Het proces-Haoptiaai Een bezwarende getuige. Predikbeurten. VERGEN Berger Kunstkring. De tweede voorstelling welke de Berger Kunst kring in dit seizoen geeft, wordt Vrijdag 25 dezer ge houden in de tooneelzaal van de Rustende Jager. Het Rotterdamsch Hofstad Tooneel zal opvoeren: Madeleine's Misdaad," een blijspel in 5 bedrijven van Georges Berr en Louis VerneuiL De titelrol wordt gespeeld door mevr. Annie v. d. Lugt Melsert ""~H*t belooft een avond vol intens kunstgenot te worden, omdat het een goed stuk is met een uitste- 1 kende bezetting. ONZE JEUGDIGE WERKLOOZEN. Ze worden aangenaam en nuttig bezig gehouden onder deskundige leiding. Toen in de voorlaatste raadsvergadering mevr. Dekker vroeg, wanneer er nu iets godaan zou wor den voor de werkloozo jongeren, zeide wethouder Apeldoorn namens de Commissie voor Jeugdige werkloozen uit den raad, dat binnenkort het een en ander gebeuren zou. Deze belofte heeft de commissie gestand gedaan, want deze week zijn er, in een aan de gemeente tocbehoorende boerenplaats, gelegen aan den Kerkedijk, cursussen begonnen in motorken nis, electrotechniek en verkeerswezen. De leiding berust bij een vakman als den heer N. Groot is, on getwijfeld in goede handen en het is dan ook geen wonder, dat reeds achttien jongelui de cursussen volgen. Er wordt gewerkt van 's morgen 9 tot 12 en yan 's middags half twee tot vier. Wanneer wij vertellen, dat de deelnemers reeds een door de gemeeutQ voor dit doel aangerchaftc oude personenauto geheel uit elkander genomen heb ben en weer in elkander hebben gezet, dan begrijnt men met welk een animo er door de jongelui gewerkt wordt. Door de goede zorgen van rijk en gemeente worden zij niet slechts aangenaam en nuttig bezig gehouden onder deskundige leiding, doch zii ontvan gen dan bovendien nog f 3 per week aan uitkeering. Het adres van den leider is Lijtweg 31. alwaar men zich voor deze cursussen kan opgeven. Mocht er vol doende animo voor bestaan, dan ligt het in de be doeling van den heer Groot eiken dag met de jon gelui een uurtje eenvoudige Niels Bukhoefeningen te doen, zulks in het belang der lichamelijke ontwikke ling. Behalve deze cursussen aan den Kerkedijk is er pog een cursus voor jeugdige werkloozen in tuinbe- werking, welke gehouden wordt on een terrein aan de Zuidlaan. We hopen hierover binnenkort meer te vertellen. INTERNATIONALE VEREEN. BELLAMY. De tweede propaganda-avond. De groep Bergen van de I.V.B. hield Donderdag haar maandelijkschen leesavond, welke zich weder om in een goede belangstelling verheugen mocht. Zooals gebruikelijk is, werden er eenige hoofdstuk ken voorgelezen uit Bcllamv's werk: „Het jaar 2000", waarna er een levendige gedachtenwisseling ontstond. Er heerschte een prettige, vriendschappe lijke geest en ongetwijfeld was het debat over eenige brandende kwesties niet van belang ontbloot, Aan het einde der bijeenkomst werd van bestuurs zijde medegedeeld, dat Donderdag 31 .Tan. a.s. in de zaal van café Onder de Linde de presidente van de I.V.B. mevr. A. Hcuff uit 's-Gravenhage een propa- ganda-rede zou houden. Als onderwerp heeft spreekster gekozen: „Alleen Bellamy's Economie kan orde brengen." Allen, die iets meer willen weten van de Bellamy- bewoging houden dus dezen avond vrij, om te komen luisteren naar deze ongetwijfeld belangwekkende rede. Z 1.1 PE ST. MAARTENSBRUG. Als gevolg van de gehouden vergadering in de zaal van den heer Kossen, waar als spreekster op trad Mevr. Wiersma— Risselade uit Leeuwarden, met bet onderwerp: ..Het doel van den Bond van Boe rinnen en andere Plattelandsvrouwen", werd tot op richting van een afdecling overgegaan. Aanvankelijk gaven zich 40 dames als lid op. Het Bestuur werd als volgt samengesteld: Mevr. de Boorv. d. Sluijs. St Maartensbrug, voorzitster; Mevr. HonmanRezelman, Schagerbrug, vicc-voorz.; Mej. G. Klerk, Burgerbrug, le secr.; Mevr. AppelEriks. Burgerbrug, 2e secr.; Mevr. Jon- gejans—Kraak, St. Maartensbrug, penn. Tot deze. dames kan men zich wenden om inlich tingen, betreffende het, doel en streven van den Bond en zich tevens als lid aanmelden. - 'T ZAND. Vrijdag 17 dezer hield het Veefonds „Helpt El kaar", gevestigd alhier, haar jaarvergadering bij den heer G. A. de Wit. Aanwezig waren 14 leden. De Voorzitter, de heer S. Broersen, opende met woorden van welkom, waarna de notulen der op 19 Jan. 1934 gehouden jaarvergadering door den ad ministrateur, den heer J. C. van der Plas, worden gelezenen goedgekeurd. De heer v. d. Plas deelt vervolgens mede, dat het geschil met den Kamer van Koophandel, waaraan nog f25 contributie moest worden betaald, door het fonds is verloren. Vervolgens is aan de orde de behandeling van bet jaarverslag over 1934. Hieruit stipten we het volgende aan: Ont. le kwartaal 1934 f 009.72, uitg. 1517.97; 2e kw. f884.99, f 102.87; 3e kw. f644.31, f 023.06; 4e kw. f428.48, f480.17. De volgende bedra gen waren verzekerd: le kw. 46 leden met 360 run doren voor f46.545; 2e kw. 4-5 leden met 326 runde ren voor f 46.528; 3e kw. 44 leden met 296 runderen voor f363.52 en 4e kw. 43 leden met 325 runderen voor f37217. In het le kw. moest 1 pet. van de ver zekerde waarde worden omgeslagen, in het 2e kw. 0 pct„ in het 3e kw. 1 pet. cn in het 4e kw. 1.2 pet. Totaal dus 3.9 pet Vorig iaarwas dit 3.3 pet. De uit keering voor de door het fonds overgenomen run deren bedroeg f1467. Dit was vorig jaar f 1684.12. De opbrengstj'an de cadavers was f511.94 tegen vorig lar aan<al leden is met 6 verminderd. De schuld in loopende rekening was op 1 Jan. f610 en op 31 Dec. f2S3.43. De reserve-kas op spaarbank was op 1 Jan. f410 en op 31 Dec. f257.12. Uit een en ander kan blijken, dat 1934 niet geheel en al een voordeelig jaar is geweest, doch de schuld op L. R. ■Boerenleenbank is echter aardig afgelost geworden. inQ«aijena de C°mm- t°t het nazien der boeken over i't elt de heer P. Verver te Julianadorp mede, dat door de Comm. voornoemd alles in de beste orde Js aangetroffen. Bij de nu volgende verkiezing van een Bestuurs- r? .j6 D'aats van den heer K. Gouwenberg te i u' wellc als van het fonds heeft bedankt, vorat de heer P. Verver benoemd, doch neemt deze viÜm61!1111* niet aan' De 116611 Veldman te Den «eiuer wordt vervolgens gekozen en neemt de func tie wel aan. Het aftredende bestuurslid, de heer C. „nS'V? Jul'anadorp, wordt vervolgens herbe- oemu. Uok de tegenwoordige taxateur, de heer Tv.«H°ISeP\ ln zi,n functie herkozen en deelt e, nat hi) de werkzaamheden voor f 10 per jaar 1 under wil verrichten. Was f 150, wordt nu f 140 Pin® ÏSTaT8 ,,6eenwoordige Administrateur v. d. Uas wordt ook herkozen. verSS»#?1?1 7 der a*enda: Bestuurvoorstel om de onn. keuring van vee door een veearts vóór mopi-ria r in fonds, te laten vervallen. Na geani- meeSo5 f^8cuss,e hierover wordt tenslotte met aige- dit door dTrw? liesloten1 dat bij aankoop van vee, dL*2I, a *axateur ™1 worden opgenomen. Oor- ze dat er mogelijke gebreken aanwezig zijn, Incident tijdens de zitting. Hanptmann beschuldigt de getnigen van staan te liegen. F1 e m i n g to n, 18 Jan. Bij het verdere verloop van het Hauptmann-proces werd Hanptmann door den bewaker van het tank station, waarde beklaagde het laatste tien- dollar-biljet van het losgeld betaalde, wat tot zijn arrestatie leidde, met zekerheid herkend. Een rechercheur, Seery genaamd, verklaarde, dat het eerste uit het losgeld afkomstige bankbiljet op 4 April 1932 ontdekt was. Later waren nog meer bank biljetten in den staat New York, hi Chicago en zelfs in Azië ontdekt. Van de 50.000 dollar losgeld had 35.000 dollar uit goudbiljetten bestaan, terwijl de rest gewone bankbiljetten waren. Tot nog toe zijn 19.685 dollar teruggevonden, waarvan 14.600 dollar in de garage van Hauptmann. Thomas Sislc, eveneens een rechercheur in dienst der Federale Justitie, beschreef als getuige de ar restatie van Hauptmann. Terwijl Sisk beschreef hoe het losgeld in de garage van Hauptmann werd gevonden, verhief de beklaagde zich plotseling van zijn stoel en riep den getuige toe dat hij eindelijk eens zou ophouden te liegen. Zijn bewaker trok hem weer op zijn stoel terug en ook de toehoorders die bij den uitroep van Hauptmann waren opgesprongen, gingen weer zitten. Rechter Trenchard zei tot Hauptmann, dat hij te gelegener tijd ruimschoots gelegenheid zou krij gen, zijn verklaringen te geven. Na dit incident vertelde getuige Sisk, dat in de portefeuille van Hauptmann een goudbiljet van 20 dan zal deze alsdan een keuring door den veearts doen plaats vinden, op kosten van den eigenaar van het rund. De taxateur merkt hierna ten overvloede nog op, dat het dan ook zeer gewenscht is dat de leden geen dieren koopen met een gaatje in het oor. Een z.g. gesloten t.b.c.-lijder. De heer Elfering stelt hierna voor om alle leden van deze beslissing schriftelijk kennis te geven. Aldus wordt besloten. Bij de nu volgende rondvraag zou de lieer v. d. Plas het daarheen willen leiden dat eventueele nieuwQ leden f 0.10 per f 100 verzekerd bedrag zou den moeten betalen (was 0.20 pet) om gemakke lijker toetreding te bevorderen. De meening der ver gadering is echter dat dit kleine verschil geen aan leiding tot niet of wel aansluiten kan zijn en waar alle andere leden tot nu toe steecis 0.20 pet hebben betaald, vindt dit voorstel geen bijval. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand van 11 Lm. 17 Jan. '35. Geboren: Dirk, zoon van Willem Burger en van Elisabeth Rens. Cornelia, dochter van Simon Vries en van Catharina Dissel. Ondertrouwd, getrouwd of -overleden: Geene. Loop der bevolking over het jaar 1934. Bevolking op 31 December 1933: 2833 m. 2585 v., totaal 5418; vermeerdering door geboorte 64 m. 46 vr., totaal 110; vermeerdering door vestiging: 162 tn. 179 v., totaal 341. Totale vermeerdering 226 m. 225 v., totaal 451. Vermindering door overlijden: 22 m. 28 v., totaal 50; vermindering door vertrek 180 m., 191 v., totaal 371. Totale vermindering: 202 m. 219 vr. totaal 421. Toeneming der bevolking: 24 m. 6 vr., totaal 30. Bevolking op 31 Dec. 1934: 2857 m. 2591 vr. totaal 5448. Politie. Verloren: een bruine wollen handschoen. HOOGWOUD Ten overstaan van Notaris H. de Boer, alhier, heeft de verkoop in het openbaar plaats gehad van de woning met landerijen van de Erven Wijnker, groot 4 H.A. 44 A. 20 c.A., staande aan de Pade, Kooper werd de heer J. Blauw, alhier voor de som van f7100. —Het Bestuur van de afdeeling Hoogwoud van de Vereeniging voor Boerinnen en andere Plattelands vrouwen heeft tot Voorzitster gekozen Mevrouw H. de BoerHaringhuizen, tot secretaresse mej. Veer manGroen en tot penningmeesteresse mej. J. Bak ker—Koomen. Tot nog toe is van Ged. Staten niet. terug ont vangen de ontwerp-begrooting 1935. Naar men ech ter van bevoegde zijde verneemt, zal de gemeente nog niet noodlijdend behoeven te worden, maar kan de begrooting zoo ingericht worden, dat zij sluitend is. Het groote nadeelig saldo over 1933 zal dan ge heel of gedeeltelijk naar den kapitaaldienst worden overgebracht en zal na verloop van jaren terugbe taald moeten worden uit de gewone middelen aan den kapitaaldienst Algemeene jaarvergadering van het Onderlinge Veefonds, gehouden in het lokaal van den heer Mod der alhier. Voorzitter de heer S. Glas. Wat het Veefonds betreft, stemt het afgeloopen jaar tot tevredenheid. De secretaris, de heer Schilder leest de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. De commissie voor het nazien der rekening 1934 brengt bij monde van den heer Jac. Klomp verslag uit van haar bevindingen. Voor de afd. koeien waren de ontvangsten met inbegrip kasgeld f 2632.62, uit gaaf f 2586.24, saldo f 46.38; van de afd. hokkelingen ontvangst f 270.50, uitgaven f 225.545, saldo f 45.05. De boekhouding werd in orde bevonden. Volgt verkiezing keurmeesters voor Hoogwoud, af tredenden zijn de heeren C. Schilder en K. Groot Pz. De heer Brakeboer stelt voor om voor Hoogwoud maar één keurmeester te nemen, hetgeen na eenige bespreking wordt aangenomen. De'heer Schilder wenscht niet meer in aanmerking te komen, waarop de heer K. Groot Pz. met bijna algemeene stemmen weder wordt benoemd. Als vergoeding voor afgekeurd vee wordt voor koeien vastgesteld f 100 cn voor hokkelingen f 60. Rondvraag. Op een vraag van den heer A. Zwaag wordt geantwoord dat er geen leden worden aange nomen buiten de gemeenten Hoogwoud en Opmeer. Medegedeeld wordt dat de omslag per koe over het afgeloopen jaar heeft bedragen f 2.50 en voor een hokkeling f 1.50. Er wordt besloten om goedgekeurde hokkelingstieren in de rubriek koeien te plaatsen. Verder wordt goedgevonden* dat leden, welke voor het fonds bedanken, na 5 jaar wederom door het bestuur kunnen worden aangenomen. Tot leden voor het nazien der rekening 1935 worden benoemd do heeren K. Rood, L. Korver, C. Vlaar en K. de May er. Hierna sluiting. dollar, afkomstig uit het losgeld gevonden was. Hauptmann had verklaard dat dit een deel van zijn spaargeld was en zijn laatste goudbiljet. Terwijl de woning van Hauptmann doorzocht werd, had deze heimelijk naar buiten gekeken, klaarblijkelijk naai de garage. Op de vraag of het geld in de garage was, had Hauptmann ontkend in het bezit van het geld te zijn. Onder den vloer van de garage was echter een bus gevonden, waarvan Hauptmann aanvanke lijk verklaarde niets te weten. Den volgenden dag had hij echter toegegeven in deze bus drie weken voor zijn arrestatie geld to hebben bewaard. Ook bij deze verklaring riep Hauptmann den ge tuige toe, dat hij stond te liegen. Nadat de procureur-generaal had verklaard, dat hij wilde bewijzen, dat de beklaagde na 2 April 1932 niet meer gewerkt had, werd het proces verdaagd. Zijn vronw verliest haar zelfbehesrsching. Volgens een bericht van United PFess. brengen le verhandelingen van het Lindbergh-proces iederen dag nieuwe momenten van spanning. Vandaag werd op verzoek van den aanklager de politieman, James Wallace als getuige opgeroepen, die, zooals bekend, het vorig jaar de bankbiljetten, welke deel uitmaakten van het losgeld, bij Haupt mann gevonden heeft en deze aan de gerechtelijke autoriteiten heeft uitgeleverd. Al 'deze bankbiljetten, die tezamen een bedrag vor men van 14.500 dollar, lagen heden op de tafel der rechters. Wallace werd verzocht naar voren te komen en de op de tafel liggende bankbiljetten te identificee ren. Nadat hij ieder bankbiljet afzonderlijk nauw keurig bekeken had, verklaarde hij, dat zij dezelfde waren, die indertijd door hem bij Hauptmann ge vonden waren. Tot een dramatische scène kwam het vandaag, toen de vrouw van beklaagde met schelle stem een getuige in het gezicht schreeuwde: „U liegt". Deze getuige, een buurvrouw van Lindbergh, Achenbach, had verklaard, dat kort na de ontvoering van baby Lindbergh de vrouw van I-Iauptmann haar verteld had, dat haar man juist van een kleine excursie naar huis waS teruggekeerd en dat hij nu helaas lijdende was aan een gewrichtsaandoening. Daar deze verklaring belastend voor Hauptmann is de ontvoerder zou zich namelijk, doordat hij van de ladder is gevallen, een been ontwricht heb ben is de opwinding van Hauptmann's vrouw ge makkelijk te verklaren. LANGEND IJ K BLOEMBOLLENUITVQER. De uitvoer van bloembollen heeft over de laatste maand van 1934 bedragen 1353 ton met een waarde van f 578000 tegen 846 ton ter waarde van f 389000 in dezelfde maand van 1933. De totale uitvoer in 1934 heeft bedragen 44.749 ton ter waarde van f 22.257.000 tegen 42446 ton ter waarde van f 19.373.000 in 1Q33. Hieruit volgt, dat het uitvoerbedrag in 1934 f 2.884.00 hooger was dan in 1933, waarover de kwee kers zich slechts kunnen verheugen. Het grootste kwantum werd in 1934 uitgevoerd, naar Groot-Brit- tannië, n.1. 21.732 ton ter waarde van f 10.733.000. Daarop volgt Duitschland met 7.163 ton ter waarde van f 3.629.000 en verder de Vereen, St. van Noord- Amerika met 4.403 ton ter waarde van f 2.237.000. Van beteekenis was ook de uitvoer naar Zweden, n.1. 2.764 ton met een uitvoerwaarde van f 1.402.000, Frankrijk 2.108 ton voor f 1.018.000, Denemarken 1.156 ton ter waarde van f 585.000, Canada 1.159 ton ter waarde van f 571.000. W A R M E N TJ U 1 Z E N Woensdagavond had de tweede Nutsavond plaats uitgaande van de Mij. tot Nut van 't Algemeen en gehouden in de zaal van den heer Slikker. De op komst was bevredigend. De Voorzitter, de heer Swan Sr. heette de bezoe kers hartelijk welkom, ir» 't biizonder den spreker, den heer G. Pilger uit Amsterdam, die, naar hij hoopte, de bezoekers een genotvollen avond zou verschaffen. Hierna verkreeg de heer Pilger het woord, die ons een en ander zou vertellen over Japan. Japan is een wonderlijk land en zooals we wel meer gehoord hebben, is Japan het land van de rijzende zon. De naam Japan is oorspronkelijk een Chineesch woord en in deze taal is het djipa, wat beteekent rijzende zon en juist omdat het ten Oosten van China ligt en zij dan in dat land de zon zien rijzen. Volgens spreker was in 1865 in Japan alles nog Middeleeuwsch en nu 70 iaar later, het is ongeloof lijk, maar spreker heeft het ons met de lantaarn plaatjes aangetoond, hoe of alles is gemoderniseerd. De stad Tokio met moderne bruggen, pleinen, clec- trische trams enz. De stad Osaka. eveneens met groote industrieën enz. Het leven is daar buiten gewoon goedkoop en zij werken voor een schijntje van vroeg tot laat, vandaar dat het dan ook een land is, waar niet tegen valt te concurreeren en vele landen liet hierdoor moeilijk krijgen. Spreker merkt hierbij op, dat dit niet geldt voor alle landen, b.v. Java of eigenlijk geheel Ned.-Indië juicht deze lage prijzen toe, omreden die arme inlanders anders geen behoorlijk kleedingstuk kunnen bekomen. Algemeen genomen is een Japannees minder be trouwbaar dan een Chinees. Voorbeelden heeft spr. hiervan verteld. Huizen van steen opgetrokken, vindt men er niet, Ze zijn allen gebouwd van hout (veel cederhout), groote raamlijsten en deze zijn dicht geplakt met rijstpapier. De dakbedekking is gewoon met pan nen. De oorzaak van dezen lichten bouw heeft zijn reden, omdat aardbevingen cn cvcloons veelvuldig daar voorkomen. Alle materiaal is zeer brandbaar en het is denkbaar dat bij brand soms een halve stad met den grond wordt gelijk gemaakt. De hoofdschotel is rijst en rauwe visch. Op eramofoonplaten hebben we de zang van een Geisha gehoord met begeleiding van een paar in strumenten, een afgrijselijk keelgeluid. Verschil van smaak dus, want volgens snreker was dit een van de beroemdste geisha's uit Osaka. Hierna hesprak de heer Pilger de vele zelfmoorden die worden gepleegd (Harakiri). In 1933 was dit getal nog 9000. Om zulk een afgrijselijken zelfmoord te plegen, daarvoor moet men lef hebben. Voor Ja- oan is dit een moeilijk op te lossen vraagstuk. Voorzitter dankte den spreker voor de aangename wijze waarop hij ons heeft weten bezig te houden en dat do woorden, gesproken bij de opening, waron verwerkelijkt, en hij ons een genotvollen avond heeft verschaft. Hij riep den heer Pilger namens de aan wezigen dan ook geen vaarwel maar een tot weer ziens toe. Voor de bezoekers achter in de zaal was de jeugd wel wat hinderlijk en hopen wij, dat dit in 't ver volg ove is. Uitslag verkooping ten overstaan van Notaris Pinxter in de kolfbaan van den heer H. Slikker, voor den heer K. Mink te Warmenhuizen. Perceel 1. Huis en erf, staande te Warmenhuizen, groot 5.05 Are, opgeboden door het bestuur Boerenleenbank tot f1450. gemijnd door mej. Cathr. Mink op f 40. Perceel 2. bouwland, groot 10snees, opgeboden door L. Kalverdijk tot f20 per snees, niet gemijnd. Perceel 3, bouwend, groot 113/» siees. ongeboden door J. Mors tot fll ner snees, gemijnd door mej. Cethr. Mink op f 1 per snees. Perceel 4, bouwland, genaamd Moersweid. groot 116% snees, eigendom van de Algem. Friescho Lc- vensvcrz.-Mij., opgeboden door Duin en Reinders tot f25 per snees, op fl gemijnd door P. Vlam. Perceel 5, bouwland, gen. Driehoek, groot 58% snees, opgeboden door L. Kalverdijk tot f28 per snees, niet gemijnd. Perceel 6, gen. Kalverweid, groot 31 snees, opge boden door Jl>. Smit tot f28 per snees, gemijnd op fl per snees door C. Gutkcr. Perceel 7, gen. Kaleweid, groot 31 snees, eigen dom van C. Blom c.s., opgeboden door C. Blom tot f36 per snees, niet gemijnd. Perceel 8, huis en erf staande te Zijpe, groot 1.31 A., eigendom van mej. de wed. KI. Beeldman te Schoorl opgeboden door J. Voorihuisen tot f410, niet gcm. Bij de combinatie van do perc. 4, 5 en 6, zijnde Moersweid, Driehoek en Kaleweid, groot 205% snees, in bod staande op f5197, werden deze perceelen ge mijnd door P. Barsingcrhorn te Warmenhuizen op J 350. W 1 E R I N G E N JUBILEUM EURGEMEESTER KOLFF. Heden Zaterdagmiddag 3 uur zal de familie Kolff door het Dag. Bestuur, de gemeenteraad, oud-raads- ledcn, ambtenaren en oud-ambtenaren der gemeente in de Raadzaal in intieme kring worden ontvangen en de burgemeester worden gecomplimenteerd. Rij vereeniging. In een gehouden vergadering der L. Rijvereeni- ging „Wi erin gen" werd de beschrijvingsbrief der algemeene federatie vergadering (8ste Nat Ruiter- dag) besproken. Tot afgevaardigde naar de Prov. Bondsvergadering, welke op 2 Febr. te Alkmaar zal worden gehouden, wordt benoemd de heer J. Bosker Oz. Verder hebben huishoudelijke besprekingen plaats van minder belang. Als voornaam besluit kunnen we vermelden dat, de vereeniging gedurende 3 maanden op non-actief wordt gesteld, en wel vanaf heden tot 1 April a.s. We zullen hopen dat er dan weer flinke opleving zal komen. Sportnieuws. Succes I—Succes II, na huldiging burgemeester. Succes a—Helder a, 10 uur. Succes bHelder b, 11 uur. Distributie van kaas. Vrijdagavond j.1. is alhier met do distributie van kaas aangevangen. In verband met den beperkten voorraad komen voorloopig alleen de groote gezin nen in aanmerking, zij dus die ook margarine be trekken. Mocht later een tweede zending kaas worden ontvangen, dan zullen ook de andere werklooze ge zinnen hiervan profiteeren. De kaas wordt verkocht in pakjes van Kg. a negen cent per stuk. De kaas is van goede kwaliteit. SINT MAARTEN EEN INTERESSANTE AVOND. De belofte, door den heer C. ten Bruggencate uit Heiloo in den herfst van 1933 aan het crisiscomité alhier gedaan, voor welk lichaam de heer B. toen een lichtbeeldenavond heeft gehouden, met als on derwerp „Een reis naar Indië", werd Donderdag avond vervuld door het houden van een gelijke avond, maar thans betrof het „een reis door In dië". Daar de voorgaande lezing en de wijze van toe lichting de toen aanwezigen in hooge mate moet hebben voldaan, was het niet te verwonderen, dat velen dezen avond naar café „Rust en Lust" waren getogen om van deze gelegenheid met graagte ge bruik te maken. De Voorzitter, de heer Glas, opende de bijeenkomst. De avond werd door den heer Ten Bruggencate ingeleid mot een beeld welk ons een overzicht gaf van de hoegrootheid van Indië tegenover ons Ne derland. Vervolgens gaf de heer ten Bruggeeate enkele in teressant^ bijzonderheden uit onze overzeesche ge westen. over het klimaat, menschen en dieren, die den aanwezigen ongetwijfeld een beter overzicht ga ven van het leven in onze Oost. Dan volgde ©r een serie leerzame plaatjes over de bevolking en cultuur der inlanders, uit verschillen de deelen van het groote eilandenrijk. Het was inderdaad een zeer interessante avond en de belofte, door den heer ten Bruggeeate gedaan, om op verzoek van het crisiscomité, hier weer met genoegen te willen terugkeeren, om een avond te geven met „Een reis door Java" werd door de aan wezigen met handgeklap ontvangen. Bij beëindiging werd door den Voorzitter dank gebracht aan den heer ten Bruggeeate voor het door hem gebodene. waarna de bezoekers huiswaarts keerden en het crisiscomité de oogst ging tellen, de welke door een paar jongedames per crisisbusje gedurende de pauze ten bate van het comité was vergaard. r. ALLANT SOOG Grondverkoop. Gedeputeerde Staten hebben dezer dagen machti ging verleend aan het besluit van het Algemeon Armbestuur alhier, strekkende tot verkoop van een strook grond, deei uitmakende van het weiland „de werf' ten behoeve van do wegverbetering aan het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwar tier. De wegverbetering. Naar wij vernemen zal niet eerder dan in April een begin gemaakt worden met do asphalteering van den Dorpsweg. De onderlaag van het te verbeteren weggedeelte is thans geheel gereed en ingewalst. WIE RINGERWAARD Zaterdagavond zal door de afd. Wieringerwaard Nat. Bond van Landbouw en Maatschappij een pro- paganda-avond worden gehouden. Door de heer Joh. de Veer uit Schagen, een der leden, zal een inleiding worden gehouden met als onderwerp „Landbouw en Maatschappij". Er zal ruim gelegenheid bestaan tot gedachtenwisseling. Voorts zal door enkele leden een propaganda-tooneelstukje worden opgevoerd „Het bezoek van zijn Hooggeleer de". Ook de Plattelandsvrouwenafdeelingen Wierin gerwaard en Winkel zijn uitgenoodigd. We raden allen plattelandsbewoners aan dezen avond niet to verzuimen; hot zal hen niet bQrouwcn. HARENKARSPET WAARLAND. Voetbal. Con Zelo 1 speelt uit tegen Wit-Rood t te Hoogkarspcl; aanvang 2.30 uur; Con Zelo 2 speelt uit tegen Rood-Wit 2; aanvang 12.30 uur. Con Zelo Jun. speelt uit tegen Voorwaarts Jun.; aanvang 12.30 uur. De wegen alhier, onder beheer van de Banne Harenkarspel, voor zoover nog niet bestraat, zullen worden geasfalteerd, wat een belangrijke verbetering zal zijn. ZONDAG 20 JANUARL VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar (v. d. Meijstraat 16), voorm. 10.15 en *s av. 7 uur, Ds. Ruijs. Nam. 2.30 Zondagsschool. Winkel (in de Weere). Woensdagmiddag 3 uur, Kindersamenkomst. Mei. Bras. DINSDAG 22 JANUARL DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Wieringen, 's av. half acht in het gebouwtje, bespre king van ds. O. L. van der Veen's boek: Het Chris tendom marcheert.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7