N.V. Spoor-(ïram)weg Wieringen-Schagen Banne en Polder Schagen E.S.M.I., Eerste Schager Melkinr. DE ADDER IN DE KERSTPUDDING. Ter ontbinding der vennootschap besloten Tn Hotel „Vredelust" van den heer J. Igesz, werd Zaterdagmiddag, 21 December 193-i, een buitengewone algemeene vergadering van vennooten gehouden, on der voorzitterschap van den heer H. K. Koster te Wie- ringenvaard; secretaris-boek houder de heer C. Ha ringhuizen. Vertegenwoordigd waren de provincie Noordhol land, de gemeente en de polder Wieringerwaard, de gemeente Schagen, de Anna Paulownapolder, de pol der WaardNieuwland (Wieringen) en een paar particuliere vennooten. Deze buitengewone vergadering werd gehouden in verband met het feit, dat aanstonds zal plaats vin den, n.1. de stopzetting van de exploitatie van dezen spoorweg, de exploitatie die op 1 Januari a.s. zal ein digen. Voor kanaal en weg. In do eerste plaats kwam aan dc orde het voor stel van liet bestuur, tot wijziging van het besluit tot verkoop van een gedeelte der baan, ten behoeve van den aanleg van het kanaal en den weg Schapen Kolhorn. In do algemeene vergadering van 18 Juni 1.1. werd besloten een gedeelte der trambaan, ten behoeve van den aanleg van het kanaal en den weg Schagen Kolhorn aan de provincie Noordholland te verkoopen. In verhand met de aan den verkoop verhonden voor waarde, dat de Provincie, indien de baan nog als ver keersweg zal worden benut, verplicht zal zijn voor hare rekening een brug met opritten over het kanaal te laten maken en onderhouden, werd do koopsom gesteld op f1. Tegen deze geringe koopsom mankte eerst de HoII. IJzeren Spoorwegmaatschappij en daarna ook de Mi nister van Waterstaat bezwaar. De waarde moest bij taxatie worden vastgesteld. Als gevolg hiervan vond nader overleg plaats met den lieer Hoofd-ingenieur-directcur van den provin cialen waterstaat. Overeengekomen werd, behoudens goedkeuring, overeenkomstig door een deskundige gedane taxatie, de waarde van den grond te bepalen op f2000.per H.A. en de ter zake van het maken van een brug gestelde voorwaarde niet in de koop akte op te nemen. Do Provincie zal zich bij brief tot den evontueelen bouw van de brug verplichten. Zooals het zich thans laat aanzien, is het bijna uit gesloten, dat aan de baan nog do bestemming van .verkeersweg zal kunnen worden gegeven. Het gedeelte trambaan is grooto 1.Ï2 are; dc koop som wordt dan f343.20. Het Bestuur stelt daarom voor het in de vorige vergadering genomen besluit zoodanig te wijzigen, dat het Bestuur gemachtigd zal zijn tot. den verkoop togen voormelde koopsom en dat het genoegen kan nemen met een toezegging der Provincie betreffende het zoo noodig maken van een brug. Een en ander met toestemming van den Minister van Waterstaat en onder goedkeuring van Ged. Staten. Do vergadering kon zich met dit besluit verecni- Ron. Ontbinding der naamlooze vennootschap Hot tweede voorstel van het Bestuur Is om tot ont binding der N.V. te besluiten. Vergadering van Hoofdingelanden met het Dage- lijksch Bestuur op Zaterdag 22 December 1934, des morgens half 10. Voorzitter de heer D. P. Timmerman: secretaris de heer P. Hopman; opzichter de heer J. Keesman Cz. Afwezig zijn de heeren Jb. Schoorl en A. Schenk. Na opening worden de notulen gelezen, zc wor den onder dankzegging vastgesteld. Ingekomen stukken. Van de Vereoniging van Noordhollandsche Wa terschappen is een schrijven ingekomen, waarin wordt medegedeeld, dat in 1935 het aanvullend we genplan aan een herziening bal worden onderwor pen en (ïed. Staten hieromtrent het advies van de Vereoniging en van de afdecling Noordholland van der Verceniging van Ncd. Gemeenten heeft inge wonnen. Om aan dit verzoek te kunnen voldoen, vraagt, de Vereoniging aan liet polderbestuur om zijn wenschen kenbaar tc maken. De Voorzitter doelt mode, dat door het Bestuur is verzocht om alsnog op het nanvullend wegenplan te plaatsen: le. do Grootewallcnveg en het gedeelte Lolleweg. tot aan den nieuwen primairen weg. en 2e. do Lolleweg en de Lutjcwallerweg. die verbio ding geven van Barsingerhorn met den nieuwen primairen weg. Dc heer Do Veer informeert of ook de: Menisweg er voor in aanmerking komt. Do Voorzitter antwoordt, dat de Menisweg reeds op het aanvullend wegenplan staat. Als de polder dezen dus verbetert, verleent de provincie een bij drage. Het polderbestuur heeft echter gemeend, voor do verbetering van dezen weg een bijdrage aan de gemeente te vragen, maar spr. denkt, dat daar wel niet veel van za! komen. De heer De Veer denkt dat dit in do toekomst torh wel het geval zal zijn. De Voorzitter wijst in zijn toelichting nog op het feit dat er reeds een druk gebruik gemaakt wordt van de wegen die vanaf Barsingerhorn aansluiting geven met den nieuwen primairen weg en deze we gen zijn dan ook als 't ware aangewezen om op het aanvullend wegenplan 1e worden geplaatst. Spr. wijst ook op de mogelijkheid dat de baan van de tram Schagen—Van Ewijcksluis en wel vanaf Scha gen naar Barsingerhorn, tot een weg wordt ge maakt. Daar ligt de haan buitengewoon mooi voor. Het tweede ingekomen stuk is een schrijven van Ged. Staten, berichtende dat diverse wegvnkken in beheer en onderhoud door de provincie worden overgenomen, waarvoor de polder wegens bevrijding van onderhoudskosten jaarlijks aan de provincie zal hebben te betalen een bedrag van f535. Deze overdracht vindt dan plaats met ingang van 1 Januari a.s. en houdt verband met den aanleg van wegen en kanalen. I>e bedoeldo wegvakken zijn: Trnpweg, gedeelte I^igediikerweg. gedeelte Hnfer- weg. Lnanderweg (bij trnmhuls) gedeelte Oude Kaag weg. gedeelte Tolkerdijk. gedeelte Haringhuizerweg. gedeelte Lange Sneveii. Nesweg. de Lasschoten, ge deelte de Gouw en gedeelte Wadweg. De heer K. RlaauWr merkt op dat bet z.i. kleine stukjes betreft, doch do Voorzitter oordeelt dat het totaal toch nog een belangrijke lengte is. Ook de heer K. Wit Is van meening. dat bet totaal nogal wat beteekent en spr. wijst erop. dat de reeds gemaakte aansluitingen aan den primairen weg zeer goed zijn ondernomen. De geloofsbrieven van de herkozen en gekozen hoofdingelanden, de heeren A. Grootcs. A. Schenk In de toelichting op dit voorstel deelt het Bestuur mede, dat het onderzoek of de baan na de beëindi ging van den tramdienst nog als verkeersweg b.v. voor autobus- en vrachtautotractic zou zijn te be nutten, heeft tot een ongunstig resultaat geleid. Dc Ncderlandsche Spoorwegen en ook hoofdambte naren aan het Departement van Waterstaat zagen cr geen voldoende belang in en konden daarom ook geen medewerking toezeggen. De Vennootschap komt daardoor voor de noodza kelijkheid lo staan de vorderingen der lloll. IJzeren Spoorwegmaatschappij en de rentelooze voorschotten van den Staat en dc provincie ten spoedigste na de staking der exploitatie voor zooveel mogelijk te vol doen. Met het oog hierop en orndat de Vennootschap, waar het haar niet mogelijk is de baan verder tc exploiteeren, haar bestaansrecht heeft verloren, acht het Bestuur do tijd gekomen, om tot ontbinding der Vennootschap en liquidatie over te gaan. Het Bestuur stelt dan ook voor ingevolge het be paalde bij artikel 31 der statuten te besluiten: do vennootschap met toestemming van den Minis ter van Waterstaat en van Ged. Staten van Noord holland tc ontbinden en met machtiging tot het in het openbaar of op andere wijze verkoopen en zoo gewenscht tijdelijk verpachten der roerende en on roerende goederen, tot liquidatie over tc gaan. Ook dit voorstel van het bestuur kon de goedkeu ring der vergadering erlangen. Tijdens de vergadering werd er leedwezen over uit gesproken dat de exploitatie van den spoorweg werd geëindigd, immers ondanks de toename van het autoverkeer, werd de spoorweg toch nog altijd van belang geacht voor deze streek. Aan het Bestuur werd overgelaten een liquidatie commissie aan tc wijzen, terwijl voorts het bedrag der bclooning van liquidateuren werd vastgesteld. Ingezonden stukken. M. dc Red., Voor onderstaande wordt gaarne uwe gastvrijheid ingeroepen. Met belangstelling zullen ongetwijfeld vele ouders en andere belangstellenden in het openbaar onderwijs do besprekingen volgen die plaats vinden op do ou deravonden van onze plaatselijke onderwijsinstellin gen. En schrijver dezer veronderstelt, dat het dan bij meerderen is opgevallen hoe weinig de eigenlijke on derwijszaken van onze openbare lagere school op die ouderavonden worden besproken. Was «Ie vorige ouderavond in hoofdzaak gewijd aan het schoolfeest, ditmaal nam het booze voornemen van R. en W. om ontslag te verleonen aantde boven tallige onderwijskracht een groot gedeelte van den avond in beslag. Het was vooral het hoofd der school, do heer Brou wer, die zijn scherpe afkeuring over dit voornemen van het Dag. Bestuur onzer gemeente uitsprak. Ik kan me voorstellen dat hel onderwijzend per soneel en dc ouders van schoolgaande kinderen een zoo sterk mogelijke bezetting van onderwijskrachten prefereeren. Maar m.i. heeft het H. d. S. wel wat al te veel over het hoofd gezien, tenminste niet in het licht gesteld, dat het hier nog altijd betreft een ontslag aan een boventallige leerkracht, 'n overblijfsel van een luxe die do gemeente zich in ©en economisch beteren tijd heeft kunnen, tenminste zich heeft willen veroor loven. Anders is het echter in een tijd waarin men noodgedwongen, afstand moet doen van vele pret tige, maar niet direct noodzakelijke dingen. Het moge prettig en goed geweest zijn die boven- tallige leerkrachten aan onze openbare school te hebben, maar hot kost de gemeente een niet onbe langrijk bedrag en waar het in dezen tijd zoo ont zettend moeilijk valt om aan do contanten te komen, Jz., C. Schoorl Jbz., en G. Mooij Kz. worden nage zien door de heeren De Veer en Borst. Deze com missie adviseert tot toelating, met welk advies de vergadering zich veroenigt. Dc Voorzitter feliciteert den heer Grootcs met zijn herbenoeming. Besloten wordt tot voortzetting van decrediet- overeenkomst met de Coöperatieve Boerenleenbank tc Schagen. Verbetering wegen. Door het Dag. Bestuur wordt voorgesteld te beslui ten den Lutjcwallerweg en den Burenweg te voorzien van een aangesloten wegdek. De kosten voor den Lutjewallerweg worden ge raamd op f 2484, die van den Burenweg op f 1762. Voor bestrijding van deze kosten een lccning aan te gaan van ten hoogste f 4000 tegen een rente van hoogstens 5 pet., af te lossen in 8 gelijke jaarlijksche termijnen voor het eerst in 1936. Do Voorzitter licht toe dat het Dag. Bestuur van oordeel is dat met de verbetering van de wegen niet kan worden doorgegaan, met den versnelden pas, zooals in den aanvang het geval is geweest Want dan zou lastenverhooging moeten volgen. Het Bestuur oordeelt echter dat de verbetering moet wor den voortgezet, zij liet dan in een langzamer tempo en daarom stelt het voor over tc gaan tot verbetering van de hierboven vermelde wegen. Spr. herinnert er aan, dat reeds is aangevraagd om den Lutjewaller weg op het aanvullend wegenplan te plaatsen. De heer Van der Oord wijst op een paar kwade bochten in den Lutjewallerweg, in het land van Zander. Do Voorzitter zegt dat de weg aan de gemeente toe behoort, doch in onderhoud is hij den polder. Als verlegging zou moeten plaats vinden, zou eerst over leg niet de gemeente moeten worden gepleegd en de ondervinding hoeft geleerd, dat de gemeente niet bereid is bijdragen te verleenen. Om naast het ge meente-eigendom ook nog te hebben poldereigendom, lijkt spr. niet gewenscht. Aan den gemcentearchi- tert is gevraagd tc willen opgeven dc kadastrale breedte van den weg, omdat het nogal eens voor komt dat de hekken tc veel op den weg worden ge plaatst. Do heer Blaauboer wijst er op dat als verbreeding plaats vindt, een nieuwe fundeering zou moeten worden aangelegd en dat brengt weer kosten met zich mee. De heer K. Wit wijst er op dat het. overleg de zAak niet zou bespoedigen, en de verbreeding dc zaak wel duurder zou maken. De voordeelig© kant aan een hochtlgen weg is dat er minder ongelukken op ge beuren, dan op een rechten weg. De heer K. Blaauboer heeft gehoord dat op den nieuwen primairen weg grint wordt opgebracht in- plnatsf van split. Ook in de Zijpe gebeurt dat en spr. zou wel eens een proef genomen willen zien. De Voorzitter «tooit mede, dat op den primairen weg nog slechts een slijtlaag is aangebracht, de de finitieve deklaag moet nog volgen. Na de, oorspron kelijke raming der wegen heeft het bestuur reeds iets afgeknepen, maar we moeten de wegen zoo goed mogelijk maken. Spr. is van oordeel dat de weg met grint zwakker wordt gemaakt. Wel kan worden overwogen of hij overteren eens grint zal worden gebruikt, in plaats van split. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform de voorstellen van het Dag. Bestuur besloten. Door den Voorzitter wordt nog medegedeeld, dat bij de Rotterdamsche Bank een geldleening is ge sloten van f5300, in verband met de verbetering van Grootewaller- en Lolleweg. dat de herstelling van de Menishrug uit de gewone middelen wordt be taald. dat het Bestuur besloten heeft aan den Alg. Nederlandsrhen Wiel ril dershond jaarlijks een bijdra ge van f 10 t«* verleenen. dat de tochtsloot Gmcne- weg tot den snoorweg flink zal worden uitgediept. De rondvraag levert niets op. zoodat sluiting volgt. Waarom overste Fred Smith-Johnson de laatste zeven jaar geen Kerstmis meer in Egypte viert. Ieder Jaar in December, wanneer dus eigenlijk het Egyptische seizoen begint, begeeft zich dc Engelsche hoofdofficier, overste Fred Smith-Johson met zijn echt- genoote naar Cyprus, teneinde aldaar de Kerstdagen door te brengen. WANNEER men Mrs. Smith-Johnsons in avondtoilet zag, droeg zij steeds lange tot de elleboog reikende handschoenen, die dc vingers vrij lieten. Dit was echter niet altijd het geval geweest, doch dc laatste zes jaar zag men haar linkerhand nooit zonder eenige bedekking. De grii eener rijke vrouw? Ik was zoo diplomatisch, toen wij met de boot de Nijl afvoeren van Asoean naar Alexandrië, de echt- genoote van den overste een complimentje te ma ken omtrent haar smaakvolle handschoenen. Had ik ze maar niet noodig te dragen", zcide de vrouw van den overste. Ik trof het, dat zij die dag een mededeelzame bui had. Zij trok haar lange handschoen uit en aan de binnenkant van haar linkerarm zagen wij een groot diep lidteeken, dat tot aan de elleboog iiep. Ik zweeg onlzet en vroeg niet verder. Pas 's avonds toen ik met den overste alleen een glas whisky dronk, waagde ik een kleine toespeling te maken. „Gewoonlijk spreek ik daar niet over," zeide de overste. „Maar och, ik wil het u wel vertellen. Het lidteeken, dat u vanmiddag bij mijn vrouw gezien hebt, is de aanleiding, dat wij ieder jaar met Kerst mis naar Cyprus gaan. Mijn vrouw zou ziek worden van de zenuwen als wij in Egypte zouden blijven. Want aan dit lidteeken is een vreeselijke herinne ring verbonden. U moet namelijk weten dat wij vroeger in ons huis te Asoean het oudenvetsche Kerstmis, zooals wij dat in Engeland gewend waren, vierden. Het spreekt vanzelf, dat de traditioneele Kerstpudding nooit ontbrak. De 24ste December 1928, ik herinner het mij alsof het gisteren was, was mijn vrouw met het dienstmeisje in de keuken bezig met de toebe reidselen voor den Kerstmaaltijd. Plotseling gaf het dienstmeisje een gil. Een oude derwiesj stond voor kon m.i. toch wel met wat minder afkeuring een dergelijk voorstel van B. en W. door het hoofd der school worden ontvangen. Ware het niet logischer geweest, wanneer hot H. d. S. dankbaar had her dacht, het vele goede dat het Gemeentebestuur, in de jaren die achter ons liggen, voor het openbaar onder wijs heeft gedaan en dat hij in kernachtige bewoor dingen het onderwijzend personeel had opgewekt, om met te meer ijver zich aan zijn taak te wijden in het belang van het kind en van het onderwijs. Het waren nu do heeren De Veer, gevolgd door den heer Orsel, die herinneren moesten aan wat het Ge meentebestuur ten bat© van het onderwijs had ge daan. Maar het doel van dit schrijven was niet om op deze kwestie te wijze, al moest deze opmerking mij van het hart. Waar ik wel de aandacht op wilde vestigen is het feit, dat in de bijeenkomsten van de Oudereommissio de eigenlijke onderwijsaangelegen- heden der school zoo weinig onder de oógen worden gezien. De buitenstaander zal wellicht opmerken, dat de omstandigheden aan onze school zoodanig zullen zijn, dat daar weinig over valt te zeggen. En dat nu. mijnheer de R., meen ik te moeten be twijfelen. We hebben aan deze openbare onderwijs instelling gehad boventallige onderwijskrachten, we hebben er, als we goed zijn ingelicht, volontairs en toch als men zijn oor te luisteren legt, dan con stateert men veel ontstemming. En door alles heen dringt dan de opmerking dat het aantal „zittenblij- vers" zoo ontstellend groot is en dat er percentages van 20 tot 30 worden genoemd. Het zou onbillijk zijn, deze bedroevend slechte re sultaten aan het onderwijzend personeel te wijten, maar als eisch mag toch zeker worden gesteld, dat een zoo belangrijke zaak besproken wordt en dan in een bijeenkomst waar de eerst belanghebbenden, de ouders de meening van het H. d. S. kunnen hoo- hen. De aangewezen plaats daartoe lijkt mij de ouderavonden. Prettig is het niet om dergelijke dingen te bespro ken, maar de feiten moeten onder de oogen worden gezien. Het is m.i. een zeer goed standpunt van den heer Visser, het hoofd van de U.L.O.-school geweest, om in den ouderavond van die school ter sprake te brengen en toe te lichten het minder goede resultaat dat dit jaar met dc examencandidaten werd bereikt. Zulke besprekingen verfrisschen de atmosfeer, geven een beter inzicht, jn, versterken de band tusschen de ouders en het onderwijzend personeel. En tot dit laatste dient toch een ouderavond?! M. de R., het is een zeer ernstige zaak, die met deze letteren wordt aangesneden, maar een langer zwijgen zou m.i. zeer laakbaar zijn. U dankend voor de verleende plaatsruimte Hoogachtend, N. N. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Sjoelen. A. Kramer—J. Mol 5—15 1166—1313 - G. v. Rijn—J. Bullooper 19-1 1686—1367 A. Boot—G. Jonker 9—11 1482—1502 P. Koeman—A. Visser 11—8—1 1558—1469 A. Jonker—J. Bleek 14—6 1560-1409 De derde en laatste non-stop-uitvoering van de gymnastiekvereen. Hercules en Hygiea is weer ach ter den rug. Zondagavond was de zaal wederom, evenals de heide voorgaande avonden, geheel uit verkocht en het. programma, dat onder de prima lei ding van den heer K. Boot werd uitgevoerd, voldeed zeer aan het publiek, zoodat directeur en leden van dc gymnastiekvereniging en de Vroolijke Vinken onder leiding van den heer C. Langendijk met ge noegen op deze tütvoeringen kunnen terugzien. Zon der twijfel, deze soort gymnnstiekuitvoeringen val len in den smaak, het „saaie" dat voor velen een gvmnastiekuitvoering inhield, is door deze wijze van werken geheel verdwenen. De belangstelling voor de uitvoeringen heeft dit wel bewezen. Men behoeft zich dan ook geen oogenbiik te vervelen. In memoriam P. v. Dijk Tn den ouderdom van 71 jaar is alhier overleden P. v. Dijk. een vooraanstaande persoonlijkheid in de pl?»*tseiiik© r.iek«*nveree#ifingen. Van de vereeniging ..Onderling Hulpbetoon*, welke uitkcering verstrekt bij ziekte, werd de overledene het keukenraam en greep met zijn smerige handen naar de pas geplukte kalkoen. Mijn vrouw, die deze hokus-pokusklanten nooit lijden kon, joeg den man met eenige krasse bewoordingen weg en om haar ar* gumenten kracht bij te zetten, wierp zij hem nog een deegrol naar het hoofd. „Ga weg, ouwe dief', schreeuwde zij hem toe. De oude derwiesj trok een leelijk gezicht en zei: „Ja, ik ga weg, maar je zult weten wat het beteekent, een derwiesj iets te weige ren. Neem je in acht Het dienstmeisje van mijn vrouw sidderde over al haar leden. Ze was er van overtuigd, dat de oude derwiesj terug zou komen en dat hij zich wreken zou. Een uur later was ons dienstmeisje uit haar be trekking weggeloopen. Merkwaardig zult u zegen. Dat dachten wij ook. Waren wo maar allemaal weggeloo pen. Maar we dachten meer aan de komende feest- dagen, dan aan de wraak van de derwiesj. Dienst meisjes kan men in Egypte genoeg krijgen. Kerstavond hadden wij eenige gasten. Midden op tafel stond de Kerstpudding. Iedereen was in vroo lijke stemming. Mijn vrouw maakte zich gereed om dc pudding aan te snijden. Zij nam het bord van een onzer gasten om hem van pudding te bedie nen en plotseling gaf ze een gil. Ontzet keken wij allen op. Een grootc, zwarte adder had mijn vrouw tusschen haar duim en wijsvinger gebeten. Wat dat zeggen wil hoef ik u niet te vertellen. Mijn vrouw viel flauw. Met het koekmes sloeg ik de ad der den kop van het lijf af. Vervolgens maakte ik de vinger van mijn vrouw uit den bek van het reptiel vrij. Eén van mijn vrienden vertrok onmiddellijk om een dokter te zoeken. Wij woonden echter veertig minuten buiten de stad. Ik besloot daarom de arm van mijn vrouw af te binden en gedachtig aan een cursus in eerste hulp bij ongelukken, die ik in mijn kadettentijd had meegemaakt, besloot ik met een gedesinfecteerd scheermes een operatie te verrichten. Gelukkig voor ons en voor haar, verloor mijn vrouw die weer bij kennis was gekomen, wederom het be wustzijn. Ik bracht een snede aan tot aan de elle boog en met ons drieën drukten wij al het bloed uit den arm. Een dokter had het waarschijnlijk beter gedaan, doch die zou te laat zijn gekomen. Het leven van mijn vrouw was gered. Wel lag zij nog eenige weken lang met hooge koortsen te bed en ook het lidteeken bleef, doch overigens heeft het incident geen onaangename gevolgen gehad. Doch ieder jaar bij de nadering van Kerstmi» wordt zij onrustig en nerveus. Ik geef er daarom de voorkeur aan om Egypte tc verlaten. Wat de derwiesj betreft, die heeft men nooit meer gezien. En hoe hij er in geslaagd is de adder In de Kerstpudding te brengen is voor on9 tot op den h"ui- digen dag een raadsel gebleven. Laat onze Kaas en Boter met de Feestdagen de eereplaats op Uw t&fel innemen. Er Is niet beter. OUDESLOTSTRAAT E 61. Tel. 55. in de vergadering van 16 Aug. 1912 wegens vertrek van den heer D. Swart als bestuurslid gekozen en werd hij op 24 Maart 1916 benoemd als penningmees ter, welke functie hij bijna tot het laatste van zijn ziekte heeft vervuld. Verder had hij zitting in het bestuur van de vereen, voor ziekenhuisverpleging „Draagt elkanders Lasten" vanaf de oprichting op 23 Maart 1925, in welke vereeniging hij eveneens het penningmeesterschap waarnam. Voor beide vereeniging was hij een zeer ijverig werker, die zich met hart cn ziel voor de belangen van de vereeniging gaf. Ook was hij een reeks van jaren ouderling van de Ned. Herv. gemeente, welk© instelling ook zijn volle sympathie had. Laten wij een oogenbiik stil staan bij zijn nagedachtenis. Vandaag (Maandag) zal de tcr-aarde-bestelling plaats hebben, waarbij verschillende vereenigingen vertegenwoordigd zullen zijn. OUDKARSPEL. NAAR ZWITSERLAND. Onze plaatsgenoot, de bekende schaatsenrijder Jan Langedijk zal 4 Januari a.s. naar Zwitserland ver trekken, om daar ouder auspiciën van den K.N.S.B. te trainen. Wie er meer zullen worden uitgezonden is nog niet bekend. HOOGWOUD Met. ingang van 1 Januari 1935 is aan den heer F. J. C. Speets eervol ontslag verleend als tijdelijk onder wijzer aan de o.l. school te Aartswoud. t B. en W. hebben besloten aan de vrouwelijke jeugd beweging voor Katholieke actie „De Graal" toestem ming te verleenen tot het houden van een verloting onder de volgende voorwaarden: 1. Er mogen geen alcoholhoudende dranken als prijzen uitgeloofd wor den; 2. De gezamenlijke waarde der prijzen mag niet hooger zijn dan f 100; 3. Do trekking moet geschieden onder politie-toezicht. Blijkens de aan de' gemeente gezonden circulaire van de Crisis-Zuivel-Centrale stelt deze een partij kaas ten behoeve van de werkloozen beschikbaar togen een prijs van f 0.10 per Kg. De gemeente heeft besloten hierop in te gaan en voorloopig 100 Kg. kaas te bestellen. De burgemeester heeft zich in verbin ding gesteld met de secretarissen van de diverse bonden met het verzoek hun medewerking te verlee nen bij de distributie van de kaas. Vrijdagmorgen vervoegde zich bij den rijwielhan delaar J. S. alhier een venter met ansichten, met het verzoek even een nieuwe hand om het achterwiel van zijn fiets te willen leggen. Hij zou dan na een paar uur wel terug komen om zijn fiets te halen. De rijwielhandelaar zette do fiets, na do band er om gelegd te hebben, voor hun huis neer. Toen hij een uurtje later kwam kijken, was de fiets verdwenen. Waarschijnlijk heeft de venter, die den rijwielhande laar onbekend was de fiets weggehaald en is zoi> der de nieuwe hand te betalen weggereden. Do po litie stelt een onderzoek in. W A Tl M EN TT Tl 1 7E N Geslaagd. De lieer J. J. Klant te Warmenhuizen slaagde voor het practijk-examen boekhouden van de vereeniging van leeraren in het boekhouden. 7. IJ PE PETTEN. Voor het te Utrecht door de Ned. Ver. van Leeraren in het marhineschrijven gehouden examen slaagde onze plaatsgcnoote, Mej. M. S. Eriks, als typiste.

Schager Courant | 1934 | | pagina 8