Arrondissements-Rechtbank I T »e #|roote Tergissing 91taqqis Ossenstaartsoep te Alkmaar. ZITTING VAN DINSDAG 18 DECEMBER. I MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Den Helder. DE ROEKfeLOOZE CAFéHOUDER-AUTO BESTUURDER. De bekende caféhouder Hendr. Br. te Den Helder stond tejecht ter zake het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan den visschcr G. Kwinkelen berg rddaar, die liij op 20 Augustus op den zeedijk met zooveel geweld met den door hem bestuurden auto bad aangereden, dat de man omhoog werd gc- slir/gerd en met geweld op den weg gesmakt, waar door deze man zoodanig werd gewond, dat hij ge- Miimen tijd niet capabel was, zijn werkzaamheden 4e verrichten en nóg niet. Dr. Van Driel, officier van gezondheid, had den Verwonde medisch behandeld en werd allereerst gehoord als getuige-deskundige. HIJ had Kwinkelen berg in het militaire hospitaal van 29 Aug. tot 22 September |.1. zijn zorgen gewijd. l>e getroffen 03-jarige visscher Kwinkelenberg. •dio nog met 'n zoogenaamd „tredje" liep had op den Dijk met een jonge dame kiekjes staan bekij- Jcen. Wat er echter op eens gebeurde, kon hij zich niet te realiseeren, maar toen hij weer tot zijn posi tieven was, lag hij op den weg en gevoelde een he vige pijn in het been. Hij kon nóg niet werken. De agent van politie Willemse had den aange reden visscher op den weg gevonden en heim de eerste hulp verleend. Do auto van Br. was bescha digd aan den radiateur en 'n koplamp. Verdachte was niet bepaald beschonken, doch onzeker in zijn optreden en spreken. Een telegraaf-heambte had den auto van verdach te op slingerende manier zien voortbewegen en op eens naar links zien afwijken. Voorts werd gehoord de slagersknecht E. B. Koop man, die zich destijds op de fiets bevond en gezien haft dat de auto van verdachte naar links van den weg afgleed en op Kwinkelenberg afgaan: deze werd njs het ware geschept, in de hoogte geslingerd en teruggeworpen op den radiateur en daarna op den /weg. Mef. Annie Spruijt, de dame met de kiekjes, die 2ij Kwinkelenberg toonde, had de zelfde bevinding te vertellen, die Koopman had verklaard. Zekere heer Ouwekerk, passagier van verdachte, was met verdachte naar Huisduinen geweest. Ze hadden allebei 'n „kleintje" bier gedronken. Wat de reden was van die zonderlinge manoeuvre scheen deze getuige niet voldoende te kunnen ver klaren. Hij zwamde maar wat! Verdachte is al eens meer met het watertje voor den dokter geweest; we kennen hem hier wel zoo'n beetje. Tegen hem kon worden gevorderd, na een krach tig requisitoir tegen een dergelijken onbesuisden en wolbekenden rijder (niet geheel après boire) het O.M. wordt nu gelukkig tegenwoordig gedekt door den lloogen Raad, 4 maanden gevangenisstraf en ontzegging bevocqdheid om motorriituiqen te be sturen voor den tijd van 1 faar. Mr. Buiskool, raadsman en verdediger van ver dachte. verzocht, na een uitvoerig betoog, ontslag van rechtsvervolging, subsidiair een geldboete. VOOR DEN POLITIERECHTER. D?c n Helder. ZIJN VROUW BEKOGELD. De 43-jarige cl devant winkelier en gepensionneer- do marinier Jochum K. te Den Helder, had op 26 Juni zijn gesepareerde cchtgenoote Chr. H. Schol ten, met een steen geworpen, waardoor deze stakker bloedend werd verwond. De vrouw stond op 't plaats je van de oude juffr. Molemans geboren Meeldijk te wasschen. Om zijn vrouw heter te kunnen raken, was de heer Jochum op een kolenkist geklauterd en had de schrale voldoening dat zijn vrouw een bloe dende hoofdwonde bekwam. Zij werd door een dok ter verbonden. Wat Jochum betrof, hij kwalificeerde de onder eede afgelegde verklaring van zijn vrouw eenvoudig als leugen. De oude, moeilijk gaande wed. Molemans, nog getooid met een ouderwetscho „harseslap" en lang niet voor de poes, lei tonde op de wijze, waarop ze tegen den verdachte uitpakte, had de vrouw hooren schreeuwen. De verdachte werpsteen was door de politie aan vordachte teruggegeven! Eisch f 25 boete of 15 dagen. Verdachte wierp de schuld van alle disharmonie op zijn vrouw. Er zat een „liefdesgeschiedenis" tus- schen. Zuipen, zei ootje Molemans, veelbeteekenend Verrijkt den maaltijd en verhoogt de feeststemming met de overheerlijke i/. M .il n /V11 A Neder/andsch product de bekende beweging makende. Voorts bleek dat verdachte op de zwarte lijst stond, wat zijn vrouw per abuis reclasseering noemde. Vonnis 115 boete of 10 dagen. Den Helder. BEGIFTIGD MET KLEVERIGE VINGERS. Een 43-jarige emeritus vrachtrijder te Den Helder, genaamd Jacobus van 0„ had zich als expediteur niet onberispelijk eerlijk getoond en zich onder meer toegeëigend een bedrag van f25.32, dat hij door een remboursement onder zich had en ontvangen van mej. de LangeAufenacker, ten behoeve van de essence-fabriek „Gruno", directeur S. A. Wijzenbeek. Voorts had hij. om 't populair te noemen, achter over gedrukt een bedrag van f20.24. ten nadeele van den hoor E. van Rookhuijzen uit de Peperstraat te Beverwijk. Ook dit betrof een remboursement, bestemd voor Texel. Verdachte beoefende indertijd een auto-besteldienst Helder—Amsterdam en tus- schengelegen plaatsen. Het remboursemena betrof een pakje chemische producten van de fabriek Ceta- Bever te Wijk aan Zee. Het geld was door een be steller van Texelsch Eigen Stoomboot Onderneming ten behoeve van den bestclhuishouder te Beverwijk voornoemd, afgegeven. Besloten werd de behandeling tot 21 Januari uit te stellen en den heer Bos eens te interviewen. S t-M aartensbrug. ALWEER ONSMAKELIJKE WOORDEN. De 41-jarige, «enigszins krom getrokken weduwe Jannetje V., wonende thans to Schagen en voorhoen te St.-Maartensbrug, had aldaar op 16 Aug. do 16- jarige Trijntje Landman belecdigd door haar iets te verwijten, dat onze vulpen weigert vorder te dcfi- niceren. Jannetje stond nu wegens dit feit terecht en schenen de beide dames volgens wederzijdsche verwijten niet anders te doen dan elkander uit te schelden. Volgens Jannetje had zij haar beschuldi gingen echter tegen de moeder van Trijntje gericht. De Officier stond paf van zulke taal tegen een jong meisje gedebiteerd cn vorderde f 15 boete of 10 dagen. Uitspraak: f10 boete of 5 dagen. I Grootebroek. STRIJDER MET EEN BIERGLAS. De caféhouder Paulus Gr. uit Grand-Pantalon, had volgens opinie van den Officier, den Lutjcbrocker heer P. C. Slagter met een bierglas op zijn hoofd gecomplimenteerd. Althans, zoo luidde de dagvaar ding. doch Paulus betwijfelde zulks. Deze gaf alle schuld van de mikmak aan Slagter en zijn vriend jes en zette een en ander meer uitvoerig uiteen. Wat hij feitelijk in de ontstane herrie had uitge spookt, kon Paulus zich niet goed herinneren, maar in olk geval was hij zijn zoon. die werd aangevallen, te hulp geschoten. De getuige Besseling had den kastelein zien slaan. Zelf had hij 10 glazen bier A 20 ct. geconsumeerd. 'n Schandaal!, riep mr. Ledcboer ontsteld, zoo maar voor 2 gulden hier in jo buik te stooten! De gewonde heer Slagter vcrlangdo pl.m. f 17.50 voor reparatie van zijn klassieken schedel. Het bleek echter dat Slagtcr den volgenden Zon dag al weer ndar de Hoogkarspelcr kermis was ge- weest Nou. zei Piet Slagter, 'k ben d'r wel weest, maar hep allien maares gekeken! De Officier kreeg 'n afschuw van zijn eigen ge tuigen en vroeg vrijspraak. Vonnis conform. Paul lekker als kip! Grootebroek. PRUIMEN-SNOEPER. De niet verschenen Piet K .te Grootobroek zag eens pruimpjes leggen in den mand van Piet Mak, als eieren zoo groot en had de brutaliteit eenige van die pruimen weg te nemen. Eisch f20 boete of 15 dagen. Vonnis f15 boete of 10 dagen. Daarop verscheen meneer Joh. Corn. B., ook uit Grootebroek, die eveneens een dergelijke misselijke grap ten nadeele van een armen koopman had uit gehaald. Ook dit intermezzo had plaats op de ker mis. Jan had niet veel change hij den Officier, die hem graag veroordeeld zag tot 30 gulden boete of 30 dagen. Vonnis f 15 boete of 10 dagen, zoodat de pruimen toch nog een goeden prijs opbrachten. Obdam. RUMOERIGE MANNETJES. Oe 24-jarige arbeider Theodorus Jos. B. te Obdam zou zich op 20 Augustus met geweld hebben verzet tegen den rijksveldwachter P. Kamp en diens onbe zoldigde gemeente-collega. Het scheen nogal ge wichtig. M ant Dorus kwam met mr. Van Leeuwen als verdediger, dio op zijn beurt weer 2 getuigen A décharge had geroquireerd. Kamp en collega hadden Theo gearresteerd op grond van veronderstelde dronkenschap. De heer B. verzotte zich oo de officieele manier door tegenrukken en trekken. Hij werd in dit ver zet gesteund door zekeren heer Simon Bakker, die direct daarna zou optreden. De heer Tamis Neefjes, opgetrommeld door den verdediger, ontkende dc dronkenschap van ver dachte. Hij maakte alleen maar wat lawaai. Deze getuige A décharge deed zeer officieel, tot groote voldoening van den politierechter, die ook mee be gon te kaarten en sprak voortdurend over den heer Bakker en den heer Borst. Je zou zoo niet hebben gezegd, dat het destijds volgens Kamp 'n half dron ken zoodje was. De Officier hield zich dan ook maar aan het dronken zoodje en requireerde tegen den heer Theo B. 1 maand gevangenisstraf. Mr. Van Leeuwen bewoog zich meer aan den heerenkant en verkondigde, mede aan de hand van den getuige a décharge, de meening. dat B. zich niet had verzet en stelde een voorw. veroordeeling voor. Maar zonder succes! Het vonnis luidde: f30 boete of 30 dagen. Hierop trad do heer Simon Jozef B., 'n Ohdammer tuinder, die had gepoogd zijn vriend Borst, zie vo rige zaak, aan de handen de» veldwachters te ont rukken, voor het voetlicht. Deze verdachte was zoo loyaal, onmiddellijk te erkennen. Bij hem had de humane bedoeling voorgezeten, zijn vriend met zachte hand huiswaarts te geleiden. Hij stond dan ook in heter reuk. dan mijnheer Borst, zei rijks veldwachter Kamp. Maar de Officier was nu eenmaal op stang ge jaagd. gaf verdachte een flinken uitbrander en den raad zich niet met de zaken der politie te bemoei en. waarop een eisch tot betaling van f25 boete of 25 dagen volgde. Uitspraak f30 boete of 30 dagen. Schagen. EEN ONVOORZICHTIGE BORRELTJESBAAS. De Duitsche heer Heinrich St., caféhouder te Schagen. uit zijn humeur goraakt. omdat zijn huis baas niet de govr&agde reparatie had doen aanbren gen. had den heer H. de Ligt, slijter aldaar, oenige onaangename woorden toegevoegd en stond nu te recht ter zake beleediging. Dc heer De Ligt, als ge tuige gehoord, verklaarde niet geneigd te zijn ven nielingcn te doen repareeren. waartoe zijn huurder zelf verplicht was. Ook had deget nog heel wat geld van verdachte te vorderen voor een betaald verlof. Eisch f 15 boete of 10 dagen. Uitspraak f10 boete of 5 dagen. Hoorn. VERWARD HEIBELTJE. Een 40-jarige vischventer uit Hoorn, Petr. Joh. V., sierde do zondoarsbank als gevolg van het feit, dat hij op 15 Juli mej. H. Kaldenbach. cchtgenoote van 'n andor soort Vermeulen, een slag in het gelaat had gegeven. Deze heer liet zich dit echter niet aan leunen en had nu 3 getuigen A décharge ln petto. Gcduronde den loop van het proces, veranderde de slag in het gelaat in een stomp tegen het oog van mej. Vermeulen, van wolke mutatie door ons nota werd genomen. De Officier wilde nu het naadje van de kous weten, omdat de getuigen van verdachte lijnrecht tegenover de dames Kaldenbach stonden. De zaak werd dus gesteld in handen van den Rech- ter-Commissaris. K o e d ij k. EEN KOOL DIEVEGGE. Mej. Imkje H. geboren H., te Koedijk had zich schuldig gemaakt aan diefstal van te veld staande gewassen, in casu drie Dcensche kolen. De vrouw was niet verschenen en werd veroordeeld tot f 10 boete, suhs. 5 dagen. Bovenkarspel. EEN HEKKETRF.KKER. Een 56-jarig landbouwer uit Bovenkarspel, de heer Pieter V., exposeerde op grond van het hem te laste gelegde feit, dat hij van een hek, dat de scheiding vormde van zijn erf met dat van den heer Büsse, ex- marktmeester, het kippengaas had verwijderd. Hij beweerde dat bedoeld hek zijn eigendom was. Dc heer Büsso thans te Amsterdam wonende, scheen drank te hebben gebruikt, wat dc politierechter, die kort onder zijn adem moest vertoeven, onnjat me neer Büsse doof was, niet aangenaam vond. Het was een zeer gewichtig en ingewikkeld proces cn daar iedereen genegen scheen de futiliteit uit den weg te ruimen, bezwoer de officier de storm in het glas water door vrijspraak te requirecren, waarop de Politierechter deze vrijspraak bekrachtigde. De heer Büsse verklaardo nog dat hij geen sterken drank had genoten, doch een naar spiritus ruikende medicijn, noodig tot instandhouding van zijn gezond* held. Mr. Lcdeboer nam nota van deze rectificatie, doch vond even goed de geur niet lekker. Castricum. EEN ONWILLIGE BEZOEKER. Een 55-jarig kort kaalhoofdig mannetje met peper en zouthaard, genaamd Herbrccht Dingenius Sch., koopman te Amsterdam, had zich op 28 Aug. te Cas tricum niet op dc eerste vordering verwijderd uit de woning van den heer Th. Wouters, waarin hij wederrechtelijk vertoefde. De heer Hubertus Dinge nius was geen getapte bezoeker in huize Wouters en de heer Wouters was expres thuis gebleven om den heer Sch. dit duidelijk te maken. Het was oen vreem de relatie, die ook al de vrijheid nam tot de slaap kamer door te dringen. De heer S., deswege gevraagd, verklaarde reeds 2 jaar over de vloer te komen, ter wijl niemand hem zulks had belet. Nu kwamen de heeren eensklaps uit een klccrcnkast cn hij had geen gelegenheid zich zoo spoedig te kunnen verwijderen. Volgens Wouters was verdachte meermalen aange maand. Voorts legde de heer Wouters een brief over die verdachte aan de vrouw van Wouters had go- schreven. Een allerliefste brief, dat moest gezegd worden. Over het algemeen was het een vreemde go- schledenis, waarin we ons maar niet verder zullen verdiepen. De tweede getuige, de loodgieter J. Avontuur, ver klaarde dat verdachte volop gcelgenheld had zich to kunnen verwijderen. Later is ook de politie er nog bij te pas gekomen. De officier achtte het ten laste gelegde feit bewe zen en vorderde in deze niet zoo onschuldige zaak f 50 boete of 25 dagen. Uitspraak f 25 boete of 15 da gen. De heer Hubertus Dingenius zal nu zijn belangen aan het Hof toevertrouwen. Alkmaar. 5 GULDEN GEGAPT UIT DE SPAARPOT. De niet verschenen mej. Geertje St., in dienst hij den heer R. Lockhorst, schoolhoofd te Alkmaar, had 5 gulden ontvroemd uit de spaarpot van zijn doch tertje en werd deze zaak heden behandeld. Hot meis- jo was niet verschenen, zoodat roclasseeringsmnat» regelen niet konden worden besproken. ZIJ werd al- zoo veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen. FEUILLETON door JOAN SUTHERLAND. 31. Ze zond de taxi weg, werd naar de vijfde verdie ping geleid en binnen gelaten in een vroolijke wacht- kamer. waar ze ongeduldig op cn neer bleef loopen, tot ze in Dighton's spreekkamer werd geroepen. Hij gaf lianr een hand, kuste haar vluchtig op beide wangen en liet haar in een gemakkclijken stoel plaats nemen. „Wel Marilyn, kom je me eens opzoeken", zei hij. „Wat voor visiie is het beroepsvisite of bcleefd- heidsaanloopje?" Ze glimlachte op naar zijn vriendelijk knap ge zicht, maar die glimlach duurde maar kort. „Reroepsvisite," zei ze. „Ik ik verwacht een ba by." „Kindlief, dat is nog eens goed nieuws!" zei hij. „Wanneer?" „Nog niet. Ik bedoel Augustus zoo ongeveer. Ik ik voel me nu zoo ellendig en ik dacht, dat als er iemand was, die me daarvan af kon helpen, jij het toch wel wezen zou." „Ik zal er naturlijk mijn best voor doen" zei hij. „Maar heb je geen huisdokter? Heeft Lionel „O ja, natuurlijk, maar hij zegt niets. Ik weet zeker, dat hij er niets op weet. Too Robert, geef me toch iets, (lat ik me wat heter voel, toe. als je blieft!" Hij gaf niet dadelijk antwoord, deed toen een paar doktersvragen en twintig minuten later bracht hij haar naar de hall en nam afscheid van haar. „En onthoud nu goed, niet overal op afvliegen, geen autorijden overal heen en geen halve nachten opzitten", waren zijn afscheidswoorden. „Doe maar wat ik j<' zeg kindlief en dan weet ik zeker, dat alles goed terecht komt en je erg gelukkig zult zijn. Dag hoor. Onthou goed wat ik je gezegd heb." Ze knikte, glimlachte hem nog eens toe en vertrok en Robert Dighton ging terug naar zijn spreekkamer, sloot de deur, liep op zijn schrijftafel toe en zag de aanteekeningen, die hij gemaakt had nog eens door. Decemher-Augustus. En nu was het Juni. Decem ber... hij schudde zijn hoofd, deed het patlëntenboek dicht en begon met gefronste wenkbrauwen diep ln gedachten dc kamer op en neer te loopen. Toon hij eindelijk op het belletje drukte, om de volgende pa tiënt binnen te laten, stond zijn gezicht heel ernstig. Intusschen bepeinsde Marilyn, voorloopig redelijk gerustgesteld, waar ze zou gnan lunchen en dacht aan David. Daar ze zoo luchthartig mogelijk, enkel bij het oogenblik leefde, gaf ze de chauffeur het adres van zijn studio op, ergens ver in de East Fif ties en pas toen ze daar aankwam, voelde ze een vleug van ongerustheid over haar besluit. Zij had echter altijd nog de kans, dat hij niet thuis was, dus bedwong ze haar onrust en belde aan. Ze kreeg een minuut lang geen gehoor en wend de zich juist om, om weg te gaan, toen er een twee de taxi voor kwam rijden cn Suzanne sprong er uit, slank en levendig en ondanks de hitte, heerlijk koel en frisch. Ze betaalde den chauffeur, liep het trottoir over en zag Marilyn pas toen deze voor de tweede maal belde. Vol afkeuring riep ze haar bij den naam. „Marilyn! Jij! Wat doe Je hier?" Marilyn keerde zich hij dien toon eensklaps om en staarde haar zuster in het verschrikte gelaat. „Ik ik moest naar de stad." antwoordde ze vlug. „En ik wilde wat lunchen. Ik dacht dat DAvid mis schien Eensklaps zweeg ze en Suzanne slikte de veront waardigde woorden die haar op dc lippen lagen In, want de deur ging open en David zelf verscheen op den drempel. Een oogenblik verroerden ze zich geen van drieën, toen kwam Suzanne vlug een stap naar voren. „David, Marilyn moest voor voor zaken naar New York. We hadden geen zin naar een restaurant te gaan en dus dacht ik, dat jij ons wel wat te eten zou kunnen geven. Wat, komt er niet op aan. Gaat het? Marilyn is is moe." David wierp oen enkelen snellen blik niet op Mari- Iv'n gelaat, maar op de veranderde lijn van haar fi guurtje. Toen trad hij met doodsbleek, strak gelaat terug en zijn oogen schitterden fel onder de saam getrokken wenkbrauwen. „Wel ja als je het voor lief wilt nemen. Kom binnen als je blieft." Zijn stern klonk effen en kalm, en Marilyn, die toen ze zijn gezicht pas zag, haar onrust had voelen overgaan in angst, schudde die angst nu van zich af en glimlachte. „O, dat is aardig van je. Het is zoo warm op straat Is dit nu je studio, David? Wat een schat van een plekje!" Hij had ze door een korte gang naar een ruime, luchtige studio gebracht, met enkel een groot ven ster op het Noorden. Marilyn keek nieuwsgierig om zich heen, terwijl ze op een stoel met hoogen rug plaats nam en de plooien van haar kleed los om zich heen deed vallen. „'t Is bewonderenswaardig!" verklaarde ze. „En zoo knus-rommelig met al die klei en zand en zoo. Waarom heb je me er niet van verteld Suzanne?" Suzanne, die na haar eerste, vlug geuite woorden, niets meer had gezegd, zag haar zelfs niet aan. In plaats daarvan keek ze tiaar haar broer, die met half dichtgenepen oogen naar Marilyn's lief ge zichtje stond te staren. „Ik ben er zelf nog niet eerder geweest", zei ze. „David kan ik den boel klaar zetten? Laat ik je cena heipen. We hobben niet too heel lang den tijd." Hij schrok wakker hij haar woorden en liet zijn oogen van Marilyn naar haar dwalen. „Wat is er? Niet zoo lang den tijd? O, nee natuur lijk niet. Wees zoo goed en bel even, dan zal ik dade lijk dc lunch hestellen." Suzanne liep de studio door, schelde en een oogenblik later verscheen er een man, dien David kort toesprak. Lunch voor drie personen, Stebbert en zoo vlug mogelijk." De inan verdween en om toch maar iets te zeg gen, sprak ze gejaagd. „Je schijnt het te kunnen doen, dat je een huisknecht er op na houdt Ik dacht dat op een studio iedereen zijn eigen potje kookte en dat dan het eenvoudige leven noemde. Maar jij bent blijkbaar weelderig aangelegd." „Ik deel hem met de lui van de andere twee stu dio's", antwoordde hij onverschillig, ,,'t Is heel ge makkelijk. De cigaretten staan naast je. Als je me even wilt excuseeren, zal ik cocktails gaan mixen." Toen hij de studio verlaten had wendde Suzanne zich met vlammende oogm tot Marilyn. „Marilyn, hoe kon je! Hoe kon je! Hier te komen! David op to gaan zoeken neen maar 's is 't is afschuwelijk wreed „Vandaag of morgen zou Ik hem toch moeten ont moeten. Waarom zou ik dan maar eens niet aan gaan? Hij kan nu toch moeilijk erg kwaad op me worden, 't Was een goed idee van me." ,,'t Is ongehoord onhebbelijk!" zei Suzanne heftig. „Ongehoord onhebbelijk! En als je dat zelf niet voelt, helpt het ook niet, of ik het Je al aan Je verstand poog te brengen. Maar Je gaat dadelijk mee, ais je wat gegeten hebt. Daar sta ik op." „Best daar heb je hem." Terwijl ze nog sprak kwam David binnen met drie coclails cn onder het drinken ratelde Suzanne maar door, bang, dat er anders gezwegen zou worden. Ze probeerde niet op David te letten; hij zag bleeker dan anders, maar overigens deed hij net, of dit een doodgewone visite was. Toen de koffie gebracht werd, keek Suzanne op haar horloge. „Je hebt nog net vijf minuten den tijd anders mis je je trein," zei ze tegen Marilyn. „Kan Marilyn binnen de vijf minuten een taxi hebben, David?" „Zeker, ik zal er Stebbert om sturen." Marilyn opende haar lippen, om wat te zeggen, maar een heftige blik van Suzanne legde haar het zwijgen op. Suzanne praatte maar door. „Roberts huis is snoezig David. Je moet eens gauw komen kijken, doe Je, David? Hij is werkelijk een beste kerel en ik heb een heel genoeglijk leventje. Ze denken er over den volgenden winter naar Ca» liforniè te gnan, als hij er eens een poosje tusschen uit kan en dan ga ik ook, denk ik." „Als jullie dat doen, ben ik van de partij," beweer- de Marilyn. „Ik heb het land aan de winters hier in het Oosten. Bovendien verveelt het me, hier aldoor rond te moeten hangen. Ik mag ook eens wat hebben dan. Ik verwacht een baby, weet je David." David's gelaat werd nog oen tintje bleeker, zijn frons ging weer over in een spottende grijns. „Dat dacht ik al", zei hij kort. „Ik hoop, dat je het prettig vindt." „Niet zoo heel erg. Je weet, ik ben niet erg huis houdelijk." „Het behoort nu eenmaal bij de kansen van het huwelijk" zei David. „Later zal je erg met je zelf ingenomen zijn." „Dat zou kunnen, maar nu merk ik er nog niet veel van. Ik Je je komt ons toch ook eens op zoeken, David?" Haar l>eleedigpnd koele kalmte verliet haar nu 'n weinig en het trillen van haar stem verried, dat ze toch niet zoo onverschillig tegenover de situatie stond, als men uit haar houding wel zou kunnen af leiden. Suzanne. die zonder erg haar broer op zot te nemen, merkte dat het bloed sneller door zijn halsader begon te klonnen en zonder antwoord sf te wachten Men ze naar do hel. schelde, vroeg Steb bert een taxi te halen, Het de deur wijd onrn staan en reikte Marilyn haar tasch en handschoenen. Wordt vervolgd. Op da Kerstmarkt ln de Lustoarten te Berliln, waar het bijzonder druk toegaat. Zelfs de luehtballonver* kooper rekent op een ruim afzetgebied.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7