Plaatselijk Nieuws. Uit Bergen. Vereemging „Ontwikkelingsavonden" De IJsbaan. Opwinding te Weenen. „NIET MEER K00PEN DAN MEN BETALEN KAN". Geen nieuwe bioscopen? De Belgen winnen. VALSCHE BALANSEN? Marktberichten. KUNSTNIEUWS. Onze plaatsgenoot, de her Joh. Rotgans, zal in de Komende maanden aan vier concerten zijn mede werking verleenon. In Wormerveer zingt hij de bariton-partij in „Das Marchen van der schonen Melusine" van Hofmann, een werk voor solostemmen, koor en orkest. Te Santpoort zal hij op twee fcestconcerten. welke ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Gom-engde zangvoreeniging daar ter plaatse, worden gegeven, de bas-bariton-partij zingon in ..Das Lied •von der Glocke", van Romberg en de bariton-partij in „Erlkönigstochter" van Niels W. Gade. Een dezer concerten, waaraan o.m. .To Immink, alt, Jan Heijting, tenor en de Haarlemscho Orkost- vcreeniging medewerken, wordt waarschijnlijk door de A.V.R.O, uitgezonden. En ten slotte zal hij te Amsterdam liederen zin gen van Bach on Wolff. Dit concert, waar werken vnn Palestri na en Grieg worden uitgevoerd, door een gróót mannenkoor, staat, onder leiding van den di rigent Joh. Brands te Alkmaar. THEATER ROYAL. •„Het meisje met de blauwe hoed." „Het meisje met. de blauwe hoed" heeft ook haar \Veg naar Schagcn gevonden en wie zich nu eens een avond kostelijk wil amuseeren, die bezoeke deze week Theater Iloyal, waar dit bekende filmwerk gedraaid wordt. Lou Bandy speelt voor de film, alsof hij het altijd heeft, gedaan. Hij beweegt zich met het grootste gomak voor do camera, zijn stem is uitstekend. Zijn gebaren zijn sobor on expressief. Hier behoeft nu werkelijk niets aan geacheveerd te worden. De grol len van Toontjo zijn eindeloos en de typische solda tenhumor, die wij uit zijn mond te' hooren krijgen, brengt het publick van de eene lachbui in de an dere. De inhoud van de film is overbekend: Daantje Pieters, een bravo gruttorszoon uit liet stadje Schoonhoven, is opgeroepen voor den mili tairen dienst. Vader en moeder zijn wanhopig. „Hun zbon, hun Daantje, die nog nooit van huis is ge weestZe begrijpen niet hoe do regoering hot over haar hart hoeft kunnen verkrijgen. Pogingen om alsnog de „hoogo hoeren" in Den Haag te ver murwen falen en zoo zien we op een goede dag Daantje belast en beladen naar de Residentie ver trekken, welke hem als garnizoensplaats is aange wezen. Onder andere voert hij een doos met „fijne spullen" uit den winkel met zich mee, teneinde die namens zijn ouders nan clen kapitein aan te bieden Jo kunt nooit weten! Op een tusschon stationnetje zie hij dan voor do eerste maal „het meisje met do blauwe hoed". Hot duurt echter nog oven voor hij haar persoonlijk leert kennen. In het kamp van Waalsdorp aangekomen, zoekt, hij troost en vriendschap bij Toontje, de komiek van de compagnie, dio zich gaarne over Daantje, die van moeder een vet zakcentje meekreeg, ontfermt. Maar de vriendschap is niet zóó groot of Toontje verstout zich do „doos met fijne spullen" leeg te plunderen, zoodat wanneer later Daantje. zijn doos aan de kapiteinswoning heeft, afgegeven, inplaats van delicatessen uit de grutterij van J. C. Pieters, vlschg'raten en ander afval Uit de etensbarak-can- tine te voorschijn komen. Het is dan ook aan een TWEE KETELS EN EENIG GEDISTILLEERD IN BESLAG GENOMEN. Reeds geruimen tijd was de politie ervan op de hoogte, dat er te Bergen gedistilleerd werd bereid en het is haar eindelijk mogen gelukken, een geheime distilleerderij te ont dekken in een pand, gelegen in de Emma- straat, toebehoorende aan een zekeren A. R. Hedenmorgen heeft de chef der politie, de heer H. G. Vermeulen in het pand een inval gedaan en met succes. Een geheel complete installatie werd aangetroffen. Twee distilleer ketels en bijbehoorende ingrediënten werden met een partijtje gedistilleerd in beslag geno men. Vermoedelijk was er 's nachts nog ge stookt, daar de ketels nog warm waren. De bewoner van het huls A. R. en diens medeplichtige, een zekere M. de B., werden aangehouden en medegenomen naar het po litiebureau. Nadat proces-verbaal tegen hen was opge maakt, werden zij wederom op vrije voeten gesteld. Ds. H. J. D. K. Thecsing over: Een om mekeer in den Europeeschen geest. Voor de vereeniging „Ontwikkelingsavonden", sprak gisteravond in de voorzaal van do Rustende Jager Ds. H. J. D. R. Thecsing uit Middelie over: „Een ommekeer in den Europeeschen geest." De voorzitter, de heer D. Beijneveld heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder ds. Theesing. Spr. herinnerde eraan, dat het onderwerp van actu eel belang was en betreurde daarom do niet zeer groote opkomst. Het woord was daarna aan Ds. Theesing. Deze begon met te zeggen, dat hij zijn onderwerp objectief wilde behandelen, zoodat de ontwikkeling tot heden toe tot uiting komt. De negentiende eeuw is kenmerkend geweest in dit opzicht, dat de mcnsch moest zien als een redelijk, verstandelijk wezen. Daardoor is een Intellectualistische opvatting tot stand gekomen. Deze opvatting is een resultaat geweest van een bepaalde ontwikkeling. De ontwikkeling der natuurwetenschap en de ont wikkeling der phllösophic waren voorheen onder worpen aan het kerkelijk dogma. Daarna komt do vrijmaking dier opvattingen als een gevolg van do verstandelijke ontwikkeling van den mensch. De mcnschelijke geest wist de waarheid te veroveren op het kerkelijk dogma. Men kwam tot de overtuiging, dat de wereld is, wonder te danken, dat Daantje er zonder provoost afkomt! Op een avond gaan Daantje en Toontje naar de revue van Lou Bandy en daar is het, dat Daantje „het meisje met de blauwe hoed" terugvindt... ech ter in gezelschap van een andere jongeman. Maar dan doet Toontje zich gelden en in oen minimum van tijd is de medeminnaar weggewerkt en de baan vrij voor Daantje. Wel laat hij haar in zijn grenze- loozo onhandigheid weer ontglippen, maar na tuurlijk wéér door Toontje hij vindt haar terug en dan wil hij zich liefst 'maar meteen verloven ook. Hij gaat bij haar ouders op bezoek oen voorrecht wat hem eerst na vele cadeautjes door zijn geliefde wordt toegestaan. Dat gaat Toontje te ver, hij went een energieke poging aan om roet in het eten te gooien, maar Daantje heeft het te zeer te pakken... Daan verlooft zich met Betsy (want zoo heet het blauwe-hoed-meisje). Door onbescheidenheid van de kapiteinsvrouw ko men zijn ouders daar achter en op een dag zien we Daan en Betsy naar het stadje Schoonhoven trekken, teneinde voor de familieraad te verschijnen. Dit be zoek loopt natuurlijk op een daverende mislukking uit. Dc chique, gepoederde en geschminkte Betsy, die hakken onder haar schocnon draagt van oen halve meter hoogte, past allerminst in het brave gruttersmilieu cn als dan bovendien nog blijkt, dat al deze wufte uiterlijkheid betaald werd van het zakcentje van Daantje, is do hom gebarsten eer iemand or erg in heeft. Trouwens, dat zakcentje was allang vervolgen... en daarmeo ook de liefde van Betsy. Daantje tracht nog te redden, wat er te red den valt van zijn idylle... maar het gaat niet. Op de I-Iaagsche voorjaarskermis, waar zo samen heen gaan, zoekt ze haar troost over de mislukte verlo ving door zich door anderen te laten afkussen, wat natuurlijk in een vechtpartij van Daantjo mot een paar soldaten eindigt. Betsy en Daantje trachten - zich dan nog te verzoenen, maar van een samen gaan voor het. leven kan geen sprake meer zijn; tus schon do rechtzinnige levensopvattingen van oen grutterszoon uit Schoonhoven en de wuftheid van stadsche „meisjes met blauwe hoeden" ligt een tb diepe klove. En zoo scheiden zij on blijft Daantjo alleen op eon bank in het Haagsche bosch achter, tot. Toontje hem vindt en hom tracht te troosten met het opbeurende lied, zooals we dio van Lou Bandy kennen. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien blijft de laatste we ken zoo op peil. De handel was niet druk, hoogste notcering 29 ct. Uitvliegers van koeien waren er niet, zoodat do duurste werd verkocht voor f210. Kalf-., koelen waren niet op do markt, hft was te koud voor die beesten. Handel in geldekocicn was matig. Pin ken matig. Van do nuchtere kalVeren was wel wat af, wat dé prijzen betrof. De aanvoer was groot, die tijd is er weer. Veel paarden waren aangevoerd, die handel was goed. Oude slachtschapen 14—20 gld. handel matig. Jonge vette schapen haast geen aanvoer. Overhouders geen vooruitgang, handel stug. De handel in vette varkens vlug, hoogste notee ring 18 ct., dus dat gaat. De biggen werden duur ver kocht, handel vlug. Kan ook gezegd worden van de schrammen. Op de kippenmarkt weinig aangevoerd, dan kon beter. Handel goed. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Dorette Johanne Luise, dochter van Hendrik Frederik George Koch en van Maria Caro- lina van Gijn. POLITIE. Gevonden; een portemonnaie en een ceintuur. Vermist: een kalf. liet dénken God's. Daarin ligt de grondslag der idea listische philosophie. Hat menschelijk tienken is'een moment van het eeuwige donken van den gocst. De gehoelc' werkelijkheid wordt door I-IegeT b.v. ondergebracht in een logisch systeem. De ontwikkelingsgang van these, antithese - en synthese in de philosophie is in de geschiedenis ook na te gaan, zegt Hegel. Er zijn natuurlijk andere philosóphen geweest, die heel wat anders hebben beweerd. De natuurwe tenschap komt tot determinatie van alles wat er gebeurt in de natuur. Alles kan worden onderwor pen aan een mathematisch systeem der werkelijk heid, zeido spr. De natuur is dus een mathematisch de philosophie een logisch systeem. Als dat zoo is, dan kunnen wij de toekomst verbeteren door die wetten een beetje vooruit te helpen. Ieder op zijn wijze tracht te komen tot een betere wereld. Tot een redelijk maatschappelijk systeem kan men komen door eon redelijk denken; door een redelijke philosophie. Kennis is macht en zoo kan men dus de maatschappelijke kennis loeren beheer- schen, evenals men er in slaagde, de natuur to be- hccrschen. Het denken moet daartoe voorafgaan aan het zijn, Maar is dat het ware? Er is toch immers nooit iets gebeurd, of het is weer tegengesproken. Er is gezegd: Men moet er toch eerst zijn, om te kun nen denken, (gelach). Maar om dan te denken moot m entoch ook weer eerst willen, dus aan dat denken gaat dan weer het willen vóóraf. Schopenhaucr brengt de wil naar voren en zegt: Wat de wereld is, dat. heeft ze gewild. Nietzsche heeft evenals Schopenhauer ook over den' wil gesproken; De Duitsche filosoof Herder zegt nu. dat het In de geschiedenis niet gaat om oen redelijk idee, doch dat gevoelswaarden de drijfkracht zijn in de ge schiedenis. Zij neemt haar wending krachtens de gevoelswaarden, welke somtijds zeer onredelijk kun nen zijn. Do massa vrijgelaten, geeft daarvan het bewijs; laat zich leiden door de lagere instincten en niet door de .rede. Toch komt het ook voor, dat de massa zich leidon laat door hoogero instincten, maar dat is onredelijk. Want wie redelijk is, blijft thuis (gelach). Spr. kwam tot de conclusie, dat men wel thuis een redelijke wereld kon uitdenken, doch dat daar in do praktijk niets van terecht kwam. Immers; de mcnsch laat zich leiden door onredelijke gevoelens. Het proletariaat is goed. maar de kapitalisten be derven de wereld, meent Herder. Spr. ging vervolgens na, hoe de natuurwetenschap zich had ontwikkeld en meende, dat men tot won derlijke uitspraken kwam. Voel bleek immers niet onaantastbaar. Spr. gaf daarvan eenigo frappante voorbeelden. Het element van vrijheid en spontani teit wordt ondergebracht in de natuur; daar breekt ieder systeem op stuk. Do mensch een redelijk wezen; heel goed meende spr.. als men er maar bijdonkt, dat hij ook onrede lijk is. Laat men niet vorgeten, dat men heeft te maken mot een vrij mensch. dio elke systematische opvatting omver werpt, zoo hem dit te pas komt. De gevoelswaarden schijnen dus wel het wezen lijke uit te maken. Karl Marx heeft zulks ook ge voeld. Toch zal er van een algeheele nivelleèring zooals Marx zich die heeft gedacht, volgons spr. nooit iets komen. Bij de nivelleering hesbonwt men don mensch niet meer als eon mcnsclv wezen, doch als eon deel der massa, cn dat acht spr. absoluut on juist. Wat is nu hot ideaal waar de mcnsch heen wil? Dat is de ideaal van volkomen vrede, van volkomen rust. Dit ideaal is volgens velen volkomen in strijd met do werkelijkheid. Als het wezen der werkelijkheid be weging is, dan moet het in beweging blijven en als er rust is. dan staat, het stil. Dat heteekent de ophef fing van de activiteit; van de bewoging. Alle idealen die rust. en vrede prediken, maken den mensch zwak en onzelfzuchtig. Maar met dat ideaal van zelfzuchtigheid is het ook' niet veel gedaan, meende spr. (Gelach.) Anderen weer hebben het volstrekte egoïsme ver kondigd, maar betoogd behoeft niet, te worden, dat ook dit; niet deugt. Iemand, die zijn eigen ikheid naar voren brengt, zet alle bestaande wetten op zij. Het wezenlijke is niet rust, maar strijd. Het gaat er dus om, een strijdend leven te voeren!, zeide spr. Niet dus het ideaal van de uiteindelijke rust, Dc philosophie van Mussolini is hierop gebaseerd. Bij Nietesche is oen zekeéj|.philosophe van den wil aan wezig. Deze wil echter mag niet worden opgeheven, maar moet zooveel mogelijk worden bestendigd. De wil moet, volgens hem, worden gericht op alles wat sterk maakt. Op macht dus; op heerschers! Daarom moet, ér een nieuwe menschlieid komen, die breken moet met alles wat onwezenlijk is. De massa is niets, meent Nietzsche; er dient een heerscher te komen. Wonderlijk, dat die „Ueber- mensch" gekomen is in de gedaante van een Ita- liaanschen onderwijzer en een Oostenrijkschen schil der. En daarmede was spr. gekomen tot op den dag van heden. De grondslag van de Europeesche cultuur, aldus eindigde spr., is de verkondiging, dat de ware mensch niet is, degeen die heerscht, maar hij die dient en zijn leven geeft voor anderen. (Applaus). De voorzitter dankte ds. Theesing voor zijn inte ressante rede' en sloot daarop de bijeenkomst. Bij doorgaand vriezend weer, Zondag waarschijnlijk geopend. Naar wij vernemen, zal de ijsbaan van de Berger IJsvereeniging aan den ICerkedijlc hij doorgaand vriezend weer waarschijnlijk a.s. Zondag worden opengesteld. Het bestuur heeft zich op het standpunt gesteld, de baan niet eerder te openen voordat het ijs een dikte heeft van 5 c.M. Opening op heden, zooals werd gehoopt is daarom nog niet mogelijk. De weerberichten luiden gunstig, zoodat de hoop kan worden gekoesterd, dat men dus dezen winter ook in Bergen nog op de schaats komt. EEN NIEUW PENSION. Naar we vernemen, zal op het terrein, behoorende tot het buitengoed „Dennenlust'' aan de Kerkelaan, thans bewoond door den heer Schmidt, een riant pension verrijzen, hetwelk door den nouwkundige, den heer Van Exter, ontworpen is, en gebouwd zal worden. Hernieuwde activiteit der Nazi's en de dreiging der socialisten. Londen: Daily Telegraph meldt uit Wee nen, dat in verband met de hernieuwde acti viteit der nazi's en de dreiging der socialisten op 12 Februari, den verjaardag van den strijd tégen de fascisten, te demonstreeren, overal groote opwinding heerscht. Er zijn voorzorgs maatregelen genomen ter bescherming van de bondskanselarij. 500 personen zijn gear resteerd. Definitie van het „nieuwe plan" van Dr. Schacht. Breslau, 8 Februari (V.D.) De president van de Rijksbank, Dr. Schacht, die belast is mot de lei ding van het Rijksministerie van Economische Za ken, heeft te Breslau voor ongeveer 1700 vertegen woordigers van Silezische bedrijven het woord ge voerd over „Economisch politieke kwesties van den •tegenwoordigen tijd." Dr. Schacht hoeft bij die gelegenheid o.m. gespro ken over het „nieuwe plan." Tot een eenvoudige formule teruggebracht, aldus Dr. Schacht, is de beteekenis van het nieuwe plan als volgt: Niet meer koopen dan men betalen kan en zoo veel mogelijk verkoopen. Om dat doel te bereiken, het komt feitelijk hierop neer, dat geïmporteerd wordt wat betaald kan worden zijn de bekende controle-instanties in het leven geroepen, die den geheelen invoer controlecren. Het geheel is gebaseerd op een systeem van het urgente, d.w.z. minder belangrijke import wordt af gewogen tegen artikelen van vitaal belang! Een devaluatie, zooals in andere landen is toege past., komt niet aan do orde. Wij hebben, aldus Dr. ISchacht, het bewijs geleverd, dat men ook zonder goud oen valuta kan handhaven. Het nieuwe plan heeft ook dit dool. Het moet één ding aantoonen: boteekent de Duit- écho markt nog iets voor het buitenland of hetee kent zij niets meer. Zijn (35 millioen verbruikers iets, waarvoor de wereld zich interesseert? Do compensatie-affaires, die zoo vaak verkeerd zijn verstaan, hebben de juisten kern, dat n.1. het buitenland, dat aan Duitschland zou willen ver koopen, zich thans ook de moeite moet. geven te zorgen voor den afzet der Duitsche producten op de wereldmarkt. Er is een geheele reeks artikelen, welke ook kunnen worden verkocht zonder compen satie-affaires. Wij moeten erkennen, aldus besloot Dr. Schacht, dat wit in een tijd van nood leven, en dat wij voor een tiental iaren zullen moeten afzien van de aan gename dingen des levens, zooals wij die voor den oorlog hebben gehad. Wij moeten ons bescheiden inrichten, wanneer wij de toekomst van onze kinderen willen verzekeren Wil bevinden ons op den inisten weg en wii zullen met de nationaal-socialistische leiding onze positio veroveren, ook al is dat nog zoo moeilijk! Actie van den Bioscoopbond tegen nieuwo bedrijven. Naar gemeld wordt, heeft de Bioscoophond aan zijn leden een 'oproep voor een spoedvergadering doen toekomen. Maandag a.s. zal namelijk aan de •leden worden voorgelegd een voorstel vnn het hoofd bestuur om in het komende jaar, hij wijze van proef geen nieuwe theaterondernemingen of filmverhuur bedrijven in Nederland te laten stichten. Daar den laatsten tijd het aantal plannen voor nieuwe bioscopen en verhuurkantoren onrustba rend toeneemt alleen te Amsterdam zijn op het oogonhlik vijftien serieuze plannen in voorbereiding wil men het bedrijf op deze wijze voor een drei gende catastrophe behoeden. Men hoopt tijdig tot paneering van de gevestigde zaken en aanpassing bij de veranderde omstandig heden te komen Natuurlijk zullen de bioscopen, die thans reeds ge bouwd worden, niet door de voorgestelde maatrege len getroffen worden, DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. Pijnenburg-—Wals op de tweede plaats Op den laatsten middag van den Zesdaagsche te Brussel gebeurde er töt de klassementsprints van, Vier niets bijzonders. De laatste sprint had tot resultaat; Pijnenburg, Charlier, Aerts, Van Buggenhout. Direct daarop klonk het schot en was deze Zesdaagsche door het Belgische koppel Charlier—Deneef gewonnen. Het Belgische volkslied weerklonk, dé winnaars maakten stormachtig toegejuicht een eereronde. Daarop Volgden Pijnenburg—Wals en dë andere: koppels. Van de 19 koppels, die den strijd aanvingen, heb-! ben 12 de 145 uren beëindigd. Ernstige beschuldigingen tegen Banque beige tlu Travail. Gent. In hot vroegere hoofdkantoor van de so- cialistische Banque beige du travail is Vrijdag eeiii vertegenwoordiger van het Brusselsche parket vciN schenen, die met den officier van justitie van Gent een huiszoeking verrichtte. Reeds Donderdag was in de bureaux der bank te Brussel een onderzoek in gesteld. De directie der bank, zoowel als de gerechtelijks ambtenaren weigeren informaties te verstrekken over de oorzaak van de maatregelen. Beweerd wordt, dat de beschuldiging is geuit, datj de balans van 1933 vervalseht, zou zijn. Te Gent zijn voorts huiszoekingen verricht in dei woningen van den directeur en den hoofdboekhou der van de, bank, zoomede bij de maatschappijen, welke met de banque du travail in relatie ncbbeiïj gestaan. De bank is oenigen tijd geleden in déconfiture gé» raakt. ANNA PAULOWNA. Terwijl de heer Broekhuizen van Noordwijk meti eon zwaren treiler langs den Lagedijk reed, werd, bij den Boermansvveg, een zoóh van den hoer N., dio op de fiets achter een andere auto reed. plotseling, door een windvlaag op zjj gedrukt en kwam daarhi.il vlak voor den trekker, die door den heer B. werdi bestuurd. Deze had de keuze den jongen aan to rijden, of in een naast den weg loopende drogO sloot te sturen. Hij deed het laatste. De fietser kwam! er dus goed af, maar de treiler, geladen met eoni 300 zak aardappelen, kantelde. Allereerst werden del aardappels verzorgd en toen later het voertuig, meti behulp van materiaal van de garage-Boerman, weet! op den weg. stond, bleek 'de schade zeer gering te zijn, zoodat het ongeval dus goed afliep. JULIANADORP. Uitgegleden. Mej. TL, die bij haar bezigheden met één matje over hot vloerzeil uitgleed, kneusde daarbij oen ha- ror beenen zoodanig, dat de hulp van den dokten moest worden ingeroepen. Door vertraging der veiling van den Noordermarkï bond konden we hiervan de aanvoer en prijzen niet opnemen. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Februari 1935. 28000 Kg. uien .f 2.2Q—2.50, driel. f 1—1.40, grové' f 2.50—2.70, 3G00 Kg. peen f 1—1.30, 600 Kg. bieten f 1.—, Groene kool 1.70—2, roode kool 3.50—6.40, door schot 3.20—6.20, gele kool 11.80, doorschot 11.40, D. witte kool 0.901.60, doorschot 0.70—1.40. EIERVEILING SCHAGEN, 7 Februari 1935. Aangevoerd: 45.000 kipeieren: 54—56 Kg. f2.20— 2.40. 56—58 Kg. f2.3O-2.50. 5S-G0 Kg. f2.40—2.50, GOj 62 Kg. f2.50—2.70, 62—65 Kg. f2.70—3.00, klein f2.20, 800 eendeieren f2.30, alles per 100 stuks. IIELDERSCHE EIERVEILING. 7 Februari 1935. Aangevoerd: 23081 kipeieren: 52—54 Kg. f2.20— 2.30. 55—57 Kg. f2.20—2.50. 58—60 Kg. f 2120—2.60, 61-63 Kg. f2.50—2.70. 64—67 Kg. f2.50—3.00. klein» Gieren f2.00, 427 eendeieren f2.002.40, per 100 st- HOORN, 7 Februari 1935. 3 stapels kleine Fabriekskaas f 17, 1 stapel klein» Boerenkaas f 16.50. Aanvoer: 4 stapels, wegende 2960' Kg. Handel goed. i, MEDEMBLIK, 7 Februari 1935. Roode kool f2.50—3, gele kool f 1.101.20 per 100 Kg., uien f 1.20—1.25, gele nep 55—60 per 50 Kg. Wit lof I f8.70—9.50, II f4.80—5.70 per 100 Kg. ALKMAAR, 8 Fcbr. Andijvie f 1—3.80, Bloemendaler kool f S.50^7, boerenkool f 0.70—3.30, groene kool f 1.50—4, per 100 stuks; appelen f 7—16, peren f 3—6.50, spruiten f 3— 6.50, witlof I f 4—7.50, II f 2.50—3.50 per 100 pond, gele kool f '12, koolrapen f 1.50, roode kool f 1— 4.90, uien f 0.60—2.90, wortelen winter f 1.30—2.10, por 100 Kg., knolselderic f 3—4.10 per 100 stuks,- prei f 1.70—7.70, peterselie f 1.29—2.70, rabarber f 7—9, selderie f 0.70—2.70, wortelen was f 10—15 per 300 bos, spinazie f 0.75—1.34 per bak. WARMENHUIZEN, 7 Februari 1935. Roode kool, le kw. f2.50—6.30, 2e kw. f2.20—S, gele, kool, le kw. f 1.39—1.60, 2e kw. f 1—1.30, D. wit te kool, le kw. f 0.70—1.10, 2e kw. 70 ct., drielingen] (uien) f 0.600.70, uien f 1.702.40, grove uien f2.70 —2.80, peen f 1—1.10. bieten 50 ct, Aanvoer: 97000! Kg. roode kool, 9200 Kg. gele kool, 19800 Kg. D. witte kool, 2575 Kg uien. 875 Kg. peen, 3500 Kg. bieten. WARMENIIUIZEN, 8 Febr. Aangevoerd: 45000 Kg. roode kool le kw. f 3.90—» 6.50, 2e kw. f 2.60—4.70, 7000 Kg. gelo kool le kw, f 1.20—1.30, 2e kw. f 1—1.40, 6300 Kg. D. witte kool 1» kw. f 0.79-1.10, 75 Kg. nep f 1.50, 3150 Kg. uien f 2.1Ö —2.50, grove f 2.40—2.60, driol. f 0.70—0.80, 750 Kg, peen f 1,10. ALKMAAR, 8 Februari 1935. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 38 stapels, wegende 53000 K G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 37 sta pels kleine f 17 en 1 stapel Middelbare, waarvan dei prijs niet genoteerd. Alles met rijksmerk. Handel matig. ALKMAAR. 8 Februari 1935. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in to taal 547 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prij zen als volgt: 67 H.L. voertarwe f 4.255, 82 H.L, gerst f5.255.75, gerst chev. f 5.906: 159 H.L. ha ver f7—7.50; 82 H.L. boonen. w.o.: bruine f 1113, citroen- f 1213 en witte boonen f IS19; 1 H.L, mosterdzaad, prijs niet genoteerd; 13 H.L. karwij- zaad f 1618; 1 H.L. blauwmaanzaad f 14.25; 142 H.L, erwten, w.o.: kleine groene f69.50, groote groene f12—13, grauwe f 12—24 en vale erwten f8—19, alles per 100 K.G. Handel stug. AMSTERDAM. 8 Februari 1935. Aardappelen: Zeeuwsche Bonten f3.30—3.70, iderrï Blauwen f3.603.75, idem eigenheimers f2.80—3, id. Blauwen poters f2.702.80. id Bonten poters f2.70—2.70. id. Roodsfar poters f2.602.70. id. Beve landers f2.502.70; I.Tpolder Bevelanders f2.502.70;' Anna Paulowna Zand f2.803,50, Hillegommer zand- aardappelen f2.803.50 per 70 Kg.; Drenfsche eigen heimers f 3.204.80 per 100 Kg.. Flakkeesche eigen heimers f 2.502.80; Spuiseho eigenheimers f 2.50 2.80: Friosche Blauwen f3.203.30, id. Roodstar 3.4Ö —3.50, Limburgsche Industrie f 2.40—2.50 p. 70 Kg-

Schager Courant | 1935 | | pagina 2