PermanentWave Brand aan de Bonkelersdijk BAL T.de Jong SCHAGER ROOSJES De internationale arbeidsorganisatie. Nog steeds hevige koude in Spanje. Het noodweer in Turkije. Japansch officier vermoord. NIEUWE FORD-MODELLEN OP DE R.A.I Arnhem rouwt om het tolgeld. RUSLAND'S VERDEDIGING. Slager doodelijk gewend. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Een aardige verrassing. Advertentiën. JULIANADORP. Zondag 3 Februari DAMES! f2.-af 2.50 WIE RIN G ER W 'AARD Woensdagavond vergaderde de Vereeniging Vrije Liefdadigheid in het lokaal van den heer H. v. d. /oude. Na opening door den Voorzitter, den heer Maringhuizen en voorlezing notulen, werd door den vieer Daan Kaan in verband met de notulen de op merking gemaakt, dat de middenprijs voor de melk, zijnde ongeveer 8 cent, hem wel wat hoog lijkt. Uit de besprekingen bleek dat het meerendeel der melk geleverd werd door de mclkslijters. die den maximumprijs berekenen. Besloten werd, dat het be stuur zich eens met hen in verbinding zou stellen. Uit het verslag van den secretaris hebben we aan- geteekend, dat er 1430 L. mei kwerd verstrkt tot een bedrag van f 110.39; 600 eieren a f26.32 en verder nog wat kleine uitgaven. Het ledental bleef stationnair. doch de financieele toestand was niet gunstig. De ontvangsten hadden bedragen f584.821/2, de uit gaven i 486.19, alzoo een batig saldo ad f 56.63^2- In verband met het overlijden van den Bode, P. "Visser Jz., sprak Voorzitter enkele waardeerende woorden aan zijn adres voor de wijze waarop hij «leeds, zijn diensten aan de vereeniging heeft bewe zen. Aan de weduwe zal een schrijven worden ge richt, waarbij uiting gegeven zal worden van de ge voelens van het bestuur. Dan stond nog op de convocatie: bespreking 50- Jarig bestaan der vereeniging. Aangezien de kas er niet zoo goed voorstaat, werd na eenige besprekin gen besloten, aan de plaatselijke vereenigingen me dewerking te verzoeken, b.v. Gymnastiek, Zang, Mu ziek, enz. Dit kan een gezellige avond worden en door voorverkoop van kaarten waarschijnlijk de kas worden versterkt, wat dan toch weer ten voordeele komt van hen, die 't noodig hebben. Onze plaatsgenoote, mej. R. H. van der Veen, werkzaam aan de Hoornsche Credietbank te Schagcn heeft te Amsterdam met gunstig gevolg examen af gelegd als Stenografiste, minstens 130 lettergrepen per minuut, Systeem Groote. SC H 00 RL Woensdagavond hield de Coop. Boerenleenbank haar jaarvergadering in het lokaal van den heer G. Marees te Groet. Ruim 00 leden waren aanwezig. Voorzitter de heer C. M. Winder. De kassier, de heer Fl. Schermer werd tot secreta ris aangewezen. De notulen werden goedgekeurd. -Hierna deelde de voorzitter mede datde rente van spaargelden en voorschotten dezelfde zullen zijn als in 1934. Dat op 14 Jan. een onverwachte kasinspectie is gehouden door de Centrale Bank, en op 29 Jan. 1.1. door do voorzitters van bestuur en Raad van toe zicht, welke bij de controles alles in orde hadden gevonden bij den kassier. Vervolgens las de secr. een uitvoerig jaarverslag. De omzet van de bank is iets achteruitgegaan, wat te begrijpen is, daar de bedrijven al minder ren- deeren. Het eindcijfer van de winst- en verliesreke ning bedroeg f 391574.87. Aan spaargelden was per 31^ Dec. bij de bank belegd f 290914.41, terwijl enkele rekeninghouders, in crediet staande, tot een bedrag van f 25820.66 het deposito verhoogden tot f 316735.07. Er waren 421 spaarbeokjes in omloop, terwijl 133 voorschotten uitstonden tot een bedrag van f 153027. Aan nieuwe voorschotten was uitgegeven een be drag van f 10550, terwijl was afgelost f 23150. Er wa ren 60 rekeninghouders bij de bank. Het dagboek wees aan dat er 2030 posten waren behandeld. De vereen, telde per 31 Dec. 212 leden. De heer F. Mosk rapporteerde namens de finan- ticole commissie, dat alles in goede orde was be vonden. De balans' gaf een eindcijfer aan van f 328617.94, w.o. een winst van f 1118.57.. De winst wordt naar de reserve overgebracht, waardoor deze zal stijgen tot f 11741.41. De heer P. Wildeboer Dz. informeerde naar het fonds van bijzondere doeleinden, waarvoor een be drag bij de Centrale bank wordt gestort. De kassier deerde hierover de bijzonderheden mede. Nog infor meerde de heer Wildeboer waar of de reserve belandt cn wie die beheerd. De voorzitter deelde mede dat deze reserve in de bank blijft en door de bank in Schoorl wordt beheerd De heer J. Levendig informeerde naar de crisisbe talingen, waarop de kassier inlichtingen gaf. Tot lid van de finantieele commissie 1935 werd de heer C. A. Beudeker aangewezen, zoodat deze com missie thans wordt gevormd door deze en de heeren IJ. Minkema en F. Mosk.. Na de pauze werden de heeren P. Bruin opnieuw tot bestuursleden en A. van der Wel tot lid van de R.F. herbenoemd met alg. stemmen. Hierna sluiting. K O E G R A S Alg. vergadering van de Ver. „Jnliana- dorp Vooruit" Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging hare jaarvergadering in het café „Prins Hendrik' van den heer A. Kossen. Voorzitter de heer J. de Vries. In gevoelvolle woorden herdenkt spr het in den loop van het vorige jaar, ons door den dood ontvallen bestuurslid. Ver der heeft spr. en de secretaris alle eigenaren van grond alhier bezocht voor de te maken rioleering. Do secretaris, de heer T. Speur, leest de notulen, welke worden goedgekeurd. Vervolgens het jaarver slag over 1934. Het was voor de ver. een best iaar. Het ledental steeg van 30 op 40. De wegen in de nieuwe gedeelten van het dorp zijn terdege opge knapt, er zal een rioleering gemaakt worden en aan het einde van de Vlietslraat een brug over de Lan- gcvliet. Verslag van den penningmeester, den heer J. Blaauboer. De rekening wordt door de heeren C. Bregman Pz. en C. Borst nagezien en in orde bevon den. De ontvangsten bedroegen f93.70, de uitgaven f3.46, saldo f90.24. Volgt bestuursverkiezing in do vacature G. Hoornsman. Bij de 2e vrije stemming wordt gekozen C. Borst, die de benoeming aanneemt. Bij de voorstellen van het besetuur wordt mede gedeeld. dat op het oogenblik de animo voor een reiskas wel niet groot zou zijn, een spreker van de Reisver. was wat duur. Besloten wordt om aan de spoorwegen te verzoeken de A.T.O.-bussen ook aan de Blauwe Keet te doen stoppen. Het bestuur zal verder maatregelen nemen om alhier een floraliavereeniging op te richten. Voorts zal getracht worden mej. Bierman met haar Wcstfriesche schetsen of den heer Strijbos over de Vogels"' alhier te doen optreden. Op voorstel van den heer Tigchelaar zal het be stuur ook trachten een Ver. voor Vreemdelingenver keer op te richten en trachten om gedaan te krij gen, dat een betere toegangsweg naar het strand tot stand komt. Wanneer er met het maken van de rioleering wordt aangevangen is nog niet bekend, maar dient te gebeuren voor dat de tuinen gespit worden. Hierna sluiting. In het ontspannigslokaal werden nog eenige wed strijden gehouden, waaraan door 27 werkloozen werd deelgenomen. Aanwezig waren 54 personen, De prij ken bestonden uit kaas, tulband, sigaretten enz; De uitslag van de le ploeg sjoelbak was: le prijs J. Ha- veman, 2e prijs W. van der Haag; 2e ploeg; le prijs G. Otten; 2e prijs J. Schoonheden. Tafeltennis: le prijs II. Kramer; 2e prijs W. Otten. Dominospel: le prijs J. Hakker, 2e prijs G. C. de Ridder. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Jentje, dochter van Arend Wemmen- hove, en van Jantje Scholten. POLITIE. Gevonden: een riem en een vulpotlood. DE 40-URIGE ARBEIDSWEEK. Gisteren is tu Genève den geheeleri dag gesproken over de toepassing der 40-urige arbeidsweek. Het internationaal bureau heeft voorgesteld de con ventie inzake den 40-urigcn arbeidsweek in Juni reeds aan te nemen met betrekking tot: 1. openbare werken, 2. bouwbedrijf, 3. ijzer- en staalindustrie, 4. glasnijverheid. De Fransche regeering stelde voor aan deze lijst toe te voegen de mijnindustrie en de tex tielnijverheid. De arbeidsgroep eischte een groote uit breiding van de lijst der industrieën, waarvoor thans reeds een internationale regeling zal worden tot stand gebracht. Bij monde van den voorzitter der groep Mertens, ondersteund door Jouhaux (Frankrijk) en Hayday (Engeland) drong de arbeidersgroep er op aan om bijzondere conventies te sluiten voor de textielarbeiders, de wapen- en munitiefabrieken, scheepsbouwbedrijven, chemische fabrieken, transport wezen, waterleidings-, gas- en electriciteitsdienstcn, steenkolenindustrie en drukkerijen. De Zwitser Schürck wenschte hieraan nog te zien toegevoegd de horloge-industrie. Onze landgenoot, het Tweede Kamerlid Kupers, drong er op aan, dat ook de margarine- zeep- en olie-industrie reeds dit jaar aan de beurt zou komen. Het standpunt van de werkgevers en de Amerikaansche regeering. De werkgeversgroep heeft bij monde van voorzit ter Oersted, ondersteund door den Engelschman For- bes Watson en den Franschman Lambert Ribaud, de bekende bezwaren tegen 'n internationale rogelngtot verkorting van den arbeidsduur, ook indien deze tot enkele takken van industrie beperkt zou blijven, her haald. De Italiaansche werkgeversgedelegeerde Olivetti verklaarde zich in deze niet bij de meening van zijn collega's der werkgeversgroep te kunnen aansluiten, daar de kwestie niet uitsluitend van oeconomischen doch van rechts- en politieleen kant moet worden be schouwd. De Amerikaansche waarnemer Lubin deelde mede dat de Amerikaansche ervaring had aangetoond, dat de verkorting van den arbeidstijd tot 40 uren en min der per week tot het goede gevolg hebben geleid op de arbeidsmarkt. De Amerikaansche regeering ondersteunde het voor stel van het Internationaal Arbeidsbureau en dat van de Fransche regeering, ook de regeeringsgede- legeerde van Italië en Tsjechoslowakije verklaarden dat in hun landen gunstige resultaten met de verkor ting van den arbeidstijd als middel tot bestrijding van de werkloosheid zijn opgedaan. Een slotwoord van directeur Butler, Butler verdedigde het voorstel van het Interna tionaal Arbeidsbureau en bepleitte den wensch van de arbeidersgroep om terstond een grooter aantal industrieën in de zaak te betrekken. Hierop werd de behandeling van deze aangele genheid tot overmorgen verdaagd. Vele menschen van koude gestorven. Madrid. De vorst houdt aan en heeft reeds tal van dooden geëischt! In de buurt van Ferrol zijn twee ouden van dagen tijdens een sneeuwstorm doodgevroren. Bij Logrono een vader met zijn zoon, terwijl bij Santander een postbeambte om het leven is gekomen. Ook te Madrid en in andere plaatsen zijn tal van daklooze bedelaars omgekomen. In de provincie Huesca daalde de temperatuur tot 20 gr. beneden het vriespunt. Bij Saragossa werd een groepje sportslui door een lawine bedolven. Met veel moeite kon men hen redden. Het verkeer is zoo goed als geheel stil gelegd. Groote schade door overstroomingen in Thracie. De overstroomingen in het Turksche gebied Thra cie, in de buurt van Adrianopel, duren voort, al loopt het water hier en daar langzaam terug. Eenige dorpen konden weer van levensmiddelen worden voorzien. Het spoorwegverkeer tusschen Stanboel en het Westen zal pas over vier weken geheel kunnen wor den hervat. Te Stanboel is sedert drie dagen geen post uit het buitenland ontvangen. Kanonneerbooten uitgezonden. Moekden, 30 Jan. (V.D.): In de haven van Tsjing Wang Tou is Dinsdagavond een Japansch officier doodgeschoten. Ondanks alle nasporingen is het tot dusverre nog niet gelukt den dader te vinden. Van officieele Japansche zijde wordt medegedeeld, dat deze moord een gevolg is van de anti-Japansche opruiing, die op het oogenblik in Noord-China wordt bedreven. Op instructie van het Japansche oppercommando zijn gisteren verscheidene kanonneerbooten in Tsjing Wang Tau binnengeloopen. Ingeval de anti-Japansche stemming niet wil verminderen, zijn de Japanners voornemens uit Sjanhaikwan troepen naar Tsjing Wang Tau te zenden. Ford zal op de 24e R.A.I.-tentoonstelling eenige nieuwe modellen exposeeren, die de fabriek als ge volg van de vraag die er naar bestaat bouwt als een aanvulling tusschen de VS en den Lincoln. Het zijn niet minder dan negen modellen, die ongetwijfeld imponeeren door afwerking en fraaie lijn. Deze nieu we typen hebben we kunnen zien in de showroom van de fabriek aan de Hem brug, schrijft het Hdbld. van gisteravond. De constructie van de nieuwe wa gens is gericht op het bereiken van grooter rijcomfort, hetgeen Ford noemt het „center poise riding" of in Hollandsch „rijden in centerbalans". Aan den motor van de V8 zijn weinig wijzigingen gebracht. De ca- rosserie wijkt echter van de bestaande modellen ge heel af. In sommige modellen is in het achterpaneel een koffer ingebouwd, die één geheel met de caros- serie vormt en schitterend harmonieert met de lijn van den wagon. Een belangrijke constructievcrandc- ring is ook het naar voren plaatsen van den voor- veer en motor. We zagen in de showroom een coupé met vier rui ten, een vierdeurs met in 't achterpaneel een inge- bouwden koffer, een dito tweedeurs, een coupé met zes ruiten een fraaie cabriolet, enz. Ongetwijfeld zullen deze wagens de aandacht op de tentoonstelling trekken. Arnhem: Het bestuur van de Arnhemsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer heeft in over leg met B. en W. van Arnhem besloten, de feestelijk heden, die gedurende tien dagen in Mei a.s. zouden worden georganiseerd in verband met de opening van de vaste brug over den Rijn, niet te laten doorgaan Dit besluit houdt verband met het voornemen der regeering om op deze brug tolgeld te heffen. Roode leger bijna 1 millioen man. - Zesen- half miljard voor defensie in 1935. Reuter meldt uit Moskou: Het effectief van het Roode Leger is in de vier laatste jaren van minder dan 600.000 tot 940.000 man verhoogd, aldus heeft Toechatsjevski, vice-commissa- ris van defensie, heden op het radencongres ver klaard. De uitgavenbegrooting over 1934 beliep 1.665.000.000 roebel, maar vijf milliard roebel zijn uitgegeven en 6Vü milliard zullen bovendien nog in 1935 worden uitgegeven met het oog op de noodzakelijkheid om de vestingwerken in het Verre Oosten te voltooien en uit te rusten. Toechatsjevski verklaarde verder omtrent de krachtige uitbreiding der sowjet-weermacht in de laatste 4 jaren, dat de luchtvloot in dezen tijd is toegenomen met 330 dat der middelgroote tanks met 792 dat der lichte tanks met 760 Wat de vloot betrof, was met name het aantal duikbooten met 435 en dat der lichte torpedoboo ten met 370 toegenomen. De kustverdediging in het Verre Oosten was krach tig versterkt, de machinegeweerafdeelingen waren in genoemde periode uitgebreid met 700 de radio met 1650 de zware artillerie en de munitie waren in quantiteit toegenomen en in qualiteit verbeterd. In verband hiermede was het aantal manschappen in het leger van 562.000 tot 940.000 gestegri en de leger- begrootingen van 1934 in vergelijking met de raming van 1.665 millioen gestegen tot vijf milliard roebel. De oorlog tegen de U.S.S.R. wordt intensief voor bereid, zoo ging Toechatsjevski voort, maar laten onze vijanden onze grenzen maar eens aanvallen en de sterkte van ons leger onder bevel van Wo- rosjilov maar eens op de proef stellen. Gistermiddag heeft te Middelharnis bij het slachten van varkens een doodelijk ongeluk plaats gehad. Ter wijl de 30-jarige slager D. v. d. V. het slachtmasker tot ontploffing wilde brengen, is door nog onopgehel derde oorzaak het schot te vroeg afgegaan, zoodat V in de hartstreek werd getroffen. Enkele oogenblikken later stierf hij. Hij was gehuwd en vader van een kind. Nader wordt gemeld: Het slachtoffer wilde in zijn slachtplaats aan de Secretaris Nijghstraat een varken dooden, waarbij hi] gebruik maakte van een z.g. masker. Dit wordt het dier op den kop gezet ter voorkoming van mis slaan. Terwijl hij een klap op het masker gaf, draaide het varken den kop, waardoor het masker zich wendde en met het uitlaat op den slager gericht ontlaadde; de lading trof den slager midden in het hart. Na nog een paar meter geloopen te hebben, fluisterde het slachtoffer: „Dat is mijn dood", en zeeg ineen. SCHAGEN, 31 Jan. 10 stuks paarden f 150—350, 8 gelde koeien (mag.) f 80130, 25 idem (vette) f 150—250, 16 kalfkoeicn f 1301S5, 79 nuchtere kalveren f 6—12, 41 vette schapen f 14—18, 66 overhouders f 812, 30 magere varkens f 1218, 16 idem vette per Kg. 37 —39 ct., 63 biggen f712. EIERVEILING SCHAGEN, 31 Jan. Aanvoer: 70 part. 42000 kipeieren, 9 part. 700 eend eieren. Prijzen: kipeieren f 2.10—2.80,. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het nr. van a.s. Zaterdag. AMSTERDAM, 30 Januari 1935. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 254 vette kalveren: le kw. 5660. 2e kw. 46—54 ct., 3e kw. 3444 ct. per Kg. levend gewicht; 49 nuchtere kalveren f 36 per stuk; 419 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 Kg. 4142 ct.. zware varkens 3940 ct., vette varkens 3839 ct. per Kg. slacht- gewicht. Marktoverzicht: Vette kalveren, matige aan voer, vraag naar eerste kwaliteit en daardoor duur, andere soorten slepend en dalende prijzen. Varkens korte aanvoer, handel stil en prijzen iets hooger. AMSTERDAM, 30 Januari 1935. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f3.203.40. idem blauwen f3.50—3.60, idem blauwen poters f2.70—2.80, id. bonten poters f2.70—2.80, ?d. bevelanders f2.40— 2.50, IJpolder bevelanders 12.40—2.50, Anna Paulow- na zand f2.80—3, Ilillegommer zand f2.80—3, per 70 Kg., Drentsche eigenheimers f3.20—4.80 per 100 Kg., Flakkeesche eigenheimers f2—2.50, Spuische eigenh. f2—2.50. Friesche borgers f2—2.80, Limburgsche in dustrie f 22.10 per 70 Kg. WARMENHUIZEN, 30 Januari 1935. Roode kool, le kw. f 2.30—4.60, 2e kw. f 2—3.10, gele kool, le kw. f 1.101.50, 2e kw. f 1, Deensche witte kool, lo kw. f 1, 2e kw. 70—90 ct., drielingen f 1.20 1.30, uien f 1.80—2.80, grove uien f2.80—3.30 Aan voer: 10500 Kg roode kool, 4500 Kg. gele kool, 4300 Kg. D. witte kool, 9500 Kg uien. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Jan. 33000 Kg. uien f 190—2.50, driel. f 0.90—1.20, grove f 2.60—2.80, 2000 Kg. peen f 1.20—1.30. Roode kool 2.304.80, doorschot f 1 804.60, gele kool 1—1.40, doorschot 11.20, D. witte kool f 0.70 —1.50. bieten f 1.20. NOORDSCHARWOUDE, 31 Jan. Uien 1.80240, dreilingen 0.801.10 grove f 2.302.80, gele nep f2, peen 0.701.20. spruitkool f 3.60, roode kool f 2.505.10, doorschot f 1.70—4.20, gele kool f 1—1.60, ds. f 1—1.20, D. w. kool f 0.801.40, ds. f 0.70—1.10. FEESTAVOND N.A.S.B. De afdeeling Schagen van den Ned. Arbeider» Sportbond organiseert op Zaterdag a.s. een openbare feestavond in het N.H. Koffiehuis. Opgevoerd zal worden een revue, een lid van het hoofdbestuur spreekt, enz. Des middags vindt er een kinderuitvoering plaats. (Zie de advertentie in dit nummer). BILJARTEN. Dinsdag 29 Jan. had een vervolg groepenwedstrijd plaats van de Ver. „Holl. Noorderkwartier" in „de Posthoorn" van den heer J. Peetoom alhier. De strijd ging tusschen de groepen A2, de heeren D .Jongejan, Jb. Stammes Pz., D. Klos en J. Peetoom voor Schagen en A4, de Langendijker groep, de hee ren K. Langedijk, C. Langedijk, Jb. Strijbis en L. Dekker, van welke laatste speler, door verhindering afwezig, de partijen werden verdeeld onder de 3 ove rige clubgenooten. Door groep 2 werden gewonnen 7 partijen en maak te de heer D. Jongejan de hoogste serie met 24 cn groep 4 won 9 partijen en maakte de heer K. Lan gedijk de hoogste serie met 31 caramboles. De wedstrijd had een vlot en zeer gezellig verloop en werd best cn met animo gespeeld, vele spannen- de partijen kwamen voor, waar de uitstekende kwa liteit van het materiaal niet weinig aan toedroeg. Een gezellig uurtje nog sloot weer dezen geslaagden wedstrijd. Werkmanshuis je in vahnmen opgegaan. Twee kinderen op tijd gered. Hedenmorgen omstreeks half negen brak door tot nu toe onbekende oorzaak plotseling brand uit in het werkmanshuisje, staande aan den Bonkelersdijk tegenover het wachthuisje van de Nederl. Spoor. Het huisje was eigendom van mevr. Wed. Stam mes te Grootewal en werd bewoond door het gezin Sikkema, bestaande uit man, vrouw cn twee kin deren. De man was naar zijn werk, terwijl de vrouw een oogenblikje afwezig was, toen de brand uitbrak. Toen zij terugkeerde zag zij tot haar ontzetting dat haar woning in brand stond. Op haar angstgeroep snel den de buren toe, waarna de beide kinderen, die zich in het brandende huisje bevonden, nog net op tijd gered konden worden. De hevig ontstelde moeder werd met haar beide kinderen, waarvan één, naar het scheen, door de rook bewusteloos was geworden, bij een der buren opgenomen. Wat de brand betreft, hier had het vuur spoedig het pleit gewonnen. Een half uur na het uitbreken was het huisje volkomen uitgebrand. Alléén nog een paar brokken muur en de schoorsteen stonden over eind. Waar alles zoo vlug in zijn werk ging, is niets gered kunnen worden. Pogingen tot blusschïng zijn niet aangewend. Wij vernemen nog nader, dat dokter Nanninga al heel spoedig op de plaats aanwezig was, maar ge lukkig kon constateercn, dat do kleinen niet het minste letsel hadden bekomen. Een oud-Hollandsche stad of ander tafe reel cadeau. l' De Schager Ijzerhandel van den heer L. van Rijs wijk in de Heerenstraat bereidt zijn koopers, die hun jongen, hun neefje of een van hun kleine kennissen nu eens een reuzenplezier willen doen, een heel aar* dige verrassing. Iets nieuws op het gebied van huis vlijt, dat hierin bestaat, dat met schaar en scherp mesje of met een figuurzaag een buitengewoon aar dig resultaat verkregen wordt, waarvan het geheelo gezin plezier zal hebben. Het is een plaat met heel scherpe beelden, die op dun triplex wordt opgeplakt, waarna het werk kan beginnen en de eene figuur na de andere ontstaat, waaruit de „Oud-Hol!andsche Stad", de „Boerderij", de „Oogst", het „Strandleven" enz. kan worden op gebouwd. En het resultaat dat is verrassend. Zooals gezegd, het heele gezin zal er plezier in hebben. Verder biedt het de onbeperkte mogelijkheid, dat men ook uit eigen foto's het opgezette tafereel naar believen kan aanvullen. Wil men nog meer bijzonderheden, dan zie men de advertentie in dit nummer, terwijl men verder eens kan gaan kijken in de etalage van den heer Van Rijswijk, waar een model staat opgesteld. Met deze betuigen wij onzen harte- lijken dank aan allen die blijk gaven van deelneming bij het overlijden van onze geliefde Moeder N. SMAK-Prosper. Uit aller naam, P. BLAAUBOER. Winkel, 31 januari 1935. Café „Prins Hendrik". Kunstzinband m. Refreinzanger Entrée f 0.35. Beleefd aanbevelend, A. KOSSEN. vanaf heden lot nadere aankondiging geheel compleet. Bespreekt nu tijdig ter voorkoming van teleurstelling. Beleefd aanbevelend, Dames- en Heeren-Kapper Nieuwe Niedorp. Tel. 19 TE KOOP: vijf beste Rij- of Werkpaarden, bij SLAGTER, Burgervlotbrug. Te koop: Een BESTE WAAKHOND, prima fornuiskachel en waschmachine N. BLOK, Lotweg 9, Anna Paulowna Aangeboden door Gebr. Nieuwenhuis Meerweg Breezand Tel. 21, een flinke partij Pastirnaak of (Witte wortelen) prima veevoer. je beste adres voor Zeeuwsche blauwe AARDAPPEL POTERS. gekeurd met letter A, is A. DE CARPENTIER, Wieringerwaard

Schager Courant | 1935 | | pagina 3