„Onze Jan" gehuldigd. Waarnaar men luistert i Uit ^—"77"^ de OMGEVING LANGEND IJ K Donderdagavond had in de zaal van den heer C. Vis te Oudkarspel de huldiging plaats van den bekenden schaatsenrijder Jan Langendijk, die bij de te Davos gehouden wedstrijden zulke beste prestaties heeft geleverd. Een flink aantal genoodigden en belangstellenden was hierbij aanwezig. Niet te vergeten natuurlijk de ouders en verdere familie van den schaatsenrijder. Onder de aanwezigen merkten wij verder nog op, het college van B. en W. dezer gemeent, de heer K. Hart uit Krommenie, die ook mee „naar boven" zooals dat in schaatsenrijderstermen luidt, is geweest. Voorts de bestuursleden van de IJsclubs Volharding en Nut en Vermaak en van de Wielerclub „Onderling Genoe gen" in welke vereeniging Langedijk 's zomers zijn spieren in goede conditie houdt. De heer Mr. C. P. Eecen, voorzitter van de IJs club „Volharding", opende de bijeenkomst met har telijk welkom toe te roepen aan de aanwezigen, in het bijzonder tot Jan Langedijk en zijn familie. Je wilde, zoo richtte voorzitter zich tot Langedijk, lie ver niet in het middelpunt staan, deze avond, maar toch geloof ik, dat het je goed zal doen, dat je capa citeiten op prijs worden gesteld, en dat het je genoe gen zal doen, te bedenken, dat het voor je ouders een groot oogenblik is, dat hun zoon thans in het mid delpunt van de belangstelling staat. Je vader en broer verdienen mede te deelen in de hulde, want zij toch stellen je in de gelegenheid, 's winters aan de ijssport deel te nemen, door jouw gedeelte arbeid aan het schoonhouden van de kool voor hun rekening te nemen. We hebben je met een gerust hart naar Zwitser land laten vertrekken, want we waren er van over tuigd, dat je een goed figuur zoudt slaan, maar toch, toen we door de radio vernamen, dat je een wereld record had gebroken, bleef ons hart even stilstaan en klopte daarna sneller door de prestatie van „Onze Jan". Als nummer twee ben je geëindigd, achter ie mand, die reeds meerdere malen wereldkampioen en Europeesch kampioen was. Verschillende menschen hebben het wel jammer gevonden, dat Ballangrud meegereden heeft, want anders zou je het wereld record op je naam hebben gehad. Spr. hoopte ech ter dat het zou worden erkend als Nederlandsch record, al werd het dan verreden op een buitenland- eche baan. Op de internationale ranglijst ben je 20 plaatsen naar voren geschoven. Als dit nog eens tweemaal ge lbeurt, sta je aan de top, met de kans om wereld kampioen te worden. Langedijk is meer dan een sterke, snelle rijder, hij heeft een zeer sterk concen tratievermogen en heeft wat over voor de sport. Doet het heele jaar zuinig, om vier weken naar Zwitser land te kunnen gaan, rijdt den heelen zomer op de race-fiets, doet daarna mee aan de droge training. Voorzitter richtte een speciaal woord van dank tot Iden heer P. Nap, die de leiding van deze droge trai ning geheel belangeloos op zich heeft genomen. (Applaus.) Jan, wendde spr. zich weer tot Langedijk, ik hoop van harte, dat je op dezen weg zult voortgaan. Daar na legde voorzitter hem een krans van de IJsclub Volharding om de schouders. De Burgemeester dezer gemeente, de heer A. J. Wijnveldt, voerde hierna het woord, dankte namens B. en W. voor de ontvangen uitnoodiging voor de huldiging van een jongen van het dorp, die de hul de wèl waard was. Zooiets mag niet aan het ge meentebestuur voorbijgaan. Oudkarspel is bekend in Nederland zoowel als over de grenzen. Eerst dooi den helaas te vroeg gestorven „Onze Wim", nu door „Onze Jan". De Burgemeester, die zelf geen radio heeft, had zich toch zeer geïnteresseerd voor de grou te successen van Jan. Het gemeentebestuur wilde het niet bij woorden laten en schonk als aandenken een vulpenhouder. Daarna wendde de burgemeester zich tot de ouders, wien hij dankte voor de opoffering, hun jongen af te staan aan den Schaatsenrijdersbond. Vervolgens voerde nog het woord de heer P. Nap, de trainer en voorzitter van O. G., die zich er over verheugde, dat een lid van zijn club zulke groote successen had behaald, die niet alleen was te danken aan de training, maar ook aan de wielersport. Spr. liet deze woorden vergezeld gaan van een schitte rende bloemenmand. De heer A. Timmerman, eore-voorzitter van Vol harding, die al 37 jaar op de banen van Volharding had gestaan, had Jan's eerste krabbels gezien. Daar was hij trotsch op. Spr. uitte de beste wenschen voor de toekomst. De heer T. Kostelijk bood met de hartelijke felici tatie namens Nut en Vermaak te Noordscharwoude, een kunstvoorwerp aan, waarna Langedijk allen har telijk dankte voor de betoonde belangstelling en hul de. Het was een mooie gezellige avond. BROEK OP LANGENDIJK. 10e Jaarvergadering van de Vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging, op Donderdag 7 Februari, des avonds half acht, in het lokaal van den heer C. Vij zel aar. De heer W. Giltjes sprak een kort openingswoord uit. Uit het finantieel overzicht van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen f 146423, de uitgaven f 1596.92, nadeelig saldo f 132.69. Gaat af van het kassaldo, groot f 1275.65, wordt een bezit op 1 Januari 1935 van f 1143.56. Verder zijn 36 patiënten in het ziekenhuis ver pleegd, waarvan 15 operatie- en 11 observatie-geval len, benevens 10 mangelen-knippen. Deze hebben 472 ligdagen doorgemaakt, waarvoor een bedrag is uitge geven van f1275.— Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental 805 betalende en 151 niet betalende leden bedraagt. Gewezen werd op het voordeel wat de ver eeniging onderling voor staat en op de zegenrijke wer king welke van haar uitgaat. Naar aanleiding van een vraag betreffende vertrek kende leden, naar een plaats waar geen afdeeling is, werd meegedeeld, dat deze zooveel mogelijk lid kunnen blijven. Tevens zal het bestuur zich in deze in verbinding met het bestuur der Federatie stellen, om dezulken dan zooveel mogelijk onder te brengen bij de naastbijzijnde afdeeling. In het bestuur werd de heer P. Stammes herkozen. Vastgesteld werd hetzelfde aantal maximum lig dagen toe te passen in 1935, zooals dat in 1934 is ge schied. De heer Jb. Kruk bracht verslag uit van de ge houden landelijke vergadering. Als afgevaardigde naar de Federatievergadering werd de heer J. de Bree benoemd. Naar aanleiding van een vraag om tot verlaging te geraken der verpleegprijzen, werd meegedeeld, dat daartoe pogingen in het werk zijn gesteld, maar zon der resultaat, toch zal het bestuur in deze richting werkzaam blijven. Betreffende concurrentie van particuliere vereeni- gingen werd meegedeeld, dat men deze niet behoeft te vreezen, daar verschillende personen, daarvan over zijn gekomen naar de plaatselijke vereeniging. W I E R I N G E N Hinderwet. Ingevolge de Hinderwet is vergunning verleend aan den heer J. Metselaar tot het aanbrengen van 2 electro-motoren in zijn smederij aan den Noorderweg te Den Oever, en aan de A. P. C. tot het oprichten van een benzinepomp op een terrein bij de woning van den heer Kingma te Slootdorp. Colleoten e. d. Aan het Leger des Heils te Den Helder is vergun ning verleend tot het houden eeper collecte (zelf- verloocheningsaanvragen) in de Ynaand Maart a.s. en aan de vereeniging van reclasseeringsinstellin- gen tot het houden van den Nationalen Reclassee- ringsdag tepeldjesdag) op 18 Mei a.s. De Wieringer Schaakclub verkreeg vergunning tot het aanleggen en houden eener loterij op een na der te bepalen datum. Er zullen worden uitgegeven 700 loten f0.25. Bouwvergunningen. Burgemeester en Wethouders verleenden vergun ning aan Mw. J. Tijsen tot het bouwen van ejn garage aan het bestaande complex te de Hollebalg en aan den heer J. Rotgans Pz. tot het bouwen van een woonhuis bezuiden de Zwinstraat te Den Oever. Verfraaiing Jeurr'herbern. Naar wij vernamen bestaan er bii de Mij. voor Jeugdherbergen N.V. te Amsterdam Dlannen. om de Jeugdherberg te Oosterland door een doelmatlgen aanleg en beplanting van het omliggende terrein een wat fleuriger en nassender aanzien te geven. De Sierteelt Centrale zal onder bepaalde voorwaarden gratis plantmateriaal beschikbaar stellen. Burg. Stand van 31 Jan. t.m. 6 Febr '35. Geboren: Maarten, zoon van W. 'Éaijs en A. Keij- zer. Ondertrouwd: J. Rotgans en G. A. Lont; J. An- sems de Vries en G. Tijsen. Gehuwd: geene. Overleden: (te Barsingerhórn) D. Lont, 85 jaar wed. J. ten Bokkel. n oor, w n r n AARTSWOUD. Verslag van de vergadering van Volksonderwijs, gehouden op Woensdag 6 Febr. in de zaal van den heer Visser alhier. Voorzitter P. Donker heet de aanwezigen welkom en zegt dat het meer nog als vroeger noodig is voor de afdeeling om paraat te zijn om afbrokkeling van het openbaar onderwijs zoo mogelijk tegen te gaan. Het was daarom ook goed gezien, om ook de kinde ren uit Hoogwoud en Aarts woud hier uit te noodi- gen, opdat zij kunnen hooren wat wij voor het onder wijs doen, waarop zij, wanneer zij groot zijn, kunnen voortbouwen. In het bijzonder wordt welkom ge- heeten Burgemeester Hoogeboom alsmede het school- personeel.. Met deze woorden werd de vergadering geopend. We kregen hierna zang te hooren van de kinderen uit Hoogwoud onder leiding van den heer de Zee en door hem zelve bege'eid op de viool. Daarna zongen de kinderen uit Aartswoud onder leiding van den heer Maij en begeleid door Mej. Bartels op de piano. Inmiddels was de spreker gekomen, de heer Marinus uit den Helder, die na door voorzitter verwelkomd te zijn, begon met als onderwerp „Wecst waakzaam en werkzaam." Spr. begon met te zeggen, dat hij in Hoogwoud geen onbekende was, daar door zijn optreden, een achttal jaren terug, toen de schoolstrijd in deze ge meente woedde, de afdeeling hier was opgericht. Voorheen vond men in alle gemeenten van ons land openbare scholen, terwijl er nu 302 plaatsen zonder zijn. Spr. gaf met' duidelijke voorbeelden aan, dat er in de openbare school plaats is voor alle kinde ren, overschillig welke godsdienst of kleur men ook belijdt. In de bijzondere school is dit niet mogelijk getuige het respectabele cijfer van 30 verschillende bijzondere scholen in ons land. Welk een groote scheiding wordt er gemaakt tusschen de kinderen, die als ze groot zijn toch weer tezamen moeten wer ken voor het dagelijksch brood in welken vorm ook. ZATERDAG 9 FEBRUARL HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.-uitzending: 10.00 v.m. V.P R.O. 8.00 Gra- mofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding: 10.15 Voor de Arbeiders in de Continubedrijven; Orvitropia o.l.v. Jan van der Horst. De Zonnekloppers o.l.v. C. Steiin De Flierefluiters o.l.v. E. Walis, B. Blez (hobo). F. v. d. Heide (klarinet) en R. Schouten (piano): 12.00 —120 Gram.pl.; 1.45 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins; 2.15 E. Walis en zijn orkest; 2.40 Reportage uit klankfilm-studio's; 3.00 Gram.pl.; 3.10 C. Steiin (or gel) en A. de Boov (zang) 3.30 J. Huy (saxofoon) en R. Schoute (piano); 3.40 Dr. A. Abas: Astrologie 4.00 Handel-concert m.m.v. „De Stem des Volks" (Haarlem) o.l.v. A. Krelage, de Holl. Kamermuziek- vereen. o.l.v. P. Tiggers en solisten: 5.40 Litteraire causerie door A. M. de Jong: 6.00 De Wielewaal o.l.v. W. Gaffel en lezing: 6.30 Gram.pl.: 7.00 Friesrh uurtie: 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten: 8.03 Gram.- nl.; 8.30 Dubhelmannenkwartet ..Tnter Nos" o.l.v. A. Landstra: 8.45 Fihn-priisvrnae: 9 00 Vervolg kwar tetconcert; 9.10 Orgelspel .T. .Tong: 9 .30 Concert uit Boedapest fon gr.nl.): 9.50 VAR A-Orkest a.i.v. H. de Groot; 10.20 Var. D'as en Varia: 10.35 E. Walis en zijn orkest; 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. H TT teen f301 K.R.O.-uitzending: 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl.; 11.30 —12.00 Godsd. halfuur: 12.15 Gram.nl.; 2.00 Voor de ieugd; 2.30 Sportnieuws: 3.00 Kinderuur: 4.15 Or kestconcert. gramofoonmuziek en lezingen; 7.15 Causerie: 7.35 Gram.pl.: 8.00 Vaz Dias: 8 05 Bchla- germuziek: 8.35 Lezing: 9.05 Vervolg Srh'agermu- ziek; 9.30 Gram.nl.: 10.30 Vaz Dias; 10.35 Schlager- muziek; 11.1512.00 Gram.pl. T>porr»n7CH f1500 w 10.35—10.50 Morgenwijding; 11.20 Gram.nl.; 12.05 B.B.C.-Nothern-orkest o.l.v. Morriscn: 120 Commo dore Grand-orkest o.l.v. Dav'dson: 2.20 Het Bei Tas ter Omroenorkest o.l.v. E. G. Brown; 2 55 Rughvwed- strijd: 425 Theaterorkest o.l.v M. H. Luhhock; 5.35 M. Winnick en ziln orkest: 6.20 Berichten: 6.50 Soortnraatie: 7.05 Welsch Intermezzo; 7.20 T.«*z!ng; 7.50 Ketelbev-concert m.m.v. koor. orkest en Megan Thomas (sopraan): 8.50 Music-haii-nrngramma m.m. v. Geraldo en ziin Tango-orkest, VaHëfé-orkest enz. 9.50 Berichten10.20 ..Macabre" radio+ooneel o.l.v. F. Felton; 11.05 Ambrose en ziin Embassy-Club- Orkest R \T)TO-PARTB f 7.20 en 8.20 Gram.pl.: 12.20 Orkestconcert; 5.90 Or kest van de Assoc. de-* Pa^e'oup; 8.20 Ge varieerd programma; 10.50 Dansmuziek. KAT-TT" 11.20—1.20 fVmrert uit rest. „Ritz": 2.50—*50 Om roeporkest; 720 Kamermuziek door strijkkwartet; Vele kinderen worden van de Openbare school overgeheveld naar Bijzondere scholen, waarvan voorbeelden te over. De grootste klap was de Paci ficatie in 1920. Toen verrezen de Bijzondere scholen als paddestoelen uit den grond. Zelfs zoo erg, dat men later een stopwetje moest maken. Steeds weer stond Volksonderwijs op de bres en vele malen met succes. De invoering van het 6e en 7e leerjaar, waar ook onze vereeniging voor geijverd heeft, is er een bewijs van. Versobering, sprak eens een minister en hot eerst was het onderwijs aan de beurt. Terp stra werd vervangen door Marchant, de man die in dertijd het land doortrok om propaganda te maken voor de openbare school en die. hoe teleurstellend het ook moge zijn, door zijn bezuiniging heeft be reikt dat er 354 openbare scholen zijn opgeheven. Terecht merkte een voorstander van de bijzondere school eens op: dat is nu iullie grootste voorstan der. en die brengt de openbare school om hals. Ook hier profiteeren de Bijzondere scholen van. Met ziet aan alles hoe noodig en nuttig het is. dat Volks onderwijs wakende bliift om te redden wat nog te redden is. 'Spreker eindigde zijn eenvoudig en dui delijk uitgesproken rede met de opwekking: bliif de Openbare school getrouw. Er werden geen vragen gesteld, waarna Voorzitter Jen spreker dankte voor ziin rede en zijn bereid willigheid om naar hier te komen. Burgemeester Hoogeboom snrak uit naam van alle aanwezigen dank voor dezen avond en zei. dat gelukkig hier in Hoogwoud het onderwiis nog zoo slecht niet is. Spreker hoopte dat de telling in Mei. waarvoor de perspectieven gunstig zijn. de kans weer geeft op een derde leerkracht voor Aarts- woud. Daarvoor zal ik mijn beste krachten inspan nen, evenals voor het behoud van het vervolgonder wijs. On dit gesnrokene volgde een luid annlaus. De kinderen van Hoogwoud en Aartswoud zongen nog eentge liederen, welke uit volle bost gezongen, een aangenomen indruk achterlieten. Het was een leerrüke en tevens aangename avond, die Volkson derwijs gegeven heeft. Voorzitter bedankte voorts allen die tot het welslagen hadden meegewerkt, als mede den Burgemeester voor ziin gesproken woorden en hiermee was deze avond gesloten. PAREINGFRÏÏORN Goed afgeloopen. Woensdagavond stond de auto van de firma Span jaard uit Alkmaar op den dijk. Blijkbaar waren de remmen niet goed vastgezet, met het gevolg, dat de auto den dijk afreed. Wonder boven wonder kwam de auto op het bleekveldje van een der huizen onder aan den dijk tot stilstand, zoodat ernstiger gevolgen uitbleven. In de loop van den volgenden morgen is de wagen weer op den rijweg teruggebracht. KOLHORN. Bibliotheeknienws. Naar wij vernemen is de bibliotheek van de afd. Kolhorn der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen met een veertigtal boeken uitgebreid, nl. twintig ro mans, tien jongens en tien meisjesboeken. Een lijstje met nummers dezer boeken zal ver krijgbaar gesteld worden. Met ingang van 14 Febr. zal inplaats van twee, drie cent per boek per week berekend worden, terwijl voor tweedeelige boeken vier en voor meer-deelige vijf cent per week betaald moet worden. Hierdoor hoopt de nutéafdeeling haar bibliotheek- saldo te verhoogen, zoodat nog eens vaker nieuwe boeken aangeschaft kunnen worden. Iets dat bij alle lezers zeker in den smaak zal vallen. NIEUWE N 1 EDO RP Ten huize van den heer Kossen werd door het In- ttituut voor Arbeidersontwikkeling, een filmavond gegeven. De film was getiteld „S.O.S. IJsberg'. Om ongeveer half 8 opende de Voorzitter, de heer Van Zoonen. dezen avond met een woord van wel kom aan de zeer vele aanwezigen en den spreker, welke dezen avond een rede zou houden voor de V.A.R.A. 7.50 Zang en declamatie; 8.40 Omroeporkest o.l.v. Reesen; 9.50 Pianorecital en zang; 1020—11.35 Dans muziek. KEULEN (456 M.) 5.20 Gram.pl.; 6.35 Orkestconcert o.l.v. Paulig; 1120 Dit Leipzig: Leipziger Instr. Kwartet; 12.35 Omroep kwintet, orgel en viool; 1.35 Gram.pl.; 3.20 Vroolijk programma o.l.v. G. Kneip; 5.30 „Dortmunder Bilder- bogen", literair-muzikaal programma: 6.20 Mozart- concert; 7.35 Vroolijk programma m.m.v. Leo Evsoldt en zijn orkest, en vele solisten. Leiding: C. Baum- garten; 9.50—12.20 Dansmuziek. ROME (421 M) 8.05 Operavoorstelling uit eten theater. BRUSSEL (322 en 434 M.) 322 M.: 1220 Gram.pl.; 12.50 Russische muziek; 1.50 —2.20; Gram.pl.; 6.35 Symphonieconcert: 7.35 Gram. pi.; 820 Salonorkest; 920 Dita: 1020 Gram.nl.; 10.50 —12.20 Max Alexys' Orkest; 484 M 12.20 Gram.pl.; 12.50 Salonorkest o.l.v. Douliez; 1.50—2.20 Gram.pl.; 520 Pianorecital; 6.20, 6.50 en 7.35 Gram.pl.; 8.20 Dito; 8.35 Hoorspel; 10.30 Gram.pl.; 10.50—1220 Max Alexys' Orkest. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 720 „Grüss Euch Gott alle miteinander", gevar. con cert. Leiding: K Knauer; 920 en 11.05 Berichten; 1020—1120 Dansmuziek door IUa Livschakoffs ZONDAG 10 FEBRUARI 1935. HILVERSUM (1875 M.) 8.30 VARA, 12.00 AVRO. 5.00 VARA, 600 VPRO.; 8.00 A.V.R.O. 8.30 Gram.pl., 8.35 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga", 9.00 Voetbalnieuws; 9.05 Gram.pl.; 8.20 H. v. Laar: Van dieren en planten (II); 9.40 Orgelspel J. Jong; 10.00 C. Seyffert: Van de Planken; 10.15 Gram.pl.; 1020 Voor de Transportarbeiders; 10.50 Vara-orkest o.l.v. H. de Groot; 11.15 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij; 11.30 Vara-orkest o.l.v. H. de Groot; 12.00 Beiaard en Uurslag van de Groote of Sh Lebuineskerk te Deventer; 12.01 Disco-nieuws 1230 Kazanova en haar ensemble (uit ..Atalanta" R'dam); 1.00 R. W. P. de Vries: Het schilderij van de maand; 120 Omroeporkest o.l.v. N. Treep; 200 Boekenhalfuur door Dr. P. H. Ritter Jr., 2.30 Orches- tre Féminin de Paris o.l.v. Jane Evrard; 4.05 Melle Weersma and his Red White Blue Aces (uit „Cen tral", Den Haag); 4.45 Vaz Dias. Hierna: lichte mu ziek; 5.00 Orgelspel C. Steyn; 5.30 Voethalpraatje; 5.45 Gram.pl.; 6.00 Boekbespreking J. v. Kasteel; 6.45 Kerkdienst uit de N.H. kerk te Bergen N.H.; 8.00 Vaz Dias; 8.15 Omroenorkest o.l.v. N. Treep m.m.v. P. An ders (tenor); 8.45 Alex. de Haas in zijn repertoire 9.00 Omroenorkest o.l.v. N. Treen m.m.v. P. Anders (tenor); 920 Radio-iourrea1: 9.*5 Gram.nl.; 10.09 Jack Hilton en zijn band; 11.00 Vaz Dias; 11.10—12.00 Gra mofoonmuziek. 20 JAAR JONGER. „Mijn man zegt, dat ik er beter uitzie". Rheumatiek en constipatie verdwenen. „Sedert 2 jaar gebruik ik Kruschen Salts. Ik had altijd veel last van rheumatiek, constipatie en pijn in den rug en ik was bang om de deur uit te gaan. Nu voel ilc mij veel flinker en kan ik weer uit wer ken gaan. Sinds ik Kruschen Salts gebruik zegt zelfs mijn man, dat ik er veei beter uitzie en niet ouder lijk dan 20 jaar. Hieruit kunt U opmaken hoe ik ver anderd ben, want ik ben 41." Mevr. H. L. te B. Kruschen Salts zorgt, dat Uw lichaam dagelijks den belangrijksten plicht volbrengt. De zacht-purgee- rende werking verzekert het goed functionneeren der afvoerorganen, waardoor U inwendig van alle schadelijke afvalstoffen gezuiverd wordt. Zoodoende zorgt Kruschen Salts voor een zuiveren bloedstroom, en verhoogt Uw levenslust en energie. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgüaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op. dat op 't étiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rovvn- tree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Nadat het voorprogramma is vertoond, waarvan volop is genoten, kreeg de spreker het woord en betoogde in gloedvolle woorden, de noodzakelijk heid van het bestaan eener Arbeiders-Omroep, het mooie en goede ervan en wekte alle mannen en? vrouwen op, lid te worden van de V.A.R.A. Hierna „S.O.S. IJsberg". welke film ons ©en duidelijk beeld heft gegeven van de vele en groote gevaren, de ontberingen en angst, waaraan een ex peditie, die de Pool bezoekt, blootstaat. De mooie natuur-opnamen werden zoo duidelijk op het doek gebracht, begeleid door uitstekende geluidsweergave, dat de ijzige koude als het ware werd aangevoeld. Zeker hebben de aanwezigen volop genoten en kan het Instituut voor Arbeidersontwikkeling op dezen mooien en leerzamen avond met genoegen terug zien. WINKEL i In de zaal van den heer R. Laan werd Woensdag* dagavond door bemiddeling van den W.B.B de N.V.V, film „Cavalcade" vertoond, voor een matig opgeko men publiek. Deze film werd voorafgegaan door eenige andere aardige films, een korte pauze en een propagandarede van den heer E. Vermeer, uit Am sterdam. De inhoud en strekking van „Cavalcade" was voor een aandachtigen toeschouwer een filmwerk zonder humbug of overdreven sensatie, maar een nuchtere weergave van de feiten, zooals die ongetwijfeld wer kelijk zijn. Jammer, dat niet meer belangstellenden aanwezig waren, want deze film was geen propaganda voor een bepaalde politieke partij, maar een film, die de vro- öesgedachte en naastenliefde bevorderde in 't belang van de geheele menschheid. Een hartelijk applaus aan het eind was dan ook wel op zijn plaats. De damclub „Winkel" speelde op Dinsdag 5 Fe bruari in haar speellokaal bij D. A de Bruin een wed strijd tegen de damclub „Hollandia" te Hoorn, waar van de uitslag was: „Winkel" „Hollandia' Punten C. Amels—K. Krom 2-0 J. HelderJ. Zwaan 0-2 Abr. Wit—K. Wiggers 2-0 J. Ham—J. van Dijk 0-2 J. v. d. Molen—T. de Jong 1-1 J. KrapS. Groot •2—0 P. Zwagerman—H de Boer 0-2 P. J Korver—R. Posthuma 0-2 Jb. Korff-K. Dijkstra 1—1 K. Vader—J; Kroone 0-2 H. Hofman—J. Hellingman 2-0 K. C. NobelH. Polman 2—0 H. VelthuijsT. Landzoot 2-0 P. Oud—N. Wagemaker 2-0 J. Kamp—A. Polak 2—0 1812 HUIZEN (301 M.) 8.30 N.C.R.V., 9.30 K.R.O., 5.00 N.C.R.V., 7.45—11.00 K.R.O. 8.30 Morgenwijding Joh. de Heer, m.m.v. W. Verver (viool); 9.30 Gram.pl.; 1020 Hoogmis; 12.15 Lezing, gram.pl.; 1.00 Causerie; 1.20 Orkestconcert; en lezing; 3.00 Gram.pl.; 4.00 Orkestconcert; 4.15 Voor de zieken; 5.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Noord wijk a. Zee; Spr. Ds. B. Bouma. Org.: J. Plug. Hierna: Gram.pl.; 7.45 Sportnieuws; 7.50 Le zing; 8.10 Vaz Dias; Gram.pl.; 9.15 Orkestconcert; 9.50 Zang; 10.00 Orkestconcert; m.m.v. sopraan; 1020 Vaz Dias, gram.pl.; 10.4011.00 Epiloog. DROITWICH (1500 M.) 11.20—1225 Kerkdienst; 12.50 Horsham Barough Silver Band o.l.v. W. Alberv m.m.v. I. John (tenor) I.50 Concert, C Hill (cello) en F. Hall (harp); 22.0 B.B.C.Northern-orkest o.l.v. Morrison; 3.05 Gram.pl.; 3.35 Parkington Kwintet m.m.v. B. Miranda (sopr.) 4.50 Kerkdienst v.d, kinderen; 520 en 5.35 Lezingen; 5.50 Shakespaere's „Troilus and Cressida", o.l.v. B. Burnham; 720 Concert door M. Spiridovitch (alt) en L. Muenzer (piano); 8.15 Kerkdienst; 9.05 Liefdadig- heidsoproep; 9.10 Berichten; 9.20 Sted. Orkest Bour- nemouth o.l.v. R. Austin m.m.v. A. Cox (tenor); 10.20 Fred Hartley's Novelty Kwintet; 11.05 Epiloog. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 820 Gram.pl.; 11.50 Orgelconcert Marthe Bracquemond; 12.40 en 1.05 Gram.pl.; 120 Pascalor- kest; 4.20 Declamatie; 5.50 Concert door de Concerts Poulet; 8.20 „La tour de feu", opera van Lazzari, m. m.v. koor en nat. orkest o.l.v. Bigot, en solisten; 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.2012.20 Omroeporkest oJ.v. Reesen; 120—1.45 Harmonicamuziek; 2.15 Grnm,pl.; 2.454.20 Koor- concert m.m.v. solisten en Jazz-orkest; 720 Hoor spel; 7.35 Gram.pl., 8.10 Omroeporkest o.l.v. Mahler; 9.30 Weensche operettemuziek; 10.20—11.50 Dans muziek. KEULEN (456 M.) 525 Havenconcert; 1120 Weragkamerorkest; o.l.v. Hagestedt; 3.20 Pianorecital H. Haas; 4.20 „Feierbend beim Kumpel", gev. programma; 6.50 Omroeporkest o.l.v. Kühn, Radiokoor en solisten; 8.50 Uit Berlijn: Omroeporkest o.l.v. Frickhoeffer m.m.v. W. Back- haus (piano); 9.50—1220 Dansmuziek. ROME (421 M.) 8.05 I. „Crillino", operette van Zuccoli; II. „Dell'ago al Milione", operette van dall' Argine. BRUSSEL (322 en 484 M.) 3.22 M.: 9.20 Openluchtconcert; 10.10 Gram.pl.; 1020 Hoogmis; 1120 Gram.pl.; 11.50 Openluchtcoa- eert; 12.20 Gram.pl.; 1.30 Orgelspel; 2.00—220 Gram. pl.; 520 Salonorkest; 6.20 Gram.pl.; 8.20 Operetteuit zending en gram.pl.; 11.35—1220 J. Rutten's Orkest; 484 M.: 10.20 Gram.pl.; 11.20 Salonorkest; 12.20 Om roeporkest; 1.302.20 Salonorkest; 5.20 Dansmuziek 6.20 Omroeporkest; 7.15 Kamermuziek; 820 Concert; 9.20 Gram.pl.; 9.35 Symphonieconcert; 10.301220 John. Rutten's orkest DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.00 ..Tm Jupiterlicht". gevarieerd klankfilmprogr.; 8.50 Concert uit Berlijn o.l.v. Frickhoeffer: m.m.v. W. Backhaus (piano); 9.20 en 10.05 Berichten; 10.20— II.20 Dansmuziek door F. Hauck en zijn orkest.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15