Plaatselijk Nieuws. corset-specialiste DE MOOISTE FOTO DAMES! KERSTTOELAGE VOOR WERKELOOZEN W I E R I N U E N DEN OEVER. Kantoorhouder Bruul gaat den dienst verlaten. Ilot zal velen, en vooral hier aan Den Oever, vreemd in de ooren klinken, dat de heer S. Bruul, kantoor houder der posterijen (P.T.T.), met ingang van 16 16 December a.s. op eigen verzoek zijn functie als zoodanig zal neerleggen, 't Is bijna niot te gelooven, dat we Sinion, alsmede zijn eclitgenoote, Neeltje, die hem steeds terzijde stond, straks niet meer ach ter het loket in zijn kantoor zullen aantreffen. Al hoewel het den insiders reeds geruimen tijd bekend was dat Bruul, helaas orn gezondheidsredenen, ont slag had gevraagd, komt het nu toch nog onver wacht. Teneinde eens iets naders omtrent dezen plichtsge trouwen ambtenaar niet zijn schitterenden staat van dienst te weten te komen, hebben wij hem opge zocht cn stond hij als altijd welwillend te woord. Wat dc heer Bruul ons zooal vertelde laten wij hier onder volgen. De volgende uiaand zal het drie cn veertig jaar geleden zijn dat de heer Bruul als hulpbesteller in dienst der posterijen kwam. Tot Octobcr 1892 was hij als zoodanig werkzaam, waarna zijn vaste aanstel ling volgde. Zijn werkzaamheden bestonden toen in het vervullen van nachtdienst, d.w.z. eiken nacht ging B. loopende van Hippolytushoef naar Den Oever om do diverse bussen te lichten. Dit moest altijd 's nachto geschieden, daar de betreffende post stukken 's morgens zeer vroeg wederom te Hippo lytushoef moesten zijn voor doorzending naar De Haukes. Zes jaar lang ging dit zoo. We kunnen ons voorstellen wat dit geweest is, daar de wegen in dien tijd en vooral 's winters zoo goed als onbegaan baar waren. Het zevende jaar kwam hier eenige ver betering in, want de fiets deed zijn intrede in ons land en was de heer B. de eerste op Wieringen die een dergelijk voertuig aanschafte. Het loopen be hoorde nu, als het weer en de wegen dit tenminste toelieten, tot het verleden. Na deze zevenjarige periode werd de heer B. alB hesteller te Den Oever aangesteld, waarbij hij tevens dagelijks 1 uur zitting hield als kantoorhouder. Dc weelde van een postambtenaar kenden we in dien tijd aan den Oever nog niet en kon men op dat eenc uur niet aanwezig zijn dan was men genoodzaakt naar H.hoef tc gaan. Dit ging zoo door tot 1916. Ge durende den mobilisatietijd deed de behoefte aan een postkantoor te Den Oever zich al meer gevoelen, waarna de heer B. tenslotte als kantoorhouder werd aangesteld. Na deze vrij drukke periode werd de Duitsche ex-Kroonprins naar Wieringen verbannen, die veel en lastig, hoewel dankbaar, werk met zich bracht. Dc ex-Kroonprins heeft vele uren bij de fa milie Bruul doorgebracht en was daar een graag geziene gast. B. toonde ons een schat van souvenirs, die hij van dezen hoogen gast gekregen had. Toen de ex-kroonprins zich goed en wel weer in Duitsch- land bevond, zond hü nog uit erkentelijkheid voor het vele dat de heer B. voor hem gedaan had een medaille verbonden aan diens huisorde. Ondertus- schen had men hier aan Den Oever ook een begin gemaakt met de Zuiderzeewerken. En vooral in de jaren toen de M.ILZ. en andere grootc Aannemers- rnaatschappijén op volle capaciteit werkten, zijn door Bruul en zijn echtgenoote hergen werk verzet. Een 300 postwissels op één Zaterdagmiddag was in die dagen geen zeldzaamheid, terwijl honderden te lefoongesprekken per dag verwerkt moesten worden, nog gezwegen van dc groote zendingen poststukken die alle dagen gedistribueerd worden. Het vele dat door de fam. Bruul in die dagen werd gepresteerd, was ook de betreffende autoriteiten niet ontgaan en op 18 Mei 1932 werd den heer Bruul door H.M. de Koningin de eere-medaille in zilver verhonden aan de Oranje Nassau Orde, verleend. Verder werd ons liog een zeer waardcerend schrijven en een verguld zilveren medaille getoond van den Directeur-Hoofd uitvoerder der M.U.Z., Ir. J. Lely, ontvangen door den heer Bruul hij diens 'Hl-jarig jubileum. „Nu door het afloopen der Zuiderzeewerken de grootste druk te voorbij is, meen ik ook dat mijn tijd gekomen is", besloot de heer Bruul. „Doch één ding wil ik er nog aan toevoegen", aldus onze zegsman, „want had mtjn vrouw mij In al die jaren niet zoo trouw en flink terzijde gestaan, dan had ik mijn werk nooit zoo lang kunnen volhouden. Lange staten van dienst schijnen bij Bruul in de familie te zitten. De trouwe Antje is al langer dan een halve eeuw bij haar in dienst cn heeft al ontel bare kopjes koffie, en thee geschonken aan de ve len, die altijd hij de fam. Bruul een gezellig en pret tig tehuis vonden. De heer Bruul zelf is reeds drie en veertig jaren lid van do muziekverceniging .Har monie" te Hippolytushoef Wij zouden nog veel meer herinneringen op kun nen halen doch willen hiermede volstaan. Ook wij persmenschen zien den heer Bruul noode vertrek ken. Altijd was hij ons behulpzaam en nimmer kwamen wij bij hem aan een gesloten deur. ook al waren wij eens wat laat. We hopen dan ook dat Simon en Neeltje straks nog vele jaren van hun welverdiende rust mogen genieten. Omtrent het officiecle afscheid, waarover wij in onze volgende editie in verhand met het ter perse gaan van dit nummer eerst nader kunnen berich- ton. kunnen wij nog het volgende medcdeelen. Hedenochtend circa half twaalf waren in het kan toor van den heer Bruul aanwezig een vijftal autoriteiten der posterijen, waar onder de heer Haanschoten, Inspecteur te Haarlem. Verder merk ten wij op de notabelen van Wieringen w.o. de loco- Burgemeester en Wethouders der gemeente. notari9 van der Speek Obreen. Ir. Geers. de administrateur der M.U.Z., de heer M. A. v. d. Mark, Dr. Beeker. de heer O. J. Bosker, de tech. ambtenaar der Zuider zeewerken van Renswoude, terwijl ook de Dienst der Genie was vertegenwoordigd. Burgemeester Kolff was door ziekte verhinderd aanwezig te zijn. Over de bij het afscheid ontvangen blijken van waardeering, door de sprekers van dan ochtend aangeboden, alsmede over de gehouden redevoerin gen derhalve in een volgend nummer. Sportnieuws. L. R. „Wieringen", 10 uur rijles. Succesnieuws. Succes I—D.T.S. 1. 2 uur. H.R.C. IIISucces II. 9.15 uur. B.K.C. II—Succes III. H.R.C 1)Succes a. 11 uur. II.R.C. cSucces b. 11 uur. Distributie van kaas. Naar men ons mededeelt heeft de Crlsis-Zuivel- Centrale de beschikking over een partij oude kaas, groot ongeveer 200.000 Kg. in verschillende soorten, van prima hoedanigheid, welke is bestemd voor uit- deeling aan werkloozen. De kaas zal in stukken van 1 Kg. verpakt worden verkrijgbaar gesteld a f 0.12 per Kg. Burgerlijke stand van 7 t.m. 13 Dec. '34. Geboren: Geertje Jannie, dochter van N. Mulder en Gr. Vccnstru; Ketje, dochter van J. Huitema en M. de Vries: Overleden: Meinte Siegers, oud 2 jaar, zoon van R. Siegers en T. Jager. NIEUW E N I EDO R P Mej. Janny Wit, leerlinge van de Modevakschool te Haarlem, is geslaagd voor Mantelcoupeuse. U A H F1 V K 4 R SPET WAARLAND. R.K. vopfbalprogramma voor Zondag a.s.: Z.A.P. 2 Conzelo 2; Conzelo 1—S.V.W. 1. BERGEN Jengd Luchtvaartclubs. Men verzoekt ons opname van het volgende: Op 24 November jl. werd opgericht de Alkmaar- scheLuchtvaart Club, welke zich aansloot hij de Kon. Ned. Vereoniging voor Luchtvaart. Zij telt thans momenteel ruim dertig leden en stelt zich-ten doel: le. Het zoeken van wegen welke leiden naar het actief deelnemen aan de Luchtvaart. 2e. Het bouwen van en experimenteeron met vliegtuigmodellen. 3e. Hot organiseeren van en het deelnemen aan luchtvaarttentoonstellingen: het houden van film avonden, cursussen cn vergaderingen. 4e. Het in omloop brengen van lectuur op het ge bied der luchtvaart. De contributie van de jeugdige club bedraagt 50 ct. per maand, waarvoor men het tijdschrift „Vlieg- en Zweefsport" gratis ontvangt. Men geniet bovendien als lid nog andere voordcelen, zooals b.v. reductie op den toegangsprijs tot de vliegvelden der K.L.M. Het clublokaal is gevestigd op Varnebroek te Alk maar. Onder leiding van den heer Van Veen uit Ber gen worden daar vliegtuigmodellen gemaakt. Eens in de week komen de leden er bijeen. Midden of eind Januari zal de jonge verccniging een propaganda-filmavond organiseeren. Opgave voor het lidmaatschap kan geschieden bij Jan Dekker, Guurtjeslaan en Jan Hemelrijk, „De Spar", Eeuwige Laan te Bergen. Rest ons nog te melden, dat er momenteel in ons land 25 jeugd-luchtvaart-clubs zijn, tcllendo plm. 2000 leden. Bergen IC.S.V. 1. Morgen komt C.S.V. uit Castricum bij Bergen op be zoek op het terrein aan den Kerkedijk. Dat kan een spannenden en interessanten wedstrijd worden. In Castricum werd de strijd gestaakt, toon een der spelers van Bergen het ongeluk had zijn been te breken. C.S.V. had toen het beste van het spel gehad en zich dan ook van een nuttigen voorsprong ver zekerd. Opgepast dus Bergenaren. Enthousiast aan gepakt enhet spel open houden! hoogwoud AARTSWOUD. Uitgenoodigd door de Coop. Vereen. Ons Belang te Hoogwoud gaf Woensdagavond de heer Ir. Boude- vvijn een lezing met lichtbeelden in café Renooij aan de Gouw, van het Staatsmijnbedrijf in Limburg. Naast de kolenwinning werd speciaal de aandacht gevestigd op het stikstofbindingsbedrijf, welker mest stoffen dc Nederlandsche markt hebben veroverd en het ook waard zijn. Een vertrouwd Nederlandsch product, gefabriceerd van Nederlandsche grondstof fen, door Nederlandsche arbeiders. Namens de talrijke aanwezigen dankte dc voorzit ter don geachten spreker voor deze vertooning en duidelijke uiteenzetting. Het was een leerzamen avond. LANGEND IJ K Jubilea. Men deelt ons mee, dat bij het 25-jarig bestaan van de gemeenschappelijke gasfabriek voor de 4 Langen- dijker gemeente en St Pancras, behalve de directeur, de heer W. J. Smit, ook nog jubileeren de heer Wormsbeher, die een kwarteeuw deel uitmaakt van het personeel der gasfabriek cn de heer A. Barten, Man van een wagen gevallen. Zwaar gewond opgenomen, on overge bracht naar het Liefdesgesticht alhier. Vrijdagmorgen te omstreeks half elf vond voor de timmerfabriek „West Friesland" een ernstig ongeluk plaats. Een boerenwagen met dissel, bespannen met een paard, en bestuurd door den 72-jarigen heer J. Pater uit den Slootgaard pol der, gemeente Haren karspel, kwam door een kuil in den daar ter plaatse niet florisanten weg. De voorwielen, waaraan de dis sel vastzit, kregen hierdoor een schok, waardoor ver moedelijk lVs voet, welke, op de dissel rustte, hier van afgleed. Daar het berijden van dit slechte stukje weg eischt, dat men van de volle kracht voor het besturen van den wagen gebruik maakte, viel de heer P. voorover van z'n wagen op den weg. Dc wa gen reed nog een stukje door, doch vermoedelijk zonder P. te raken. In do timmerfabriek had men een en ander opge merkt. Do heer Slot droeg het slachtoffer met eenig personeel naar binnen. Men zag toen, dat Pater een bloedende wondo aan het hoofd had bekomen, zoodat onmiddellijk Dr. v. d. Sluis werd opgeheld, die spoe dig ter plaatse verscheen en in de timmerfabriek een nood verba ndl egde. Hierna word het slachtoffer door de ziekenauto der fa. Raven en Lingeman, die hiertoe was opge bold, door den heer Slot, vervoerd naar het Liefde gesticht alhier. Hier werd de heer Pater door Dr. v. d. Sluis verder behandeld. Daar de diverse opgc- loopen verwondingen hijzonder vuil waren, duurde het geruimen tijd, voordat het goede verband lag. Men zag het geval nogal ernstig aan on worden de II. Sacramenten toegediend. Overbrenging naar het ziekenhuis tc Alkmaar was mot het oog op do ver wondingen niet raadzaam. Om 3 uur 's middags hebben wij aan hot Liefdes gesticht nog even naar den toestand van den patiënt gevraagd. Men deelde ons daar mede, dat de toe stand zich ernstig laat aanzien, doch dat de heer Pater nog steeds bij knnnis is gebleven. Een der ooren Is geheel in stukken gescheurd en zal de pa tiënt vermoedelijk moeten missen. De wagen waarmede het ongeval gebeurde werd door een ander persoon verder gereden. Later op den middag bereikte ons het bericht dat de wagen in sloot was gereden, echter zonder persoonlijke on gelukken te veroorzaken. OP HET NIPPERTJE. Op weg naar de plaats van het ongeval voor de timmerfabriek, hadden we bijna een tweede meege maakt. Uit de Verl. Corn. de Bokstraat kwam een automo bilist met matieren gan trom den hoek en wilde de Roosstraat inrijden. Een klein kindje van een jaar of vijf speelde op het trottoir. Plotseling liep het hiervan af, voor langs de auto. Door dc remmen krachtig nan tc halen, voorkwam do chauffeur een ernstig ongeluk. Het is toch feitelijk onverantwoor delijk van de moeders om dergelijke kleine kinderen alleen op de straat te laten loopen. met het thans steeds drukker en sneller gaand verkeer. Thans liep hot door de oplettendheid van den automobilist goed af. maar als hpt eens een minder oplettende is? De automobilisten krijgen altijd do schuld, maar ook anderen lokken dergelijke ongelukken uit. HERKOZEN. In een vergadering van leden van hot Algomeene Afdeelings-Zickcnfonds der nfd. Alkmaar en Omstre ken der Ned. Maatschappij tot bevordering der Ge neeskunst, werd als vertegenwoordiger voor Sc ha gen herkozen de heer G. Backer alhier. die 25 jaar zitting heeft in do Commissie van Beheer voor de Lichtbedrijven. Waar het 25-jarig bestaan der fabriek op oenigszina feestelijke wijze wordt her dacht, twijfelen we niet, of ook het jubileum van de genoemde personen zal niet onopgemerkt voorbij gaan. ZUID SC HAR WOU DE. Bij den gister ten lokale van den heer Kramer ge houden wedstrijd tusschen leden der damclubs van Zuidscharwoude en Winkel, behaalden die der eerste club 49, en die der laatste 9 punten. NOORDSCHARWOUDE. De schaakclub „Schaakmat" houdt een competi tie. Hiervan is de stand por heden: R. Strijbis gesp. 8 remise verl pnt. 8; J. Klinkert 9 2 17; K. de Vries 8 1 1 6V2; W. Kaan 8 1 1 6Vfc: A. Pranger 8 2 3 4; II. Hart 8 1 4 D. Koorn 9 1 5 3V2: N. Kaan 7 4 3: S. Pranger 7 43; H. Stins 9 63; G .Moraal 7 1 4 2V4; C. Strijbis 5 3 2; P. Blom 7 5 2; Jb. van Exter 8 7 1; J. Stoop 4 13^. HARSINGERHORN De volgende zeemiliciens uit deze gemeento der lichting 1926 en 1931 zullen worden opgeroepen om in 1935 voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te komen: A. D. Visser, lichting 1926 cn L. Andringa, lichting 1931. Door het Nationaal Crisis-Comité is voor deze gemeente een wagon kolén beschikbaar gesteld, wel ke door het plaatselijk crisiscomité alhier is verdeeld. IJ PE "T ZAND. J.l. Donderdagmiddag had bij den heer De Wit al hier de verkooping plaats van een boerderij met toe- behooren en 9.67.75 H.A. land, gelegen aan de Groote Sloot onder Oudesluis en eigendom van den heer J. Boots Jz. Het geheel kon in opbod gelden f 6768, en werd daarna op f 700 gemijnd door den heer P. Raat te Schagon. Naar wij vernemen bestaat het plan alhier een bridge-club op te richten. Een 6-tal personen gaven zich bereids hiervoor op. ANNA PAULOWNA Verkiezing Notabelen. Tot notabelen der Ned. Herv. Gem. werden herko zen de aftredenden, mevr. Wuis en de heer C. Kossen In de vacatures J. Geerligs en M. C. de Graaf werd voorzien door verkiezing van mevr. G. KoningJon- ges en den heer R. Brouwer. Mej. J. ter Brugge, onderwijzeres aan school I, staat no. 2 op de voordracht voor onderwijzeres te Rijswijk. In den nacht vah Woensdag op Donderdag zijn bij eenige bewoners aan de Molenvaart konijnen ont vreemd. Portret-Aielier JAC. DE BOER Keizerstraat - DEN HELDER EENIGE KLACHTEN VAN VENTENDE WINKELIERS! Bij ons kwamen reeds eenige malen klachten bin nen, dat van hun wagens steeds iets ontvreemd wordt/*Zoo» ook Vrijdag van een der wagens van een groentenboer. Deze wist pertinent dat hij een aantal fleschjes mosselen op den wagon had gezet en on der het venten niet een verkocht had. Bij het afladon van den wagen was een cn ander verdwenen, dus ligt het voor de hand dat dit weer eens gestolen was. Daar dergelijke gevallen zich momentcel meer voor doen, zouden wij het publiek in overweging willen even eens een oogje in het zeil te houden, zoodat ergclijko gevallen zich niet meer voor kunnen doen. THEATER ROYAL. In „De kampioen der Vrouwen", het filmwerk, dat deze week in Theater Royal draait, is Steve Morgan uitsmijter in 'n clandestien café en wordt daar ont dekt door een aan den drank verslaafden boks-ma- nager, die zich „professor" laat noemen. Dezo ziet zeer veel in den jongen man en begint hem te trai nen voor groote wedstrijden. Gedurende de training op buitenwegen wordt Ste ve bijna aangereden door een auto, die hem evenwel weet te ontwijken en daardoor in een sloot terecht komt. Hij draagt Belle Mercer, die in den wagen zat, naar een boerderij, waar om een dokter getele foneerd wordt en uit deze ontmoeting ontstaat een idylle. Als Steve echter Belle vraagt met hem te trouwen, weigert zij, omdat ze de vriendin is van Willie Ryan, eigenaar van een nachtclub en bang is, dat deze zich on Steve zal wreken. Doch Steve weet allo moeilijk heden te overwinnen en na korten tijd trouwt zij toch met hem. Ryan vat het heel kalm op, maar dreigt Steve te willen dooden als hij Belle ongelukkig maakt In den ring blijkt Steve een nieuwe sensatie te zijn. Hij wint den eonen bokswedstrijd na den ande ren. Het succes stijgt hem naar het hoofd en hij Keeft zich af met andere vrouwen. Als Bolle hom etrapt, verlaat zij hem en gaat terug naar Ryan's nachtclub, waar zij als zangeres optreedt Ryan wil zich op Steve wreken, doch is overtuigd dat zijn dood hem slecht een betere plaats in do her innering van Belle zal geven en besluit daarom den wedstrijd tusschen Steve en Primo Camera om het wereld-kampioenschap zwaargewicht, die om finan- tieele redenen steeds uitgesteld werd, te financie ren. Hij is overtuigd, dat Steve een zwaren nederlaag zal lijden cn hierdoor geheel uit de publieke gunst verdrongen zal worden. Bij den grootcn wedstrijd Is Belle aanwezig. Steve schijnt gedurende do eerste ronden te moeten ver liezen, maar Belle moedigt hem aan en ook de pro fessor geeft hem advies. De ontmoeting blijft onbe slist. Steve is bereid alles, ook het boksen, voor Belle op tc geven, maar zij weet hem te overtuigen, dat hij moet volhouden en bij een tweede ontmoeting meer kans zal hebben. MARKTO VERZICHT. De handel in vette koeien was een Donderdag ƒ.1. vlug; buitengewoon zware koeien waren er niet. aan gevoerd; hoogste noteering 29 ets. en f 220. Dc handel in kalf- en getdekoeien was heel goed. In vaarzen vlug, hoogste noteering f 135; weinig graskalveren aangevoerd; deze handel was trekkend. Nuchtere kalveren vlug. Veel paarden aangevoerd; de pAarden, welke de heer F. Ra van Aartswoud aanvoerde, werden allen verkocht. Dus die handel was heel goed; de paarden zijn anders duur. Oude slachtschapen f 12—18, stuggen handel. Jon ge vette schapen hoogste noteering f 19, stug. Over houden) tot f 12, handel matig. Van de vette varkens was VA ets. f. Dat de uitvoer «top is gezet lnnt zich direct wreken. De handel in biggen en schrammen was redelijk. Op de kippen- markt bij het oude. Tal van konijnen diefstallen opgehelderd. Op snor naar bewijsmateriaal. Taaie volharding brengt succes. In ons blad van Donderdag berichtten wij reeds dat de vermoedelijke dader geknipt was te Haarlem door toedoen van de heeren V. Uns, Schellingerhout en Strijder. Thans kunnen wij meer in bijzonderhe den treden. Als verdacht van konijnendiefstal werd aangehou den J. de B., voorheen wonende te do Kreil, daarna wonende in do Schagerwaard, doch thans verblijven de in het huis van bewaring te Alkmaar. Genoemd personage had zich in de gemeente Haarlem een pakhuis aangeschaft, wat hij geheel had ingericht als konijnenbergplaats. In dit pakhuis stonden langs de muren opgesteld een groot aantal hokken, tot den zolder reikende, welke grootendeels waren gevuld met konijnen, vermoedelijk van diefstal afkomstig. Daar de B. hardnekkig bleef ontkennen de konij nen gestolen te hebben, moest naar bewijsmateriaal gezocht worden. Uit onze gemeente en elders werden daartoe eenige gedupeerde konijnenbezitters uitge noodigd met de politie mee naar Haarlem te gaan. Alzoo geschiedde. In vier automobielen werd de reis naar Noordhollands' hoofdstad ondernomen nm verdere nasporingen te doen. Inmiddels was ook in Haarlem aangekomen ccn politieambtenaar uit Heemskerk, in welks rayon ook een groot aantal ko nijnen waren gestolen, en een bok. Begonnen werd de verschillende gedupeerden ko nijnenbezitters de keurige collectie konijnen te la ten zion in de B/s pakhuis. Hier was het, dat reeds een groot aantal konijnen door de eigenaars werden herkend. Daar de B. in Haarlem aan verschillende personen reeds konijnen had verkocht werden deze per auto grootendeels opgezocht. Op verschillende plaatsen werden nog konijnen in beslag genomen. Thans gaan we weer op weg. Het doel van den tocht is thans een perceel waarin een polierszaak is ge vestigd. Bij den poelier. werd binnengestapt. Hier werden weer eenige zake lijke vragen gesteld en vervolgens naar de schuur van hem. Hier was het dat men een stukje bewijs materiaal bij de reeds grooter wordende lijst werd toegevoegd Een groot aantal konijnen werden her kend, alsook de bok die in Heemskerk gestolen was. Daar de polier de konijnen van de B. had gekocht, leidt het geen twijfel of ook deze diefstal van ko nijnen is opgelost Voor den poelier is het een strop, dat men juist een week voor Kerstmis z'n konijnen in beslag nam. Een troost was er. Hij mocht er be waarder van worden. Verder ging het weer. Nog vele Slobben en gaten werden bezocht, waar men eveneens resultaat had. Men begrijpt niet dat in een stad als Haarlem der gelijke bouwvallen onz. nog voor komen. Zoo langzamerhand was het reeds Iaat geworden en hadden de diverse ambtenaren in 7 h 8 gevallen liet bewijs bij elkaar kunnen krijgen. Besloten werd daarom op te houden. Zeer zeker zullen er nog wel meer konijnen enz. in Haarlem te vinden zijn. Het is overigens niets dan lof dat wo voor de taaie volharding van de hoeren politieambtenaren hebben. De verdachte de B. kan in het huis van bewaring zijn zondenregister overdenken. Spreken wil hij niet., maar baten zal het hem ook niet. Stelt U prijs op een good figuur. Laat U dan advi- seeren door eerste klasse Zitting Woensdag 19 December, van half elf tot half vier. Alleen-verkoop „KALASIRIS". Fa G. DE WAARD, Schagen PSYCHOMETRIE. Dinsdag 11 December gaf mevr. Poot uit Amster dam eon zeer goed geslaagden Psychometrischen avond in een der zalen van het Hotel Igesz. Na een korte openingsrede en een kleine uiteen zetting over Psychometrie, werden de bezoekers in de gelegenheid gesteld een voorwerp te deponeeren, van welk voorwerp mevrouw Poot,, de eigenaar of elgenaros, overleden of nog in leven zou beschrijven. Op zeer treffende wijze gaf mevr. Poot bewijzen van haar helderziendheid, hetgeen werd bevestigd, door het volmondige jé waarmede de personen, die een voorwerp gegeven hadden, haar vraag „is u tevreden" beantwoordden. Jammer dat het aantal bezoekers niet groot was. Met een kort dankwoord aan de belangstellenden werd deze avond tc pl.m. 11 uur gesloten, doch niet eerder dan nadat eon der bezoekers het woord nam. Mevr. Poot bedankte voor haar experimenten en de bezoekers tc hebben uit genoodigd, een volgende maal blijvende belang stelling te toonen en nog meerdere personen tot een bezoek uit te noodigen. VERPLAATST. De vakwerkman bij den Telegraaf- en Telefoon dienst alhier, de heer W. Oostendorp, wordt ver plaatst naar Alkmaar. Bij circulaire van den Minister van Sociale,Za ken, d.d. 13 December 1934. no. 202 1359, afd. W. en S., is aan de gemeentebesturen met een rijkssteun regeling medegedeeld dat dc minister besloten heeft goed te keuren, dat ook dit jaar wederom aan on dersteunde werkloozen boven hun steunuitkoering een kcrsttoelage wordt toegekend. Dezo korstgave zal aan het einde van de week van 10 tot cn met 22 December ba kunnen worden verstrekt cn voor ditmaal kunnen bedragen 35 pet. van het bedrag, hetgeen de betrokkenen over die week aan uitkee- ring ontvangen. De kersttoelagc zal dit jaar mitsdien worden ver hoogd van 25 tot 35 pet. der steunuitkeoring. De kosten van deze verhooging kunnen uitsluitend voor rekening van het Departement van Sociale Za ken worden gebracht. Voor het overige geschiedt de rijksbijdrage in de Kersttoelagc op dezelfde wijze als vorige jaren, dus naar hot subsidiepercentage dat do betrokken gemeenten over 1934 ingevolge de desbetreffende regeling in dc gewone kosten van ondersteuning zullen ontvangen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat deze toe slag slechts kan worden verleend aan werklooze arbeiders, die door den Minister in de steunregeling fijn opgenomen. Voorts wordt er op gewezen, dat de-ze 35 pet. moet worden toegekend van do uit- keering. waarop de ondersteunden over genoemde week aanspraak mogen maken. Deze korstgave kan, evenmin als vorige Jaren, niet worden toegekend aan de arbeiders die bij een werkverschaffing zijn te werk gesteld. Voor deze ar beiders geldt de door den Minister getroffen regeling inzake vergadering wegens loonderving over feest dagen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15