Waarnaar men luistert S UiT DE OMGEVING VERGEN H Soliste Mej. Rosy Hahn, alt. <Aan den vleugel James Simon. Ongetwijfeld heb ik Woonsdagavond genoten van het concert, dat onze plaatsgenoot Jac. Jansen met z'n dnbbel-manncnkwartet, ,»Apolio" gaf en zeker al len met mij, die zich bevonden in de bovenzaal van „de Unie" te Alkmaar. Natuurlijk, het was geen geweldig muzikaal ge beuren, maar het was dan toch wel een kunstuiting, welke gewaardeerd mocht worden; een resultaat van ernstige, nauwgezette studio onder deskundige en vooral ook artistieke leiding. Want nietwaar, is het, niet knap zonder eenige begeleiding zuiver en schoon het Adoramus Te van Palestrina, waarmede werd geopend, ten gehoore te brengen? Is het geen bewijs van durf, Fred. Roeske's Reguiem uit te voeren? En goed uit te voeren ook. al zullen we dit nog eens moeten hooron om het inderdaad naar waarde te kunnen beoordeelen. Het deed te vreemd aan! Het sfemmenmateriaal van ..Anollo" is uitstekend; een sublieme bas, een mooie hariton en een paar heldere tenoren, al zongen de laatsten met een te sfork geprononceerd keelgeluid. Rif dit r1 een rustige en bekwame leiding! Mej. Rosv Hahn uit Alkmaar trad als soliste on en zong o.m. drie moderne composities van .Tames Simon uit AmsWdam, die haar persoonlijk aan den vjetieel begeleidde. F.r hoeft natuurlijk geen oogenbl'k aan te worden getwüfeld of Rosv Hahn, die een F.uroneesrhe ver maardheid bezit, beschikt over een wondermooi ge luid en een geweldige techniek. Tedere toon welke zit geeft, „zit", of het dan ook Is In de hooge dan wel In de lage registers; ieder geluid dat rif doet hoo- hen is van p<m nrneht'ee zuiverheid. En toch de zangeres heeft me geen moment doen ontroeren: ik miste in haar temperamentvol zingen de zachte weekheid van toon. de soepele buiging van stem. Het tlmhre! Het was me alles te vlak: misschien wat al te knap technisch. Tk stem toe, dat het moderne chanson zich minder leent tot gevoelsuitingen en zou daarom niet gnnme de zangeres naar dit eerste optreden ten volle willen beoordeelen. Tk vond bii- voorheeld in deze omgeving van gebrekkige aeeous tiek en henaald hinderliik rnisonneeren. haar stem vee] en veel te groot, 't Moet ongetwiifeld een genot ziin. deze altzangeres tof is het niet meer mezzo sopraan?) zich eens te hooren uitleven in een con certzaal met begeleiding van een svmnhonie-orkest. 'ik hoop dat nog eens mede te maken! James Simon begeleidde ziin knanne comnosi*f«s. waarvan mii de derde „Wtünsch eines hingen M*d- chens" het he«t beviel, op niet minder knappe wiiVe aan den vleugel. In Muttersonne van Rudolf Réti, gezongen door ..Anollo". vertolkte mevr. A. EriksRuvs de so praan-solo. Jammer, dat de keuze van compositie m i. niet van dien aard was. om de talenten van de zangeres tot vollen rijkdom te ontplooien. Mevr. Eriks beschikt over een fraai, zuiver stemgeluid, waarin zij op knappe wijze de vereischte nuances weet te leggen. Gaarne zou ik haar nog eens in meer dankbaar werk willen hooren. Het concert werd besloten met drie A-Capella koren uit, het „Angelus Silesius" van E. Welleaz. Een mooi slot, daar het Klein Gemengd Koor uit Alkmaar, onder leiding van Jac. Jansen, deze drie nummers buitengewoon verdienstelijk ten gehoore bracht. Vooral het laatste! Het talrijke publiek de zaal was geheel bezet beeft zich na ieder nummer zeer enthousiast ge toond en alle executanten met den dirigent door langdurig aplaus dank gebracht voor het gebodene. En terecht, want het was een mooie avond! EEN FRAAI SUCCES. Naar wij vernemen heeft de heer N. Groot, leider yan den cursus in motortechniek enz. aan de jeugdige wcrkloozen, van het bestuur van de R.A.T. te Amsterdam gedaan gekregen, dat de jongelui gra tis de automobieltentoonstelling bezoeken mogen. He heer Groot gaat nu op drie achtereenvolgende dagen, telkens mét. een groep van zes jongelui naar do R.A.T. Inderdaad een fraai succes, te danken aan het initiatief van den leider en de groote bereidwil ligheid van het R.A.I.-bestuur. LANGEND UK KOLVEN. Do kolfvereeniging Op Maat hield haar drukbe zochte jaarvergadering ten lokale van den heer Kra mer. Na opening der bijoenkomst en lezing en goed keuring der notulen werden door den voorzitter ver schillende mededeelingen gedaan. Vooreerst die van de verlaging van de huur van de kolfbaan, welke van f 100 op f 80 is gebracht. Dan de toezegging van den eigenaar van de baan om enkele gebreken, die de baan aankleven, door een deskundige le laten op nemen en zoo mogelijk te verbeteren. Voorts is door het bestuur de idee naar voren gebracht om een match te houden tusschen een aantal kolvers uit de Zaanstreek en leden van Op Maat. In verband met deze mededeeling werd besloten pogingen in hot werk te stellen om tot een dergelijken match to ko men. Van do propaganda-commissie werd een schrijven ontvangen n.a.v. het door verschillende baaneige- naars uitschrijven, van 50-slagenwedstrijden, waarbij de eisch van een juiste indeeling der kolvers in klassen volkomen zoek is. Verzocht wordt er aan mee te werken, dat dit euvel in de kolfsport uit den weg wordt goruimd. Voor zoover mogelijk zal hieraan worden voldaan. Dc propaganda-commissie deelde mee, dat weer wedstrijden zullen worden gehouden om den keizer koning- en prins-titel. In de diverse banen der clubs, aangesloten bij den Ncd. Kolfbond, zal gekolfd wor den, welk lid der club in aanmerking komt, mee te dingen naar dien titel. In een drietal banen zullen deze wedstrijden worden gehouden. Om den prins-titel zal worden gekolfd in de baan van De Bakker te Noordscharwoudo. Mededeeling werd gedaan van de bemoeiingen in zake de stichting van een club te St. Maartens brug met een 20-tal leden, waarvan verwacht wordt, dat zich hij den Ned. Kolfbond zal aansluiten. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat het batig saldo ruim f 200 bedroeg. Als penningmeester werd herkozen de heer P. Roon to Zuidschnrwoude. Met de herkiezing werd hij door den voorzitter hartelijk gefeliciteerd, te meer, daar hij deze functie juist 20 jaar op zoo accurate wijze heeft waargenomen. Uitvoerige besprekingen werden daarna gehouden over de plaats, waar het volgende jaar de Nationale Kolfwedstrijden zullen worden gehouden en in ver band daarmee, welke club de gastvrouwo zal zijn van de Algcmeene Vergadering van den Ned. Kolf bond. Algemeen was men het er over eens, dat deze eer behoort te worden toegekend aan „Op Maat", daar deze de oudste brieven heeft en het volgend jaar haar 50-jarig bestaan luisterrijk hoopt te vieren. Daar was al eenige jaren op gerekend, de club be hoort tot de oudste, of liever, is de oudste van den Bond, zoodat haar aanspraken zeer aanwijsbaar zijn. Besloten wordt al het mogelijke te doen, het daarheen te leiden en het Hoofdbestuur en de algemeene ver gadering van het wenschelijke en noodzakelijke te overtuigen. Besloten werd verder de onderlinge wedstrijden te houden op Dinsdag 19 Februari volgens het pun- tenstelsel, ontworpen op genieuse wijze door den be kenden kolver Molenaar. Als kornskolvers werden alleen voor dit jaar aan gewezen de heeren A. Berkhout, P. Molenaar en P. Goet Wat de plaatsvervangers betreft, zal het be stuur in de volgende vergadering met een regeling komen. De wenschelijkheid werd betoogd, terwijl er ook gevolg aan zal worden gegeven, dat tegelijk met den kolfmatch met de Zaankanters, een biljartmatch zal worden gehouden. Nog werd besloten een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid het sajctkolven te gaan be oefenen. Aan de uitnoodiging voor den wedstrijd in de haan van Central te Alkmaar zal door verschillende leden worden gevolg gegeven. Uitvoerige discussies werden nog gevoerd omtrent een verzoek om een bijdrage voor prijzen der wedstrijden van den Langendijkcr Kolfbond. Aangezien de vergadering bijna unaniem van meening was, dat deze wedstrijden moesten worden gefinancierd door degenen, door wie ze worden uit geschreven, werd op dit verzoek afwijzend beschikt. In overweging werd genomen om het puntcnstel- sel-Molenaar ook voor de gewone kolfavonden te ge bruiken.; Daarna sluiting. H 4 R EN K AR SP ET DIRKSHORN. Op uitnoodiging van V.V.O. alhier hield de heer Ir. Muntinga uit Schagen een lezing met lichtbool- den in de zaal van den heer Pijper. Nadat de voorzitter van V.V.O.de heer W. Kiste- maker, den spreker en den heer Ten Bruggencate uit Heiloo, die zijn lantaarn had beschikbaar gesteld, benevens de pers had verwelkomd en de bezoekers een aangenamen avond had toegewmscht, kroeg da heer Muntinga het woord over 't onderwerp: Enge land en zijn Landbouw. Spreker schildert eerst de aankomst te Londen, stad met 9 millioen inwoners, duizenden straten, trotsche gehouwen, bruggen en parken en geeft met lantaarnplaten een kijkie in de Ondergrondsche en de drukke Oxfordstreet. waarhij ons. Hollanders, op valt de stilte, in tegenstelling met het geraas in andere groote steden. Ook the House of Parliament wordt vertoond. Daarna geeft, de heer Muntinga een beschouwing over dom landbouw in Engeland vóór en na den wereldoorlog. Voor 1914 was de bevolking voor zijn voedsel grootendeels aangewezen op het buitenland na dien tijd is men zich meer gaan toeleggen op landbouw en veeteelt, ten einde ook" in oorlogstijd minder afhankelijk te zijn van den invoer. Tets wat oolc in Duitsehland sterk op den voorgrond treedt. (Wie sprak daar van dc „laatste" oorlog?) Het noodzakelijk gevplg van een en ander is, dat de invoer uit andere landen wordt beperkt door ver schillende Regeeringsmaatregelen, waarvan vooral Nederland de nadeelige gevolgen ondervindt. Men denke slechts aan de handel in varkens, lammeren en zuivelproducten. Met behulp van lichtbeelden worden ons vertoond: een prachtig landgoed, henevens verschillende kleine en grootere boerderijen en bouwbedrijven in Enge land, zoowel als in het bergachtige Schotland en in Ierland. Het trok de aandacht van de aanwezigen, dat de bedrijven aldaar er over 't algemeen minder ordelijk en net uitzien dan in Nederland. Nadat ook nog eenige boerderijen uit de Engelsche dominions Canada en Australië op het doek zijn ver toond, besloot de spreker met de opwekking, voort te gaan met de verbetering van de land- en zuivel producten in ons land, ten einde aan de concurren tie van andere landen het hoofd te kunnen bieden. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan een tamelijk druk gebruik werd gemaakt Ten slotte vertoonde de heer Ten Bruggecate nog een plaatje uit Brussel, met 't oog op de aanstaande tentoonstelling aldaar, en nam de gelegenheid waar, eenige reclame voor de Habo te maken. De voorzitter dankt nu den spreker voor zijn leer rijke rede en den heer Ten Bruggecate voor zijn wel willende medewerking, waarna sluiting volgt Algemeene vergadering van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Donderdag 24 Januari 1935, des avonds 7.30 uur bij den heer P. Pijper. De voorzitter de heer A. Kistemaker opent de ver gadering en zegt dit met een blij gevoel te doen, daar de vereeniging vooruitgaande is, ook wat het finantieele gedeelte betreft Een omslag per lid van f 1.20 per jaar mag zeker wel goedkoop heeten. De secretaris leest hierna de uitgebreide notulen voor, waarvoor hij den dank van voorzitter ontvangt Uit het jaarverslag van den penningmeester hoo ren wij dat het aantal leden per 1 Jan. 1935 bedraagt 613 pers., waarvan 577 betalende en 36 niet-betalende dat 8 personen werden opgenomen met 105 ligdagen. Het ledental is steeds vooruitgaande. Hierop volgt de rekening over 1934. Batig saldo over 1933 was f 0.42. Contributie f 665.80, inleggeld f 7.90, achterstallig f 1.30, totaal f 675.42. Verpleeg- kosten f 310.25, salaris penningm. f 100, bodeloon f 57.10, verdere kosten f 40.61, totaal uitgaven f 507.96, batig saldo f 167.46. Namens de coram. zegt de heer J. Groot de reke ning in alle opzichten in orde te hebben bevonden. Tot commissieleden voor het nazien der rekening 1935 werden aangewezen de heeren P. Burger en J. Paarlberg. Volgt bestuursverkiezing. Aftr. waren de heeren Jb. Smit, K. Doekes, S. v. d. Oord. Daar men geen stemming verlangde werden deze heeren bij accla matie herbenoemd, en wederom aanvaard. Het bestuur stelt hierna voor om het aantal ligda gen thans 28, zoo te laten, daar dit voor de kas nog te ingrijpend is. Allen voor. Na de rondvraag, die niets opleverde, sluit voor zitter met de hoop dat de vereeniging zoo mag voort gaan, de vergadering. WAARLAND. Voetbalprogramma. Con Zelo 1 speelt thuis tegen S.V.W. 1. Con Zelo 2 speelt uit tegen S.A.P. 2. Con Zelo jun. spelen thuis tegen Voorwaarts jun. Ontslagen. Naar wij vernemen zijn er bij de werkzaamheden aan den spoordijk te Noordscharwoude verschillende arbeiders ontslagen. Nieuwbouw. Voor rekening van P. Bruin Pz. zal aan de West kade een woonhuis met koolschuur worden gebouwd Het werk is opgedragen aan S. Jaspers en Jo Keet, alhier. BARSINGERHORV Bij den heer A. de Graaf alhier hielden de afdee- lingen Wieringerwaard, Waard en Groet, Winkel, Nieuwe Niedorp en Barslngcrhorn van de Holl. Mij. van Landbouw een gecombineerde vergadering, waar Ir. Huisman, secretaris der Maatschappij, een toe lichting gaf bij het standpunt, dat thans de H.M.v.L. heeft ingenomen ten aanzien van de crisiswetgeving. De voorzitter der afd. Barsingcrhorn, de heer W. v. d. Oord heet Ir. Huisman, den heer A. J. Waiboer, lid van het Hoofdbestuur, den heer Joh. de Veer te Schagen, die het met de monopolierechten op Buiten- landsch graan niet eens is en die zijn standpunt na der zal uiteenzetten, alsmede de talrijke aanwezigen, hartelijk welkom. Speciaal roept Voorzitter het wel kom toe aan Burgemeester Loggers, die door zijn aanwezigheid blijk geeft belang te stellpn in hetgeen zich afspeelt op de bedrijven van dat deel der be volking, dat onder meer normale omstandigheden, toch zeker hier de grootste inkomsten zou afwerpen. De heer Huisman zette op buitengewoon duidelijke wijze het standpunt der H.M.v.L. uiteen, vooral wat betreft de richting, die de Maatschappij aangeeft ten opzichte van den invoer van voedergraan. Ook be sprak de heer Huisman het Margarinevraagstuk, dat zooals spr. noemde, voor ons allen een doorn in het oog is, doch op zeer begrijpelijke wijze zeide spr., dat, zooals de toestand op het oogcriblik is, is het voor de veehouderij het meest gunstigst. Hoe lager de importprijzen van de grondstoffen voor dit pro duct, hoe meer er over blijft voor het Landbouwcri sisfonds. Verder werden nog verschillende punten op onderhoudende en voor een ieder duidelijke manier uiteengezet. Van de gelegenheid om van gedachten te wisse len werd een zeer druk gebruik gemaakt. De heer de Veer zette daarna ook zijn standpunt uiteen en bepleitte een directe verhooging der invoerrechten op agrarische producten. Ir. Huisman beantwoordde de vragen op afdoende wijze, Het was muisstil in de zaal en vooral het bekende standpunt van Land bouw en Maatschappij werd door hem sterk bestre den, waarbij het hem vrijwel volkomen is gelukt de vergadering ervan te overtuigen, dat dit voor ons nooit redding kan geven. 12 Personen schaarden zich achter den heer de Veer. Een minder juist gestolde vraag werd door Ir. Huisman op resolute wijze, onder instemming van de vergadering, afgeslagen. Tenslotte werden nog meerdere onderdeden, de crisiswetgeving betreffende, besproken. De vergade ring werd door 80 personen bijgewoond. De voorzitter dankte in zijn sluitingswoord Ir. Huisman voor de toelichting op het crisisprogram, waardoor de spreker de gestie van de H.M.v.L. in deze omgeving zeer heeft gesterkt. Voorzitter drong er bij de vergadering op aan, om, zoolang het egois me zal bestaan, te trachten een zoo sterk mogelijke Provinciale Landbouw Organisatie te houden, die de belangen van ons alleen kan behartigen. ANNA P4 TOWNA BREEZAND. Vergadering Kath. Democr. Partij. Donderdagavond hield de afd. Breezand van bo vengenoemde partij een propagandavergadering in de tot in alle hoeken gevulde zaal van den heer BorsL Na een korte inleiding van den voorzitter, gaf deze het woord aan den spreker van den avond, Mr. Pius Arts van Tilburg, afgevaardigde van deze par tij in de Tweede Kamer der Staten Generaal. Spr. sprak over het onderwerp: „Wat bracht het Ministerie Colijn en wat niet". In een fraaie rede behandelde spr. de politiek van dit kabinet van het begin van z'n optreden af. Volgens spr. was de zooge naamde aanpassingspolitiek van de regeering een groot fiasco geworden en zonder resultaten. De ver arming van een groot gedeelte van ons volk neemt schrikbarend toe en wanneer, aldus spr., geen drin gend „halt" aan dit ministerie wordt toegeroepen, kan men zich gerust op nog meer verlagingen van het volksinkomen voorbereiden, waarbij dan ook de steungelden der werkloozen wederom zullen be snoeid worden. Spr. stond uitvoerig stil bij het mi litaire vraagstuk en besprak uitgebreid de actie der Katholieke burgemeesters uit het Zuiden des lands, welke actie spr. fel veroordeelde. Verder besprak hij de tegenstelling: R.K. Staatspartij en K.D.P. Zoolang in de R.K. Staatspartij aldus spr. de liberale elemen ten zoo duidelijk overheerschen, zal de eenheid on der de R.K. niet hersteld worden. Spr. gaf met voor heelden aan. hoe het democratisch gedeelte in de R.K. Staatspartij weinig of geen invloed heeft en eindigde zijn, met groote belangstelling aangehoor de rede, met een opwekking tot degenen, die voor de K.D.P. voelen, om lid te worden van deze partij, welke tenslotte volgens spr., de partij is. voor arbei ders, en middenstanders, en voor allen, die voor een meer democratische politiek voelen. Na beantwoording van enkele vragen werd de vergadering gesloten met den Christelijken groet.. ZATERDAG 26 JANUARL HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O: 10.00 Mor genwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de ar beiders in de continubedrijven; 12,00 Schalmei o.lv. Pieter Renes; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Strijk orkest o.l.v. Eddy Wal is; 1.00 Daaf Wins speelt pia no; 1.15 X.X.-ensemble o.l.v. Cor Steijn1.45 Verzor ging van den zender; 2.00 Cooperatiekwartlertje; 2.15 Orgelspel door Cor Steijn; 2.40 „De Econimische Toe stand in het vierde kwartaal van 1934 en die van Nederland in het bijzonder", lezing door J. W. Mat- thijsen: 3.00 Kinderkoortje „De Krekeltjes" 3.30 Orvi- tropia o.l.v. Jan van der Horst; 4.00 „De Toekomst van de Euroneesche Gedachte", lezing door Dr. W. Banning; 4.20 Overschakelen zonder; 4.30 De Zonne kloppers o.l.v. Cor Steijn; 500 De Flierefluiters o.l.v. Eddv Walis; 5.30 Viool en piano: 5.40 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong; 6.00 Zang door „de Wielewaal": 6.30 Gramofoonmuziek: 6.45 Zeeuwsche uitzonding: 7.45 „De Jongens op de Schuiten" hoor- spelletie; 8.00 Herhaling S.O.S.-heriehten: 8.03 Men vraagt! en wij dréaien 8.20 Zaterdagavond- filmpjcs: 8.30 „De geboorte van de wals" een hoor- «pel met muziek, on te voeren door het VARA-too- neel m.m.v. het VARA-Orkest: 10.00 Vaz Dias en Varia: 10.15 Pnnl Collin en Tine Labroe in hun repertoire; 10.50 Orgelspel door Johan Jong; 11.00 Populaire gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN f301.5 M> K.R.O.: 8.00 Morgenconcert: 10.00 Gremofoonmuziek; 10.30 Muziekuitzonding voor fabrieken: 11.00 Gra mofoonmuziek: 11.30 Godsdienstic halfuurtje: 12.00 Politierichten: 12.15 Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud: 2.00 Halfuur!ie voor de riinere ieugd: 230 Gramofoonmuziek: 3,00 Kinderuurtje; 4.00 Verzorging zender: 4.15 Orkest o.l.v Marinus van 't Wond: 4.45 Gramofoonmuziek: 5 00 Vervolg concert: 5.30 Rsne- rantonipuws o.l.v. P. Heilker: 5.45 De KRO-hovs; 6 20 lournalistie'. weekoverzicht: 6 i5 De KRO.-hovs; 7.00 Politieberichten: 7.15 Katholieke Radio-volksuniver siteit; 7.35 „TT helt wli draaien"; 8 00 Vaz. D'as; 8.05 Gramofoonmuziek; 8,35 Lezing: .Tusschen *wee werelden": 0.05 Solistenconcert: 1000 Gramofoon muziek; 11.00 Gramofoonmuziok: 12. Sluiting. BRUSSEL (484 M.l 12.20 Gramofoonmuziek: 12.50 Orkestconcerf; 1.30 Tdem: 5.20 Svmnhonieconcert: 620 Zangrecital: 6.50 Pianorecital; 8.20 Concert 9.40 Populair concert. BRUSSEL f322 MN 12.20 Gramofoonmuziek: 12.50 Omroeporkest; 6.35 Symphonieconccrt; 8.20 Radiocaharet. KALUNDROPR "?61 W "11.20 Populair concert; 2.50 Omroeporkest; 7.5011.50 Vroolijk programma. RERU.TN f257 M.) 3.20 Omroeporkest: 5.40 Gramolfbnrmiziek; 7.30 Om roeporkest 11.20 Dansmuziek. HAMBURG (332 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 5.30 Idem; 6,15 Symphonie- orkest; 7.30 Variété-programma. KEULEN f456 ffl.t 12.20 Kamebkwintet; 3.20 „De Vroolijke Zaterdag middag"; 6.20 Concert; 7.30 Carnavalsprogramma; DROITWICH f1500 M.) 12.05 Concert; 3.50 Populair concert; 5.35 Dansmu ziek; 7.05 Vocaal concert.; 7.50 Harmonie-orkest; 8.50 Dansmuziek; 11.50 Idem. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 7.50 Gramofoonmuziek: 8.10 Idem: 8.35 Filmmuziek; 9.20 Dansmuziek; 10.50 Pop. gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1648 M.1 12.20 Populair concert; 7.05 Cabaretprogramma; 8.20 Gevarieerd programma: 10.50 Dansmuziek. MILAAN (369 M.) 4.30 Dansmuziek; 8.40 Concert ROME (421 M.) 4.20 Populair concert; 8.20 Opera-uitzending. WEENEN (506 M.) 3.45 Mandolinemuziek; 4.35 Volksliederen: 7.35 Jo- hann Straussprogramma; 10.55 Zigeunermuziek. WARSCHAU (1345 W.) 5.35 Gramofoonmuziek: 6.40 Dansmuziek: 7.20 Om roeporkest; 8.20 Symphonie-orkest; 9.35 Dansmuziek. BEROMUN^TER (540 M 5.20 Gramofoonmuziek; 6.40 Tdem: 8.00 Symphonische jazzmuziek; 9.20 Dansmuziek. ZONDAG 27 JANUARI. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 9.00 Voetbalmededeelingen: 9.05 Tuinbouw- halfuurtie door S. S. Lantinga: 0 30 ..De Stem des Volks" afd. Rotterdam, zingt; 9.40 Natuurhistorische 'ezing: 10.00 Orgelsnpl door Joh. Jong: 10.15 ..Van Staat en Maatschappij" door A. Plevsier: V.P.R.O,: 10.30 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Oudkerk fFr.): A.V.R.O. 12.00 Uurslag en klokkenspel van de Groote Kerk te Edam: 12 01 Disen-nipnws: 12.30 Tipt Omroeporkest o.l.v. Nico Treen: 2.00 Roekcnhalfuur ?.30 Hef Concertgebouw-orkest o.l.v. Frinard van Rei num Solist: Jan Dahmen. viool: 4.00 Kovacs T.aios en ziin orkest: 4.45 Sportuitslagen van Vaz Dlas; V.A.R A.: 5.00 Orkest o.l.v. Hugo de Groot: 5.30 Voet bal van den dag: 5.50 Vervolg concert: 615 Spaan sche muziek: 6.35 C.oos en Pollv Speenhoff in hun re nertoire: 6.50 Tocsnraak door Piet Tig^crs: 715 F.ddv Walis. viool en Johan Jong nr^el; 7.30 Men vraftgf' m wii draaien...; AV.RO- 8 00 Vaz Dias: 815 Aio 'art-cvclus. Vijfde concert door hef OmroenorVp^t ol Nico Treen. m.m.v Oem End. niano: 9 05 Radio 'ournaal: 0.°0 Ocarrm'oopmMz'pIc: 0.30 Onde gramo foonmnziek: 10.30 Nerene". de nieuwe opera van Pietro Mascagni; 11.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN (301.5 M.) N.C.R.V.: 8.30 Morgenwijding: K.R.O.: 9.30 Hoogmis; 10.45 Gramofoonmuziek; 12.00 Gregor Serhan en zijn Roemeensch orkest; 12.35 Gramofoonmuziek; 1.00 Boeken en schrijvers; 1.20 Gregor Serban en ziin or kest; 2.00 Godsdienstonderricht vo&r ouderen; 2.30 K.R.O.-orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 3.15 ..De volks stemming in het Saargebied", lezing: 3.35 Vervolg concert; 4.20 Gramofoonmuziek: 4.30 Ziekenhalfuur- tje; N.C.R.V. :5.00 Gewijde muziek: 5.20 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Martinikerk) te Groningen; K.R.O.: 7.45 Voetbaluitslagen; 7.50 Lezing; 8.10 Vaz Dias; 8.15 Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 8.45 „Het vijfde wiel aan den wagen", hoorspel, op te voeren door de Vereenigde Hangsche Spelers o.l.v. Pierre Balledux; 9.15 Het Stedelijk Orkest van Maastricht; 9.50 Gramofoonmuziek: 9.55 Zangsoli door Frank Titterton. tenor; 10.10 Gramofoonmuziek; 10.30 Vaz Dias; 10.35 Gram.-muziek; 10.40 Epiloog. I BRUSSEL (484 M.) 11.20 Gramofoonmuziek: 12.20 Concert; 3.20 Idexn; 6.35 Omroeporkest; 8.20 Symphonie-orkest. BRUSSEL (322 W.) 10.20 Mozartconcert; 1.30 Gramofoonmuziek; 8.20 Or» kestconcert; 9.20 Symphonieconcert. KALUNDBORG (1281 M.l 11.20 Omroeporkest; 1,20 Gramofoonmuziek; 2.45 Mo derne rhythmische muziek; 7.35 Pianorecital; 8.10 Deensche muziek; 9.30 Vervolg concert. I BERLIJN (357 M.) 3.20 Omroeporkest; 7.20 Vroolijk programma; 8.20 Marschen programma; HAMBURG (332 M.) I.1.20 Dubbelkwartet; 12.20 Philharmonisch orkest; 4.35 Dansmuziek; 7.05 Operette-uitzending. 1 KEULEN (456 M.) II.20 Philharmonisch orkest; 3.20 Populair concert; 5.20 Kamermuziek; 7.20 Operette-fragmenten. DROITWICH (1500 M.) 12.50 Pianorecital; 1.20 Kwintet; 3.05 Gramofoonmu ziek; 5.50 Strijkkwartet; 7.35 Solistenconcert; 9.20 Concert; 10.35 Idem. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 7.40 Pianorecital: 8.10 Gramofoonmuziek; 9.20 Con cert; 10.50 Gramofoonmuziek. PARI.TS RADIO (1648 M.) 11.50 Orgelspel; 1.20 Concert 6.20 Gevarieerd pro gramma: 8.20 Operette-uitzending. I MILAAN (369 M.) 4.^.0 Symphonie-orkest; 8.05 Opera-uitzending. ROME (421 M.\ 4.20 Populair concert; 8.05 Progr. van Milaan. WEENEN (507 M.) 3.20 Populair concert; 7.20 Zang; 7.55 Concert; 10.40 Dansmuziek. WARSCHAU (1345 M.) 11.35 Wagnerconcert: 4.20 Dansmuziek; 7.20 Vroolijk nrogramma; 8.05 Opera-uitzending. BEROMUNSTER (540 M.) 720 Omroeporkest; 920 Orgelconcert

Schager Courant | 1935 | | pagina 14