Modebladen. a ponnen- Week! f 3.45! H. Tli. SCHUIL Kantongerecht te Alkmaar. Firma GEBR. ROTGANS Advertentiën. Cornelis Albertzoon Waiboer, Welke Voetbalvereniging Boekhandel v.h. TRAPMAN Co. De clou van onze Een partij wollen japonnen diverse kleuren in ile maten 38 tot en met 46 voor slechts SCHAGEN Ingezonden stukken. Strafzitting van 1 Februari. UITSPRAKEN 25 JANUARI. Marcus H., Amsterdam, houden van een geldinza meling zonder vergunning. Ontslagen van rechtsver volging. Theodorus A., Egmond Binnen. Verboden aardap- pelenvervoer, f 12 boete of 6 dagen. Aardappelen ver beurd verklaard. Het Woud, Bergen. EEN MUIS MET EEN LEELIJK STAARTJE. De caféhouder Jan de W. te Het Woud, gem. Ber gen, meer amicant Tjoe genaamd, die zoowel zijn aanwezigheid in de Berger duinen als zijn eigen domsrecht op de bij zijn overhaaste vlucht voor 'jachtopziener Rozing achtergelaten klompen en pet had ontkend, verscheen thans weer ten tooneele om te worden gesteld tegenover den jachtopziener,die pertinent verklaarde alstoen Jan met zijn lantaarn te hebben belicht en herkend te hebben. Vooraf was er een schot gehoord. Jan de W. had de beenen ge nomen, was in prikkeldraad en vervolgens in een sloot terecht gekomen. Rijksveldwachter v. d. Leeghte, die hem de dag vaarding had beteekend, deelde mede, dat Jan te gen hem zoo ongeveer had erkend ter plaatse aanwe zig te zijn geweest. Jan bleef echter beslist alles wat in zijn nadeel werd aangevoerd tegenspreken in niet al te beleefde bewoordingen. Hij grawde en snauwde zoodanig, dat de kantonrechter, die zelf steeds beleefd is en dan ook een behoorlijke behandeling verwacht, dreigde de zaak buiten Jan's tegenwoordigheid verder te be handelen. Inplaats deze terechtwijzing ter harte te nemen, was de verdachte nog zoo ontactisch de ver klaring van v. d. Leeghte een minne streek te noe men., n beleediging van een ambtenaar, die hem vermoedelijk opnieuw in moeilijkheden zal brengen, aangezien de rijksveldwachter voornemens is een klacht tegen hem in te dienen. Ter zake overtreding van art. 461 Strafr., meer popu lair gequalificeerd als pa'dovertreding, werd Jan ten slotte veroordeeld tot f8 boete of 8 dagen. Oudkarsp el. VEEL GESCHREEUW EN WEINIG WOL. Mr. P. C. Eecen, assurantiedirecteur en lid van de Alkmaarsche Balie, compareerde voor de variatie weer eens als verdachte, ditmaal ter zake het feit dat hij op 16 November met zijn auto den nieuw aan- gelegden provincialen weg van Oudkarspel naar Koedijk had bereden, niettegenstaande deze weg nog niet voor openbaar verkeer beschikbaar was ge steld, wat door een bord en 'n hek was kebaar ge maakt, De opzichter van Waterstaat Smit had dit feit geconstateerd en door een bevoegd ambtenaar proces-verbaal doen opmaken. Mr. Eecen, als ge woonlijk elegant en zonder vertoon van bijzondere emoties, erkende het feit maar beriep er zich op, dat hij geen kans had gezien op den betrekkelijk niet breeden weg te keeren. Bovendien was de weg zoo goed als afgewerkt en had een ingenieur hem indi rect vergunning gegeven. Het scheen aanvankelijk of deze onbeduidende zaak abnormale proporties zou aannemen. De heer ambtenaar adviseerde alreeds tot aanhouding en het hooren van verschillende hoogheden van Waterstaat als getuigen, doch Mr. de Groot, waarnemend kan tonrechter, achtte 'n dergelijke futiliteit zooveel eer onwaardig, hakte de knoop door en veroordeelde mr. Eecen tot f3 boete of 3 dagen, met welk vonnis de veroordeelde onmiddellijk genoegen nam. S c h o'o r L HET IS HEDEN 'N RARE TIJD. De bejaarde tuinder Reyer W. uit Schoorl wilde zijn te Bergen wonende dochter verblijden met een zak of drie lekkere duinaardap*-~ltjcr en had be reids alle formaliteiten die de wet eischt, verricht. Consent aangevraagd en de kpsten voldaan, de zak ken waren van het onmisbare loodje voorzien, wie deed hem nog wat? Helaas, het vervoer kon niet op den gestelden dag plaats hebben en toen de oude heer het er op waagde een anderen dag te kiezen, werd het voertuig te Bergen aangehouden, de aardappelen in beslag genomen en tegen den heer W., als autor- intellectutuas, die de aardappelen had doen vervoe ren, een vervolging ingesteld. Do heer W., heden terecht staand, lichtte de pièces misère nog eens toe en zeide zijn ongewild promotie tot smokkelaar maar matig te apprecieeren. Het liep echter met een sisser af, slechts 1 gulden boete of 1 dag, was de uitspraak, maar de grootste ramp, verbeurdverklaring van de voedzame veld vruchten, kon hem niet worden bespaard, 't Is toch wél erg, zei de goede man zuchtend. I Uit DE OMGEVING VERGEN Vereeniging „Ontwikkelingsavonden." Bovenstaande vereen, geeft a.s. Vrijdag 8 Februari wederom een avond in de voorzaal van de Rustende Jager. Ds. H. J. D. R. Theesing uit Middelie zal spre ken over den „Ommekeer in den Europeeschen Geest" Een onderwerp, waarvoor ongetwijfeld veel belang stelling zal bestaan. Bonte avond van de V.A.R.A. Zaterdag 9 dezer, des avonds 8 uur, organiseert de afd. Bergen van de V.A.R.A. een bonte avond in de groote zaal van de Rustende Jager. De heer A. de Vries, voorzitter van het hoofdbe stuur zal een propagandarede houden, terwijl voorts medewerking wordt verleend door den Nederland- schen Arbeiderssportbond (N.A.S.B.) leider de heer T. G. Nol en door de Arbeiderstooneelvereen. „Ber gen", welke een klucht in één bedrijf zal opvoeren, getiteld: Een toekomstbeeld" en geschreven door G. LoevcnsJongejan. De Sonny-band zorgt voor mu ziek in de entre-actes en bij het bal na. LANGEND IJ K Het Dnitsch-Nederlandsche Handelsver drag. Uit goede bron vernemen we, dat de Gemengde Commisie, ingesteld voor de uitvoering van het Duitsch-Nederlandscho Handelsverdrag, heeft be paald, dat in Februari van de in het verdrag vastge legde contingenten, 25 pet. gele kool zal mogen wor den uitgevoerd, 25 pet. witte en 30 pet. roode kool. Er zal niet mogen worden verkocht, overeenkomstig de dan heerschende marktpositie, beneden 3.85 mark voor witte, 6.85 mark voor roode, 3.55 mark voor gele en 5.50 mark voor groene savoye kool. ZUIDSCHARWOUDE. Kolfwedstrijden van den Langendijker Kolfbond. In de kolfbaan van den heer Pijper alhier werden de kolfwedstrijden tusschen de clubs, aangesloten bij dbn Langendijker Kolfbond, voortgezet en beëindigd voor de superieure, eerste en tweede klasse. De uitslag was de volgende: (de tusschen haakjes geplaatste getallen gegven het in de eerste 4 ronden geslagen aantal punten aan); GABRIELE d'ANUNCIO, de beroemde Italiaansche schrijver, van wien men sedert vele jaren niets ge hoord heeft, zou thans weer een nieaw groot werk met motieven nit den wereldoorlog beëindigd hebben Barometerstand op Maandagmorgen 8 u.: 753 m.M. Wind: West. Temperatuur: 8 gr. C. is 38 gr. F. Vooruitzichten: Regen. UNIVERSAL VLIEGENDOOD, per liter UNIVERSAL RATTENDOOD, per pakje CUTRALIN ter verdelging van allerlei ongedierte, per busje HELIOS, per pakje 11.30 35 ct. 45 ct. 45 ct. Gedipl. Drogist. SCHAGEN. Superieure klasse: Vriendenkring, Noordscharwoude: C. Langedijk (596) 132 p., G. Deutekom (538) 108 p., G. Hop (323) 132 p. Volharding, Oudkarspel: P. Langedijk (534) 137 p., P. Gelder (531) 132 p., C. Vlug (547) 108 p. Eerste klasse: Gezellig Samenzijn. Zuidscharwoude: G. Mettes (518) 135 p., Th. Bijpost (516) 123 p., T. Rijper Jr. (566) n. gespeeld. Op Maat, Zuidscharwoude: P. Goet 5544) 124 p., J. Reyne (372) 135 p., P. v. d. Welle (449) 96 p. Onder Vrienden, Oudkarspel: A. Eecen (488) 111 p., P. Kostelijk (497) 138 p.. O. Bakker (495) 89 p. Tweede klasse: Op Maat^ Zuidscharwoude: C. Berkhout (565) 117 p., M. Vlug (440) 100 p., J. du Burclc (464) 94 p. Ons Genoegen, Noordscharwoude: A. Moeijes (404) 127 p., C. Hopman (429) 76 p., Sj. Maakal (454) 76 p. Vriendenkring I, Noordscharwoude: T. Kostelijk (497) 111 p., L. Mallkotee (513)-119 p., L. Dekker (459) 120 p. Vriendenkring II, Noordscharwoude: K. Boet (516) 120 p., G. Langendijk (481) 117 p., J^ Bakker (524) 108 p. Personeële kolvers: K. Quant (sup.) (598) 146 p., F. Muileboom ,1e kl., (454) 96 p., L. Stokman, 2e kl. (466) 127 p. Zaterdag en Zondag heeft de Vrouwenclub Onder Ons alhier een tentoonstelling gehouden van nuttige handwerken, waaraan tevens verbonden was een tentoonstelling van dóór de kinderen gekweekte tul pep. De presidente van de Vrouwenclub, mevr. De BoerBerkhout., deelde ons mee, dat het bezoek erg was tegengevallen, ondanks de geringe entrée. Het slechte weer was ongetwijfeld een der oorzaken van het geringe bezoek. Zeer. jammer werd het door het Bestuur der Vrouwen club gevonden, dat zoo weinig acte de precense was gegéven, door de ouders der schoolgaande kinderen, immers in het bijzonder in het belang der kinderen was deze tentoonstelling opgezet en het materiaal was hun voor slechts 1 dubbeltje verstrekt. Buitengewoon veel werk was er aan geweest, en als dan de ouders niet van vol doende belangstelling blijk geven, dan is dat wel ontmoedigend. Wij respecteeren den arbeid van de Vrouwenclub ten zeerste en wij - hopen, dat, niette genstaande de weinige belangstelling, die nu is ge toond, zij zal voortgaan met haar bemoeiingen in dit zoo nuttige werk. We laten hieronder volgen de behaalde prijzen. Ze zijn als volgt: Handwerken jongens: le prijs: Chris Moolhuizen, Henk Groenveld, Gert Keppel, Wim Kostelijk, Jan de Ruiter. Jz., Jacob Verkroost. Tweede prijs: Jan Marsman, Dries Gutter, Piet de Graaf Dz., Dirk Swart Pz., P. de Ruiter Sr., Jacob Molenaar, Jan Goet, Cor van Exter, Berend Hene- weer. Piet Glas, Jan Schoenmaker. Derde prijs Arie de Geus, Arie Schrijver, Wim de Boer, Cees de Boer, Chris Welner, Lauw de Graaf Pz., Klaas Stins. Prijzen voor de bloembollen. Eerste prijs: Dia Kun nen. Cees de Boer, Wim de Boer. Tweede prijs Klaas Roos, Marie Spaans, Theo. Swart, Piet do Graaf Pz. Derde prijs: Pietertje Groenveld, Nelie Blom, Jan Marsman, Teun Marsman, Pietertje Schoenmaker, f(enk Groenveld. Handwerken meisjes: eerste prijs Pietertje Schoen maker, Guurtje Reinders, Nelie Blom, Nëlie de Boer, Emmy Schrijver; tweede prijs Hannie Koeman, Bet- sie Verkroost, Corrie Blom, Maartje de Boer. Derde prijs: Gré Kuiper, Pietertje Schoenmaker, Dia Kun nen. De taart, waarnaar geraden moest worden, is ten deel gevallen aan Mej. SchrijverPot. NOORDSCHARWOUDE. Wandelsport. Zondag werd dan de tweede wandeltocht gehouden vanwege de gymnastiekvereniging „Hercules en Hy- giea." De belangstelling was weer groot en telden wij niet minder dan 53 deelnemers. Ook de heeren waren nu goed opgekomen. Deze tocht was ongeveer 20 K.M. Om kwart voor negen vertrokken de tippelaars vanaf het clublokaal en was de route via de Spoorstraat langs 'het Waardjo naar het viaduct van het station Noord scharwoude en verder naar Heerhugowaard. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, onze beste Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 76 jaar, Uit aller naam, S. WAIBOER—Stammes. Schagen, 3 Februari 1935. Geen bezoek. Geen bloemen. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Woensdag, te twee uur te Wieringerwaard. Wegens ziekte te koop aangeboden (dagelijksche dienst). Brieven onder letter CC, Bureau van dit blad. wenscht voor hare leden zaaltraining? Leeraar hierin heeft Vrijdagavond dis ponibel. Brieven No. 66 Prijs' Adv.- Bureau, Oosterstraat, N.-Scharwoude. Wij hebben steeds groote voor raad van de nieuwste Ook voor Kinderkleeding. Pa tronen kunt U ook bij ons bestel len. Schager Roosjes Te koop: Een versche STAMBOEKKOE en een best stierkalf bij W. jimmink Hz., 't Zand. Te koop: Een flink BURGERWOONHUIS, met erf. Te bevragen bij C. J. MEL KER, Regentenstraat D 60, Scha gen. Direct te aanvaarden. Boekhoudbureau der Holl. Mij. van Landbouw, Zitdag tc Schagen Donderdag 7 Februari van 9.30 tot 12 uur in „DE BEURS" bij Boontjes. Uitsluitend a contant. Na een uur wandelen werd vijf minuten pauze gehouden. Om half elf werd halt gehouden bij het café van den heer Rus waar een klein half uur werd gerust om den inwendigen mensch te verster ken. Nu werd de terugreis aanvaard via den Basse- weg naar den Langendijk. Door Broek op Langen dijk en Zuidscharwoude arriveerde men zonder uit vallers om ruim twaalf uur weer bij J. de Bakker, zoodat ook deze tocht uitstekend geslaagd is. De heer A. Ootjers was ook weer present met zijn auto voor assistentie, doch bleef zijn hulp gelukkig alleen beperkt tot het innemen van overbodige klee- dingstukken. Over drie weken zal de derde van de vastgestelde wandeltochten gehouden worden n.1. die van 30 K.M. Dat er tippelaars zijn die voor geen kleintje ver vaard zijn is dezer dagen gebleken. Ons lid de heer G. Blaauboer van Oudkarspel vertrok den vorigen Maandag van huis om 2 u. namiddags met als eind doel den Haag, waar hij den volgenden dag om half een arriveerde. De afstand bedroeg 96 K.M., terwijl door hem vier rustpauzes gehouden werden van een kwartier. Dit is dus wel een bijzondere prestatie. W I E R I N G E N DEN OEVER. Zuiderzeewerken. Woensdag 27 Febr. zal door den directeur-generaal der Zuiderzeewerken worden aanbesteed het aan leggen van een gewalste verharding op een gedeelte van den Slootweg in de Wieringermeer, lang plus minus 4 K.M. en het uitvoeren van bijkomende wer ken. De raming bedraagt f 37.500. Opmeer, 1 Februari. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoeken wij opname van het volgende, waarvoor bij voorbaat onzen dank. In Uw blad van Donderdag 31 Januari j.1. komt een verslag voor van een vergadering van het Lan- gereizer Veefonds, gehouden op 29 Januari te Nieu we Niedorp. Volgens dit verslag is er bij de rond vraag gesproken over de t.b.c. bestrijdingsvereeni- ging van Aurora. Zooals hier het gesprokene wordt weergegeven, wordt er wel een zeer onverdiende blaam geworpen op het werk van Aurora in dezen. De spreker(s) blijken slecht op de hoogte te zijn buitendien. Het werk van een t.b.c. bestrijders ver eeniging zonder meer, is zuiver administratief. Auro ra heeft echter gemeend terwille van het goede doel deze taak ruimer te moeten opvatten. De vereeniging nam daarvoor de volgende besluiten. Ie. Iemand wordt alleen dan tot de melklevering toegelaten, wanneer hij ieder jaar al zijn vee op t.b.c. laat onderzoeken, hetzij voor eigen rekening of volgens de rijksregeling. 2e. Eventueele open lijders worden, zoodra zij door de veearts gevonden zijn, ten spoedigste vanwe ge de vereeniging getaxeerd, voor gebruikswaarde overgenomen en afgeslacht. 3e. Alle uit het onderzoek voor rijksrekening voort vloeiende kosten, alsmede die. van overname en taxatie van open lijders komen voor rekening van de vereeniging. Waar het hier gaat om ongeveer 7000 stuks vee, waaruit por jaar pl.m. 40 open lijders vallen, kan men wel aannemen, dat het de vereeniging, dat is dus de fabriek „Aurora" in het loopende boekjaar, ondanks de subsidies van rijk cn provincie, onge veer 2500 gulden kost. Dit doet deze vereeniging, dus meer clan een gewone bestrijdersvereeniging. Het t.b.c. bestrijdingswerk van Aurora, dat zich verder uitstrekt dan waar ook elders in den lande, onder vindt veel waardeering, behalve dan blijkbaar bij sommige leden van het Langereizer veefonds. Waar dit echter vermoedelijk ook leden van Aurora zijn, hebben zij o.i. op de verkeerde plaats gesproken. Wat de taxatie zelve betreft, deze geschiedt door 3 taxateurs, leden van de fabriek, die zich regelmatig op de hoogte stellen van de marktverhoudingen. Zij doen dit al eenige jaren. Dat er wel eens iemand on tevreden is over de waardebepaling, och, wie zal zich daarover verwonderen. Dat zoo iemand echter via b.g. rondvraag zijn eigen vereeniging belastert, gaat ons te ver en waarom hebben wij gemeend, hoewel met tegenzin, hierop te moeten ingaan. Met de wensch, dat het bovenstaande Uw lezers een duidelijk inzicht heeft gegeven, mede in het belang van de t.b.c.-bestrijding onder het rundvee, willen wij besluiten en zeggen U, mijnheer de Redacteur, nogmaals dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, Coop. Zuivelfabriek „Aurora." J. Veldstra. JAARVERSLAG KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER OVER 1934. Het lijkt ons een goede gewoonte van de Kamer van Koophandel te Alkmaar, dat zij haar jaarver slag onmiddellijk na het verstrijken van een kalen derjaar laat verschijnen. Het thans voor ons liggend verslag over 1934 telt 154 blz. Vrijwel alle beschrijvingen van de verschil lende bedrijfsgroepen getuigen van een ernstige ont reddering, terwijl er helaas nog geen symptomen van opleving te constateeren vallen. Wanneer wij het verslag doorbladeren treft ons allereerst een overzicht van het gebied der Kamer (38 gemeenten met 164689 inwoners. Kadastrale grootte in Hectares 99862.2467) met opgave van de in het Handelsregister ingeschreven handelszaken en bedrijven. Na de nieuwjaarsrede van den voorzitter, die in haar geheel is opgenomen, volgen gegevens inzake de samenstelling der Kamer, het Handelsregister (waaruit o.a. blijkt, dat het aantal ingeschreven za ken in het afgeloopen jaar de tien duizend heeft overschreden), verstrekte inlichtingen (totaal thans 73114), contingenteering, enz. De bladzijden 2955 geven een beeld van de werkzaamheden der Kamer en hare financiën, waar uit wij aanstippen, dat de begrooting over 1935 sluit met een bedrag van ruim 25 duizend gulden in ont vangsten en uitgaven. Vervolgens zien wij beschouwingen over de we genverbetering, kanalen-aanleg, binnenscheepvaart (door de vlotbrug te Alkmaar passeerden in 1934 totaal 39253 binnenvaartuigen met een laadvermo gen van 2.532.817 ton), luchtvaart, etc Zeer belangwekkend is vooral het overzicht van den handel in zuivelproducten blz. 6582, waarin ook aan de ontwikkeling van den wereld-zuivel- export een ruime plaats wordt geboden, terwijl tal van statistieken en grafieken het *eheel verdulde lijken (de kaas-export bedroeg in 1934 totaal 61.186 tons, ter waarde van f28.066.000). In de blz. 8597 wordt een beschrijving gegeven van den handel in grove tuinbouwproducten en bloembollen. Ook aan de overige bedrijfsgropen als schapen houderij. wolhandel, pluimveeteelt, marktwezen, sei- zoenbedrijven, bankwezen etc. etc. kan de belang stellende lezer uitvoerige gegevens in dit verslag, dat in de nieuwe spelling is gedrukt, aantreffen. Belangstellenden .die een verslag wenschcn te ontvangen, kunnen dit. zoover de voorraad strekt, op aanvrage kosteloos bij de Kamer verkrijgen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 4