De Vierbond. „Skivliegen". De President als boomkweeker. Radioprogramma Een combinatie van skisprong en zweefvlucht. Amerika's Midden-Westen wordt weer beboscht. Het huwelijk van Infante Beatrice van Spanje. DOUGLAS-VLIEGTUIGEN VOOR POLEN. Vergadering van „De Vierbond", op 12 Januari 1935, 's namiddags 2.30 uur, in het Landbouwhuis te Alkmaar. Vertegenwoordigd zijn de veilingen te: Broek op Langendijk: door de heeren P. Slot, S. de Boer, Jb. Duif, W. Visser en C. Spaans; Noordscharwoude: door de heeren J. Ootjers, J. Kliffen, D. Bruijn en A. Swager; - Warmenhuizen: door de heeren P. Slot, W. Gut- ker, L. Doekes, K. Molenaar en P. Klant; de Verecniging „De Koophandel" is vertegenwoordigd door den heer K. Mosch. Daar de vergadering is belegd op verzoek van de C.V.V. „Warmenhuizen en Omstreken", fungeert de heer P. Slot van Warmenhuizen als voorzitter. De voorzitter verwelkomt de aanwezigen en opent de vergadering. De secretaris, de heer P. Klant, leest de notulen van de vorige vergadering, welke worden goedge keurd. Naar aanleiding van de notulen deelt de secretaris mede, welke stappen zijn gedaan om een beperking van de teelt van sluitkoolzaad te verkrijgen. Het blijkt dat deze materie niet zoo gemakkelijk is te re gelen, doch daar ook de Regeeringscommissaris van liet grooto belang van deze zaak overtuigd is, kan worden verwacht, dat ernstig zal worden onderzocht op welke wijze eene eventueele regeling zal kunnen geschieden. De Voorzitter zegt, dat eene regeling zeer urgent is. Hij heeft namelijk vernomen, dat reeds veel kool met struik naar Duitschland is verzonden voor de zaadteelt. Vervolgens deelt de Secretaris mede, wat door de Provinciale Commissie is verricht om vergoeding voor de veilingen te verkrijgen voor de extra-kantoorwerk- zaamheden, veroorzaakt door de crisis-maatregelen. De N.A.C. is hiervoor absoluut niet te vinden. Van de N G.F.C. is nog geen definitief antwoord ingekomen. De Voorzitter stelt thans aan de orde het voorstel van de veiling te Warmenhuizen, om te trachten een verhooging van de minimumprijzen voor bewaarkool te verkrijgen. Hij wijst er op, dat bij de vaststelling van den minimumprijs voor bewaarkool geen reke ning is gehouden met den bijzonderen aard van dit artikel. De minimumprijs blijft namelijk van het begin tot het einde van het seizoen constant, hoewel de kostprijs.van het product naar het einde van het seizoen steeds hooger wordt. Met het oog op dit feit zou de regeling veel billijker zijn, indien ook de minimumprijs voor de verschillende maanden in de zelfde verhouding verhoogd wordt. Warmenhuizen acht het dus volkomen gemotiveerd, dat een progres sieve minimumprijs voor bewaarkool wordt vastge steld en stelt voor aan den Regeeringscommissaris te verzoeken, de minimumprijzen voor bewaarkool zoo spoedig mogelijk als volgt te willen bepalen: Voor roode en gele kool: Januari en Februari f 1.50; Maart f 1.75, April en later f2.—, met een vergoedingsprijs van f0.25 minder. Voor Deensche witte kool: Januari f 1.Februari f 1.20,. Maart f 1.40, April en later f 1.60, met een vergoedingsprijs van f0.20 minder. Uit de daarop volgende mededeclingcn van de ver tegenwoordigers der veilingen blijkt, dat allen zich met het voorstel van Warmenhuizen zeer goed kun nen verconigen. Alleen de heer K. Mosch, vertegen woordiger van „De Koophandel", ziet eenig bezwaar in verhooging van den minimumprijs. Dit bezwaar wordt door verschillende sprekers bestreden. Besloten wordt een adres aan den Regeeringscom missaris te richten, waarbij tevens zal worden ver zocht het verzoek mondeling te mogen toelichten. In dien het laatste wordt toegestaan, zullen de vier Voorzitters van de betrokken veilingen en de Secre taris van „De Vierbond" de mondelinge toelichting geven. Het volgende punt, dat door den Voorzitter in be spreking wordt gebracht, betreft het verkrijgen van meer rcgceringssteun. De Voorzitter zegt, dat het niet noodig zal zijn de critieke toestand van onze tuinders in deze ver gadering uitvoerig te schetsen. Daarmede zijn wij al len bekend. Wij weten, dat de steun veel te gering is geweest en dat wij daardoor staan voor de totale on dergang van onze tuinbouwstreek. Een dringend be roep op den Minister om meer steun uit het Land bouwcrisisfonds is noodzakelijk. Daarbij kan gewezen worden op de onrechtvaar dige verdeeling van deze gelden, waardoor het mo gelijk is dat de akkerbouw rendabel is, terwijl de tuinbouw ten gronde gaat. En toch heeft ook de tuinbouw recht op bestaan. Export zal toch ook in de toekomst noodig zijn om de noodige import te kun nen betalen. Allen kunnen zich ook hiermede vereenigen. Be sloten wordt aan Z.E. den Minister van Economische Zaken te verzoeken het steunbedrag zoodanig te ver- hoogen, dat het verschil tusschen de geldelijke op brengst en den richtprijs der producten ten volle wordt aangevuld. Tevens zal worden verzocht den steun in 1935 spoe diger uit te keeren dan vorige jaren, zoodat de even- tueclo steun op bewaarkool reeds onmiddellijk na de bewaarkoolcampagne kan worden betaald, want mét het oog op den grooten nood is het van veel belang, dat de tuinders zoo spoedig mogelijk meer geld in handen krijgen. Thans komt aan de orde een verzoek, dat bij de veilingen is ingekomen van den Centralen Bond van Transportarbeiders, den Ned. Bond van Chr. Fa- bricks- en Transportarbeiders en den Ned. R.K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius". om verplich tend te stellen dat de op de veilingen gekochte pro ducten, welke per auto worden verladen, door Je bonafide transportarbeiders worden geladen, of dat althans de betrokken kooplieden worden verplicht een bepaald loon per 100 Kg. voor het beladen van auto's te betalen. Na ecnige bespreking wordt besloten aan de ge noemde transportarbeidersbonden te berichten, dat aan het verzoek niet kan worden voldaan, daar de gc: vraagde regeling tengevolge zou hebben, dat de be: doelde heffing indirect door de tuinders zou worden betaald. Daar de tuinders zelf noodlijdend zijn, zou het van de besturen onverantwoordelijk zijn hun een dergelijke last op te leggen. Rondvraag. De heer K. Molenaar zegt, dat het zijn aandacht heeft getrokken, dat de inventarisatie van de gewone witte kool bij een gedeelte van de tuinders zoo on juist is gebleken. Indien de inventarisatie voortaan niet nauwkeuriger geschiedt, heeft zij geene waarde meer. L'e heer J. Ootjers deelt mede, dat het Dag. Bestuur van dén Noorder Marktbond meende, dat het moge lijk zal zijn te komen tot eene zoodanige verhooging van den minimumprijs, dat de kostprijs wordt be reikt. Hij zou gaarne zien dat dit punt als een geza menlijk voorstel van „De Vierbond" op de agenda van de Groepsvergadering wordt gebracht. Do Voorzitter zegt, dat dit een zeer moeilijke ma terie is. Warmenhuizen is er in principe wel voor. Indien zou blijken, dat het plan, dat daarvoor wordt uitgewerkt, uitvoerbaar is, zullen we het allen moe ten steunen. Lie heer H. Bakker zegt nog niet overtuigd te zijn, dat het niet uitvoerbaar is. De heer S. de Boer merkt op, dat in de vorige al- gemeene vergadering is gezegd, dat de minimum prijzen zoo moeten blijven en daarbij een flinken steun. Van een flinken steun is echter niets gebleken. De heer K. Molenaar ziet speciaal voor de kool meer in een gewone verhooging van den minimum prijs. De Voorzitter gelooft niet dat we in deze verga dering tot eene beslissing kunnen komen, doch acht het wel goed dat dit punt in de algemeene vergade ring besproken wordt. De heer S. de Boer wijst op de ongelijke aanvoeren aan de veiling. De Voorzitter geeft in overweging, dat de veiling leiders daarover met elkaar in overleg treden en de zelfde maatregelen nemen als het vorige jaar. De heer S. de Boer vestigt er de aandacht op, dat het van groot belang is, dat uitsluitend producten van eerste kwaliteit naar het buitenland worden uit gevoerd. De Voorzitter acht dit een punt dat waard is in eene speciale vergadering te worden besproken. Hierna sluiting. De skispringer voorziet zich van draagvlakken om zijn sprong te vergrooten. Naarmate de beste skispringers steeds grootere af standen weten te halen met hun sprongen, wordt het steeds duidelijker, dat er tusschen het versprin gen op ski's en het zeilvliegen een zekere overeen komst bestaat. Het lag daarom voor de hand, dat men naar een combinatie der beide soorten van sport ging zoeken, namelijk der beide soorten van van draagvlakken te voorzien. Dit probleem dat overigens niets nieuws is, heeft in den laatsten tijd weer sterk aan belangstelling gewonnen. In het Grünewald bij Berlijn worden momenteel voorbereidingen getroffen om zoodra de sneeuwval intreedt met de pogingen tot ski-vliegen te beginnen, Bij deze proefnemingen zal de Berlijnsche gemeente lijke vakschool voor den bouw van zeil- en glijvlieg- tuigen haar medewerking verleenen. Dat het met deze proeven volle ernst is, blijkt wel hieruit, dat de Wetenschappelijke Maatschappij voor Luchtvaart binnenkort een debatavond zal organiseeren, tenein de een deskundige uitspraak over de mogelijkheden van het ski-vliegen te verkrijgen. De eerste berichten over ski-sprongen met behulp van draagvlakken dateeren van het jaar 1919. In dien tijd maakte Professor Dekkert uit Görlitz ge bruik van een soort hang-zweeftoestel, waarmede hij in het Reuzengebergte afstanden sprong, die destijds op andere wijze nog onbereikbaar waren. In Oosten rijk zoowel als in Amerika werden eveneens der gelijke pogingen gedaan, echter zonder veel resul taat. Men gebruikte hiervoor destijds een stel vleu gels, dat als een primitief, klein zweefvliegtuig was geconstrueerd. Intusschen zijn er met het zweefvliegen weten schappelijk en practisch reeds geweldige vorderingen gemaakt. De zweefvliegers hebben nieuwe ervaringen opgedaan en de skispringers zijn zich eveneens voor de wetten der aero-dynamica gaan interesseeren. Door do moderne aero-dynamische spronghouding zijn de bij de skisprong bereikte afstanden aanmer kelijk vergroot. Ook in de jongste pogingen komen zweefvlucht en skisprong steeds dichter tot elkaar. Terwijl namelijk de skispringer door vergrooting van den luchtweerstand de zeilvlucht steeds meer tracht te benaderen, streeft de zweefvlieger ernaar zijn draagvlakken tot den kleinst mogclijken omvang te rug te brengen. De huidige trap van ontwikkeling, die de zweef vlucht reeds heeft bereikt en de vooruitzichten, die zich hier nog voordoen, geven alle aanleiding tot de verwachting, dat in de toekomst skispringers, voor zien van draagvlakken, belangrijke afstanden zullen kunnen afleggen. Misschien is den dag niet ver meer, dat de eerste skivlieger van een bergtop zal starten om na een kilometer lange vlucht langzaam in het dal neer te dalen. Sedert de eerste pogingen van den miskenden Lilienthal (18481896) heeft het motorlooze vliegtuig zulke geweldige vorderingen gemaakt, dat men er verkeerd aan zou doen, thans de oogen te sluiten voor de verdere mogelijkheden van deze tak van luchtvaart. EEN BOSCHWEG VAN CANADA NAAR MEXICO IN EEN LIJN! WASHINGTON, Januari 1935. President Roosevelt heeft maatregelen ge troffen om een gebied van 1600 K.M. lengte bij 160 K.M. breedte in Midden- West Amerika dat ontboscht is, weer te bebosschen. Toen de Amerikaan hoorde, wat zijn President van plan was te gaan doen, deed hij wat hij in zulke gevallen pleegt te doen; hij ging zitten, nam een potlood en een stuk papier, en ging rekenen. Het resultaat was verbluffend: 250.000 vierkante Kilome ter met bosschen te bedekken, daar zijn 3 milliard boomen voor noodig. Dan moeten de jonge aanplan tingen langs de straten en boschwegen die nood zakelijk zijn, dat zal een ieder die er verstand van hoeft U kunnen vertellen beschermd worden, dan heb je ijzerdraad noodig, daar zal je zoowat 300.000 K.M. voor noodig hebben, die wanneer je afstanden van 5 Meter neemt, door 60 millioen palen gedragen worden. Toen de staatsburger van „God's own country", dat wil zooveel zeggen als: Gods eigen land; nu dan, toen de Amerikaan zoover gekomen was, begon hij luide kreten van vreugde te uiten en hij riep: Wat is dit toch een heerlijk land, waar de Pre sident zulke plannen kan bedenken! Wat een ge luksvogel ben ik toch dat ik een Amerikaan ben!» Hij vroeg niet, waarom de President dit plan had gemaakt; hoe hij er toe gekomen was. Het is hem voldoende dat zijn President zulke plannen brouwt, dat het heerlijk is om staatsburger van zoo'n land te zijn, enz., enz.... De moeder van de bruid niet aanwezig. Rome: Na het huwelijk van de hertog en de hertogin van Kent zal de huwelijksinzegening van Infante Beatrice, dochter van ex-koning Alfonso van Spanje met hertog Alexandro Torlonia te Rome het luisterrijkste huwelijksfeest van Europa in de laat ste jaren worden. De moeder van de bruid, ex-konin gin Victoria, zal de plechtigheid echter niet bijwo nen. Zij heeft er de voorkeur aan gegeven te Londen te blijven in verband met een meeningsverschil met ex-koning Alfonso over de plaats, waar de inzegening zou plaats vinden. Er zullen echter tal van gekroonde hoofden bij de plechtigheid aanwezig zijn, o.a. koning Victor Emanuel en koningin Helena van Italië, kroonprins Umberto en prinses Marie José, en bijna alle prinsen uit het Huis van Savoye. De plechtigheid zal worden uitgevoerd door kardinaal Segura Y Saenz, aartsbis schop van Toledo. Het bruidspaar heeft reeds tal van koninklijke ge schenken ontvangen. De bruid zal gekleed zijn in het wit satijn. Haar sleep zal ruim zes meter lang zijn. Poolsche order aan Fokker. De bekende Poolsche luchtvaart-maatschappij Lot, die o.a. de langste luchtlijn van Europa exploiteert, n.1. van Tallinn via RigaWilnoWarschau, Boeka rest en Sofia nar Saloniki (3000 K.M.( en die tezamen met de Deutsche Luft Hansa de lijn Berlijn—Posen— Warschau vliegt, welke lijn later tot Moskou al wor den doorgetrokken, heeft bij de Nederlandsche Vlieg- tuigenfabriek twee Douglas-toestellen besteld, welke in het aanstaande voorjaar op laatstgenoemde lijn in dienst gesteld zullen worden. Vermeld zij nog, dat de Lot sedert jaren een groot aantal één- en drie-motorige Fokkers, die in Polen in licentie gebouw worden, op haar luchtlijnen in be drijf heeft. OM EEN SNEEUWBAL GEDOOD. Heidelberg. Gistermiddag waren te Rohr- bach bij Sinsheim eenige jongelui aan het sneeuwballen-gooien, waarbij zij eenige malen een be jaard man uit Epfenbach, die te Rohrbach op be zoek was, raakten. De man maakte zich kwaad, haalde een geweer en schoot op de jongelui, tenge volge waarvan de 21-jarige Zoller uit Rohrbach werd getroffen en op slag gedood. POSTSTAKING TE DIJON. Parijs. Vijf en twintig beambten van het stati onspostkantoor te Dijon zijn gisternacht gedurende iy2 uur in proteststaking geweest, aangezien zij nog steeds de extra-vergoeding die hun was toegezegd voor het tijdens de Kerstdagen verrichte overwerk niet hadden ontvangen. De Minister voor de Poste rijen, Mandel, heeft gelast alle stakenden geduren de 24 uur te schorsen. Drie hunner werden op slaanden voet ontslagen. LIJK VAN VERMISTEN MAN OPGEHAALD. Sinds Vrijdagavond werd te Heerenveen vermist de ruim 70-jarige G. Kalsbeek. De man heeft Vrijdag middag zijn woning verlaten en is niet teruggekeerd. Daar vermoed werd, dat de vermiste te water was geraakt, werd gistermiddag en -avond het kanaal aan de Fok afgedregd, echter zonder resultaat. Den volgenden morgen is het dreggen voortgezet en werd het lijk uit de haven aan het Breede Pad opgehaald. PRESIDENT ROOSEVELT. Een blik op de kaart zou waarschijnlijk zijn vreug de vergald hebben. Daar liggen eindelooze streken in Noord-Zuidelijke richting, in het Midden-Westen. Van Canada tot Texas, over Noord- en Zuid-Dakota, Nebraska en Oklahoma, tot aan de Golf van Mexico, zijn deze streken allemaal ontiboscht! Woestijnen met dorre cactus-velden, het beruchte droge Llanos Esta- cados, de „afgebakende" zandwoestijn, waar de wei nige wegen aan weerskanten palen hebben, omdat, men, wanneer men zou afdwalen, zeker 'n gruwelijke hongerdood zou vinden. Verder een paar rotsachtige hoogvlakten, de „Black Hills" in Dakota, daartus- schen Indianen-Staten enkele streken dragen de naam „Bad Lands" d.w.z. „slechte landen". Daar entegen zijn er reuzen-wouden in het Oosten, in Virginia en in de Staat New York, in de Catshill-ber- gen, om van de oerwouden in Alaska maar te zwij gen. En ten Westen van de 96ste lengtegraad is de boom een vertroeteld wonder! Er is in Washington een landbouwafdeeling, waar- BUILENPEST IN DE PROVINCIES KIRIN EN MOSKOU. Moskou. In de provincies Kirin en Moskou zijn verscheidene gevallen van builenpest geconsta teerd. De ziekte heersoht voornamelijk in de dorpen. Chul en Lafa, waar in totaal 29 personen door de ziekte zijn aangetast. WOENSDAG 16 JANUARL HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.30 Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; V.P.R.O.: 10,00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 Da Flierefluiters; 1.15 De Zonnekloppers;1.45 Verzor ging zender; 2.00 Voor de vrouwen; 2.15 Knipcursus voor beginners; 3.00 Voor de kinderen; 4.00 Zender verzorging; 4.15 Vervolg voor de kinderen; 5.30 Schal mei o.l.v. Pieter Renes; 5.45 Marschmuziek; ti.OO Strijkorkest; 6.30 X-X.-cnsemble; 7.00 Sportuitzen- ding; 7.20 Vioolrecital; S.00 Herhaling S.O.S.-berich- ten; 8.03 Vaz Dias en Varia; 8.10 Uitzending voor het Comité voor bijzondere Joodsche belangen; 9.40 Or kest o.l.v. Hugo de Groot; 10,30 Capablanca en Dr« Max Euwe, de beide schaak-grootmeesters, spelen in. de studio een match. Ter afwisseling gramofoonmu ziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (302 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Mor* genconcert; 10.30 Morgendienst; 11.00 Harrponium- bespeling; 12.00 Politieberichten; 12.15 Leger des Heilskwartiertje; 12.30 Salon-orkest o.l.v. Piet v. d. Hurk; 2.00 Gramofoonplaten; 2.45 Concert door het Arnhemsche Trio; 3.45 Verzorging zender; 4.00 Zang platen; 4.15 Lezing; 4.45 Gramofoonmuziek; 5.00 Kin deruurtje; 6.00 Landbouwhalfuurtje; 6.30 Onderwijs fonds voor de Binnenvaart; 7.00 Politieberichten; 7.30 Technische lezing; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofoonmu ziek; 8.15 Lezing; 8.45 Concert; 9.15 Lezing; 9.45 Gra mofoonmuziek; 10.0 Vaz Dias; 10.05 Orgelspel; 10.45 Gramofoonmuziek. BRUSSEL fm fft.y 12.20 Concert; 1.30 Idem; 6.20 Zangrecital; 8.20 Ka/- mermuziek; 9.50 Orgelconcert; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL '322 M) 12.50 Concert; 1.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Dansmu ziek; 6.35 Concert; 8.20 Idem; 10.30 Dansmuziek. r KALUNDBORG (1261 M.Y 11.20 Populair concert; 2.20 Gramofoonmuziek; 2.50' Omroeporkest; 7.20 Oprettemuziek; 10.15 Dansmuz. BERLIJN f357 M.) 5.50 Volksliederen; 8.30 Omroeporkest; 9.40 Duitsche operamuziek; 10.20 Gramofoonmuziek. HAMBURG (332 M.) 11.20 Concert; 12.20 Gramofoonmuziek; 5.50 Idem; 6.20 Volksmuziek; 10.20 Omroeporkest. KF.TTLEN (456 ff.. 12.20 Populair concert; 3.20 Concert; 8.30 Dansmuziek 9.40 Orkest. DROITWICH (1500 M.) 11.20 Gramofoonmuziek; 12.05 Orgelconcert; 12.50 Or kest; 1.50 Orgelrecital; 3.35 Concert; 5.35 Dansmu ziek; 7.50 Kwintet; 10.20 Orkest; 11.20 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISTEN '313 M.J] 7.25 Gramofoonmuziek; 10.20 Concert; 10.50 Idem. PARIJS RADIO '1G48 M.lfl 12.35 Concert; 8.20 Opera; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (369 M.f, 4.30 Gramofoonmuziek; 8.05 Dansmuziek. ROME (421 M.JÜ 5.15 Gramofoonmuziek; 8.20 Opera-uitzending. WEENEN (506 M.)' 7.00 Zang; 9.35 Dansmuziek; 11.20 Gram.-muziek. WARSCHAU (1345 M.)' 7.20 Zigeunermuziek; 9.00 Vioolrecital; 9.35 Dans muziek. I BEROMUNSTER (540 M-v 3.20 Omroeporkest; 4.55 Jodelliedren; 7.00 Concert}! 8.35 Zwitsersche volksmuziek. bij inbegrepen is een administratie van de bosschen. Maar dat wil nog niet zeggen, dat er in de Vereenig- de Staten een door wetten geregeld boschwezen be staat. Sommige Staten hebben hun eigen commissies die belast zijn met het regelen van het boschwezen, maar het bosch waarvoor zij moeten zorgdragen, is niet hun eigendom! Het is particulier bezit, en Ame- rikaansche particulier bezit bekommert zich over het' algemeen weinig om de gemeenschap. Zoo zijn de gevolgen van den roofbouw van uit vroe» ger jaren niet achterwege gebleven. 200 Millioen is er nog aan bosch over. Boschbranden hebben er ook het hunne toe bijgedragen om het land te ontbos- schen. Verder was er een ontzaglijke behoefte aan brandhout, en zelfs het prachtigste materiaal werd niet ontzien. En wat er met een ontboscht land kan gebeuren, daar is Griekenland een goed voorbeeld van Roosevelt ging van het standpunt uit, dat de Na tionale Parken hoe groot deze ook mogen zijn heelemaal niet in staat waren om het verloren bosch!! te vergoeden. En het geven van subsidies voor aan plantingen in de prairies was ook niet voldoende. Wie zal dan ook dennen of eschdoorns planten op de woeste gronden, die hij eerst nog moet bevloeien, wanneer hij er pas na tientallen jaren nut van kan hebben? De President heeft zich nu de opgave gesteld, een reuzen gordel van Noord naar Zuid te leggen. Van Canada tot Texas zal er een bosch komen dat weliswaar pas over twintig, dertig jaar dicht en schaduwrijk zal zijn, want voorloopig is men nog druk bezig in speciale boomkweekerijen stekken te kweeken voor de drie millioenen boomen wat zeg ik, drie milliardMaar over twintig jaar zal men 1600 K.M. lang door heerlijke bosschen kunnen wan delen! Een bosch, waar de boomen als soldaten in het gelid zijn geschaard, zoodat iemand, die beschikt over een goede verrekijker van Fort Berthold via een boschweg naar het zonnige Fort Stockton bij de Mexicaansche grens kan kijken. En dan zal „God's own country" niet alleen de hoogste huizen, niet alleen de snelste treinen bezit ten, maar ook ook de langste boschweg, waarop de reeën van Canada naar Mexico kunnen galoppceren, zonder zelfs maar een hoekje om te hoeven gaan. Ze zullen wel geen lust daartoe gevoelen. Maar daar bekomemrt de Amerikaan zich niet om. Nu is hij nog blij, dat zijn President zulke mooie plannen kan verzinnen in zóó'n land! God's own country!

Schager Courant | 1935 | | pagina 2