Bijverdienste. SCHAGER ROOSJES Visschersvereeniging D.E.T.V. Advertentiën. |f V'T DE omgeving BERGEN DE BELLAMY-GEDACHTE UITEENGEZET. Hij kwam me spreken voor de krant, zooals de gedienstige het gewichtig uitdrukte. Toen hij tegenover me zat, wist hij niet hoe te be ginnen en 'k hielp hem op weg. Waar kan ik U mee van dienst zijn? Meneer; met angst en vreeze zie ik m'n jonge oogen groot er worden. Kijk eens om U heen, wat moet dat^ allemaal? Zal hij zich ook moeten aan sluiten bij het enorme leger der werkloozo jonge ren? Kom, kom, meende ik te moeten troosten; niet zoo somber, komt tijd, komt raadl Met een ruk werkte hij zich ineens omhoog uit den diepen stoel en zat kaarsrecht. Ja meneer, raad moet er komen en 't kan! Geen werkloosheid en geen armoede meer. Ik keek verrast op; zag tegenover mij een heel ander mcnsch met een blije tinteling in z'n oogen en een energieke trek om den mond. Hoe dacht U zich dan de oplossing van alle ellende? Kwam ik schuch ter. Geleerde mannen; grootc economen zijn al met plannen ter verbetering gekomen, antwoordde hij. Juist en wat is er van geworden? Niets, totaal niets. Omdat ze den juisten weg niet aangaven, om dat zo met lapmiddelen kwam. De maatregelen lie pen uit op steeds grootere ellende, ook voor hen, aan wier levensstandaard de crisis nog niet ver mocht te knabbelen, omdat hun bezit te groot was. Zou het dien kant al uitgaan? Natuurlijk, bedenkt U eens. dat er in de Neder- landsche Bank alleen renteloos ligt opgeborgen een bedrag van 160 millioen gulden, waarmede de be zitter^ van dit kapitaal geen kans zien op winstge vende wijze zaken te doen. Ja, 't is een vreemde tijd; geld is er genoeg, cent minder dan voor de crisis, merkte ik op. Juist; en is er gebrek aan de noodige grondstof fen voor de industrie; is de veestapel uitgestorven «en wil het land geen vruchten meer opleveren? Nee, meneer, d'er is teveel van alles. Omdat er te veel aan vee is, wordt het vleesch in blik gestopt; omdat er een surplus is aan producten van den landbouw-, worden ze vernietigd of de teelt wordt beperkt Uit gebrek aan koopkracht is het publiek onmachtig nllcs te koopen. Wat er na de vernieti ging overblijft moet peperduur worden betaald. En waarom? Omdat het publiek ook het vernietigde betalen moet meneer. Dat publiek geeft dus geld uit voor iets wat het niet betalen kan. Is het niet te gek? Ja; maar hoe moet daarin verbetering worden gebracht, als knappe economen falen? Omdat over het hoofd wordt gezien, dat er iets ontbreekt aan het huidige stelsel. Do oorzaak van de ellende ligt in de constructie van het systeem meneer. Het leidend beginsel van de huidige eco nomie is de krankzinnige winstmakerij. Deze win sten worden voor een groot gedeelte gekapitaliseerd .en gebruikt om weer in andere bodrijven winstge vend te worden belegd en leggen daardoor een ren tebelasting op den toekomstigen arbeid. Het gevolg van deze taktiek moet dus zijn oen steeds kleiner wordenden koopkracht. Precies, en als het kapitaal wordt opgezogen, verarmt de verbruiker en is de koopkracht tenslotte zoo ver gedaald, dat een groot gedeelte van het voortgebrachte niet meer kan worden gekocht. Dat noemt men dan overproductie en die tracht men dan weg te werken, door een groot aantal menschen werkloos te maken. Maar die koopen dan ook weer minder; dan wordt dat dus een loopen in een cirkeltje. Daar gaat het nu juist om meneer. Godwon- gen werkloosheid is dus onverbiddellijk aan het hui dige stelsel verbonden, evenals cr armoede onder dit stelsel moet bestaan. Maar wat dan?, vroeg ik opnieuw. Heeft u wel eens gehoord van Edward Bellamv? Natuurlijk; de idealist! Geen idealist, maar iemand die een ver voor- tiitzicnden blik heeft gehad. Leest U zijn werken „Het jaar 2000" en „Gelijkheid voor allen" er maar eens op na. en oordeelt U dan zelf eens, of hij niet in veel opzichten reeds gelijk gekregen heeft? Ik keek verbaasd op. onkundig als ik was van Bellamy's stelsel. Als U zijn werken kende meneer, dan zou U weten, dat hij reeds in 1887 heeft voorspeld, welke onsma kelijke toestanden het stelsel van thans zouden gaan opleveren. Maar de weg? De weg om uit dit moeras te komen. Daar gaat het toch maar om. Dan zal ik U eens vertellen, wat Bellamy fei- telfijk wil. Zijn grondgedachte is dat er voor een ^otler die werken kan ook werk aanwezig is en dat éen ieder recht heeft op een evengroot deel van de productie. Die productie mag niet meer worden ge regeld door een particulier, die op winst uit is, doch door de gemeenschap, die de productie regelt naar de werkelijke behoeft van het volk. Dat dus arbei den in dienst van anderen veranderd wordt in wer ken uitsluitend voor de gemeenschap en dan zonder ■tusschen personen met bijzondere belangen. De hoog te van den levensstandaard van een volk dient dus af te hangen van den ijver van dat volk en mag niet worden beinvloed door den wil van enkelen. Dan zou er geen werkloosheid meer voorkomen, omdat zulks zou heteekenen van welvaart. En hoe gaat het dan met het geld. volgens het stelsel van Bellamy? In een gemeenschap op de basis van Bellamy's economie, worden aan het geld zoonis wij het thans kennen alle schadelijke eigenschappen ontnomen. Dan is het ook niet langer een machtsmiddel Als ruilmiddel zal het al de gemakken bij ven opleveren welke er ook nu aan verhonden zijn. Tenslotte wil ik U nog erop wijzen, dat conjuncturen als in het verleden mogelijk waren en waarin voor velo dui zenden die thans hongeren, nog een redelijk bestaan was te vindon, niet meer kunnen terugkeeren. Een utopie, meende ik zuchtend te moeten op merken. want hoe dien toestand te bereiken? Goed meneer noem het een utopie, maar beloof me dan tevens dat U eens ernstig en rustig na zult gaan of die utopie U niet een uitweg toont. Het is voor U zoowel als voor ieder weldenkend menseh een gebiedende noodzakelijkheid Bellamy's gedachte eens te overdenken. Daar benadeelt U toch niemand mee? Ik beloofde eerlijk gezegd zonder veel overtuiging, maar wilde wel gaarne z'n wensch vervullen, de gedachte van Bellamy eens voor de lezers van dit blad uiteen te zetten. C. t B. P AV TOW N A Uitvoering N.A.S.- Bond. Niet den wensch dat de avond opbouwend mocht zijn, voor de arbeidersbeweging, in het algemeen cn vxoor den Arbeiders Sportbond in 't bijzonder open- do de heer D. Krouwel Zaterdag de uitvoering, die de afdeeling Anna Paulowna van dien bond in de zaal van den heer Kossen gaf. De Jonge Pieter Jellen, jongens en meisjes, de adspiranten dames en hoeren lieten vrije rhvthmi- ache-, stokoefeningen en een dansje zien, werkten op paard en brug en gaven veelal aan het slot van elk optreden een aardigen groepsstand Hun werken, en vooral de oefeningen naar vrije keuze, werden mot hartelijk applaus beloond. De mooie costuumpjes, die de meisjes bij de rhytmische oefeningen droegen, vonden algemeene bewondering, vooral toen men over doze groep ook nog gekleurd licht liet spelen. Het tooneelclubje van den N.A.S. Bond voerde het blijspel in één bedrijf „Oom Leerman is doodop, een aardig stukje, waarin geschetst wordt hoe „diep ge troffen" de liefhebbende" erfgenamen van een sui keroompje zijn, als zij zijn dood in de krant meeneu te lezen en hoe „blij"' ze dan zijn als oom in levende lijve voor ze verschijnt en komt meedeelen dat hij gaat trouwen. De mondorgelclub speelde aan het begin, in het midden en aan het eind een drietal nummers waar onder de Sportbondmarsch en eenige schlagers. Een uitgebreid programma dus, zoodat de heor Krouwel eerst om 12 uur het sluitingswoord kon spre ken, waarin hij opwerkte den bond te komen ver sterken. BREEZAND. Tienjarig bestaan „Altijd Verder". Duivententoonstelling. „Altijd Verder" zette de viering van het 10-jarig bestaan Zondagochtend in met een duivententoon stelling. Er waren 68 inzendingen, waarvan de keur meesters, de heeren F Scholte, J. Buis en T. Velkers uit Den Helder, de kwaliteit roemden en die hen tot strenge keuring noopten, doordat de verschillen vaak maar zeer gering waren. De uitslag der keuring was: Oude vogels: le prijs J. Waiboer 48 p.; 2e prijs P. do Vries 47 p.; 3e prijs A. Liefhebber 46K p.. J. Peute behaalde buiten mededinging het hoogste aantal punten, 48>$ met zijn vogel, die als de mooiste van do geheele inzending werd aangeduid. Jonge vogels: 1? prijs G. v. d. Berg 47 p.; 2e prijs idem 45X p.; 3e prijs A. Liefhebber ioK p. Het hoogst aantal te behalen punten was 50. Uitvoering „Altijd Verder." Met een „Lang zullen ze loven' werden bestuur en leden van do jubileerende postduivenvereniging, die op het toonecl stonden opgesteld begroet toen het doek voor de eerste maal op den feestavond openging. De voorzitter, de heer Peute, schetste het ontstaan en hot 10-jarig leven van de vereeniging en sprak daarbij den wensch uit dat de ambitie voor de dui vensport in Anna Paulowna begroeten mocht. Spr. wees er voorts op, hoe de prestaties van de vogels steeds grooter worden, en vergeleek de vreugde en het verdriet, die de duivenhouder bij zijn sport on dervindt, met het medeleven van de geheele bevol king bij de bij-zondere vluchten van de K.L.M. Nadat het oudste lid de heer L. Ilogenwing een draagmedaille op de jas was gespeld, verzocht spr. aandacht voor het programma, dat sommigen mis schien niet geheel zou bevredigen, maar waarvoor de vereeniging in ieder geval haar best had gedaan om den avond zoo genoeglijk mogelijk te maken. Het zeer gevarieerde programma gaan we maar vluchtig langs. De humorist imiteerde niet onaardig verschillende muziekinstrumenten. Een demonstratie* tusschen een bantam- en zwaargewicht boksen en een wedstrijd van drie ronden van drie minuten tus schen twee lichtgewicht boksers, allen van de Hel- dersche boksschool „Do Jutter", volgde. De heer Peute ontpopte zich als humorist en later, bij het optreden van den koorddanser, als clown. We ver denken hem er sterk van ook den woesten „vuur vreter" te zijn geweest, dien we van wege de duister nis op het tooneel niet goed konden zien, wat trou wens ook Wel de bedoeling zal zijn geweest De leider van het boksgroepje bleek ook goed op de mandoline thuis te zijn, een ander vertoonde een dans en tus- sclnm alles door hadden eenige verlotingen plaats. „Altijd Verder" zal z'n doel dunkt ons bereikt heb ben. De kas kon wel een duw in de goede richting hebben en heeft die zeker gekregen, want de zaal was geheel bezet en de loten gingen vrij vlot weg. Men verzocht ons nog te melden, dat bij de ten toonstelling voor de groep oude duiven een 4e prijs was toegekend aan G. de Boe, 46H p. en een 5e prijs aan K. Spigt, 46K p. Voor do jonge duiven kreeg de 4e prijs G. de Boe met 45 p. en de 5e prijs G. v. d. Berg met p. Been gebroken bij voetballen. Tijdens den wedstrijd R.C.B. 1—Meervogels van Akersloot kreeg een van de spelers van het bezoe kende elftal oen bal in het gezicht, viel daardoor en brak bij dien val zijn kuitbeen. W I E R I N O E N Kerkelijke benoeming. Het Kiescollege der Hervormde Gemeente te Hip- polytushoef heeft den heer W. de Vries tot diaken in den kerkcraad gekozen in de plaats van den heer C. Bakker, die niet meer herbenoemd wenschte te worden. J.l. Zondagmiddag had in de R.K. kerk St. Hip- polytus, alhier, de inwijding en bespeling plaats van het nieuwe kerkorgel, geschonken door weldoeners. De bespeling had plaats door den heer E. Koning, organist en muzickleeraar to Hoorn. De wijding geschiedde door den Zeereerwaarden Heer Pastoor Do Wilde. Na deze plechtigheid had een uitreiking plaats van het Pauselijk Gouden Kruis met diploma, aan do heeren J. Huijbers en Jac. Boersen, ter gelegen heid van hun vijftigjarig jubileum als koorzanger. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Ook van elders waren verschillende geestelijken aanwezig. Vergadering der Visschersvereeniging D.E.T.V., op j.l. Zondagmiddag in Hotel De Haan te Hippolytus- hoef. Aanwezig 89 personen. De voorzitter, de heer J. J. Tijsen. opende met welkom en memoreerde dat dit de 17e jaarvergade ring is. Ook de pers wordt welkom geheetcn. De secretaris, de heer Jb. Lont, leest de notulen, welke onveranderd na gelezen te zijn, worden goed gekeurd. Ingekomen stukken. Met de visschers te Harlingen zijn besprekingen f;ehouden voor samenwerking, in hoofdzaak met do taringvisschcrij. De visschers aldaar hebben besloten een onderaf- deeling van D.E.T.V. te vormen. Dit betreft visschers wonende rond het IJselmeer, als Makkum, Lemmer, Harderwijk. Hindcloopen, Urk c.d. De onderafdecling is dan gevestigd te Makkum. Een concept-contract met een vlschmeel fabriek werd voorgelezen. Wanneer de haring den minimumprijs niet op brengt, kan deze aan de fabrieken worden afgeleverd a f6.— per 1000 K.G. of f4.— per 1000 K.G. op den auto van de koopers. Vorig jaar bracht de haring soms 10 cent per kist op is 2y2 tal. Met deze berekening wordt het pl.ra. 8 cent per tal. Verkiezing bestuursleden. Periodiek aftredend zijn de heeren G. Dirks. G. Smit en L. Wigbout. Bedankt heeft do heer Jc. Bak ker. De drie oerstgenoemden werden met bijna alge meene stemmen herkozen. Gekozen in de plaats van don heer Jb. Bakker, werd do heer P. Bakker. Allen namen hunne benoeming aan. De rekening. De penningmeester de heer Jn. Lont doet rekening en verantwoording. Ontvangst f287.—, uitgaven f260.55, saldo f26.45. Op de Boerenleenbank staat f 1063.14; totaal bezit 11089.59. De rekening, nagezien door de heeren N. Tijsen en Jac. Smit, is in orde bevonden. Er is nog f 100.contributie verschuldigd aan het Centraal Comité. De voorzitter brengt verslag uit over de bespreking met den heer Brouwer van de Inspectie. Spr. is voor een zelfstandige commissie, te benoemen voor behar tiging onze belangen. Tot een eindo is spr. tot heden nog niet gekomen met den heer Brouwer. Besloten werd dat het bestuur de commissieleden zal aanwijzen, als benoeming noodig is. Wordt besproken de vragenlijst van de Nederland- sche Visscherijcentrale (groep: Zeevisscherij en Zee- vischhandcl). Do vragenlijsten zijn vanaf Maandag (heden) ver krijgbaar te Den Oever aan den afslag en bij den heer N. Kaan Pz. te Hippolytushoef. Elke visscher moet persoonlijk een vragenlijst invullen. Niet in vullen kan uitsluiting tot visscher tengevolge hebben. De voorzitter brengt verslag uit over een bezoek aan den Rijksdienst. 1. Gesproken is over de zeegras. 2. Over uitsluiting mosselenvisscher bij de Zuider- zeesteunwet. 3. Over waardevermindering materialen. 4. Over een te houden cursus. 5. Over ingekomen klachten van verschillende be langhebbenden en meerdere zaken. Zeer optimistisch is spr. niet, doch we doen onze best tot verbetering te komen. Rondvraag. Do heer Joh. ten Bokkcl vraagt over waardever mindering materialen na 25 Juli 1018. Voorzitter zegt dat dit punt in onderzoek is bij den Minister. De heer J. de Wit vraagt over de mogelijkheid van afslag aan 't Nouland (Nieuwland). Verschillende aanwezigen getuigen hierover hun belang. Voorzitter zal er de mogelijkheid van onderzoeken, en zoo hot noodig is, komt dat in orde. De voorzitter doet tevens de opmerking hooren dat, als men de visch niet over den ufslag verkoopt, men gevaar loopt van steun te worden uitgesloten. Dezelfde'vraagt over de mogelijkheid, deskundige personen vanwege de vereeniging naar Denemarken te zenden, voor onderzoek groei zeegras. De heer Jb. Halfweeg vraagt inlichting hoe te han delen met de visch over den afslag te verkoopen, welke bij de Noorderbuurt aan den wal wordt ge bracht. Voorzitter geeft hierin voorlichting. Verder komt nog ter sprake contributicrcgcling. Deze blijft zooals die is en de heer Jn. Lont doet een beroep op de oudleden zich weer bij de vereeniging aan te sluiten. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit voor zitter onder dankzegging de vergadering, mede ook aan de persmcnschen, welke hun Zondagmiddag opofferden voor den goeden gang van zaken. Spreker wenscht allen een goed uiteinde van 1934 en een voorspoedig nieuwjaar. LANGEND IJ K LANGENDIJKER KOLFBOND. Zondag werden de wedstrijden van den Langen- dijker Kolfbond voorgezet in de baan van Huis ten Brcdcroode. Ditmaal werd gekolfd door de superi euren, eerste en tweede klasse, van de deelnemende clubs. De uitslag was de volgende: Superieure korpsen: Volharding, Oudkarspel: P. Langedijk Cz. (143) 116 p., P. Gelder (151) 119 p., C. Vlug (137) 142 p. Vriendenkring, Noordscharwoude: C. Langedijk (168) 146 p., G. Deutekom (143) 101 p., G. Hop (118) 132 p. Eerste klasse korpsen: Bijeen als Vrienden, Oud karspel: A. Eecen 107, O. Bakker 129, P. Kostelijk 125 p. Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude: G. Mettes (126) 137 p., D. Rijper Sr., (126) 132 p., D. Rijper Jr. (163) 148 p. Op Maat, Zuidscharwoude: P. Goet (135) 135 p., J. Rcijne (98) 86 p., P. v. d. Welle (126) 86 p. Tweede klasse korpsen: Op Maat, Zuidscharwoude J. du Burck (88) 114 p„ C. Berkhout (149) 127 p., M. Vlug (132) 82 p., Ons Genoegen, Noordscharwoude: A. Mooijcs (101) 82 p., C. Hopman (110) 82 p.. Sj. Maakal (105) 101 p. Vriendenkring I, Noordscharwoude: T. Kostelijk (115) 126 p., L. Mallekote (144) 97 p., L. Dekker (107) 114 p. Vriendenkring II, Noordscharwoude: K. Boot (109) n. gek., J. Bakker (107) 108 p., G. Langedijk (127) 92 p. Personeele kolvers: K. Quant, Warmenhuizen, sup. klasse (157) 141 p„ F. Muileboom, Noordscharwoude le klasse (117) 98 p., L. Stokman, Oudkarspel 2e kl. (116) 114 p. De tusschen haakjes geplaatste getallen geven het aantal gemaakte punten in de eerste ronde aan. Verloofd: AUGUSTA KUIPER en BAUKE SCHOUWSTRA. Harenkarspel, 25 Dec. 1934. Irnsum, Ondertrouwd COR LUIKEN en AFRA |OL Huwelijksvoltrekking 10 |an. a.s. gpg (22 De, .934. Jb. GEERLIGS Jz. en T. GEERLIGS—Koster geven U kennis van de geboorte van hun Dochter AU TINE. Anna Paulowna, 23 Dec. 1934. Zwinweg Z Dankbetuiging. Voor de zeer vele blijken van be langstelling, ondervonden tijdens de ziekte en het overlijden van onzen innig geliefden Man, Vader en Grootvader CORNEL1S SCHILDERMAN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. C. SCHILDERMAN— Van Mzendoorn en Kinderen. Breezand, 22 December 1934. Voor de zeer vele en hatelijke blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze lieve Marletje, betuigen wij onzen hartelijken dank. K. SPAAN. N'. SPAAN-Over en Kinderen. Burgervlotbrug, Dec. 1934. Vraagt prijsopgaaf voor: GREPPELPLOEGEN. én uien te koop 2 cent per pond, C. HARTOG, WinkeL SINT MAARTEV Zaterdagmiddag geraakte het 2-jarig dochtertje van den slager Geebergcn alhier spelenderwijs te water. Daar cr niemand bij aanwezig was, was zij reeds al geheel aan den overkant der diepe sloot afgezakt, toen gelukkig het 15-jarig slagerskncchtje B. Kaaij, het kind zag drijven. Zonder zich te bedenken sprong hij te water en wist de kleine weer op het droge te brengen. Later liep de kleine weer te spelen, zoodat dit ongeval gelukkig goed is afgeloopen. KOE PR AS JULIANADORP. Een spold ingeslikt. I Zaterdagnamiddag slikte het dochtertje van den heer A. V. alhier, waarschijnlijk in een onbewaakt oogenblik en spelenderwijze een veiligheidsspel in. Doordat het kind als vanzelfsprekend begon te hul len werd meer aandacht aan haar besteed en ten» slote ontdekte de moeder tot haar grootcn schrnk» het bovengenoemde. Spoedig werd hulp ingeroepen, cn het trof juiat dat dr. Öterdoom met zijn aan staanden opvolger hier op het dorp was cn dus ter stond ter plaatse aanwezig was. en het genoegen mocht smaken vrij spoedig de speld uit het keel tje van het kind te verwijderen. Naar ons verder werd medegedeeld hoeft het kind hiervan verder geen nadeelige gevolgen ondervonden. Verloting van J.V.C. Zondagavond werd in de zaal van het café Prins Hendrik de trekking gehouden van de verloting dio gehouden is ten bate van de voetbalvereeniging J. V.C. alhier. De zaal was geheel gevuld met een belangstellend publiek en de restanten loten die nog aanwezig waren, vlogen dan ook voor do verloting nog als kook weg. Daarna werd, onder toezicht van een daartoe bevoegd ambtenaar de trekking van do 60 prijzen gehouden welke als volgt luidt: 362 383 897 462 271 58 863 828 747 465 364 797 615 411 4-12 358 704 561 359 55 548 130 476 598 168 537 412 602 569 950 270 440 900 63 234 680 379 196 222 995 855 749 324 187 804 228 31 233 977 301 506 293 262 591 743 482 975 649 774 en 595. De prijzen kunnen aan do zaal worden afgehaald .De eerste prijs is gewonnen door Mej. M. de Vries te Amsterdam. Daarna hield een gezellig bal allen geruimen tijd bijeen. XV ARM EN KV 17.V V Bridge-wedstrijd. Zaterdagavond had in de zaal van den heer Slikker een geanimeerde bridgc-wedstrijd plaats, waaraan 48 spelers deelnamen, 12 tafels dus. De verdeeling was in groep A en B als volgt: groep A bestond uit 7 tafcis en speelden 4 spellen, groep B 5 tafels en speelden 5 spellen. Do heer A. Kroon opende met een toepasselijk woord deze bijeenkomst, heette de spelers hartolijk welkom en in 't bijzonder hen die uit Bergen en Lan ge rui ijk naar hier waren gekomen. De' uitslag van dezen wedstrijd luidde als volgt: Groep A, onevennummers: le prijs de heeren D. Woudhulzen en D. Duinker, Bergen, 13 p.; 2e prijs de heeren G. Sevenhuljsen en L. Kalverdijk, alhier, 25 punten. Groep A, evennummers: le prijs de heeren J. Deu tekom cn G. Doutokom, Noordscharwoude, 23 p.: 2e prijs de heeren P. Pronk en A. Kroon, alhier, 24 p. Groep B, onevennummers: le prijs de heeren C. Jonker cn Jn. Kuiper, alhier, 12 p.; 2e prije de hee ren Math. Pronk cn N. Sovenhuijsen, alhier, 12 p. Groep B, evennuramers: le prijs de heeren K. Slgt en P. Vlam Cz., alhier, 16 p.; 2o prijs do heeren B. Gieling en J. Berkhout, alhier, 13 p. Ongeveer half twaalf was de wedstrijd beëindigd en kan niet anders als een mooicn wedstrijd genoemd worden. De heeren organisatoren A. Kroon en P. J. Pronk kunnen op een goed geslaagden avond terug zien. BARS1N0ERH0RN HARINGHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. In de plaats van den heer C. Dam, dio zich niet meer beschikbaar stelde, is als ouderling gekozen de heer G. Bood, in do vacature Bood als diaken de heer P. W'ardenaar. terwijl de heer J. Klomp gekozen is als gemachtigde in het kiescollege van Barsingerhorn. EEN MILLIOEN KUNT U WINNEN in de trekking van 2 JAN. der groote Fransche loterij 5 °/0 Fr. Frs. 500— CREDIT NATIONAL '20. H00FDPREMIËN: 1 a 1 MILLIOEN I a 500.000 2 a 200.000 3 a 100.000 6 a 50.000 Frs. enz. enz. VOLLE UITBETALING en GEGARANDEERD. WETTIG GEOORLOOFD, Voor 1935 de mooiste kans. Zendt f 3.— per postwissel of giro 248017 aan de HOLLANDSCHE ADMI- NISTRATIEBANK, Schotcrweg 3, Haarlem of aan de AgentschappenAM STERDAM. Rokin 121; Gasthuismolenst: 12; UTRECHT. Trans 2; SCHA- GEN. Landbouw straat 183: en U ontvangt voor 2 |an. uw bewijs van deel name. Gratis toezending der trekkingslijsten. om dikke Paling, tijdens de twee Kerstdagen, bij F. GROET, v.h. Wed. JONKER, KOLHORN. Groote Maatschappij vraagt Dames hen Heeren, die adressen kunnen door geven van Familie's, waar Electrisce- Apparaten, als: Boenmachines, Stof zuigers, Waschmachines, enz. te plaat sen zijn. De verkooptransacties kun nen door hel personeel der Maat schappij worden afgesloten. Brieven No. 2008, Advertentie-Bureau AELEN Amsterdam (Centrum). Te huur: een nieuw vrijstaand HUIS met schuurtje en 7 aren tuin voor f3. - per week. Aan hetzelfde adres te koop: 2 beste Biggen, 1 Bascule met ge wichten, klein model, voor f 5.—, beste Vleeschkuip als nieuw, en nog wat Slachtkonijnen f 1.— per stuk. L. RAVEN, Stoomweg 77, Breezand. Te koop: 5-jarige bruine Ruin, 3 witte voeten, bles, best werkpaard* extra beenwerk en een 7-jarige bruine Merrie, mooi licht beestje zeer geschikt voor melkwagen. A. KAPITEIN, Bur- gerbrug. Te koop: Een BURGERWOONHUIS, staande in de Regentenstraat. Direct te aanvaarden. Te bevragen bij den eigenaar Th. v. d. GRACHT, Regenten straat, Schagen. TC KOOP: Tarwe-, Haver-, Gerste- en Erwtenstroo, 25000 K.G. Vocrbieten en een beste Melotte ploeg 2.1/* Adres: I. Vethman, Groetpolder, Winkel. Telefoon II Gevraagd: Een DAGMEISJE, niet beneden de 18 jaar, Banketbakkerij ROGGEVEEN, Schagen. Gevraagd: Een DIENSTBODE, voor dag of dag en nacht. Niet boven de 15 jaar. Bij HARTSUIKER, Bar- slngerwcg, Wicringcrwaard. Te koop gevraagd: EEN MOTORRIJWIEL. 5 P.K. kopklep, niet ouder dan 1930, Br. met prijsopgave enz. onder letter U. Bureau v.d. blad.

Schager Courant | 1934 | | pagina 3