Woensdag 19 December 1934. SCHAGER COURANT. Vierde Blad. No. 9621 Ds.Van Duyl voor de rechtbank. Een maand gevangenisstraf geëischt. m U,T OMGEVING Scheuren van weiland. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Te veel gestudeerden in Amerika. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Beleediging van bet openbaar gezag in een vergadering van de N.S.B. De abnormaal rijk gevulde publieke tribune deed Dinsdag vermoeden, dat er iets bijzonders in de rechtszaal loos was. En inderdaad, alstoen werd de aangekondigde strafzaak tegen den bekenden N.S.B.'er Ds. Gerrit van Duyl behandeld, zulks de hem telaste gelegde beleediging van het Nederland- sche gezag, die hij op 26 September ter gelegenheid van een openbare vergadering in Het Gulden Vlies der N.S.B.'ers te Alkmaar, zou hebben gepleegd. Domine v. Duyl zou dan te dier gelegenheid do regeering hebben verweten in antwoord op een hem gestelde vraag, dat do Ned Regeering door het ver bod der N.S.B. het recht had vertrapt, de grondwet verkracht en landverraad had gepleegd door de beste burgers van Nederland, in casu do N.S.B.'ers uit haar dienst te weeren. Omstreeks kwart over tien trad de stevige figuur van den verdachte voor de verdachtenbank om na voltrokken formaliteiten te antwoorden op de des betreffende vraag van den president, dat beleedi ging van het openbaar gezag niet bij hem had voor gezeten, doch slechts verontwaardiging over de ma nier waarop de N.S.B. door het gezag werd beje gend, hem tot die uiting hadden gebracht Overigens gaf Ds. v. Duyl toe woorden van bedoelden geest tc hebben gebezigd. De Politie-inspecteur Stienstra verklaarde de ge ïncrimineerde woorden te hebben waargenomen, waarop van het verhoor van den rechercheur Van den Burg werd afgezien. Al zeer spoedig verkreeg de Officier het woord, die na een lange praefatie tot de con clusie kwam dat de door verdachte uitge oefende critiek niet in behoorlijken vorm was geuit en zeer zeker een opzettelijke beleediging vaststelde. Het verbaasde den Officier deze woorden van een predikant te hebben moeten hoo- ren, van een politicus zou het nog eeniger- mate verwacht kunnen worden. Spreker achtte dus misdrijf van het nieuwe arti kel strafrecht bewezen en waar vermoede lijk een eventueele boete zou worden vol daan uit de kas der vereeniging en dus voor verdachte geen straf zou zijn, zag de Offi cier zich genoodzaakt een vrijheidsstraf te vragen en requireerde spreker gevange nisstraf voor den tijd van 1 maand. Mr. N. van Leeuwe, partijgenoot en verdediger van den verdachte, was de meening toegedaan, dat hier niet had plaats gevonden formeele beleediging, maar slechts een door den wetgever toegelaten cri tiek, opdat do regeering zal weten, wat er leeft in het hart van het volk. Pleiter was voorts van oordeel, dat de regeering 'door haar verbod van het lidmaatschap der N.S.B wel degelijk de grondwet had geschonden. Wel ver meende pleiter dat voor de benoeming van ambte naren eischen moeten worden gesteld betreffende het ambt, doch dienen deze slechts objectief te zijn. Wat de regeoring echter met betrekking tot dc be ruchte verbodsbepalingen deed was het stellen van subjectieve voorwaarden, hetgeen pleiter in strijd achtte met de grondwet. Pleiter ging daarop over tot het meer juridische gedeelte van zijn betoog en wees daarop op de ver schillende waarneming van d e geïncrimineerde woorden door pers en politie, vermeende dat door alles wat zich rondom die woorden had afgespeeld niet duidelijk naar voren was gekomen het opzet zich krenkend over de regeering uit te laten. Met alle lof voor inspecteur Stienstra kon pleiter zich voorstellen dat zijn taak dien avond suggestief op hem had gewerkt. Pleiter achtte matericele beleediging aanwezig, doch was do meening toegedaan, dat deze mato- rieele beleediging niet opzettelijk was gesthied en putte dit oordeel uit een verklaring van verdachte in de instructie afgelegd, waarin hij zulks perti nent ontkende. Wat Ds. van Duyl heeft gezegd, was niet geboren uit gevoelens van haat of minachting, maar uit verontwaardiging. Pleiter wees voorts nog eens op het ambtenaren verbod uit subjectieve overwegingen, waarop echter door vele vooraanstaande geleerden een terechte critiek was uitgeoefend. Resumeerende alzoo, dat verdachte niet het op zet had om de regeering te beleedigen en dus zou moeten worden vrijgesproken. Met betrekking tot dc gevorderde gevangenisstraf gaf pleiter de garantie, dat Ds. van Duyl zelf wel de eventueele boete zal betalen. In zijn repliek liet de Officier vooral het licht schijnen op de geïncrimineerde woorden, nam hier bij de partij op van den inspecteur Stienstra en gaf do verwachting te kennen, dat de inspecteur zich niet had laten suggereeren in het nadeel van den verdachte. De zedelijke waarde van het regeeringslichaam achtte de Officier door de critiek van verdachte wel degelijk aangetast Dat dc Officier het zoo aangenaam vond tegen een man als Ds. v. Duyl gevangenisstraf te moeten eischen, ontkende de Officier, doch hij vermeende daartoe te zijn gedwongen, om zeker te zijn, dat de straf door den verdachte zelf zou worden gedra gen. Ten slotte persisteerde de Officier bij zijn requi sitoir. Mr. v. Leeuwe dupliceerde daarop kortelijk de door den Officier in het débat gebrachte punten van re pliek. Verdachte had niets meer te zeggen. Donderdag 27 Dec. a.s. uitspraak. WEER TWEE SLACHTOFFERS VAN DEN BRAND TE PERPIGNAN. Parijs. Gisteren zijn wederom twee slachtoffers van den bioscoopbrand te Perpignan aan hun ver wondingen overleden, zoodat het aantal dooden tot twee en twintig is gestegen. Z IJ PE ST. MAARTENSBRUG. Zaterdagavond gaf de vereeniging N. en G. haar eerste bijeenkomst in dit seizoen. De zaal van den heer Hossen was tot achter toe dicht bezet met belangstellenden. Te ongeveer 8 uur opende voorzitter de bijeen komst, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder dc tooneelvereen. „Liefdadigheid" van Rarsingerhorn, die tot spr.'s genoegen zou opvoeren het. tooncelstuk „De Violiers", van W. Schürman. 't Is een prachtig stuk, dat echter tamelijk hooge eischen aan de spelers stelt. Dank zij de bekwame leiding van den heer Sluis werden deze overwonnen en werd er in veel opzichten mooi en verdienstelijk spel gegeven. Wat hebben wij genoten, voornamelijk van het hoogstaande spel van den heer S. Kuiper, als Mark Violier, en Mevr. Dekker—Wonder in de rol van Rosalie. Gebaar, mimiek, 't was alles even mooi. Niet minder hebben wij genoten van het spel van Rebecca, die vertolkt werd door mevr. Schenk Sleutel. Bravo moedertje. Esther, die vertolkt werd door mej. Kistemaker, had wel een zeer goede opvat ting van deze rol. Zij is nu nog jong, maar wij zijn er van overtuigd, dat. zij na verloop van tijd een heel verdienstelijk lid voor de vereeniging zal worden. De heer van der Kuil, had als Rudolf van Es lang geen gemakkelijke taak. Toch heeft hij zijn uiterste best gedaan de moeilijkheden van deze rol te over winnen. Maurits van Keulen, vond in den heer K. Dekker een uitstekend vertolker. Mooi spel kregen wij bovendien te zien van den heer Sluis in de rol van van Dam. In de plaats van den heer Schenk, die wegens ziekte verhinderd was, werd de rol van Barend Diamant vertolkt door den heer H. Slikker. Op het gebied van tooneelspel is de heer Slikker voor ons wel een zeer bekende en gewilde persoonlijkheid. Over zijn spel hebben wij dan ook niets dan lof. De dames van der KuilSlot, Tr. Schenk en Gr. Nobel en de heer J. Blaauboer, die meer onderge schikte rollen vervulden, hebben zich uitstekend aangepast. Het slotbedrijf, vooral het moment toen Violier, de smartelijke zekerheid kreeg, dat hij zijn dochter moest afstaan aan zijn meest gehate concurrent was wel een aangrijpend moment. Dc geheele zaal was onder den indruk. Aan het slot viel den spelenden een hartelijk en dankbaar applaus ten deel. Voegen wij er nog aan toe dat de grimage van den heer Ridderikhof van Hoorn in de puntjes verzorgd was en dat de heer van der Kuil na afloop den heer Slikker hartelijk dankte voor zijn bereidwilligheid de vereeniging te helpen. Het was een prachtige nutsavond en het woord van dank en hulde van den voorzitter was o.L meer dan verdiend. SINT M A ARTE* Zondagavond gaf de zangvereeniging „Kunst en Vriendschap' een openbare uitvoering in café „Rust en Lust" alhier en herdacht bij deze tevens haar 10 jarig bestaan. Dat deze uitvoering een buitengewoon karakter droeg, bleek wel bij het binnenkomen der zaal, daar deze keurig was versierd en het geheel een feestelijk aanzien gaf. Toen dan ook te ruim half acht de voorzitter do bijeenkomst opende, was het deze die in een korte bewoording het tienjarig bestaan me moreerde, waarna door hem het woord werd gegeven aan den beschermheer der vereeniging, de edelachtb. heer Burgemeester dezer gemeente. In een keurig opgestelde rede werd hierin de revue der 10 bestaansjaren weergegeven en er op gewe zen, dat in dezen tijd, onder leiding van den heer Grin, een hoog peil was bereikt. Vanaf de 3e klasse was men tot de le klasse opgeklommen en hierin werden steeds le prijzen behaald. En behalve deze successen, zegt spr., heeft men hier in deze zaal en op buiten-concerten, van uw schoone zang mogen genieten. Jammer is, dat het ledental steers vermindert en dat men wel eens voor het. feit kan komen te staan, dat het getal straks te klein zal worden om op concoursen mede te dingen. Een dringende oproep, tot hen die kunnen zingen, als lid toe te treden, werd door spreker gedaan. Aan het einde van zijn rede bood de bescherm heer een enveloppe met inhoud aan de vereeniging, welke onder dank werd aanvaard. Voorts werd aan den heer directeur door de vereeniging een Zilmeta couvert aangeboden en werd hij door de fam. Zwak man met een keurige mand bloemen vereerd. Een en ander werd dankbaar aanvaard. De heer Mink, voorzitter van den N.Holl. Zangers- bond, trad hierna op het podium, om de jubileeren- de vereeniging namens den hond te complimenteo ren en sprak hierbij de wensch uit dat nieuwe leden zouden toetreden, om hierdoor te voorkomen dat dit kleine, doch keurig mooi zingende koortje, te niet zou gaan. Thans was het de zangver. die aan de beurt kwam, om haar kunnen ten gehoore te brengen en gaf zij voor de pauze een viertal nummers. Werden deze alle vier op correcte wijze afgewerkt, een extra woord van hulde komt directeur en leden toe voor no. 4: „Droome vrouw, kom", van Isr. J. Olman, daar dit aandoenlijk mooi werd voorgedragen. Voor en na de pauze was het „onze Daan en Tommy", welke dc aanwezigen een paar uren van ontspanning bezorgde en hen hebben laten lachen, dat de wangspieren krampstuipjes kregen en de tranen langs de wangen rolden.Nou, dit is Daan en Tommy toevertrouwd. Na de pauze nog een viertal keurig uitgevoerde nummers muziek, bij welke echter was te ontdekken, dat rook en warmte de zang wel even nadeelig was, daar het laatste nummer nogal zakte. Rook en warmte zijn dan ook slechte kameraden voor de zangers. Na dezen prachtavond volgde een gezellig bal tot slot. Lukt het nu dat zich nieuwe leden aanmelden, dan is de zangver. weer gered en staat ons weer eens een genotvollen avond te wachten. LANGEND IJ K Bridge. In café De Schelvisch te Zuldscharwoude werd een parochiale bridge-wedstrijd gehouden. Er werd ge speeld in 1 groep en het aantal deelnemers bedroeg 24. De heer J. Kramer Gz. sprak de deelnemers aan dezen eersten bridge-wedstrijd toe. De uitslag was in de even lijn: lste prijs de heeren D. Berkhout en P. Sneekes, Zuidscharwoude; 2e prijs de heeren J. Kra mer Gz., Zuidscharwoude en IC Bruin, Oudkarspel. Oneven lijn: 1. de heeren C. Wolf, Znidsch., en J. Oudhuis, Oudk.; 2e pr. de heeren Jb. Rietveld en K. Beemsterboer, Noordscharw. NOORDSCHARWOUDE. Biljarten. Dinsdag werden in Concordia alhier biljartwed strijden gehouden voor de groep A van de biljart- vereeniging Holl. Noorderkwartier. De eerste groep bestond uit: C. Langedijk Cz., K. Langedijk Pz., Jb. Strijbis en L. Dekker, welke 14 van de 16 partijen won. In de tweede groep speelden de heeren G. Hop. J. Kuiper. Jb. Kroon Jbz. en P. Kostelijk, welke alzoo 2 partijen hebben gewonnen. LAND. EN TUINBOUW. Waarom geen garantie-prijs voor geteel de akkerbouwproducten. In antwoord op desbetreffende vragen van den heer van Rappard, deelt minister Steenberghe mede dat hij heeft nagegaan of het mogelijk zou zijn voor op gesoheurd land geteelde akkerbouwproducten ge durende een bepaald aantal jaren een garantieprijs vast te stellen. Daarbij is hem gebleken, dat daarte gen vooralsnog de navolgende bezwaren bestaan; le. het geven vaneen toezegging in deze richting zou van te voren veronderstellen, dat de crisisorganisaties gedurende een aantal te bepalen jaren in stand zullen blijven, hetgeen op dit oogenblik nog geens zins vaststaat; 2e. het garandeeren van een bepaalden prijs voor op gescheurd grasland geteelde producten zou moeten medebrengen een verbod van aanleg van nieuw grasland op de bedrijven, hetgeen alleen reeds met het oog op de controle bezwaarlijk is; 3e. eveneens zou dit de noodzakelijkheid met zich medebrengen om gedurende de ja ren, waarvoor de garantie geldt, vast te stel len, hoeveel in ieder bedrijf op gescheurd grasland is geteeld. Ook dit is practisch met het oog op de controle moeilijk uitvoerbaar waar in vrijwel ieder van deze bedrijven dezelfde producten op oud bouwland wor den geteeld. Wel zouden maatregelen te treffen zijn, waarhij door bijzondere financieel© voordeelen het scheu- BROEK OP LANGENDIJK. Onze plaatsgenoot, J. Timmerman Cz. slaagde te Amsterdam voor het examen stenografie (systeem Groote). Brutale oplichting. Twee onbekende personen, welke zich des avonds vervoegden bij het op leeftijd gekomen echtpaar J. W., voor de levering van een heerencostuum, wisten deze op geraffineerde wijze f 12.50 te ontfutselen, waarop zij zich ijlings uit dc voeten maakten. Daar het niet onmogelijk is dat deze ongure elementen op een andere plaats hun slag trachten te slaan, zij men voorzichtig. RARSINGERHORN Gezien het vonnis van den Kantonrechter te Alk maar is de rijksveldwachter Schellingerhout door dezen in het gelijk gesteld en het visschen in de Lollesloot strafbaar gesteld. Men zij dus gewaar schuwd en ga daar niet visschlen zonder vergun ning van den rechthebbende, tenzij dat bij een even tueel beroep een andere beslissing valt De Vereeniging .Dorcas" zal 19 December in de Gereformeerde Kerk te Kolhorn een kijkdag houden van 7 tot 9 uur 's namiddags, van door de leden gemaakte kleedingstukken, welke zullen worden verdeeld onder de behoeftige gezinnen. Door Burgemeester en Wethouders dezer ge meente is aan de wed. J. Jonker vergunning ver leend tot het verbouwen van een woonhuis. NIEUWE N1EDORV Volgens de adv. in dit blad, komt Woensdag, 2en Kerstdag, 's middags 3 uur en 's avonds 8 uur in de tooneelzaal van den heer Kossen, de Centraal Bios coop van Noordscharwoude, met de buitengewone Hollandsche sprekende Jordaanfilm: Bleeke Bet. Dit is iets bijzonders voor N. Niedorp en behoeft men niet onder te doen voor alle andere groote provincieplaat sen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 18 December. Uitspraken 11 Dec.: Reina van P., huisvrouw A. P. W., voorh. Bergen, diefstal, f30 boete of 20 dagen hechtenis. Albertus S. en Krijn BI., Egmond aan Zee. hooger beroep vonnis jachtwetovertreding. Vonnis Kanton rechter bevestigd. Corn. B.. veehouder. Texel, overtreding veeziekte wet (hooger beroep-zaak). Vonnis Kantonrechter Den Helder vernietigd en f 10 boete of 5 dagen. Gerrit Z., handelaar, Castricum (Bakkum), hooger beroep vonnis overtreding ventverordening. Vonnis bevestigd. 1. L. T. v. T.; 2. Maartje S.; 3. C. T.; 4, Geertr. Joh. V.; 5. B. P.; 6. Jan B.; 7. J. D. A.; 8. Jan V.; 9. Grietje S.; 10. Maria M.; 11. Klaaske S.; 12. W. K.; 13. Corn. K.; li. Brcndina Joh. K. Ilooger beroep veroordeeling gem.-verordening betreffende de open bare orde. Vonnis bevestigd, maar thans f3 boete of 3 dagen opgelegd en eenigc vrijgesproken. Dirk B., landbouwer. Den Helder, gedetineerd, ze denmisdrijf art. 247 strafr., 8 maanden gev. Petnis A., meubelmaker. Alkmaar, ged., zeden misdrijf art. 248 bis strafr., 1 dag gev. met 1 dag aftr. en ter beschikking der regeering gesteld. Joh. Hub. v. Str., electricien, 't Zand. hooger be roep jachtwetovertreding, vonnis bevestigd; auto vrijgegeven. Corn. Str., koopman, 't Zand, alsvoren, vonnis bevestigd. New York. Op de faarlijksche vergadering van de Vereeniging van Amerikaansche Ingenieurs werd medegedeeld, dat er op elke 44 inwoners van der Vereenigde Staten een gestudeerde was. Dit is een hooger percentage dan in welk ander land ook. Het aantal studenten aan de universiteiten in de V. S. is met ongeveer 900 pet vermeerderd sinds 1900 en dit bedraagt nu bijna 3 millioen. De vermeerdering van de bevolking in deze peri ode was ongeveer 63 pet Vastgesteld werd dat er een ingenieur is op elke 320 personen: ook dit achtte men te veel. Het minst in getal waren de dominees, doch de hoogste inkomens trokken natuurkundigen, advo caten, ingenieurs en letterkundigen. ren van grasland wordt aangemoedigd. Gedacht zou kunnen worden aan de scheurpremies, welke in de mobilisatie gedurende eenigen tijd gegeven zijn. Ook dan zou echter het nieuw aanloggen van grasland in de bedrijven, die een sclieurpremie hebben aanvaard, voor een bepaald aantal jaren moeten worden verboden, wijl anders de scheurpre- mic zou neerkomen op een premie op wisselbouw met invoeging van kupstweide en zou hierop coix trole dienen te worden uitgeoefend, al ware dan een speciaal in stand houden der crisisorganisatics voor dit doel niet noodzakelijk. Tegen het geven van scheurpremies verzetten zich evenveel, afge scheiden van dc financicclc, weer andere bezwa ren, en wel: le. de moeilijkheden bij overgang van bedrijven of gronden, die van de scheurprcmie hebben gepro fiteerd; 2e. de absoluut noodzakelijke controle op de qua nten der te scheuren gronden. De minister vestigt er in dit verband de aaji- dacht op, dat het nauwe verband tusschen een in krimping van de veehouderij en de oppervlakte aan grasland, dat men zich blijkens uitlatingen in vele kringen voorstelt, niet bestaat. In tal van bedrijven is het zeer goed mogelijk, zelfs voordecligcr, de vee houderij in tc krimpen, zelfs al wordt er niet ge scheurd. Dit laatste is mede aanleiding, dat dc mi nister meent, dat geen speciale maatregelen ora het scheuren van grasland te bevorderen, dienen te wor den genomen, maar dat het al dan niet scheuren van grasland een gevolg moet zijn van de mede on der den invloed der crisismaatregelen te verwach ten economische verhoudingen in het landbouwbe drijf, In gevallen van acuten nood, als in den mo bilisatietijd, mogo het wenschelijk zijn, scheurpre mies uit te loven, of zelfs een scheurgebod in te voeren, om de absoluut noodzakelijke productie van voedsel te stimuleeren. Waar de crisismaatre gelen thans beoogen een aan de veranderde ver houdingen aangepast evenwicht in het landbouw bedrijf te zoeken, moet dit evenwicht het gevolg zjjry van meer blijvende oorzaken dan scheurpremies en dergelijke ooit zouden kunnen geven. Zoolang de hiervoren vermelde bezwaren vooü den minister niet voldoende uit den weg zullen zijn geruimd, meent hij tot de gevraagde maatregelen zijn medewerking niet te kunnen vrleenon. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3e Klasse. 2e Lijst Trekking: van Dinsdag 18 December 1934 Ilooge Prijzen 25000.— 9648 150016796 1000— 10277 12045 400.— 3723 5657 13434 200.— 13494 20125 100.— 197 305 963 3835 3838 5124 12418 13221 14037 20089 23987 PrUzcn van f 45.— 42 82 168 222 255 268 282 295 334 335 360 364 398 415 442 447 496 525 567 568 647 652 667 764 777 828 859 866 885 898 909 911 1048 1051 1088 1094 1158 1179 1341 1373 1490 1494 1529 1539 1568 1625 1644 1764 1787 1827 1853 1862 1876 1877 1913 1967 2027 2080 2081 2082 2144 2227 2270 2272 2352 2357 2360 2367 2432 2504 2514 2554 2561 2843 2858 2903 2911 3057 3063 3082 3148 3158 3159 3161 3172 3183 3187 3197 3245 3258 3269 3279 3300 3307 3340 3341 3413 3463 C477 3483 3500 3501 3544 3553 3556 3676 3724 3752 3757 3772 3779 3792 3840 3841 3847 4015 4032 4084 4094 4095 4131 4206 4310 4331 4374 4523 4558 4615 4623 4626 4640 4728 4737 4824 4831 4846 4880 4898 4901 4936 4948 4956 5021 5064 5097 6137 5180 5191 5209 5216 5260 5360 5387 5396 5414 5443 5503 5525 5544 5546 5553 5575 5602 5647 5658 5763 5802 5832 5871 5876 5933 5968 5972 6004 6048 6107 6117 6153 6162 6222 6283 6366 6403 6438 6439 6472 6503 6663 6746 6760 6820 6831 6844 6883 6887 6909 7008 7043 7080 7121 7138 7160 7174 7178 7197 7254 7314 7333 7335 7344 7401 7441 7451 7460 7508 7509 7516 7524 7532 7566 7568 7584 7590 7621 7697 7702 741 7752 7854 7870 7936 8005 8037 8089 8091 8103 8163 8173 8188 8218 8246 8261 8297 8368 8400 8447 8471 8473 8487 8537 8541 8557 8589 8643 8675 8680 8682 8727 8750 8776 8781 8794 8816 8839 9013 9024 9034 9050 9056 9075 9090 9115 9120 6161 9179 9228 9240 9304 9333 9436 9453 9537 9569 9596 9655 9725 9779 9805 9831 9833 9849 9947 9984 10074 10085 10090 10104 10165 10247 10263 10285 10359 10413 10443 10454 10455 10456 10541 10562 10576 10687 10706 10723 10732 10735 10757 10799 10869 10892 10935 10939 10960 11006 11017 11031 11040 11074 L1089 11101 11142 11165 11193 11252 11291 11342 11350 11393 11454 11476 11491 11509 11558 11565 11630 11647 11727 11732 11735 11739 11785 11808 11963 11987 12012 12040 12061 12117 12140 12152 12160 12165 12177 12183 12240 12247 12276 12286 12311 12351 12355 12387 12504 12513 12520 12544 12610 12631 12805 12828 12840 12924 12963 12985 13053 13069 13117 13190 13237 13246 13248 13255 13325 13383 13419 13440 13444 13445 13474 13478 13486 13491 13500 13562 13614 13618 13644 13741 13755 13792 13895 13946 13967 13974 14026 14027 14043 14063 14068 14147 14230 14238 14261 14296 14321 14331 14339 14345 14363 14380 14398 14402 14443 14447 14462 14582 14601 14645 14656 14673 14705 14734 14767 14791 14796 14813 14878 14880 14895 14922 14940 14962 14963 14978 15022 15120 15123 15146 15214 15223 15276 15282 15373 15376 15424 15449 15495 15508 15522 15524 15535 15611 15641 15700 15712 15731 15785 15891 16035 16094 16104 16147 16149 16163 16205 16240 16403 16458 16509 16523 16535 16539 16594 1659C 16598 16661 16674 16680 16691 16721 16774 16804 16820 16825 16866 16611 16960 16974 17015 17063 17096 17124 17167 17171 17173 17176 17178 17186 17206 17221 17243 17272 17340 17354 17366 17373 17409 17410 17455 17485 17497 17519 17599 17690 17723 17768 17807 17837 17899 17959 18029 1804' 18098 18104 18109 18131 18151 18205 18212 18222 18417 18452 18466 18629 18674 18767 18797 18802 18852 18914 18925 18940 18953 19002 19026 19030 19032 19034 19035 19122 19137 19186 19207 19252 19274 19337 19333 19339 19385 19451 19474 19514 19615 19626 19608 19703 19720 19750 19754 19785 19786 19628 19862 19690 19957 19970 19994 19998 20010 20064 20203 20210 20218 20247 20258 20291 20297 20309 20316 20317 20356 20366 20376 20384 20409 20432 20447 20451 20618 20659 20804 20619 20837 20959 21028 21039 21153 21155 21168 21265 21273 21336 21340 21348 21350 21401 21417 21419 21482 21500 21534 21551 21552 21606 21614 21704 21711 21713 21723 21738 21777 21794 21820 21828 21835 21849 21851 21902 21917 21921 21953 21983 21989 22041 22059 22096 22110 22133 22145 22160 22221 22230 22275 22279 22439 22461 22465 22618 22656 22693 22698 22700 22722 22734 22753 22763 22841 22852 22881 22908 22067 22990 23058 23157 23168 23193 23223 23228 23233 23274 23318 23319 23320 23368 23381 23393 23454 23544 23547 233C1 23602 23615 23616 23620 23644 23674 23725 23734 23737 23783 23803 23815 23836 23838 23868 23883 23903 23980 23981 23989 23991 Verbet. 3e klasi ie le lijst: 5517 m. Z. 5577.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11