O Petroleumvergassers Modebladen. KACHELS EXPEDITIEBEDRIJF koude dagen P. DEKKER Landhuisje SPORT. B.S.V. 1=WFC 4. 0=4 Uit OMGEVING Mooi Schoorl. GEZICHTSVELD Fa. Gebr. Rotgans Boekhandel v.h. TRAPMAN Co. Plaatselijk Nieuws. Bergen uit vorm; Wormerveer toont zich een gevaarlijk tegenstandster en won verdiend. Neen, dat had niet gehoefd. Weliswaar toonde W.F.C. zich een gevaarlijke tegenstandster en ble ken de Wormerveerders uit een goed getrainde c.i hard werkende ploeg te beschikken, maar Bergen was er vooral voor de rust zoo hopeloos uit, dat de overwinning der gasten alleszins verdiend mag heeten. Naar onze stellige overtuiging heeft de midden linie van B.S.V. voor een niet onbelangrijk deel deze nederlaag op haargeweten, er werd niet voldoende gedekt en het was vooral Jan de Moor die den ge vaarlijken linksbuiten der blauw-wit gestreepten ge regeld vrij spel liet, omdat hij altijd maar weer naar het midden afdwaalde en daar meermalen aanvoer der Dames leelijk in den weg liep. Bovendien beging de geheele middenlinie de groote fout niet terug te komen, als ze met haar voorhoedewas opgetrokken en daardoor had de aanval van W.F.C. herhaaldelijk de vrije beschikking over het middenterrein en kwamen de achterspelers van Bergen voor een schier niet te vervullen taak te staan Het beste hewijs van deze fout is wel, dat de drie doelpunten in de eerste helft alle op dezelfde wijze ontstonden; nl. door een snellen uitval der W F.C.-voorhoede, gevolgd door een vrijwel onhoudbaar schot. Tot overmaat van ramp hield de B.S.V.-aanval het spel weer veel te kort; er werd slechts zelden naar de vleugels geopend en de kansen welke zich voor deden werden nog jammerlijk verknoeid ook. Tot tweemaal toe leek een doelpunt van Bergen zeker, maar eerst was het Bakker, die, hoewel in buiten spelpositie staande, voor op het doel jammerlijk faalde en niet lang daarna deed Dames, na goed veldwerk precies hetzelfde. Ook Arie Rampe deelde in de algemeene malaise en zagen wij vaak heel wat beter. Bakker heeft voor de rust als rechts-achter heel wat opgeruimd en Piet Timmerman verdedigde zijn doel zeer solide. W.F.C. profiteerde van de fouten op sprekende wijze; haar voorhoede was snel en werkte met verstand, de middenlinie zat daar goed achter en de beide backs en de keeepr hebben uit stekend gespeeld. Vooral de doelverdediger redde .vaak op meesterlijke wijze Daarbij sloot het elftal beter, men begreep elkaar en stichtte door we ldoordacht terugspelen van den bal dikwijls groote verwarring in de B.S.V.-gelede- ren. Iets, wat we bij Bergen helaas nooit zagen. Na deze korte voorbeschouwing, volgt hier het verloop van het spel. De eerste helft. 1 Als om ruim tien minuten over twee scheidsrech ter Veldt, die behoudens een paar foutjes, goed vol deed, beginnen blaast, zien we Bergen zich als volgt opstellen: Timmerman; Bakker, Min; J. de Moor, Dames, de Jong; Beeldman, Tuin, Jansen, v. d. Berg, Rampen. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub en listig spel van Rampen in combinatie (met v. d. Berg, doet het beste verwachten. Een goe de bal van Dames gaat net naast den paal. Dan komt W.F.C. in den aanval en wordt er een fraaie kans gemist. Beeldman bij B.S.V. doet het beter, doch de doel verdediger der gasten laat zich door het harde en goed gerichte schot niet verschalken. Een snelle aanval van W.F.C. wordt Bergen bijna noodlottig als Timerman inplaats van den bal te vangen, deze wegtrapt, maar niet ver genoeg. Gelukkig is het Bakker, die het leer verder expedi- eert. Er zit een doelpunt in de lucht en het komt ook, als na een algemeenen aanval de Berger midden linie hopeloos zoek is en Timmerman de harden bal niet kan stoppen (01). De voorhoede der gasten blijft actief en de heeren schieten als ze daartoe maar even in de gelegenheid zijn. Aan den anderen kant probeert Dames het met een schot van verren afstand, dat de keeper echter vangt; ook een goed schot van de Jong had in deze periode beter lot verdiend. Weer komt de W.F.C.- voorhoede terug en weer wordt een snellen open aan val met een onhoudbaar schot besloten (02). Ber gen forceert dan het spel; Tuin lost een mooi schot met als eenig resultaat een hoekschop, welke niets oplevert. Even voor de rust ontstaat op dezelfde wijze het derde doelpunt voor de gasten, alweer onhoud baar voor Timmerman (0—3). Het blijft van Bergen twee gelegenheidsvoetbal: de meeste spelers wachten maar af en de middenlinie laat het werk veelal aan de achterspelers over. Nadat een hard schot van Jansen, dat den keeper reeds was gepasseerd, tegen de lat belandde en on getwijfeld een beter lot had verdiend, kwam de rust. De tweede helft. Over den strijd na de thee is feitelijk weinig te vertellen. De opstelling van Bergen was in de pauze grondig gewijzigd. Dames speelde midvoor; Tuin spil, terwijl Beeldman en Bakker van plaats hadden ver wisseld. Maar het mocht niet baten. Wel vatte de imiddenlinie haar taak beter op, doch het spel bleef peuterig en ondoordacht. Een doorbraak van Arie Rampen werd al dadelijk besloten met een goeden voorzet, doch Bakker zocht het doel op de verkeerde plaats. Vlak daarop redt Timmerman op schitterende wij ze tot tweemaal toe, terwijl kort daarop Beeldman juist op het kritieke moment een zeker schijnend doelpunt weet te voorkomen. Dan missen aan den anderen kant Bakker en Dames een schier niet te missen kans. Jansen krijgt last van z'n oude kwaal, n.1. zijn knie en verlaat het veld. Hij wordt door Mat Kroon vervangen. De scheidsrechter, die de touwtjes goed strak hield, verwijst kort daarop een W.F.C.'er wegens natrappen naar de kleedkamer. Jammer, want er is overigens fair en in de beste verstandhouding gespeeld. Een kwartier voor het einde komt het vierde doel punt, wederom na een snellen aanval, besloten met een onhoudbaar schot (04). B.S.V. speelt dan een verloren wedstrijd en als een laatste wanhopige poging, om tenminste de eer te redden is mislukt, heeft W.F.C. verdiend, alhoewel zeer geflatteerd, gewonnen. B.S.V. aAlcmaria Victrix a (16). Om half een speelden de B.S.V. adspiranten tegen de hope van Alcmaria Victrix en verloren heel regel matig met 6—1. Jan Eriks, die als centervoor een vlotte partij speel de, maakte het eenige doelpunt. Ofschoon er bij de B.S.V. arspiranten verschillende aardige spelertjes zijn, bleken ze tegen de veel groo- tere jongens van Alcmaria niet opgewassen. Met de rust was het reeds 40 voor de gasten, die het daarna kalm aan deden. Prettig, dat de B.S.V. jongens tot het einde toe vol hielden, en hun zwoegen dan ook beloond zagen. De miniatuur-voorspel er v. d. Berg was lang de minste niet; ook Ludding is een spelertje met aanleg. De kleine Dames verdedigde het doel lang niet onver dienstelijk en bleek genoeg durf te hebben, om op kritieke momenten uit te loopen en in te grijpen. De jongens behoeven zich geenszins te laten ont moedigen; ze hebben een elftalletje, dat heusch niet slecht is. ANNA PAULOWNA. N.A.S.B.-Voetbal. R.R. IHoorn II. A. P. I, dat met een invaller het tweede elftal van I-Ioorn moest bekampen, verloor dezen wedstrijd met klein verschil. Hoorn was aaiüvankelijk in de meer derheid en wist de score spoedig op 20 te bren gen. Toen kwam ook A. P. er beter in, maar doel punten bleven van dezen kant in de eerste helft uit. Na de rust verkleinde de R.R. den achterstand ech ter tot 2—1. Maar lang duurde het niet of Hoorn maakte er weer 31 van. Nogmaals scoorde A. P. en het zag er naar uit, dat ook de gelijkmaker zou ko men, toen de rechtsbinnen vrij voor doel kwam. Het te zachte schot leverde echter niets op. De stand bleef dus 3—2 in het voordeel van Hoorn. R.R. IIHoorn L De R.R. II moesten met twee invallers Hoorn I partij geven. Het was een zeer ongelijken strijd, waar in het tweede een geweldigen nederlaag leed. Met niet minder dan 14-—0 werden de arme jongens ver slagen. Ondanks alles bleef echter het goede humeur van de ploeg bewaard en met evenveel lust zullen ze de volgende wedstrijden weer spelen. A.s. Zondag spelen de R.R. I in Den Helder te gen H. I. Het tweede is waarschijnlijk vrij. BREEZAND. A.D.O. IJong Holland I. A.D.O.I. ontving het Alkmaarsche Jong Holland voor een competitie-wedstrijd (C.N.V.B.). Jong Holland was tot nu toe ongeslagen, dus was op «en sterken tegenstander te rekenen. Direct is het te merken, dat er spanning in dezen wedstrijd zal zitten. J. H. zet er alles op om voor de rust met een of meer punten voor te staan. A.D.O. legt zich meer op verdedigen toe. Op en neer gaat het spel. A.D.O. doet eenige gevaarlijke aanvallen, zonder resultaat. J. H. valt het zwaar om door het zeer goede backstel van A.D.O. heen te komen Doch na 15 minuten maakt A.D.O. den eersten goal. 10. Als we meenen, dat zoo de rust in zal gaan, scoort A.O.D. even daar na voor de tweede maal. Na de thee is er eenige verandering in de opstel ling van J. H. gekomen, wat geen verbetering zal blijken te zijn. J. H. zet er alles op om den achter stand in te halen, doch het gelukt niet. De Alkmaar- ders schijnen voor de rust te veel van hun krachten gevergd te hebben. De voorsprong van A.D.O. is al spoedig opgevoerd tot 40. Dan begaan de J. H.-backs de fout tot bijna de helft van het terrein op te drin gen en het kost hun nog drie doelpunten. J. H. is dan volkomen uitgespeeld en de wedstrijd eindigt in een verdiende 70 zege van A.D.O. 5= de WIRRINC, RR WAART) De afdeeling Wieringerwaard van den Nat. Bond Landbouw en Maatschappij hield Zaterdagavond in de kolfbaan van den heer H. van der Woude een propaganda-vergadering, waarbij ook waren uitge- noodigd de damesleden van den Bond van Boerin nen enz. De kolfbaan zag er feestelijk uit. Ruim 100 personen waren aanwezig. De heer J. Saai als voorzitter, opende -met een woord van welkom, in 't bijzonder de heeren Breu- re, voorzitter van den. Provincialen Bond en M. Stammes, den leider. Voorzitter memoreert, dat ruim een jaar geleden de eerste afdeeling boven 't. IJ werd opgericht met elf leden. Thans zijn er reeds 50 leden en in Noord- Holland zijn 8 afdeelingen en een Provinciaal Be stuur. Dat is nog maar een begin, daar velen tot voor korten tijd nog weinig van L. en M. wisten. Zij, die de werkwijze van onzen Bond nagaan en niet verstard aan den ouden sleur vasthouden, kun nen niet anders dan met onzen Bond sympathiseeren. Landbouw en Maatschappij is geen politieke, doch een neutrale organisatie, waarin voor iedereen, on geacht welke politieke richting of geloof, plaats is. Dit werd met voorbeelden aangetoond. Met den wensoh, dat deze avond er toe zal bijdragen, dat nier alleen akkerbouwers en veehouders, doch ook zij, die indirect hun bestaan moeten vinden in den bodem, lid zullen worden van Landbouw en Maat schappij (hier werden bedoeld de arbeiders en mid denstanders, opent spr. de vergadering en geeft het woord aan den heer De Veer Om de geheele rede van den heer De Veer weer te geven, zou te veel ruimte nemen. Het komt bo vendien in hoofdzaak overeen met wat de heer De Lange hier al heeft verteld. In 't kort zij vermeld, dat door den heer De Veer werd besproken de ste delijke verhouding tot het platteland, het ontstaan van de Boerenbonden, wat de Landbouw ontvangt voor zijn producten; de invoer en uitvoer. De uit voer b.v. daalde met één-derde, terwijl de invoer met ruim de helft vermeerderde, zoodat er veel meer geld het land uitgaat dan dat er in komt. Dit alles is een stelselmatige achteruitgang van het platteland, waaraan de Regccring meewerkt. Verder werd nog besproken, het 60 millioenenplan, de loonen der arbeiders in de werkverschaffing. Hier bij werd gewezen op de onbillijkheid, dat arbeiders in de Wieringermeer, die allen in hoofdzaak het zelfde werk verrichten, zoo uiteenloopen met loon.. Deze verschillen loopen van 24 ct. per uur tot 37 ct. ped uur. Bij de bespreking steunregeling bracht de heer De Veer nog hulde aan het Gemeentebestuur van Wie ringerwaard, waar deze op zoo uitstekende wijze in een adres aan de Regeering op de onbillijkheden heeft gewezen. In het tweede gedeelte werd het beginselprogram ma, dat in 1932 is opgemaakt, doch ook vandaag den dag nog geheel van toepassing is, uitvoerig be sproken. Crisispolitiek, akkerbouw, veeteelt, teeltre geling enz. De toestand is het best te vergelijken met de oorlogsjaren. Toen heeft de Regeering ingegrepen. Nu heeft men hetzelfde in omgekeerde richting. Ook nu is er weer aanleiding voor de Regeering om in te grijpen. Het programma van den Boerenbond moet via de politieke partijen worden verwezenlijkt. Het H.B.S. heeft reeds geconfereerd met bijna alle politieke partijen om te komen tot één program. La ten we daarom dezen Boerenbond steunen. Van de gelegenheid om vragen te stellen of om van gedachten te wisselen, werd een druk gebruik gemaakt. De eerste was mevr. SpaansSchenk, die vroeg wat een billijke pacht voor grasland genoemd kon worden. De heer de Veer zeide dat mevr. Spaans het hem niet gemakkelijk maakte. Er is bijna niet op te antwoorden. Ecnerzijds heeft men den pachter, die met een inkomen van f 20 per week niet meer kan geven dan f 50 per H.A., en anderzijds heeft men den verpachter, die bij een huur van f 80 niet bestaan kan. Verder werden er vragen gesteld- door de heeren H. Wilms, H. K. Koster, G. Geerligs, Spaans en van der Wal, welke allemaal naar genoegen werden be antwoord. In de pauze kon men raden naar het aantal erwten in een flesch, het gewicht van een tulband, een Ame- rikaansche verkoop van een paar cake's. Een en an der moest dienen voor dekking der kosten van deze vergadering. Na de pauze een opvoering van een aardig tooneel- stukje, getiteld: Het bezoek van zijn Hooggeleerde. Dit werd door een tiental heeren opgevoerd en was een aardige afwisseling. .Voor dat tot sluiting werd overgegaan was het Voor kunnen wij U uit voorraad tegen bill. prijzen leveren O alle merken Bedkruiken, Bed warmers, enz. enz. Beleefd aanbevelend IJzerh., Laan, tel. 110, Schagen Aardig gelegen XE HUUR. Direct te aanvaarden. Inl. geeft K. P. ZUURBIER, Schoorl. Tel. 4. Wegens ziekte te koop aangeboden: (dagelljksche dienst). Brieven onder Ietter CC, Bureau van dit blad. TE HUUR: EEN WONING, staande Landbouwstr., f 3.50 per week. Te bevragen J. v. GUL IK, Stationsweg C 81, Schagen. Te huur: te Schagen, Corn. Bokstraat No. C 115 Q Een alleenstaand Huis, moderne inrichting. Te bevragen bij Mej. A. PLOEGER, tevens bewoonster Te koop: 50 zak puike blauwe Aardappelen, bij A. ZWAAN, Dirkshorn. BOERENKNECHT gevraagd tegen 2 Febr., best kunnen de melken en werken, bij D. DUIN Wz., Hargen A 117, gem. Sdhoorl. H00GAAN GEZETTE Wat zal het zijn? Een Bril naar 't nieuwste model? Laat Rotgans U raden, Want hij weet het wel. Gedipl. Drogist-Opticien Schagen. Wij hebben steeds groot© voor raad van de nieuwste Ook voor Kinderkleeding. Pa-( tronen kunt U ook bij ons bestel-: len. J woord nog aan den heer Breure, voorz. van den Prov. Bond die ook nog het een en ander vertelde over Landbouw en Maatschappij en daarbij in het bijzonder een woord van hulde bracht aan den gees telijken vader, den heer J. Smid, die in Februari 70 jaar wordt. Het ligt in de bedoeling om dit niet on gemerkt te laten voorbijgaan en tevens bij die gele genheid te trachten een Smidfonds te stichten, waar door de naam Smid altijd verbonden zal blijven aan Landbouw en Maatschappij. De heer H. K. Koster vond dit idee zeer sympathiek en zou daarom gaarne zien dat de heer Breure dit ook via de groote bladen bekend maakte. De heer A. Oudendijk zorgde den geheelen avond voor gramofoonmuziek. Met een woord van dank aan allen, die hadden meegewerkt tot het slagen van dezen avond werd het officieele gedeelte gesloten. Daarna nog een dansje. De afd. kan over het geheel tevreden zijn. Enkele nieuwe leden traden toe. VERGEN VEREENIGING VAN SLECHTHOORENDEN. Het koperen feest. Een herdenkings- en propaganda-avond. De afd. Alkmaar van de Vereeniging tot Bevorde ring der belangen van Slechthoorenden, waaronder tal van omliggende gemeenten ressorteeren, viert haar koperen bruiloft met een feest- en propaganda- avond in de bovenzaal van hotel Centraal te Alk maar, op Donderdag a.s., des avonds half acht.. Voor dezen avond heeft het bestuur beslag weten te leggen op de zoo juist voltooide film: „Een bezoek aan de Gemeentelijke School voor Slechthoorenden te 's-Gravenhage." De heer P. Linthorst, directeur dier school zal deze hoogst interessante film persoon lijk toelichten. Verder zal de algemeene voorzitter, de heer Herman Snijders een rede houden over het werkerten streven der vereeniging. Voor slechthoorenden is een groepstelefoon aan wezig. LANGEND IJ K Naar ons wordt medegedeeld, is door de betrokke nen bij den export van groenten, aardappelen en fruit een comité gevormd, dat voorloopig Centraal Comité zal heeten. O.m. heeft de heer C. Wagenaar Kz. uit Broek op Langendijk zitting in genoemd comité. De uitvoer van pootaardappelen. Volgens de officieele gegevens is de uitvoer van Hollandsche pootaardappelen heel groot geweest in het afgeloopen jaar, vergeleken bij het jaar 1933. De totale uitvoer in 1934 was 112.120 ton, ter waarde van f6.872.000, tegen 71.680 ton ter waarde van f2.498.000 in het jaar 1933. Wel opvallend is hierbij, dat de waarde met zulk een groot bedrag is toegenomen, terwijl het aantal geëxporteerde tonnen ook een zeer gunstigen vooruitgang doet zien. De groote afnemers van pootaardappelen waren België en Luxemburg, met een totaal van 46.900 ton, waarop Frankrijk volg de met ruim 41000 ton. Duitschland heeft 1044 spoor wagons afgenomen, terwijl ook Italië met 915 wa gons een aardig kwantum heeft gekocht. Van de in December verzonden pootaardappelen heeft Italië bij na de helft afgenomen, nJ. 2600 ton. De export van klei-aardappelen was in de afgeloo pen maand December belangrijk minder dan in De cember 1933. Totaal werd n.1. uitgevoerd 2512 ton met een waarde van f67.000 tegen 6019 ton in 1933, met een waarde van f93.000. Ook hier ziet men het gunstige verschil in de geldelijke opbrengst. Ook de totale afzet van klei-aardappelen is in 1934 geringer geweest, dan in 1933. De 171800 ton welke in 1933 werden verzonden, brachten f2.567.000 op, ter wijl het veel kleinere kwantum van 1934, n.1. 107617 ton f3.236.000 waarde vertegenwoordigde. Ten opzich te van de financieele resultaten der zandaardappe- Ien valt dezelfde stijging te constateeren. De teeltbeperking voor den tuinbouw is voor 1935 nog scherper dan die voor het afgeloopen jaar. Voor de kleine bedrijfjes, zooals die er aan Langendijk heel wat zijn, is deze beperking bijzonder ingrijpend. Op een bedrijf van 2 bunder drukt een beperking van 10 pet. tegen 5 pet. het vorig jaar. Uit goeden bron vernemen we nu, dat in het Cri- sis-Tuinbouwbesluit 1935 een wijziging zal worden aangebracht, welke een verzachting zal zijn van de te ernstige beperking van de 10 Er zal, zijn we goed ingelicht, een afloopende beperkingsschaal wor den ingevoerd voor bedrijven beneden 2 bunder, waardoor de bedrijven van 1 bunder maar 5 pet. moeten beperken. Ongetwijfeld is dit een verbetering, die door alle tuinders zal worden toegejuicht. De Fransche regeering heeft voor het eerste kwar taal van 1935 het contingent voor uien, vastgesteld op 140.000 Kg. voor witte kool, voor zuurkool bestemd, op 3000000 Kg. en andere groenten op 1920000 Kg. Wat de witte kool betreft, is het contingent practisch ge heel voor Nederland bestemd. W I ERIN GEN Ontslag. Bij koninklijk besluit is, met ingang van 1 Maart 1935, aan de opzichters le klasse bij den Dienst der Zuiderzeewerken in vasten dienst W. Braaksma, te 's Gravenhage, A. N. Dekker, te KornwerderzanJ J. H. J. Lommertzen, te 's Gravenhage en F. Nicolai te de Haukes, Wieringen, wegens inkrimping van den dienst, eervol ontslag verleend. DEN OEVER. WAARSCHUWING. In een der plaatselijke bladen verscheen onlangs een advertentie waarin geld, uitsluitend boven f 500 aan iedereen werd aangeboden, waarbij persoonlijke borgstelling niet vereischt was. Weigering was onmogelijk en brieven waren te zenden onder het motto: „Credietverzekering" naar „Volharding" Schie dam. In het belang van diegenen onzer plaatsgenooten, welke naar deze aanbieding gereflecteerd hebben of nog zullen rcflecteeren, meenen wij goed te doen on derstaande mededeelingen van den officier van ju stitie te Rotterdam en den Commissaris van Politie te Schiedam te publiceeren. De Officier van Justitie te Rotterdam verzoekt allen, die ter verkrijging van een crediet geld heb ben afgedragen of gezonden aan de Onderlinge Spaarinstelling, de Spaar- en Credietvereeniging Eigen Hulp of de Vereenigde Spaar Credietbank, alle te Schiedam houder M. van Weerden), zich ten spoedigste te wenden tot de politie van hun woon plaats tot het verstrekken van inlichtingen. De Commissaris van Politie te Schiedam maakt bekend, dat M. van Weerden, thans Rotterdamschc- dijk 197, 2de étage, de namen zijner instelling „Do Onderlinge". „Eigen Hulp" en „Vereenigde Spaar- Crediet Verzekering" heeft veranderd in „Volhar ding", terwijl de voorwaarden dezelfde zijn gebleven. Onder den naam „Volharding" adverteert van Weer den reeds in de pers. De reeds eerder gepubliceerde waarschuwing betreffende de 3 eerstgenoemde in stellingen is ook voor „Volharding" van kracht KOLFWEDSTRIJDEN VAN DEN LANGENDIJKER KOLFBOND TE NOORDS CHARWOUDE. De vierderonde van de kolfmatch gespeeld tus- schen de clubs aangesloten bij den Langendijker Kolfbond in „Concordia" te Noordscharwoude, had den volgenden uitslag: Superieure korpsen: Vriendenkring, Noordschar woude: C. Langedijk (439) 157 p., G. Hop (376) 154 p., G. Deutekom (384) 147 p. Volharding, Oudkarspel: C. Vlug (432) 125 p., P. Gelder (411) 120 p., P. Langedijk Cz. (390) 144 p. Eerste Klasse: Gezellig Samenzijn, Zuidscharwou- de: G. Merttes (401) 117 p., D. Rijper Sr. (395) 121 p., D. Rijper Jr. (456) 110 p. Bijeen als Vrienden, Oudkarspel: O. Bakker (395) 100 p.. P. Kostelijk (369) 128 p, A Eecen (390) 98 p Op Maat, Zuidscharwoude, P. Goet (411) 133 p., J. Reijne (249) 123 p., P. v. d. Welle (335) 114 p. Tweede klasse: Op Maat, Zuidscharwoude, J. du Burck (327) 137 p., C. Berkhout (425) 140 p., M. Vlug (324) 116 p. Vriendenkring, Noordscharwoude: 1. T. Kostelijk! (380) 117 p., L. Dekker (341) 118 p., L. Mallekote (370) 143 p. Vriendenkring II, Noordscharwoude, K. Boot (371)' 145 p., G. Langedijk (346) 135 p., J. Bakker (385) 139 p. Ons Genoegen, Noordscharwoude: A. Moeijes <,301) 103 p.; C. Hopman (323) 106 p.; Si. Maakal (335) 119 p. Personeele kolvers: K. Quant, Warmenhuizen, sup. kl. (453) 145 p.; F. Muileboom, Noordscharwou de le kl. (344) 110 p.; L. Stokman, Oudkarspel 2e kl. (359) 107 p. - De tusschen haakjes geaplaatste getallen .zijn de in de 3 eerste ronden verkregen punten. OVERPLAATSING. De heer J. Dikkers, arbeider-rangeerder bij de Ned. Spoorwegen alhier, wordt tegen 27 Januari a.s. in gelijke betrekking overgeplaatst naar Amsterdam. Zijn plaats zal niet door een ander worden ingeno men. GESLAAGD. Bij het vorige week te Amsterdam, vanwege het In stituut van Belastingconsulenten in Nederland ge houden examen, slaagde onze plaatsgenoot, de heer G. Molenaar voor het diploma belastingrecht, Eco nomie enz. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Cornelis Petrus, zoon van Petrus God schalk en van Pietronella Antonia van der Ven; Abrham, zoon van Jacob Hoogschagen en van Guur- tje de Wit. Overleden: Geertje Houtkooper, oud 86 jaar, we duwe van Almer Huiberts. POLITIE. Achtergebleven: een kalf. Verloren: een portemonnaie en een damesfiets. Gevonden: een broche; een sleutel.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3