Ambtswoningen in Engeland. Proeven aan den Langendijk. Radioprogramma Voorzitter van de O.S.P. veroordeeld. „Beestmenschen". Downing Street No. 10. (Van onzen Engelschen Briefschrijver). 15 December 1934. ER zijn verschillende groepen van menschen, die een officicele woning hebben. Ik had eerst willen schrijven: die zich mogen ver heugen in het bezit van een officieele woning, maar was er niet van overtuigd, dat de verheugenis altijd hij zonder groot is. Het bezit van een officieele woning heeft uit den aard der zaak bekoorlijkheden. In de eerste plaats wel de vrijstelling van huur. Maar daarnaast een ietwat minder materieele overweging. De weten schap, dat in dat huis al je voorgangers hebben ge woond, hebben gestreden tegen dezelfde moeilijkhe den, waar ge thans zelf tegen te strijden hebt, en overwinningen hebben behaald, zooals die, welke gij met rechtmatigen trots gisteren behaalde. Datzelfde bezit heeft ook zijn bezwaren. Een huis is nu eenmaal iets met een vaste plaats, en het is maar al te waarschijnlijk, dat do plaats, waarop Uw ambtswoning staat, niot die is, welke gij er zelf voor zoudt hebben uitgekozen. Het heeft ook een zekere grootte, of kleinte. En het laatste is gewoonlijk bezwaarlijker dan het eer ste. Want als Uw ambtswoning berekend is op vijf kinderen, en ge hebt er maar één, dan kunt ge zon der veel moeite een paar kamers op slot doen. Maar indien het berekend is op één, en ge moogt U in het bezit van een half dozijn nakomelingen verheugen, dan begint de zaak er oenigszins moeilijker voor te staan. Zelf heb ik geen ambtswoning, omdat ik niet het voorrecht, of nadeel heb te behooren tot die groepen van menschen, die daarvoor in aanmerking komen. Ik denk daarbij in de eerste plaats aan hoofden van scholen en dominees. Voor zoo ver ik weet, hebben hoofden van scholen op het platte land er steeds een. Zelfs de Amsterdamsche hoofden in het oude stadsgedeelte waren, en misschien zijn, zeer tegen hun zin verplicht te wonen naast hun school. Dat dit in sommige wijken volstrekt geen pretje is, zal men gemakkelijk begrijpen. En afgezien van de ligging, missen de oude woningen toch ook vele gemakken, die de moderne huizen als iets vanzelf sprekends bezitten. Engeland is op het gebied van ambtswoningen precies als ons eigen land. In de laatste plaats ko men ook hier de dominees en hoofden van scholen. En dat deze laatstgenoemde groep dikwijls mooie woningen heeft, hebben wij in meer dan één zomer- vacantie mogen ondervinden. Maar het was ditmaal niet mijn plan over zulke eenvoudige menschen als dominees en schoolmees ters te schrijven, noch over de eenvoudige wonin gen, waarin zij verplicht zijn hun levens door te brengen. Zelfs was ik niet van plan te schrijven over den Lord Mayor van Londen, en zijn ambtswo ning, het „Mansion House". Ditmaal wil ik zoo hoog gaan, als we maar gaan kunnen, zonder er Bucking- ham Palace en de koninklijke familie bij te halen: tot den Eersten Minister. Ieder, die wel eens bezoek aan Londen gebracht heeft, zal ongetwijfeld, toen hij van Trafalgar Square door Whitehall op weg was naar de Parlementsge bouwen, en WcsUninster Abbcy, even rechts afgesla gen zijn, Downing Street in, om nummer 10 een oogenblik in oogcnschouw te nemen. Om te kunnen zeggen, dat hij gestaan had voor de officieele wo ning van den „Primo Minister." De officieele woning, ja, maar toch niet zoo bin dend officieel als de meeste andere ambtswoningen. Want de Eerste Minister, in Engeland, kan in elk geval zijn woning, als woning, verlaten, wanneer hij daar zin in heeft. In dat geval blijft Nummer 10 toch evengoed Nummer 10, dat wil zeggen: het hoogste regecringsgebouw in Engeland. Het mag dan niet langer het gebouw zijn, waarin de Eerste Minister slaapt, het blijft het gebouw, waarin de hoogste amb tenaar van het rijk werkt. Ja, de heer Rainsay MacDonald heeft Nummer 10 als woning verlaten. Hij heeft dit om de meest te billijken redenen gedaan, namelijk op dokter's ad vies. Want uit een oogpunt van gezondheid schijnt Nummer 10 niet beslist ideaal te zijn. Ik zei zooeven, dat in het oude gedeelte van Am sterdam de hoofden van scholen hun ambtswoning naast de school hebben. Afgezien van het al of niet wenschelijke van deze verblijfplaats voor de bewo ners er van, moet toch gezegd worden, dat er voor de gemeente belangrijke voordeelen aan verbonden zijn. Er behoeft, om een voorbeeld te noemen, maar iets te gebeuren in het schoolgebouw na de school uren, een kind, dat bij vergissing is opgesloten, een begin van brand, de mogelijkheid, dat zich iemand in het gebouw bevindt, die er niet behoort te zijn, en de omwonenden, of de politie, kunnen er terstond den man bij halen, die de sleutel van de school heeft, zonder daarvoor eerst een reisje naar het andere einde van de stad te maken. Ongotwijfcld heeft het óók belangrijke voordcelen, nu niot alleen voor do gemeente, maar voor het hee- le land, indien do Eerste Minister van het rijk wer kelijk woont op Nummer 10. Do heer MacDonald heeft nu zijn intrek genomen in zijn eigen woning in Hampstead, maar zelfs de snelste auto heeft een half uur noodig om hem naar Downing Street te brengen. In ernstige, kritieke tijden, is het haast on doenlijk voor den Eersten Minister zoo ver af te zijn van het officieele regeer!ngsgebouw. En toch is Ramsay MacDonald niet de eersto Prime Minister, die Nummer 10 als woning heeft verlaten. Ja, het schijnt wel, dat Nummer 10 zijn „ups and downs" heeft Er komen in de geschiedenis van het gebouw tijden voor, dat de Eerste Ministers zonder onderbreking er werkelijk wonen, afgewisseld met tijden, dat zij er niet wonen. In 1742, om een voorbeeld te noemen, verliet de toenmalige Eerste Minister het huis, en het zou acht en twintig jaar duren, voor het weer als woning gebruikt werd. Daarna bleef het weer een werkelijke woning tot 1834, dus juist honderd jaar geleden, toen Lord Grey er uit trok, wiens voorbeeld weer door zijn opvolgers gevolgd werd tot 1877. En do reden, dat Beaconsfield er in trok, in 1877, was er geen van staatsbelang, maar het feit, dat de trappen in zijn eigen huis hem te steil waren voor zijn asthma. Gladstone, die Beaconsfield opvolgde, en reeds eer- der Prime Minister geweest was met een ander huis als woning, volgde nu Beaconsfield's voorbeeld en vestigde zich op Nummer 10. Na hem, heeft iedere Eerste Minister, met slechts één uitzondering, Sa lisbury, op Nummer 10 gewoond. Het is de vraag, of de volgende Eerste Ministers nu weer MacDonald's voorbeeld zullen volgen. On mogelijk is het niet, wanneer men nagaat, dat Dow ning Street 10 een koud en donker huis is. Er zijn vertrekken, waar de geheclo dag licht moet bran den. En hoewel thans niet meer, waren er vroeger vreemde bepalingen verbonden aan verwarming en verlichting van de woning van den Eersten Minister. Die vreemde bepalingen zijn nog slechts enkele jaren geleden uit den weg geruimd. Als Ramsay MacDonald in een van de benedenkamers zat te wer ken, had hij vuur en licht gratis. Maar indien hij boven wilde zitten, en niet verkoos te bevriezen, moest hij zelf de kosten van vuur en licht dragen. Minister Baldwin gebruikte zijn ontbijt steeds in een klein vertrek van het gebouw, maar de kolen voor de verwarming er van, werden hem steeds in rekening gebracht. Vreemde toestanden, die nu uit den weg zijn geruimd. Modern zal Nummer 10 wel nooit worden. Daar voor is het te oud. Het is nog maar weinig jaren geleden, dat de Eerste Minister zich bij zijn ver schooning van een teiltje moest bedienen, of buitens huis moest gaan op Zaterdagavond. Daar heeft Mi nister Asquith wijselijk een eind aan gemaakt, zoo dat Nummer 10 nu tenminste badkamers heeft. En Ramsay MacDonald heeft een even noodzakelijke verbetering aangebracht, door de aanbrenging van een vertrek, waarin alle mogelijke boeken zijn ge plaatst, die in een Ministerswoning toch zeker on misbaar zijn, woordenboeken, encyclopedieën, en dergelijke „naslaan" werken. Eén ding blijft nog steeds ontbreken op Nummer 10: een portretgalerij van alle Eerste Ministers. En kele jaren geleden heeft Engeland een volledige se rie er van cadeau gedaan aan het Canadeesche Parle ment, van Minister Walpole tot en met Minister Mac Donald, maar in de officieele Ministerswoning in Londen ontbreekt zulk een serie. Het is weggelegd voor een volgenden minister dit gemis te herstellen. Een gemis, waarin gemakkelijker te voorzien zal zijn, dan in dat aan licht en zon Ingezonden stukken. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zou ik nog éénmaal een stukje zien ge plaatst in Uw veelgelezen blad, om voor de laatste maal den heer Rijkers nog eens te antwoorden, waar voor bij voorbaat mijn hartelijken dank. Mijnheer Rijkers, Dit is de laatste maal, dat ik met U langs dezen weg correspondeer, aangezien ik het onnoodig acht, nog verder hierop in te gaan. Ge moet weten, dat wij onmogelijk voor een ver- eeniging kunnen spelen, die buiten de beweging staat, aangezien wij dan in conflict komen met de auteurswet, dus behoeft U zich daar geen zorgen over te baren. Verder kunnen wij, als het onze beweging aan gaat, niet weigeren, omreden wij van hem een flin ke subsidie genieten. Meer wil ik niet schrijven en ik hoop, dat U hier- medo tevreden zult zijn. U, mijnheer de redacteur, nogmaals hartelijk be dankt, voor de toegestane plaatsruimte. Hoogachtend, Breezand. A. SCHRIJVER. Verslagen van de proeven, genomen door de Com missie van Correspondenten van den Plantenziekten- kundigen Dienst, kring „Langendijk." In het afgeloopen jaar zijn door de commissie weer verschillende proeven genomen ter bestrijding van verschillende plantenziekten. Voor zoover de uitslag van die proeven belangrijk is, zullen wij ze weer, met welwillende medewerking van de verschillende dagbladen, puhliceeren. Ter verduidelijking diene nog. dat deze proeven genomen worden door de verschillende leden van de commissie en mogelijk gemaakt, doordat het rijk een speciale subsidie aan de commissie toekent en door dat verschillende tuinbouwvereeniglngcn en veilings- vercenigingen eveneens jaarlijks een bijdrage geven. Proeven ter bestrijding van het „vuur" in tulpen. De spuitproeven ter bestrijding van deze ziekte, die in sommige jaren tot groote verliezen aanleiding kan geven, zijn, evenals vorige jaren, met Shirlan A.C voortgezet. Vorig jaar werden wel niet zulke schitte rende resultaten met deze stof bereikt ten opzichte van de vuurbestrijding, maar wel viel het op, dat de bespoten tulpen veelal langer groen bleven dan de onbespotenen en daardoor natuurlijk een grootere opbrengst gaven. Dit jaar, nu wij weinig last van het vu.ur gehad hebben, is er van een bestrijding van die ziekte dan ook hoegenaamd geen sprake geweest, maar toch zijn er weer op sommige perceelen gevallen geweest, waarin de tulpen langer groen bleven en een groote re opbrengst gaven. Bij het bcoordeelen van de vol gende cijfers diene men hiermede dus rekening te houden. Wij, dat wil zeggen, onze commissie, nomen echter geen proeven om dergelijke nevenwerkingen te bcstudceren; onze bedoeling is plantenziekten, in dit geval het vuur te bestrijden. Ook bij andere bestrijdingsmiddelen doet zich heel dikwijls het verschijnsel voor, dat het stimuleerend op den groei werkt, zoo ook b.v. bij Bordeauxschc pap. Ook dit jaar werd gespoten met een oplossing van Shirlan in water van 0.8 procent. Aan Shirlan A.G. is reeds een stof toegevoegd, die de verspreiding op het blad bevordert, namelijk Agral. Naast bespuitingen met deze stof werden ook de proeven met Bordeauxsche pap voortgezet Ook werd gespoten met Californische, Kol^okill cn nog eenige andere middelen. Togen het spuiten van tulpen met Bordeausche pap wordt nogal dikwijls gewaarschuwd, en met recht, tenminste in zooverre, dat men bij het spuiten met deze stof heel voorzichtig moet zijn om geen blad- beschadiging te krijgen. Gespoten werd met oen pap, die samengesteld was uit Vz kilo kopersulfaat en 1 kilo gebluschte kalk per 100 liter water. De gebruik te Californische pap had een sterkte van 20 Beaumé en gebruikt werd een 2*4 pet. oplossing in water, tevens werd, zoowel bij de Bordeauxsche als bij de Californische pap 0.2 pet, Agral toegevoegd. Er werd met Bordeauxsche pap 3 maal, met Shir lan 4 maal en met Californische pap 3 maal gespo ten. Bij het oogsten werd de opbrengst gewogen en een gelijkwaardig onbespoten bod werd als controle gewogen. De uitkomsten waren als volgt: Bespoten met Bordeauxsche pap opbrengst 150 pond Bespoten met Shirlan, opbrengst 148 pond Onbespoten controlebed opbrengst 138 pond De proeven met Californische pap werden bij een anderen proefnemer uitgevoerd. Do cijfers waren daAr: Bespoten met Shirlan, opbrengst 110 pond Gelijkwaardig controlebed opbrengst 106 pond Bespoten met Californ. pap opbrengst 90 pond Gelijkwaardig controlebed opbrengst 94 pond Uit deze cijfers is te concludeeren, dat ieder mid del dat beproefd werd positieve resultaten gegeven beeft. In vele gevallen is de winst grooter dan uit de cijfers blijkt, omdat er meer geraapt kan wordx. Nu moet men echter niet denken, dat wij ook in eens deze middelen aanbevelen. De tijd zal moeten loeren, of ze ook tegen het vuur voldoende haat ge ven, terwijl wij reeds bij Bordeauxsche pap hebben opgemerkt, dat de kans op schade, bij onoordeelkun dig gebruik, niet uitgesloten is. Vooral deze stof zal nog moeten worden beproefd om ten slotte te ko men tot een samenstelling, die weinig kans op blad beschadiging geeft. Californische pap, die dit jaar voor het eerst ge bruikt is geworden tegen deze ziekte, zal vermoe delijk niet zoo spoedig beschadiging geven. Een groot voordeel hiervan is, dat het zeer goedkoop is, gemakkelijk verspuit en zeer hechtbaar. Zou deze stof blijken te voldoen, dan zou men wellicht met een Schmidt tot vijf maanden met aftrek van voorarrest veroordeeld. Het Hof acht de opruiing bewezen. Het Gerechtshof te Amsterdam deed gister uit spraak in de strafzaak tegen P. J. Schmidt, voorzit ter van de O.S.P., die in hooger beroep terecht heeft gestaan, verdacht van opruiing. Hij zou in een hoofdartikel in „De Fakkel" van 13 Juli j.1. hebben aangezet tot voortzetting en uitbreiding van de rel letjes, zooais die in den Jordaan hebben plaats ge had. In eerste instantie veroordeelde de rechtbank Schmidt tot negen maanden gevangenisstraf, met aftrek van de voorarrest. De procureur-generaal Mr. D. Beilingh requireer» de bevestiging van het vonnis. Het Gerechtshof acht te de opruiing bewezen, in het artikel ligt een op wekking tot een strafbare verzetbcweging. Het Hof verwerpt het verweer van verd., dat hij de beweging door zijn artikel in andere en wettige banen wilde voeren, daar dit uit het bewuste artikel nergens blijkt. Het Hof veroordeelde Schmidt wegens opruiing bij geschrifte tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van de geheele voorloopige hechtenis (ongev. vijf maanden). Drie grijsaards door roofmoordenaars vermoord. In een Fransch dorp nabij Bouzonville aan de grens van het Saargebied, vond men den 91-jarigert landbouwer Bour, zijn 81-jarigen broer en diens 86* jarige vrouw met ingeslagen schedel in hun ge meenschappelijke woning. Alle kasten en laden wa ren doorzocht, zoodat men aanneemt, dat roofmoor denaars de daad gepleegd hebben. Elk spoor van de daders ontbreekt echter. paar bespuitingen in den gevaarlijksten tijd kunnen volstaan. Proeven tegen de draaihartigheid. Vorig jaar deden geruchten de ronde, als zou een hespuiting van de sloot- en greppelkanten met vruchtboomcarbolineum zulke schitterende uitkom sten gegeven hebben tegen de draaihartigheid. Hier mede werd dus begonnen. De proef werd op ver schillende plaatsen en op verschillende manieren uitgevoerd. Laten wij maar direct zeggen, dat de re sultaten niet mee vielen. Bij den heer Biersteker te Sint Pancras werd de behandeling van de slootkanten enz. 6 maal uitge voerd en bij het tellen van de draaiers bleek, dat op het behandelde deel op de 700 planten 106 draaiers voorkwamen terwijl in 700 planten 120 draaiers voor kwamen op een gelijkwaardig perceel, dat als con- troleveld beschouwd werd. De winst, als die er is, is wel zeer klein en kan ook nog heel goed aan andere oorzaken te wijten zijn. Op ons eigen proefveld, waar het behandelde per ceel kleiner was, waren de resultaten veel en veel boter, eienlijk zoo mooi, dat wij ons niet kunnen voor stellen, dat geen andere, onbekende oorzaken in het spel zijn geweest. De proeven in het volgend jaar zullen dat uit moeten maken. De cijfers hiervan zul len wij dan ook maar tot het volgend jaar bewaren. Tevens was op dat proefveld een grondontsmetting toegepast met het middel R.V. 4. dat zou moeten helpen tegen knolvoet en dat wellicht ook gunstig zou werken ten opzichte van de draaihartigheid. Toevallig komt op ons draaihartigheidsproefveld ook knolvoet voor, zoodat twee kwalen tegelijk konden bestreden worden. Het middel bleek echter tegen de knolvoet absoluut waardeloos te zijn, tegen de draaihartigheid hielp het niet en bovendien wilden de planten niet groeien op het behandelde stuk grond. 80 pet van de nog in het leven gebleven planten bleken knolvoet te hebben. Verder werden nog proeven genomen met Calcium carbide. Deze bekende stof zou in het buitenland re sultaten gegeven hebben tegen maatjerigheid in kool en daarom werd het wenschelijk geacht ook proeven te nemen tegen de draaihartigheid met deze stof. Iedere week werd bij de basis van iedere plant een brokje carbid gelegd. Geholpen heeft het in het geheel niet. Hetzelfde kan gezegd worden van de spuitproeven, met Rotonen. Deze stof, die tegen ve lerlei insecten gebruikt wordt verdient echter wel onze belangstelling. Van Herwijnen. Wordt vervolgd. WOENSDAG 12 DECEMBER. HILVERSUM (302 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.30 Onze Keuken, door P. J. Kers Jr.; V.P.R.O.: 10,00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 De Zonnekloppers; 12.30 Gramofoonmuziek; 12.45 Orvitropia o.l.v. Jan van der Horst; 1.30 Hobo-recital; 1.45 Gramofoonmuziek; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Knipcursus voor begin- nors; 3.00 Voor de kinderen. Uitzending uit het The ater Carré te Amsterdam van het St Nicolaasfecst van den Bond van Ned. Onderwijzers, afd. Amster dam; 5.30 De Zonnekloppers; 6.00 Orvitropia o.l.v. Jan van der Horst; 7.00 Sportuitzending; 7.20 Viool- recital; 7.30 Gramofoonmuziek; 8.00 Herhaling S.O.S.- bcrichten; 8.03 Gevraagde gramofoonmuziek; 8.15 Operette-uitzending; 9.15 Voordracht door Janny van Oogen; 9.45 Vaz Dias en Varia; 10.00 Gramofoonmu ziek; 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Morgen concert; 10.30 Morgendienst; 11.00 Ensemble van der Horst; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmu ziek; 12.30 Ensemble van der Horst; 1.30 Gramofoon muziek: 2.15 Zangrecital; 3.00 Lezen van Chr. lec tuur; 3.45 Verzorging zender; 4.00 Beepeling van het studio-orgel; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Landbouwhalf- uurtje; 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart: 7.00 Politieberichten; 7.15 Gramofoonmuziek; 7-30 Technische lezing; 8.00 Lezing; 8.15 Concert door de Arnhemsche Orkestvereenigtng; 8.55 Lezing; 9.25 Vervolg concert; 10.20 Vaz Dias; 10.30 Gramofoon muziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.45 Gramofoonmuziek; 820 Concert; 8.40 Harp reci tal; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (484 MA 1.30 Gramofoonmuziek; 5.20 Symphonie-orkest; 6.50 Pianorecital; 8.20 Concert; 9.35 Idem; 10.45 Accorde on-recital. BRUSSEL (322 MA 1.30 Orkest concert; 6.35 Ccllorecltal; 7.05 Gramofoon muziek; 8.20 Orkest; 10.30 Dansmuziek. BERLIJN (357 MA 3.15 Sollstenconcert; 5.50 Kerstmuziek; 8.20 Omroep orkest; 10.20 Idem; 1120 Idem. HAMBURG (332 MA 12.20 Gramofoonmuziek: 3.20 Gevarieerd program ma; 8.30 Blaasmuziek; 10.20 Pianorecital; 10.45 Nieuwe muziek voor blaasinstrumenten. KALUNDBORG f1281 M.) 1120 Populair concert; 2.50 Idem; 7.20 Omroeporkest KEULEN (458 MA 1220 Bioscooporgel; 620 Gevarieerd programma; 9.50 Orkest. DROITWICH (1500 M.) 12.05 Orgelconcert; 1.50 Gramofoonmuziek; 325 Or kest; 525 Dansmuziek; 820 Concert; 1020 Idem; 1120 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 MA 7.10 Gramofoonmuziek; 7.48 Opera-aria's; 8.03 Gramo foonmuziek; 820 Concert; 1025 Dansmuziek; 10.50 Populaire gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1848 MA 12.35 Orkest; 820 Gevarieerd programma; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (369 M.) 420 Kamermuziek; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Dansmuziek. ROME (421 MA 4.30 Kamermuziek; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Opera-uitzending. WEENEN (507 MA 4.25 Concert; 6.40 Mandolinemuziek; 720 Concert; 920 Pianorecital; 10.50 Concert, WARSCHAU (1345 M.) 720 Gramofoonmuziek; 820 Pianorecital; 9.05 Pool- sche volksliederen; 928 Concert; 9.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 320 Omroeporkest; 4.30 Gramofoonmuziek; 7.10 Om roeporkest; 8.50 Idem. DONDERDAG 13 DECEMBER. HILV ERSUM (302 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Ochtendcon cert; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 1020 Het Hofstad-Trio; 12.00 Omroeporkest; 12.45 Gramofoonmuziek; 1.15 Voortzetting lunchconcert; 2.00 Gevarieerd concert; 3.00 Naaicursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees; 3.45 Gramofoonmuziek; 4.00 Mevr. Ant van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen; 420 Gramofoonmuziek; 5.00 Halfuurtje voor grootere kinderen; 520 Barnahas von Géczy en zijn orkest; 620 Sportpraatje door H. Hollandeb; 7.00 Pianorecital; 720 Engelsch voor gevorderden: 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofoonmuziek; 8.15 Concertge bouworkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg: 920 Louis Noiret met liedjes: 9.45 Barnabas van Géczy en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; N.C.R.V.: 10.00 Leger des Heilskwartiertje; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramo foonmuziek; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 1120 Godsd. halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; N.C.R.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Vrouwenuurtje; 3.45 Bijbel lezing; 5.00 Handenarbeid voor de jeugd; 5.30 De clamatie; 6.15 Gramofoonmuziek; 6.45 Causerie; 7.00 Politieberichten; 7.30 Weekoverzicht; 8.00 Gramo foonmuziek; 8.15 Kerstuitvoering in de Pieterskerk te Utrecht; 9.30.Lezing; 10.00 Vaz Dias; 10.10 Gramo foonmuziek; 1120 Sluiting. LUXEMBURG (1304 MA 7.40 Zangrecital; 8.20 Idem; 8.40 Gevarieerd concert; 9.30 Symphonieconcert; 10.35 Dansmuziek. I BRUSSEL (484 MA 12.20 Orkest; 6.35 Idem; 820 Symphonie-orkest; 9.35 Pianorecital; 10.30 Gram.muziek. BRUSSEL (322 MA 120 Concert; 520 Idem; 1020 Operafragmenten. I KALUNDBORG (1281 MA 1120 Concert; 720 Omroeporkest; 9.50 Idem; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 4.55 Celloconcert; 620 Militair concert; 7.30 Gevari eerde dansavond. HAMBURG (332 MA 10.50 Orkestconcert; 7.30 Dansmuziek; 10.20 Populair concert. KEULEN «58 MA 1120 Orkest; 5.10 Kinderen muciseeren; 725 Omroep orkest; 8.06 Operette; 1020 Concert DROITWICH (1500 M.) 12.10 Orkest; 5.05 OrgelrecitAl; 8.20 Dansmuziek; 9.10 Orkest; 10.50 Orgelconcert; 11.40 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 7.24 Gramofoonmuziek; 7.48 Vroolijke muziek; 10.50 Populaire gramofoonplaten. PARIJS RADIO (1848 MA 1220 Orkest; 9.06 Europeesch concert; 10.20 Concert. MILAAN (389 MA 4.30 Kamermuziek; 8.05 Opera-uitzending. ROME (421 M.) 420 Concert; 620 Gramofoonmuziek; 805 Concert. I WEENEN (507 MA 4.35 Zang: 6.30 Koorzang; 7.15 Operaconcert; 9.10 Orkest; 11.10 Dansmuziek. WARSCHAU (1345 M.) 720 Orkest; 820 Idem; 9.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 520 Zangplaten; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.50 Concert

Schager Courant | 1934 | | pagina 6