De toekomst van Nederland Ui de OMGEVING VERGEN BERGER KUNSTKRING. Madeleine's Misdaad, blijspel in 5 bedrij ven v. Georgss Borr en Louis Vermeuil, door het Rotterdamsch Hofstad-tooneel. Madeleine's Misdaad, het geestige Fransche blij spel, dat Vrijdagavond voor een zeer goed bezette zaal van de Rustende Jager door het Rotterdamsch Hofstad-tooneel werd ten tooneele gevoerd voor de leden van den Berger Kunstkring, bedoelt te zijn een persiflage op de Fransche juristerij in hef, alge meen en op de jury-rechtspraak in het hijzonder. Én wat voor een! Alle respect voor de geestige trouvailles; de van humor tintelende paradoxen, de ironie en den spot, waaraan deze schepping van Georges Berr en Louis Verneuil zoo rijk is, maar ik vraag me toch af, had het niet wat minder gekund, zonder daardoor den opzet van het gegeven te schaden? Moet het derde bedrijf, waarin met de jury-rechtspraak de bijtende sppt wordt gedreven, een afspiegeling heeten van den geest van dezen tijd? Kom, kom; niemand zal t$ch gelooven, dat een jury ooit zal zijn samenge steld uit een stelletje dergelijke idioten? Waar haal de men in vredesnaam dat zoodje wanstaltige grie zelige wezens vandaan; had men voor het uitspre ken van het „j'accuse" de poorten van een krankzin nigengesticht wijd open gezet? Jammer, want naar mijn meening heeft dit derde bedrijf, dat volkomen uit den toon viel en er dus niet bijhoorde, voor een niet onbelangrijk deel den goeden indruk bedorven, welke de twee eerste bedrij ven ontegenzeggelijk maakten. Ook de karakteruitbeelding van den rechter-com- missaris in II kon me niet bevredigen; ook hier was de opzet er te dik opgelegd en werd daardoor de persoon van dezen magistraat tot een pias. Maar met dat al, men moge verschil van meening hebben over de uitwerking van het gegeven, men moet ongetwijfeld groote bewondering koesteren voor de wijze, waarop dit Fransche blijspel werd ten tooneele gevoerd. Annie v. d. Lugt Melsert—van Ees in de titelrol laat zich een moord aanwrijven, welke zij in het geheel niet heeft begaan, enkel en alleen om uit de armoede te geraken en naam te maken. Want de jury moet de moordenares wel vrijspreken, omdat het slachtoffer haar eerbaarheid aanrandde. Maar do echte moordenaar is er ook nog, jaloersch als hij 'is.°P het succes van Madeleino na de vrijspraak, wil hij zichzelf aanklagen, revisie hebben van het von nis. Hij wil ook worden vrijgesproken, ook zijn naam op aller lippen hebben; ook uit de misère ko men! Cor van der Lugt Melsert. had zich een koste lijk type van dezen „man uit het volk" gemaakt.. Met Annie v. d. Lugt in IV bijvoorbeeld speelde hij zeer goed. Zijn poging tot. chantage is zoo wèl-over- legd, zoo weinig opvallend, dat ze volkomen past in het kader der corruptiepogingen, waaraan het laat ste bedrijf zoo rijk is. Louis Girnberg, als rechter-commissaris, was een vlot type van een echten Franschen magistraat; zooals gezegd in II te sterk gechargeerd, maar als procureur van de Republiek in V uitnemend. Hans van Ees als griffier zeer humoristisch, voor al in z'n stille spel deed hij vaak knap werk. Ik denk b.v. aan het tweede bedrijf. Mimi Boesnach, in de rol van advocate en vrien din van Madeleine, speelde vlot, zooals men dat van haar gewend is. En Annie v. d. Lugt? Behoef ik het feitelijk wel te zeggen; is het niet als vanzelfsprekend, dat ze haar rol beheerschte tot in de puntjes, dat. ze we derom een zoo ruim mogelijk gebruik maakte van al de kleine talentjes waarin haar groote machtige talent kan worden onderverdeeld? En dan de ma nier, waarop ze haar toiletten draagt, voor de dar mes een lust voor de oogen! De overigen sloten zich goed bij de hoofdpersonen aan en vormden een mooi sluitend geheel, noodig voor een vlotte, gave opvoering. Een woord van lof voor Greshoff's vertaling. De geestige Fransche puntjes hadden volkomen de scherpte behouden, zoodat er hartelijk is gelachen om de woondschermutselingcn welke van gezonden humor getuigden. De voorzitter van den Kunstkring, de heer D. Klomp, heeft na afloop het gezelschap met eenige hartelijke woorden dank geluncht, voor het gebodene en de dames v. d. Lugt en Boesnach bloemen aan geboden. Welverdiend! OPERETTECLUB OPGERICHT. Gistermorgen waren in de Rustende Jager alhier vijf dames en zeven heeren bijeengekomen, om te ge- rakgn tot de oprichting van een nieuwe operetteclub. Zij waren daartoe uitgenoodigd door een commissie, bestaande uit de heeren M. Desain, J. Mooij en W. Bakker. De heer Desain, die de bijeenkomst leidde, heette de aanwezigen welkom. Spr. zette uiteen, dat eenige personen het plan hadden opgevat een nieuwe operet te-club in het leven te roepen, nu de oude ontbonden was. Men had van den heer Jac. Jansen toezegging gekregen, dat hij bereid was het directeurschap op zich te nemen, terwijl de heer Vóórhaar uit Alkmaar had toegezegd als regisseur op te treden. Ook de heer Diesfeldt, eigenaar van de Rustende Ja ger, wilde alle mogelijken steun verleenen. De heer Berkhout vroeg, wie' die tijdelijke voor zitter was? De heer Desain antwoordde hierop, dat de heer Vóórhaar zich had bereid verklaard, tijdelijk als voorzitter te fungceren. Do heer Poldervaart raadde aan den regisseur niet tevens als voorzitter te kiezen. Afgescheiden natuur lijk van de goede capaciteiten die do heer Vóórhaar ontegenzeggelijk bezat. De heer Desain merkte op, dat het ook niet in de bedoeling lag, den heer Vóórhaar definitief als voor zitter te nemen. Hij was aangezocht om op deze bij eenkomst de besprekingen te leiden en meer niet. De heer Poldervaart meende, dat getracht moest worden een ledenvergadering to houden. Nu kon worden overgegaan tot de verkiezing van een voorloo- pig bestuur, om dan later een definitief bestuur sa men te stellen. Spr. vroeg nog, of het plan bestond nog in dit sei zoen een uitvoering te geven. De heer Desain zeide, dat getracht zou worden in het voorjaar een kleine operette op te voeren. De commissie welke zich thans had gevormd, was in elk geval van plan een bal masqué te geven, waarvan hot voordeelige saldo aan do nieuwe operetteclub zou komen. De heer Berkhout vroeg, of een operetteclub finan- tieel wel mogelijk was? De heer Desain meende daarop bevestigend te kun nen antwoorden. Reeds ongeveer twintig menschen hadden toegezegd lid te zullen worden. De heer Berkhout zou voor honderd procent d6 oprichting willen steunen, indien kon worden aan getoond, dat het finantieel mogelijk was. Spr. ge loofde dit echter niet. Do heer Poldervaart wilde nu een voorloopig be stuur kiezen. Dit bestuur kan dan aan het werk gaan en op de a.s. vergadering met z'n plannen komen. Wij weten nu feitelijk nog niets meende spr. Met algemeenc stemmen werd daarna besloten tot. de oprichting van een operetteclub over te gaan. Het voorloopig bestuur werd als volgt samengesteld: W. Desain, voorzitter; W. Bakker, secretaris en J. de Mooij, penningmeester. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat nu zoo spoedig mogelijk een algemeene vergadering zou worden uitgeschreven, om de plannen nader te be spreken. Daarna sluiting. ANNA PAÜLOWNA Kermis Anna Panlowna en Wieringen valt samen. Wel is de kermis nog ver af, maar het verhuren van de standplaatsen heeft al spoedig plaats. In ver band daarmede wees men ons er op, dat dit jaar de Wieringer- en Polderkerini3 gedeeltelijk samen zul len vallen. De Poldersche kermis begint den 4en Zondag in Juli en daar de eerste Juli op Maandag valt, is onze kermis tüt jaar zoo laat mogelijk ia Juli, n.1. op 28, 29 en 30 Juli. De Wieringer kermis begin den laatsten Donderdag in Juii en daar de laatste Juli op Woensdag valt, begint de Wieringer kermis dit jaar op den vroegst mogelijken datum en is op 25. 20, 27, 28, 29 Juli. Tot nu toe zijn, voor zoo ver we weten, nog geen serieuze pogingen aangewend om een der kermissen naar andere data te ver schuiven, terwijl het gedeeltelijk samenvallen voor verscheidene exploitanten en plaatselijke middenstan ders toch onvoordeelig zal zijn. Ontsierende reclame. Het provinciaal bestuur heeft hen, die langs den Lagedijk en de Van Ewijcksvaart reclame-vlaktes verhuurden, bevolen de reclames te verwijderen. Hoe wel het in het algemeen is toe te juichen, dat men het aanbrengen van reclame, die het landschap ont siert, tegengaat, lijkt het ons toe, dat op dit gebied toch een ruimer arbeidsveld te vinden in de buurt der groote steden, dan hier, waar misschien maar enkele vierkante meters reclame zijn aangebracht. Bij het onderhoudswerk van den Polder zal de be staande bescherming van de Kneeskade ter hoogte van de hoeve „Zeeland" vervangen worden door een beschoeiing ter lengte van pl.m. 50 M. Biljarten. Uitslag van de wedstrijden van de vereeniging Holl. Noorderkwartier: le partij: Slikker (225)De Graaf (40). Slikker wint, maakt in 11 beurten 225 p.; hoogste serie 35. De Graaf in 10 beurten 25 p.; hoogste serie 7. 2e partij: De Graaf (40)Jonker (90). Jonker wint in 9 beurten, h.s. 33; De Graaf in 9 beurten 34, h.s. 16. 3e partij: Blaauboer (40)Slikker (225). Slikker wint in 15 beurten, h.s. 70; Blaauboer 15 b., 30, h.s. 11. 4e partij: A. Rot (70)I. Kuiper (35). Rot wint in 17 beurten, h.s. 26; Kuiper 16 b. 31, h.s. 6. 5e partij: Sleutel (40)—Stipriaan (60). Sleutel wint in 19 b., h.s. 15. Stipriaan 18 b. 57, h.s. 14. 6e partij: W. Blaauboer (40)H. Jonker v90). Jon ker wint in 14 b., h.s. 27; Blaauboer 14 b. 38, h.s. 15. 7e partij: Rot (70)—Stipriaan (60). Stipriaan wint in 19 b., h.s. 14; Rot 19 b. 151, h.s. 9. 8e partij: Slikker (225)—Kuiper (35). Kuiper wint in 18 b., h.s. 9; Slikker 18 b., 221, h.s. 63. 9e partij: Stipriaan (60)Jonker (90). Jonker wint in 17 b., h.s. 23; Stipriaan 17 b. 52, h.s. 11. 10e partij: Blaauboer (40)Sleutel (40). Sleutel wint in -3 b., h.s. 10; Blaauboer 13 b. 31, h.s. 13. 11e partij: Rot (70)—Blaauboer \40). Rot wint in 12 b., h.s. 15; Blaauboer 11 b 27, h.s. 14. 12e partij: Kuiper (35)Jonker (90). Jonker wint in 14 b., h.s. 29; Kuiper 14 b. 24. h.s. 5. 13e partij: Sleutel (40)—Kuiper (35). Sleutel wint in 13 b., h.s. 13; Kuiper 12 b. 21. h.s. 9. 14e partij: Stipriaan (60)—Slikker (225). Slikker wint in 13 b., h.s. 55; Stipriaan 13 b. 40, h.s. 11. De partijen De Graaf—Rot en De Graaf—Sleutel worden later bij De Graaf te Barsingerhorn gespeeld. De groep Anna Paulowna en Wieringerwaard won 12 partijen; de groep Kolhorn—Barsingerhorn 2 par tijen. WIERINGEN Visschersfonds. Vergadering van het Visschersfonds te Wieringen op j.1. Zondagmiddag in hotel Centraal, van den heer S. Kaan te Hippolytushoef. Aanwezig een 30-tal leden. De voorzitter de heer J. J. Tijssen opende de ver gadering met welkom. De notulen worden goedgekeurd zonder op of aan merking. Enkele ingekomen stukken worden behandeld. Door Burgemeester Kolff was een dankbetuiging in gezonden voor het hem aangeboden cadeau. De rekening van den penningmeester gaf een batig saldo aan van f 2276,.47, waarvan statuair 2/3 is f 1517.66 aan Weduwen- en Weezen ten goede komt. Het totaal bezit is op 1 Jan. 1935 f 4790.05. Verslag vischafslag. Te Den Oever werd afgeslagen 1793 baal alikruiken, 1070 baal wulken, 545164 pond bot, 42755 tal haring, 107089 kist haring, 238159 p. paling, 552 stuks oesters 1969 kist toters, 4001 p. puitaal, 723 kist schar, 20870 Kg. spiering, 11 stuks zalm, 786 p. zalm, 1 steur, 701 kist steur, 9271 kist Blieh, 370 kist nert, 1G27 tal geep, 53 kist vlint, 205S1 Kg. ansjovis, tot een totaal bedrag van f 365210.17. Hiervan komt voor het fonds 1*4 of f 4504.94. Er bleef, na de uitgaven, over f 2666.14, welk bedrag is overgedragen aan het visschersfonds. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Koorn, C. Metselaar en S. P. de Vries, werden met algemee ne stemmen herkozen. Allen nemen hunne benoe ming weer aan. De voorzitter spreekt een bijzonder woord van dank tot den secretaris, den heer de Vries. De heer Kporn is reeds nu 78 jaar en heeft reeds 35 jaar het belang der visschers voor oogen gehou den, en het fonds is ook hem dank verschuldigd. De voorzitter doet de mededeeling dat de omzet aan de afslag 60.000 minder bedraagt dan het jaar hiervoor; dit zijn bedroevende teekenen. Spr. hoopt dat het volgende jaar betere resultaten zal opleveren. Dan wordt nog eens gesproken over de mogelijk heid het fons te laten blijven bestaan. Zoo de le zers zullen weten moet het fonds over 60 jaar opge heven worden. De eenige mogelijkheid bestond hierin, het fonds te liquideeren en dan weer een nieuw fonds oprich- richten, de statuten te wijzigen en de koninklijke goedkeuring er op aan te vragen. De vergadering is van meening voorloopig door te gaan op den ouden voet. Rondvraag. De heer C. Metselaar zo uwillen ver zoeken om op voor de vischerij betere tijden het wa ter uit het IJselmeer te spuien door de sluizen te Den Oever. Voorzitter is van meening dat dit vel band houdt met verschillende werkzaamheden aan en bij de sluizen, maar wil een onderzoek instellen. De heer Jb. Tijsen brengt in bespreking dat er toch vooral op aangedrongen moet worden alleen over den afslag te verkoopen. Hierop volgt een onderlin ge discussie, waarbij de voorz. de opmerking maakt, xlat de snaren al vrij sterk zijn aangehaald. De heer S. ten Bokkel wil voor de visschers gaar ne een handkar op de haven disponibel zien. Voorz. zegt onderzoek toe. Hierna ontwikkeldo zich een gesprek over het altijd weerkeerende kistenvraag- stuk. Het blijkt echter een zeer moeilijke kwestie te zijn, omdat kisten weg raken. De beste oplossing blijkt te zijn, dat ieder belanghebbende goed toeziet en voor het eigenbelang opkomt en hot verder to laten zoo het nu is. Voorz. deelt, mede dat geen af val meer in de kisten op de haven mag blijven. Hierna volgt sluiting. Rede van Minis ter Colijn voor de leden van de Groote Club en de Industrieele Club te Amsterdam. Aan een Koffiemaaltijd in Krasnapolsky, die door een 500-tal leden van bovengenoemde vereeniging werd bijgewoond, heeft de Minister-President, dr. H. Colijn, gisteren een zeer belangwekkende rede gehou den over de vraag: „Wat kunnen wij doen en wat moeten wij laten, om onze ingezonken volkswelvaart te verhoogen." Wij ontleenen aan deze rede, die ruim anderhalf u. duurde, het volgende: Allereerst wees de Minister er op, dat er fundamen- teele wijzigingen zijn gekomen in het productiepro ces van de wereld. Er zijn aparte sferen van econo- mischen invloed ontstaan, terwijl tegen deze aaneen gesloten economische productie- en distrbutiesferen staat een verbrokkeld en verdeeld Europa, dat op gehouden heeft de leidende factor in de wereldecono mie te zijn en zichzelf verteert in economisch nali- onalisme. Er worden ter genezing van de kwaal aangeprezen: beschermende rechten, ordening door de bedrijfsgroe pen zelf, ordening door de overheid en devaluatie, welke middelen de minister alle verwierp. Juist door vrije handel tusschen de landen van Europa is weer herstel te wachten, terwijl bedrijfs- ordening verstarrend zal werken en het groeps egoïsme zal aanwakkeren en ordening door de over heid zou voeren tot staatsslavernij voor het bedrijfs leven. Uiteindelijk zal verbetering moeten komen uit her stel van vrijer ruilverkeer, riep de Minister uit. Spreker stelde voorop dat hij hoofdzakelijk zou spreken over verhooging van de ingezonken volkswel vaart en niet over herstel van de vroegere weelde. In terugkeer naar de toestanden van vóór de crisis heeft de Minister geen geloof. De oorzaak van de crisis wordt dikwijls gewe ten aan den oorlog, aan de minder juiste vredesge- dachte, terwijl ook door velen wordt beweerd, dat het een der gewone conjunctuur holten betreft, die in het economische' leven regelmatig terugkeeren, al ge ven zij toe, dat die holte ditmaal lang en diep is. Wij lijden ongetwijfeld nog onder sommige oor logsgevolgen. Spr. denkt bijv. aan den meer dan on- dragelijken schuldenlast. Maar een en ander verklaart niet alles. Men moet niet buiten beschouwing laten do belangrijke fun- damenteele wijzigingen, opgetreden in het productie proces van den wereld, welke wijzigingen zich reeds vóór den oorlog manifesteerden. Fundamenteele wijzigingen in de we* reldoeconomie. Voornamelijk in de laatste helft van de 19e eeuw heeft de wereldoeconomie zich gekenmerkt door ae ontwikkeling van den buiten buiten-Europeesche gebieden, met behulp van Eurcpeesch kapitaal, in tellect en ten deele Europeesche werkkrachten. Omtrent 1900 had zich de industrieele ontwikkeling van Amerika reeds ontplooid, 24 pet. van de Ameri- kaansche productie was uitvoer geworden, wat betreft de afgewerkte producten. En dat proces zette zich met enorme snelheid voort. In het midden van de ja ren van 20 was het percentage reeds gestegen tot 42. Een tweede voorbeeld, dat misschien nog sterker spreekt, is Japan. In 1900 telde dat land als indu strieel producent nauwelijks mee, en de uitvoer uit Japan had dan ook nagenoeg niets te beteekenem In 1914 bedroeg de productie van de metaal-industrie in Japan al rond f 60.000.000, was de chemische dienst reeds in staat om voor 150 milliocn te produceeren en was dt waarde van de textiel-goederen productie reeds 600 miliioen. Daarna komt, mede tengevolge van den invloed van den oorlog de ontzaggelijke ver snelling. Tusschen 1914 en 1920 stijgt de productie iu de metaal-industrie tot 800 miliioen gulden, die in de chemische industrie tot 750 miliioen en die van de textiel-nijverheid aldaar tot 2500 miliioen gulden. Natuurlijk had een dergelijke industrieele expansie die ver uitging boven de behoefte van het eigen land ook invloed op den uitvoer Terwijl van 19141929 Engeland, dat de voornaamste exporteur was naar de Aziatische landen, zijn uitvoer naar Azië met slechts 11 pet. zag toenemen, nam de uitvoer van Japan met 300 pet. toe. Overal waar Japan de deuren niet hermetisch ge sloten vond, veroverde het in de Aziatische landen de eerste plaats. Zelfs heeft Engeland, in het eigen mandaatgebied Irak, wat den invoer van tcxticlgoe- deren betreft, niet meer dan 10 pet. weten te verove ren; Japan... 70 pct.1 Zoo is het ook gegaan in ons Indië; in Siam en zelfs in China, ofschoon men in laatstgenoemd land het uiterste heeft gedaan om de Japansche goederen te boycotten. Desondanks is Ja pan erin geslaagd om den afzet in China nog iets te vergrooten. En in Britsch-Indië is in 1933 de in voer van Japansche goederen, in vergelijking met 1932, toegenomen met 75 pet. Ziehier omstandigheden, welke aanwezig zouden zijn geweest ook zonder den oorlog. Spr. stelt er prijs op, te verklaren, dat dit geeno wijsheid is .ontslagen na de feiten, Hij heeft hierop reeds gewezen, in November 1922, in de Staten-Ge< neraal. Nu de vraag, welke tendenzen zijn uit het voorgaande geboren? In de eerste plaats heeft zich in èn nationaal èn in den zin van groepsvorming een streven ontwik* keld, dat er op gericht was, om langzamerhand het oeconomisch wereldgebied te verdeelen in sferen van oeconomischen invloed. En die groepsvorming begint zich eiken dag sterker af te teekenen. In de eerste plaats Rusland met ongeveer 200 miliioen zielen, dan het Britsche wereldrijk, met 500 miliioen zielen, verder de zich in Azië vormen do groep onder leiding van Japan en hoewel Amerika aarzelt op dezen weg door te gaan, zien wij toch éen. vierde groep, n.1. de Vereenigde Staten van Noord* Amerika. Welke middelen moeten wij in Nederland aanwen den om in deze verwarrende tijden van onze volks welvaart te redden, wat er te redden is? Wij moeten doorgaan, zoo mogelijk in iets sneller tempo, met het nastreven van de noodzakelijke aanpassing. Spr. hoopt, dat in den loop van dit jaar blijk enzal. dat de regeering de mogelijkheid heeft! gezien om zelf met verlaging van enkele millioenen. aan lasten een aanvang te maken. (Annlaus). Spr< drukt zich met opzet voorzichtig uit. (Gelach). Daarnaast is eerste eisch, dat men niet alles ver wacht van de regeering. Geen enkele regeering. ook! niet eene bestaande uit de 10 knapste mannen van Nederland zou ons geheele economische leven in. eens kunnen redden. Daarvoor is de medewerking noodig van den eersten tot den 8-millioensten Ne derlander. Schouder aan schouder moeten wij dei moeilijkheden overwinnen. Alleen dan komen we er, anders niet! Als de regeering zich steeds weder heeft te verweren tegen allerlei aanvallen, kan zij geen constructieven arbeid leveren. Slechts samen werking kan redding brengen, voorzoover wij het! op nationaal gebied zelf kunnen doen. En uiteinde lijk zal verbetering moeten komen uit internatio nale samenwerking, iut herstel niet van het vrije ruilverkeer maar van vrijer ruilverkeer. Dat is dus de gedachte, neegelcgd in het verdrag van Ouchv Europa zal zich alleen staande kunnen; houden als alle landen zich tot een groep vcreeni- gen, waarbinnen het vrije ruilverkeer hersteld wordt. Met Gods hulp zal dan ook voor ons de dag aanbre ken, waarop de welvaart terugkeert, niet die van. het verleden, maar die een redelijk bestaan verze kert aan alle Nederlanders. (Langdurige toejuich.) Staande brengt men aan minister Colijn een ova tie. De heer D. Goedkoop, voorzitter van de Indu strieele Club, sprak e enwoord van dank tot den gast, gelijk de voorzitter van de Groote Club, de heer J. ter Haar Jr., hem welkom had geheeten. WIERINGEN. Schaken. De Wieringer Schaakclub heeft in de 2 jaar tijds van haar bestaan reeds verscheidene wedstrijden ge speeld tegen de schaakclub Anna Paulowna. Tot op heden mocht het haar evenwel niet gelukken een overwinning te behalen,* hetgeen toegeschreven moet worden aan de meerdere routine welke de A.P.-spe- lers bezitter. De eerste maal werd zelfs met 90 ver loren, welke nederlaag de Wieringers eigenlijk nooit goed hebben kunnen verkroppen, zoodat van toen af de vaste wil voorzat om eenmaal revanche te nemen. En werkelijk bleek dan ook bij elke volgende wed strijd dat de Wieringer ploeg beter werd. Het ver schil in sterkte werd al kleiner en kleiner, totdat 't op 27 Nov. van het vorig jaar gelukte een gelijk spel te behalen, n.1. 5—5. J.1. Dinsdag waren de twee vereenigingen weder om tesamen gekomen in Veerburg te A.P. beide be zield met het voornemen hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Na het traditioneele openingswoord van de beide voorzitters was de spanning er dan ook oogenblikkelijk in. Zou het den Wieringers ge lukken de overwinning te behalen? Langen tijd ble ven de kansen gelijk; nu een gewonnen partij voor A.P., dan weer een voor Wieringen, Doch na 10 uur kwamen de Wieringers los, vooral de middenmoot, de borden 3 tot en met 7 weerden zich schitterend, daarvan ging slechts Yz puntje verloren, en het einde kwam met een mooie Wieringer overwinning van 6Yz tegen 4y2. De persoonlijke resultaten zijn als volgt: Eerstgenoemde is Anna Paulowna, de tweede is Wieringen: E. KomenJ. de Ruiter 10; G. A. PrijdeS. Minnes 10, A. KomenB. G. Zandstra 0—1; v. d. Waal—H. J. Hommes 0—1, C. Wit—J. Na vis Y2Yz) C. KeijzerP. Smit 01; C. de Graaf A. Knipmeijer 01; P. KomenD. Dokter 10; G. JongejansJ. Bosker Oz. 10; J. v. EetenF. Nico- lai 0—1; D. v. d. GoesF. Koopmans 01, totalen Wz6V£. Verkoop in g. J.1. Zaterdagavond had in hotel S. Kaan een open bare verkooping plaats ten verzoeke van den heeren Meijert Marinus en Nan Mulder S. Jz. door Notaris Obreen alhier. De uitslag was als volgt: 1. Bietrop bij F. Lont 70.75 aren, hoogste bieder en kooper B. II. Kraan f1350. 2. Ventje bij Pruimcboom 57 aren, hoogste bieder C. Vermeulen f900, afgem. door J. Mulder Nz. f920. 3. Noorderven Stroeërkoog, 43.90 aren opgehouden op f 480. 4. Nes in den Dorperkoog 56.20 aren, hoogste bie der en kooper P. Lont Vet f 560. Er was veel belangstelling voor deze verkooping. LANGEND IJ K NOORDSCHARWGUDE. Home-trainers. De uitslagen van de ritten op de rollen van de rij en toervereeniging Onderling Genoegen waren als volgt: 1 K.M.: Jb. Kuiper 45 sec.; A. Willemse 43.3; M. Schagen 51.9, P. Kort 55; P. van Exter 51.5; II. Quant EX-KONING FERDENAND, die van 1908 tot 1918 over Bulgarije heerschte, waarna hij afstand deed ten gunste van zijn zoon Boris. den tegenwoordigen Bulgaarschen koning, wordt den 26sten Januari 74 jaar oud. 46.5; Strijbis 47.5; Dekker 51.1; H. Plomp 47; Druiven, 40.5 P. van Wonderen 50.1; Beentjes 49.2; 3 K.M.: Kaptein 2 min. 50.8 sec. Zondag wedstrijd op home-trainers te St. Maan» tensbrug. Deelname D.O.K. te Helder, Alcmaria te Alkmaar en Onderling Genoegen, Noordscharwoude. G. v. Rijn G. Jonker P. Koeman A. Visser A. Jonker W. Jonker A. Kramer J. Bullooper J. Bleek A. Boot De einduitslag was: van den wisselbeker), Koeman. Sjoelen, 110 125 160 164 168 168 185 206 204 222 le prijs 2e prijs le klasse, 260 punten. 28 236 p. 28367 225 p. 26857 190 p. 27349 189 p. 23711 1841/-, p. 26443 1841/2 p. 19858 16Sy2 P- 24316 146 p. 21884 1461/2 p. 24702 131 p. 19326 G. van Rijn (winnaar G. Jonker, 3e prijs P, 20 20 14 17 15 13 16 19 14 WARMENHUIZEN, 26 Jan. Roode kool f2.30—5.20, 2e kwal. f 1.30—3.80. Geld kool f 130—1.50, 2e kw. fl1.10, D. witte kool f0.70 —0.90, 2e kw. f0.70. Nep f2.102.30, drielingen f0.70 —1.50, uien f 1.70—250, grove uien f2.10—2.70, peen f 1.— Aanvoer: 38400 Kg. roode kool, 4900 kg. gele kool, 21800 kg. D. witte kool, 800 kg. nep, 11250 kg. uien, 875 kg. peen. ALKMAAR, 26 Jan Aanvoer: 1450C0 kipeieren. Prijzen: 56-58 Kg. f2.20—» 2.40, 58-60 kg. f 2.36-2.50, G0-G2 kg. f 2.40-2.60, 02-64' kg. f2.50—2.70, 64-66 kg. f2.60—2.S0, per 100 st.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2