Een tragedie in de Pyreneeën Nederlandsche Tuindersband. Amerikaansch plan. Burgemeester contra gemeente-secretaris. In de duisternis neergestort Waarnaar men luistert Verpachting van landerijen cn wegen. Voorstel van B. cn VV. tot onderhandschc ver pachting voor hot jaar 1935 van eenige landerijen, dijken en wegen. Conform besloten. Aanleg trottoir in de Dorpsstraat. Voorstel van B. en W., on» onder intrekking van hot Raadsbesluit d.d. 5 Oct. j.1. te besluiten met hot R.VV. Kerkbestuur om niet in eigendom en onder- boud over te nemen een strook grond ter grootte van ongeveer 106 M2. ten behoeve van den aanleg van een trottoir langs de Dorpsstraat voor de R.K. Kerk en do woning in gebruik bij den heer P. Roskam, onder do voorwaarden vermeld in het Raadsbesluit van 5 Oct. j.1., met dien verstande, dat het trottoir wordt aangelegd over een diepte van 2.50 M. tot 1.30 M. van West naar Oost. Dn totale kosten voor het verplaatsen van hek werken, betegelen van het trottoir cn het verder in orde brengen worden geraamd op f 1462.50. De heer Zeiler (B. Bel.) vindt een trottoir van 1.30 M. veel to smal. Bovendien kost deze betrekkelijk zeer geringe verbetering veol cn veel te veel. De Voorzitter antwoordt, dat inderdaad het bedrag hoog is, broeder kan het trottoir niet, op de plaats door den heer Zeiler bedoeld. Er staat daar een wo ning welke niet achteruit kan. De heer Hemelrijk (8.D.A.P.) acht deze uitgave voor een gedeeltelijke uitvoering van een plan niet •verantwoord in dezen tijd. Spr. wil dit voorstel daarom opschorten tot er een nader onderzoek Is Ingesteld, hoe de toestand daar afdoende is te ver beteren, onder dankzegging aan het Kerkbestuur voor dc medewerking. Dit voorstel wordt met algcmccne stemmen aange nomen. Vernieuwing van den Bergerwcg. Voorstel van B. cn W. tot ondcrhandschen aan koop van cenige perccelcn weiland ten behoeve van do strekking een vernieuwing van den Bergerweg. Dc heer# Zwang (B. Bel.) vraagt, wat de totaal- kosten zijn van do algeheeie verbetering van den Bergerweg. De Voorzitter: Het bedrag dier kosten krijgt U straks In comité-generaal te hooren. I)e raad gaat met dezen aankoop accoord. Repetitielokaal voor de Borger Harmo nie. Voorstel van B. cn W. om in erfpacht uit te geven aan de. Ver. „Bergcn's Harmonie" voor den tijd van 60 jaren, tegen een jaarüjksch canon van f 10, een gedeelte van oen perceel tusschen de spoorbaan en aan de Karei de Grootelaan gelegen woningen, ter grootte van pl.m. <400 M2., voor den bouw van een repetitielokaal. De heer Voöte (B. Bel.) vraagt, of do eigenaars en huurders van omwonende perceelen bezwaren heb ben kunnen inbrengen tegen een repetitielokaal daar ter plaatse? De Voorzitter: Alle; niemand is er tegen. Dc heer Hemelrijk (S.D.A.P.) zou dit lokaal ook 'i zomers beschikbaar willen stellen voor do expo sitie van schilderstukken van noodlijdende kunste naars. Bovendien zouden dan do zomergasten niet langer bekocht zijn aan z.g. schilderijen. Is het mo gelijk die lokaliteit daarvoor in te richten?, vraagt spr. Dc Voorzitter acht het punt waar het gebouwtje komt to staan, niet gunstig voor een tentoonstel- Hngslokaal. Het zal zeer moeilijk to vinden zijn. Do heer Hemelrijk (S.D.A.P.): Dat kan de reclame doen. Ik vraag ook alleen of Bergcn's Harmonie overleg zou willen plegen met do Ver. voor Nood- Jijdcndo Kunstenaars? Tegen het voörstel heeft spr. geen bezwaar. Dc beer Den Das (S.D.A.P.) merkt op, dat tal van vereenigingen daar zullen repeteeren en het daarom vrijwel onmogelijk zal zijn er schilderijen te ex po seeren. Spr. wil de janrlijksche canon gesteld zien op f 1.—. oin daardoor te toonen hoezeer dit stre ven der vcreeniging wordt op prijs gesteld. Dc Voorzitter antwoordt, dat toen do erfpachts canon werd vastgesteld de opzet niet is geweest er wat van te halen. De lieer Miltenburg (R.K.) wil geluiddempend ma teriaal gebruikt zien bij den bouw, om hinder ook in de toekomst te voorkomen. Do heer Hemelrijk (S.D.A.P.) wil zijn denkbeeld niet geheel verwerpen; er zullen toch nog wel dagen overblijven om te exposeeren, meent spr. Het voorstel wordt daarna aangenomen. Pensioensgrondslag voor gemeente-amb tenaren. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van den pensioensgrondslag voor 29 gemeente ambtenaren, in den zin der Pensioenwet 1922, ingaando 1 Juli 1934. Conform besloten. Overneming van een boschpad. Bespreking van de al dan niet wcnschelijkheid om van de door eigenaren geboden gelegenheid tot behoud van het tusschen de Eeuwigelaan en den Buerweg gelegen boschpad, gebruik to maken en eventueel te besluiten tot het in eigendom en onder houd overnemen van dit pad, gedeeltelijk door bij aanvaarding om niet, en gedeeltelijk door aankoop. H. en W. zijn van ooi.lr. dat bedoeld boschpandje hetwelk met cenige andere typische boach- en land weggetjes aan Bergen een bijzonder karakter geven en den zomergast zoozeer bekoren, voor het nage slacht dient te worden bewaard. Mevr. Gorter is bereid, op het gedcelto van het over haar eigendom gelegen pad, ter breedte van on geveer 3 M. een eeuwigdurend servituut te leggen, waardoor de openbaarheid van dit pad verzekerd blijft. Zij heeft er ook geen bezwaar tegen het pad kosteloos aan de gemeente in onderhoud en eigen dom over te dragen. De heer Jc. van Reenen is eveneens bereid mede te wi'i ki'ii tot hei behoud van het boschpad over zijn terrein, op dezelfde voorwaarden. De eerste 50 M. van het pad van de Eeuwigelaan af, is gelegen op grond van den heer Macdonald. Deze grond is bestemd voor bouwterrein. Eigenaar is bereid ook zijn medewerking te verleenen en een strook grond voor den tocgtfng van het pad, ter breedte van 3 M. aan de gemeente te verkoopen to gen den prijs van f 1.70 per M2. (koopprijs pl. rente), echter onder de voorwaarde, dat B. en VV. hem bij voorbant ontheffing verleenen voor 3 perceelen van het ter plaatse geldende bebouwingsvoorschrift, dat de front b reed te van elk bouwperceel 35 M. moet zijn. Hij heeft een bouwterrein met een frontbreedte van 105 M. bestemd voor 3 perceelen. Ken fronthrredte voor die drie perceelen zou dan moeten wonion toe gestaan van 3-1 M. B. en VV. stellen den raad voor van de geboden gelegenheid gebruik te maken. Mevr. Dekker (V.D.) wil vastgelegd zien, dat dc toestand daar altijd zoo behouden blijft. De Voorzitter antwoordt, dat practlsch gesproken dit het geval zal zijn. Mevr. Dekker (V.D.): Moeten we daar in dat laan tje ook tusschen witte paaltjes loopen, net als in de duinen? Dc Voorzitter: Dat Is de bedoeling! Mévr. Dekker (V.D.): Dan is me het heelo laantje niets meer waard. De heer Voute (B. Bel.): U moet het heele bosch koopen. (Gelnch). Het voorstel wordt dan z.h.s. aangenomen. Rondvraag. Deze levert niets van belang op, waarna dn Voor zitter om half vijf de vergadering sluit en de raad in geheime zitting bijeen blijft» De dochter van den koning der smokke laars en de douane-kommies. Plicht en liefde. Het veemgcrecht. In de bosschen aan de Spa&nschFran- sche grens heeft een smokkelaarsliefde tot een vreeselijk drama geleid. HET was den ouden smokkelaarskoning Ra- mon Gimenez ter oore ge-komen, dat bij de grenswacht een nieuwe douanekommies ge plaatst was. Ramon nam aan, dat het met dezen kom mies wel zou gaan als met alle andere douaniers: na verloop van zekere tijd zou zijn waakzaamheid wel verslappen. Intusschen kwam zijn komst op dit oogenblik wel wat ongelegen. Het was daarom zaak, dc gangen en gewoonten van den nieuwen kommies een weinig na te gaan en er speciaal op te letten met wie hij op vriendschappelijke voet verkeerde en met welk meisje hij liefdesbetrekkingen onderhield. Gimenez stuurde derhalve een paar van zijn man netjes er op uit en na verlc p van een paar dagen wist men, dat de nieuwe kommies afspraakjes met Paquita, do dochter van Gimenez, maakte. Paquita had op een dag den nieuwen douanier ontmoet cn was op slag verliefd op hem geworden. Veronder steld mocht worden, dat Juan Lalanda, zoo heette dc douanekommies, eveneens verliefd was. Voor dien was Paquita het ongenaakbaarste meisje van de Pyreneeën geweest. De oude Gimenez beefde van woede, toen hij vernam, dat zijn dochter met den douanekommies op meer dan vriendschappelijke voet stond. Daar Paquita niet de opdracht gekregen had haar schoonheid en aantrekkelijkheid ten dienste der smokkelaars te stellen, om zoodoende de waakzaam heid der douaniers probeeren te verschalken, ont kende zij in den beginne het bestaan van eenige liefdesbetrekkingen tusschen haar en Lalanda. De oude Gimenez maakte hieruit op, dat zijn dochter inderdaad verliefd was en hij concludeerde verder, dat dc douanebeambte wel eens misbruik van haar liefde kon maken door haar allerlei smokkelgehei- men te ontfutselen. Een andere verklaring kan Gi menez niet vinden voor de liefde van den douanier voor zijn dochter. Gimenez besloot een en ander voorlooplg geheim te houden, doch bij nader inzien achtte hij het beter eerst de zaak met zijn zonen te bespreken. Een wraakplan werd ontworpen cn de eerste keer dat de beide geliefden weer een samenkomst hadden, werd Lalanda, voor hij besefte wat er eigenlijk gebeurde, door Paquita's broers gegrepen en stevig vastgebon den. Hij dacht natuurlijk niet anders, dan dat hij door Paquita in een valstrik gelokt was. Gelaten berustte hij in zijn noodlot. Tc middernacht kwam het smokkclaarsgerechts- hof bijeen. Een jongeling, die eens gehoopt had Pa quita to veroveren, was de openbare aanklager. De aanklacht was als volgt geformuleerd: Lalanda zou getracht hebben, door het meisje het hoofd op hol te brengen, achter de geheimen der smokkelaars te komen. De rechtbank achtte de schuld van den beklaagde bewezen en veroordeelde hem ter dood. Bij het aan breken van den dag zou hij gefusileerd worden. Het lot zou aanwijzen, wie het vonnis voltrekken zou. Paquita, die aan dc deur stond te luisteren, had het vonnis hooren uitspreken. Zij besloot haar ge liefde te redden en de eenige manier waarop zij dat kon doen, was haar eigen familie te verraden. Zij besloot hulp te gaan halen. In de donkere nacht holde zij langs eenzame boschpaden, die alleen de smokkelaars kennen. Eindelijk kwam zij aan de grenswacht. Allereerst wilde men niet gelooven wat zij zei, doch eindelijk volgde men haar. Douaniers en soldaten holden achter haar aan, het bosch en de bergen in. Steeds ging het sneller. Geen tijd mocht verloren worden, want binnen een half uur zou de dag aanbreken. Eindelijk kwam men aan de plek van de terechtstelling aan. Tegen een boom stond Lalanda, geblinddoekt Dc oude Gimenez riep een \an zijn mannen, die klaarblijkelijk aangewezen was het vonnis te voltrekken. Op het moment dat Gimenez het bevel tot schieten gaf, sprongen de sol daten en de douaniers naar voren en openden het vuur op de smokkelaars. Ook Paquita was naar vo ren gesprongen om haar geliefde van den kogeldood te redden. Toen de kruitdamp opgetrokken was lagen Paquita, haar vader en vier van de smokkelaars dood ter aarde. Lalanda was ongedeerd en kon slechts tranen vergieten om de mooie, jonge Paquita, die gestorven was, omdat zij hem had willen redden. Een 25-Jaren-plan, waarbij 105 milliard dollar wordt uitgegeven. Uit Washington wordt gemeld, dat het Bureau voor Nationale Steunverleening, President Roose- velt een 25 jaren-plan heeft voorgelegd, waarin een bedrag van 105 milliard dollar, is dus 105 maal 100Q millioen wordt bestemd voor de uitvoering van openbare werken. De aanvaarding van het plan zal afhangen, ten eerste van de bereidwilligheid van President Roo- sevelt om het voorstel geheel of gedeelteijk over te nomen, ten tweede van de houding van het Con gres en ten derde van de wijze, waarop het plan ge financierd wordt. Het geld zal in vier richtingen bijeengebracht worden. De plannen der commissie, waarvan de Staatssecretaris voor Binnenlandsche Zaken Ickes voorzitter is, en waarin nog vijf andere leden van het Kabinet zitting hebben, hebben betrekking op water, mineralen en organisatie. O.a. wordt voorge slagen elk jaar 5 millioen acres betrekkelijk weinig opbrengend land ongebruikt te laten liggen. Nieuwe landbouwgebieden zullen worden ontsloten en er zal een federale controle worden ingesteld over de als weidegrond geschikte landerijen. De staatsbos- schen en de nationale parken zullen uitgebreid wor den. Do waterkracht, die in het land aanwezig is, zal meer geëxploiteerd worden. Het overstroomings gevaar zal zooveel mogelijk uit den weg worden geruimd. Delfstoffen zullen worden gewonnen, zoo veel mogelijk onder openbare controle. Tenslotte zullen permanente bureaus worden ingesteld voor de uitvoering van openbare werken betreffende het land, het water en de delfstoffen. Klacht van den burgemeester door den Olllcler van justitie ter zijde gelegd. PapcndrechL Men zal zich de geruchtmakende beschuldiging van den burgemeester der gemeente Papendrecht herinneren, in openbare raadsvergade ring geuit, als zoude de secretaris dier gemeente, de heer J. Migchelbrink, zich hebben schuldig gemaakt aan heleediging, smaadschrift en valschheid in ge schrifte. Naar wij vernemen heeft de burgemeester bij de Justitie een klacht tegen den secretaris ingediend. Het uitvoerige politie-onderzoek, dat te dier zake is ingesteld, heeft echter geen enkel bewijs voor de ingebrachte beschuldigingen opgeleverd. De officier van justitie te Dordrecht heeft dan ook aan den heer Migchelbrink doen weten, dat hij de ingediende klacht heeft ter zijde gelegd. Twee bombardementsvliegtuigen bij de verdediging van Singapore verongelukt. Kort voor het einde van dc grooto vlootmanoeu- vres nabij Singapore, zijn twee grooto bombarde mentsvliegtuigen, die terugkeerden van een nachte lijken aanval op oorlogsschepen, die dc landing van troepcnafdeelingen, die met transportschepen arri veerden, hadden willen beletten, in de duisternis neergestort. Een der beide toestellen stortte in zee, terwijl het andere op de klippen van een klein ves tingeiland terecht kwam. De vliegers van het laat ste toestel zouden zich met behulp van hun val scherm hebben gered. Volgens de militaire deskundigen, hebben de groo- te manoeuvres bewezen, dat Singapore met succes verdedigd kan worden tegen eiken aanval, ook van een sterker vijand. Zelfs des nachts is de vijande lijke vloot er niet in geslaagd door de verdedigings linies heen te breken. Het landen van troepen is uiterst moeilijk en misschien slechts mogelijk ten koste van zeer bloedige offers. KOLENLAGEN ONTDEKT IN TURKESTAN. Moskou. Uit Tasjkent wordt gemeld, dat op 150 kilometer afstand van Bockhara op een diepte van 5 tot 8 meter rijke steenkolenlagcn.zijn ontdekt, die van 2 tot 5 meter dik zijn. De Nederlandsche Tuindcrsbond, welke bond van uitsluitend tuinbouwers op het oogenblik bijna de 5000 leden heeft bereikt, organiseert tegen Donder dag (morgen) een algemeene protestvergadering in Bellevue te Amsterdam. Het Hoofdbestuur vestigt er de aandacht op, dat de toestand in den tuinbouw meer dan critiek en in hoogo mate onbevredigend is. De economische betcekenis wordt miskend. De cri sis- en steunmaatregelen missen de reëole basis, waarop de gepropageerde aanpassing kan worden opgebouwd. Hiervoor is een loonende productieprijs de onverbiddelijke eisch. Speciaal op het beperkte gedeelte. Drie jaren van kleinere of grootere verliezen heb ben den tuinbouw ondermijnd, alle reserve wegge zogen en de eertijds beroemde Nederlandsche Tuin bouw, die voor handel verkeer en middenstand een koopkrachtige en goedbetalende afnemer was, moet produceeren op een bedrijf en "met een teelt plan, waaraan de gezonde financieele basis ontbreekt Dit is uit sociaal, economisch en nationaal oogpunt ontoelaatbaar. De producten staan beneden den prijs van 1914, de lasten daartegenover nog op 175 pet. De individueel© aanpassing van den tuinder heeft het door de Re geering beoogde peil reeds verre overschreden. Het niet-evenredige aanpassen van de belastingen en vaste lasten laat de bedrijven een bestaansstrijd voe ren tegen een moordende wanverhouding. Dat is on rechtvaardig. De gevolgen zijn, dat velen reeds zijn gevallen, meerderen zullen volgen, tenzij in regecringskringen en in de volksvertegenwoordiging de werkelijke toe stand wordt ingezien en men eindelijk tot doeltref fende maatregelen wil overgaan. Daaronder worden gerekend een loonende prijs voor alle tuinbouwpro ducten, zij het dan ook volgens een geordend teelt plan. Wegneming der wanverhoudingen tusschen de productieprijzen en de prijzen die aan andere groepen voor hun diensten moeten worden betaald. Verder de onmiddellijke inwerkingstelling van zoo danige maatregelen, dat de tuinders en in het alge meen de bodemexploitanten, op en met hun bedrijf in stand kunnen blijven. Op de vergaderingen zullen inleidingen worden gehouden over de economische verwording van den tuinbouw uit maatschappelijk oogpunt bezien cn de daaruit voortkomende eisch van 100 pet. productie prijs, de ondermijning van den tuinbouw door de jarenlange onvoldoende productiesteun, resp. door de heeren W. J. van Kampen en A. Hoogland, terwijl uit de verschillende districten vertegenwoordigers het woord zullen voeren. z WOENSDAG 19 DECEMBER HILVERSUM (302 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gr&mofoonmuziek; 9.30 „Onze Keu ken" door P. J. Kers Jr..; V.P.R.O: 10,00 Morgenwij ding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in do continubedrijven; 12.00 Schalmei o.l.v. FM eter van Renes; 12.15 Gramofoonfoonmuizek; 12.45 X.X.- cnsemblo o.l.v. Cor Steijn; 1.15 Gratnofoonmuziek; 1.30 Strijkorkest o.l.v. Eddy Walis: 2.00 Verzorging zender; 2.15 Knipcursus; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Orvitropia o.l.v. Jan van der Horst; 6.00 Viool cn piano; 6.15 Orvitropia; 6.45 Sportuitzending; 7.00 Uitzending voor het platteland; 7.20 Gevraagde gra- mofoonplaten; 7.45 „Op allo wegen", een hoorspel, op te voeren door het VARA-toonoel; 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.03 Ilorprecital door Rosa Spier; 8.30 „Nummer 17:181" een hoorfilm; 9.30 Eddy Walis en zijn orkest; 10.00 Vaz Pias en Varia; 10.15 Do Flierefluiters o.l.v. Eddy Walis; 11.00 Grainofoon- muziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 MA N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Mor genconcert; 10.30 Morgendienst; 11.00 Harmonium- bespaünjR 12.00 Politieberichten; 1&15 Gramofoon- tnuzlek; 1.00 Concert tn.rn.v. solisten; 2.30 Causerie; 2.45 Vioolrecital; 3.45 Verzorging zender; 4.00 Bespe ling van het studio-orgel; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Landbouwhalfuurtje; 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.00 Politieberichten; 7.15 Gramo-foon- muziek: 7.30 Technische lezing; 8.00 Concert door het jeugdkoor van de Chr. Oratoriumvereeniging ..Oefening en Stichting" te 's-Gravenage; 9.00 Lezing; 9.30 Gramofoonmuziek; 10.00 Vaz Dias; 10.05 Kamer muziek; 11.10 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG f1304 MA 7.40 Gevarieerd Italinansch gramofoonplatenpro- eramma: 8.20 Omroeporkest: 8.40 Gramofoonmuziek 9.10 Concert; 9.35 Idem; 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL (484 MA 12.20 Orkest 5.20 Idem; 9.20 Idem; 10.30 Dans muziek. BRUSSEL (322 MA I.30 Orkest: 6J20 Nederlandsche muziek uit de 15e eeuw; 8.20 Symphonie-orkest; 9.05 Moderne zangdo- clarnatie door Mariette Serlé; 9.20 Symphonie-orkest; 1030 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 MA II.20 Populair concert; 2.50 Fransche muziek; 9.35 Omroeporkest. BERLIJN (357 M 5.50 Kerstliederen; 8.30 Omroeporkest. HAMBURG (332 MA 11.35 Klein-ormroeporkest; 3.20 Concert; 5.10 Volks liederen; S20 De drie Kerstcantates uit het Weih- nachtsoratorium van Bach; 1020 Concert KEULEN (456 MA 11.20 Omroeporkest; 3.20 Klein-orkest; 5.10 Kamer muziek; 9.50 Studenten, uit Keulen zingen en spelen oude Kerstliederen. DROITWICH (1500 MA 12.50 Orkest; 3.15 Pianorecital; 3.35 Orkest; 5.35 Dansmuziek; 7.50 Idem; 11.10 Jack Hylton en zijn orkest PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 7.48 Gramofoonmuziek; 825 Concert PARIJS RADIO (1648 MA 12.35 Orkest; 8.20 Opera-uitzending; 10.50 Dans muziek. MILAAN (369 MA 4.30 Vocaal concort; 8.06 Symphonieconcert; daarna dansmuziek. ROME (507 M.) 420 Populair concert; 8.06 Opera-uitzending. WEENEN (507 M.) 6.40 Militair concert; 9.00 Concert; 10.10 Gevarieerd concert WARSCHAU (1345 M 720 Populair concert; 8.20 Werken van Chopin; 9.00 Poolsche liederen; 925 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 MA 320 Omroeporkest; 5.10 Gramofoonmuziek; 825 Zwitscrsche volksmuziek. DONDERDAG 20 DECEMBER HILV ERSUM (302 MA A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gramofoonmuziek; 1020 Pianovoordracht 11.00 Vioolrecital: 12.00 Omroeporkest; 2.00 Halfuur voor de vrouw; 220 Gramoofonmuziek; 3.00 Naai cursus; 4.00 Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen: 4.30 Orkest Ormenda; 5.00 Halfuur voor grootere kinderen: 5.30 Aeolian- orkest; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander: 7.00 Voor de jeugd. Kerstliedjes voor het naar bed gaan; 7.15 Nieuwe donsplaten: 7.30 Engelsch voor gevor derden; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofoonmuziek; 8.15 Concertgebouworkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg; In de pauze Pianorecital; 1020 Gramofoonmuziek; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Dansmuziek. H U T Z E N (1875 MA K.R.O.: 8.00 Morgcnconcert: N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Leger des Heilskwartiertje: K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek? 1120 Godsd. halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 1.00 Gramofoon muziek; N.C.R.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Gevraagde gramofoonmuziek; 3.45 Rustpoos; 4.00 Bijbellezing: 5.00 Handenarbeid voor de jeugd; 5.30 Orgelspel door Ferdinand Kloek; 6.30 Causerie; 7.00 Politieberichten; 7.15 Feestelijke herdenkings avond ter gelegenheid van het 10-iarig bestaan van den Omroep der N.C.R.V. Orkest koor, enz. LUXEMBURG (1304 M.) 7.45 Gramofoonmuziek; 8.20 Omroeporkest: 8.40 ld.? 9.15 Gramofoonmuziek; 920 Zangrecital; 9.50 Kamer muziek; 10.15 Accordeonspel; 1020 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.V 12.20 Orkestcortcert: 5.20 Idem: 820 Idem; 9.35 Idem? 10.30 Gevraagde gramofoonplaten. BRUSSEL (322 M.V I.30 Orkest; 5.20 Kamermuziek; 8.20 Concert; 920 Symphonie-orkest; 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1261 MA 2.05 Populair concert; 7.30 Kerstconcert; 925 Idem? 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.Ï 4.50 Pianomuziek; 6.20 Idem; 7.30 Vroolijke avond. HAMBURG (332 MA' 10.50 Orkest; 1.35 Gramofoonmuziek; 720 Omroep orkest; 10.20 Concert; 10.45 Kwartet KEULEN «5S M.V 12.20 Koorzang: 3.20 Poolsche muziek; 5.05 Z&ngf 7.35 Gramofoonplaten; DROITWICH (1500 MA 12.10 Concert; 220 Theaterorkest; 820 Dansmuziek? 1025 Kwintet; 1125 Dansmuziek PARIJS POSTE PARISTEN 1213 M.V 72*4 Gramofoonmuziek; 8.20 Tusschcnspel. PARIJS RADIO «MS M.)' 7.20 Gramofoonmuziek: 12.50 Orkest; 9.06 Piano-re cital; 1020 Dansmuziek. MILAAN (389 M.) 4.30 Populair concert 8.20 Gramofoonmuziek. ROME «21 M.V 4.20 Concert: 5.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Concert? 9.50 Dansmuziek. WEENEN (507 MA 6.40 Zang; 7.10 Slavische muziek; 9.00 Operette; 920 Orgelconcert; 10.35 Dansmuziek. WARSCHAU (1345 M.) II.50 Philharmonisch concert: 7.20 Populair concert; 8.20 Pianorecital; 920 Concert; 9.55 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 WA 520 Gramofoonmuziek; 7.20 Concert; 9.00 Populair concert

Schager Courant | 1934 | | pagina 10