Frans Nienhuis komt NA DEN 13 JANUARI. DE REBELLIE IN ALBANIË. DE BALANS OVER 1934 DER DUITSCHE JODEN Zilversmokkel naar Britsch-Indië'. Roeraeensch vliegtuig neergestort Weinig toekomstmogelijkheden voorde jeugd. Politie in het gedrang. Beleediging van een groep van de bevolking. Uit de „Kruisberg" ontsnapt. JAPANSCHE AUTO'S NAAR EUROPA. Botsing tusschen auto en motorrijwiel. Marktberichten. Advertentiën. Slagerij VOS, Verlaat, Oude Niedorp Een interview met Henry de Jonvenel over de Saarkwestie. De correspondent te Parijs van, het Berliner Ta- ^eblatt heeft een onderhoud gehad mot senator Henry de Jouvenel. De Jouvenel heeft, zooals men zich zal herinneren, zijn land herhaaldelijk onder moeilijke omstandigheden vertegenwoordigd: te Ge- nève, in Syrië tijdens den. opstand der Droezen, als ■tijdelijk gezant te Rome. Met den Duitschen journa list heeft hij over de S^arkwestie gesproken en over de Duitsch-Fransche betrekkingen. De Jouvenel zong den lof van het viermogendhedenverdrag, dat Euro pa reeds tweemaal van een oorlog heeft, gered: in het Saarvraagst.uk. en in het Zuid-Slavisch-Hon- gaarsche incident. Het Saargebied is het eenige ge bied ter werelcj^ waar, volgens de Jouvenel, de Duitsch-Fransche belangen het dichtst ineengevloch ten zijn. Na den 13en Januari, den dag van de stem ming in hex Saargebied, moet tusschen Frankrijk en Duitschlarjrl één algemeene uiteenzetting beginnen. De vraag is altijd weer opnieuw, zeide de Jouvenel, of Hitlr/r bet eerlijk met Frankrijk meent. De Jou venel meent, dat Hitier buitengewone kennis van den psychologie van het Duitsche volk bezit. Wat Hitier zegt en doet legt Duitschland verplich tingen op. Dat wij met een reusachtig complot te doen zouden hebben zooals velen nog schijnen te 'denken en dat Hitier met een knip-oogje den (Duitschers te verstaan geeft niets te geloovcn van'wat hij het buitenland vertelt, dat houdt De Jouvenel voor uitgesloten. Hij meent, dat het er nu op aan komt de juiste methode te vinden om te onderhandelen. Wat wij, volgens De Jouvenel, noodig hebben, is een of fensief, een defensief Locarno, in één woord een ge activeerd Locarno. Na den 13on Januari moeten wij van weerskanten het psychologische oogenblik waar nemen. Laat ons oppassen en niet meer de methode van Thoiry toepassen. Wij zouden slechts het wan trouwen van de wereld, dat van de openbare meening in Duitschland en Frankrijk wekken. Voor alles ge'cn overhaaste dejeuners! Duitschland en Frankrijk zijn groote landen genoeg om geen verstoppertje te spe- Locarao was een goede methode. Onderhandelingen in het kader van het viermogendhedenverdrag zijn de beste; daarna komt pas de Volkenbond en heele- maal aan het eind Thoiry! Toestand in Tirana uitermate ernstig. Naar United Press uit Athene seint, zou volgens Grieksche bladen de revolutionnaire beweging in Albanië nog steeds in omvang toenemen. Vele sol daten en officieren zouden gedeserteerd zijn en zich in openlijk verzet tegen koning Zogoe bij de rebellen hebben aangesloten. In den loop van den dag zou het tot bloedige bot singen gekomen zijn, waarbij honderden personen zouden zijn gewond. Tengevolge van do strenge koude, die op het ^ogenblik in Albanië hcerscht, zou het de regeering uiterst moeilijk zijn militairen te zenden naar de op standige gebieden, die zich in de nabijheid van Ti rana bevinden. De toestand in de hoofdstad is volgens berichten, die in Athene binnenkomen, als zeer ernstig te be schouwen. In Tirana zouden reeds honderden ar restaties hebben plaats gehad van ministerieele be ambten en van andere autoriteiten. Ondanks alle dementi's wordt door het Grieksche blad „Tycos" een bericht uit Korfoe, volgens het welk koning Zogoe bij een bomaanslag gewond is, juist genoemd. De verbindingen tusschen de noordelijke provin cies van Albanië en Joego-Slavië zijn verbroken. Verklaring van autoriteiten. Uit Tirana werd hedenmorgen gemeld: Het Albaneescl.e Persbureau geeft in een verkla ring op de in bet buitenland verspreide berichten inzake ongeregeldheden in Albanië het volgende ex posé: Deze geruchten zijn ontstaan, doordat Moehar- rem Bajraktari weigerde eenige personen, die door de politie werden gezocht en dien hij in zijn huis in het dorp Oelmischte toevlucht had verleend, uit te leveren aan de autoriteiten. De autoriteiten hebben naar aanleiding hiervan bepaalde maatregelen moeten nemen tegen Bajrak tari, die voortvluchtig is. Afgezien van dit onbelangrijke voorval is het nergens tot ongeregeldheden gekomen. Veeleer heerscht overal in het geheele land volkomen rust. Tegenmaatregelen overwogen. Bombay. Via de Afghaansche grens wordt dage lijks gemiddeld voor een bedrag van 1.000 p.st. aan zilver Britsch-Indië binnengesmokkeld, aldus is ge bleken, nadat in Ahmedabad een 'groote partij ge smokkelde munten in beslag i6 genomen. Dit belangrijke smokkelverkeer wordt toegeschre ven aan de onlangs plaats gehad hebbende stijging van den zilverprijs. De toevloed is echter zoo groot geweest, dat de zilverprijs te Bombay gezakt is tot een shilling per 100 tolas (37 ounces) beneden die te Londen. Men neemt aan, dat het smokkelen het meest ge schiedt door Afghaansche nomaden, die bekend staan als geldschieters. Bij het naderen van den winter drijven zij hun karavanen, die meermalen wel 4.000 kameelen tellen, over de grens. Eenmaal in Britsch-Indië, verspreiden zij zich over het geheele land. Zij leenen overal geld uit en hun zilver vindt zijn weg naar de bazaars. Van daar uit wordt het. naar gebleken is, naar Bombay ver zonden waar het op het vereischte gehalte wordt gebracht en vervolgens verkocht aan de Munt of op de edelmetaalmarkt. De Indische en Afghaansche autoriteiten overwe gen thans het nemen van maatregelen voor het ver scherpen der douaneformaliteiten tusschen beide landen, om aldus den smokkelhandel te belemmeren. De piloot gedood. Karlsruhe: Nabij het Badenschc dorp Buschlerthal boven het Schwarzwald is gistermiddag een Roemecnsch vliegtuig van een hoogte van 1300 meter naar beneden gestort. De piloot Dimitrescu werd gedood, terwijl de tweede inzittende tijdig met behulp van zijn valscherm uit het toestel kon sprin gen en ongedeerd bleef. De vliegers waren op weg naar Parijs en waren des ochtends uit Wecnen ver trokken. De oorzaak van het ongeluk staat nog niet yast. „Zooals het reeds vele keeren in de geschiede nis is voorgekomen, moesten de Joden zich terugtrekken op het terrein dat hun werd aangewezen." In een uitvoerig hoofdartikel publiceert de „Ju- dische Rundschau" van 28 December jl. een over zicht van hetgeen het jaar 1934, het tweede jaar van Hitler's bewind heeft gebracht. Het afgeloopen jaar aldus het blad was voor ons niet het keerpunt; dit was gelegen in 1933. Toen zijn de Joden in Duitschland onder een bijzondere wetgeving gesteld, zij zijn verwijderd van alle be langrijke posten, en het rasbeginsel, dat zegt. dat de burgerrechten worden afgemeten naar de afstam ming, is het overheerschende principe, in het staats leven geworden. Zooals het reeds vele keeren in de geschiedenis is voorgekomen, moesten de Joden zich terugtrekken op het terrein, dat, hun werd aangewe zen. Een deel hunner emigreerde, doch de meerder heid der Joden bleef in Duitschland en had de taak te volbrengen, zich naar de nieuwe omstandigheden te schikken. Het jaar 1934 vormde hiervan in hoofdzaak een voortzetting. Het proces der uitstooting strekte zich verder uit. De beslissende gebeurtenissen voltrokken zich echter, om zoo te zoggen, in kleiner kringen. Want niet allen worden door een golf gelijktijdig be reikt. langzamerhand echter dringt zij door tot ver schillende punten. Zoo hebben ook in den loop van dit jaar vele Joden van den hun llefgeworden arbeid waarin zij meenden het algemeen belang te dienen, moeten afzien. De vraag wat van hen zal worden, is nog onopgelost. Dat emigratie afgezien van Pa lestina hen slechts voor een klein deel kan hel pen, is intusschen duidelijk gebleken. I-Tet meest noodlijdend aldus de Judiscbe Rund schau zijn zij. die willen en kunnen werken, doch geen vooruitzicht hebben, werk te vinden. Wederom worden de Joden thans naar den handel gedrongen, waar zij echter eveneens stuiten op weerstand, door politiek en rasprincipe in het leven geroepen. Op grond van de verordeningen van ministers van oeco- nomische zaken en van binnenlandsche zaken meent het blad te kunnen vaststellen, dat het de bedoeling der regecring is, den Joden binnen het gebied van den koopmansstand een werkkring toe te staan. Dit is derhalve aldus de J. R. een mogelijkheid die voor onze ieugd open blijft. Van sociaal-paeda- gogisch en politiek standnunt echter vragen wij ons af. waartoe het moet leiden, wanneer wederom alle Joden in den handel worden samengedrongen Het belangrijkste alternatief voor de ieugd is hiertegenover een leven van arbeid in Palestina. Want de programma's voor beroepsverandering der Duitsche Joden, die nog een jaar geleden sterken bijval vonden, heeft, men thans wel algemeen opge geven. Het is duidelijk geworden, dat niets moeilijker is dan het binnendringen in de arbeidende, agrari sche en handwerksberoepen, die allen corporatief zijn georganiseerd, en niet geneigd zijn, Joden in grooten getale toe te laten. De weg naar Palestina is voor den enkeling moei lijk en hij stelt hoogere eischen dan het volharden in 'de oude omgeving; hij geeft echter sterke ge noegdoening. Wat in 1934 in het kader der Joodsche gemeen schap is verricht, gedacht, geleden en gedroomd zoo besluit het blad zijn overzicht vormt bouw- steenen op onzen weg naar de toekomst- Poging om een arrestant te ontzetten. Gistermiddag gevoelden de politiebeambten te Amsterdam, die een uit Groningen op transport ge stelden arrestant naar de hoofdstad moesten over brengen, zich bedreigd door de gedragingen van een aantal personen, die naar uit hun opmerkingen viel op te maken, aanstalten schenen te maken, om den arrestant, een politieke geestverwant, van uiterst linksche zijde, te ontzetten, De beambten trokken den sabel. In het hevige gedrang dat steeds na de aankomst van drukke treinen aan de stationsuit gangen plaats vindt, kon het niet uitblijven, dat een onschuldige een onverdienden klap opliep. In dit ge val was het een vrouw, een dienstbode, die met den trein was meegekomen,, die, nadat ze op het politie bureau voorloopig was verbonden, zich voor verdere behandeling tot een geneesheer moest wenden. Na dit incident werd de arrestant per celwagen overgebracht naar zijn bestemming. In een nationaal-socïalistisch orgaan. De officier van justitie te Amsterdam, mr. dr. J. A. van Thiel, heeft een onderzoek gelast naar aan leiding van de publicaties van den heer C. D., te Haarlem. D. had in De Nederlandsche Nationaal-Socialist, officieel orgaan van de Nat. Soc. Ned. Arbeiders Par tij, leider majoor Kruyt te Haarlem, een artikel ge schreven, waarin de Joden beschuldigd worden van moord op Christenen voor ritueele doeleinden. D. be roept zich in dit artikel op publicaties van Streicher in het Duitsche blad De Stuermer. Dcror de nieuwe wetsartikelen ter bescherming van de openbare orde (artt. 137a—137c W. van S.) is een vervolging mogelijk geworden, wanneer, zooals hier het geval is, een groep van de bevolking wordt be- leedigd. FAILLISSEMENT ONNES VAN NIJENRODE. Door het Amsterdamsche gerechtshof bevestigd. Het gerechtshof te Amsterdam bevestigde gisteren het vonnis van de Utrechtsc.be rechtbank, waarbij de heer Onnes van Nijenrodc in staat van faillissement is verklaard. INBRAAK IN STATION. Groningen. Gister kwam de chef van het sta tion Leek van de Drachtster Tram tot de ontdek king dat er in het station was ingebroken. Daar reeds eerder een inbraak was gepleegd, had de sta tionschef echter voorzorgsmaatregelen genomen en alles van waarde zóó opgeborgen, dat de dieven niets hebben kunnen vinden. Zij zijn vermoedelijk per fiets gekomen en weggegaan toen zij onraad hoor den. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Tot nu toe heeft dit niets opgeleverd. Vrijheid van korten dunr. Te Enschedé is zekere J. aangehouden, die Zater dagavond j.1. met een anderen verpleegde uit het op voedingsgesticht „De Kruisberg" te Doetinchem was ontsnapt. J., die uit Enschedé afkomstig is, was in „De Kruisberg" opgesloten in verband met een in braak in de zuivelfabriek te Boekelo, waar hij vier duizend gulden had ontvreemd. De jongen bleek in het bezit te zijn van een regen jas en pet, welke hij had ontvreemd uit een zomer huisje te Enschede, waar hij zich verborgen had.Uit't onderzoek der politie bleek, dat hij in zijn kleeren een bedrag van ongeveer zestig gulden geborgen had, welk geld hij had buitgemaakt bij een inbraak in de boterfabrick „Frisia" te Enschedé. Uit het onderzoek bleek voorts, dat hij met een anderen jongen des nachts naar Winterswijk was geloopen, waar zij elk een rijwiel hadden ontvreemd, waarmede zij de vlucht hadden genomen. HOE AMSTERDAM IN 1934 „GETAXIED" HEEFT. Een nummer, dat meer dan een millioen maal werd opgebeld. Volgens mededeelingen van de Taxi-Centrale te Amsterdam werden in het afgeloopen jaar niet min der clan 4.387.103 ritten door de officieele blokband- taxi's gereden. In 1933 bedroeg dit aantal 4.182.805. Er zouden o.m. 400 wagens naar Neder land worden uitgevoerd. Volgens de Japansche courant „Osaka Mainichi" zullen in het begin van 1935 900 kleine auto's naar Duitschland en naar Nederland uitgevoerd worden, en wel 500 naar Duitschland en 400 naar Nederland. Men doet goed, aldus de D.B.Z. om deze aankondi ging met het noodige scepticisme op te vatten, daar dit niet de eerste maal is, dat een uitvoer van Japan sche automobielen aangekondigd wordt. Volgens dezelfde Japansche courant bedraagt de productie van de Nissan fabrieken slechts 5000 wa gens per jaar, zoodat voor een overstrooming van de Europeesche markt nog niet direct gevreesd be hoeft te worden. Daarbij komt nog, dat Japan toch oolc de binnen landsche markt verzorgen moet, die tot nu toe groo- tendeels door de Amerikaansche industrie bcheerscht wordt. Het is echter ook mogelijk, dat het Japansche product, wat techniek en afwerking betreft, zoo slecht is, dat het op de binnenlandsche markt abso luut niet in staat is met de Amerikaansche auto's te concurreeren en indien dit zoo is, clan beteekent het oolc geen ernstige concurrentie voor de Duitsche en de Engelsche industrie, die op dit gebied een zeer hoogen technischen trap van ontwikkeling bereikt hebben. Oolc al zou de prijs in verhouding zooveel lager zijn. Naar verluidt, zou do prijs van den Ja- panschen wagen 40 pet,, lager zijn, dan die van den gel ijk waardige n Engelsclien wagen. Zelfs wanneer dit zoo zou zijn, dan zou voor de Duitsche industrie nog geen ernstige concurrentie ontstaan, daar in dezen prijs, natuurlijk niet. de in voerrechten en vracht berekend zijn. Het, is haast niet denkbaar, dat Duitsche handelaren hij de voor aanstaande plaats, die de Duitsche „kleinwagen" onder de andere merken inneemt, en den lagen priis van deze producten, Japansche wagens zouden wil len invoeren. Nagekomen berichten Z IJ P E ZIJPE. KEINSMERBRUG. Gistermiddag kwam de motorrijder H. S. te Koe gras met zijn motorrijwiel in botsing met een auto, waarbij de motorrijder een gekneusd been opliep en zijn knechtje, dat op de duo zat, licht werd gewond. Per auto van den heer J. de Wit werden ze naar hun huis vervoerd. BURGERBRUG. Tot botermalcer in de zuivelfabriek „De Dageraad' is benoemd de heer K. Suierland te Texel. OUDE NIE DO E P TROTZKI OVER DEN MOORD OP KIROW. Burgerlijke stand over de maand Dec. Geboren: Wilhelmus Adrianus, zoon van Jacob de Jong en van Cornelia Maria Petronella Verhaar. Overleden: Maartje Klaver, oud 39 jaar, echtgenoo- te van Comelis Burger. Aan de dienstplichtigen J. Witte en F. Hopman uit deze gemeente is ontslag uit den dienst verleend. 'T VELD. Benoemd tot Armmeester in de Parochie van den H. Martinus te 't Veld voor nu wijlen den heer H. Keesom te Valbrug, de heer Petnis Leijen te Valbrug gemeente Nieuwe Niedorp. WJERÏNGERW AAR7* Woensdagavond werd ten overstaan van den al hier gevestigden notaris J. Koomen in het café van den heer C. Slikker te Anna Paulowna publiek ge presenteerd twee woonhuizen, staande aan de Mo lenvaart aldaar en eigendom van Mej. A. de Boe. De uitslag was als volgt: Perceel 1 werd in bod ge bracht op f 1461 door den heer R. Blankevoort te Anna Paulowna en perceel 2 op f 1450 door den heer W. Peereboom te Wieringerwaard, terwijl bij de combinatie beido perceolen werden gekocht op f 1 daarboven door den heer J. Koole te Anna Paulowna, alzoo f 2912. 'ANNA PAULOWNA BREEZAND. A.D.O. I—Oranje Nassau. A.D.O. I speelde tegen Oranje Nassau van Sneek den wedstrijd, die op den tweeden Kerstdag geen doorgang kon vinden. Voor den aanvang sprak de voorzitter van A.D.O. welkomstwoorden tot de gas ten en overhandigde bloemen. In het begin van den wedstrijd waren de elftallen tegen elkaar opgewas sen, maar daar A.D.O. met vier invallers speelde, moest zij toch ten slotte de meerderheid der Friezen erkennen. Voor de rust doelpuntte O.N. eenmaal en toen, na het wisselen, A.D.O. alle krachten inspande, gelukte het de voorhoede, die eerder nog al kansen onbenut liet, nog gelijk te maken, maar daarna kon A.D.O. het niet meer tegen het vlugge spel der gas ten bolwerken. Vooral de voorhoede cn spil van O.N. speelden heel goed. O.N. won met 31. Na afloop van den mooien wedstrijd overhandigde do voorzitter van A.D.O. een lauwertak aan den O.N.-aanvoerder, die A.D.O. uitnoodigde spoedig in Sneek een revanche-wedstrijd te komen spelen. Scheidsrechter Van Kooten loidde tot genoegen .van beide partijen. t Parijs. Trotzki heeft aan de Fransche pers een protest gezonden tegen de beweringen van Rus sische zijde, dat hij betrokken zou zijn geweest bij den moord op Kirow. In de aanklacht tegen Nilco- lajef wordt slechts beweerd, dat de moordenaar be kend had, dat een consul hem had gevraagd een brief aan Trotzki te doen toekomen en Nikolajef heeft deze bekentenis pas 20 dagen na zijn arrestatie afgelegd. De weinige consuls die Trotzki kent hebben hem allen een visum geweigerd. Tenslotte verklaart Trotzki dat hij in de 40 jaar van zijn revolutionnaire werkzaamheid altijd tegen indiviclueele terreur was geweest, zelfs tegenover het Czarisme. SCHAGEN, 3 Jan. 17 Paarden f125350, 9 geldekoeien, magere f SO— 120, 30 idem ve ttef 150255, 31 vaarzen f 100135, 18 graskalveren f 5070, 40 nuchtere kalveren f 6 14, 104 vette schapen f 13—18, 154 overohnuders f 9-12. 3 bokken en geiten f 2—3, 8 varkens (magere) f 13 —16, 34 idem (vette) per kg. 30—32 ct., 45 biggen f 7—10, 21 konijnen f 0.50—1.50, 12 kippen f 0.30-0.70 eenden f 0.25—0.75, haantjes f 0.25—0.75. EIERVElLlNG SCHAGEN, 3 Jan. Aangevoerd zijn: 80 part. 42000 kipeieren, 3 part. 600 eendeieren. Prijzen: kipcieren f 2.503, eend eieren f 22.10. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht het nr. van a.s. Zaterdag. t BROEK OP LANGENDIJK. 3 Januari 1935. 725 Kg. aardappelen Bev. f 2.20, bl. eigenh. f 1.60, 8000 Kg. uien f 2.40—2.50, driel. f 1.40—1.60, grove f 2.60—2.70. 2900 Kg. peen f 0.70—1, roode kool f 1.10—2.60, door schot f 1—2, gele kool f 1—1.40, Deensche witte kool f'O.70—1.20. bloemkool, reus f 10.10—11.10. 2e soort f 1.50 per 100 stuks. NOORDSCI1ARWOUDE, 3 Januari 1935. uien f 2.40—2.60, driel. f 1.30—1.40, grove f 2.80, gele nep f 2.10, peen f 0.800.90. roode kool 1.103.20, doorschot 12, gele kool 1 1.30, doorschot 1, D. witte kool 0.701, doorschot 0.70. PURMEREND, 2 Jan. Kaasbeurs: verhandeld 19 partijen kaas, wegende 34000 Kg., handel stug, hoogste prijs f 15.50., w.o. 5 part. kleine boerenkaas f 19, 1 partij goudsche kaas f 16.50, per 100 kg., 923 pond boter, f 1.50—1.60 p. kg. weiboter f 1.351.45 p. kg. 332 stuks runderen: vette koeien 200 stuks 54—02 ct., p. kg. handel matig; 51 gelde koeien f 80130, stug; 60 melkkoeien f 110—190, stug; 21 stieren 32— 40 ct., p. kg., stug; 13 paarden f 60140, stug; 50 vette kalveren f 0.300.50 p. kg., stug, 224 nuchtere kalveren voor de slacht f 3—9, stug, voor de fok f 10 —20, stug, 6 vette varkens voor de zouterij 3033 ct. per kg., matig; 1 mager varken f 1420, matig; 144 biggen f 812, matig; 767 schapen f 719, stug, 19 bokken f 2—9, matig; kipeieren f 2.753.50, eend eieren f 2; piepkuikens f 0.65—0.70 per kg., oude kip pen cn hanen 2547!/2 ct. per kg.; konijnen f 0.30— 0.60, duiven 40 ct. per paar, 4675 kippeneieren A f 2.40 3.10, 78 kippeneieren B f 2.10, Coop. Centr. Eicrveiling: 190.000 eendcieren f 1.90 —2.10, 75.000 kippeneieren 7080 Kg. f 4.104.65, 05 —116 Kg. f 3.40—3.60, 63—64 Kg. f 3.30—3.50, 60—62 Kg. f 3—3.40, 58—59 Kg. f 2.99-3.10, 59-57 Kg. f 2.60—3, 53—55 Kg. f 2.50-2.70, 50-52 Kg. f 2.40-2.60, 45—49 Kg. f 2.1Ó—2.50. AMSTERDAM, 2 Januari 1935. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 261 vette kalveren: 1e kw. 5458 ct., 2e kw. 44 52 ct., 3e kw. 38—43 ct. per Kg. levend gewicht; 16 nuchtere kalveren f 47.50 per stuk; 63 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 3839 ct. per Kg. slachtgewicht, enkele hooger; zware varkens 3738 ct. per Kg. slachtgewicht; vette varkens 36 37 ct. per Kg. slachtgewicht. Marktoverzicht. Vette kalveren matige aanvoer, handel stug, prijzen stijf, duur. Varkens, korte aan voer, handel vlug en 'prijshoudend. AMSTERDAM, 2 Januari 1935. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f3.20—3.50, id. hl. f3.35—3.60, id. hl. Eigenheimers f2.80—2.90, idem Eigenheimers f2.80—3, id. Eigenh. poters f 2—2.10, id. blauwe poters f 2.302.59, id. Bonte poters f 2.40 —2.60, id. Bevelanders f 2.40—2.50: TJnolder Beve landers f 2.40-2.50: id. Bonten f 2.60—2.90; Anna Paulowna Zand f 2.70—3, Hillegommer zandaardap- pelen f 2.703, per 70 Kg.; Drentsche eigenheimers f34.80 per 100 Kg.; Flakkeesche Eigenheimers f2.80—3; Spuische Eigenheimers f 2.803 per 70 Kg. WARMENHUIZEN, 2 Januari 1935. Roode kool, le kw. f 1.60—2.20, 2e kw. f 11.30. gele kool, lo kw. fl1.40, witte kool, le kw. fl.20; 2e kw. f 0.70—0.80: uien f 2.20, grove uien f 2.70. Aanvoer: 11075 Kg. roode kool, 3475 Kg. gele kool, 3225 Kg. witte kool, 1300 Kg. uien. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Petrus, zoon van Cornelis Baars en van Anna Overtoom. POLITIE. Verloren: een heerenhandschoen en een huissleutel. ZONDAG 6 JANUARL NED. HERV. GEMEENTE. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. van Wichen. EET NU Biefstuk, haas, per pond 70 cent Biefstuk 60 cent Rosbief 50 cent Baklappen 45 cent Gehakt per 2*f2 pond 50 cent Gehakt per 6 pond 100 cent Rookvleesch per '/a pond 35 cent Schager Roosjes Gevraagd, met 1 Maart: Een werkjongen best kunnende melken bij C. BOS, Bur- gerbrug. Gevraagd met Februari: Een flinke Boerenknecht beslist best kunnende melken. Adres K. BLOM, Callantsoog. TE KOOP: een beste Waakhond, tevens trekhond, oud 12 maanden, en eenige Fauteuils. DE GRAAF, Oudesluis. Wordt gevraagd met 1 Maart: Arbeider met aankomend Zoon, best melken vereischt, bij F. KOS TER, Belkmerweg, St. Maartensvlot- brug.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3