In de eeuwige nacht van de Oceaan. Radioprogramma DIEPZEE-AVONTUREN VAN DR. BEEBE. Fantastische wereld. Dr. Beebe publiceert in een Amerikaansch wetenschap pelijk tijdschrift een nauw keurig verslag van zijn diepzeereizen. Dr. William Beebe, de Amerikaan- sche diepzee-onderzoeker, heeft thans de eerste uitvoerige beschrij ving van zijn twee sensationeele diepzeeduikreizen bij de Bermuda gepubliceerd in de „National Geo graphic Magazine", het tijdschrift van de onderneming, die zijn expe dities gefinancierd heeft. Hij dook met een assistent in een kleine, met een sterke schijnwerper uitgeruste stalen kogel „Bathysphere" 11 Au gustus 1934 tot een diepte van 763 meter en vier dagen later zelfs tot. 924 meter. Hij bereikte dus een diepte, die vóór hem nog geen menschelijk we zen zelfs maar benaderd had en zag in de lichtbundel van zijn schijn werper een dierenwereld, waarvan men tot nu toe geen vermoeden had. Vier gebeurtenissen tijdens zijn „reizen" noemt Beebe de indruk wekkendste: de eerste schemer van dierlijk d.w.z. door visschen uitge straald licht, de intrede in het rijk der eeuwige duisternis, de ontdek king van nieuwe vischsoorten en de aanblik yan vlammen werpende gar nalen! Reeds op enkele meters diepte be gonnen de kleuren van het licht, spectrum te verdwijnen, eerst het rood, het roodgeel en tenslotte ook het geel, zoodat slechts nog een groenige kleur door de vensters van den kogel drong. Een gevoel van „koude, nacht en dood" beviel Bee be bij het aanschouwen van dit licht. Langzaam verdween ook het groen en op 70 Meter diepte sche merde het water grijs-blauw. Op 200 meter was het water donker blauw. Op deze diepte vond Beebe veel visschen, die ook aan de opper vlakte gevangen worden en dus een buitengewoon aanpassingsvermo gen en drukweerstand moeten be zitten. Het viel Beebe op, dat het blauw langzaam verdween zonder door het violet vervangen te worden, hetgeen volgens het spectrum het geval had moeten zijn. Bij 220 meter zag hij voor het eerst visschen met eigen licht. Tusschen 300 en 400 meter verdween het laatste blauw en werd door een troostelooze grauwe sche mering vervangen, die tenslotte in een volkomen zwart overging. De schijnwerper belichtte n' sfeer, die sedert mllliarden jaren in het duister was gelegen. De lichten der visschen werden helderder en talrijker. Beebe tele foneerde alles wat hij zag naar bo ven, waar het stenografisch werd opgenomen. Bij 400 meter zag hij de eerste explosie van een „vlammenwerper", die hij toen nog niet verklaren kon. Pas bij de tweede reis zag hij tal rijke van deze explosies op een diep te van 550 meter. Op een afstand van den kogel schoot plotseling een lichtstraal uit de duisternis, die ver scheidene centimeters lang was en zoo hel, dat de raamomlijsting van den kogel verlicht werd. In de straal ontwaarde tenslotte Beebe een garnaal, die een aanvallende visch aldus verblindde. In de eeu wige nacht van de oceaan gebrui ken de dieren een lichtkap In plaats van een nevelkap! Op 600 meter zag Beebe een visch met van binnen verlichte tan den. Op 800 meter zag hij, nog net in het bereik van den schijnwer per een reusachtige visch van ruim 6 meter lengte zwemmen. Een ova le gedaante. Merkwaardig is, dat het licht van den schijnwerper geen visschen lokte. Sommigen vlucht ten, anderen schenen het niet eens op te merken. Dat niet alle visschen op groote diepte lichten hebben, bewezen twee 60 centimeter lange dieren, die op 500 meter in den lichtbundel zwom men en daar bewegingsloos bleven liggen. Opvallend aan hen warer. de reusachtige buik- en rugvinnen, die als zeilen in het water stonden. Voor het eerst zag Beebe op 700 meter zeer groote dieren, wier vorm hij echter niet kon erkennen. Drie keer botsten de dieren tegen het raam en stieten lichtgevende wolkjes uit, zoodat Beebe zich on willekeurig, als voor een explosie bukte. Het water werd op deze diepte door vele „lampjes" verlicht. Beebe telde een keer 46 lichtjes te gelijk, meest geel of blauw. Op de grootste bij de eerste reis bereikte diepte kwam een geheel onbekende hengclvisch in het ge zichtsveld. Het was een platte ovale visch, ongeveer 15 c.M. lang met drie lange voelhorens, aan wier ein de zich een krachtige, gele lantaarn bevond, waarmee hij klaarblijkelijk zijn buit belichtte. Kort daarop ver scheen een gelijksoortige gevorm de visch, die Beebe als het mooiste beschrijft van alle dingen, die hij ooit gezien heeft: zijn flanken toon den vijf lichtstreeken gelijk lichten de parelsnoeren. Hij leek op een verlichte oceaanstoomer. Ieder lichtje was zachtgeel en omgeven door een halven cirkel purperen lichtjes. Een ander zeer merkwaardig dier is de „slokvisch", die in staat is een visch te verslinden, die 3 keer grooter is dan hijzelf. Hij zwemt dan met de groote visch in zijn enorm uitgedijde buik. Hoe hij het klaarspeelt weet men niet. Op een diepte van 920 meter druk te op iedere vierkante inch een ge wicht van 5000 K.G. Wanneer de kogel bezweken was, zouden Beebe en zijn assistent binnen enkele se conden verpletterd zijn geweest. Alkmaar. HOOIGAPPERS. De niet verschenen heeren Pieter W. en Huib v. d. V. hadden zich op 17 Nov. j.1. onder Alkmaar's rook in den Egmonder polder vergrepen aan het hooi van den veehouder Heikoop Jager. Zij werden be trapt door den eigenaar, die deze baanstroopers, in casu woonwagenbewoners uit het Alkmaarsche par- keerkamp op de fiets had zien naderen. Vonnis ieder f20 boete of 10 dagen op vordering van den Officier. Alkmaar. VERBODEN ORCHESTRIONMTJZIEK. De caféhouder Henricus H. te Alkmaar had op 17 November in zijn inrichting 'n orchestrionconcert gegeven, en onder meer 'n muziekstuk, waarin men in Weenen gekust werd, of zoo iets, ten gehoore gebracht en waarvoor aan de Buma geen auteurs recht was betaald. De altijd ijverige Buma-inspcc- teur Israël Olman en zijn adjunct Schilstra waren juist weer op het controlcpad en hadden het feit geconstateerd. Reeds vroeger was mijnheer Henri cus H. door den heer Olman gewaarschuwd. Mr. Heintz, advocaat te Amsterdam, namens den componist zich civiele partij stellende, vorderde f50 schadevergoeding. De Officier reouireerde f25 boete of 15 dagen. Uitspraak f25 boete of 15 dagen en toewijzing der civiele vordering. De Politierechter waarschuwde caféhouders ern stig voor dit misdrijf. Den Helder. EEN SLAGER MET EEN LOSSEN MOND. Een stevig slagertie uit den Helder, Pieter W.. die door een banketbakker er geldelijk tusschen was genomen, had in een aanval van woede dezen fieer. Piet Boer, een schooier en oplichter genoemd. Hij stond nu terecht ter zake eenvoudige beleedi- ging en zette in kernachtige bewoordingen zijn grieven uiteen. Later bracht Boer hem het geld en liep toen naar de politie om een klacht in te die- Tien. Slager W. had f8.64 te vorderen voor een ge leverde ossenhaas. Eisch f10 boete subs. 5 dagen. Uitspraak conform eisch. O u d o r p. EEN ZWAAR VERONTWAARDIGDE DAME. Mevrouw J. B., geboren B., uit Noordscharwoude, welke dame niet was verschenen, had op 6 Nov. de 14-jarige Maartje Deutekom te Oudorp eenige belee- digingen naar het hoofd geslingerd, waarvan de pa pa van de jonge dame klacht deed. Na verhoor van een drietal getuigen, waaronder de beleedigde jon gejuffrouw en haar vader, werd verdachte veroor deeld tot f 15 boete of 10 dagen. Ingezonden stukken. Warmenhuizen, 3 Februari 1935. M.f Het zij mij vergund even een paar „kantteekenin- gen" te maken op het ingezonden stuk van den heer W. Verkroost betreffende de Bellamy-beweging. Bij .voorbaat mijn dank. De Bellamy-beweging maakt veel opgang in onze omgeving en geen wonder, de massa der menschen voelt dat het „vastloopt". Aanhangers en volgelingen van Bellamy zijn echter over het algemeen menschen met hooge idealen. Door die hoog vliegende ideeën verliezen ze echter den noodigen zin voor de werke lijkheid. Ik vraag me af of de Bellamy-menschen zelf wel goed beseffen wat de zielsleer van Eduard Bella my inhoudt. B. wil: „De oplossing der crisis; duur zame welvaart en vrede". Dit heeft hij als opschrift geplaatst in een brochure die voor mij ligt. In die brochure staat o.a.: gezamenlijk produceeren met ge lijke verdeeling van het geproduceerde (blz. 6). Voor die belooning moet men een bewijs kunnen overleg gen, dat men aan zijn plicht tot werken (dus tot pro duceeren) heeft voldaan. In de voorrede van de bro chure staat dat het particuliere bedrijfsleven moet worden gerationaliseerd, m.a.w.: B. bepleit de ophef fing van het privaatbezit. Hij acht dit een rem voor de ontwikkeling van een gezonde samenleving. B. ziet goed in, dat de winsthonger van de kapitalisten de wereld naar den ondergang brengt. Over Rusland zegt B.: Reeds is daar kranig werk verricht en wordt met alle macht gewerkt om zoo spoedig mogelijk het groote en mooie doel te bereiken Wanneer wij beden ken, zoo gaat B. voort, dat alleen in Rusland het werkloozenspook onbekend is; dat de vrouw daar niet meer slavin, maar zelfstandig is, en gerespec teerd wordt; dat allen ruimschoots hun brood heb ben; dat al minder analfabeten voorkomen; dat land bouw, veeteelt en fabrieken floreeren, dat hun Vol- kenbondsafgevaardigden de absolute opdracht ont vingen voor algemeene ontwapening te stemmen, ienz., enz. Dan zal men moeten toegeven dat Rusland niet het barbarenland is waarmede velen het zoo gaarne willen betitelen. B. geeft verder den raad om de radio-uitzendingen ,van Rusland te beluisteren (Dinsdagavond 10.20). Wij zien aan dit alles dat de Bettamy-beweging op anti-kapitalistisch standpunt staat, zeer beslist ver- Oordeelt B. de bestaande „orde". De volgelingen van B. mogen zich zelf dus wel goed afvragen wat hun beweging als basis heeft en wat hun beweging als basis verwerpt. Idealen zijn prachtig, maar men is dan ook verplicht van de beweging die zulke idealen voorstaat, geen carricatuur té maken. Natuurlijk is het programma van B. met veel andere dingen uitgebreid. Ik stipte hier maar een paar zaken aan, maar het zijn een paar belangrijke zaken, n.1. aantasting van het pri vaat bezit en verdediging van de Sowjet Unie. Ieder Bellamy-aanhanger is verplicht deze paar dingen te onderschrijven. D. GROET. St. Maarten, 3 Febr. 1935. Mijnh. de Red. Beleefd verzoek ik U voor onderstaande feiten, die mij ter oore kwamen, eenige plaatsruimte beschik baar te stellen, ter waarschuwing voor de arbeiders in 't algemeen. In December 1934 kwam een veehouder bij een ar beider, die in werkverschaffing was, op bezoek, of hij genegen was bij hem vast arbeider te worden, om dan Februari 1935 bij hem in dienst te komen. Er werd wat over en weer gepraat en besloten het een week in beraad te houden, ten aanzien der loonkwestie. De arbeider stak intusschen zijn licht op in don Anna Paulownapolder en Wierinigerwaard en in zijn on middellijke omgeving, wat er voor dergelijken ar beid wordt betaald. Zij kwamen beide weer bij el kaar, met als resultaat, dat de werkman f 16 met emolumenten wou verdienen, en de veehouder niet meer dan f 14 met dezelfde rechten wou of kon ge ven. Een verschil aldus van f2, wat van weerskan ten niet werd toegegeven, zoodat zij even vriend schappelijk uit elkander gingen als zij waren geko men, wat vanzelf sprekend is, daar zij als 't ware buren zijn. Hiermede was dus de kous af. Ja, lezer, dat meent u misschien, gelijk ik dat meende, de fei ten doen zich echter anders voor. Pl.m. vijf weken na deze onderhandeling kreeg de betrokken arbei der en briefje van onzen Burgemeester, met de me- dedeeling dat hij geschorst is, en van alle steun is uitgesloten, daar hij in December werk had ge weigerd. In hoeverre onze Burgemeester de macht en het recht heeft zoo te handelen, wil ik in het midden laten, daar dit het werk voor andere personen is, die inmiddels met hot één en ander zijn ingelicht. Maar één ding moet mij toch van het hart, daar ik de houding in deze van onzen Burgemeester niet kan doorgronden. Ten eerste omdat deze, niet alleen den man, maar ook de overige huisgenooten zoo niet nog zwaarder treft; ten tweede dat het niet economisch is te verantwoorden tegenover de gemeenschap, ten derde een bedrag van f 14 met emolumenten (huis, melk, tuintje) een redelijk loon te noemen en dan niet te vergeten, dat men dan 6% dag van do 7 klaar moet staan. Of dan wel van de 70 tot 80 uur arbeid voor moet verrichten, wat neer zou komen op 19 ct. per uur. Dit te hooren van een werkgever, die al jaren met verlies werkt, kan begrijpelijk zijn, maar in de positie als Burgemeester klinkt zoo iets onbe grijpelijk. Verder ben ik het met een ieder eens die meent, dat wanneer er gezwendeld wordt, het niet te zwaar kan worden gestraft ter afschrikking van anderen. Maar in deze kan toch moeilijk van schuld sprake zijn. Ter waarschuwing aan de arbeiders wil ik hen dit nog zeggen: Indien een werkgever naar hun toe komt, verwijs ze dan naar den arbeidsbemiddelaar. Ga niet persoonlijk met hen onderhandelen, want indien men het over het loon niet eens wordt, zou men, wanneer het bij den Burgemeester wordt aan gebracht, hetzelfde lot beschoren kunnon zijn als uw mede-arbeider K. Vos. Nog kan ik mededeelen, dat de betrokken veehou der zijn spijt er over heeft uitgedrukt, dat deze zaak zoo is geloopen en dat het via zijn kaartersrondje den Burgemeester is aangebracht. Wanneer wij dit geval nu laten voor wat het is, dan wil ik de keerzijde van de medaille in het dag licht stellen. Elke arbeider in werkverschaffing in onze gemeente kost de gemeenschap pl.m. f4. Wan neer wij nu aan het uitsluiten gaan, zal hot Armbe stuur bij moeten dragen, wat, gezien in de meeste omstandigheden pl.m tweemaal zooveel zal zijn, wat toch ook weer op de gemeenschap komt te druk ken. Zoodat ik hiermede maar zeggen wil, dat het voor de gemeenschap economisch bezien, wij ons zoo weinig mogelijk uitsluitingen mogen permitteeren. Moge uit dit geval blijken, de noodzakelijkheid dat men van bovenaf, gelijk dat ook op andere dorpen, door de overheid is geschied, een loonsovercenkomst tusschen werkgever en werknemer tot stand brengt. Beide partijen wisten dan waar zij aan toe waren. En van dupeeren der arbeiders, zooals hier om schreven, was dan uitgesloten. Mijn welgemeenden dank. I-I. V., 't Rijp je. W A 7? M K V H r? 7 K N Zondagavond had in de zaal van den heer Slik ker een uitvoering plaats uitgaande van de muziek- vereen. TAVENU en vervuld door de tooneelclub V.O.P. De zaal was tot achter bezet. Door de tooneelclub werd ton gehoore gebracht „Ynske", tooneelspel in drie bedrijven van Jan Fa- bricius. De vereen, stond onder regie van den heer N. Hartland van Koedijk. Het is een zwaar stuk en nemen we aan, dat voor het ten toonecle werd gebracht dit lang niet zonder moeite gepaard is gegaan. De strekking van het stuk is een strijd tusschen Kleiers en Krammers. Eerstgenoemde secte was de voornaam der bezit tende klasse en de andere de zigeunerstam. Ynske (eon kleier) Mevr. T. Speets—Kuiper is ge trouwd met Petro (een Krammer), den heer P. Bas, De meid I-Ianna hunne dienstbode eveneens een „Krammer" (Mevr. Sevenhuysen-Bruln). Het eerste bedrijf laat ons zien hoe tijdens Ynske haar afwe zigheid die voor enkele maanden haar zieke zuster zou oppassen, het zigeunerbloed in Petro en Man na bot viert. De vrijheid wordt misbruikt en Hanna valt hieraan ten prooi. Ynske komt inmiddels on verwacht thuis en treft bij het binnenkomen Petro en Hanna verschrikt aan en bespeurt hierdoor dat iets niet in orde is. Allereerst wordt door haar Petro aan een verhoor onderworpen of iets niet in orde was en vroeg of alles nog net was als toen ze weg ging. Petro ontwoordt dat niets bijzonders is ge beurd. Tweede bedrijf. Hier wordt Hanna door Ynske on dervraagd en ook zij ontkent alles. Ynske gaat ech ter door en voor haar beleidvol optreden moet Han na zwichten en gaat tot de bekentenis over dat zij iets ondergaan moet, doch nooit zal bekennen bij wien. Ynske prijst dit in haar. In deze scene werd prachtig spel gegeven. De zelfbeheersching die Ynske in dit moment moet weergeven was schitterend, ja zelfs roerend en vele der aanwezigen kostte het tranen. In het derde bedrijf komt het 't duidelijkst naar voren de klove tusschen het Krammers en Kleiers bloed. Tot hiertoe hebben wij maar drie personen genoemd omreden daar alles om draaide, maar ook de overige personen waren heel goed in hun rol, b.v. Douwe, de broer van Ynske, den heer Slikker, overigens de Manke, den heer D. Pastoor en Jelle (neef van Ynske) Mej. N. Barsingerhorn. De grinUge, verzorgd door Mevr. Hoep uit Anna Paulowna was keurig in orde en de regiseur, d«» heer Hartland kan met voldoening op zijn werk te rugzien. Voor TAVENU een goed geslaagden avond, er is volop genoten. Tot slot een gezellig bal. BARSINOEBHORN Uit de Begrooting. Naar aanleiding van de begrooting 1935, deelen B. en W. aan den raad het navolgende mede: Onder aanbieding van de ontwerp-begrooting 1935, hebben wij de eer U daaromtrent, in groote lijnen, nog het volgende mede te deelen. Bij het samenstellen ervan moest, zooals U bekend is, rekening worden gehouden met de instelling van het werkloosheidssubsidiefonds. Ten behoeve van dat fonds heeft de gemeente afstand te doen van: 25 opcenten hoofdsom gemeentefondsbelasting; 10 opcenten hoofdsom vermogensbelasting; 80 opcenten hoofdsom pers. belasting, volgens hot wettelijk tarief naar de grondslagen huurwaarde, meubilair en dienstboden; 40 van den hoofdsom der grondbelasting. Bovendien lijdt de gemeente verlies tengevolge van verandering in de heffing der personcele be lasting. De gemeente ontving tot heden de volle zuivere opbrengst van de hoofdsom der personeele belas ting. Ten aanzien van de heffing had de gemeente raad verschillende bevoegdheden. Do raad heeft daarvan als volgt gebruik gemaakt: a. ingaande 1 Jan. 1931 werd een nieuw tarief ingevoerd, volgens hetwelk de wettelijke bedragen en percentages werden opgevoerd in dezen zin, dat daarin de voormalige leeningfonds- en provinciale opcenten werden verwerkt. De bedoeling van" deze wijziging was de opbrengst van het nieuwe gemeen telijke tarief gelijk te doen zijn aan die van het wettelijk tarief, inclusief genoemde opcenten; b. ingaande 1 Jan. 1934 vermindering biljart- belasting en verlaging belastbare huurwaarde kof fiehuizen, enz. Ingevolge het wetsontwerp betreffende voorzie ningen ter zake van de gemeentelijke kosten van werkloosheidzorg, zal voor de grondslagen huur waarde, meubilair en dienstboden niet meer mogen worden afgeweken van het wettelijk tarief. Uit vorengenoemd fonds zal de gemeente een bij drage ontvangen van 793/10 der werkloosheids uitgaven (in 1934 51.5 Het grooter percentage uit het fonds weegt echter niet op tegen het verlies van de belastingopbrengst welke in het fonds moet worden gestort. Tengevolge van een en ander kon de begroeting niet sluitend gemaakt worden, dan na het ramen van een extra-bijdrage uit het fonds, waartoe meer genoemd wetsontwerp de mogelijkheid openlaat, in dien aan bepaalde voorwaarden zal zijn voldaan. Gedeputeerde Staten achten de gevraagde bij drage niet noodig, indien de navolgende maatrege len worden genomen: a. verlaging van verschillende uitgaven (o.a. presentiegeld raadsleden, jaarwedde wethouders, vertering leden stembureaux, leermiddelen onder wijs, onvoorziene uitgaven); b. schrapping van verschillende uitgaafposten o.a. contributie vereeniging B. en S., verteringen huish. bestuur, vervolgonderwijs; c. verhooging van inkomsten: 1. verhaal van ziektewetpremicn; 2. verhooging hondenbelasting met 100 3. verhooging vermakelijkheidsbelasting met 100 4. het heffen van een zoodanig aantal opcenten op de hoofdsom der personeele belasting, dat, in dien de geheele hoofdsom nog aan de gemeente zou ten goede komen, in totaal aan hoofdsom en opcen ten een opbrengst zou worden verkregen gelijk aan 3 X de hoofdsom, geheven volgens het wettelijk tarief. 5. Intrekking verlaging biljartbelasting; 6. verhooging schoolgelden; d. Het reserveeren van een gedeelte van het batig slot van 1933, tot een bedrag van f 2000. Ten aanzien van punt C, 4 (personeele belasting) wordt het navolgende opgemerkt: De hoofdsom, volgens alle grondslagen, wettelijk tarief, is f 5500. De opbrengst der opcenten moet vol gens Ged. Staten bedragen 2 x f 5500 of f 11000. Met ingang van 1 Jan. 1935 is voor de eerste drie grondslagen, in de plaats van het gemeentelijk ta rief, het lagere wettelijk tarief gekomen. Hiervan wordt de hoofdsom geraamd op f 4600. Het gemeente lijk tarief der overige grondslagen blijft gehand haafd. De hoofdsom hiervan wordt geraamd op f 1200. Totale hoofdsom f 5800. Teneinde aan het door Ged. Staten vereischte be drag te komen is een heffing van 180 opcenten noo dig. Voor de eerste drie grondslagen beteekent dit een verlaging van belasting. Voor de overige grond slagen een verhooging met 30 opc. Voorbeelden: Huurwaarde: f 150 en minder '34 30 '35 28 150—300 321/a 28% 300 en meer 35 28 Meubilair: f 400— 500 f 15.75 f 12.60 10001200 47.25 37.S0 2000—2300 99.75 79.80 4000—4500 204.75 163.80 Dienstboden: beneden 21 J. 14.— 11.20 één dienstb. 21.— 16.80 twee dienstb. 59.50 47.60 Ten aanzien van punt C 6 (schoolgeld) wordt voor gesteld, zooveel mogelijk aansluitende aan de klasse- indeeling van de wet op de R.I.B., te beginnen met een heffing van f2.50 (thans f2.60) en te eindigen roet f35.—, voor inkomens boven f 4400.(thans f 14.30 bij inkomens boven f 7200.—). Wij stellen voor aan alle door Ged. Staten gestelde eischen te voldoen, met uitzondering van die betref fende het onderhoud, Wij zijn van oordeel, dat de hierop betrekking hebbende posten onverzwakt ge handhaafd dienen te worden, en hopen Ged. Staten hiervan te kunnen overtuigen. Tenslotte merken wij op, dat de Begrootingscom- missie, zich met het ontwerp, alsmede met de daarin tengevolge van de voorwaarden door Ged. Staten ge steld, door ons voorgestelde wijzigingen, zij het dan ook noodgedwongen, heeft kunnen vereenigen, met dien verstande evenwel, dat zij zich tegen een ver dere verlaging van de wedden der wethouders heeft verklaard. Naar haar oordeel wordt van het College van Burgemeester en Wethouders thans zooveel ge vergd, dat de bestaande wedden niet verder verlaagd behooren te worden DONDERDAG 7 FEBRUARI 1935. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.-uitzending: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Pia nospel L. Velleman: 11.00 Kniples kinderkleeding; 11.30 Gram.pl.; 12.00 Ensemble Lismonde en gram. pl.; 2.00 Gram.pl.; 2.15 Concert door P. C. v. d. Wijngaart (viool) en J. Wagenaar (piano); 3.00— 3.45 Naailes: 4.00 Voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Gram.pl.; 4.45 Voor de kinderen; 5 30 Omroep orkest o.l.v. N. Treep; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Radio-Volkszang o.l.v. P. C. Poort man; 7.30 Engelsche les Fred Fry; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gram.pl.; 8.15 Concertgebouworkest o.l.v. H. Scherchen (Back's „Die Kunst der Fuge"). In de pauze: Zang door Julia Culp. A. d. vleugel Betsv Rijkens—Culp. 10.30 Gram.pl.; 11.00 Vaz Dias; 11.10 —12.00 Majo Marco en zijn orkest uit de „Tanz- klauze", te Amsterdam. HUIZEN (301 M.) 8.00—9.15 K.R.O.; 10.00 N.C.R.V., 11.00 K.R.O., 2,00— 11.30 N.C.R.V. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmu ziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoonmuziek; 11.3012.00 Godsdienstig halfuur: 12.15 Orkest con cert en gram.pl.; 2.00 Handwerkcursus; 3.00 Vrou wenhalfuur; 3.30-3.45 Gram.pl; 4.00 Bijbellezing, zang en orgelspel; 5.30 Het Amsterd. Salonorkcst o.l.v. D. II. Ph. Kiekens; 6.45 Causerie door A. Sta pelkamp; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Gram.nl.; 7.30 Journalistiek weekoverzicht; 8.00 Vaz Dias: 8.05 Nationale Avond in de Groote Kerk te Arnhem, uitg. van den Bond van Chr. Oranjevereenigingen in Nederland. Spreker: Z. Exc. Dr. H. D. v. Broek huizen. M.m.v. Mevr. M. Bouwmeester (sopraan). S. Swaap (viool), W, Zorgman (orgel) en een trom bone-trio; 10.15 Vaz Dias; 10.20 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.l. 10.35—10.50 Morgenwijding; 11.25 Gram.pl.; 11.50 Voor de scholen; 12.10 Het Rutland Square en New Victoria Orkest o.l.v. N. Austin; 1.20 Gram.pl.: 2.25 Voor de scholen; 3.20 Vesper; 4.10 Gram.pl.; 5.05 Or gelconcert door F. Dunnill; 5.35 Jack Jackson en zijn orkest; 6.20 Berichten; 6.50 I-Iandelconcert; 7.10 Duitsche les; 7.40 Gram.pl.; 7.50 Lezing; 8.20 Piano duetten; 8.50 Variété-programma m.m.v. het B.B.C.- Variété-orkest; 9.50 Berichten: 10.20 Korte Dienst; 10.35 Orkest o.l.v. M. Sargent; 11.3512.20 Dansmu ziek o.l.v. Henry Hall. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Pascal-ortcest; 5.20 „Le chevalier la mode", spel; 9.05 Nat. orkest o.l.v. Inghelbrecht; 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.20—1.30 Concert uit rest. „Wivex"; 2.15 Zang en piano; 2.254.05 Concert uit rest. „Ritz"; 7.30 Om- roepsymphonie-orkest o.l.v. Fr. Busch, mm.v. V. Schiöler (piano); 9.5011.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 5.20 Gram.pl.; 6.35 Symphonie-orkest; 11.20 Orkest concert; 12.35 Schrammelmuziek; 3.20 Omroeporkest o.l.v. Ktihn; 5.10 Zang en piano; 7.30 „Die blaue Tr&ne aRma-Sitas", gevarieerd programma; 10.00— 11.20 Orkestconcert o.l.v. Blum. ROME (421 M.) 8.05 Concert m.m.v. orkest o.l.v. Paoletti, viool en piano. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.202.20 Gram.pl.; 5.20 Kamermuziek; 6.50 Voordracht en pianorecital; 8.20 Koor- en orkest- concert; 10.20 Reportage; 10.45—11.20 Gram.pl. 484 M.: Salonorkest o.l.v. Walpot: 1.30—2.20 en 5.20 Gram.pl.; 6.50 Dito; 8.20 Symphonieconcert; 9.35 Dito; 10.05 Reportage; 10.4511.20 Gram.pl.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7