Het Meisjesportret Sportclubs Schagen II—Helder V. 9—1. SPORT VAN ZONDAG Een eenzijdige wedstrijd. Helder speelt met 9 spelers. De Vries en Paulusma scoorden elk driemaal. Schagen II heeft twee invallers voor Veenstra en Kossen, voor wie invielen van Geelen en Franzen. Laten we direct hieraan toevoegen dat dit tweetal zeer goed heeft voldaan, vooral Franzen, die eep der mate partij voetbal ten beste gaf dat Kossen hem zeer zeker niet had kunnen verbeteren. Helder stelt zich met 9 spelers op. Hierdoor is Schagen II direct in den aanval. De eerste kans voor Schagen ontstaat als S. Paulusma alleen voor den Helder keeper ver schijnt. Paulusma's balcontrole schiet echter te kort, waardoor een mooie scoringskans verloren gaat, Vlak daarop scoort Franzen langs de lijn. Een goede voor zet volgt, welke J. Paulusma. alleen voor den Helder keeper brengt. Doch ook hij faalt. Eenige goede scho ten van Franzen en Ruig stopt de Helder keeper op buitengewoon goede wijze. Het duurt 20 minuten al vorens het volledig spelende Schagen II het met 9 iman zwoegende Helder V terug kan dringen. Na een pass van D. Ruig, kogelt P. de Vries keihard onder den vallenden keeper in het net. 10. Direct na den aftrap gaat Helder ten aanval. Slikker zal op Bijpost terugspelen, doch deze is uit z'n doel geloopen. Ge lukkig voor de Spartanen schiet Slikker naast. De corner wordt goed genomen en ingeschoten. De ar biter fluit voor buitenspel, hoewel P. Boon in de goal staat, We kunnen niet anders schrijven dan dat de arbiter wel wat te veel voor vermeende buiten spel-gevallen floot. Overigens leidde hij prettig. S. Paulusma geeft goed door aan De Vries.die 'n dubbel gewikkeld wordt, waaruit hij als overwinnaar te voorschijn komt. Z'n schot komt via de paal bij J. Paulusma, die zich niet bedenkt en van dichtbij on houdbaar scoort. 20. Direct daarop vergroot Bree- baart van grooten afstand den voorsprong 30. Zon der dat een der partijen het nog tot een doelpunt kan brengen, breekt de rust aan. Na de rust begeven de Schagen backs zich direct al over de helft, wat hun noodlottig wordt als een der Helder spelers tusschen hen door schiet, waaruit de midden voor tegenscoort 31. Paulusma en De Vries scoren daarna kort op elkaar, zoodat de scoore 51 voor Schagen wordt. Geen drie minuten daarna ligt de bal ten zesde male achter den Helder keeper, door toe doen van De Vries. Als Helder op een moment een vrijen trap krijgt te nemen, ligt de bal nog niet ge heel stil, voordat deze wordt genomen. De arbiter laat den vrijen trap overnemen, wat een der Helder spe lers zeker niet naar den zin is, want er wordt door hem heftig geprotesteerd. De scheidsrechter vindt het tenslotte welletjes en verwijst hem naar de kleedka- med. Thans speelt Helder met 8 spelers. Het is voor hen onbegonnen werk om tegen 11 Spartanen te vech ten. Daar komt nog bij dat een der Heldg: backs, die nogal bezet was, zich herhaaldelijk tot wat ruw spel liet verleiden, wat enkele Spartanen wel aan den lijve zullen hebben ondervonden. De Helder back maakte bij dat rennen en springen somwijlen de gekste buitelingen, wat lachsalvo's langs de lijnen tengevolge had. Ruig zorgt voor Schagen^ zevende doelpunt. Acht minuten voor het einde krijgt Scha gen wegens ruw spel een penalty te nemen, welke door Breebaart onberispelijk wordt ingeschoten. 81. Na gotd werk van Franzen, die zeer zeker z'n links buitenplaats in het tweede waard is, scoort Pau lusma Schagens negende en 'aatste doelpunt. 91. SCHAGEN b—HELDER d, 1—2. In een aardig partijtje voetbal heeft Helder d van Schagen b gewonnen. Na 10 minuten spelens krijgt de Helder linksbuiten een vrijen trap te nemen,, wel ke hij op goede wijze voor den goal trapt. De naar binnen geloopen rechtsbuiten kogelt in eenen in, 0—1. Niettegenstaande talrijke pogingen van Schagen b kunnen ze het niet tot een doelpunt brengen. Na de rust krijgt Schagen b een penalty te nemen, welke door R. van Haren in een doelpunt wordt omgezet, 1—1. Direct daarop krijgt Helder een penalty te nemen, welke via de lat wordt overgeschoten. De scheids rechter liet deze strafschop echter overnemen, daar de kleine keeper Slikker zich voor de doellijn had opgesteld. Voor de tweede maal maakte Helder geen fout, 1—2. Hoe Schagen b ook zwoegde, doelpunten kwamen er niet meer en verdiend won Helder d met 21. wat gezien het spel van Helder d de verhouding goed weergeeft. HELDER b—SCHA.GEN a, 1—5 Schagen a was op bezoek bij Helder b. Na een gced partijtje voetbal wisten de geelzwarten over de witjes met 5—1 te zegevieren. Goed zoo jongens, dat is mooi gewerkt. S.R.C. IZ.A.P. 2—4. Opnieuw een nederlaag voor S.R.C. De verleden week uitgestelde wedstrijd, wegens terreinafkeuring, vond gistermiddag op het S.R.C.- terrein aan den Nesdijk plaats. We hadden zoo het vermoeden, dat S.R.C. dezen middag eens voor een verrassing zou zorgdragen, doch ook thans konden de kraaien het niet bolwerken. De rust ging in met een 30 achterstand. Na de rust werkten de S.R.C.'ers harder en succes bleef dan ook niet uit. Toen het eindsignaal klonk, was de stand 42 voor Z.A.P. PROGRAMMA N.H.V.B. 27 Januari. 1 A: BergenZilvermeeuwen. 1 D: Succes 2—Wieringerwaard; Petten—H.R.C.' 3; Watervogels—M.L.D.; J.V.C.Schoorl; Held. Boys- Helder 3. 2 D: Egm BoysAlkm. Boys 2; Alcmaria 4 D.T.S. 2. 2 E: Sport—N. Niedorp 2. 2 F: Helder 5—Texel 2; Sparta 2—H.R.C. 4; Helder 4—Atlas 1. 3 D: Alkm. Boys 4Urscm; Schoorl 2Egm. Boys 2; Alcmaria 5Bergen 2; C.S.V. 2—Alkmaar 3. 3 E: Succes 3Kolhorn. 4 E: Ou dorp 1Koedijk 2; Koedijk 3Oterleek 1. 4 G: B.K.C. 3Dirkahorn; Callantsoog 1Sparta 3; (is al gespeeld. Red. S. C.) 4 H: Atlas 3Atlas 2; Helder 6Texel 3; Cocksdorp —Watervogels 2. 4 J: Flevo 2And. Boys; V.C.L. 2Twisk 2. 4 L: Held. Boys 3—Dirkshorn 2; Callantsoog 2— Helder 7; J.V.C. 3H.R.C. 7; Wieringerwaard 2Wa tervogels 3. Adspiranten: Alcmaria bBergen a; Egm. Boys a N. Niedorp a; Alcmaria c—Vrone a; C.S.V. a— D.T.S. a; Schoorl aAlcmaria e; Uitgeest b—D.T.S. b Helder cHelder a; B.K.C. aH.R.C. a; H.R.C. b— Succes a; H.R.C. d—Succes b; Sparta b— J.V.C. a; Cocksdorp aTexel a; Texel bOudeschild a. (Alg. Sportblad.) VOORWAARTS L-E.S.V. I, 2—2. Bovenstaande ontmoeting werd op het Voorwaarts- terrein gespeeld en is geëindigd met gelijken stand, waarmee de bezoekers ver uit te vreden kunnen zijn, want Voorw. was steeds in den aanval. De E.S.V.- keoper, die bijna niet is te passeeren, was nu ook weer in vorm, en de meest onmogelijke ballen hield hij uit zijn doel., zoodat het moedeloos werk werd voor de Voorw. voorhoede, die er toch lustig op los schoot. Doch steeds was det keeper die door krach tig ingrijpen erger voorkwam. E.S.V. kwam gemak kelijk aan twee doelpunten De eene een keeperbal, die door de Voorw. backs van richting veranderd in 't doel vloog; de tweede een bal die op zijn minst al 40 c.M. achter de uitlijn was, maar die de rechts buiten van E.S.V. toch voorzette en waaruit het 2de doelpunt ontstond. Met de rust leidde E.S.V. met 21, wat ze lang niet verdiende. Zoo is het nu een maal met voetbal, het geluk spreekt wel degelijk 'n woordje mee. Over den wedstrijd het volgende: Op een uitstekend bespeelbaar terrein stellen beide elftallen zich orn 2.30 uur op. E.V.S. is volledig, Voorwaarts met een invaller voor haar rechtsback. Van den aftrap af is het een beetje terrein verkennen, slechts voor korten duur, want Voorwaarts komt nu in den aanval. De E.S.V. achterhoede krijgt het dadelijk hard te ver antwoorden, maar met succes wordt steeds verdedigd, waarin de keeper uitblinkt. Eenmaal komt de Voorw. middenvoor alleen voor den E.S.V.-keeper, de bal wordt echter hard naast geschoten Er moet blijk baar een doelpunt komen. Dit gebeurt als er een kwartier gespeeld is. De Voorw. rechtsbuiten zet de PROGRAMMA K.N.V.B. 27 Januari. Eerste klasse afd. I: Feijenoord—V.S.V.; A.D.O.— Overmaas; D.H.C.V.U.C.; H.F.C.Ajax; Afd. II: D.W.S.—Excelsior; Z.F.C.—Haarlem; Storm vogels—K.F.C.; D.F.C.—H.B.S.; Sparta—HD.VS Tweede klasse A: HerculesAlcmaria; Hilversum O.S.V.; O.V.V.O.—A.F.C.; Blauw Wit—D.O.S.; B.F.C. Kinheim; B: W.F.C.'t Gooi; BloemendaalZ.V.V.; E.D.O. West Frisia. Derde klasse A: Zaandijk—Helder; Metedor—As sendelft; Alkmaarsche BoysK.V.V.; H.R.C.Vole- wijekers. Vierde klasse A: B.K.C.—Texel; Alkmaar—Succes, Vrone—Andijk; N. NiedorpD.T.S. (Sportkroniek). RESTEERENDE WEDSTRIJDEN. Vierde klasse A. Alkmaar thuis: Succes, uit: Vrone, Andijk. Succes thuis: Vrone, B.K.C. en Sparta; uit: Alk maar en N. Niedorp. Texel thuis: D.T.S.; uit: B.K.C. en Sparta. N. Niedorp: thuis D.T.S., Vrone, B.K.C. en Succes uit: Andijk. Sparta thuis: B.K.C. en Texel; uit D.T.S. en Suc- GAndijk thuis: Alkmaar en N. Niedorp; Vrone, B.K.C. D.T.S.: thuis: Vrone en Sparta; uit: Texel en N. Niedorp. B.K.C.: thuis: Vrone, Andijk, Texel; uit: Sparta, Succes, N. Niedorp. Vrone thuis: Alkmaar, Andijk; uit: D.T.S., B.K.C., Succes, N. Niedorp. bal hoog voor, en Leek geeft met een hard schot Voorwaarts de leiding (1—0). E.S.V. probeert het met een paar gevaarlijke aanvallen. Verder dan de beide backs brengen ze het niet. Even later is weer E.S.V. in den aanval. De Voorw. keeper loopt uit, een der achterspelers verandert den bal van richting en de stand is gelijk, 11. Voorwaarts komt nu geweldig opzetten. Hoe er ook op het doel wordt geschoten, steeds is het de keeper die redding brengt. De spil van E.S.V. krijgt den bal te pakken, schiet hard naar voren, de rechtsbuiten zet den bal even goed voor, en de middenvoor voltrekt het vonnis. 12. Als er weer is afgetrapt, klinkt het fluitje voor de rust. De thee heeft de thuisclub zeker goed gedaan, want dadelijk wordt er geweldig op den bal gezeten. De E.S.V. achterhoede weet evenwel van geen wijken. Hoe de thuisclub ook werkt, het mag eenmaal niet. Steeds is het een E.S.V.er die den bal wegwerkt. Steeds is de bal voor het E.S.V.-doel, de schoten zijn niet van de lucht, maar de E.S.V. keeper stompt en ranselt alles uit zijn doel. Eindelijk, na een half uur spelen is een schot van den middenvoor hem te mach tig, zoodat de stand toch weer gelijk is. 2—2. Voor waarts trekt zich nu wat terug, zoodat E.S.V. weer in den aanval komt. Een paar gevaarlijke momen ten onstaan voor het Voorw. doel. De keeper brengt redding. E.S.V. wordt langzamerhand weer terug ge drongen en de thuisclub onderneemt aanval op aan val. De versterkte E.S.V. achterhoede laat zich niet meer passeeren. Een hard schot van den Voorw. linksbuiten is voor den keeper, een paar mooie kop ballen grijpt hij uit de lucht, een harde schuiver slaat hij uit zijn doel. Een corner als gevolg wordt goed voor het doel geplaatst, doch de bal wordt over ge schoten. Even later is het einde daar, en heeft E.S.V. meer gekregen dan haar toekwam. Scheidsrechter Sanou leidde dezen wedstrijd op uitstekende wijze. Geel Zwart IIVoorwaarts II. 23. VIOS cVoorwaarts B. 2—3. DIVERSEN. Overschrijving. Gevraagd: P. Houtlosser van Schagen naar Riva len (Amsterdam); P. G. Stikker van Be Quick (Zut- fen) naar Alkm. Boys. Verleend: J. J. Venema van Schaffelaar (U.P.V.B.) naar H.R.C. (Sp.kr.); H. P. Jacobsz van Helder naar Held. Boys (Alg. Sp.) Aanv an gsnnr. Men gelieve er rekening mede te houden, dat de wedstrijden van de meeste vereenigingen weer om half drie aanvangen. In de periode van 15 Nov. tot 15 Jan. was dat niet geoorloofd. Woensdag Oefendag. A.s. Woensdag 23 Januari speelt in het Sparta- stadion te Rotterdam het voorloopig Ned. Elftal te gen Queen's Park Rangers en des avonds vindt te Den Haag op het verlichte V.U.C.-terrein de match ZwaluwenRoode Duivels plaat-s. De Zwaluwen. Men moge weten, dat de Zwaluwen een comité is van heeren, dat zich ten doel stelt vertegenwoordi gende elftallen samen te stellen met veel-belovende en andere op den voorgrond tredende spelers, waar van de Keuze-commissie van den K.N.V.B. door een of andere reden geen gebruik kan maken. Dat is voor den K.N.V.B. een aardig achterdeurtje; men Met een mes lichtte ik de verschillende lagen karton op en tusschen twee karton- lagen vond ik Toen wij er eindelijk toe overgingen Wilhelm Schulhof te arresteeren, hadden wij hem allang van spionnage, ten behoeve van Duitschland, verdacht. Zoo vertelde Douissin, langen tijd verbonden aan de afdeeling „spionnage" van het Departement van Oor log. Wij verdachten hem, doch we hadden geen enkel bewijs. Hij woonde te Berlijn in de Shadowstrasse, het was natuurijlijk vóór den wereldoorlog en bezocht eenige malen per jaar Parijs, voor zaken. Het spreekt van zelf, dat, toen wij hem begonnen te verdenken, wij in het geheim een onderzoek gin gen instellen naar zijn antecedenten. Hij had een engroszaak in dameshoeden en kwam eenige keeren in Parijs, om modellen te koopen van Fransche hui zen. Maison Jeanette aan de Avenue des Champs Elysees, Maison Dreux, telden hem, bijv. onder hun buitenlandsche clientèle. Hij kocht de uitgezochtste modellen, want zijn klan ten waren de zeer groote winkeliers in de hoofdstad van zijn land, terwijl hij ook aan het buitenland le verde. Wij hadden bevel ge kregen om zijn bagage aan de -• grenzen zeer nauwkeurig te onder zoeken, doch steeds werd niets verdfTchts bij hem gevonden. Toch gaven we het aan onze afdeeling niet op. Wij waren over tuigd, dat aan ons de partement een verra der was die belangrijke stukken copieerde, en ze verkocht aan den een of anderen spion, die weer voor een vreemde mogend heid werkte We namen telkens steekproeven, doch konden hem niet vinden. Intusschen bleven wij ook het oog houden op onzen „vriend" W. Schulhof, die natuurlijk niet mocht weten, dat we op hèm loer den! Ten eerste, omdat hij op zijn hoede kon zijn, terwijl het niet aangenaam voor ons zou zijn, wan neer het bleek, dat wij een volkomen onschuldig man verdachten Dat zou ons in een moeilijk parket brengen. Op een goeden dag ging ik er zelf eens op uit om de vreemdelingen, die in Frankrijk kwamen en ons land verlieten na te gaan. Ik was gekleed als een douane en bij aankomst van de internationale treinen was ik op mijn post. Dat was een vermoeiende taak, welke van 's morgens heel vroeg, tot des avonds heel laat duurde. Een maand was ik geposteerd aan de grens toen Wilhelm Schulhof verscheen Ik visiteerde zijn bagage, zijn handkoffer en er lag niets 'bijzonders in, dan alleen de hoog noodige toiletartikelen. Daar bo ven op lag het portret van een aardig Duitsch meis je, typisch Duitsch, met een Gretchenvlccht. Toen ik den koffer onderzocht, nam hij het portretje er uit en zeide, dit portret is toch geen contrabande Dat is mijn dochter. Hij sprak tamelijk goed Fransch, al hoorde ik wel, dat hij een vreemdeling was. Om hem niet af te stooten en zijn vertrouwen te winnen, zeide ik, dat ik hem mijn compliment maakte voor zoo'n aardig dochtertje. Hij scheen het aangenaam te vinden en nam zijn handkoffer op om zijn weg te vervolgen. Eerst had ik echter snel een kruisje op zijn koffer kunnen teekenen. Ik zag hem in den trein naar Pa rijs plaats nemen. Dienzelfden dag nam ik ook dezen trein, ik ging in den postwagen zitten, verkleedde me snel en bleef den ganschen tocht tot Parijs in den wagen om niet den minsten argwaan te trekken. Te Parijs volgde ik hem en zag hoe hij zijn intrek nam in een voornaam hotel. Gedurende zijn verblijf ging ik hem na. Zijn gedragingen gaven niet de minste reden tot verdenking. Hij deed inkoopen in verschil lende huizen, at in zijn hotel en scheen om de genoe gens die in Parijs geboden worden, niets te geven. Hij bleef na het diner rustig in zijn hotel en ont ving daar niemand. En toch, hoe merkwaardig het ook was, we bléven hem verdenken! We hadden geen enkel motief, doch verdenking blééf op zijn per soon gevestigd. Het spreekt vanzelf, dat het heel moeilijk was zijn bagage te onderzoeken, bij het verlaten van ons land. Dat was niet de gewoonte en we moesten dus op een slinksche wijze te werk gaan. Reeds was hij weer eenige maanden over onze grenzen gegaan, en steeds had ik als douanebeambte zijn bagage onderzocht en niets gevonden. Wat mij overigens niets verwonderde, omdat, wat buiten Frankrijk kon worden gebracht, meer de belangstel ling van den verdachte kon hebben. Wat mij wel steeds opviel, was het portret, dat steeds boven rijn kleeren lag. U moet wel heel veel van Uw kind houden, waagde ik op zekeren dag eens tot hem te zeggen. Dat is inderdaad het geval het zien van haar portret geeft me eenigen troost, wanneer ze niet bij me is. Ik begon over dat portret te piekeren Waarom dat portret, dat zoo zijn vaderliefde moest demon- streeren. Toen besloot ik den koffer te stelen. Ik gaf mijn ondergeschikte de opdracht de bagage uit het baga genet te stelen, als Schulhof zich in den restauratie wagen bevond. Hij deed het en in het privaat maak ten we met een valschen sleutel zijn koffer ope^n. Weer vond ik niets verdachts. Het meisjesportret lag op de kleeren. Ik sloot de koffer haastig en bracht hem weer vlug op zijn plaats. Onze moeite was dus tevergeefsch geweest. Een half jaar later liet ik weer zijn koffer stelen en haalde nu het portret eruit Ik onderzocht de achterkant en vond er den naam van een Berlijnschen fotograaf op staan. Met een mes lichtte ik de verschillende lagen karton op en tusschen twee karton-lagen vond ik, eindelijk, af schriften van geheime stukken, op de bewapening van ons leger betrekking hebbende. O.m. was er een overtrek van het vestingpark van Belfort. Ik had geen gelegenheid den man te arresteeren, doch we hebben hem nooit meer terug gezien. Toen hij hot portretje niet in zijn koffer zag liggen, vermoedde hij natuurlijk, dat wij het ontdekt, hadden en hem van spionnage verdachten. Nadien heb ik het damesportret nog altijd be waard. Het bevindt zich in het kleine museum aan ons departement betreffende spionnage. (Nadruk verboden.) X. DE ROCHEBRU. Een advertentie in de Schager van Zaterdag verhoogt Uw recette op Zondag. wil bijv. iemand nog niet direct in een voorloopig Ned. Elftal zetten; welnu even de Zwaluwen een seintje gegeven en klaar is Kees. Zoo heeft de „Zwaluwen" wel nut. Deze vereeni- ging, waarin menschcn als Harry Denis en Mutters bestuurders zijn, heeft jaarlijksch twee groote wed strijden, n.1. een dubbele ontmoeting met de Roode Duivels uit België. De „Roode Duivels" nu is net zoo iets als onze Zwaluwen. Maar vaak zijn deze als voorloopig Belgisch elftal te beschouwen; zoo ook nu. Het elftal van onze Zwaluwen-ploeg is: Hollen- berg (Stormvogels); Webcr (ex-A.D.O.), en Calden- hove (D.W.S.); Van Gooi (Haarlem), Pellikaan (Longa) en Punt (D.F.C.); Vrauwdeunt (Feyenoord), Lagendaal (Xerxes), Lungen (A.F.C.), Drok (D.b.C.) en Mijnders (D.F.C. Zegt U nu maar eens, dat de Zwaluwen geen nuttige vereeniglng vormen! Er zitten enkele bijzonder pikante probeersels in. De A.F.C.-er Lungen woont tegenwoordig weer in Holland en maakt een kans voor het Ned. Elftal. We zien de heeren Weber, Lagendaal en Pelli kaan weer eens terug en Mijnders die verleden jaar in Milaan net ziek werd, ook. Wat doet Weber. Bij Weber kunt U tegenwoordig een lekkere bele gen sigaar koopen. Hij zit in een sigaren-filiaal In... Apeldoorn, vroeg reeds lang geleden overschrijving. Den K.N.V.B. stond de „sigaren-lucht" niet aan, ergo geen overschrijving op korten termijn, maar een jaar wachten. Nu is Weber gelukkig Katholiek en... ging spelen voor een Roomsche club in Apeldoorn. Die club is er maar wat blij mee! Met Augustus gaat Weber echter voor A.G.Ö.V.V. spelen. Oostelijk ElftaL Zondag 3 Maart speelt Oost-Nederland tegen West- Duitschland. Men is er in het Oosten op uit om nu eens niet zoo'n leelijk figuur te slaan als anders. De Oostelijken zullen dan ook enthousiast moeten spelen, want West-Duitschland kan zoo'n sterk team op de been brengen, dat zelfs het Ned. Elftal het er tegen af kan leggen. De wedstrijd wordt in Düsseldorf gespeeld; dit moet een jubileumwedstrijd zijn. Het groote woord dat indertijd geuit werd om in verband met den politieken toestand in Duitschland het contact to verbreken, is blijkbaar in de beenen gezakt Dat is ons geraden ook; we zijn altijd een volk van kruiers en kooplieden geweest; laten we koop man blijven en een onzer goede klanten niet toornig maken. BILJARTNIEUWS. B. V. Holland's Noorderkw. Voor Dinsdag 22 Jan. zijn de volgende wedstrijden uitgeschreven: Groep A bij G. Hop, Langendijk, de heeren J. Schenk Dz., W. F. Gorter, C. Blaauboer en A. Kos sen tegen de heeren P. Kostelijk, J. Kuiper, G. Hop en Jb. Kroon. Bij J. Peetoom te Schagen de heeren W. Streut- ke'r; J. Stammes Pz., D. Klos en C. Bontes tegen de heeren: C. Langedijk, C. Swagcr, Jb. Strijbis en L. Dekker. Groep B: bij S. Kuiper te Kolhorn, de heeren A. Rot, H. van der Woude, H. Jonker en C. Slikker te gen de heeren J. van Stipriaan, S. Kuiper, W. Blaau boer en A. de Graaf. Bij De Wit te 't Zand: A. Hoornsman, A. Kos sen, M. Minnes en P. Voorthuizen tegen de heeren G. de Wit, K. Breebaart, A. Eriks en H. S. Eriks. Mogen we heeren verslaggevers hier even op wij zen! NOORDSCHARWOUDE. Wandeltocht „Hercules en Hygiea." Zondagmorgen vond onder groote belangstelling de eerste wandeltocht plaats van de gym-ver. „Her cules en Hygiea". Niet minder dan 45 wandelaars waren opgekomen, n.1. 32 dames en 13 heeren. Door den voorzitter den heer A. Ootjers, werd voor af een korte toespraak gehouden. Spr. deelde mede, dat het plan is om drie wandeltochten te houden en dan een herinneringsspeldje uit te reiken. Spr. hoop te ook dat de sportieve geest er door aangekweekt zal worden. Hierna werd om ongeveer 9.15 uur van het club lokaal in marsch-tempo afgemarcheerd en ging het via den Nieuwen weg naar Koedijk. Precies 1 uur duurde de heenreis. Na een rustpauze van 10 minu ten werd de terugreis weer aanvaard. Onderweg reed de heer Ootjers ons per auto voorbij om zoonoodig de uitvallers op te nemen, doch allen liepen zoo fit, dat dit heusch niet noodig was. Ook de heer P. Deutekom reed ons per auto een paar maal voorbij zoodat van alle zijden belangstelling voor onze tippe laars werd getoond. Binnen het uur was de terug tocht volbracht en arriveerden allen om half twaalf weer bij J. de Bakker. De eerste wandeltocht is in alle opzichten goed geslaagd. SPARTA-SOIREE. Toen wij om kwart over 8 de zaal van den heer C. Boontjes binnenstapten, waren wij bijkans de eerste bezoekers. Bij ons kwam toen het idee naar voren, dat dit Sparta-soiree wel eens op een fiasco kon uit draaien. Het kwam echter zoo langzamerhand nog in orde. Eerst waren er een groot aantal dames en geen heeren, die op de goede muziek der Sparta- band, hun dansje konden maken. Doch ook dit raak te, nadat een der leden van Schagen balleider werd, over. Het werd weer gezellig en met verwachting werd de verloting tegemoet gezien. Toen het uur der verloting daar was en de commissie aangevuld met twee alleraardigste dames en de vereischte ambte naar gezeten waren, had ieder der aanwezigen z'n Sparta-loten voor zich op tafel uitgespreid. Eenige malen viel een prijsje op de loten in de zaal, wat eenige vreugde teweeg bracht. De stofzui ger viel echter aan den heer Kossen, wonende in den Polder. Spoedig kon de Commissie inrukken en werd nog een gezellig dansje gemaakt tot sluitings uur toe. De prijzen zijn gevallen op de volgende nummers: We zullen eerst het prijsnummer vermelden en dan het lotnummer: 1—891, 2—374, 3—488, 4—768, 5—842, 6—392, 7—362, 8—775, 9—682, 10—492, 11—169, 12—70, 13—519, 14—44, 15—756, 16-824, 17—416, 18-S51, 19—247, 20—296, 21—321, 22—457, 23—101, 24—223, 25—100, 26—191, 27—268, 28—307, 29—116, 30—344. 31—830, 32—91, 33—330, 34—566, 35—361, 36—287, 37—218, 38—969, 39—372, 40—354, 41—9, 42—151, 43-54® 44—605 45—651.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7