Arrondisseaents-Reehtbank Dierenleven in Londen. Radioprogramma te Alkmaar. Grottenonderzoek in de omgeving van Triest. MEERVOUDIGE STRAFKAIER ZITTING VAN DINSDAG 22 JANUARL Alkmaar. NOG EENS: DE JEUGDIGE AMATEUR INBREKERS. De twee jongelieden. Klaas P. en Joh. V., die zich hadden begeven op het glibberige pad der misdaad en eenige nogal goed geslaagde proeven hadden gegeven van inbrekersvaardigheid, maar wier car rière dienaangaande gelukkig heel gauw door da activiteit van den politie-ae-ent de Vries was gestuit, verschenen heden nog eenmaal voor hun rechters in verband met een alsnog bij tusschenvonnis gelast re classeeringsondcrzoek betreffende de béte noir van het tweetal: Jan V. De heer Wiggers lichtte zijn rapport, strekkende tot het opleggen van een ge combineerde straf, nader toe, doch de Officier kon zich met. deze conclusie niet vereenigen en persis teerde bij zijn genomen requisitoir, i Mr. de Groot refereerde zich zijnerzijds ook aan zJin gehouden pleidooi en beval met klem de con clusie van Wiggers' rapport aan. In de middagzit ting deed de rechtbank reeds uitspraak, hieronder vermeld. Breezand. DE GRIEP SPRAK OOK EEN WOORDJE MEE! De pikeur Klaas B. uit Groot-Mokum moest te rechtstaan wegens diefstal van een jas te Breezand, doch bleek ongesteld te zijn. Ook een der getuigen, 'de hoofdagent Marbus was met de griep gezegend ■en alozo alle ongunstige factoren te zamen genomen werd besloten de zaak tot 5 Maart uit te stellen. Blokker. EEN APPELLANT UIT DE DROMMEDARIS-STAD. De expediteur Doede de Vr. uit Enkhuizen, had te Blokker op 24 Augustus het verkeer gesneden en zich voorbij een voertuig, bestuurd door Piet Peer- ideman uit Grootebroek gewrongen, terwijl van de andere zijde eenige wielrijders, mej. MeijerMorks met echtgenoot, zuster en dochtertje uit Hoorn, na derde. Dit gezelschap was toen verplicht zioh op den wegberm in veiligheid te brengen, doch het meisje reed tegen een boom op en brak haar been. Ter zake het in gevaar brengen van het verkeer, was Doede veroordeeld door het Hoornsche kantonge recht en van dit vonnis in appèl gegaan. Hij gaf de schuld aan de wielrijders, doch vond bij deze ge tuigen weinig steun. Zij achtten het rijden van Doe de roekeloos en hoogst onverantwoordelijk. Het leek wel of Piet Peerdeman 'm kneep voor den appellant, doch de president garandeerde hem de bescherming der Justitie. Zijn verklaring was dan ook voor Doede niet bepaald gunstig. Zekere I-Ieeres, 'n autopassagier, gehoord als ge tuige décharge, stelde de zaak weer voordeeliger voor, maar de Officier hield zich aan den veiligen kant en requireerde bevestiging van het vonnis, waarbij appellant veroordeeld was tot f 30 boete of 30 dagen, alsmede toewijzing der civiele vordering ad f50. B o beid ij k. NOG 'N VERVELEND APPELLETJE. Een expediteur uit Beemster, Jacob v. P.] had op den Bobeldijkerweg onder Hoorn bij een kruispunt aan een anderen autobestuurder, in casu 'n autobus niet den rechtschen voorrang verleend, waardoor een aanrijding volgde en de bestuurder uit Beem ster door den kantonrechter te Hoorn veroordeeld werd tot f 10 boete' 'n onbeduidende correctie, maar waarmede de veroordeelde geen genoegen nam, zoo dat hij in hooger beroep kwam, met mr. Buiskool als raadsman en verdediger. Hij vertelde dan ook aan de rechtbank dat hij door de bus van de Leeuw werd geramd en deze met de wielen op den linker kant van den rijweg reed. 'n Getuige d décharge, de 19-jarige koopman Vormer, had gezien, dat db autobus met de banden op het linker-weggedeelte stond.Ook de 17-jariee handelsknecht ('n nieuw baantje) de Jong verklaarde, dat de banden over de „punaises" alias en zeer toepasselijk „wegluizen" stonden. De Officier vond in hoofdzaak, dat appellant rechts voorkeur had moeten verleenen en requireerde be vestiging. De verdediger was echter van meening, dat aan de bus den voorrang was vrijgelaten en concludeer de daarentegen vrijspraak. Re- en dupliek op gebruikelijke wijze. Hoorn. HET WAS EN BLEEF AANRIJDING. De chauffeur Th. J. J. V. te Hoorn had eveneens een veroordeel ing van den Hoornschen kantonrech ter moeten incasseeren, omdat hij op 17 September omtrent Zwaag een aanrijding had veroorzaakt met een auto. tengevolge waarvan het door hem be stuurde personenrijtuig zwaar werd beschadigd en de inzittenden werden verwond. De gemeenteveld wachter Faber van Zwaag had proces-verbaal en "n scnetsteekening in deze aanrijdingszaak gemaakt. Naar zijn meening was verdachte de schuld van de aanrijding. Ten slotte requireerde de Officier beves tiging van het te Hoorn gewezen vonnis. VERVROEGDE UITSPRAAK. In de middagzitting deed de rechtbank uitspraak inzake de inbrekers Klaas P. en Joh. V. en veroor deelde ieder tot 1 jaar gev. en Klaas P. voorwaardo lijk met 3 proefjaren en Joh. V. 8 maanden voorw. en 4 maanden onvoorwaardelijk. Klaas P. werd te vens in vrijheid gesteld. Alkmaar. ARTIKEL 247 W. v. S. De zedenzaak tegen den 67-jarigen diaconiebewo- ner Dirk de W. te Alkmaar werd alstoen met geslo ten deuren voortgezet. Gehoord werd Dr. Barnhorn als deskundige. Eisch 1 dagen met ter beschikking stelling der regeering. Den Helder. ABORTUS CRIMINALIS. Aan de niet verschenen Dina Hendrika Gerina Br. was ten laste gelegd bovengenoemd zedenmisdrijf, strafbaar gesteld bij art. 297 Wetb. v. Strafr., welke zaak uit den aard der zaak met gesloten deuren werd behandeld. Gevorderd werd 8 maanden gev. Julianadorp (Helder) Schoorl. EEN KUNSTKEUKENSCHILDER ALS INBREKER. De 33-jarige schilder Jan V., wonende te Den Hel der en thans gedetineerd stond terecht ter zake dat hij te Schoorl in den nacht van 24 op 25 Oc- tober door middel van braak was binnengedrongen in de woning van C. Hoogvorst en aldaar verschil lende zilveren voorwerpen, polo shirts en sieraden had weggenomen. Voorts had hij in den nacht van 12 op 13 October 1934 te Den Helder (Julianadorp) ingebroken in een schoolgebouw en alstoen ingepikt de schoolreisjesspaarpot der scholieren ten bedrage van pl.m. f22.40 en uit de schuur diverse goederen. Dr. Ten Raa, psychiater te Bakkum, was onder meer gedagvaard als deskundige. De heer Hoogvorst had het gestolene grootendeels terug ontvangen. Het schoolreisjesgeld kon echter als hopeloos verloren beschouwd worden. Verdachte had er zijn schuldeischers gelukkig mee gemaakt. Dr. Ten Raa concludeerde, dat verdachte toonde een intelligentiegebrek; feitelijk behoort hij thuis bij de psychopaten, doch dit is thans met vermogens delicten niet meer geoorloofd In een bijzondere strafgevangenis behoeft hij echter niet te worden gedetineerd. Verdachte heeft een goed gevuld straf blad met ernstige vermogensdelicten, diefstallen met en zonder braak, enz. De president, mr. Lede- boer zei: dat ziet er niet rooskleurig uit, vriend. Eisch tegen dezen gevaarlijken sinjeur 2 jaar en 6 maanden. Mr. Mulder, advocaat te Den Helder, achtte de strafmaat te zwaar en stelde voor een gemeleerde straf, waartegen de Officier zich natuurlijk verzette, gelet op de antecedenten. Harenkarspel Schagen. DE STRAFBARE „VEEHOUDER". Hendrik H., 'n 27-jarige ontslagen Schager slager, was in September j.1. op een nachtwandeling te Schagerwaard in de wei van boer Wink tegen een koe opgeloopen en had zonderd en eigenaar te raad plegen noch de veecentrale in kennis te stellen, dit stuk melkvee geannexeerd, met het minder nobele voornemen, voorzegde koe ten eigen bate in klin kende munt om te zetten. Alvorens hij evenwel dit booze plan tot uitvoering kon brengen, pakte de sterke hand er gerechtigheid hem bij den kraag en stond hij op 13 November tereoht. Het vonnis werd opgeschort en Hendrik in de gelegenheid gesteld nog 'n paar maanden over zijn onrechtmatige daad ern stig te mediteeren. Thans echter verklaarde men dien tijd van voorbereiding voldoende en werd de slagersknecht, opnieuw voorgeleid, ten einde te ver nemen, wat de rechtbank, voorgelicht door den psy chiater, Dr. Engelman, uit Heiloo, omtrent hem zou besluiten. De sympathieke Dr. Engelman, die een uitvoerig rapport had samengesteld in verband met de vele experimenten op hem toegepast, beschouwde ver dachte als verminderd toerekeningsvatbaar. Hij be hoorde in een psvchopatische inrichting te worden opgenomen, doch dit is niet meer toegestaan. Gead viseerd werd alsnu een bijzondere strafgevangenis. De Officier, die bereids tegen dezen recidivist 2 jaar had gevorderd, wijzigde dien eisch en requi reerde nu 1 jaar en 6 maanden, door te brengen in een bijz. strafgevangenis. Verdachte las daarop een geschreven oratio pro domo voor. Mr. Van Leeuwen, verdediger, pleitte een gecombi neerde straf. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. I De smokkelaars spoorloos verdwenen. Bij den wagen alleen nog een afgernkten vinger gevonden. Op een grensweg in de nabijheid van de Noord- Limburgsche grens onder Heyen hebben de Duit- sche grensambtenaren in den afgeloopen nacht een gepantserde smokkelwagen aangehouden. Toen de smokkelauto op het, bevel der beambten niet stopte, werd door de ambtenaren op de banden van de auto geschoten, tengevolge waarvan de auto aan het slingeren raakte en omkantelde. De wagen bleek 1000 Kg. koffie en tabak te bevatten. Bij den wa gen vond men een afgerukten vinger en bloedsporen, De inzittenden van den wagen waren echter ver dwenen. Een wereldstad is geen plaats voor wilde dieren. Alleen de vogels staan er beter voor. - (Van onzen Engelschen Brief-schrijver). 19 Januari 1935. WE kennen Londen, en het is ook moge lijk, dat we het niet kennen, maar dan hebben we er toch zoo veel van gehoord en gelezen ,dat het haast met kennen gelijk staat, als een stad van huizen en mcnschen. Acht millioen menschen, is, zooals we. weten, het, aantal van zijn bewoners. Wanneer we het aantal huizen op een millioen schatten, kunnen we onmogelijk de plank heel ver mis slaan. Waaraan we wel in de allerlaatste plaats zullen denken, wanneer we ons Londen voorstellen, is de aanwezigheid van wilde dieren. Natuurlijk zonderen we den dierentuin uit. Wie naar Artis gaat, of, zoo als de Londenaars zeggen: naar de „Zoo" (uitgespr ken Zoe), verwacht uit den aard der zaak zoo af en toe een leeuw of tijger tegen te komen op zijn wan deling. Maar hij zou het een beetje vreemd ver schijnsel vinden, wanneer zulk een ontmoeting plaats greep in de Kalverstraat. Denk nu niet, dat ik wil gaan vertellen, dat bo vengenoemde beestjes in de Londensche straten rond kuieren. Ik zou er geen buitengewoon bpzwaar te gen hebben, als er eenige redelijke kans bestond, dat U me zoudt willen gelooven. Maar aangezien die, naar ik vrees, niet bestaat, kan ik ditmaal mijn toch altijd buitengewoon sterke voorliefde voor het vertellen van de waarheid wel de overwinning laten behalen. Er zijn evenwel ook nog wilde dieren, die een beetje gemoedelijker zijn, dan de twee zoocven ge noemde. Kent U de boeken van Conan Doyle, ovei Sherlock Holmes? In dat geval heeft U gehoord van Scotland Yard, het hoofdbureau van de Londensche politie. Het bevindt zich vlak bij Westminster Bridge, de Parlementsgebouwen, en de ons allen welbekende Big Ben. Het is niet bepaald een stille plaats. Inderdaad zeer geschikt om, zonder van op zet verdacht te worden, zelfmoord te plegen. Een poging om de straat over te steken, wordt in negen van de tien gevallen met succes bekroond. De agenten van Scotland Yard hebben in hun be staan van politiemannen ongetwijfeld al heel wat vreemde en onverwachte dingen gezien. Ze zijn niet Sporen van voor-historischen mensch ge vonden. Rome. De grotten nabij Triest zijn in den laatst en tijd van staatswege aan een nauwgezet we tenschappelijk onderzoek onderworpen, hetgeen reeds belangwekkende resultaten heeft opgeleverd. In het afgeloopen jaar zijn o.a. overblijfselen gevonden van het geraamte van een groot katachtig roofdier, dat tegelijk met den holenbeer in deze streek leefde. Men vermoedde, dat in de gunstiger gelegen grotten, welke tegen den Noordenwind waren beschermd, ook de praehistorische mensch moest hebben geleefd. Thans heeft men inderdaad resten gevonden van menschelijk gebeente, alsmede eenige, uit beenderen gesneden gebruiksvoorwerpen, vermoedelijk uit den neolithischen tijd. Dit is de eerste maal, dat men in deze streek de overtuigende bewijzen heeft gevon den, dat de grotten ook door den mensch werden bewoond. Het onderzoek wordt voortgezet; de tot nu toe verkregen resultaten zijn inmiddels onderge bracht in het Museum voor Grottenkunde, hetwelk in de enkele jaren van zijn bestaan, zich reeds tot een belangwekkende instelling, met omvangrijk ma teriaal heeft ontwikkeld. JAPANSCH STOOMSCHIP VERGAAN. De opvarenden verdronken. Tokio. Een Japansch stoomschip is nabij Ho- rishima in een hevigen storm vergaan. De uit elf koppen bestaande bemanning wordt vermist. Een ander Japansch stoomschip werd in een ha ven van het eiland Hokaido door een typhoon ver rast en zonk eveneens. Men vreest dat de negen per sonen, die vermist worden, zijn omgekomen. JAPANSCH VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. De drie inzittenden verdronken. Tokio. Bij de Japansche marineluchthaven Sa- sebo is een vliegtuig neergestort. Alle drie inzitten den verdronken. Een ander watervliegtuig moest een noodlanding maken. De bemanning kon tijdig noodsignalen uit zenden en dankte daaraan haar redding. Het vlieg tuig zelf zonk. VRIJDAG 25 JANUARL HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 8.00 Graraofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10,15 Voordracht door Jan Lemaire; 10.30 Orgelspel door Joh. Jong; 11.00 Voor dracht; 11.20 Gramofoonmuziek; 11.45 Idem; A.V.R.O. 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 2.30 Zangvoordraoht; 2.40 Voordracht door Rob Geraerds; 3.00 Zangvoordracht; 3.10 Gramofoon muziek; V.A.R.A.: 4.00 Overschakelen zender; 4.05 Knipcursus; 4.50 Populaire gramofoonmuziek; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 Orvilropia o.l.v. Jan van der Horst; 6.00 De Zonnekloppers; 6.30 De Flierefluiters 6.55 Klarinet en piano; 7.05 Orgelspel door Cor Steijn 7.30 Lezing door Dr. F. M. Wibaut; 7.50 Gramofoon muziek; 7.57 Herhaling S.O.S.-berichten; V.P.R.O.: 8.00 Cursus; 8.30 Concert; 9.00 Cursus; 9.30 Concert; 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.15 Cursus; V.A. R.A.: 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. zoo heel gauw verwonderd. Maar om nu een fazant te zien binnen kuieren Toch is dat, wat niet zoo heel lang geleden ge beurde. Het bleek later, dat de fazant uit het ko ninklijk park afkomstig was. Zeer wel mogelijk, dat hij den weg was kwijt geraakt, en als koninklijk fazant begreep, dat hij niet beter kon doen, dan zich door de politiemacht van de hoofdstad terug te laten brengen. Of het opzet was of niet, doet er niet toe, het resultaat was, dat de fazant werkelijk weer terecht kwam, waar hij hoorde. Vijf minuten van Scotland Yard verwijderd, vin den de Trafalgar Square, met den geweldig hoogen kolom, waarop Nelson staat te prijken. De plaats is, zoo mogelijk, nog iets drukker dan die, waar de fazant liep te kuieren. En de vondst, die er gedaan werd, had precies één dag later plaats, dan de wan deling van 's konings fazant De agent, die in den vroegen morgen de gelukkige vinder werd, zal zich de oogen wel een paar maal hebben uitgewreven, voor hij zich werkelijk bukte. Want daar lag op het voetstuk van Nelson's kolom een doode vos. Arme stumper! Hij had de val, waarin hij was terecht gekomen, nog aan zijn poot zitten. Mogelijk was hij met opzet de menschen gaan opzoeken, wel wetend, met zijn vossenslimheid, dat alleen bij de menschen hulp te verwachten was. Of die vos nu ver vandaan kwam? Zeer waar schijnlijk niet. Want het merkwaardige feit bestaat, dat er vossen zijn in, wat we verstaan onder het postdistrict Londen. Een bewoner van Whetstone, dat hoogstens twaalf kilometer afligt van Charing Cross, dat we als het middelpunt van Londen kun nen beschouwen, zag korten tijd geleden verschei dene vossen in de onmiddellijke nabijheid van zijn huis. Ook zijn vossen niet de eenige dieren, die zich nog niet geheel vol afschuw van de millioenenstad heb ben afgewend. Hazen, wefels, hermelijnen, komen herhaaldelijk de Engelsche hoofdstad heel nabij, al vergenoegen ze zich gewoonlijk met een bezoek aan de voorsteden. Autobestuurders zien meermalen op den, door de koplichten van hun wagen hel ver lichten weg, dieze dieren over steken, zooals de bewoners van Haarlem eekhoorntjes den Wagen weg zien overloopen. Maar eekhoorntjes hebben hun woning in den Hout, en ik betwijfel, of hazen en hermelijntjes hun legers en holen in de Londensche voorstoden hebben. En welke boodschap kan de ot ter gehad hebben, die in 1918 op den electrischen spoorweg in Acton werd gevonden? Doch het blijft een verloren strijd. Een wereldstad is geen plaats voor wilde dieren. Enkele mogen stand houden, doch na korter of langer tijd worden zij gevangen of gedood, en hun plaats wordt niet weer ingenomen. Alleen de vogels staan er beter voor. De mensch kan de vogels ook beter in zijn nabijheid gebruiken dan hazen, vossen en wezels. De Londenaars, die tuintjes hebben, en er hun eigen kool in willen ver bouwen, zijn op de nabuurschap van een hazenpaar Probeer ze....en ook Gij zult zeggen: f)e Ttedac&ijwlsclie fiindfiasia, is onbetwistbaar de beste. HUIZEN (301.5 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken; 11.00 Gra mofoonmuziek; 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoon muziek; 1.00 Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; I.50 Gramofoonmuziek; 2.00 Orgelconcert door Evert Hajk; 2.30 Gramofoonmuziek; 2.45 Vervolg Orgelcon cert; 3.15 Zangrecital; 3.30 Gramofoonmuziek; 3.45 Vervolg zangrecital; 4.00 Verzorging zender; 4.15 Ka merorkest; 5.00 Landbouwpraatje; 5.30 Orkest: 6.15 Lezing: 6.30 Orkest; 7.00 Politieberichten; 7.15 Le zing; 7.35 Gramofoonmuziek; 7.40 Vaz Dias; 7.45 Aan sluiting met ..Tivoli" te Rotterdam. Bomvmeesterj revue „Met vlag en wimpel"; 10.30 Vaz Dias; 10.35 tot 12.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (484 M.V 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Omroeporkest; 5.20 Gramofoonmuziek; 6.50 Pianorecital: 9.55 Concert; 10.30 Gevraagde gramofoonplaten; 10.45 Dansmuziek. BRUS—T» '"*22 MV 12.20 Concert; 5.20 Gramofoonmuziek; 6.50 Concert; S.20 Symphonie-orkest; 10.45 Gramofoonmuziek. KALUNDTWRG (12*1 M.V II.20 Ponulair concert; 2.20 Idem; 7.30 Gewijd con cert; 10.10 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.V 3.20 Circusprogramma; 6.20 Cabaret; 8.20 Dansmu ziek; j. HAMBURG (332 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.35 Idem; 8.20 Hoorspel; 10.20 Orkest J KEULEN M.V 12.20 Filmmuziek; 3.20 Noorsche muziek; 5.05 Kin derliederen; 10.20 Concert. DROITWICH (1500 M.V 11.20 Orgelconcert; 12.10 Concert; 1.35 Solistencon cert.; 3.35 Concert; 5.35 Zigeunerorkest; 7.50 Concert 8.50 Vroolijk programma; 10.40 Concert. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 7.10 Gramofoonmuziek; 8.10 Idem; 8.35 Operette. PARIJS RADIO (1648 M.) 12.50 Concert; 8.20 Gevarieerd programma. MILAAN (369 M.)' 4.30 Gramofoonmuziek; 8.20 Symphonieconcert. ROME (421 M.)' 4.30 Populair concert; 8.20 Concert. WEENEN (506 M.) 3.30 Gramofoonmuziek; 6.50 Orkest; 9.00 Idem; 10.40 Gramofoonmuziek; 11.20 Kwartet. WARSCHAU (1345 M.) 5.35 Dansmuziek; 6.20 Zangrecital; 7.35 Philharmo- nisch orkest; 10.25 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 MA 3.20 Omroeporkest; 4.30 Idem; 5.20 Gramofoonmu ziek; 6.45 Populaire muziek; 9.20 Concert. allesbehalve gesteld. Wie kippen of duiven houdt, beschouwt eiken vos of wezel als zijn doodsvijand, dien hij alleen maar wenscht te bewonderen in den dieren tuin. Maar voor de meeste vogels heeft de mensch een zwak. Er zijn er, die het hem lastig kunnen maken, maar de meeste zijn van een vriendschappelijke ge aardheid. En daarom heeft men in Londen verschil lende plaatsen aangelegd, waar de vogels alles kun nen vinden, wat hun hartje begeert, en waar nie mand het ze lastig of gevaarlijk zal maken. Er is geduld voor noodig, om de weggevluchte vo gels terug te lokken, maar de pogingen worden met steeds grooter succes bekroond. De bekende vogel kenner, Mr. A. Holte Macpherson, heeft tot nu toe reeds 130 verschillende soorten opgemerkt op een gebied, dat ongeveer binnen vier kilometer ten Noorden en Zuiden, en zes kilometer ten Oosten en Westen van Charing Cross ligt. De nu gestorven vo gelkenner, Mr. F. D. Power, had in 1909 reeds 125 soorten herkend. Maar ook de vogels doen zoo af en toe rare din gen. Als moeder de vrouw 's morgens bij het vertrek van haar man, die metselaar van beroep is, en werk gaat verrichten aan de Parlementsgebouwen, zegt: „Denk er nou aan, Piet, dat je voorzichtig bent met het oversteken, hoor. Kijk vooral goed uit, dat je geen ongeluk krijgt in die drukte. Hè, ik zal blij zijn, als ik je vanavond weer veilig thuis heb", denkt ze er toch zeker geen oogenblik aan, dat haar man tijdens zijn werkzaamheden een aanval zal hebben af te slaan van een arend. En toch is dat gebeurd. Ook heeft een wilde eend het in zijn wilde een- denkop gekregen eenigen tijd geleden, om zijn, of liever haar, eieren uit te broeden in een tuin op Campden Hill, een gedeelte van Londen, waar ik eenige .jaren achtereen dagelijks kwam. Na verloop van zekeren tijd waren, volgens het oordeel van moeder eend, de jongen op een leeftijd gekomen, dat ze eens wat meer van de wereld moesten gaan zien. En zoo zag de agent op den hoek van Church Street en Kensington High Street zich genoodzaakt het verkeer geruimen tijd stil te laten houden, tot moeder met haar kroost veilig was overgewaggeld, op weg naar Hyde Park, en de vijvers daarin. De vogelkenners in Londen, hoewel reeds heel voldaan over het tot nu toe behaalde succes, hopen nog veel meer te bereiken. De slechtvalk broedt boven op den toren van de kathedraal te Salisbury. Waarom, zoo zeggen zij, zou Salisbury een eer ge nieten, die aan Londen onthouden wordt? En een maal hopen zij de slechtvalk zijn broedplaats te zien kiezen boven op St. Paul's. Hij weet in elk geval reeds, waar Londen ligt, want kenners hebben hem drie maal waargenomen in de laatste tien jaar. Eén maal in Chancery Lane, één maal in Parliament Hill Fields, en één maal vliegend boven de begrafenis van Lord Haig. Zij geven de hoop niet op. En als de slechtvalk zou komen, waarom dan niet de raaf? Professor Julian Huxley meent al, dat hij hem ge zien heeft in Ken Wood. De vogelkenners blijven hopen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7