HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. SPORT. Nieuwe Niedorp-D.T.S. 5-4. Radioprogramma Noodlottige brand te Greenwood Lake. Vrachtauto in brand geraakt. 3 UlT de OMGEVING 1 Zes personen in de vlammen omgekomen. New York. Te Greenwood Lake in den staat New York brak gisteren brand uit in een woonhuis, De brandweer kon het huis tengevolge van de vele sneeuw zeer moeilijk bereiken, met het gevolg, dat de bewoners zich niet tijdig konden redden. De 35-jarige eigenaar van het huis, Artemus Beatty, zijn vrouw, en vier bezoekers, namelijk een politie-agcnt uit New York, de 31-jarige Oscar Anderson, diens vrouw en hun twee ldnderen kwamen in de vlam men om. BELASTING VAN DE DOODE HAND. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat in het Staatsblad no. 528 is opgeno men de wet tot heffing van een belasting naar het "vermogen van instellingen van de doode hand. Aan deze belasting zijn onderworpen de „Instel lingen van de Doode Hand", waaronder worden verstaan, stichtingen, coöperatieve en andere, al dan niet rechtspersoonlijk hebbende vereenigingen, zede lijke lichamen, en alle hiervoor niet afzonderlijk genoemde rechtspersonen, met uitzondering van ven nootschappen, welker kapitaal geheel of ten deele in aandeel enis verdeeld. Deze instellingen zijn verplicht, ook zonder dat zij daarvoor een aangifte-formulier hebben ontvan gen, bij den inspecteur der directe belastingen aan gifte van hun vermogen te doen, indien dit f2500 of meer bedraagt. Het niet doen van aangifte wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste f1000. SNEEUWSTORMEN IN FRANKRIJK EN NOORD-AFRIKA. Parijs. Uit het land worden vele sneeuwstor men gemeld, en zelfs Noord-Afrika is niet van win terweer verschoond gebleven. Het dorp Ibans in Marokko is geheel ingesneeuwd. De bevolking moet met behulp van vliegtuigen van levensmiddelen worden voorzien. POOLSCHE FABRIEK IN VLAMMEN OPGEGAAN. Brand, die 10 uur lang woedde. Een groote brand, die 10 uur duurde, heeft te Wil na de pelsfabriek „Beal" geheel vernield. De geheele inventaris der fabriek met 17 machines, een voorraad van 15.000 schapenvellen en ander materiaal werden een prooi der vlammen. De schade wordt geraamd op ongeveer 350.000 Zloty. WOENSDAG 30 JANUARI. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: S.00 Gramofoonmuziek; 9.30 Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; V.P.RO.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 12.15 Saxofoon en piano; 1.00 Eddv Walis en zijn orkest; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Voor de vrouwen; 2.15 Knipcursus voor beginners; 4.00 Over schakelen zender; daarna vervolg kinderuurtje; 5.30 De Zonnekloppers n.l.v. Cor Steijn; 6.30 R.V.U.; 7.00 Snortuitzending; 7.20 Orvitropia o.l.v. Jan v. d. Horst; 7.40 X.X.-ensemble o.l.v. Cor Steijn; 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten; S.03 X.X.-ensemhle; 8.10 Men vraagt! en wij draaien...; 8.30 De Flierefluiters o.l.v. Eddv Walis; 9.00 Men vraagt! en wij draaien...; 9.10 Orgelspel o.l.v. Cor Steijn; 9.30 Residentie-orkest o.l. v. Dr. Peter van Anroov: 10.00 Vaz Dias en Varia; 10.15 Vervolg concert Residentie-orkest; 11.00 Gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (302 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie: 8.15 Mor genconcert; 10.30 Morgendienst; 11.00 Zang-recital; 12.00 Politieberichten; 12.15 Leger des Heilskwar- tiertje; 12.30 Kwintet o.l.v. Piet van der Hurk; 2.00 Gramofoonmuziek; 2 30 Praatje voor jeugdige post zegelverzamelaars; 3.00 Gramofoonmuziek; 3.25 Con cert voor viool, cello en piano; 5.00 Kinderuurtje; 600 Landbouwhalfuurtje: „De huid onzer dieren en wat daarmee samenhangt", door H. Bouma: 6.50 On derwijsfonds voor Binnenvaart: 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Gramofoonmuziek: 7.30 Technische lezing; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Orgel recital; 8.45 Concert door de Chr. Gem. Zangver- eeniging „De Volharding" te Bunnik; 9.15 Archeolo gische cursus; 9.45 Vervolg concert: 10.15 Orgelspel door Ronald Parker; 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL Ml 12.20 Concert; 1.30 Idem; 5.20 Orgelconcert; 6.35 Cel lo en piano; 7.35 Zangrecital; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL f322 W> 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Orkestconcert; 5.20 Dansmuziek; 8.20 Opera-uitzending. KALUNDBORG (1261 M.) 11.20 Populair concert; 2.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Omroeporkest; 9.40 Kamerorkest. BERLIJN f357 3.20 Gevarieerd programma; 7.30 Zangduetten; 8.20 Gramofoonmuziek; 9.55 Omroeporkest. HAMBURG (332 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 3.20 Orkestconcert; 7.55 Kampliederen; 10.20 Gramofoonmuziek. KEULEN (456 M.. 11.20 Concert: 3.20 Omroeporkest; 6.20 Marschmuziek 9.50 Gramofoonmuziek; 10.20 Dansmuziek. DROITWICH (1500 Ml 12.05 Orgelconcert door Quentin Mac-Lean; 12.50 Populair concert; 3.35 Het Stedelijk orkest van Bournemouth; 5.35 Dansmuziek o.l.v. Henry Hall; 8.20 Radiokoor en orkest; 11.20 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.l 8.00 Gramofoonmuziek; 8.35 Vroolijk halfuurtje; 9.20 Gevarieerd programma: 10.20 Concert. PARIJS RADIO (1648 M.) 12.35 Concert; 8.20 Idem; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (369 M.) 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 „De Storm", spel van Shakespeare. ROME (421 M.) 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Vocaal-.en instrumentaal concert WEENEN (507 M l 6.45 Omroeporkest; 8.05 Symphonieconcert; 10.20 Dansmuziek; 11.50 Weensche muziek WARSCHAU (1345 M.) 3.20 ïtaliaansche muziek; 5.35 Viool, cello en piano; 6.20 Koorzang; 7.20 Vroolijke muziek; 8.20 Chopin- recital; 9.00 Zangrecital; 9.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 3.20 Smetana-concert; 3.55 Omroeporkest; 4.40 Gra mofoonmuziek; 7.20 Omroeporkest; 8.45 Pop. concert Inzittenden ongedeerd. Rosmalen. De vrachtauto van den heer Louwers uit Uden, bestuurd door den heer Verhalle en waar in tevens gezeten waren de gebroeders Hijmans, ge raakte op den weg tusschen St. Oedenrode en Son plotseling in brand. De inzittenden bemerkten eerst niets, doch plotseling hoorden zij een hevigen knal. Zij openden het portier, en zagen dat het onderste gedeelte van de auto in brand stond. Zij sprongen ijlings uit de in volle vaart rijdende auto. Wonder boven wonder bekwam geen der inzittenden eenig letsel. De brandende vrachtauto reed nog 100 meter door, doch sloeg daarna over den kop. De wagen brandde geheel uit; ook de inhoud werd een prooi der vlammen. GEVECHT TUSSCHEN REGEERINGSTROEPEN EN BANDIETEN. Mexico C il y. Te Matamoras kwamen fede rale Mexicaansche troepen in botsing met een ban dietenbende, waarbij vijf bandieten werden gedood en verscheidene gewond, terwijl hun aanvoerder ter plaatse werd terechtgesteld. Het gevecht vond plaats dicht bij het station Aldamas aan de grens der Ver- eenigde Staten. Z IJ PE In deze gemeente zijn voor den dienstplicht lich ting 1936 niet minder dan 59 jongemannen inge schreven. 19 ingeschrevenen kunnen aanspraak ma ken op vrijstelling wegens hroederdienst. SCHAGERBRUG. Rulteravond. J.l. Zaterdagavond werd in de keurig versierde zaal van mevr. de Wed J Broer alhier de zevende ruiteravond van de Landelijke Rijvereeniging .West-Friesland gehouden. De opkomst der genoodigden was, misschien wel door het slechte weer, met zoo groot als we dat de laatste jaren gewend waren. De bijeenkomst werd geopend door den instructeur der vereeniging, den neer J. C Vethman. Hij deelde mede. dat de heer G, Schoorl zich genoodzaakt heeft gezien, als voorzitter der Rijvereeniging te bedan ken. De heer Schoorl heeft de geheele ontwikkeling der vereeniging meegemaakt en uit waardeering voor de wijze, waarop hij de vereeniging heeft ge diend, is de heer Schoorl benoemd tot eere-voorzit- ter der vereeniging. (Applaus). Voortgaande riep de heer Vethman een bijzonder woord van welkom toe aan den secretaris der L.R „Beijaard" te Purmerend (den heer Bom), aan de dames en heeren der L.R. te Oudkarspel, aan het nieuw-benoemde bestuurslid, notaris Van Veen, aan den heer Rezelman, voorzitter der afdeeling Zijpe, e.o. van de Holl. Mij. van Landbouw, voorts aan de muziek en de pers. Nadat door de aanwezigen staande het eerste couplet van het Wilhelmus werd gezongen, was het woord wederom aan den heer Vethman, voor hei uitspreken van een propagandawoord voor de lan delijke ruitersport. Spreker zeide, dat omtrent de landelijke ruitersport verschillende sprookjes in om loop zijn gebracht, die neerkomen op de bewering dat de rijvereenigingen in wezen geheime mili- tairistische organisaties zouden zijn, hetgeen spr. ten stelligste ontkende. Komende tot het onderwerp, waarover hij dezen avond wilde spreken, nl. d<T"warmbloed fokkerij van paarden, bracht de heer Vethman in herinnering, dat deze fokkerij omstreeks 1914 op hoog peil stond. Bij het uitbreken van den wereldoorlog in 1914 wer den deze paarden door de Regeering gevorderd. Voorts werd er in de oorlogsjaren en in de na-oor logsjaren veel geld verdiend en deed als gevolg hiervan de luxe haar intrede op het platteland. Kr openbaarde zich een geest van gemakzucht, welke zich uitte in aanschaffing van auto's tractors, e.d. Als reactie hierop kwamen in 1924 eenige heeren bij elkaar, die het initiatief namen tot de oprichting van de Federatie van Landelijke Rijvereenigingen, die steeds heeft geijverd voor behoud van het warm- bloedpaard. Er zijn thans weer 1500 1600 warm- bioedpaarden, hetgeen naar spr.'s meening in hoofd zaak komt, doordat de landelijke ruiters het hebben gered. Nu is het opmerkelijk, dat juist in Noord- Holland het warmbloed-paard niet zoozeer wordt ge waardeerd, hetgeen spreker wijt aan het feit, dat men in Noord-Holland in tegenstelling tot andere provincies nog op te luxieuse wijze leeft. Op de be drijven zal een aanvang moeten worden gemaakt met het fokken van warmbloed-paarden voo r de eigen-bedrijven. Daarom wekt spr. een ieder op, lid of donateur te worden van „West-Friesland", omdat men daarmede steunt de warmbloed-fokkerij, ook speciaal in dit gewest. Hierna werd hèt standaardlied gezongen, terwijl vervolgens door den instructeur aan den heer D. Geerligs met een toepasselijk woord werd uitge reikt het insigne van de Federatie, ten blijke van het met gunstig gevolg afgelegd examen ..grooie veelzijdigheidsproef '33". De heer Geerligs dankte den instructeur voor diens vriendelijke woorden en bood hem tevens, als be wijs van sympathie, aan het boek „Rondom de eskadrons", van Jhr. Den Beer Poortugal Vervolgens had de opvoering plaats van een vroo lijk spel in één bedrijf van Nono „Arme rijken'De rollen werden vertolkt door eenige dames en heeren van Oudkarspel, die zich hiervoor geheel belange loos hadden beschikbaar gesteld. Er werd prima spel gegeven en er is uitbundig gelachen. Voor een prettige afwisseling zorgden nog de heeren Koeman en Kuiper van Oudkarspel met eenige voordrachten, waarvan we als een der aardigste vermelden „Dich ter und Bauer". Aan de amusementswerkzaamheden werd ook deelgenomen door den heer Bom van Purmerend, die op verdienstelijke wijze imiteerde Richard Tau- ber met „O Madchen, mein Madchen'', Lou Bandy met „Vaste verkeering", uit de film „Het meisje met de blauwe hoed" en Bob Scholte met refrein zang uit „Als Kovacs speelt". Tot slot werd de verloting gehouden. Hiermede was het officieele gedeelte afgeloopen en bleef men bij gezellige muziek van Jo van Stip- riaan met zijn band, nog geruimen tijd in opge wekte stemming bijeen. BURGERVLOTBRUG. In café De Nijs had een onderlinge wedstrijd in dammen plaats tusschen de Noord- en Zuid-Zijper leden van D.V.T.O., waaraan een algemeene verga dering vooraf ging. Er werd o.a. besloten om op 4 April a.s. met twee tientallen in den ncderlaagwed- strijd tegen Den Helder uit te komen Voorts werd gekozen inplaats van den heer A. Slijkerrnan Sr., de heer A. Slijkerrnan Jr., om D.V.T.O. op den grooten Damdag op 10 Maart a.s. te Den Helder te vertegen woordigen, zoodat aldus de heeren B. Groot en A. Slijkerrnan Jr. de N.H.-combinatie tegen Haarlem zullen aanvullen. De damuitslag van N. en Z. Zijpe luidde: C. GrootA. Slijkerrnan 02; M .DapperA. Slij kerrnan 0—2; J. BreedG. Zomerdijk 11; C. Stoop P. de Wit 11; J. KraakmanP. Slijkerrnan 11; B. GrootC. Schager 20; P. ZutP. Hoedjes 20; A. v. EgmondD. Blokker 1-1; S. Hoek—W. Bijl 20; J. BloothooftP. Slijkerrnan Az. 0—2. SCHOORL V.V.V. Noord-Kennemerland. Heden vergaderde in het lokaal van den heer Swaan, de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer: „Noord-Kennemerland". De opkomst was bevredi gend, en dit was te begrijpen, aangezien het eenige doch belangrijke punt op de agenda: het vestigen van een informatiebureau in het oude raadhuis, ge durende eenige uren van den dag, gedurende de zo mermaanden. Een informatiebureau dient zich te bevinden in het centrum van alle drukte Thans loopen de men- scben te zoeken naar het punt van vestiging. Ver schillende leden zagen dit zeer terecht in, vandaar kreeg het bestuur de opdracht, om de mogelijkheid van een verplaatsing onder de oogen te zien en de voor dit doel zoo bij uitstek geschikte gelegenheid van het oude raadhuis, zoo mogelijk, te benutten. De voorzitter, de heer Kielstra, deelde mede, dat mét verschillende partijen was geconfereerd. De te genwoordige bureaulist stelde zich beschikbaar voor een meerdere bezoldiging van f25, terwijl de eigena resse van het gebouw, de vereeniging „Hendrik dc Keyser". een huur van zestig gulden vroeg. Met te lefoon, schoonhouden, enz. beteekende dit een meer dere uitgaaf per jaar van 114 gulden, voor het eer ste jaar nog verhoogd met de kosten van installa tie. Het bestuur stond hier in meerderheid eenigszins sceptisch tegenover. Men voelde voor tijdelijke over plaatsing, maar had eenigszins angst om dit bedrag van 114 gulden te onttrekken aan het budget, 't welk dan zou neerkomen op mindere reclame. Aan de le den thans de beslissing. De heer Burgers vond het een groot bezwaar dat het bureau dan niet den geheelen dag geopend kon zijn. Wel was dan na sluiting het bureau aan den Laanweg weer geopend, doch de menschen loopon van het kastje naar den muur. En dan woog bij dozen heer het reclame maken zwaarder dan het verplaatsen van het bureau. Adverteeren is de groo te zaak, om Schoorl in trek te houden. De voorzitter legde nog eens uit, dat, wanneer het bureau in het laadhuis den geheelen dag open zou zijn, dit de extra kosten nog veel hooger zou opvoeren. Ook de heeren Diederich en Oldenburg vonden het verplaatsen ongewenscht om dezelfde rede nen van den heer Burgers. De heer Beudeker, informeerde naar de gewone kosten van het bureau, wilde het eerste jaar de tele foon uitsparen en meerdere dingen vereenvoudigen Hij wilde echter geen filiaal stichten, doch een be slist verplaatsen van het bureau. De vergadering wist, zooals de heer C. de Leeuw terecht constateerde, niet welke kant het uitmoest, 't Is wel zeker, dat, wanneer een bestuur de* voor stellen niet afgerond en uitgewerkt ter tafel brengt, en daardoor niet in staat is om zijn meening te verdedigen, een ledenvergadering hier besluiteloos tegenover staat. Zoo was 't ook hier. thans trachtte men vanuit de ledenvergadering een weg te vinden. Men sprak van contributiever- hooging. Een ander lid dacht, dat het op den weg van het gemeentebestuur lang om de kosten te dragen. Men vond de zestig gulden huur te hoog Kortom allerlei plannen en voorstellen werden naar voren gebracht. De heer Schermer was een groote voorstander van het informatiebureau in het oude raadhuis, doch dan op solieden grondslag, den geheelen dag geopend. Momenteel achtte hij echter de vergade ring niet in staat om zich voor dit ideaal uit te spreken, daar het niet aanginfrom de extra kosten te dekken met meer dan een derde gedeelte van de gelden welke moeten dienen als reclame om Schoorl bekend te maken. Het oogenblik is dus nog ..niet gekomen, en hij raadde de vergadering aan af te wachten en in middels het bestuur op te dragen om te zoeken naar dekkingsmiddelen buiten het tegenwoordige budget. De vergadering was het hiermede eens .Bij stem ming bleken 27 leden tegen en 5 voor verplaatsing, terwijl 2 blanco stemmen werden uitgebracht. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de druk van de Gids 1935 bij inschrijving was opgedragen aan de firma Cuperus te De Bilt. Bij de rondvraag had de heer Beudeker eenige schriftelijke reclame ter tafel gebracht, betreffende persoonlijke reclame in den reclame-optocht welke in 1934 is gehouden. De secretaris, de heer Selhorst, deelde de bijzon derheden hiervan mede. Verder informeerde de heer Beudeker naar de werkwijze van het informatiebureau. Ieder lid was niet bekend met de manier van werken, speciaal met het disponibel stellen van gefrankeerde enve loppen. Thans kon men spreken van een zekere be voorrechting. Spreker's stelregel is; gelijke monni ken, gelijke kappen! De heer Burgers was het hier mede eens. Het Bestuur beloofde meerdere bekend heid aan deze zaak te geven. Up initiatief van den heer Nic. Schuijt zal het be stuur in de Maartvergadering ter tafel komen met plannen voor een reclame-optocht. De voorzitter deelde nog mede. dat aan 5 leden van onze vereeniging in Kamperduin de aanvragen voor zeeverblijf zullen worden opgezonden. Deze aan vragen komen reeds binnen. Hierna sluiting. W1ERINGERWAARD De gewoonte getrouw, hield de sociëteit de Een dracht Zaterdagavond haar jaarlijksche feestavond, in den vorm van een handicap kolf- en biljartwed strijd. Dit zijn steeds gezellige avonden. De uitslag was als volgt: Kolven: 1ste prijs: J. Kistemaker, 2e pr. H. K. Kos ter, 3e pr. S. Sieswerda, serieprijs H. de Carpentier. Biljarten: le pr. Daan Kaan; 2e pr. W. Peereboom; 3e pr. A. Sleutel Az. Van de sjoelbak werd weinig gebruik gemaakt. Het is reeds eenige jaren geleden dat we ook hier een muzickvereeniging hadden, welke door ver schillende omstandigheden moest worden opgeheven. Ruim een jaar geleden hebben eenige muzieklief hebbers de handen ineen geslagen en werd weer een fanfarecorps opgericht, genaamd „Ons Genoegen", met als directeur de heer J. P. Mosk van Breezand. Deze jonge vereeniging gaf nu Zondagavond haar eerste openbare uitvoering in de zaal van den heer P. Schenk. Ondanks het minder goede weer was de zaal flink bezet. De heer Chr. v. d. Kolk Jr. als voor zitter heette de aanwezigen hartelijk welkom en in het bijzonder de tooneelver. D.E.V., die ter afwisse ling een tooneelstukje getiteld „De truc van Tienus" zou opvoeren. Alvorens te beginnen werd door den heer v. d. Kolk in zeer goed gekozen woorden de ge schiedenis medegedeeld, hoe de vereeniging was ont staan. De wensch werd uitgesproken, dat het publiek niet te streng zou oordeelen. Deze eerste keer zouden alleen eenvoudige nummers worden gespeeld. Na eenige clementie te hebben ingeroepen werden met een kleine tusschenpauze achtereenvolgens ten NIEUWE NIEDORP. 1 Voetbal in de sneeuw. Op een zwaar bespeelbaar terrein is N. Niedorp er tenslotte in geslaagd D.T.S. er met 5—4 onder te houden. D.T.S. heeft het N. Niedorp anders wel lastig gemaakt, eerst in de laatste minuten werd het winnende doelpunt door N.V.V. gemaakt. Goed spel was met een dergelijk terrein ten eenen male onmogelijk, het waren de doelpunten die er de spanning, zoowel bij spelers en als publiek inhiel den. N. Niedorp moest het zonder haar trouwen doelwachter Blokker stellen; vorige week tegen Alk maar heeft hij een zoodanige blessure opgeloopen, dat hij nu niet van de parij kon zijn. Laten we hopen, dat hij a.s. Zondag, als er gespeeld moet worden tegen Andijk, weer in zooverre genezen is dat hii mee kan spelen. Wel is Bart een goed plaats vervanger (hoewel hij Zondag zijn dag niet had), maar het verschil van tegenstanders in N.N. II of N.N. I is héél groot Gelukkig was De Weerd weer van de partij.de halflinie was nu stukken sterker dan vorige week. Grootes, op de linkshalfplaats, speelde een zeer behoorlijke partij voetbal ,het wil ons ech ter voorkomen, dat Klaver beter links- als rechts half is; hij liet nu Kuiper, den linksbuiten van D.T. S., steeds geheel vrij, waardoor menig gevaarlijk moment ontstond. De opstelling van het N. Niedorp-team was nu: Bart; Van Herwerden, Reijne; Klaver, de Weerd, Grootes; Deugd, Sepers, Bregman, Faus, Kaaij. Scheidsrechter Buntsma leidde rustig. D.T.S. had ook een invaller. Kooijman is op me disch advies geen actief voetballer meer. Het elftal was: Kroon; Kroon, Schrieken; Langendijk, Tromp, Kooij; Schrieken, Jansen, Van Meurs, Kokkes, Kui per. Na de rust was Langedijk uitgevallen, Carnas viel voor hem in. Kokkes ging nu spil spelen, Tromp rechtshalf, Carnas in de voorhoede. De wedstrijd! was pas eenige minuten oud of Bart is reeds ge passeerd, door buitenspel staan werd het doelpunt geannuleerd. N.V.V. doet ook eenige gevaarlijke aanvallen; uit een goede kans schiet Deugd in het zijnet. Na vijf minuten een goede D.T.S.-aanval, do rechtsbuiten zet voor, Kokkes loopt toe en met een goed gericht schot in den hoek, geeft hij D.T.S. de leiding, 10. Vlak daarop is de stand reeds gelijk, als Deugd zijn fout van daarnet goedmaakt en onder Kroon door den bal in het net knalt, 11. De doel punten volgen elkaar vlug op, als Kuiper weer eens is doorgebroken tot vlak voor het doel, heeft Bart met den hoog ingeschoten bal geen kans, 21. Na eenigen tijd spelen is het Sepers die met een ver, maar zuiver geplaatst schot succes heeft, hier mee was de stand dus weer gelijk, 2—2. Het is voor de spelers lang geen genoegen te spelen, het sneeuwt gedurig en niet weinig ook, bijwijlen is het haast niet mogelijk den bal te volgen. Een opluch ting is het als scheidsrechter rust aankondigt. Na de rust pakken beide partijen beter aan, er wordt wel wat meer met enthousiasme gespeeld, de aanvallen worden iets gevaarlijker. Bregman, die tot nog toe weinig was opgevallen, profiteerde handig van een fout in de D.T.S.-achterhoedc en bracht den stand op 32. Kort hierop maakt Faus veel goed van wat hij tot nu toe verknoeid had, door met een mooi schot hoog over Kroon heen te schieten, 42 voor N. Niedorp. Wie dacht, dat D.T.S. zich nu gewonnen zou ge ven, kwam bedrogen uit, als Bart twijfelt met uit- loopen, is het al 4—3 geworden. Nog is het D.T.S. niet genoeg, als Reijne hands maakt en Kuiper de vrije trap, welke hiervoor gegeven wordt, hard langs Bart schiet, echter niet onhoudbaar. Met een 44- stand kwam de spanning er weer goed in. Het was dan ook geen wonder, dat het doelpunt van Deugd even voor het einde uit een voorzet van Kaaij met groote vreugde werd ontvangen. 5—4. Zoo had dus N. Niedorp op het kantje af van D.T.S. gewonnen, daarmede haar kans op een goede plaats behoudend. De adspiranten verloren met 1 in Egmond van de Egm. Boys-adsp. D.T.S. 2 verloor met 61 van Alcmaria 4 en D.T.S. a speelde met C.S.V a gelijk. beste gegeven. De Pelikaan, Doux Aveux, Sarie Ma rais, Juliana, L'arche d'or en Bruxelles-Lille. Na elk nummer een daverend applaus, wel een bewijs dat het begin goed was. Er werd dan ook con amore gespeeld. Na de pauze kregen we dan te hooren: de Truc van Tienus, die door zijn bazige wederhelft zoodanig werd getiranniseerd, dat hij ten slotte ging simulee- ren en zich geheel gek hield. Het leven was op deze manier niet uit te houden. De Truc is uitstekend gelukt en de manier waarop Tienus (de heer A. C. Woestenburg) zijn rol heeft vertolkt, was boven alle lof verheven. Zijn manier van optreden alsmede zijn mimiek was af. Er is geschaterd. Somwijlen kon men niets hooren van het lachen. Wanneer we spe ciaal den heer Woestenburg noemen, willen we daar mee natuurlijk niets te kort doen aan het spel van de overigen. Het geheel werd vlot gespeeld en het applaus was dubbel verdiend. .Het was een zeer mooie afwisseling. Daarna nog drie muzieknummers evenals de vori- gen zeer goed. Aan het slot sprak de voorzitter har telijk dank aan D.E.V., voor hun zeer gewaardeerde medewerking en sloot mot de hoop dat zich velen zullen opgeven als lid en ook als donateur, dat geeft voor een vereeniging een hechte basis. De vereeni ging met den heer Mosk als directeur kan tevreden zijn over deze eerste uitvoering. I PEN HELPER JUBILEUM POLITIE COMMISSARIS. Men schrijft ons uit Den Helder: 1 Heden Dinsdag, viert de heer A. J. van der Hoe ven, Commissaris van Politie alhier, zijn 25-jarig jubileum als politie-ambtenaar. De heer Van der Hoeven is zijn loopbaan als po litie-ambtenaar begonnen bij de Amsterdamsche politie. Voor zijn benoeming als Commissaris alhier was hij Commisaris van Politie te Worme^veer. De heer Van der Hoeven is leider van een cursus van politie-ambtenaren in den kop van Noordhol land. welke cursus in Schagen wordt gehouden. Het zal den jubileerenden commissaris heden niet aan belangstelling ontbreken, daar hij een geziene autoriteit is.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7