Foto=Zaagwerk Schager Ijzerhandel L. v. Rijswijk ilTiSCHMll/. Sihanm a ponnen- Week! ALLE JAPONNEN N. A. S. B. Openbare Feestavond REVUE Gezellige avond Samenleving SCHAGER ROOSJES tegen Opruimings-prijzen! TRAPMAN Co., Schagen Afd. SCHAGEN. ANDRÉ CARRÈLL Boerenbedrijfje, Hel Mysterie des Levens. Astrologie D. KOUWENBERG tegen extra prijzen u,t de OMGEVING LANGEND IJ K N OORDSCHABW OUDE. Bloembollenkweekers. De afd. Langendijk van het H.B.G. hield Woens dagavond een alg, jaarvergadering in hotel Con- cordia. De opkomst was met groot. De waarnemend voor zitter, de heer A. Bakker, opende de vergadering met woorden van welkom. Voorzitter deelde mede, een hoofdbesluursvergadering van het H.B.G. te hebben bijgewoond. Op die vergadering is gezegd, dat de roebelasting over 1933 vermoedelijk op 3 en 5 ct. per roe zou worden vastgesteld. Over 1934 vermoedelijk 25 30 cent per roe. De rekening van den penningmeester werd nage zien en in orde bevonden. De ontvangsten waren f27.68, uitgaven f 14.08, saldo f 13.60. Aldus vastge steld. 't Volgend punt van de agenda vermeldde uit breiding van het bestuur; dit bestaat nog uit drie leden, waarvan er één steeds afwezig is. De wensche- lijkheid van uitbreiding van het bestuur werd door de aanwezigen gevoeld. De Voorzitter stelde voor, twee personen er aan toe te voegen. De leden waren het hiermee eens. Gekozen werden de heeren F. Smit, Noordschar woude en Jb. van Twuijver, Zuidscharwoude, met algemeene stemmen. In verband met het punt van voorstellen voor de alg. vergadering werd besproken, wat de regeering zal willen geven. Garantieprijzen of minimumprijzen. Er waren voorstanders van beide soorten prijzen. Op de vergadering van 6 Maart zal deze kwestie wel nader worden besproken. Het heffen van 7 van het surplus wordt door de veilingen afgenomen van de 100 terwijl de uitbe- talingsprijs slechts 85 bedraagt. Dat werd onrecht vaardig geoordeeld. Daarover moest eigenlijk ook op de vergadering worden gesproken, want het is een belang der leden. Van de ingenomen bollen, welke door de kweekers zelf waren bewaard, mag slechts 2 procent worden afgehouden. Een en ander zal op de alg. vergadering worden besproken. Gevraagd werd nog, of de roebelasting niet over een aantal jaren kan worden betaald. Dit is nog niet vastgesteld. Het zou zeer op prijs worden gesteld als het over een drietal jaren werd omgeslagen. Het zal zeer moeilijk te betalen zijn door de kweekers. Voorgesteld zal worden, dat het H.B.G. pogingen in het werk stelt, dat de regeering het surplus 1933 en 1934 voor de volle 100 overneemt. Bij de rondvraag werd nog gevraagd over de boetes welke werden geheven op te veel geplante bollen. Geantwoord werd, dat eenige boeten waren ge ïnd. Waarvoor, dat was niet bekend. Naar aanleiding daarvan, werd op de groote ver warring gewezen, welke werd gesticht door de ma ten van roe, snees en aren. Onrechtvaardig en onbillijk werd het geoordeeld, dat de boeten werden opgelegd, terwijl men toch alle •bollen had ingeleverd. Op de algemeene vergadering zal worden voorge steld te verzoeken, dat degenen die aan hun inle- yeringsplicht hadden voldaan, van verdere vervolging worden vrijgesteld. Er zal getracht worden voor de a.s. tentoonstelling van bloembollen te Heemstede een reisgezelschap te vormen. Naar de alg. vergadering werden de heeren A. Bak ker en C. Hink afgevaardigd. Daarna sluiting. De afd. Noordscharwoude van den Nederlandschen Tuinderbond hield de algem. jaarvergadering ten huize van den heer J. de Bakker, alhier. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter den slechten toestand, welke thans slechter is dan ooit. De resultaten van de bij de regeering onderno men pogingen om verbetering zijn zeer gering, treu rig. Om betere resultaten te bereiken, zal de Ned. Tuinderbond een nog sterkere organisatie moeten worden. Het nut van organisatie is bekend. Den heer A. de Geus werden woorden van dank toege sproken voor zijn onvermoeide arbeid in het belang der tuinders. Spr. wees er op, dat de menschen, die van hun bedrijven afraken in de werkverschaffing terecht komen, ook ten laste der regeering, Door de werkverschaffing wordt echter niets waardevols ge bracht. Aan hot jaarverslag van den secretaris ontleenen wij dat de toestand onhoudbaar is geworden. 2 Le den hebben bedankt. Zes bestuurs- en zes ledenverga deringen werden gehouden. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de af tredende heer G. Bakker herkozen, terwijl voor den heer H. Dekker, die niet herkiesbaar was, geen nieuw bestuurslid zal worden gekozen. De rekening en verantwoording van den penning meester gaf aan, dat ontvangen was f 50.60, uitge geven f 46.40, alzoo een batig saldo opleverende van •f 4.20. Het totaal kassaldo bedraagt f 9.32V2- Deze rekening werd aldus vastgesteld. Hierna werd de agenda voor de te houden prov. Vergadering besproken. Het bestuur stelt voor, de heeren Muijen en Hoog land opnieuw te herkiezen als bestursleden. In tegen stelling met het vorig besluit zal de heer Hoogland als vertegenwoordiger voor het district worden ge kozen. Het bestuur stelde voor deze prov. vergadering een voorstel aan de orde, om de te heffen roe-belas ting, welke voor de tulpen zal worden geheven, door de regeering te doen overnemen. De leden gingen hiermede accoord. Tevens werd aangenomen, te protsteeren tegen het besluit dat f30 per H.A. moet worden betaald voor het telen van aardappelen. Het blijkt, dat de arme tuinder van hier de groote aardappelbouwer moet steunen. De heer De Geus wenschte in verband hier mede aan te dringen op garantieprijzen. In het voorstel zal worden aangedrongen op een garantie prijs van f 4.50. Tenslotte wenschte het. bestuur aan te dringen op aanvullenden steun en directe uitbeta ling van den productieprijs voor de producten. En niet zooals nu, er een jaar mee te wachten. De vergadering ging er mee accoord, dat de heer Van Dok zal worden gestemd voor de redactie-com missie. Het in de bladen door den heer Zeeman naar vo ren gebrachte plan van cultuur-verandering werd hierna door den heer Abr. de Geus besproken en zal dit. in de tuinbouwvergaderingen worden gebracht. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat tengevol ge van de vergadering in Concordia, reeds drie nieu we leden waren ingeschreven. De ledenwerving zal met kracht ter hand worden genomen. De groote ar moede, waardoor de contributie door sommigen niet kan worden betaald is echter een groot beletsel. Gevraagd werd nog. of de minimumprijzen niet kunnen worden verhoogd. Op directe uitbetaling van den steun wordt door de leden ten sterkste aange drongen. omdat de tuinders er geen dag op kunnen wachten. De heer Abr. de Geus las een motie voor, waarin He beschermingsmaatregelen voor den tuinbouw wor den aangegeven. Deze motie zal op de prov. verga dering worden behandeld. Na nog eenige mededeelingen volgde sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering der A. R. Kiesvereeniging in de Chr. school onder presidium van den heer H. Schelhaas, welke na opening op de gebruikelijke wijze meedeel de dat. een schrijven was ingekomen van het Prov. Comité met advies, betreffende samenstelling der lijst voor de Staten-verkiezing, hetwelk luidde als eerste 6-tal de aftredende te plaatsen en het 2e 6-tal plaatsvervangers, zoodat de lijst er als volgt uit zou zien: 1. Gravenstein, Urk; 2. Mr. Bruch, Haarlem; 3. G. Baas Kz., Amsterdam; 4. Mr. Dam, Hilversum; 5. Vermeulen, IJmuiden; 6. Keulemans, Amsterdam. Plaatsvervangers in volgorde der eerste 6 heeren: 7. P. Slot APz., Broek op Langendijk; 8. Harms, Zaandam; 9. Bossebroek, Amsterdam; 10. Dr. Kol- kert, Hilversum; 11. V. Wijk, Haarlemmermeer; 12. Roosje, Amsterdam. Algemeen kan men zich met deze samenstelling vereenigen. De agenda der Staten-Centrale Kieskring Den Hel der leverde geen op- of aanmerkingen op. Tot afgevaardigde werden gekozen de heeren A. Slot, Blom en W. R. de Groot en tot plaatsvervan gers A. Slot, Kok en J. v. d. Molen. Verder, werd meegedeeld dat pogingen in het werk zijn gesteld om tot oprichting te komen van een Chr. weekblad voor den Langendijk. Daar in het al gemeen hiervan de behoefte gevoeld werd, is in deze het bestuur vrij mandaat gegeven te handelen naar goedvinden. Vervolgens werd door den heer W. de Groot een onderwerp ingeleid: „Waarom de St. Geref. partij practisch naar den communist?" Spr. gaf als oorzaak aan redenen van principieelen en practischen aard, welke zoodanig op elkander in werkten, dat die mogelijkheid zeer denkbaar is. De grondfout is eenzijdige belichting van een deel der beginselen, die in de openbaring Gods zijn neerge legd en dan wordt dit deel uitsluitend bezien door den bril van wat zij noemen „onze Vaderen", waar door zij Kerk en Staat zoeken te vereenzelvigen en oppositie voeren nu de regeering daaraan geen ge hoor geeft. ANNA P ATJ LOW N 4 Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. B. Wijma van Den Helder; mej A. de Jager van Zijpe; mej. A. Nieuwland van Wie- ringerwaard; D. Waiboer-Schenk idem, M. Zweep- Daalman, idem. Vertrokken: Th. Meuleveld naar Wieringerwaard; W. Boekee naar Sassenheim; G. Zaadnoordijk en gezin, naar Barendrecht; mej. M. Dragstra naar Den Helder; K. Verver en gez. naar Eenrum. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelis Johannes, zoon van J. Glorie en P. B. Rietveld; Elisabeth Catharina, dochter van H. J. van Loon en J. Meilink; Klaas, zoon van D. Daalder en A. Diepgrond; Cornelis Maria, zoon van C. W. Kuijs en M. Meijne; Gerardus Adrianus Johan nes, zoon van J. J. van den Berg en C. Winnubst Overleden: Wed. G. van IJzendoorn-van Wijngaar den, oud 74 j.; A. Pranger-Kranenburg, oud 64 j.; J. M. P. Hendrikse-Mertens, oud 63 j. Politie. Gevonden, zilveren broche, portemonnaie, rijwiel plaatje, zak haver. Verloren: rijwielplaatje. Aan komen loopen: foxterrier. Biljarten. Van de biljartclub speelde bij den heer Alkemade groep 2 (P. Wilms, R. Rezelman, S. Wilms en P. Smit) tegen groep 3 (W. en P. Alkemade, Gr. en G. Philipsen). Groep 2 won 6 en groep 3 won 10 part. De stand is nu: groep 1 gewonnen 15 partijen, groep 2 gew. 20 partijen, groep 3 gewonnen 25 partijen en groep 4 gewonnen 20 partijen. NIEUWE NI EDO RP Vergadering van het Langereizer Veefonds op 29 Januari, ten huize van den heer H. Rezelman. Na opening volgt voorlezing der notulen, welke worden goedgekeurd. Vervolgens verslag van den penningmeester. Hieruit blijkt dat op 1 Mei 1934 waren verzekerd 59 koeien en 10 pinken en op 1 Nov. GO koeien, 11 vaarzen en 14 kalveren. Het verlies was zeer gering, slechts 1 pink behoefde te worden over genomen en daar de reserve nog iets meer bedroeg dan de bij reglement voorgeschreven vijf gulden per verzekerde koe, behoefde het geheele jaar geen om slag te worden geïnd, wat, gezien de uitkomsten van het veehouderijbedrijf zeer van pas kwam. Verder blijkt dat in de bijna 5 jaar die het fonds bestaan heeft, een totale omslag is geheven van f7 per ver zekerde 100 gulden of ongeveer f 16.75 per koe, dus per aar f.3.35. Wanneer men dan bedenkt, dat van die f 16.75 nog f5 over is voor de reserve, dan blijkt dat deze jaren voor ons niet onvoordeelig zijn ge- weast. Hierna worden mededeelingen gedaan omtrent de besprekingen met den plaatselijken dierenarts, over het verzekeren van het vee der deelnemers voor dier-genees- en heelkundige hulp. Hoewel de heer Rempt er niet geheel afwijzend tegenover stond, was het. echter nog niet tot een resultaat gekomen. Be sloten wordt de binnenkort te houden jaarvergade ring af te wachten, daar ook door den Bond van Zuivelfabr. pogingen worden gedaan om te komen tot oprichting van ziekenfondsen voor het vee. Volgt, de rondvraag. Hierbij komt het overnemen door de t.b.c.-hestrijdersvereeniging van Aurora van de open lijders, ter sprake. De bedoeling is dat die voor de volle waarde behooren te worden overge nomen, maar de taxaties zijn veel te laag, soms maar nauwelijks Als gevolg dus dat Ar met die koeien doorgesukkeld wordt of er anders maar mee naar Purmerend, wat toch niet de bedoeling is van deze door het rijk gesubsidieerde vereenigingen. Hierna sluiting met den wensch, dat ook dit jaar de verliezen weer tot een minimum beperkt blijven. WIERINGEN Stranding groote zeedieren. Het komt een enkele maal aan onze kusten voor, dat er een vinvisch, dolfijn, zeerob of ander groot zeedier aanspoelt. Men meldt ons, dat dergelijke vondsten van belang zijn voor het Rijksmuseum van Nat. Historie te Leiden en geeft eventueele vinders in overweging, den directeur van dit museum on verwijld telefonisch of telegrafisch te waarschuwen en het aangespoelde dier voorloopig in ongeschonden staat te bewaren. In dit geval is de kans op een behoorlijke vergoeding groot. Op zeehonden, bruinvisschen en tuimelaars stelt het museum geen prijs, aangezien het op dit gebied reeds voldoende materiaal heeft. Politie. Herhaaldelijk komen klachten binnen over het on beheerd laten loopen van honden op den openbaren weg. Als gevolg van een dergelijke klacht omtrent een hond, die niet alleen frank en vrij door het dorp liep, maar ook bij gelegenheid van deze vrijheid misbruik maakte door buurmans kat dood te bijten, heeft de rijkspolitie tegen zijn te Hippolytushoef woonachtigen eigenaar proces-verbaal opgemaakt. Houders van honden, weest op uw hoede! HOOGWOUD Zondagavond en Dinsdagavond jl. heeft de Lange reizer tooneelvereeniging „Leeren Onze Lust" een uitvoering gegeven in de zaal van café Visser aan de Langereis. Op beide avonden waren veel belangstel lenden aanwezig, die zich uitstekend vermaakt heb ben, wat wel bleek uit het daverend gelach, dat tel kens opging. Alle spelers hebben dan ook goed spel geleverd; hierbij dienen in het bijzonder genoemd te worden de heeren Lak en Besoo en van de dames mej. L. Benit. Na afloop werd de uitslag der verlo ting bekend gemaakt, waarvoor niet minder dan 2000 loten verkocht waren. De hoofdprijs, een dames- of heerenrijwiel, werd gewonnen door den heer J. Mol, wonende aan de Gouw, alhier. Na de uitvoering volgde op beide avonden nog een gezellig bal, waar bij Gebr. Schermer, alhier, piano-accordeon-slag werk, op verdienstelijke wijze voor de dansmuziek zorgden. Fotografische opzetplaten is het nieuwste op het gebied van Huisvlijt, deze platen worden op triplex van 2 m.M. geplakt en daarna uitgezaagd. 0 De platen zijn GRATIS verkrijgbaar, indien U voor een bedrag van f 3.00 bij ons besteedt of k f 0.45 per plaat. De verschillende modellen zijnOogst, Op de Boerderij, Aan het Strand en Een Oud Hollandsche Stad. Tevens kan U het met de aardigste Uwer kiekjes bijvullen. 0 Bezichtig onze Etalage waar een der modellen opgesteld staat. op Zaterdag 2 Februari in 't Noord-Hollands Koffiehuis met een 40 medewerkenden SPORT en ATRACT1ES Spreker C. v. d. LENDE Aanvang 7.30 uur Hoofdbest. N.V.V. KINDERUITVOERING 's middags 2.30 uur met verloting en toneelstukje ter herdenking van het 50-jarig bestaan der IJSCLUB te SCHAGERBRUG op Zaterdag2Febr.'35 's avonds half 8, in de zaal van Mej. BROER. Muziek van The Sonny Band Optreden van den Humorist- Conferencier Gelegenheid tot DANSEN Leden niet huisgenooten vrije toegang. Niet-leden 25 cent Verplicht pro gramma 10 cent. Alleenw. gep. Wed., nw. Landh. bew in Heiloo (vlak tcg. Alkmaar) vraagt uitsl. voor gezelsch., tegen genot van kosten inwoning en kleine bijdrage in de lasten, NETTE BURGER JUFFR. P. G. leeft.45-55jr. Adres: Westerweg C20 Heiloo. Bij genoegzame deelname Zondag 3 Februari naar AMSTERDAM naar de Ijsbaan, f 1.10 per persoon Nadere inlichtingen bij de ondernemer jn. VAN SCHEI JEN. Ter overname aangeboden: Wegens ongesteldheid knecht, een met een half bunder bouw. Best jong melkrijk vee en voldoende voer tot Mei. Voor flinke vrijgezel, voor 1000 gulden k contant. Huur van het land speelt geen hoofdrol. Kosthuis aanwezig. Al het voer in huis geborgen. Direct voor eigen rekening te aanvaarden. Brieven onder letter E E, Bureau Schager Courant. Raad en opheldering op elk gebied geeft Toussaintstraat 18, ALKMAAR In het Centraal Ziekenhuis te Alk maar wordt gevraagd: een Brieven met volledige inlichtingen aan de Directrice. Wegens vertrek te huur: ongev 5.75 H.A. Bouwland, pas gescheurd weiland en ongeveer 2.5 H.A. Weiland met of zonder huis. Spoed gewenscht. Inlichtingen bij P. DE BEURS, Korte Vliet 1, Koegras achter vlieg- veld dc Kooy. TE KOOP: een partij Hooi en een stuitje Koemest. C. MOERLAND, Spoorbrug, Oudesluis. Biedt zich aan: NET MEISJE P.G. voor d. en n. van goede getuigen voorzien. Br. H. v. d. MOLEN, Tolke Schagen. Te koop of te huur gevraagd: een Teeltbewijs, voor 8 R.R. late tulpen, door W. QUAX, Tjallewal, Schagen. Gedurende deze Japonnen- week verkoopen w ij Verkoop uitsluitend k contant Beslist moderne Japonnen Buitengewoon Goedkoop SCHEURKALENDERS

Schager Courant | 1935 | | pagina 4