Winterhulp aan gesteunde werkloozen. Het wetsontwerp ingediend. Tweede Kamer. HET LOT DER GEMEENTEN. De Japansch—Nederlandsche handels onderhandelingen. FRANSCH—RUSSISCH VERDRAG? In Parijs tegengesproken. ZWAAR WEER OP ZEE. Het jaarverslag van de Prov. Commissie uit de veilingen in Noordholland Scha gen-nieuws. Marktberichten. Eigenlijk een taak voor particulieren, maar ditmaal zal het rijk de noodige voorziening treffen. Thans is bij de Tweede Kamer ingediend het wets ontwerp tot wijziging en veriiooging van de begroo ting van sociale zaken voor 1934, strekkende om te voldoen aan de toezegging van den voorzitter van den ministerraad, op 9 November i.l. namens de re geering aan de Tweede Kamer gedaan, om voor dit jaar een tegemoetkoming te verleenen voor de winterhulp aan gesteunde werkloozen. In de toelichting wijst de minister er op, dat hier eigenlijk een taak ligt voor parti culieren. maar dat. nu de noodige particu liere organisatio nog niet volledig is tot stand gekomen, ditmaal het rijk de noodige voorziening wenscht to treffen. Een klein deel van het thans aangevraagde bedrag van f 2.000.000 wordt bestemd voor cenige ver hooging van de ook vroeger reeds telkenjare uitgekeerde Kerst bijdrage. Werkloozen, die spaargelden of huizen bezitten. Men schrijft ons nog het volgende: De Minister van Sociale Zaken heeft aan diverse gemeentebesturen medegedeeld, dat liet hem wen- schelijk is gebleken een nadere regeling te stellen ten opzichte van bet verleenen van steun aan werk loozen. die spaargelden of huizen bezitten. In over leg met den Directeur van de Rijkspostspaarbank en bet Bestuur van den Nederlandschen Spaarbank- bond is besloten het reeds in vele gemeenten in ge bruik zijnde z.g. machtigingsformulier in to trek ken. De aanvragers van steun dienen een verklaring to teekenen dat zij geen spaargelden en huis bezit ten. Ook kan hem do verplichting worden opgelegd om, indien het bestuur der gemeente dit wensche- lilk acht. een brief aan een door het gemeentebe stuur op te geven spaarbank te zenden, die dan moot verklaren of de gegeven opgaven juist zijn. of dat Gister is door de Tweede Kamer In behandeling genomen o.m. het wetsontwerp inzake de financieele betrekkingen van rijk en gemeenten. De heer Fleskens maakte, zich ernstig bevreesd dat als do garantiebepalingen afloopen, do gemeenten do daling der inkomsten van het gemeentefonds niet zullen kunnen dragen. Geleidelijk zullen de uitkco- ringen aan de gemeenten worden geleid naar een niveau f.ïl millioen lager dan dat van 19331934. Bo vendien krijgen do gemeenten een prooter deel van de werkloosheidsuitgaven te bestrijden. Wil do ro geering alsnog besluiten de crisisoprenten aan het gemeentefonds ten goed doen toekomen? Dan kunnen do gemeenten uit eigen kracht, in eigen behoefte voorzien. Hiermede ware een groot al gemeen belang gediend. De heer Kooiman (v.d.) betoogt dat deze wetsont werpen dc kern van liet gemeentewezen aantasten. F.onipe honderden gemeenten zullen noodlijdend worden. Dit klemt te meer, omdat de regeering te veel op haar ambtenaren zal moeten Afgaan. Do hoor Iiutgers v. Rozenburg (c.h) gaat. de strek king na van tic Wet op de financieele verhouding. De grondgedarhto van het onderhavige wetsontwerp is, dat liet Rijk moet worden geholpen. Voor het Rijk neemt het de moeilijkheden weg, maar voor do ge meenten blijven zij bestaan. In zekeren zin is het ontwerp paedagogisch, maar het uitgavenpeil der ge meenten is veel te hoog gebleven. I)e heer Wendelaar (lib.) wijst op do moeilijkheden, waarin de gemeenten zijn gebracht door het tijdstip van indiening dezer ontwerpen den datum van in werking stelling zoodanig to stellen, dat die moeilijk heden minder ernstig worden? lu het feit, dat 580 gemeenten onder controle van het Rijk zullen ko men, ziet gpr. een groot gevaar voor het verantwoor delijkheidsgevoel van de gemeentebesturen. Begrij pende den moeilijken toestand van dc schatkist, wil spr. niet tegen liet wetsontwerp inzake de finan cieele verhouding stemmen. Wat het Werkloosheidssuhsfdlefonds betreft, vraagt spr. of het wel juist is, dat het percentage dat de ge meenten hebben to betalen, zoo belangrijk wordt in gekrompen. Verschillende gemeentebesturen hebben aan spr. berekeningen gezonden van de gevolgen, die dezo voorstellen voor die gemeenten zuilen hebben. Daaruit blijkt, dat b.v. de gemeente Apeldoorn voor f 4000 meer eigen uitgaven aan steun, lVi millioen van het Rijk kan veroveren. De Minister: Dat Is niets bijzonders, het ligt in het systeem van de wet. Een zeer groot gevaar. De heer Wendelaar: Dat maakt mij nn Juist zoo huiverig. Gemeenten zullen zich die voordooien niet laten ontgaan. Zoo is er een gemeente, die voor f 100 meer eigen uitgave, f 3000 ontvangt. Het eigen belang der gemeenten zal in zulke govallen terdege meespre ken. Kr zit hier een zeer groot gevaar, vooral voor plattelandsgemeenten, waar do boeren vele arbeiders s winters aan 't werk houden. Wanneer niet da ge meente, maar het fonds do subsidie betaalt, zal de houding van de boeren anders worden. De werkloos heid zal sterk toenemen en het fonds zal met groote tekorten te kampen hebben. De liberale fractie zal het wetsontwerp alleen kun non aanvaarden, als de minister een bevredigend antwoord zal geven. De heer IJzerman (s.d.) bespreekt de verlaging van belasting op do hooge inkomens, dlo Mn dezer wets ontwerpen brengt, liet betreft hier een verschuiving van den belastingdruk. De inkomens hoven 70.000 gulden zullen minder betalen. Tusschen de 1200 gul den en 09.000 gulden worden de belastingen verhoogd. Tegen de verlaging boven de f?o.nnn heeft spr. Be zwaar. Spr. zal een amendement indienen om die verlaging ongedaan te maken. De vergadering wordt geschorst tot 8 uur. NOODWEER BOVEN VICTORIA. In den Australischcn staat Victoria woedt een he vig noodweer. In het Noordwesten is een zware met roodo stof vermengde regen gevallen, die veel schade heeft aangericht. Door den storm zijn vele gebouwen vernield. do aanvrager geen spaargelden bezit. Dit dient ech ter bij hooge uitzondering te geschieden. Dc regeling voor den wachttijd voor bezitters van spnargcldcn is ccnigcrmate gewijzigd en wel: In den vervolge kunnen in het algemeen worden vrijgelaten spaargelden tot een maximum van f200. Mochten zich bijzondere gevallen voordoen om van dezen regel af te wijken, dan dient het gemeentebe stuur zich te verstaan met den Minister. Voorts kun nen buiten beschouwing worden gelaten bedragen, door ongehuwden gespaard, met 't oog op een uitzet voor een komend huwelijk, indien redelijkerwijs kan worden aangenomen, dat het huwelijk binnen afzienbaren tijd zal worden voltrokken. Ook voor gelden, bestemd voor z.g. afhaaldiensten behoort geen wachttijd te worden voorgeschreven. De wachttijd voor hen die spaargelden boven f500 bezitten, wordt nis volgt berekend: het aantal wachtweken wordt verkregen door het spaargeld te dcelen door anderhalf maal het steunliedrag. Voor bodragen van f200 tot f500 kan een bedrag van f200 buiten beschouwing worden gelaten. De aanvrager wordt terstond in <lo ondersteuning opgenomen, in dien hij hiervoor in aanmerking komt. Hem wordt echter niet het volle, doch het halve steunbedrag uit gekeerd. Het aantal weken, waarover halve steun wordt verstrekt, wordt verkregen door 2/3 van het bedrag boven f 200 te doelen door de helft van het steunbedrag, dat de betrokkene zou ontvangen in dien hij geen spaargeld had. Bijv., iemand bezit f350 en zou indien hij geen spaargeld had f10 ont vangen. Halve steunbedrag is mitsdien f 5. Ken bedrag van f 200 blijft buiten beschouwing, zoodat in aanmerking wordt genomen f 350 min f 200, of f 150. Het aantal weken waarover do betrok kene dus halven steun ontvangen mag is 2/3 x f 150): (i/2 x f 10), is 20 weken. Na dit aantal weken mag do ondersteunde, indien hij daarvoor overigens in aan merking komt, den vollen steun ontvangen, ongeacht hoeveel hij door zuinig leven van zijn spaargeld hoeft overgehouden. Bezit iemand f 620. dan is het aantal wachtweken hij een steunbedrag van f 10 (620 min 500): IV? steun bedrag is 120 15 is 8 weken. Na dezen wachttijd kan bij haiven steun vangen en wel gedurende 500 min 200) y<i x 10 is 40 weken. Na het. verstrijken der wachtweken en weken waarover halve steun is uit gekeerd kan do betrokken indien hij daar overigons voor in aanmerking komt, vollen steun ontvangen, ongeacht hoeveel hij door zuinig leven van spaar geld heeft overgehouden. De regeling voor diegenen, dio een huis bezitten, is dezelfde. Gehandhaafd blijft de bepaling, dat, in dien zulks nog niet het geval mocht zijn, op het huis een hypotheek moet worden genomen en wel tot een bedrag van ongeveer 50 pet. van de tegenwoordige waarde. Van dit hypotheekbedrag kan evenals bij spaargelden een bedrag van f 200 buiten beschouwing worden gelaten. Dc verplichting tot het nemen van een hypotheek dient alleen dan te geschieden, als de woning een behoorlijke waarde bezit. Indien de waarde van een woning meer dan f 1000 bedraagt en de betrokkene kan er geen hypotheek op krijgen, dan kan hem overeenkomstig do regeling steun worden verleend. Chef der Japansche delegatie keert terug. Groote meeningsverschillen tusschen beide landen. Tokio, 18 Dec. (V.D.). De Japansche minister van buitcnlandscho zaken, llirota, heeft heden gedurende de zitting van het kabinet medegedeeld, dat Haroem- tsji Nagaoka, de leider der Japansche delegatie voor de handelsonderhandelingen met Nedcrlandsch-IndiS te Batavia, naar Tokio zal terugkeeren. Dit besluit, aldus wordt hier verklaard, is het gevolg van do groote meeningsverschillen tusschen de beide landen, die in n zoo korten tijd niet overbrugd kunnen wor den. De terugkeer van Nagaoka beteekent echter niet, dat de onderhandelingen worden afgebroken. De be sprekingen zullen integendeel worden hervat door Kosjida, den Japanschen consul te Batavia. Onthullingen van de „Star" over een militair en een handelsverdrag. Niettegenstaande het feit, dat soortgelijke berich ten reeds eerder van Fransche zijde zijn tegenge sproken, komt het Engclsche blad de „Star" thans weer met medcdoelingcn over een Fransch-Russisch handels- en militair verdrag. Ecu Fransche militaire missie zou zich naar Rusland en een Russische mi litaire missie naar Frankrijk begeven om de militai re en militair-technische vorderingen te bestudeeren. Er zouden maatregelen zijn genomen om deze be palingen onmiddellijk in werking te doen treden.. Do Sovjet-regeering zou volgens het Engelsche blad de fabricatie van Fransche vliegtuigmotoren op zich nemen, waarbij de technische leiding in Fransche handen zou liggen. Van de nieuwo Fransche dwerg tanks zouden 400 stuks naar Rusland worden ge bracht om de ervaringen van de Fransche tanksfa brikanten in Sovjet-Rusland nuttig te maken. Voor de permanente draadiooze verbinding zou een geheime code worden uitgewerkt Verder bevat de publicatie in de „Star", die af komstig is van een niet met name genoemden spe- cialen correspondent, bijzonderheden over de posi tie der beide mogendheden in geval van een oorlog. Indien Rusland zou worden aangevallen door Japan, zou Frankrijk zonder speciale aanvraag oorlogsma teriaal tei waarde van 4 miliard frs. aan Rusland leveren. In geval van een Fransch-Duitschen oorlog zou Rusland aan Frankrijk een overeenkomstige hoeveel heid graan verschaffen. Frankrijk en Rusland zou den zich verplichten, geen bilaterale verdragen met Duitschland te sluiten. Do speciale correspondent van de ..Star" merkt In dit verband op. dat het verdrag van Aapallo dus niet verlengd zou kunnen worden. In dit geheime ver drag aldus vervolgt hij vindt men geen bepa ling over het zenden van troepen van het eone land naar het andere. Hij nrht het waarschijnlijk,' dat de heiden landen hun positie ten aanzien van Polen later zouden nagaan. Een dementi. In officieele Fransche kringen, aldus verneemt Reuter uit Parijs, verklaart men, dat bovengenoemd bericht geen syllabe waarheid bevat. Men kan de mededeelingen slechts met schaterlachen in ont vangst nemen. Dezelfde kringen leggen er den na druk op. dat er van geen enkel verdrag hoegenaamd tusschen Frankrijk en de Sowjet-Unie sprake is. Ook het commissariaat van huitenlandsche zaken te Moskou ontkent categorisch het bestaan van een militaire overeenkomst. Verschillende schepn vragen hulp. Londen. Op den Atlantischen Oceaan en in het Kanaal woedt op het oogenblik een zware storm, waardoor de scheepvaart zeer te lijden heeft. Ver schillende schepen heben SOS-seinen uitgezonden en .de kuststations zoowel als de schepen, die minder van het weer te lijden hebben, zijn druk bezig met hulpvcrlcening aan de in nood geraakte schepen. Het Noorsche stoomschip Sisto, dat met een gebro ken roer voor den wind afdrijft, wacht dringend op de aankomst van zes zich in de nabijheid bevindende schepen, die op do SOS-seinen hun koers hebben ge wijzigd. De reddingsbooten van het Noorsche schip, dat IKK) ton groot is, zijn door de golven weggespoeld, terwijl de commandobrug geheel vernield is. In Het Kanaal en aan de Engelsche kust hebben verscheidene schepen in een noodhaven moeten bin- nenloopen. Nader wordt bericht, dat het Engclsche tankschip „Mobiloil" bij de „Sisto" is aangekomen en aan de windzijde van dit schip olie uitpompt. Hapag-booi New York verleent assisten tie aan Noorsch schip. Hamburg. De Hamburg Amcrika-lijn heeft be richt ontvangen, dat de „New-York" van deze maat schappij assistentie heeft verleend aan het Noorsche stoomschip Sisto. dat zich in nood bevindt op 49 gr. NB. en 22 gr. W.L. Men hoopt tegen het aanbreken van den dag de bemanning van het Noorsche schip te kunnen aan boord nemen. Het schip bevindt zich 200 mijlen buiten de lerscho kust. Ook het stoom schip „Orania" bevindt zich ter plaatse. NOODSEINEN VAN BRITSCH SCHIP. Lading hout ging werken. Het Britsche stoomschip „Cape Ortegal", onderweg van Evcrett naar Sjanghai, dat op een afstand van 400 mijl van de Pacific-kust noodseinen uitzond, om dat zijn lading timmerhout aan het werken was ge raakt, heeft thans geruststellende berichten uitgezon den, hoewel het slagzij maakt. Het passagiersschip „Empress of Asia" vaart langszij, terwijl de „Cape Ortegal" den steven heeft gewend om naar de kust terug te varen. De toekomst wordt duister lngerien. Het jaarverslag van de handelingen der Provin ciale Commissie uit de Veilingen in Noordholland over het boekjaar 1933-'34 geeft een pessimistisch beeld van den buidigen toestand in de tuinders- wereld. De algemeene economische oorlog woedt nog steeds eu neemt zelfs nog scherper vormen aan. Het gevolg is een toenemend ingrijpen van de regeering in het economische leven. De teclLbcpcrking is zeer serieus opgevat en men is overtuigd, dat speciaal bij de vroege aardappe len do tceltbcporking goede resultaten heeft opgele verd. Dc droge zomer is wel een belangrijke factor geweest, maar zonder de beperking zou het niet zoo goed zijn gelopen'als thans het geval is. De bejqmmeringen in het handels- en betalings verkeer baren nog steeds de grootste zorg. Helaas wordt geconstateerd, dat de onderhande lingen met Engeland en Frankrijk niets hebben op geleverd. Ergernis heeft het gewekt, dat toen het invoerverbod van witte kool voor zuurkool werd op geheven. het contingent voor dat product werd vast gesteld op nihil. In verband met de a.s. onderhandelingen met N. Amerika is in November een adres aan den minis ter gezonden, waarbij op het groote belang wordt gewezen van den Nederlandschen tuinbouw bij de verlaging van de invoerrechten. Op verlaging wordt aangedrongen. Van de geldelijke steunmaatregelen kan tot heden worden gezegd, dat ze absoluut onvoldoende wa ren om den tuinbouw staande te houden, hoewel niet kan worden ontkend, dat ze voor vele tuinders in belangrijke mate hebben bijdragen de voortzet ting der bedrijven mogelijk te maken. Voor hen, die het diepst in de put zaten was de steun echter on toereikend oin liet hoofd boven water te houden. Velen van hen hebben den strijd moeten opgeven. De omzetten zijn teruggeloopen van in 1929 f22.074.60ti tot in 1933 f 8.200.515. Deze daling is thans geëindigd. In de eerste zeven maanden van 1934 is de omzet 16.742.789 geweest, tegen f4.398.295 in het zelfde tijdvak van 1933. Al is dit een gunstig verschijnsel, toch beteekent deze verhooging geen loonend bedrijf en wordt de financieele toestand der tuinders steeds slechter. Wat betreft de tuindersvoorschotten 1923 der Pro vincie wordt medegedeeld, dat van de 91 debiteuren slechts 35 in staat waren de rente zelf te betalen. Er werd in totaal f 26.25 afgelost. Dit jaar heeft de afwikkeling van voorschotten een grooteren omvang aangenomen, doordat het aantal tuinders, dat hun bedrijf moet verlaten en in het geheel geen eigen dom meer heeft, toeneemt. Ten opzichte van een vijftal veilingen aan den spoorlijn Medemblik—Hoorn wordt nog opgemerkt, dat deze, bij opheffing geheel van de mogelijkheid van export zijn uitgesloten en de kans op herstel van een gehecle tuinbouwstreek geheel verkeken zou zijn. J>aardoor zou de crisis nog worden ver ergerd en zou meer worden afgebroken, dan nood zakelijk is. W ARMEJfnVJ ZEE Vergadering van den Middenstand. De middenstandsvereen. „Samenwerking" hield Dinsdagavond een algemeene vergadering in de zaal van den heer Slikker. Do opkomst was buitengewoon goed; 21 leden wa ren ter vergadering aanwezig. Voorzitter opende de vergadering met allen harte lijk welkom te heeten en in 't bijzonder de leden van Schoorldam en Krabbendam, die zoo trouw waren opgekomen. Aan den secretaris werd verzocht de notulen te willen voorlezen, welke zonder aanmerking onder dankzegging werden goedgekeurd. Hierna kwam in bespreking de districtsvergade ring, dio gehouden zal worden in Alkmaar. Tot deze vergadering heeft ieder lid toegang, de wenschelijk- heid wordt uitgesproken, dat zooveel mogelijk deze vergadering bezocht wordt om de plattclandsbclan- gen te verdedigen. Ook zal daar een districtsbestuur worden gekozen. Iedere vereen, heeft één stemge rechtigde. Een schrijven was ingekomen dat door deze groeps vorming en groepsindceling onze "vereeniging is in gedeeld bij groep elf, district Alkmaar. Verder wordt medegedeeld dat de vereeniging niet meer de naam „Samenwerking" zal dragen, maar voortaan afd. Wnrmenhuizen van den Koninklijken Middenstandsbond. Tot „zoover" zal onze vereeniging dus behooren tot district Alkmaar, en niet Schagen. omdat in Alkmaar de Kamer van Koophandel is gevestigd. I Punt 2. Oprichting nieuwe zakeu of wel vestigings verbod. De Kon. Middenstandsbond, de R.K. en ook de Chr. Middenstandsbonden hebben dit punt op hun pro gramma gehad. De beide plaatselijke verecnigingcq hebben dit punt ter harte genomen en in toepas sing gebracht, iets wat altijd lang niet gcmakkelij-k valt. Voorzitter heeft mot een dergelijk geval een ge weldigen strijd gestreden. De betreffende zakenman heeft ook inlichtingen aangaande dit punt gevraagd, aan een lid onzer vcreenigog, die de toezegging deed dat hij wel kans van slagen zou hebben. Dit is niet goed te keuren, temeer waar hij wist dat dit in strijd is met ons reglement. Vroor een voorzitter zijn dit moeilijk te verwerken incidenten. De Hanze heeft dit verbod overtreden en heeft oom dergelijk lid aangenomen. Op dezo overtreding zijn zo gewezen en heeft de Hanze advies gevraagd aan het hoofdbestuur van de Hanze. Als antwoord heb ben ze gekregen dat dusdanige zakenmenschen niet als lid kunnen worden aangenomen en is deze per soon tengevolge hiervan weder geroyeerd. Rondvraag. De heer Wezel bracht ter sprake dat hij lid was van de vereeniging „Samenwerking" en de winkeliersvereeniging van Sehoorl. Beide vereeni* gingen eischen contributie en dit is voor spr. moei lijk in dezen tijd. Het bestuur nam dit in overwe ging en vond hot billijk om do hnlve. contributie van hem te heffen. De vergadering ging met dit voorstel accoord. Na nog enkele besprekingen van huishoudelijken aard, volgde sluiting. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG A.S. Sparta 1—Vrone 1. Aanvang 2 uur. II.R.C. aSparta a. Aanvang 1.15 uur. R.B.C. e—Sparta h. Aanvang 2.30 uur. Vertrek adsp- per autobus 12 uur. OPSTELLING DER ELFTALLEN. Sparta 1: D. Arnoldus; V. Vlottes, A. Slikker; VV. Biersteker, A .Plakman, J. Weeland; W. Rus, G. J.' Boontjes. J. Dekker. N. N., C. de Moor. Sparta a: J. Slikker; A. Molenaar, A. de Wit; C. Slikker. T. Moransart, W. Gecrts; C. do Jager. A. Voenstra, G. Koch. J. Starreveld. R. v. Haren. Sparta b: J. Slikker: C. Roos, J. Blaauboer; G. Bos. P. Dekker, N. Blaauboer; P. Hofland, J. Wit, G. Anneveldt, A. v. d. Pijl, G. Schouten. PURMEREND, 18 December 1934. Gemeentelijke Kaasbeurs. Verhandeld 19 partijent wegende 31.000 K. Handel vlug. Hoogste prijs f 16. 7 partijen kleine boerenkaas f 16 per 100 kilo; 1041 Kg. boter f 1.451.55. weiboter f 1.351.45 per kilo; 713 runderen: 325 vette koeien 5460 ct., per Kilo, handel matig; 276 geldekoeicn f 80—130 per stuk, handel stug; 51 melkkoeien f 110190 per stuk, handel stug; 61 stieren 3246 ct. per kilo. handel stug; 25 paarden w 50130 per stuk, handel matig; 141 vette kalveren 3050 ct. per kilo, handel matig; 208 nuchtere kalveren voor de slacht f3—9 per stuk, handel vlug; nuchtere kalveren voor de fok f1020 per stuk. handel vlug; 356 vette varkens voor de zouterij 2932 ct. per kilo. handel matig; 60 magere varkens. 1.917 per stuk, handel matig; 264 biggen f 711 per stuk. handel-matig; 1055 schanen f 720 per stuk, handel matig; 30 hokken f 38 per stuk, handel matig; kipeieren f 3 754.25, eendeieren f2, per 100 stuks; piepkuikens 50—60 ct. per kilo; oude kippen en hanen 25471/. ct. per kilo; konijnen f0.302 per stuk: eenden 30— C>0 ct ner stuk; dniven 40 ct per paar; 436 ganzen f 2.00—3.25 per stuk, 115 zwanen f 3.75 per stuk; 340 kalkoenen 4050 ct. ner Kg. 1772 kipeieren A f3.30—3.80, 63 idem B f 1.80, S7 schouweieren. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. 170.000 eendeieren f 1.80—2.15, 70.000 kipeierenf 7080 Kg 4.105.30, 65—66 Kg 4—4.40. 63-64 Kg 3.80—4.10, 60-62 Kg 3.40—3.80, 58—59 Kg 3.20-3.50, 56—57 Kg 3—3.30, 53—55 Kg 2.70-3.20, 50—52 Kg 2.70-3, 45-49 Kg 2.50-2.70. AMSTERDAM, 18 Dec. Zeeuwsche bonten f 3.203.50, blauwen f 3.203.50, hl. eigenh. f 2.802.90, eienh. f 2.803, blauwe po* ters f 2.402.60, bonte poters f 2.402.60. Bevelan» ders f 2.402.50, IJpolder Bevel, f 2.402.50, bonten f 2.80—2.90, honken f 2.40—2.50, Anna Paulowna zand f 2.703, Hillegommer zand- f 2.703 per 70 Kg., Drentsche eigenh. f 34.80, per 100 Kg.. Flakkccscho eigenh. f 3—3.20, Spuische eigenh. f 3—3.20 per 70 kg. MEDEMBLIK. 18 Dec. Witte Deensche kool f 0.71—0.74, roode kool f 1— 1.90, gele kool f 1.201.30, wortelen f 0.600.61, kro ten f 0.61—0.63 per 100 Kg., bloemkool f 8.20—v8.4Ö per 100 stuks, uien f 0.90—1.15 per 50 Kg. WARMENHUIZEN, 18 Dec. Aangevoerd: 72100 Kg. roodo kool le kw. f 1—2.10, 2e kw. f 1—1.10, 9800 Kg. gele kool le kw. f 1—1.30, 19800 Kg. D. witte kool le kw. f 1.401.50, 4425 Kg. uien f 2—2.10, driel. f 0.70, grove f 2.40—2.50. BROEK OP LANGENDIJK. 19 December 1934. 200 Kg. aardappelen Robijn f 1.20, 3300 Kg. ulett f 2, driel. f 1.40-1.50, grove f 2.40—2.50, 5300 Kg. peen f 0.80-1.10. Bieten 1.60, roode kool 1.30—2.40. doorschot 1—1.50, gele kool 11.50, d. witte 11.50, Bloemkool, reus f 9.5011.20, 2e soort f 2. NOORDSCHARWOIIDE. 19 December 1934. 1300 Kg. uien f 2, driel. f 1.30, 21600 Kg. roode koof f 1.302.70, doorschot f 1. Gele kool 1—1.60, D. witte kool 1.30—150, dooi* schot f 0.70—1.20: NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Door do directie der Ned. Spoorwegen is heden to Utrecht in het openbaar aanbesteed Bestek 1520 HS. Het vervaardigen, leveren en opstellen van twee me talen bovenbouwen voor enkel spoor voor kruising van het kanaal OudkarspclKolhorn en van den weg OudkarspelNieuwe Niedorp, met den spoor weg Den Helder—Amsterdam, achtereenvolgens hij K.M. 29.286 en 29.600 Ingekomen 19 biljetten (De ming was f 24.500), t.w.: Kon. Maatsch. „de Schelde", VIlasingen f 21455, (laagste); Ned. Staalindustrie Rotterdam f 24154; C Swarttouw, Schiedam f 23400; Mach. Fabriek Bre da f 25700; Penn en Baunduni, Dordrecht f 22410; Kloos en Zn. Werkplaats, Kinderdijk f 23.990; Holl. Constr. Werkpl., Leiden f 27635; Nd. Ned. Ma- chinefabr. Winschoten f 25300; Ned. Dok Mij., A'dam f 22800; Amsterdamsche Droogdok Mij. Amsterdam f 30900; Kon. Ned. Mach. fabr. Begeman. Helmond f 26435; Gebr. Klinkenberg. Wormerveer f 21S00; de Vries Robbe's en Co.. Gorinrhem f 22690; G. B. Sanders en Zn., Enschede f 23660; Rotterd. Mach. fabr. Braat, Rotterdam f 24386: Kon. Ned. Grofsme derij. Lelriën f 21656; Werksnoor N.V., A'dam f 24385 Spoorijzer. Delft f 216S0; Machinefabr. Tliolen, En schede l 21800.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2