Jan Langedijk Jan Akerboom SCHAGER ROOSJES HET PROCES TEGEN HAUPTMANN. EEN VLIEGVELD BIJ LEEUWARDEN. HET NOODWEER IN PORTUGAL Advertentiën. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. ook weer thuis J terug uit Davos Heden werden wij verblijd met de geboorte van onze Dochter Dorette Johanne Luise. G. KOCH. C. KOCH—van Gijn. Molenstraat 17, Schagen. DAT IS GOEDKOOP. Prima Paardenvleesch 25 c. p. pond 5 pond paardengehakt 1 gulden Biefstuk 45 en 50 c. p. pond Koelappen 3 p. voor 1 gulden Varkensvleesch 40 en 45 c. p. pond Aanbevelend, S. HOUTKOOPER. Biedt zich aan: NETTE WERKSTER 3 4 dagen por week. Tevens nette Wasch aan huis gevraagd. Fr. br Bur. van dit blad lptter MB. Te koop: TARWESTROO, in huis geborgen, thuis bezorgd en 3-jarige grootvruchtige Roode Be3- senboomen, in elke hoeveelheid, bij C. KUO.MKX Jz., Winkel. Biedt zich aan: Een gehuwde SMIDSKNECHT, Br. onder letter CC. Bur. van dit blad. Wordt gevraagd, zoo spoedig mo gelijk, in klein gezin, P.G., wegens ziekte der vrouw: EEN HULP, Brieven onder letter K Bur. van dit blad. TE KOOP: Eigenheimers ;ekeurd in klasse A en Voerbieten bij i. Ti essen, Anna Paulowna. Te koop: zoo goed als nieuwe Naaimachine Merk Singer met ring spoel. En een V2 tons Fordauto in goede staat. Eu een beste Groentenwagen. Br. onder letter A. K. Bureau van dit blad. Aangeboden door Gebr. NIEUWEN* HUIS te Breezand, telef. 21 Roode Wortelen (Berlikum) Plaatsing gezocht voor een flink net 14 j. meisje liefst in Christelijk gezin. Adres: A. IEENSMA, St.Maartensbrug Gevraagd wegens teleurstelling voor direct of 1 Maart: een Knecht, goed melken vereischte. Adres Jb» DE GRAAF Dz., St. Maartensvlotbrug, Gevraagd: plm. 4.000 gulden van particulier, tegen rente en aflos sing. met 2 soliede borgen. Br. lettel P A, bureau Schager Courant. Te koop: 22 Christelijke Gram. platen, hoofdzaak Gez. en Psalmen. Zoo yoed als nieuwe Ford T dyna mo. Alle Ford T onderdeelen voor weinig. Excelsior Stofzuiger en een mooie Sjoelbak. C. DEKKER, Keins- merbrug E 138. Prima kwaliteit LANDHOOI, los of in balen Bij groote hóéveel* heid goedkooper. J. K. BOONTJES* Markt, Schagen. Een vreemd verhaak Getuigenis uit Europa. Parijs. De Parijsche redactie van het blad „New York Herald" heeft gister bezoek gehad van een 41-jarigen Wit-Rus, Nicolaas Issaeff genaamd, die thans te Parijs woont. Hij vertelde, dat hij twee dagen na den roof van het kind van Lindbergh in Bronx twee flesschen cognac aan een klant had verkocht, in men hij later Bruno Hauptmann her kend heeft. Bij het overhandigen van de flesschen cognac, waarin hij toentertijd als smokkelaar handel dreotf door van huis tot huis zijn waar te verkoopen, hep'ft hij in de woning van zijn klant, die Haupt- Mnn zou zijn geweest, een klein kind opgemerkt met een verbonden hoofdwond. Men had er toen bij hem op aangedrongen zoo stil mogelijk te zijn om net kind niet wakker te maken. Dit kind nu kon niet de zoon van Hauptmann zijn, daar die toen nog niet was geboren. Issaeff zegt, dat hij dit alles tot dusverre heeft verzwegen, aangezien hij als al coholsmokkelaar vreesde te zullen worden vervolgd. Hauptmann's verdediging heeft weinig succes. Ook in de gister gehouden zitting van het Haupt- mannproces schijnt de verdediging met haar getui gen al heel weinig geluk te hebben. Het bleek ook nu weer, dat het geheugen en de overtuiging van de getuigen veel te wenschen overlaat. De verdediger van Hauptmann probeerde gister te bewijzen, dat Isidor Fisch en niet Hauptmann het Lindbergh-losgeld van dr. Condon had gekre gen. Twee getuigen, die de verdediging tot dit doel erop beriep, werd evenwel niet toegestaan, met hun getuigenverklaring verder te gaan. Het gerechtshof achtte hun verklaringen onbelangrijk. Voorstel door Provinciale Staten aange nomen. In de gister gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Friesland is met op ■4 na algemeene stemmen aangenomen het voorstel om medewerking te verleenen om te komen tot aanleg van een vliegveld in de on middellijke nabijheid van de stad Leeuwar den. De provincie zou voor 30 procent deelnemen in do Koopsom van het terrein. De rest zal door de stad Leeuwarden en de Kamer van Koophandel voor Friesland gedragen moeten worden. Een der voor waarden, welke den exploiteurs der N V. zal worden gesteld, is dat des Zondags geen kermis of andere vermakelijkheden op dit terrein zullen mogen wor den gehouden en dat het terrein op die dagen uitslui tend voor verkeersvliegtuigen en die vliegtuigen die daarmee op een lijn gesteld kunnen worden, geopend zal zijn. OVERSTROOMINGEN IN WALENLAND. Brussel: De zware sneeuwval van de laatste da gen veroorzaakte in verschillende plaatsen van Wal lonië hevige overstroomingen. Vooral de vallei van de Vesdre is hevig geteisterd. Verscheidene dorpen staan gedeeltelijk onder water. Ook de Ourthe en haar zijriviertjes rijn op diverse plaatsen buiten haar oevers getreden en hebben groote streken onder water gezet. Persoonlijke ongelukken hebben zich nergens voorgedaan. De schade moet echter groot zijn. BOTSING TUSSCHEN TWEE PORTUGEESCHE VISSCHERSVAARTUIGEN. Lissabon: In den mond van de Tejo zijn twee visschersvaartuigcn in botsing gekomen, met het ge volg, dat beide booten zijn gezonken. De bemanningen raakten te water, doch slechts een der opvarenden is om het leven gekomen. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 758 m.M. Wind: Noord-Oost. Temperatuur: 3 gr. C. is 37 gr. F. Vooruitzichten: Blijvende kans op regen. UNIVERSAL VLIEGENDOOD. per liter 11.30 UNIVERSAL RATTENDOOD. per pakje 35 ct. CUTRALIN ter verdelging van allerlei ongedierte, per busje 45 ct. HELIOS, per pakje 45 ct. Firma GEBR. ROTGANS Gedipl. Drogist. SCHAGEN. Storm eischt 22 dooden. Ontzettende schade aangericht. Reuter meldt uit Haifa: De wolkbreuken der laatste dagen hebben in Palestina ontzettende scha de aangericht. In Jeruzalem en omgeving zijn talrijke huizen van hun daken beroofd. De dakpannen werden kilometers ver meegesleurd. De grootste schade is aangericht in de Arabische stad Nablus, waar twintig huizen volkomen werden vernield. Verscheidene moskeeën en een fabriek wer den door den storm weggerukt. Naar tot nog toe bekend werd, zijn in totaal twee en twintig personen om het leven gekomen. Alle rivieren zijn tot den hoogwaterstand gestegen. Lijken van menschen en dieren drijven op de golven mee. Ook de Jordaan is buiten haar oevers getreden. De Britsche resident was gedwongen het regeeringsge- bouw met zijn personeel te ontruimen. De schepen konden de haven van Haifa niet bin- nenloopcn. Het Duitsche stoomschip „Resolute" is reeds sedert cisteren gedwongen buitengaats te blij ven. Het post- en telefoonverkeer is verbroken. SPANJE NOG NIET GERUST. Verlenging van staat van oorlog geduren de 30 dagen. Madrid: De regeering heeft er in toegestemd, dat de staat van oorlog, welke in eenige provincies van kracht is, in de betreffende provincies voor den duur van 30 dagen zal worden verlengd. Voor andere provincies zal worden overwogen of daar de verlen ging van den uitzonderingstoestand noodig is. WOENSDAG 6 FEBRUARL V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. half acht. Bijeenkomst. Heden overleed, onze geliefde Echtgenoot en zorgzame Vader, de Heer G. Kater Pz., in den ouderdom van ruim 42 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenoote en Kinderen, T. KATER—ten Boekei. GRIETJE en ADRIANA en Familie. Callantsoog, 4 Februari 1935. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 8 Februari a.s. Ie Callantsoog. Vertrek van het sterfhuis 's namiddags 1 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lij den, nog onverwachts, onze ge liefde Echtgenoot en Vader, de Heer P. v. Twuiver, in den ouderdom van bijna 59 jaar. Wed. A. v. TWUIVER—Appel. J. v. TWUIVER. Moerbeek, 5 Febr. 1935. Gem. N. Niedorp. Eenige en algemeene kennisgeving. VRIJZINNIG HERVORMDE VROUWENCLUB. We vernemen, dat de bazar der bovenstaande ver- eeniging gehouden wordt op 13 en 14 Februari in de lokalen der Ned. Herv. Kerk.. Voor deze bazar zijn reeds vele inzendingen ontvangen. GEZELLIGE AVOND. Voor leden en geintroduceerden hield de afdce- ling Schagen van de Ned. Vereeniging van Huis vrouwen gisteravond in café „De Beurs" van den heer C. Boontjes een gezellige bijeenkomst. De opkomst was zeer groot, zoowel van de leden uit onze gemeente als daar buiten. Ingezet door het zingen van het bondslied, werd het rijke programma onder groote belangstelling ge volgd. Een koor zong liederen. Mevrouw Spaans vertel de in het Westfriesch van de reis naar Venetië en de Dolomieten, Mevrouw Baas deed een verhaal van Justus van Maurik, nog andere dames zorgden voor muziek, zang en tooneel. Het was zóó tijd om naar huis te gaan en de op het programma vermelde gezelschapsspelen moes ten dan ook worden uitgesteld. PURMEREND, 5 Febr. Gem. kaasbeurs: verhandeld 21 partijen, wegende 29.000 Kg. Handel matig. Hoogste prijs f 17. Kleine boerenkaas 7 part. f 17, matig; volvette kaas f 17.50, matig; 395 Kg. boter f 1.651.70 per Kg., stug; weiboter f 1.451.60 per kg., stug. 339 Runderen: 155 vette koeien 5460 ct. per kg., stug; 127 gelde koeien f 80135, stug; 80 melkkoeien f HO185, stug; 17 stieren 32—40 ct. per kg., stug; 25 paarden f 60—140, stug; 7 vette kalveren f 0.30 Wanneer zijn de Nederlanders afgereisd? Gistermorgen' bij ontzettend slecht weer. We hadden twee uur oponthoud met den trein, omdat Je baan was versperd door liefst negen lawines. Het was namelijk ineens gaan regenen en alle sneeuw kwam van de bergen naar beneden. Vanmiddag om 4 uur waren we in Amsterdam en om zes uur was ik thuis. Weet U wat nu zoo jamer is? Dat er geen ijs is; ik ben nu zoo prachtig ingereden. Het kan nog komen, jongen, mengde hier vader Akerboom zich in 't gesprek. Ik heb er niet veel hoop meer op, vader. Maar we hebben allemaal in onze herinnering terugge roepen winters, waarin het ook zoo laat is gaan vriezen. Ik mag het lijen zei Jan en stond op. Neem me niet kwallik meneer, maar ik heb heusch geen tijd moer Ga gerust U gang hoor; hartelijk bedankt voor 't onderhoud en we zullen elkaar nog wel eens zien. O je ja; vast wel en met een stovigen hand- ruk namen we afscheid van dezen eenvoudigen, sympathieken jongen. In huiselijken kring hebben we, onder het genot van een kopje thee nog een kwartiertje gezellig nagepraat. Akerboom's broer, die in een wedstrijd met B.S.V. in October van het vorige iaar z'n been brak. bleek nog steeds niet te zijn genezen en lag te bed voor het raam in de huiskamer. We hebben hem bij het afscheidnemen van harte beterschap loegewensoht en daarna den terugtocht door het duistere bosch aanvaard. Men schrijft ons uit Oudkarspel. Onze plaatsgenoot Jan Langendijk is Dinsdagavond weer teruggekeerd vanuit Davos waar hij met zoo veel succes heeft deelgenomen aan de Internationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats. Wij troffen Jan geheel alleen aan de bus in Alk maar en na hem gefeliciteerd te hebben met zijn be haalde successen was onzo eerste vraag of hij niet afgehaald werd. Dit bleek niet het geval te zijn, ook omdat het niet precies bekend was wanneer de rijders terug zouden komen. Bovendien vond Jan het beter zoo zonder eenige drukte. De training in Zwitserland heeft Langendijk dan ook goed gedaan, zooals hij verklaarde. De resul taten hebben dit volkomen bevestigd, ondanks dat de laatste wedstrijden door een zware sneeuwstorm wel eenige afbreuk aan de gemaakte tijden heeft veroorzaakt. Met den Noor Ballangrud die een voortreffelijk en sportief rijder is heeft Jan naar hij ons mede deelde een prettige kamp gereden. Hiermede was ons babbeltje geëindigd en hopen wij dat Jan weer met opgewektheid aan zijn da- gclijkschcn arbeid mag gaap» 0.50 per kg., handel stug; 442 nuchtere kalveren voor; de slacht f 28, vlug; voor de fok f 812, vlug; 132 vette varkens: vette voor de slacht 34—36 ct., per kg., vlug; 62 magere varkens f 14—20, matig; 194 biggen f 913, matig; 942 schapen f 6—19, ma tig; 7 hokken f 3—9, matig; Kipeicren f 2.503, eendeieren f 2, per 100 stuks, piepkuikens 6567Vo ct., per kg., oude kippen, en hanen 2037^ ct. per kg., konijnen f 0.30—1.75, eenden 3070 ct, per stuk, duiven 40 ct. per paar. 2600 eendeieren a f 2, 2096 kippeneieren a f 2.50— 2.80, Coop. Centr. eierveiling G.A. 110.000 cendeieren f 2.20—2.30, 65000 kipeieren: 70—80 kg. f 3—4.50, 65— 66 Kg. f 2.90—3.40, 63—64 Kg. f 2.60—2.80, 60-62 Kg. f 2.50—2.70, 58—59 Kg. f 2.40—2.60, 56-57 Kg. f 2.30— 2.50, 53—55 Kg. f 2.20—2.40, 50—52 Kg. f 2—2.20, 45— 49 Kg. f 1.80—2.10. MEDEMBLIK, 5 Febr. Wortelen f 0.80, gele kool f 1.10—1.20, per 100 kg., uien f 1.20—1.35, witlof I f 8.40—8.90, II f 4.10—5.40 per 50 Kg. AMSTERDAM, 5 Februari. Aardappelen: Zceuwsche bonten f33.40, id. bl. f 3.403.50, id. Eigenheimers f 1.752.10, id. bl. poters f2.602.70, id. Bonten poters f2.602.70, id. Beve« landers f2,402.50, IJpolder Bevelanders f2.40- 2.50, id. Bonten f 2.802.90; Anna Paulowna Zar.d f 2.803; Hillegommer zandaardappelen f 2.803 p. 70 Kg., Drentsche cigonheimers f 3.204.80 per 100 Kg.; Flalckeesche Eigenheimers f 1.75—2.10,"id. Roodstar f 2.502.G0; Spuische Eigenheimers f 1.75 —2.10; Friesche Borgers f 22.80; Limburgsche ïn< dus tri e f 22.10 per 70 Kg. WARMENHUIZEN, 5 Januari 1935. Roode kool, le kw. f 2.20—5.20, 2e kw. f 1.40— 4.20, gele kool, le kw. f 11.40, 2e kw. f 11.20. D. witte kool le kw .f 0.701.10, drielingen f 0.60—0.70, uien f 1.80—2.30, grove uien f 2.50—2.70, peen f 0.80. Boerenkool 1.60, bieten f 0.50, spruitkool f 8—8.10. Aanvoer: 72.600 Kg. foode kool, 16.500 Kg. gele kool, 2?200 Kg. D. witte kool, 9575 Kg. uien, 275 Kg. peen, 4000 Kg. bieten, 150 Kg. boerenkool, 30 Kg. spruit kool. BR. OP LANGENDIJK. 6 Fehr. "4000 Kg. uien f 2—2.30, driel. f 0.90—1, gorve f 2.30 —2.50, nep f 1.60, 6000 Kg. peen f 0.80—1.20, 2000 kg. bieten f 0.80—1.40. Roode kool 3.205.40, doorschot 1.704.50, gele kool 11.40. doorschot f 1. NOORDSCHARWOUDE. 6 Febr. 16G00 Kg. uien f 1.802.20, driel. f 11.10, grove f 2.40—2.50, nep f 1.70, 1500 Kg. pe en f 1, Roode kool 2.605.40. doorschot 2.10 tot 3.90, gele kool f 11.10, doorschot f 1. D. witte kool. 0.701, doorschot 0.70—0.S0. i Nagekomen berichten BERGEN. Om onderdak te hebben. Een onbevoegde heeft zich door het verbreken van een ruitje toegang verschaft tot een onbewoon de, doch wel gemeubileerde villa, staande aan de Zuidlaan, nummer 12. Blijkbaar is het den indringer alleen te doen geweest om een onderdak te hebben voor den nacht. Althans het bed was beslapen en er wordt niets vermist. De politie stelt een onderzoek in. Waarom? Gunt men een verlaten mensch geen droog en warm plekje om het moede hoofd neer te leggen; moet men de buitengewone eerlijkheid van dezen zwerver niet hoogelijlc prijzen? Welnu dan! 'ANNA P 4 T! T OW N Af Op 15 Februari a.s. zal in onze gemeente een openbare vergadering worden gehouden, uitgeschre ven door de N.S.B. (Zie nadere aankondiging in dit blad). WINKEL Zondagavond gaf Winkel's Harmonie een concert iri de tooneelzaal van den heer R. Laan alhier. De opkomst was slechts matig, hetgeen moet worden toegeschreven aan de den volgenden dag te ver wachten groote gebeurtenis, n.1. de intocht van den nieuwen burgemeester. Niettegenstaande dat echter gaf toch Winkel's Harmonie onder leiding van haar Directeur, den heer P. Pranger, in een achttal ten gehoore gebrachte nummers blijk van haar kunnen en hare prestaties hadden een dankbaar gehoor. Het ingevoegd, deel van hot programma, bestaan-1 de uit bekende Ilollandsche liederen, was een aar dige afwisseling, cn werden dapper mede gezongen. Had men voor de pauze muziek, na de pauze wachtte, een andere prestatie, een deel der leden en hunne dames hadden ter aanvulling van het' programma een eenakter ingestudeerd, getiteld „De gestoorde slotrepctitie". Een dolle klucht die de aanwezigen deed schateren om den inhoud en de verwikkelingen en vooral ook als gevolg van de wüze, waarop het werd gespeeld. Zoowel het een als het ander had een grootero belangstelling verdiend. Aan P. Mul. voor deze gemeente ingelijfd als dienstplichtige bii do Zeemacht der lichting 1931, is uitstel van opkomst voor herhalingsoefeningen.' verleend tot 6 Januari 193G. VERGEN Een eenvoudig interview in huiselijken kring. We hadden er de lucht van gekregen; Jan Aker boom zou vandaag uit Davos terugkeeren, waar hij, zooals bekend, mag worden geacht, aan de wedstrij den op de schaats hoeft deelgenomen. En dus klop ten wij vanochtend bij z'n woning aan om moeder Akerboom te vragen, hoe laat zc haar zoon ver wachtte. We wilden hem welkom heeten! Om een uur of één, meneer antwoordde deze. Vorige jaar werd het nog door de radio den avond tevoren afgeroepen, maar nu hebben we niets ge hoord en wc hebben toch de radiq, tot laat aan toe aangehad. Maar 't vorige jaar kwam Jan ook om één uur en dus zal 't nu wel net zoo zijn. Maar 't kwam heel anders uit. Toen wij ons 's middags tegen drie uur opnieuw aan z'n woning vervoegden was Jan er nog niet. Moeder begreep 't. niet erg, zeker slecht weer ge weest meneer, anders begrijp ik het niet, zeide zij. Maar hij zou toch vandaag komen? Dat heeft-ie geschreven, meneer. Nou, clan komt hij ook wel; ik zal het vanavond nog wel eens probeeren. En ja; 's avonds kwam z'n moeder me opendoen en 'k zag dadelijk aan haar gezicht, dat de lang verwachte was thuisgekomen. Hij is er meneer, komt U er maar in. En daar in den gezelligen huiselijken kring heb ben we onzen Bergenschen hardrijder een eenvoudig interview afgenomen. We hadden het slechter kun nen treffen. Wel had Akerboom niet veel tijd; hij verlantrde. er begrijpelijkerwijs naar. z'n vrenden weer te ontmoeten; maar toch onderwierp hij zich lijdzaam aan den wcctgragen journalist. Blij, weer terug te zijn? openden we het vuur. Och, ja, waarom niet. Hoe lang bent U nu weg geweest? Precies vier en een halve week. En bent U tevreden? Waarom niet; ik heb geboft, dat Heiden uit viel en ik mee kon rijden met de andere zeven, die door den K.N.S.B. waren uitgezonden. Dat is zeker een bof en U heeft goede resulta ten bereikt ook. Dat gaat wel. ja. Alleen Jammer, dat ik op de 500 M. in de bocht gevallen ben. U moet denken, dat ik 't vorige jaar eigenlijk pas begonnen ben en op de 500 M. moet je technisch goed zijn. Dal gaat met een reuzenvaart en dan is het loopen in de bocht een hcele toer. Maar die techniek word ik wel mees ter. Ik rijd nog maar kort on Noren. Welja, ieder jaar wat heter. Op de 1500 Meter heeft U een goede prestatie geleverd; heeft U fraai gereden, meenden we. Ja, dat gaat wol. Maar het weer was bar slecht, als dat niet zoo was geweest, dan had elke rijder een beteren tijd gemaakt. Hoe was nu Uw tijd? Twee minuten, 31.4 sec. En verleden jaar? Twee, drie en dertig, zeventiende. Dat is dan toch al een mooie vooruitgang. Op de 5000 M. werd U negen, nietwaar? Die reed ik in 11 min. 4 sec. Dat scheelt nogal wat bij den tijd dien de Noor Ballangrud maakte. Die deed het in 8 min. 44.4 sec. Natuurlijk; maar U begint ook pas. Nee, ik vind dat U zich kranig heeft geweerd, U heeft niet alleen den naam van Holland hoog gehouden, maar ook dien van Bergen. De Berger IJsvcreeniging mag trotsch op U zijn! Glimlachend weerde de bescheiden jongeman deze hulde af. Nu moet U eens vertellen, hoe U het daar heeft gehad in Davos? Een goed hotel? Uitstekend hoor; best van eten en drinken. Ab soluut niets te klagen. Zegt U eens eerlijk; die Zwitsersche kost vond U dien lekker? Ik weet niet, of we echte Zwitsersche kost kre gen, maar 't eten was goed. We kregen veel aard appelen, dat weet ik wel. Logeerden alle Nederlanders in hetzelfde hotel? Nee, in twee hotels. En hoe was het weer'in Zwitserland? Bar slecht meneer, de eerste week was het vinnig koud met veel sneeuw. De zon zag ie niet, Later werd het. beter, maar van verleden week Don derdag af heeft het weer aan één stuk door ge sneeuwd. Ook op de wedstrijddagen. De baan móest telkens weer worden schoongeveegd. Vóór de eigen lijke internationale wedstrijden was er een landen- wedstrijd tusschen Nederland en Zwitserland over 3000 M. Ik werd wel niet nummer één. maar reed den afstand toch in een behoorlijken tijd, n.1. 5 min. 11 sec. Dat is zeker behoorlijk. Heeft U nog met de andere Nederlanders getraind? Ja zeker, drie en een halve week lang. En waarin bestond in hoofdzaak die training? Eiken morgen een uur wandelen; togen een uur of elf rijden op de baan en 's middags weer wandelen. Om fit te blijven, ziet U! Was de baan goed? Ja. alleen had ie veel te lij don van de sneeuw. Hoeveel declnembrs "waren er feitelijk voor de internationale wedstrijden? Zeven en twintig, uit alle landen vandaan. En de sterkstcn zeker. Nee. dat niet direct. De sterksten, dat zijn een paar Oostenrijkers, die hebben meegereden in Hel- singfors en een is er wereldkampioen geworden. Er was ook maar ééri Noor; de winnaar van het eind klassement. Dien val op de 500 M. zal U wel gescheeld heb ben bij de plinten-berekening in het eindklassement. Natuurlijk, daarom ook was het. zoo jammer. En hoe was de publieke belangstelling? Slecht; de Zwitsers kijken liever naar ski- en ijshockey. Alleen de Hollandschc kolonie was ge heel vertegenwoordigd. Dat was dan nog wel aar dig. - -

Schager Courant | 1935 | | pagina 3