K.N.V.B. De Langendijker Groentenveilingen. Uit Bergen. Moeskops caféhouder. De oud-wereldkampioen Piet Moeskops heeft in Den Haag een café geopend genaamd „De Sportwe reld", zoo lezen we in de Sport-echo. Wereldkampioenschappen. Deze worden dit jaar in België gehouden. In 1936 in Zwitserland, in 1937 in Denemarken en in 193S in Nederland ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de Ned. Wielren-Unie. Snelheden boven 100 K.M. Slechts 3 renners zijn er in geslaagd, aldus de Sportecho, om langer dan een uur een snelheid van over de 100 K.M. vol te houden (natuurlijk met mo- torgangmaking)De snelste is Leon van dor Stuvft, die op 1 Oct. 1925 115.09 Iv.M. p'er uur reed. Sportpark te Nijmegen. Nijmegen, zoo meldt de Sportecho, gaat op een ter reincomplex van 54 H.A. een kolossaal sportpark bouwen met een stadion voor 20.000 toeschouwers, dat zich lecncn zal voor voetbal, wielrennen en athletiekhcocfening. Tevens komen in de plannen voor een dierenpark, hertenkamp, vogelpark, speeltuin, parkeerterrein, bloementuinen enz. Dat kan een prachtig geheel worden. Wielrenbaan Wieringen. De wielerclub Wieringen plaatste in de wielerpers een oproep aan amateurs en nieuwelingen, die even tueel in aanmerking willen komen voor startgele genheid op de wielerbaan te Wieringen, die begin Mei zal worden geopend. Rond het IJsselmeer. Als record voor den rit. rond het IJsselmeer is er kend de prestatie van den heer G. Snijders (ama teur) te Amsterdam, die den afsland aflegde in 10 uur 59 min. 51 sec. Geen publieke vermakelijkheid. F.cnigo renners in Heerlen zijn gestraft met een berisping omdat ze meededen aan oen wedstrijd op Home-trainers te Heerlen, welke het karakter droeg van een openbare vermakelijkheid (Sportecho). NederlandEngeland De Telegraaf weet te berichten, dat het, dank zij Karei Lotszy gelukt is om Engeland bereid te vin den in de wedstrijdenserie, die het op het tournée in Mei a.s. op de vaste wal speelt, ook een plaatsje in te ruimen voor Nederland. Zoodat we dus in Mei a.s. vergast worden op NederlandEngeland! De oorzaak van het niet doorgaan van de meeste bijna alle wedstrijden behoeven we niet te vertellen. Slechts daar is gespeeld, waar de thuisclub heel graag haar puntenvoorraad wilde opvoeren. Blauw wit en Succes bijvoorbeeld zijn daar duidelijke aan wijzingen van. AFDEELING III. Hier werd de eerste klasse match Wageningen Vitcsse (4—4) gespeeld. AFDEELING L Tweede klasse A. Blauw Wit won met 3—2 van B.F.C. Het is. wat we noemen, een „zware klus" geweest voor B.W., om die Bussemers er onder te houden. Alcmaria kon Hilversum niet bedwingen. H. won met 21 en behoudt haar kansje, vooral omdat B.W. nog naar Hilversum moet. De stand is hier: Blauw Wit Hilversum o.v.v.o. Kinheim Alcmaria A.F.C. DOS. O.S.V. B.F.C. Hercules ui;/.e-n Kunnen ^.onoag Kreeg i oooi nog een koude douche van T.O.G.. dat in den strijd om lijfs behoud van 't Gooi won (1—0). 16 11 2 3 48—25 24 16 10 1 5 43—34 21 15 7 2 6 .32—21 16 16 5 5 6. 40—39 15 15 6 2 7 3529 14 14 6 1 7 38-34 13 15 5 3 7 32—45 13 15 5 3 7 34—52 13 16 6 1 9 39—40 13 15 4 2 8 32—36 10 2 B. Zcoburgia F.D.O. Z.V.V. 't Gooi 15 9 2 4 32—19 20 14 7 4 3 28—19 18 14 8 2 4 25—18 18 15 7 4 4 32—22 18 Vierde klasse. De vereeniging Succes wou met alle geweld spe len. Er is gespeeld en het liep nogal mee met de val partijen: alleen tegen het laatst lienen enkele B.K.C.- ers het nog even leelijk op. Van Teulingen en Van Wees kwamen op hun hoofd terecht en de Schipper Jz. viel zoo onzacht op zijn arm, dat hij moest worden vervangen. Succes heeft met 3—1 van B.K.C. gewonnen. Dat is een bevredigende uitslag, want hoewel de verhou ding in het veld gelijk was. ging van S.'s voorhoede zooveel meer uit dan van die der Polderschen. dat een verschil van twee punten daardoor volkomen gerechtvaardigd is. Huisman, die vorige week tegen Schaffen ongewoon keurig was gebleven, vergat zich zoozeer, dat hii het veld moest worden uitgestuurd. Deze speler blijft het zorgenkind van B.K.C. Hij is een gangmakende kracht, die al veel voor de club bereikt heeft, maar die tevens aan het overigens Zoo'n speler hoort op het sportveld niet thuis. Succes 14 9 2 8 56—19 20 Alkmaar 14 8 3 3 37—22 19 Texel 14 7 4 3 38—20 18 N. N;edorp 13 8 1 4 33—27 17 And ijk 13 6 0 7 .3743 12 Sna rta 13 5 2 6 34—35 12 B K.C. 13 4 2 7 21—33 10 D.T.S. 13 3 3 7 25—40 9 Vrone 11 0 1 10 16-55 1 WIERINGEN. Succes I—B.K.C. I, 3—1. Het is Succes gelukt op een hard bevroren terrein B.K.C. te kloppen. Het terrein was hard. doch daar do K.N.V.B. niet officieel de wedstrijden had afge last, had do Succes-consul de consequentie maar aanvaard door goed te keuren, en liet de rest over aan den heer Coopman, K.N.V.B. scheidsrechter Toen deze dan om even voor tweeën een inspectie tocht hield over het. terrein en op sommige plaatsen nog wat zand liet strooien, werd het terrein bespeel baar verklaard. Wel sputterden vele spelers van bei de kanten nog wat tegen, doch om precies half drie liet de heer Coopman de aanvoerders bij zich ko men. B.K.C. wint den toss en verkiest den wind eenigszins in den rug. Direct ontwikkelt zich een vlug spel, doch do controle over den bal is zeer moeilijk. Aan beide zijden werden aanvallen opgo zet., welke voorloopig geen resultaten opleveren. De S. aanvallen zijn echter het gevaarlijkst en bij een dezer aanvallen werd de bal goed voor het B.K.C.- doel geplaatst, en onhoudbaar kopt C. Lont den bal langs Prins, 10. Nu begint B.K.C. er ook flink op te zitten, doch bij iederen forschen aanval gaat het fluitje van Coop man, die zich voorgenomen had op het gevaarlijke terrein iederen ruwen aanval den kop in te druk ken. Er werden verscheidene vrije schoppen gegeven, zoowel tegen S. als B.K.C. De S backs forceerden voor rust nog al eenige corners, welke echter niets opleverden. Als S. weer een goede aanval onderneemt, en Albert den bal te pakken krijgt, geeft deze goed door naar den vrij staanden J. Lont, welke zich niet be denkt, doch Prins voor de tweede maal het nakijken gaf. Ook B.K.C. komt nog al eens voor de S. veste, doch door slecht schieten gaan hun kansen verloren, en ook Posthumes is weer trots de koude, in goe den vorm. Tot rust blijft de stand ongewijzigd en als scheids rechter rust aankondigt, worden de jongens onthaald op een kop fijne bouillon, welke er goed in valt. Na tien minuten gerust te hebben, begint de tweede helft. De sneeuwbuien beginnen langzaam aan slim mer te worden, doch de scheidsrechter laat doorspe len. Aan beide zijden wordt hard gewerkt en geen van beiden kan voorloopig het doel vinden. Weer wor den verscheidene strafschoppen gegeven en de B.K.C.-speler Huisman schijnt geen faire dag te heb ben, komt nogal eens met den heer Coopman in aanraking. Na 20 min. gespeeld te hebben, voltrekt J. Lont het vonnis voor B.K.C., door Prins voor de derde maal te passeeren. 30. Dit prikkelt eenige spelers en bij een BKC-aanval wordt Pothumus, die in het bezit van den bal is, op ongeoorloofde wijze aangevallen en in het gezicht geslagen. De scheids rechter ziet dit goed en zend Jan naar de kleedka mer, wat voor Huisman er weer leelijk uitziet. Direct na dit geval speelt B.K.C. met 10 man verder, zet een aanval op. Posthumus loopt uit en kan den bal niet meer bemachtigen en B.IvC. maakt het welverdiende tegenpunt. Nu is de strijd beslist, wel worden nog eenige aanvallen ondernomen, doch gescoord wordt er niet meer, zoodat S. weer een verdiende overwin ning behaalde. Eenige spelers, die wel eens kwamen te vallen, lie pen lichte blessures op, doch na dat het veld was, kwamen er geen verdere incidenten voor. Scheidsrechter Coopman floot wel veel, doch op gepaste wijze, en wist de spelers goed in bedwang te houden. BILJARTEN. B.V. Hollands Noorderkwartier. Voor Dinsdag 12 Februari zijn uitgeschreven de volgende wedstrijden. Groep C: wedstrijd I bij Laan te Winkel de heeren: Sleutel, Zijp, Koning, Kiste- maker tegen de heeren: Veerman, Laan, de Boer, Schermer. Wedstrijd II bij Slikker, Anna Paulowna de heeren: A. Vader, C. Vader, C. de Graaf en D. de Graaf tegen de heeren: A. Mijts, Gelder, Brouwer en Langedijk. VAN DE WESTELIJKE ZIJ GEEN NIEUWS! Profiteerende van het mooie winterweer al viel de scherpe wind tegen, op den terugweg niet mee! hebben we Zaterdagmiddag een wandeling door het bosch naar onze badplaats gemaakt. We hebben gezien, hoe de boschpaden in werk verschaffing alle voorzien werden van een laag dun- zel uit de slooten, om het loopen te veraangenamen en hoe de duintoppen bij „de Franschman" een over kleed van takken kregen, om het bestuiven tegen te gaan. Te Bergen aan Zee hadden we een kort onderhoud met den heer Haasbroek, den secretaris van de „N.V. Bouwexploitatie-Maatschappij Bergen aan Zee", om te vragen of er nog nieuwe plannen waren voor het komende seizoen. We hadden namenlijk gehoord, dat er weer een nieuw parkeerterrein zou worden aan gelegd. Maar dat bleek een onjuiste mededeeling; lachend merkte de heer Haasbroek op, dat men aan vier groote parkeerterreinen genoeg had. Meer dan genoeg zelfs! Het eenige wat er te melden valt is, dat er weer vijf nieuwe zomerhuizen zijn bijgebouwd; verder is er van de Westelijke zij geen nieuws' EEN BITTERE TELEURSTELLING. Het ijs op de baan van de B.IJ.V. aan den Kerke- dijk bleek gistermorgen bij de keuring nog niet de vereischte dikte van 5 c.M. te hebben en dus bleef de baan voor het publiek gesloten. Een bittere telurstelling voor allen die gehoopt had den op een Zondag van ongestoorde ijspret. Laten we voor de liefhebsters en liefhebbers niet hopen, dat nu de dooi in gaat vallen. GEHEELONTHOUDING. Alhier worden ernstige pogingen in het werk ge steld om te komen tot de oprichting van een afdee- ling Bergen van de Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoholhoudende dranken. Naar wij vernemen heb ben zich reeds 12 personen vereenigd, om tot dit doel te geraken. Allen, die wenschen mede te werken om te komen tot oprichting eener afdeeling, kunnen zich daartoe opgeven bij den heer en mevrouw Schuil op den Buerweg. Bonte Avond van de V.A.R.A. Een afwisselend programma, maar een rede die te lang duurde. Zaterdag gaf de afd. Bergen van de Vara in de groote zaal van de Rustende Jager een z.g. bonte avond, welke bedoeld was als •een propaganda voor den socialistischen radio-omroep. De zaal was zeer goed bezet, toen tegen half negen de afdelingsvoorzitter, de heer D Bergman, met een woord van welkom den avond opende. Spr. zeide, ctat het zoo langzamerhand gewoonte was geworden ieder jaar een propaganda-avond te geven en noem de dit zeer noodig. Immers, versterking van het aan tal leden kon de Vara best gebruiken. De voorzitter leidde daarna den spreker van dezen avond, den beer A. de Vries, bij zijn gehoor in en zeide dat hij dus over den omroep weinig behoefde te zeggen. Spr. constateerde als een verheugend feit, dat in dezen tijd van reactie het ledental der afdeeling niet was teruggeloopen en vertelde, dat de vrouwen een bedrag van f40 hadden bijeen gebracht voor de „Houdt Stand-actie" (Applaus.) Spr. dankte hartelijk voor dezen steun. Voorts richtte de heer Bergman een woord van dank tot de vereenigingen welke op dezen avond haar medewerking verleenden en sprak voor elk de zer vereenigingen een propagandistisch woord, hier in den nadruk er op leggende, dat deze voor de be weging noodig waren. Na deze korte inleiding gaf de voorzitter het woord 'aan den spreker van het Hoofdbestuur, den beer A. de Vries. Deze begon met te zeggen, dat dit jaar een jubi leumjaar was. Op 1 November a.s. toch zal de Vara kaar 10-jarig bestaan herdenken en deelde mede, als de meening van het H.B., dat er alle reden voor be stond dit feest op klinkende wijze te vieren. Spr. releveerde voorts de omstandigheden, waarin de Vara bij de oprichting verkeerde. Aanvankelijk waren er niet meer dan 100 leden, die evenwel met leeg handen stonden. Want ze hadden niets! Maar al waren de handen leeg, de harten klopten warm voor een eigen socialistischen omroep. De heer De Vries ging vervolgens in den breede na, wat er in de afgeloopen tien jaren was bereikt en wees in de eerste plaats op liet omroeporgaan, den Radiogids, welke thans in een aantal van 120.000 exemplaren per week wordt verspreid. Dit beteekende aldus spr. een prestatie, welke in de arbeiders beweging nog niet was voorgekomen: vergeten mag immers niet worden, dat dit orgaan er kwam, tegen alle mogelijke verzet onzer tegenstanders in. (Ap plaus). Daarna den zendtijd besprekende, zeide de heer De Vries o.a., dat het de eerste taak was van de Vara zich al strijdende een plaats te veroveren in den aether. En hierin nu verschilt de Vara volko men van de andere omroepvereenigingen, die den zendtijd om zoo te zeggen op een presenteerblaadje thuis gestuurd kregen. Wij hebben den strijd gevoerd tegen alls wat macht heeft in het land: we hebben hardnekkig en taai gestreden en we hebben gewon nen. Maar het heeft lang geduurd. Eerst op 15 Mei 1930 kregen wij onzen zendtijd toegewezen. Spr. sloeg daarna een zijweg m op het glibberige terrein der politiek, waarop wij hem niet zullen volgen, om dat naar onze meening dit afdwalen van den rechten weg niet noodig geweest was om tot het doel te gera ken. Hetzelfde geldt voor den zijsprong, welke de spreker deed in dé richting van de A.V.R.O., en van do andere omroeporganisaties. Mee af te dwalen in die richting lijkt ons als neutraal dagblad niet di rect gewensc.ht. Genoeg zij daarom gezegd, dat spr. het zender vraagstuk uiteenzettende, tenslotte zeide, dat het re sultaat van talrijke besprekingen tusschen de om roepvereenigingen en de Regeering was geweest, dat er in Nederland twee zenders komen, waarop alle vier vereenigingen gelijke rechten zullen hebben (langdurig applaus). Spr. wees er op, dat de Vara jaarlijks een som vn f 700.0000 noodig had tot behoud ook van de 50 uren zendtijd, en vertrouwde dat allo kameraden steun en hulp zouden willen verleenen. als die wer den gevraagd om de microfoon in dienst te. blijven stellen van de democratie. Het gaat om onze vrijheid, aldus besloot spr.: een vrijheid, welke wij zonder strijd niet kunnen verove ren. (Applaus). Allen tesaam dus achter de roode vaan om krach tig op te marcheeren naar een beteren tijd voor het Socialisme (langdurige tocjuchingen). Hierna werd begonnen met de afwerking van het meer huishoudelijk gedeelte van het programma. Voor de pauze ging een vroolijke één-acter. geti teld: „Een toekomstbeeld", opgevoerd door de Arbei- derstooneelvereeniging „Bergen". Ongetwijfeld werd deze klucht van mevr. G. LoevensJongejan zeer verdienstelijk ten tooneele gevoerd en het was dan ook geen wonder, dat er telkens weer onbedaarlijk gelachen werd. Ofschoon het niet in onze bedoeling ligt ditmaal een serieuse kritiek te geven, omdat de avond niet als zoodanig is bedoeld, hebben we met genoegen kunnen constatecren, dat de vereeniging ongetwijfeld vooruit gaat en het deed vooral prettig aan, dat de regie meer zorg aan de details had be steed. Alleen het tempo, daar ontbrak nog wel wat aan en moet in een klucht veel hooger worden opge voerd. Men is echter op den goeden weg! Na de pauze hebben we kennis kunnen maken met de jonge afdeeling Bergen van den N.A.S.B. Laten we dadelijk zeggen, dat die kennismaking een zeer aangename is geweest. De leider, de heer T. G. Nol zelf een uitmuntend gymnast is er in geslaagd in korten tijd van een drietal klassen (dames, heeren en kinderen) zeer wel aanvaardbaar werk te laten zien. Aan de details, het opkomen, de afwerkjng der oefeningen en het afmarcheeren was de zoo hoog noodige zorg besteed. Prettig; want nu deed het geheel zeer correct aan. De stof der oefeningen was niet te zwaar gekozen en juist daarom werd zij volkomen beheerscht. Wij zullen later de kennismaking gaarne hernieu wen; overtuigd als we er van zijn, dat onder deze deskundige en serieuze leiding zich ongetwijfeld een gymnastiekvereeniging ontwikkelen zal, welke er wezen mag in alle opzichten. De rhythmische oefeningen (Dalcroze in een vrije bewerking) vormden een mooi slot van een uitmun tend geslaagde avond. En daarna noodde de Sonnv- band de danslustigen binnen in den tempel van Terpsichore! Z IJ PE PETTEN. Vrijdagavond had in café Vriesman een ontmoe ting op het groene laken plaats tusschen een 5-tal Schoorlsche spelers en 6 Pettemers. Voor Schoorl speelden de heeren Duin, Greup, Schuit, Stam. en Wigman, terwijl voor Petten de heeren H„ A. en J. Eriks, J. P. Geensen, D. Kuiper en H. Vriesman uitkwamen. Mocht het spel in 't algemeen niet op beijzonder hoog peil hebben gestaan, aan spanning hesft het niet ontbroken. Van de 22 partijen won Schoorl er 14 en nam een voorsprong van ruim 100 pranten. A. Eriks maakte met 25 punten de hoogste serie, ter* wijl de heer Geensen het hoogste gemiddelde, nl« 6 in een partij behaalde. Nirtsavond. Toen de voorzitter van Algemeen Belang, de heer H S. Eriks, den tweeden gezelligen avond opende, kon hij met vreugde constateeren, dat een talrijk publiek was opgekomen. Tevens greep hij de ver welkoming aan om een dringend beroep te doen op de aanwezigen tot versterking der vereeniging, dia in werkelijkheid het algemeen belang nastreeft. Na deze korte inleiding werd de bonte rij van' voordrachten, tooneelstukjes enz. geopend met een één-acter, getiteld „Misrekening". Dit stukje, inge* studeerd onder leiding van den heer C. Vriesman, werd uitstekend vertolkt. Trouwens dit mag even-< zeer gezegd worden van de vele andere nummertjes, waarbij we dan natuurlijk rekening houden met de omstandigheid, dat sommigen voor het eerst op da planken stonden. Een opsomming van het gebodene zou ons te veq voeren, volstaan we met te zeggen, dat de rolvast.-* heid weinig te vvcnschen overliet en ook in de spel-i opvatting kennelijk vooruitgang viel te bespeuren* ANNA P AU LOW N Afscheid Ds. S. U. Zuidemia. Ds. S. U Zuidema, die, na zich in ons land nog verder voorbereid te hebben, mettertijd naar Solo (Ned. Indië) vertrekt, om zich met de opleiding te belasten van hen, die zich tot den zendingsarbeid in de overzeesche bezittingen geroepen voelen, nam Zondagmiddag in de, tot de laatste plaats bezette Ger. kerk aan de Molenvaart afscheid van zijn ge meente. Psalm 144 vers 3 „O Heere, wat is de mensch, dat gij hem kent", was de tekst van zijn afscheidsrede, waarin hij wees op de liefde en trouw van God en zijn jAieente voorhield, dat men wel elkander uit het oog zou verliezen, maar dat het geen afscheid was voor den Heer. Na den kerkdienst richtte de predikant zich aller eerst tot Burgemeester Lovink, die met de even eens genoodigde predikanten, Ds. Tollenaar en Ds.. Vorstman, aanwezig was. Spr. zag in het tegen woordig zijn van den burgemeester het symbool, dat in Nederland de overheid de gemeente van. Christus wil beschermen, uitte zijn dankbaarheid .voor de wijze, waarop het gemeentebestuur tegemoet getre den is in de pogingen de nooden der gemeentenaren te lenigen en verzocht zijn gemeente in het gebed' zegen te vragen op het werk van den burgemeester Tot Ds. Tolenaar, vertegenwoordiger van de clas sis Alkmaar, richtte spr. den wensch dat de gemeen te onder zijn leiding weer spoedig een eigen predi kant mocht krijgen en in een slotwoord dankte de scheidende predikant zijn gemeente, de verschillen de vereenigingen, den koster en de kosteres en in het bijzonder den kerkeraad, hoopte dat z'n catechi santen enkel en alleen omdat zij zich geroepen voel den weldra hun belijdenis zouden doen en wensch- te allen den zegen des Heeren. Burgemeester Lovink, nu het woord krijgend, her innerde aan Ds. Zuidema's intrede, ongeveer drie en een half jaar geleden, prees hem en zijn echtgenoote voor de wijze, waarop zij in dezen moeilijken tijd de kerkelijke gemeente hebben geleid, voorgelicht en geholpen, dankte daarvoor namens het gemeente bestuur en 5venschte den scheidende zegen op zijn werk, zegen ook voor hem en zijn huis. Ds. Tollenaar, vasthoudend aan den door Ds. Zui dema gekozen tekst, wees er op, dat deze niet deni gemakkelijksten weg gekozen had, dat het moeilijk: moest zijn den harmonisch gegroeiden band tus schen hem en zijn eerste gemeente te verbreken. Maar, vervolgde spr.. God heeft gewild, dat gij de verantwoordelijke nieuwe taak op u nam: God heeft U gekend. Hij dankte ds. Zuidema voor hetgeen de ze in zijn gemeente verricht, heeft, werk van eeuwige waarde. Op zijn verzoek zongen de aanwezigen den scheidende het laatste vers van Psalm 121 toe. De heer Wisse, ouderling, dankte ds. Zuidema en mevr. Zuidema voor hun vele en velerlei arbeid in de gemeente, het steeds open stellen van deur en hart voor jeugd- en andere kerkelijke vereenigin gen en verzocht allen staande het laatste vers van. Psalms 134 „Dat 's Heeren zegen ou U daal", te zin gen. Voor de laatste maal sprak daarop ds. Zui dema den zegen uit over zijn eerste gemeente, wier eerste eigen herder hij tevens was. De verwachte vorst gekomen. - Bracht tot nu toe weinig verbete ring. - Duitschlanö's betalings moeilijkheden een handicap. - Aanvoeren vrij groot. - Roode kool iets beter in prijs, tot over de f 6. - Gele kool voor een belangrijk deel onverkoopbaar. - Zelfs voor de beste kwaliteit en sorteering wor den zeer lage prijzen besteed. - Zeer slecht ook voor de witte kool. Draait gedeeltelijk door. - Bespot telijk lage prijzen. - Uien lager. - Bieten en peen ook lage prijzen. - Aanvoer groene kool. De Langendijker tuinbouwers hebben den gehee- len winter reeds op vorst gewacht en deze week is het er dan toch van gekomen. De eenige hoop, die zij nog hebben op een opleving is vorst. De groote vraag blijft echter of die brengen zal, wat er van wordt verwacht. Als de uitvoer naar Duitschland niet sterk toeneemt, zal het volgens insiders een ijdele hoop zijn. En dat daarvan, niet veel wordt verwacht, is duidelijk. De vrees van de exporteurs voor de betalingsmoeilijkheden, speelt daarbij een voorname rol, aangenomen nog, dat er een flinke vraag kwam. Afwachten blijft voorshands de bood schap. De aanvoeren aan de twee groote veilingen wa ren in de afgeloopen week vrij groot. Het weer leen de er zich uitstekend voor en over 't algemeen werd op iets betere prijzen gerekend. Van deze verwachting is echter niet veel in ver vulling gegaan. Alleen liep de roode kool iets in prijs op. Gelukkig kon ook alles worden geplaatst, al behoorde veel van het aangevoerde tot het door schot. Voor prima eerste kwaliteit roode kool van een gewicht van ongeveer 1 kilo werd in het begin f 3 tot f 4 betaald, successievelijk kwam daar iets bij, zoodat in het laatst der week f 3.50—4.60 werd betaald. De sorteering van ongeveer 3 pond liep in prijs op van f5 tot ruim f 6. Er zijn de laatste da gen nog partijen verkocht voor f 6.40 tot f 6.60. Zelfs het stortgoed bracht een aardigen prijs op. Voor de grootere kwam per kilo gewicht meer terecht dan voor de kleinere. Ook voor de tweede soort kon van eenigen vooruitgang worden gesproken. Kool van 3 pond monteerdevan f 3—4.50 in 't begin (afwijkend naar de kwaliteit) tot f 3.50—5.50. Iets zwaardere, van 2 kilo, werd voor f 2.80—3.40 verhandeld, de zwaarste werden voor f 2.403 verkocht. Er was voor deze kool vraag uit het buitenland en en ook de binnenlandsche markt vroeg wat meer. Aan beide veilingen werden ruim 100 spoorwagens van 10.000 K.G. aangevoerd. Bij aanhoudende vorst mag worden aangenomen, dat er nog meer zal wor den aangeboden. Voor gele kool schijnt de tijd nog niet gekomen. Het is er het heele seizoen een voortdurende misère mee geweest. Een groot gedeelte van het angevoerde draaide door, was onverkoopbaar. Al deed zich dit euvel in iets mindere mate gelden deze week, het. was echter nog gansch niet geheel verdwenen. Een eenigszins bevredigende prijs bracht zij alzoo niet op en daar er van deze kool een groote voorraad is, wordt dit voor de bezitters ervan een strop. Voor het allermooiste goed van 3 tot 4 pond, kon aanvanke lijk niet meer dan fl1.30 opbrengen; later is daar in een kleine verbetering gekorp^n, toen fl.40fl.SO en voor een zeldzaam partijtje f 2.10 werd betaald, doch de stijging was van geen beteekenis. Voor de grootere kool weer iets minder betaald. Tweede kwa liteit, voor zoover ze een kooper kon vinden, bracht fl—fl.20 op, later een kleinigheid meer. Aan beide veilingen werden rond 50 spoorwagens aangevoerd. Nog slechter liep het met de Deensclie witte kool. De vraag daarnaar is al zeer onbevredigend. Als het buitenland voor deze koolsoort niet aan de markt komt, ziet het er heel slecht uit. Al was de vraag do laatste dagen iets beter, de prijs bleef slecht. Het is een zeldzaamheid als fl.20 wordt besteed. Het over- groote deel, van wat werd verkocht, ging voor f 0.70 tot fl.van de hand. Een belangrijk gedeelte bleef onverkocht en ging naar de koeboeren. Aanvoer 65 spoorwagens. De hoop, dat de prijs der uien bij dit vriezend weer wat zou oploopen, is ijdel gebleken. Mooie gele uien brachten slechts f2—f2.40 op, grove f2.40f2.70. Voor nep werd f 1.50—1.80 betaald, voor drielingen f 0.60 tot fl.50. Aanvoer 20 spoorwagens. Zelfs voor de peen liep het met dit winterweer niet. Voor mooie grove sorteeringen werd niet meer dan f 0.90f 1.30 betaald, voor kleine 60 cent. Voor bieten werd f 1.101.70 betaald, al naar kwa liteit voor mooi klein goed. Grove brachten 60 cent op. Groene kool werd voor f 1.30f 1.80 verkocht.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6