•L Olroote Vergissing Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. DE SPRINKHANENPLAAG IN ZUID-AFRIKA. VOOR DEN POLITIERECHTER. STRAFZITTING VAN 10 DECEMBER. Texel. UIT HET 14DE HOOFDSTUK VAN HET STRAFWETBOEK. De naar Texel overgewaaide Duitscho horloge maker Friedrich Marten W.. had het daar minder mooi versierd en zich op strafbare wij/.e bezig ge houden met een kind, voor welk feit hij onlangs te rechtstond. Besloten werd toen, een reclasseerings- rapport af te wachten. Heden werd deze zaak dan op db gebruikelijke intieme wijze voortgezet en verdach te veroordeeld tot 3 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. O u d o r p. NIET AANBEVELENSWAARDIG REDMIDDEL. De nog piepjonge moeder en echtgenoote van een voormalig marinier, thans vertoevende ten huize van haar ouders te Oudorp, Euphemia van B., had zich ten postkantore te Alkmaar, door middel van een valsche handteekening meester gemaakt van het haar echtgenoot W. IJfs toekomende kwartaal- pensioen ad f41.45. Zij stond daarvoor bereids te recht, doch de zaak-werd aangehouden omdat niet de rechte postambtenaar als getuige was opgeroe pen. Dit moest zijn do heer M. Dik. Tevens benut tigde men dit uitstel om naar de omstandigheden van dit jonge vrouwtje, dat beweerde door haar man op bloedige wijze te zijn mishandeld, een nader on derzoek in te stellen. In deze politiezitting werd als- nu het onderzoek voortgezet. Het rapport was niet gunstig en evenmin het advies. De vrouw schijnt nog niet veel geleerd te hebben en volgde, veroor deeling tot 2 maanden gev. Wervershoof. OM ZIJN MOEDER TE HELPEN. De veehouder Jb. de Vr. te Wervershoof had een niet onbelangrijk kwantum aqua de purata in de •volle melk geklutst, met het doel zijn moeder, die leelijk op zwart zaad zat, nog 'n beetje te steunen. Maar dergelijke praktijken, hoe nobel van opzei, worden door de wet niet gedoogd en do jongeman werd dan ook bij verstek veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Van dit vonnis kwam Jacob in verzet en kreeg de heer Wiggers opdracht dit wel wat zielig lijkende geval nog eens nader te bcstu- dccren. Rapport, en advies luidden gunstig en maak te do politierechter geen bezwaar hem 125 boete of 15 dagen op te leggen. Urk. EEN DRIFTIGE URKER VRACHTRIJDER. Concurrenti&nijd was de stimulans, waardoor den 35-jarigcn vrachtrijder Paulus van S. te Urk gedu rende het lossen van goederen uit de Urker stoom boot op 25 Juli zijn collega A. Pasterkamp aanviel, hem sloeg, stompte en krabde, zoodat Pasterkamp zijn toevlucht moest zoeken bij den dokter. De vrachtrijder stond heden terecht, gaf een uitvoerige uiteenzetting om zijn houding zoo goed en zoo kwaad mogelijk te rechtvaardigen. Deze memorie van toe lichting kon echter niet verhinderen, dat de heer Paulus van S. wegens mishandeling tot f 10 boete ot 5 dagen word veroordeeld. Noordscharwoude. EEN KOOLSTREEKER VANDAAL. De niet aanwezige mijnheer Ger. J. v. V., die een zeer vernielzuchtige natuur schijnt te hebben, ver nielde in den nacht van 5 op 6 Augustus een kost bare deurruit in het café van den 65-jarigen heer J. Deutekom aldaar. De schade bedroeg f3, die de vernieler zorgvuldig niet betaalde. Hij had ook nog hcrbergschuld bij den gemoedelijken kastelein. Rijks veldwachter Rood zag de vernieling door den be schonken woesteling, meermalen veroordeeld, ple gen, dus was hij er gloeiend bij, waarop hij niet had gerekend. Eisoh 1 maand gev. Vonnis dito. S c h a g e n. EEN VENTER MET LOSSE HANDJES. Een te Schagen woonachtige venter. Jan den D. zou volgens mijnheer de Officier op 28 Juli zijn col lega-venter Hendr. Heida, in den Belkmerweg te Schagerbrug een duchtig pak slaag hebben toege diend, ook alweer uit concurrentienijd en het feit, dat Heida hem nog f 17 schuldig was. De methode door den D. aangewend, kon echter niet op suces bogen. Hij ving geen 17 gulden. Heida hield niet op met venten en het eenige resultaat was, dat den D. heden terecht stond en werd ver oordeeld tot f8 boete of 4 dagen, alsmede 1 maand gev. voorw. met 2 proefjaren. Aan getuige Hogeman had verdachte verteld, f2 op de schuld af te zullen schrijven voor het gele verde pak slaag. Oudorp. NACHTELIJK KABAAL IN OUDORP. Een 25-jarige arbeider. Jan G., stoffeerde het zon daarsbankje ter zake mishandeling van zekeren lieer L. J. Vredenburg, die hij in den nacht van 5 op 6 Augustus, ter gelegenheid van de Oudorpcr kermis, in het gelaat had geslagen en bloedend verwond. Volgens den verdachte .die een onwecr- staanbaren lust had zijn handen in zijn broekzakken te warmen, zou hij zich in den persoon hebben ver gist in de algemeene consternatie. Hij meende ten onrechte dat Vredenburg zijn broer te pakken had. Verdachte was absoluut niet dronken. Hij had vijf glaasjes bier d f0.25 per stuk geconsumeerd. Het kon best lijden, want hij was werkloos! Méér dan een schandaal, meende de Politierechte». Eisch f 15 boete of 10 dagen. Vonnis conform. Schagen. BELUST OP EEN BELASTINGPLAATJE. Mej. D. Reeuwers, die zich naar het Lof te Scha gen had begeven op Zondag 5 Augustus, ondervond de onaangename sensatie na afloop van den dienst te bespeuren, dat een brutale dief haar rijwielbelas- tingmerk had gestolen. De dader werd echter op gespoord in den persoon van den 18-jarigen land arbeider Theo v. d. H., die heden terecht stond en den diefstal erkende. Het plaatje had verdachte ver kocht voor fl.50, nota bene om kermis te houden! De kooper was zoo eerlijk het meisje dit plaatje weer terug te geven. Eisch 4 maanden gevangenisstraf! De zaak werd aangehouden tot 4 Februari, teneinde den heer Wiggers eens met dit rare product in kennis te brengen. St.-Maartensvlotbrug (gem. Zijpe). EEN SCHOP ALS AANVALETNGS- OF VERDEDIGINGSMIDDEL? De 54-jarige grijze veehouder Hendr. de G. te St.- Maartensvlotbrug, gem. Zijpe, compareerde wegens het niet bepaald onschuldige feit, dat hij op 7 Au gustus Jan van Scheijen met een schop op het hoofd had geslagen, waarom wist deze begiftigde heusch niet, want hij had nooit iets met verdachte gehad. Tevoren had verdachte het gemunt op den getuige Leegwater. Volgens de lezing van verdachte was hij te voren door v. Scheijen geschopt en had hij de schop gebezigd als verdedingingsmiddel. Volgens Leegwater was er kwestie over een over pad en huurschuld en wachtte verdachte hem op, gewapend met een schop. Toen de G. den getuige Leegwater niet kon krijgen, viel hij van Scheijen aan. Dat de G. van Scheijen bij den keel greep, had Leegwater niet gezien. Do heer van Scheijen had 'n rekening van kleercn- en arbeidsschade ad f21.20, daaronder waren niet gerekend de doktersbe- moeiingeq, vermoedelijk bedragende f750, totaal dus f28.70. Eisch f30 boete of 15 dagen en 2 maan den gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren en toe wijzing der vordering ten bedrage van 128.70 aan den heer Jan v. Scheijen. Ursem. BLOEDEND VERWOND. De arbeider L .van Saazen uit Alkmaar, die zich op 8 Juli te Ursem in het café van Mol bevond, werd plotseling onaangenaam verrast door een ge weldigen klap op het hoofd, waardoor dit lichaams deel bloedend werd verwond. De dader, zekere heer Gerrit Jan F., niet verschenen, werd heden ter zake deze laffe mishanedling bij verstek veroordeeld tot 1 maand, aangezien verdachte met een voorwerp had geslagen. Ursem. ONGELDIG NUMMERBEWIJS. De kermisreiziger en woonschipbewoner Jacob H. had op 19 Juli met een motor op den Walingdijkwijk, gem. Ursem, gereden, terwijl hij niet een nummer- bewijs op zijn naam gesteld, kon vertoonen. /let bewijs stond ten name van zekeren Herman Lampfe- meijer. De kermisreiziger bofte echter, hij werd vrijgesproken. W o g n u m. EEN MENSCHENETER. De gemeenteveldwachter W. Vonk te Wognum, die in den nacht van 7 Augustus een duchtig verzet ondervond van een lastigen kermisklant, zekeren Pieter W., werd bij die gelegenheid door dezen kan nibaal in zijn duim gebeten. Eisch f30 boete of 30 dagen. Vonnis conform, 'n duur hapje! Den Helder. KNAPENKNOKPARTIJ. De 14-jarige slagersknecht Corn. Moraber te Den Helder, kwam bij het Postkantoor in minder aan- Uit Kaapstad wordt bericht, dat de sprinkhanenplaag in Zuid-Afrika dit jaar buitengewone afmetingen heeft aan genomen. Sprinkhanen! Eens een der tien plagen, waarmede de oude Egyp- tenaren gestraft werden, thans nog immer de schrik van den landbouwer in tropische en subtropische ge westen. Zwermen sprinkhanen verduisteren den hemel, strijken op de velden neer cn vernietigen in enkele uren tijds door hun vraatzucht do te velde staande gewassen. Hoewel de moderne techniek en wetenschap over verschillende wapenen beschikt om de sprinkhanen te bestrijden, staat men tegenover de enorme sterkte der sprinkhanenlegioenen vrijwel machteloos en wan neer de insecten, na alles kaalgevreten te hebben, hun verwoestingstocht voortzetten, ziet de landbou wer, dat het product van zijn arbeid van een heel jaar in die korte spanne tijds totaal vernietigd is. Op het oogenblik heeft de plaag zulk een uitbreiding genomen, dat de landbouwers van geheele provin cies er door geruïneerd worden. Het spreekt vanzelf, dat men er voortdurend naar streeft om de sprinkhanen met succes te bestrijden. De regeering van de Zuid-Afrikaansche Unie stelt jaarlijks groote bedragen ter beschikking van den landbouw om de sprinkhanen te verdelgen, alsmede om middelen te vinden om een Invasie van deze in secten tegen te gaan. Men heeft kunnen vaststellen, dat de Kalahari- woestijn, de zandvlakte, welke zich tusschen de Oran je- en Zambesirivier bevindt, de legerplaats der sprinkhanen is. Van hieruit vindt de inval der in secten in de Kaapkolonie plaats. Nu vraagt men zich af hoe 't komt, dat, terwijl andere jaren de sprinkha nen slechts sporadisch verschijnen, dit jaar geweldi ge legerscharen de vruchtbare provincies invadee- ren en de akkers en velden totaal kaalvreten. De eerste vereischten voor een systematische ver delging zijn, de herkomst der insecten op to sporen en hun levensgewoonten na te gaan. Men weet, dat onder gunstige klimatologische omstandigheden genaam contact met een anderen jongeling, genaamd Willem de W., die hem een flinken mep in het ge zicht toediende, waardoor de slagerselève bloedend werd verwond. Eisch f 4 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak overeenkomstig eisch, met welk vonnis genoegen werd genomen. Den Helder. HIJ GAF GEEN KLAP OM KLAP. De landbouwer Arie H. te Den Helder, had op 29 Juli op den Strooweg aldaar geen gevolg gegeven aan het bevel van agent Klap om de door hem be reden motor stop te zetten en af te stappen. Het was do bedoeling van den heer Klap, nummer- en rijbewijs te controleeren. Verdachte werd later inge haald door een adj.-inspecteur. Het bleek later, dat geen wegenbelasting was voldaan en de wegspiegel en remmen niet voldeden aan de voorschriften. De man stond overigens gunstig bekend. Eisch f40 boe te of 40 dagen. Vonnis: f30 boete of 15 dagen. Oterleek. EEN GETREITERDE BAKKER. De 46-jarige broodbakker Pieter Sl„ zeer doof, wonende cn bakkende te Oterleek, stond terecht wegens mishandeling van een bejaard echtpaar, de 65-jarigen Piet IJven en diens echtgenoote, door on- dcrscheidelijk den ouden man op het hoofd te slaan cn tegen den regenbak te werpen en diens 60-jarige vrouw. Jantje Hooijveld, eveneens op het hoofd te meppen en tegen den stoep te kwakken. De bakker ontkende zulks en volgens inlichtingen van de Oter- leeker autoriteiten had de president vernomen, dat bet echtpaar IJven als zeer lastig bekend staat en aan de schoonmoeder van den bakker veel last ver oorzaakt De bakker, gewapend met een oortelefoon, erkende den ouden heer ter verantwoording te heb ben geroepen en hem één klap te hebben gegeven. IJven was echter beslist niet gevallen. De heer SI. ontkende deze mishandeling van de oude juffrouw. Twee getuigen décharge, de hoeren Moeijes en twee tot drie generaties per jaar het levenslicht aanschouwen. En daar ieder wijfje voor een nako melingschap van 250 300.000 sprinkhanen verant woordelijk geacht moet worden, kan men zich ge makkelijk een voorstelling maken van de grootte van een sprinkhanenzwerm. Desniettegenstaande is het leven van den sprinkhaan tot dusver een groot geheim. Waar planten zij zich voort, en waar trek ken zij naar toe? Een aannemelijke theorie is, dat zich in afgelegen streken broedplaatsen bevinden waar de voortplanting een regelmatig verloop heeft. Doch daar men deze broedplaatsen nog niet heeft kunnen ontdekken, bepaalt men zich voorloopig er toe, de zwermen sprinkhanen, die op rooftocht zijn getrokken met alle middelen der moderne weten schap te verdelgen. Men heeft reeds proeven geno men, om de sprinkhanen met kanonnen te beschieten doch is hiervan teruggekomen, omdat het nuttig ef fect te gering was. In Zuid-Afrika probeert men thans langs ehe- mischen weg de sprinkhanenplaag te bestrijden. Langs do grenzen van de Kaapkolonie zijn wacht posten opgesteld, die de nadering van do sprinkha nen moeten signaleeren. Alle boeren zijn wettelijk verplicht aan den strijd deel te nemon. Zoodra een sprinkhanenzwerm gesignaleerd wordt, worden de velden met een arsenicumoplossing bespolen. Op plaatsen waar geen voldoende watervoorraad is, wordt natrium-arsenicum in poedervorm den sprink hanen tegemoet geblazen. Inmiddels schijnt het middel, zoo niet erger, dan toch minstens zoo erg te zijn als de kwaal, daar na afloop van de „behandeling" niet zelden ook het vee is vergiftigd en de plantengroei heeft opgehouden, oo Ofschoon de sprinkhanen tot de schadelijke insec ten gerekend worden, zijn zij evenwel in één opzicht een nuttig insect, ofschoon het voordeel niet tegen het nadeel opweegt. Zoo worden sprinkhanen als lek kernij gegeten! Eenige jaren geleden, toen in Marokko e$n hongers nood heerschte, brachten de sprinkhanen redding. Bij duizenden tegelijk werden zij in lederen zakken geschept en vervolgens geroosterd. De regeering, die het groote belang er van inzag, zond onmiddellijk duizenden zakken naar de door den hongersnood ge teisterde streken en de insecten, die niet. onmiddellijk werden geconsumeerd, werden in den pekel ge legd en konden zoodoende geconserveerd worden. van Ham, verklaarden, dat de schoonmoeder van verdachte veel hinder heeft van het echtpaar IJven. Onder meer worden bij die schoonmoeder de uitge- kouwde pruimenvellen tegen de glazen gespuwd. De Officier had niet het overtuigend bewijs gevon den en requireerde vrijspraak. Vonnis conform eisch. Akersloot EEN RARE SNIJBOON. De bekende wonderlijke snuiter Petrus C. te Hei- loo, thans bewoner van de Haarlemsche „parapluie" had op 7 Augustus te Akersloot in de danszaal van Dekker zijn vreemde kunsten weer vertoond, door de hoed van den mede-aanwezige A. Molenaar, die zich met dansen vermaakte, weg te nemen en ta verdonkeremanen. Toen Molenaar zijn hoed zocht, werd hem medegedeeld, dat Piet de Big, de scheld naam van Petrus C, het hoofddeksel had meegeno- hen. Hij schijnt er ook nog mee gevoetbald te heb ben. Piet stond heden voor deze malle grap terecht, hij noemde het een grapje, maar de Officier be schouwde het niet heelemaal als een grap en eischte f 4 boete of 2 dagen, in aanmerking nemende, dat Piet de schade had vergoed. Vonnis f2 boete of 1 dag. Alkmaar. NIET GERECHTIGD ALS BESTUURDER TE FUNGEEREN. De chauffeur Hendr. V. te Alkmaar, wien de be voegdheid motorrijtuigen te besturen was ontzegd voor den tijd van 10 maanden, had zich ondanks die ontzegging nog weer achter het stuur gewaagd en was toen zoo stom geweest bij de algemeene be graafplaats een aanrijding te veroorzaken. Toen kwam ook aan het licht, dat hij niet het recht had, als chauffeur te fungeeren. Hij stond nu te dier zake terecht cn werd veroordeeld tot 1 maand gev. Men ziet dat met dit misdrijf niet wordt gespot! door JOAN SUTHERLAND. 25. Alicia schoof haar stoel zoo, dat de zonneschijn, die achter haar binnenviel een aureool van licht vormde voor haar wonderlijk aantrekkelijk figuurtje stak een sigaret op en staarde door den' geurigen rookmist Suzanne aan. „Het zou goed wezen, als je nu maar eens uit de rouw ging", zei zo. „Zwart staat je niet chic. Al je kleur gaat er mee weg en het maakt je te oud. Wan neer hoeft Celia Carew je mee gevraagd?" „Volgende week." „Dan zou ik zeker gaan. Robert en ik zullen heel in stilte trouwen alleen een kerkdienst en verder niets en dan gaan we een maandje naar het wes ten. Het is de eerste vacantie, die hij in jaren gehad heeft, de arme ziel, dus heb ik hem laten beloven, dat we vier weken weg zullen blijven. Als jij dus een week of twee naar Celia gaat, kan je vlak na dat we weg zijn terug komen en meteen met de inrichting beginnen." „U wilt me zeker wel zeggen, welke kleuren u prefereert. En waar hoe en waarvan ik in dien tusschentijd leven moet?" „Wol maar natuurlijk! Doe niet zoo dramatisch Suzanne! Mijn huis zal altijd het jouwe zijn, dat weet 1o wel en Robert en jij zullen het best met elkaar :unncn vinden." „Och, jawel. Dat zal wel. Maar Robert," ze legde een beetje nadruk op dien naam, „kon het wel eens niet zoo pleizierig vinden, altijd zoo'n stiefdochter over den vloer te hebben." „Robert venvacht natuurlijk niet anders dan dat Je bij ons in komt wonen, dus hou nu als je blieft eens op met die onzin pralerij van geen tehuis meer te hebben." „Ik zal Celia schrijven, dat ik Zaterdag op reis ga, dus dat komt in orde. Komt mijnheer Dighton hier eten?" „Neen. Ik dinor buitenshuis met hem. Goeden he mel! David!" FEUILLETON „David?" echode Suzanne ongeloovig. Zo keek om, op dien uitroep van haar moeder en zag haar broer in de kamerdeur staan, David, die ze driedui zend mijl weg gedacht had. David, zooals ze hem nog nooit had gezien, bleek, de lippen stijf op elkan der geklemd. Jowett stond rillend achter hem. Hij staarde van den een naar den ander. „Breng mijn bagage naar mijn kamer," zei hij over zijn schouder tegen Jowett, zonder dat hij den blik van zijn moeder afwendde. Toen de man de deur sloot, liep hij de kamer door, op haar toe. „Wat beteekent dit?" vroeg hij en hield haar twee nieuwsbladen voor. „Mijn boot kwam dezen middag binnen en in mijn taxi vond ik deze kranten van twee dagen geleden." Alcia wierp een blik op de vet gedrukte koppen. Millionair's dochter huwt precies een maand na den zelfmoord van haar vader. Marilyn, aangenomen dochter van wijlen Guy Lanier, huwt lid van beroemde New-Torksche familie. Llonel Moreton huwt Marilyn Lanier. Ze beet zich op de lippen, keek David aan en ging weer zitten. „Het beteekent precies wat je daar leest, beste jongen. Dinsdag is Marilyn met Lionel Moreton ge trouwd. Ik heb je Vrijdag het engagement geschre ven, want ik wist natuurlijk niet dat je op weg hier heen was." „Marilyn met Lionel getrouwd? Met Lionel? Maar dat is onmogelijk! Lionel is de eerlijkste man die er bestaat hij wist dat Marilyn de mijne was leggen jullie me dat in Godsnaam dan toch eens uit een van beiden!" Uiterlijk was hij kalm, maar toch klonk er in zijn stem een ondergrond van groote woede. Suzanne, bleek tot aan haar lippen, trad naar voren en legde haar hand op zijn arm. „David *t is waar. Ze zijn Dinsdag getrouwd. Tiet eenige wat ze zei was, dat ze een vergissing had begaan, toen ze zei, dat ze van jou hield Langzaam als was de beteekenis harer woorden nog niet goed tot hem doorgedrongen, wendde hij zich om en keek haar aan. „Een vergissing begaan? Zei ze dat? Maar dat is belachelijk! Ze zei dat cn Lionel... Ze is dus met Lionel getrouwd! God in den hemel, als ik hem hier had!" Slechts een oogenblik gaf hij zich zoo bloot, toen was hij weer kalm. Maar dat ecne oogenblik was ge noeg voor zijn moeder. Alicia verfoeide allo aandoeningen bij anderen, want dat maakte, dat ze zich niet op haar gemak gevoelde en dat was iets wat haar niet aanstond. Toen ze dus merkte, in welke stemming David was, besloot ze zich zeer strategisch terug te trekken, stond op en liep naar de deur. „Mijn beste David, waarom maak je Je zoo woe dend?" zei ze kwijnend. „Marilyn is een heel lief meisje, en je kunt toch bezwaarlijk hebben gedacht, dat jij haar eenige bewonderaar was. Als je dan zoo vast besloten was haar te trouwen, waarom deed je het dan niet? Je wist, dat wij er niet op gesteld wa ren, maar zulk een kleinigheid had je toch niet moe ten weerhouden. Enfin, ik weet er feitelijk weinig van. Misschien dat Suzanne er meer van kan vertel len. Zij en Lionel waren dikke vrienden." En zonder antwoord af te wachten, trok ze de deur achter zich dicht. Toen ze weg was bleef het wel een paar minuten lang stil in de kamer. Eindelijk liep David naar den haard en strekte zijn handen uit naar den knette renden vuurgloed. „Dus jij en Lionel waren dikke vrinden", zei hij langzaam. „Wel wat vertelde hij je? Misschien is het wel eens interessant dat te hooren." „Hij vertelde me niets", fluisterde Suzanne zacht. „Hij ik hij kwam hier op een dag, Dinsdag voor een week toen ik uit was en toen ik thuis kwam, vertelde Marilyn me, dat ze gingen trouwen. Meer niet." „En was je niet verrast?" „Natuurlijk was ik dat. Ik ik dacht dat hij ik bedoel, o, waar dient het toe, me dat allemaal te vragen? Ik weet nergens van." Haar stom klonk on geduldig van ingehouden tranen. David keek haar eensklaps scherp aan, zijn grijze oogen zoo hard, als zij ze nog nooit gezien had. „Ik geloof, dat je zelf verliefd op hem was, is 't niet? Hij heeft een groote aantrekkingskracht voor vrouwen... Waarom heb je het niet handiger aange legd?" Suzanne wrong haar handen en haar oogen scho ten vonken. „Is het beslist noodig, dat je zulke onhebbelijkhe den tegen me zegt?" zei ze woedend. „Ik heb Je toch niets gedaan!" „Je had, als je wilde, dit huwelijk kunnen ver hinderen, volgens mij. Waarom heb je me niet getele grafeerd?" „Hoe kon ik dat nu? Als Lionel met Marilyn wil de trouwen en zij hem geaccepteerd had waarom zou ik jou dan nog tclegrafeeren? En bo vendien was er geen tijd meer voor. Jo was al ver trokken." „Ja, toevallig wel. Maar dat kon jij niet weten. Iedereen schijnt mijn liefde voor Marilyn als een mop te hebben opgevat." Hij zweeg, lachte kort, huiverde even, liep naar de bel en wachtte tot Jowett verscheen. „Geef me wat te drinken," zei hij kort en toen de man terug kwam mengde hij zich zelf een straffe highball en ging bij het vuur zitten. „Heb je soms nog meer interessant nieuws voor me?" vroeg hij na een paar minuten te hebben ge zwegen en Suzanne was er zich zoo ellendig van bewust, dat ze toch niet kalm kon praten, dat ze het niet gewaagd had, dat zwijgen te verbreken. „Je moet niet vergeten, dat ik drie duizend mijl weg ge weest ben." „Neen. Ja toch. Ik weet niet of het Je wat zal kun nen schelen, of niet, maar moeder gaat bijna dade lijk met Robert Dighton trouwen." „Wat?" „Neen. Ja toch. Ik weet niet of het Je wat zal kunnen schelen, of niet, maar moeder gaat bijna dddelijk met Robert Dighton trouwen." „Wat?" Verschrikt en woedend sprong hij op, terwijl zijn handen krampachtig de leuning van den stoel om klemden en zijn oogen fel schitterden onder de saam getrokken i^nkbrauwen. „Gaat ze trouwen nu dadelijk? Dadelijk?" „Ja. Vind je het niet razend knap van haar? Mr. Dighton heeft veel geld en een heel goeden, beroem den naam. Ze gaan direct naar Californiö en ze laten mij zoo lang achter als onbetaalde decoratrice van hun huis. Daarna wel, als ik niet gauw genoeg een goede partij doe, zal ik denk ik wel van duizend dollar per jaar rond moeten komen zoo veel heeft vader me nagelaten. Gekke boel, hè?" Ze kwam tot de ontdekking, dat ze even goed niet» had kunnen zeggen, want David zat maar met een bitteren trek om den mond voor zich uit te staren en stond nu, zonder haar te hebben geantwoord, op. „Ik eet niet thuis," zei hij, terwijl hij naar de deur liep. „Zeg moeder, dat ik haar gelukwensch. Ze ver staat zeer zeker de kunst, zooveel mogelijk van het leven te genieten." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7