoodat het noodig was den vloer open te breken Om het vliegtuig zoo licht mogelijk te maken, is al les, wat men maar eenigszins missen kan er uit ge haald, zooals stoelen, loopers, kleeden, gordijnen, en kele luiken der voorb;igageruimen, enz. Want bij den start te Porto Praia zal het vliegtuig wol'den belast tot een totaal gewicht van 10.000 kg. Dit stelt hooge eischen aan het onderstel van het vliegtuig; daarom heeft de firma Dunlop twee bijzondere banden ver vaardigd, die maar één kg. meer wegen dan de nor male, doch berekend zijn voor zoo'n zware belasting. Alle, uit het vliegtuig gedemonteerde deelen, zijn intusschen verpakt en naar West-lndië verzonden. Deze deelen zullen reeds te Curacao aankomen, voor dat do Snip daar is, zoodat bij aankomst de booni- werktuigkundige Stolk onmiddellijk kan beginnen met het inrichten van het vliegtuig voor het normale luchtverkeer. Daarmedo zal waarschijnlijk een week gemoeid zijn. Dc extra inrichting voor de vlucht naar West-In- diö bestaat ook nog hierin, dat enkele toegangen zijn gemakt om de bemanning in de gelegenheid te stellen gedurende de vlucht in het achterste bagage ruim te komen. Dit is noodzakelijk omdat van daar uit metingen met den sextant moeten geschieden ten behoeve van de navigatie. Het vliegtuig landt ook in Venezuela. In afwijking van het oorspronkelijke reisplan is be sloten, dat dc Snip ook La Guaira in Venezuela zal aandoen. Het vliegtuig zal op 22 December van Para maribo naar La Guaria vliegen en vandaar vermoe delijk nog denzelfden dag doorgaan naar Curacao. dientengevolge zal het thans mogelijk zijn ook post naar Venezuela met de Siiip te verzenden. De fran keering bedraagt voor dit land f 1.12K per 5 gram. Do posterijen zullen nadere bijzonderheden bekend maken. Huldigingscomité op Curapao. Op Curagao is de vorige maand al een algemeen huldigingscomité saamgesteld, op initiatief van Oost cn West, Alg. Nederlandsch Verbond, Onze Vloot en de Kamer van Koophandel. De gouverneur is eere voorzitter. de heer S. M. L. Maduro, voorzitter van het comité. Een heele reeks feestelijkheden is in voorbereiding. MOEDER EN DOCHTERTJE AANGEREDEN. Kind op slag gedood. Te Boombergum heeft gisteravond een ernstige aanrijding plaats gehad. Eén autobestuurder, die te veel aandacht schonk aan een hem tegemoetrijdenden fietser, week te veel naar rechts uit, zoodat het daar met haar moeder wandelende 3-jarig meisje P. Pau- lusma werd aangereden. Zij was op slag dood. Haar moeder,die eveneens een «luw van de auto kreeg, bleef gewond op den weg liggen. Zij is naar het ziekenhuis vervoerd. Bij goed resultaat gelijke regeling voor rijksambtenaren. Naar de „Msb." verneemt, is de regeering voorne mens te komen tot voorloopige pensionneering van onderwijzers, die den leeftijd van 60 jaar hebben be reikt, ingaande na afloop van den loopenden cursus, waarin genoemde leeftijd bereikt is. De Minister van Onderwijs, IC en W. stelt zich voor deze voorloopige pensionneering te bereiken door de 60-jarigcn uit te sluiten bij de berekening van de Rijksbijdrage aan gemeente- en schoolbesturen. Het voorloopig pensioen wordt berekend op den voet van de pensioenwet. Dit voorloopige pensioen komt'ten laste van het Rijk, doordat het Rijk de be dragen van deze voorloopige pensioenen zal storten in het Pensioenfonds. Het voorloopig pensioen houdt op, zoodra volgens de pensioenwet definitief pen sioen kan worden toegekend. De regeling is van tijdelijken aard en zal 5 jaar gelden. Vervallen van verhoogingen voor hoofd en bij-akten. Naast dezen maatregel, welken minister Marchant heeft aanhangig gemaakt bij de speciale commissie van georganiseerd overleg voor het L. O., heeft Z.Exc. aan deze commissie ook advies verzocht over het voorstel om met ingang van 1 Januari 1935 de ver hooging van wedden der onderwijzers bij het lager onderwijs ingevolge het bezit van de hoofdakte, de akten voor Fransch, Duitsch, Engelsch en Wiskunde niet meer toe te kennen, tenzij aan de bezitters van de hoofdakte, die hoofd eener school zijn of die on derwijzer zijn met z.g.n. verplichte hoofdakte cn aan de bezitters van de bijakten, die in het betreffende vak onderwijs geven. Thans verworven verhoogingen op grond van het bezit van genoemde akten blijven gehandhaafd. Algeheele salarisherziening. Naast bovenbedoelde maatregelen stelt de Mi nister een algeheele salarisherziening bij het L. O. in uitzicht. Indien de z.g.n. voorloopige pensionneering bij dc onderwijzers goede resultaten geeft, zal een soortge lijke regeling worden getroffen voor de Rijksambte naren. Auto-ongelukken op den Nienwen Rijks weg bij Delft. De inzittenden kwamen er wonder baarlijk goed aL Gisteravond 8 uur is op den Nieuwen Rijksweg tus schen Overschie en Delft in de buurt van Pijnacker omstreeks 8 uur een uit Rotterdam komenden auto gereden tegen een defecten vrachtauto, die aan den kant van den weg stond. In do nabijheid zijn kort daarna twee personen auto's tegen elkaar gebotst. Bijna tegelijkertijd reed een personenauto tegen een vrachtauto aan, zoodat in een ommezien zes de fecte auto's langs den weg stonden, waardoor het verkeer korten tijd werd gestremd. Twee auto's konden na ter plaatse te zijn gerepa reerd op eigen kracht verder rijden. De vier andere moesten worden weggesleept. Met de inzittenden van de auto's liep het wonder baarlijk goed af. Slechts twee personen werden licht gewond. Een hunner werd naar zijn woning te Over schie gebracht, de andere heeft zijn reis per auto voortgezet. Omdat hij een film-camera aan boord had. I Naar Reuter uit Athene meldt, heeft de Grieksche overheid gisterochtend Fokker het vertrek met zijn vliegtuig uit Athene belet, omdat zij ontdekt had, dat hij een film-camera aan boord had. Zij liet de films ontwikkelen, die alleen wolkenlandschappen bleeken te behelzen. Daarop kreetr Fokker 's mid dags vergunning naar Italië te vertrekken. Ingezonden stukken. Anna Paulowna, 7, 12, '34. Mijnheer de Red., Gaarne zag ik nog éénmaal volgend als Ingezonden geplaatst. Bij voorbaat mijn vriendelijken dank. Naar aanleiding van de repliek van den heer Schrij ver, aangaande mijn ingezonden artikel in Uw blad van 1 Nov. 1934 diene het volgende: In zeker opzicht heeft U gelijk, dat ik een fout be gaan heb. door alleen de Moderne Arb. Beweging te noemen, maar ik had gedacht dat U als S.D. zijnde hooger stond en beter met de zaken op dc hoogte was dan de clubjes dilettanten uit de z.g „andere klasse". Ik weet dat die menschen ons veel last veroorzaken, maar dat de „Moderne Arb. Bew.' van Anna Pau lowna dit gaat navolgen, dat vind ik m i. zeer treu rig. Ik weet tenminste wel zooveel van dc Moderne Arb. Bew. af, dat U daar niet in opgevoed wordt. Als nummer één geldt toch wel. dat als iemand arbeid verricht hem dan een redelijk loon toekomt. Op ande re plaatsen heb ik veel op arbeidersavonden ge werkt, daar werkten ook dilettanten orchestj«>s, maar voor het z.g. bal leenden zij zich niet. (Uw „Band" heeft dus oen andere betekenis). Die dient om arbeidersavonden op to luisteren, en dan is dit ene mooie cultureele taak; maar niet voor bals to spelen on wat U met hot ééne opbouwt, het andere af to breken (dit geldt ons vak). Wat uw zin betrof dat u alleen .gevraagd" wordt, daar zou ik wel an dere bewijzen voor kunnen aanvoeren, on dan niet voor het loon, dat voor een muzikant betaald wordt, dus onderkruiperstactiek. Ik hoop dat de Arb. Bew. in Anna Paulowna hiervan notitie neemt, en haar schreden zal richten naar andere Arb Organisaties hier in do omgeving. Nogmaals dankend voor de plaatsruimte, ARN. RIJKERS. Musicus.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6