Uit Bergen. p il Gymnastiekvereniging „Be Quick" Marktberichten. Gm pelt,dat leder moet hea/menqjt IS qeori wvnst zonder cecLbmc. spr. ook in de toekomst weer van de overige ambte naren te mogen ondervinden. Met bijzonder waardeering gewaagt spr. dan van de medewerking, die hij steeds ondervindt van de rijkspolitie en dankt den brigadier uit Den Helder voor diens belangstelling. Op Wieringen is altijd een prima corps rijksveldwacht geweest, dat ondanks de hachelijke oogenblikken steeds de orde wist te hand haven. Er zijn oogenblikken geweest dat men de marechaussee in de plaats wilde stellen van de rijks- veldwacht, maar spr. heeft toen voor de rijksveld- wacht op do bres gestaan. Dat ook de burgerij over tuigd is van het humaan optreden der rijkspolitie, is meerdere malen gebleken. Tenslotte richt spr. woorden van dank tot de pers, zich daarbij wendende tot den verslaggever van de Schager Courant. Vroeger, zegt spr., hadden we hier niet veel pers, maty* toen de afsluitdijk tot stand was gekomen, verscheen de verslaggever uit Schagen en altijd zijn wij zeer tevreden geweest over de versla gen, die zonder commentaar gegeven, de burgerij een r goed inzicht gaven over de gestes van den raad. Voor do voorlichting, die de burgerij op deze wijze gewerd, is spr. zeer dankbaar. Namens zijn vrouw en moeder dankt spr. voor de woorden tot haar gericht, het op prijs stellende dat ook haar werk wordt gewaardeerd. De mooie lamp, waarin de data van installatie en van het ambtsju bileum zijn gegraveerd, zal steeds een eereplaats in nemen en zal in dezelfde kamer, waar het aanden- <len, dat Wieringen's burgerij spr.'s vader bij zijn vertrek aanbood, een plaats krijgen. Hierna volgde algemeene felicitatie, waarbij de hoe Maaskant, namens het gemeentepersoneel den jubilaris en zijn familie gelukwcnschte. Onder het genot van een glaasje wijn en een si gaar Meef men nog een poosje gezellig bijeen en waarbij de lieer Van der Speek Obreen een dronk wijdde op den jubilaris en onder algemeene instem ming don wonsch uitsprak dat we den Burgemees ter nog vele jaren in ons midden zouden mogen heb ben. De Burgemeester dankte voor dezen wensch' die gesprn'-en werd door een der hoofdpersonen, die spr. vóór V2V2 jaar hadden verzocht burgemeester van "Wieringen te willen worden. De feestelijkheden van Zondag. Over de feestelijkheden van Zondag schrijft onze correspondent, het volgende: Het. is Zondagmiddag 3 uur. Honderden menschen loopen al in de Koningstraat op en neer en wachten op de dingen die komen zullen. Dan komt er leven in de brouwerij. De verschillende vereenigingen stel len zich op. Dan afmarsch en niet volle muziek gaan zij door het dorp, waar honderden en honderden nieuwsgierigen deze vroolijke stoet aanschouwen. De volgorde der vereenigingen is aldus: Voorop, fier en trotsch, de rijvereeniging, onder leiding van instruc teur Wilms: de Gymnastiekvereniging, Muziekver- ceniging „Apollo" uit den Oever, de Voetbalvereni ging „Succes", Mandolineclub O.K.K. en last but not least onze Muziekvereniging „Harmonie". De overige deelnemende vereenigingen bevinden zich reeds op het feestterrein. Met, wapperend vaandel en vroolijke marschmuziek gaan zij langs Elftstraat, Plein, Hoofd straat, Koningstraat, Elft en betonweg naar het Suc ces-terrein, alwaar het défilé zal plaats hebben. Foto graven hollen heen en weer, ook „Polygoon" ont breekt niet. Persmenschen hollen met grootc potloo- den en kleine boekjes van den eenen kant naar den anderen. Op het ieesterrein. Allereerst^betreden dé ruiters het veld en stellen zich op bij don entrée. Voor de overdekte tribune heeft men eenige tafeltjes geplaatst waarachter Bur gemeester Kolff en echtgenoote. benevens zijn moe dor en kinderen zijn gezeten. Op de tafels prijken reeds vele bloemstukken welke hij van de verschil lende verenigingsbesturen mocht ontvangen. Als alle vereenigingen 11a het défilé weer in groe- pon-colonne zijn opgesteld, spelen de vereenigingen „Apollo" en „Harmonie" onder leiding van den heer C.iabbeck en Kreijger een feestmarsch. Intusschen kijken wij het veld eens rond en ontwaren daar, ik mag wel zeggen duizenden toeschouwers. Het lijkt wel of heel Wiron hier verecnigd is om getuigte tc zijn van de huldiging van hun burgervader. Vele notabelen zijn aanwezig. Noemen wij Not. O'breen Pr. Boeker, Dr. de Groot. Keurig is voor'de organisa tie van liet geheel zorg gedragen en wij gelooven wol dat de heer C. J. Bosker bier het leeuwenaan deel in had. De muziek zwijgt even en mej. Blaauboer en mei- Ali Dekker treden naar voren om respectievelijk een bouquet te overhandigen aan de oude mevrouw Kolff en aan de echtgenoote van den jubilaris, versierd met linten, waarop geborduurd al de namen der bo vengenoemde defileerende vereenigingen. Als eerste spreker neemt de Voorzitter van Har monie 011 Middenstand, de heer C. J. Bosker, het woord. Hij spreekt als tolk namens alle aanwezige vereenigingen. Op do hem bekende wijze schetst hij in gevoelige woorden de redenen waarom de burge rij met hun vereenigingen ertoe overgingen ondanks de slechte tijdsomstandigheden, een huldigingsfeest op touw te zetten. Spr. eindigt met het uitbrengen van een driewerf hoera. Dan speelt de muziek het „Wilhelmus" dat door velen met ontbloot hoofd en staande wordt medegezongen. Dan richt de heer C. ,T .Bosker nog een kort woord tot oude mevrouw Kolff (excuseer mij dat ik ter onderscheiding deze termen occupeer) on herdenkt hierbij wijlen oud burgemeester Kolff. Wethouder Tijsen spreekt, niet als wethouder doch als voorz. der visschersvereeniging (D.E.T.V. en Visschersfonds) Als blijk van waardeering dezer vcrecenigingcn voor de sympathie die burgemeester on ook zijn vader immer had voor de visschers, overhandigt spreker hem een prachtige wandelstok, met de komische opmerking erbij, dat burgemeester die als pronkstuk moet gebruiken en hopelijk nim mer voor rheumatiek. Hij hoopt ten slotte dat Bur gemeester en Mevrouw geen kibbelarij krijgen over dit geschenk en wenscht de familie Kolff geluk. Nu spreekt Ds. Van Beek namens het Witte Kruis; dan komt de heer J. J. Bosker namens de wielerclub, die ook al weer de lachers op zijn hand krijgt, als hij hoopt dat burgemeester nog eens mee zal racen op den nieuwen wielerbaan. De heer J. de Haan neemt liet woord voor de Zangvereoniging „Zang en Vriendschap" enz dan de heer M. J. Bosker na mens de mandolinevereen. „Oost-Wieringen". Deze Droevig einde van een familiefeest. Twaalf gewonden tengevolge van brand tijdens een feest Essen. In een kelderwoning te Blumenkamp, die ter gelegenheid van een familiefeest met papie ren slingers was versierd, raakte door het ontvlam men van bliksemlicht, voor het maken van een foto een licht gordijn in brand. Op hetzelfde oogenblik vatten alle bloemguirlandes vlam. Het brandende papier viel naar beneden op de meest zeer lichte kceding. waarmee de feestvierenden zich gecostu- niecrd hadden, zoodat twaalf personen vrij ernstige brandwond enopliepen. heer leest dan nog een aardig gedicht voor, hetgeen ten zeerste in den smaak valt. Dankwoord van Burgemeester. Zeer onder den indruk van al deze gevoelige woor den dankt spr. alle woordvoerders in het algemeen en richt dan het woord tot wethouder Tijsen, zegt dankt voor den wandelstok, doch zou graag willen, dat daarin gegraveerd werd de namen der schen kers (DETV en Visscherij). Vervolgens worden de heeren Ds. van Beek, J. J. Bosker, bestuur zangver. en de heer M. J. Bosker ten zeerste dank gezegd. Alleen zegt burgemeester tot bestuur Wieler-race-club, kan ik niet toezeggen nog eens mee te gaan racen. JDan richt burgemeester het woord tot voorzitters der verschillende vereenigingen, welke in een kring staan opgesteld. Van rechts naar links zien wij de heeren Oden (Succes), Kreijger (idr. Harmonie), Mej. Blaauboer (Gymver.); de heeren Jongkind (dir. O.K.K.)Koorn (Apollo), Glabbeek (dir. Apollo) en de heer His Wilms (instruct. L. Rijver. Wieringen). En dan neemt een ieder zijn plaats weer in en gaat het in een vroolijke marsch huiswaarts. De huldigingsfeesten zijn dan weer ten einde en de familie Kolff kan op een prettigen dag terugzien, evenals de organisatoren. Bij de ontvangst op het terrein Zondagmiddag werden mevrouw Kolff door den heer en me vrouw Van der Speek Obreen bloemen aangeboden. Een goed geslaagde uitvoering voor een stampvolle zaal. Wij veronderstellen, dat de groote zaal van de Rutende Jager zelden zoo stamp- en stampvol zal zijn geweest als Zaterdagavond bij de jaarlijksche uitvoering van de gymnastiekvereniging „Be Quick". Er kwamen tientallen zitplaatsen te kort, hetgeen tot gevolg had, dat vele stoelen moesten wor den bijgezet. De rijen kwamen daardoor zoo dicht op elkander te staan, dat men feitelijk met z'n beenen geen raad wist en men, om zoo te zeggen ongeveer bij elkander op schoot zat. Vooraan in de zaal zaten op lange banken de kin deren, een kwetterende, schetterende, lachende troep welke zich dit dient onmiddellijk te worden ge zegd gedurende den geheelen avond voorbeeldig gedroeg. Men speurde er de uitnemende discipline uit, welke er ongetwijfeld in de vereeniging heerscht. De overige plaatsen waren ingenomen door gelukkige ouders, die allen kijken kwamen naar de grestaties van „hun kind' en door belangstellenden. Tegen acht uur ging het doek voor het tooneel uiteen; de muziek zette een vlotten marsch in en van de zaal uit marcheerden de leden het tooneel op en groepeerden zich rondom het fraaie met eere- teekenen behangen vaandel. Nadat onder daverend applaus de vaandelgroet was gebracht, heette de voorziter, de heer W. Blokker, alle aanwezigen van harte welkom en hoopte, dat iedereen een pret tigen avor.d hebben zou. Daarna werd afgemarcheerd en werd begonnen met het uitgebreide, uit 21 nummers bestaande program ma. Het is ondoenlijk al deze nummers te bespreken, wij doen dus hier en daar een greep en memoreeren slechts datgene, wat ons getroffen heeft. En als we er dan onze aanteekeningen er op naslaan, dan treft ons allereerst het feit, dat naar onze meening de be wegingsoefeningen veel beter waren dan de verrich tingen aan de toestellen. 'De Niels Bukh oefeningen van de heeren; de knots oefeningen v. d. meisjes en de rhytmische oefenin gen der dames waren niet alleen dankbare nummers, doch ze werden zeer goed uitgevoerd ook. Maar het glanspunt van den avond was o.i. wel de verplichte behendigheids-, lenigheids- en houdingsoefeningen van het K.N.G.V., serie 19351936, door de dames uit gevoerd. Het nummer was df tot in de puntjes en het daverend applaus dan ook ten volle verdiend. Er werd geopend met de kleuterklasse, en laten we het maar ronduit zeggen, wij kunnen niet de opvat ting deelen welke de leider heeft van het werken met deze kleine menschenkinderen onder de zes jaar. O zeker, wij stemmen gaarne toe, dat het doddig en snoepig is die peuters met ernstige gezichtjes de vrije- en toestel-oefeningen te zien doen, tersluiks spiedend naar den leider, of het wel goed gaat; wij weten, dat er tal van ouders zijn geweest die dankbaar en vol daan waren, omdat hun peuter al zoo knap was, doch wij vragen ons af, of het uit hygiënisch en medisch oogpunt wel te verdedigen is, dat kinderen van een zoo jeugdigen leeftijd dit soort werk reeds wordt ge leerd? Wij stellen ons het kleuterwerk anders voor; meenen, dat dit beter kan bestaan uit het doen van spelletjes, welke de spieren tot ontwikkeling brengen en het lichaam trainen. Wat betreft het toestel-turnen moet er o.i. meer aandacht worden besteed aan de afwerking. De meesten toonden hun lichaam niet voldoende te beheerschen; het neerkomen was dikwijls te slordig. Ook het marcheeren vooral van de jongens mag gerust wat „schneidiger" zijn; zonder dat men er het militairisme in behoeft te bespeuren. Het af marcheeren na een oefening in een snel opgevoerd tempo, het vallen om de hoeken, zonder zich den tijd te gunnen deze behoorlijk te maken, geeft een rommeligen indruk en zijn dingen welke niet be hoeven voor te komen. Dat de vriie oefeningen van de jongens der B- klasse zoo hopeloos uit de maat waren, lag noch aan den leider, noch aan de jeugdige gymnasten r r do schuld van de mu ziek. die trouwens den geheelen avond er niet in slagen kon den leider te volgen en daardoor heel .wat op haar geweten heeft. Jammer! Maar er viel natuurlijk ook zeer veel te loven. Daar waren dan allereerst de reeds genoemde bewe gingsoefeningen. Verder het werk van de dames en heern aan de ringen; 't klasikaal brugwerk van de meisjes der A en C klasse en tenslotte de prestaties van de jongens in de B klasse aan het laagrek en aan het paard. Prettig, dat het gebodene steeds in stijgende lijn ging; prettig ook, dat de leider, de heer J. van Zoo- nen uit Alkmaar volop gelegenheid had z'n be kwaamheden als zoodanig ten volle uit te buiten en blijk gaf ernstige studie van het geheel te hebben gemaakt. Als hij er nu nog in slagen kan, de ruwe kanten er af te slijpen, blijft ongetwijfeld de gave kern over. De heeren besloten den avond met werk aan het hoogrek. Dat was af en zeker het beste wat we de zen avond op dit gebied zagen. Buik- en lendenzwaai vormden ongetwijfeld geen gemakkelijke onderdeden der oefening en werden ook in den ondergroep correct uitgevoerd. De schuchtere poging, welke een der gymnasten deed om den reuzenzwaai tot z'n recht te doen komen, mislukte vrijwel. Gelukkig eigenlijk, want het deed ons juist zoo sympathiek aan, dat de leider wars bleek te zijn geweest van al wat zweemde naar acrobatiek. Alles tezamen een zeer goed geslaagde uitvoering, welke het talrijke publiek dankbaar heeft gestemd, getuige het enthousiast aplaus na ieder nummer. De secr. de heer S. Graftdijk vond tusschen de nummers gelegenheid allen te danken die tot het succes van den avond hadden medegewerkt en richt te bijzondere woorden van dank tot den voorzitter, den heer W. Blokker en den leider, den hoer J. van Zoonen. Inderdaad, welverdiend. Een gezellig en zeer geanimeerd bal besloot dit jaarlijksche gymnastiekfeest. WIERINGEN Openbare verkooping krachtens art. 1223 B.W. ten overstaan van den Edelachtbaren heer Kantonrech ter op jl. Zaterdagavond in Hotel de Haan te Hippo lytushoef, van een Boerenbehuizing en diverse per- ceelen land, eigendom van den heer Simon Everts Cz., door notaris Obreen alhier. Perceel 1. Aan den Gisterweg 12 snees; kooper B. H. Kroon e.a. f580. Perceel 2. De Gest, 62.30 Aren, hoogste bieder J. Boersen f500, afgemijnd door J. Zomerdijk, welke kooper werd voor f 560. Perceel 3. De Burge, 47.30 Aren, h. h. H. Smit voor f350, afgemijnd door S. J. Koorn op f 1.daar boven. Perceel 4. Bij Jan van Sijtje, 50,80 Aren; kooper S. Snooij f360. Perc. 5. Bij de Spoorbaan, 16.40 Aren, h. b. B. H. Kroon, afgemijnd door J. Landman op f 19 daar boven. Perc. 6. Achter Dirk Lont, 43.30 Aren, h. b. N. Tij sen f425, afgemijnd door J. Mulder Nz. op f 1 daar boven. Perc. 7. Ven a. d. Nesseweg, 90.50 Aren, kooper J Scheltus f 530 Perc. 8. Fok bij Pruimeboom, 8.10 Aren( h. b. W. de Vries f180, afgemijnd op f2 daarboven door H. Stubbe. Perc. 9. Krocht a. d. weg, 42.10 Aren, kooper D. Jac. Mulder f742. Perc. 10. Krocht bij huis, 1.27.20 H.A. h. b. D. Lont Sr., f 1880. Afgemijnd op f 10 daarboven door J Lont (Vet). Perc. 11, Huis met schuur, erf en land 26.70 A., h, b. J. Timmerman f1800, afgemijnd op fl daar boven door D. Lont Sr. LANGEND IJ K LANGENDIJK. Verstrekking Margarine. Men deelt ons mee, dat de Minister heeft afgewe zen het verzoek, om ook aan tuinders onvermengde margarine te verstrekken en wel op grond hiervan dat dit zou komen ten laste van het Landbouwcri sisfonds, waarvan de inkomsten uit heffingen op boter en vetten nu reeds onvoldoende zijn, om den veehouders een prijs voor hun melk uit te betalen, die den richtprijs ook maar eenigermatc nadert. Hij maakt het integendeel goed. Hier gaat het gerucht, zelfs de N. Langendijker Crt. heeft het bericht in het nummer van Zaterdag opge nomen, dat het slachtoffer van de aanrijding op den Twuijverweg, een pleegzoontje van den heer M. B„ te Broek op Langedijk, aan de bekomen verwondin gen is overleden. Bij informatie aan het Ziekenhuis ls ons gebleken, dat van deze geruchten niemendal waar is. Daaren tegen maakt de jongeman het naar omstandigheden goed. NOORDSCHARWOUDE. Wielrennen. De uitslag van de door „Onderling Genoegen" ge-, houden wedstrijd op hometrainers was als volgt: 1 K.M.: Joh. Renaüd 50 sec., W. Dekker 51.2 sec., G. Zeeman 46 sec., Jb. Wittebol 48 scc., M. Strijbis 46.3 sec. 3 KM.: Kaptein 2 min. 41.3 sec. Aanrijding. Zaterdagmiddag heeft in deze gemeente een aan rijding plaats gehad, met vrij ernstigen afloop. De ongeveer 13-jarige Van 't R., te Broek opLangendijk, die rechts van den weg reed, stak plotseling, juist op het moment dat de fruithandelaar IJ. B. met zijn vrachtauto kwam aanrijden, de straatweg over, met gevolg, dat hij door den vrachtauto met een smak ter zijde werd geworpen. Dr. Wilmink verleende de eerste hulp. Het bleek, dat Van 't R. een lichte her senschudding had opgeloopen, terwijl zijn gezicht was verwond en een snede in zijn achterhoofd werd geconstateerd. Dr. Wilmink vervoerde het slachtoffer naar huis. Don chauffeur treft geen schuld. Afbraak Ned. Herv. Kerk. Men is begonnen met het sloopen van de ver brande Ned. Herv. kerk en is dit werk gegund aan den heer Habbé te Alkmaar. De heer Joh. Oosterlee, gem. opzichter zal het toezicht uitoefenen, terwijl bij de tewerkstelling zooveel mogelijk arbeiders uit deze gemeente zullen worden aangenomen. Het is dus te verwachten dat na een paar maanden de aanbesteding van een nieuw kerkgebouw tege moet kan worden gezien. ALKMAAR, 19 Januari 1935. Op de heden gehouden Botermarkt werd 75S2V2 cent betaald. Kipeieren (groothandel) f2.66—2.90 en eendeieren f 2. 1 I ALKMAAR, 19 Januari 1935. Op de heden gehouden weekveemarlct waren aan voer en prijzen als volgt: 9 paarden f100250; 1 melkkoe f160; 12 nuchtere kalveren (slacht) f6— 15; 1 geit f7.50. ALKMAAR, 19 Januari 1935. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aangevoerd: 140.000 kipeieren: 5658 Kg f2,40— 2,60; 58—60 Kg f2.40—2,80; 60—62 Kg f2,50—2.90, 62—64 Kg. f 2.70—3.10, 64—66 Kg. f &-3.40, kleino eieren f 2.202.50, per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 21 Januari 1935. Aanvoer: 3700 Kg. uien f2.302.50, drielingen f 1.60 —1.70 gele nep f2.50, 7000 Kg. roode kool f 1.90-4.60, doorschot f 1.30—3.50, 3300 Kg. gele kool f 1—1.10, 4200 Kg. D. witte kool f 070-1.30, doorschot fl.10 Strenge vorst in Amerika een Italië. New York. De fele koude in het Noord-Westen der Vereenigde Staten houdt, onverminderd aam Op sommige plaatsen is het kwik tot 40 graden on der nul gedaald. In den staat Washington moesten' de scholen gesloten worden. Heftige sneeuwstormen woeden over uitgestrekte gebieden Uit verscheidene plaatsen wordt bericht, dat de koude slachtoffers heeft gemaakt. Op het oogenblik breidt de koudegolf zich uit naar het Oosten. Ook in Nieuw-Engeland heeft het heftig gesneeuwd. Door enorme ijsgang ligt het grootste deel der Niagara-vallen droog. Tot dusver werden twintig gevallen gemeld van personen die door of vermist zijn. Hevige koude in Midden-ltalië. Rome. In Midden-ltalië heeft de koude een on gekende hevigheid aangenomen. In den afgeloopen nacht daalde de thermometer te Nerugia en Rome tot 7 graden onder nul. Te Rome bleef, wat zeer zei- den voorkomt, de temperatur den geheelen dag on der het vriespunt en daalde weer tegen den avond. Koude en sneeuwstormen in Griekenland. Athene. Macedonië, Tracië, Epims en Thessar lie worden thans geteisterd door hevige koude en zware sneeuwstormen. In de bergachtige streken hebben eenige auto-ongelukken paats gehad, waarbif eenige personen zij ngedood en gewond. De verkeers middeen zijn gestoord. In eenig streken vriest het w 14 graden. Bedwelmende gassen. Man in zijn garage doodgevonden. I Zaterdagavond omstreeks zes uur heeft men in de garage naast zijn woning gevonden het lijk van den heer Van P. te Dirksland. Een dokter, die gewaar schuwd werd, sprak het vermoeden uit, dat Van P. het slachtoffer is geworden van vergiftiging door dampen, die zich in de garage hadden ontwikkeld. De*deuren van de garage waren dicht en er hing "n benzinegaslucht. Men had den heer Van P. reeds te twee uur gemist. Het slachtoffer was ongehuwd en 30 jaar oud. Het lijk is naar het ziekenhuis te Dirksland overgebracht.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6