De leiders bijeen, Eenheidsdemonstratie te Berlijn. Hoe gestolen auto's onkenbaar worden gemaakt. EEN SENSATIONEEL PROCES TE PARIJS. Kolendampvergiftiging te Goes. Het einde van een legende. Een proces om het Trapistenbier. Een oude veete uitgevochten. Bedrijvigheid op het Twentsche vliegveld. De inbraak op Nijenrode. Hitier richt zich onverwachts tot de leiders van de partij. Het weerleggen van leugens voor naamste doel der bijeenkomst. tegenstand naar het vaderland terug willen, weten, dat zij naar een waardig vaderland kceren en de te genstander zal eerst recht moeten weten, dat iedere gedachte aan speculatie op onze oneenigheid ditmaal tevergeet'sch is. Zij moeten niet denken, aldus riep Hitier uit, dat _;ij een van ons alleen tegenover zich hebben, maar zij moeten allen weten, dat zij staan tegenover de geheele Duitsche natie, den geheelen tegenwoordigen staat, als een aaneengesloten gemeenschap. Voortgaande sprak Hitier over de onverbreekbare lotsverbondenheid van allen, die door gemeenschap- pelijken arbeid in vertrouwen jegens elkander de jroote taken van het nationaal-socialistische Düitsch- and, der natie en haar toekomst dienen. BERLIJN. Donderdagmiddag waren in de omgeving van de Staatsopera, waar de vergaderingen van den Rijksdag zijn gehou den, scherpe afzettingsmaatregelen genomen. De rijwegen waren van de trottoirs geschei den door dubbele reeksen S.S. mannen, die met de ruggen tegen elkaar waren opgesteld, zoodat de eene rij met het gelaat naar het pu bliek, de andere met het gelaat naar de straat stond. Er reden telkens auto's met lie den in partijuniform voorbij en er waren nog extra maatregelen voor de bescherming van deze wagens genomen. Een en ander trok sterk de aandacht van het publiek, dat niet wist waar het om ging en gaf aanleiding tot tal van onjuiste geruch ten. 'in waarheid gold het de Leiders-bespreking in de Staatsopera, waartoe vele honderden lei ders uit alle deelen van het rijk zijn bijeen gekomen. Dat deze leiders-bespreking eerst daags zou plaats vinden is niet geheim ge houden, alleen was het tijdstip van te voren niet bekend gemaakt, wellicht met het opzet een ongestoorden loop in alle opzichten te waarborgen. In zijn openingswoord verklaarde rijksminister Ru- dolf Hess, dat het doel der huidige demonstratie was „de in het buitenland verspreide leugens en geruch ten teniet te doen, welke klaarblijkelijk vooral be oogen, de Saarstemming te beïnvloeden". Verder werd met deze vergadering beoogd, Hitier de loyau- teit der nationaal-socialistische partij te verzekeren. Daarna wees rijksminister Hess er op, dat Hitier een nieuwen steun er bij gewonnen had, namelijk den steun van de weermacht, die zich bij de oude ge trouwen heeft gevoegd. Wij staan verbaasd, zeide Hess, over het beeld van de tijdens de twee jaren van Hitler's kanselierschap doorgevoerde verandering van Duitschland. Wij zijn met Hitier verbonden door gemeenschappelijk lijden door gemeenschappelijke vreugde en gemeenschap pelijk bereikte resultaten. Tenslotte riep de minister uit, dat de oude partij leden den nieuwen „even getrouwen volgelingen", namelijk den leiders van de weermacht, de hand reik ten. In aansluiting op Hess' rede volgde een grootsche manifestatie van vertrouwen in den Führer in naam van de generaals en politieke leiders. Nadat Rudolf Hess de aanhankelijkheid van de partij aan den Führer had betuigd, gaf hij het woord aan den Pruisischen ministerpresident, Hermann Goering, die in zijn kwaliteit van gastheer,, de aan wezigen welkom heette en alle een gelukkig. Nieuw jaar toewenschte. Vervolgens betrad Hitier het spreekgestoelte om een redevoering uit te spreken. Hitier ving aan met het geven van een overzicht over de prestaties van het afgeloopen jaar en wierp dan een blik op het werk van het thans begonnén jaar. In verband met de a.s. stemming in het Saargebied ging hij nader in op den stroom van leugens, die sinds kort weer tegen het Duitsche rijk wordt ver spreid. Dezelfde elementen, die de nationaal-socialis tische beweging veertien jaar lang met leugens en laster overstroomd hebben, zoo zeide hij, grijpen thans weer naar dezelfde methoden in het buiten land, daar hun geen andere middelen ter beschik king staan tegen het nieuwe Duitschland. Op sarcastische wijze schilderde spreker vervol gens, hoe zij steeds weer volgens het oude recept trachtten, den schijn van wantrouwen en oneenig heid tusschen de leiders in Duitschland te wekken. Hun parool is: de leugen gaat altijd vlugger dan de waarheid, lieg daarom, lieg altijd maar door, mis schien blijft er toch iets van hangen. Wanneer zij thans, na vroegere ervaringen wijzer geworden, de oerstvolgende catastrophe in Duitsch land aankondigen tegen den veertienden Januari, doen zij dat, opdat niet reeds voor de Saarstemming hun leugens zullen blijken. Maar ook ditmaal zullen hun manoeuvres niet helpen. Op 13 Januari, ging Hitier voort, is het noodzake lijk, dat onze broeders, die na 15-jarigen dapperen Dezer dagen heeft een garagehouder uit Brixton zich op het puntje van de pier te Brighton een kogel door het hoofd geschoten, zoodat zijn lijk in zee viel. De man had den volgenden dag terecht moeten staan wegens handel in gestolen auto's. Hij maakte deel uit van een heele bende, die op handige wijze gesto len auto's onkenbaar wist te maken. Dit ging zoo, dat men er een autohandel op nahield, waar in de toonzaal eenige wagens van gangbare merken, te koop stonden aangeboden. Dit waren echte nieuwe wagens en de nummers en fabriekspapieren waren in orde. Men legde er zich nu op toe, betrekkelijk nieuwe wagens van deze merken te stelen. Zoödra dit geschied was, werden de nummers van chassis en motor afgeveild en vervangen door de nummers, die overeenkwamen met die van den nieuwen wagen, welke men in de toonzaal had staan. Vertoonden de wagens verdere bijzondere kenmerken, dan werden deze veranderd. Daarop bracht men ze naar een of ander district en liet ze daar registreeren op de pa pieren van den nieuwe wagen. Zoo kregen zij düs een nieuw nummer en geldige papieren. Deze truc werd in diverse graafschappen toegepast, zoodat men met de stukken van den ecnen nieuwen wagen tal van gestolen wagens van hetzelfde merk van de h nd kon doen. Maar ook op oude wagens wist men raad. Men kocht n.1. voor een appel en een ei wagens op, die een ongeluk hadden gehad en waarop de ver zekeringssom was uitbetaald, zoodat de verzekering- Mij. ze voor sloop verkocht. Dan stal men een wa gen van hetzelfde type en bracht daarop de num mers van motor en chassis, benevens het register- nummer van den verongelukten wagen aan. Men zei dan, dat de beschadiging was meegevallen en dat de wagen nog heel goed gerepareerd bleek te kunnen worden. Op deze manier moet men in kor ten tijd 250 of meer gestolen auto's onkenbaar heb ben gemaakt en van de hand hebben gedaan. De drie medeplichtigen van den zelfmoordenaar zullen 18 Januari nader terechtstaan, omdat de politie nog verschillende diefstallen in onderzoek heeft. „HOOFDPIJNEN VERDWENEN" Toen zij het juiste middel vond. Hier volgt weer een schrijven waaruit blijkt, dat voor allen, voor wie beweging en frissche lucht schaarsch zijn, Kruschen Salts onontbeerlijk is. „Ilc wil U even schrijven om te zeggen hoe goed k Kruschen Salts vind. Ik had ondraaglijke hoofd pijnen en voelde me dikwijls ellendig. Ik probeerde alle soorten verschillende zouten, tabletten, enz:, maar niet één hielp me. Een vriendin zeide mij toen, dat voor haar niets boven Kruschen Salts ging. Toen heb ik het ook een paar maanden lang ge regeld ingenomen, met het gevolg, dat Kruschen mij geheel van mijn kwaal bevrijd heeft. Ik zou nooit meer mijn flacon Kruschen willen missen, want door Kruschen Salts voelt men zich jeugdig, blijft men jeugdig en men ziet er jeugdig uit.'' Mevr. V. M. Wat doet U tegen hoofdpijnen? Neemt U maar een of ander middel, dat de pijn stilt en verbeeldt u zich dan, dat u genezen bent? Maar de oorzaak der hoofdpijnen bestaat meestal in een gedeeltelijke constipatie, een kwaal waaraan velen ongemerkt lijden, die een zittend leven hebben Kruschen Salts dringt regelrecht door tot den wor- tel van het kwaad en neemt de oorzaak weg. De zouten in Kruschen neutraliseeren ophooping van schadelijke ^uren'in het lichaam en voorkomen, dat deze zich weer kunnen vormen. Ze maken een ein de aan de lastige constipatie, omdat ze de afvoer- organen zachtjes aansporen tot geregelde werking, zooals de Natuur dit bedoeld heeft. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het étiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rovvntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. HITLER. Tot slot zeide spreker: „Moge de Almachtige God ons volk en u allen niet alleen gezond houden, maar moge Hij ons ook voor dit komende jaar een zeer harden tijd geven, teneinde alle taken, die voor ons staan, ten einde te kunnen voeren. Wij willen ook in dit jaar ons in grenzeloos vertrouwen elkander de hand reiken en gelijk tot dusverre niet alleen in een jaar van strijd en zorgen, maar ook van ovenvinning oprukken als een gemeenschap, die door niet kan worden geschokt." De rede van Hitier oogstte donderend applaus. Een adres van hulde van Goering. In aansluiting op de woorden van Hitier gaf Ru- dolf Hess nogmaals het woord aan Goering, die als hooggeplaatst nationaal-socialistisch leider, als gene raal van de rijksweer en als lid van het rijkskabinet een adres voorlas uit naam der aanwezigen en uit eenzette, dat allen tot in hun hart ontroerd waren door de woorden van Hitier en bereid waren, als ge sloten geheel, als kameraden voor leven en dood hem te volgen. Russische vorstin door een jonge Fransche graaf bedrogen. - Een millioen ge- eischt wegens verbreking van trouwbeloften. Parijs. Een proces, dat de geheele Fransche adel en de Russische geëmigreerde adel bezig zal houden zal eerstdaags in Frankrijk gevoerd worden, Eischeres is vorstin Nadischa Scherbatow, de ge scheiden vrouw van een Russischen graaf. Haar va der was adjudant van den grootvorst en Russischen generaal Nicolai; haar moeder was een kleindochte: van den veldmaarschalk Bariatinsk, die onder tsaar Nicolaas I den Kaukasus veroverde. Zij had de Russische revolutie weten te ontvluch ten en nam zooals vele van haar landgenooten haar intrek te Parijs, waar zij in zeer behoeftige omstan digheden leefde. Op zekeren dag maakte ze kennis met den jongen en rijken graaf Louis de Brantes, wiens genegenheid zij weldra won. De Brantes is uit den voornaamsten en rijksten Franschen adel. De familie van den jongen graaf verzette zich ech ter tegen een huwelijk en liet daartoe geen middel onaangewend. Om niet onterfd te worden bleven zij ongetrouwd bij elkaar. Zij ondernamen gezamenlijk vele reizen, o.a. doorkruisten zij in een auto de Sa hara. De familie zag dit alles met leede oogen aan en deed al het mogelijke om hem van de schoone gravin te verwijderen. Zij stuurde hem naar Bang kok, waar hij ook werkelijk heen ging. Onderweg werd hij echter ziek. Zijn geliefde ging hem per vliegtuig achterna en verpleegde hem wekenlang met de grootste opoffering. Toen vertelde zij l\em, dat hij spoedig vader zou worden. Als dank voor haar verpleging liet de graaf haar na deze raededeeling in den steek en vertrok zoo gauw mogelijk naar Parijs. Nadischa reisde ook terug om in Marseille moe der te worden van een meisje. Van haar geliefde hoorde ze niets meer. Om in haar onderhoud te voorzien, nam ze een betrekking aan bij een mode zaak. Eenigen tijd geleden ontving ze als eenig teeken van leven een mand met witte leliën van graaf de Brantes. Ze vatte dit als een smaad op, toen ze vernam, dat hij zich met de Engelsch6 aristocrate Lady Moyra Forbes verloofd had. Ze begint nu tegen den graaf een proces, dat een van de grootste Fransche advocaten Charles Legrand voor haar zal voeren. Ze eischt dat de graaf zijn kind zal erkennen en een maandelijksch onderhoud zal betalen van 5000 francs. Verder eischt ze schadeloosstelling van millioen francs wegens verbreking van trouwbelof ten. Het proces zal in veler belangstelling staan. De diamanten van Stawlsky, een scheer mes en de stoom uit een pan. De politie houdt zich ijverig met de legendaire dia manten van Stawisky bezig Zijn weduwe noch iemand anders schijnt er van te weten. De „schat" was zeker niet onverdeeld een Croesus waard. Zoo moeten zich er „smaragden" bij bevonden hebben, waarvan do waarde op welgeteld frs. 39.75 gerekend wordt. Als de „smaragden van den nogus" stonden ze in den nauwen kring bekend. Deze en andere stukken kon de politie in veiligheid brengen. De Intransigeant meent, dat men er anderhalf millioen frank uit kan halen, als ze na het proces geveild worden. Drie zouden op het appèl ontbreken voor een to tale waarde van misschien 150.000 frank. Stawisky en zijn boezemvriend Hayotte hadden te Parijs voor elf millioen edele steenen laten aanmaken. In hun filialen te Parijs, Cannes en Deauville moesten zij er voor 300.000 verkoopen Hayotte beweert nog, dat de befaamde smaragden echt waren en hij te goe der trouw aan de bcleening deelgenomen heeft. Een gloeiend scheermeslemmet en de uit een pan stijgen de stoom waren voldoende geweest om de ,huls' los te weeken, waarin de drie smaragden van frs. 400.000 per stuk met zijn attest besloten waren De Belgische Trapisten ln het ongelijk gesteld, Brussel, 3 Jan. (V.D.). Door de Belgische Tra- plstenorde was bij de handelsrechtbank te Antwer pen een proces aanhangig gemaakt tegen een bier brouwerij te Brasschaet, die zelfgemaakt Trapisten bier onder dezen naam in den handel bracht. De Trapisten-orde eischte wegens oneerlijke concur rentie een schadevergoeding van 250.000 francs. De vertegenwoordiger van de brouwerij verklaarde ech ter dat de naam „Trapistenbier" geen bepaald merk was, doch kon worden toegepast op het bier dat volgens een bepaald proces in alle Trapistcnkloosters werd gebrouwd. Bovendien konden de Trapisten- kloosters niet als een bedrijf worden beschouwd, zoo dat zij zich ook niet konden beklagen over oneerlijke concurrentie door een werkelijken industrieel. De rechtbank deelde deze laatste opvatting en was van meening dat het doel der Trapistenorde niet is het maken van winst, doch het beoefenen der lief dadigheid en het propageeren van het katholieke geloof. Hoewel het bedrijf de noodige middelen moet verschaffen om de liefdadige werken mogelijk te maken, mag het nooit gelijk worden gesteld met de bedrijven van personen of instellingen, die aan het zakenleven deelnemen met het doel winst te maken. De eisch der Trapisten werd dan ook afgewezen en de Trapistenorde veroordeeld tot de kosten van het geding. Echtpaar naar het ziekenhuis gebracht. Goes: Donderdagmorgen kreeg men tot onge veer 11 uur geen gehoor aan de woning van het echtpaar Blom aan de Kampcrfoeliestraat, zoodat men een ongeluk vermoedde. De politie werd ge waarschuwd en verschafte zich toegang tot de wo ning. Het bleek toen, dat het echtpaar het slachtoffer van kolendampvergiftiging was geworden. De heer en mevrouw Blom werden bewusteloos in de slaap kamer gevonden, terwijl in de woning een zware ko- lenlucht hing. In een der benedenvertrekken brand de een haard. Na voorzien te zijn van de IL Sacramenten der Stervenden, werden de patiënten overgebracht naar het R.K. Ziekenhuis. Ilun toestand is ernstig. Niette min begon later in den middag het bewustzijn bij beiden terug te kecrer Tusschen wielrenautoriteiten te Oss. Het mes kwam er aan te pas. Oss. In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad tus schen den voorzitter der Ossche Wielrenclub en den directeur der Ossche Wielerbaan. De aanleiding tot deze vechtpartij was een oude veete. De directeur be kwam zeer ernstige snij wonden aan het gelaat, ter wijl de bij hem zijnde van O. eveneens snljwonden aan het gelaat bekwam. Van O. trachtte nog den directeur naar Dr. Stoltz te brengen, doch moest de ze poging halverwege opgeven. Nadat dr. Stoltz van andere zijde gewaarschuwd was, legde deze een noodverband waarna de directeur naar het zieken huis werd vervoerd. Hier bleek, dat de wonden niet van ernstigen aard waren. Hij zal vermoedelijk he denmorgen het ziekenhuis kunnen verlaten. De voorzitter der Ossche Wielerclub had inmid-; dels aangifte bij de politie gedaan. De Koninklijke marechaussee in samenwerking met de gemeentepolitie, stelt een onderzoek in. Omtrent de toedracht van de vechtpartij, worden nog do volgende bijzonderheden gemeld: Reeds gcruimen tijd bestond er een veete tusschen genoemden baandirccteur en het bestuur van de plaatselijke wielervereeniging Arditi. Het is reeds zoo ver gekomen, dat do leden van Arditi niet meer op de baan wenschten te rijden zoo lang de heer V. er het bewind voert. Woensdagavond ontmoetten beide partijen elkaar in het clublokaal van de wielervereeniging, het café de Graafsche Poort. Spoedig kwam het tot on- eenigheden, en toen de gemeentepolitie om elf uur het café kwam sluiten achtte zij het raadzaam den voorzitter van de wielerclub, die ernstig door den baandirecteur was bedreigd, naar huis te begelei den. De baandirecteur schijnt daarover niet tevreden te zijn geweest. Hij vervoegde zich in gezelschap van een taxichauffeur te c.a. half twaalf aan de woning van den voorzitter van de wielerclub, den heer K. Toen deze buiten kwam ontstond een vecht partij, waarin ook anderen zich hebben gemengd. De heer K. liep klappen op met een stuk ijzer, teiv wijl de taxichauffeur en de heer V. messteken op liepen. Do heer V. wilde zich nog naar een dokter begeven, doch zakte onderweg tengevolge van een hevig bloedverlies in elkaar. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. De toestand van de slachtoffers is niet levensgevaarlijk. Tengevolge van den mist in het Westen. Enschede. In verband met den mist in hot Wes ten des lands heerscht er op het vliegveld Twenthe heden een groote drukte. Diverse toestellen waren gedwongen op de Twentscho Luchthaven te dalen. Het Duitsche toestel, dat van Londen kwam, kon op Schiphol niet landen en vloog door naar Twenthe. Nadat de passagiers en goederen waren uitgeladen, vervolgde de Junker de reis naar Berlijn. Het uit Berlijn komende Duitsche vliegtuig voor Amsterdam en Londen moest echter op Twenthe blijven. Evenzoo ging het met de „Uil" van de K.L.M., welk toestel uit Kopenhagen kwam, de Zilvermeeuw van de Seldte Maatschappij, welke op weg was van Ber lijn naar Amsterdam en een soort verkeersvliegtuig van de Zweedsche maatschappij, dat van Malmö kwam. Laatstgenoemde vier toestellen zijn alle op Twenthe gebleven. De pasagiers, die op reis waren naar verschillende steden in West-Europa, zijn per D.-trein verder gegaan. Ook de post is per trein naar Amsterdam vervoerd. Op het vliegveld verwachtte men hedenmiddag eveneens de Leeuwerik met de leden van de commis sie van onderzoek naar den Uiverramp. Hoewel het vliegveld Twenthe tot het invallen van de duisternis vrij van mist was, is zooals bekend de Leeuwe rik echter niet gedaald, maar teruggekeerd naar Parijs. Voor hun poging tot het vestigen van een nieuw wereldrecord, bespreken de aviateurs Eossoutrod en Rossi op het vliegveld le Bourget bij Parijs hun kansen. Eind Maart behandeling ln hooger beroep. Naar gemeld wordt, zal de zaak tegen den heer M. Onnes van Nijenrode, die door de rechtbank te Amsterdam is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde oplichting, waarschijnlijk einde Maart in hooger beroep door het gerechtshof aldaar worden behandeld. Destijds is de appèl-behandeling uitgesteld wegens ziekte van den heer Onnes. Als verdedigers treden wederom op mr. T. Mul ler Massis en mr. N. Kappeijne van de Coppello. ZES DOODEN BIJ FAMILIETWIST. Madrid: In het dorp Cabra bij Cordoba, heeft een man tijdens een familietwist zijn vrouw en vier familieleden gedood, waarna hij zelfmoord pleegde. DE RADIO-CENSUUR. Kapitein ter zee H. Ferwerda, commandant van het vliegveld De Kooij bij Den Helder, zou Donder dagavond in het algemeene programma, dat door de A.V.R.O. werd verzorgd, een rede houden over „Ons volk en de marine". De uitzending heeft echter niet plaats gehad, aangezien de algemeene programma commissie er bezwaar tegen had. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 3de lijst Trekking vau Donderdag 3 Januari 1935 Hooge Prijzen 400— 5619 200.— 19208 Prijzen van 65, 224 653 'HO 1414 1448 1784 1789 224S 2418 2491 2802 3157 3896 4014 4102 5540 5833 5859 5939 6033 6229 6242 6341 6549 6685 6700 6739 7094 7464 7722 8280 8663 8859 9617 9873 9896 10779 10961 11140 11696 11753 11810 11828 11999 12007 12021 12196 12382 12437 12711 12744 12825 13339 14140 14658 15836 16026 16078 16090 16278 16422 16553 16635 16838 17017 17042 17154 17426 17450 17491 17532 18045 18188 18433 18770 18849 19159 19620 19721 20211 20286 20321 20487 20547 20796 20875 21262 21611 21639 21997 22159 22927 .22940 23244 23427 23773 23882 23902 Verbeter. 4de kl. 2de lijst. Ontbreken: 9472; 9483; 9498.

Schager Courant | 1935 | | pagina 11