Phillips Oppenheim Kantongerecht te Alkmaar. door Radioprogramma Strafzitting van Vrijdag 8 Februari. E g m o n,4l Binnen. DIFFERENTE RECENTLES. Het was vandaag gelukkig n makke zitting, zonder advocaten en sensatie. Allereerst werd de pieperssmokkelzaak tegen jon geheer Theodorus A., zoon van den Egmond Binner loco-burgemeester, nog eens ter hand genomen en aan gem. veldwachter Kramer gevraagd hoe deze jonge snuiter, die nu niet zoo'n prima indruk had gemaakt, over 't algemeen bekend stond. Nu, deze politicman was niet ontevreden over Theo. Hij was niet lastig en had in 'n zedezaakje (iedere gemeente, die met den tijd mee marcheert, heeft tegenwoordig zedezaakjes) de politie goede diensten bewezen. Rijks veldwachter Minnée blies echter met minder vuur de loftrompet. Hij noemde het jonge mensch, waar tegen ook een instructie is geopend wegens vrij- lieidsberooving van een anderen crisis-controleur, zeer onsympathiek. De ambtenaar behoorde evenmin tot de bewonde raars van Theodorus en requireerde na de noodige cpitiek zelfs niet minder dan f60 boete of 30 dagen Na een niet onverdienstelijke zelfverdediging, waarin echter zwakke punten niet ontbraken, van den jeugdigen verdachte, bepaalde de kantonrechter zijn vonnis op 15 Februari e.k. Alkmaar. DE VERANTWOORDELIJKHEID VAN EEN TRUC CHAUFFEUR IS EVEN ZWAAR ALS ZIJN REUZEWAGEN. De chauffeur Anth Jos. K. uit Oudorp, gem. St Pancras, had onder het berijden van een geweldige Truck het ongeluk een door hem links gepasseerde hakkersbakfiets aan te rijden bij de vluchtheuvel op de Koorstraat te Alkmaar. Natuurlijk had de onge lukkige bakfiets tegen zoo'n geweldenaar niet veel in te brengen en werd schade aan dit voertuig en het daarmede vervoerde „versche cadet je' toege bracht, een en ander ten bedrage van f34.60. 't Is duidelijk, dat de chauffeur, die inmiddels weer van patroon is veranderd, met zich zelf geen snelheids race ondernam om die schade te voldoen, maar de •kantonrechter gaf hem heden nog 'n week uitstel, Is dan die schade betaald, dan zal het vonnis cle ment zijn. 'A;l k m a a r. GELEERD MAAR VERVELEND. De grossier Hendr. B. te Alkmaar, die volgens waarnemen der gemeentelijke Cerberussen Overeen en Webster bij het richtingveran'deren met zijn mo tor op het traject Dirk Duyvelsweg-Frieschebrug niet tijdig door het uitsteken van zijn hand van dit voornemen had doen blijken, kreeg heden nog eens gelegenheid als oud-notariaatstudent zijn wijsgeerige stelligste ontwikkelen ten overstaan van motor agent Webster en werd daarop veroordeeld tot f3 boete of 3 dagen. Er bestaat kans, dat we deze philisoof nog eens in hooger beroep aan de overzijde van de corridor te rug zien. Het gaat hier niet om de knikkers, maar om vastgesteld te zien, wat in de verkeerspractijk in het bijzonder als tijdig moet worden aangemerkt. S.tompetoren, K o e dij k. ONAANGENAME MORGEINVERRASSING. De landbouwer K. Davidson uit Warmenhuizen, was in den morgen van 2 Januari er met vrouw en kind op zijn door een stamboekmerrie bespannen dresseerkar op uit getrokken. Het was nog scheme rig en moeder de vrouw hield een brandende lan taarn aan de hand uit het rijtuig, om de nadering van het vehikel voor tegenliggers aan te kondigen. Plots verscheen echter een qnorme truck met trailer, gechauffeerd door Jac. K. uit Stompetoren, die niet voldoende links uithaalde, zoodat de stam boekmerrie tegen de schoft werd aangereden en zoo danig werd geblesseerd, dat het. dier een niet onbe langrijke waardevermindering onderging. De on- voorzichtigee chauffur, die al eens meer een aanrij ding op zijn kerfstok heeft, stond heden voor boven omschreven feit te recht. Hij was tamelijk goed van den tongriem gesneden, maar het gelukte hem niet den kantonrechter te overtuigen, dat de schuld niet hem, doch Davidson betrof, reden waarom hij werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen en f 1.80 scha de vergoeding voor den wagen. Wat de dure merrie betreft, dit zal hij voor den civielen rechter moeten uitvechten. 0# 22. De raampjes waren reeds half ondoorzichtig van den regen. Haven durfde niet te rooken. Hij zat maar stil en omklemde de leuningen van zijn stoel. Het wa ren momenten van doodsangst. Om de een of andere reden scheen Anna Kastellane zich weer met zijn lot bemoeid te hebben.Wat 't voor zijn bestwei of om hem ten onder te brengen? Wat deed ze in dat huis dat hij juist verlaten had? Waarom kon ze niet met hem mee gaan? Waarom was ze niet hier? Waar om vlogen ze niet samen de lucht in! Hij voelde dat zijn voorhoofd nat was van zweet. Die ellende van wachten! Hij verbeeldde zich dat hij door het besla gen glas twee lichten over het vliegterrein zag aan komen. Een auto! Hij snelde naar den uitgang. Het was een auto die in volle vaart aan kwam rijden en toen stopte. Gedaanten verdrongen zich nu om het vliegtuig. Uit de duisternis kwam iemand aansnel len. Het was Anna Kastellane, gekleed in een lange Russische tuniek over haar avondtoilet en met een astrakan muts op. Ze werd gevolgd door den man met het ingevallen gezicht uit het Hotel de 1'Europe in vliegcostuum, hij zag nog een anderen man, den waarnemer, den piloot in de cockpit volgen. Anna en haar metgezel kwamen binnen, zij viel ademloos in een stoel neer. Haar metgezel schreeuwde beve len van een ijzeren ladder aan het andere einde. Ze begon het raampje met haar zakdoek schoon te ve gen. Er waren andere lichten op het terrein. „God, ik hoop, dat hij opstijgt", snikte ze. Alkmaar. 'N EDELMOEDIG SLACHTOFFER. Door onachtzaamheid van een driewielige motor bakfiets bestuurder de jeugdige expeditieknecht Jurrie H. te Alkmaar werd op 20 Dec. de heer K. Schillings op de Koorstraat nabij Engel Halfs wild affaire, van zijn rijwiel geworpen en drongen dooi de kracht van den val eenige metalen voorwerpen, die de heer Schillings in zijn pantalonzaü bewaard-, m zijn dijbeen. De heer Schillings ondervond daar door heel wat last en zijn herstel vorderde een lan gen tijd Toch was hij niet kwalijk gezind ten op zichte van het onachtzame jongmensch, dat erkende hem niet tijdig opgemerkt te hebben. De kosten der genezing konden gelukkig uit de verzekering worden bestreden en kantonrechter nam bij het bepalen der strafmaat de milde stemming van het slachtoffer in aanmerking, zoodat geen zwaardere straf dan f 5 boete of 5 dagen aan den dankbaren en beterschap I^loovenden verdachte werd opgelegd. S c h o o r 1. DE. RAZENDE MELKRIJDER. In een acuten aanval van snelheidswaanzin stoof op den tweeden Kerstdag de chauffeur-melkrijder J. H. S. te Schoorl met zijn rammelende karos om een gevaarlijken hoek bij den Duinweg, nam daarbij nog 'n gedeelte van de linker weghelft tot grootsn schrik van den onderwijzer Lingeler uit Rotterdam, die met zijn echtgenoote voornemens was een auto tochtje te maken. Hij voelde een schok en bemerkte dat de carburator was geraakt. Voorts vond hij het deksel van een melkbus, dat door den schok vermoe delijk van een der bussen gesjimmied was. Op ver zoek van den heer L. was een ander automobilist zoo vriendelijk het nummer van den onbehouwen melkauto te noteeren, waarop de gedupeerde onder wijzer zich naar den rijksveldwachter Strooker be gaf om aangifte te doen. Toen hij op Strooker stond te wachten, reed de booswicht hem voorbij en lachte hem nog in zijn gezicht uit. De woeste melk rijder was heden gedagvaard, doch niet verschenen, doch in een brief van den burgemeester werd de aandacht gevestigd, op het feit, dafl de verdachte alreeds een aanrijding met doodelijkcn_afloop op zn geweten had. Gevorderd werd alsnu f 50 boete of 30 dagen en volgde, veroordeeiing tot f 30 boete of 30 dagen De mogelijkheid echter dat de veroordeelde in'verzet zal komen is lang niet uitgesloten. MAANDAG 11 FEBRUARL HILVERSUM (1875 M.) Algemeen Programma, verzorgd door de A.V.R.O. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.pl.; 10.30 Het Ensemble Francis Keth, en Gram.pl.; 12.00 Het Cantabilé-orkest o.l.v. E. Beekman en Gram.pl.; 2.00 Orgelconcert door P. van Egmond Jr.; man.v. T. Gerson (alt); 3.00 Voordracht door Kommer Kleijn 3.304.00 Pianorecital G. Hengeveld; 4.15 Gram.pl.; 4.30 Causerie door Max Tak; 5.30 Het Lyra Trio; 6.30 Het Omroeporkest o.l.v. Albert van Raalte; 7.30 Me lodieën van Mont-Martre", programma samengesteld en ingeleid door Mr. H. M. Merkelbach; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Omreoporkest o.l.v. A. van Raalte. m.m.v Zoltan Szekelv (viool); 9.00 Jo van Ammers—Küller: Glans en ondergang van den pruikentijd; 9.30 Het Don-Kozakkenknor (Uit het Gebouw v. K. en W. te Den Haag); 10.00 Uit „Central", den Haag: I. Het Orkest Kasulakow o.l.v. Chr. v. Dinteren; II. Het Hollandsch Strijkje o.l.v. Ch. Dassv m.m.v. H. Grün- hut (zang); 11.00 Vaz Dias; 11.10 Gram.pl. HUIZEN (301 M.) N.C.R.V.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en medita tie; 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst o.l.v Ds. Th. A. Hoen; 11.00 Chr. lectuur: 11.30—12,00 en 12,15 Gram.pl.; 12,30 Amsterdamsch Kamermuziekkwartet en gram.pl.; 2.00 Voor de scholen: 2.35 Gram.pl.; 2.45 Wenken voor de keuken: 3.153.45 Kniples; 4.00 Bijbellezing door Ds. J. Lissenherg m.m.v. sopraan en orgel; 5.00 Gram.nl.: 5.15 Zang Joh. de Heer; 6.15 Gramofoowmuziek; fi.30 Vragenhalfuur: 7.00 Politie berichten en Ned. Chr. Persbureau: 7.15 Gram.pl.; 7.30 Vragenhalfuur: 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gram.il.: 9.00 Lezing; 9.30 Hilversum's Mannenkoor „Apollo" o.l.v. E. Andriessen (om 9.50 Vaz Dias); 10.30—11.30 Gramofoonmuziek. DROITWICH (1500 MA 10.3510.50 Morgenwijding; 11.40 Gram.pl.; 11.50 Voor de scholen; 12 05 Orgelconcert; 12.35 Gram.pl.; „Léon stijgt vlugger op dan wie ook", riep de man haar toe. „Hij is de beste piloot die we hebben," Ze startten, reden hobbelend over het terrein. Plot seling het gevoel van lichtheid. Anna leunde achter over in haar stoel en lachte overspannen. „We zijn los!" riep ze. Niets ter wereld zou Haven op dat moment heb ben kunnen doen spreken. Hij omklemde de leuning van zijn stoel, een zwijgende, overspannen man, luisterend naar het geloei van de machine. HOOFDSTUK XV. Het ontwaken den volgenden morgen was een van de merkwaardigste sensaties van Havens leven. De vliegmachine was buitengewoon primitief ingericht, hoewel de motor zeer krachtig moest zijn. Ër was geen enkel spoor van luxe te bekennen daar ze om gezet zou worden in een borbardeervliegtuig. Er was getracht om voor slaapgelegenheden te zorgen door twee planken met kussens tusschen de leunstoelen vast te maken. Eén van die primitieve couchettes werd door Haven gebruikt, die zijn jas en schoenen had uitgetrokken, de andere door Anna Kastellane Esterhaczy, de man met de ingevallen wangen, had zich met zijn assistent achterin het luchtschip terug getrokken. De gebogen gestalten van den piloot en waarnemer schenen schepselen uit een andere we reld. „Bent u wakker?" vroeg Haven zachtjes. Er kwam geen antwoord. Anna Kastellane lag in haar bontjas gewikkeld vast te slapen. Ze scheen nog precies zoo te liggen als ze den vorigen avond was neergevallen. Haven hield zich aan alles wat hij te pakken kon krijgen vast, bracht zijn kleine handtasch in een kastachtig vertrekje en slaagde er in een beetje toilet te maken. Het koude water maakte zijn oogen helder en versterkte zijn zenuwen. Hij trok zijn das recht en kroop naar zijn plaats terug, juist toen de machine een lange en griezelige glijvlucht maakte. Hij veegde het raampje naast zich een beetje schoon met een courant. Ze vlogen nóg door de wolken en op groote hoogte, doch even, toen ze tusschen twee wolkbanken door gleden, kreeg hij een glimp te zien Egmond a. Zee. UITKOMST VOOR NOODGEDWONGEN STROO- PENDE WERKELOOZE VISSCHERS. De kantonrechter begint nu eens met principale hechtenis te werken, wat vele stroopers uit de visch iooze visschersplaats als een zegen zullen beschou wen, daar zij de hooge boeten toch niet kunnen bij ten en dus verplicht zijn de plaatsvervangende en Ung niet „lekkere" hechtenisstraf uit te brommen De eerste gelukkige was Leendert D., die met n losloopende hond in de Prov. Duinen naar boutjes had gesnord. Volgens zijn diagnose waren echter tei plaatse niet meer konijnen te vangen dan in do rechtzaal, waarop nuchter werd geantwoord dat Leen dan dit gevaar niet had behoeven te loopen Hem werd opgelegd 5 dagen, terwijl Piet Gr., Dirk- zoon, die nog 'n lichtbakkie op zijn debetzij had, in de gelegenheid werd gesteld ter vereffening van za ken 3 dagen op te knappen. Alkmaar, N.-scharwoude, Bergen. VERKEER OF GEEN VERKEER, MAAR HET TEEKEN VOOR RICHTING VERANDERING MOET A TOUT PRIX GEGEVEN WORDEN. Sommige wielrijders zijn nog de dwaling toege daan, dat geen dusdanig teeken is verplicht als er op den rijweg niets te zien of te verwachten is. Maar het is verplichtend gesteld steeds bij verande ring van richting dit teeken op de voorgeschreven wijze te geven, wat ook den machinist Machiel T. te Alkmaar duidelijk w.erd gemaakt door het opleggen van fl boete of 1 dag. De kaashandelaar Cornelis R. uit N.-scharwoude, had zulks als motorrijder bij de Friesche brug te Alkmaar nagelaten. Voor hen is deze ceremonie al reeds door art. 4 van het motor- en rijwielreglement voorgeschreven. De zondaar erkende dan ook eerlijk schuld en werd veroordeeld tot f 2 boete of 2 dagen. Een electricien uit Bergen, Anth. B. J. S., was te Alkmaar in de St. Laurentiusstraat in gebreke ge bleven. Er was geen verkeer en dus achtte de heer Anthonius het armgebaar overbodig. Maar van deze uitspraak werd geen notitie genomen. 1 gulden boete of 1 dag. I.20 BBC-Midland-Orkest o.l.v. Clarck; 2.25 Voor de scholen; 3.10 Gram.pl.; 3.55 Duitsche les; 4.20 Con cert door A. Collins (viool) en K. Cooper (piano); 4.50 De Emlyn Colliery Band o.l.v. D. Williams; 5.35 Het Cedric Sharpe Sextet; 6.20 Berichten; 6.50 en 7.05 Lezingen; 7.25 Handel-concert; 7.50 Lezing; 8.20 Filmmuziek m.m.v. solisten, koor en orkest; 9.20 Vioolrecital I. Menges; 9.50. Berichten; 10.10 Cause rie; 10.25 Het Braso Strijkkwartet; 11.4012.20 Het Casani Club Orkest o.l.v. Ch. Kunz. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.20 Pascal-orkest; 9.05 Om- roepkwartet; 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) II.24—1.20 Concert iut rest. „Wivex"; 2.504.50 Om roeporkest o.l.v. Reeeen; 7.20 Pianorectal; 7.35 Re portage; 8.05 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl; 9.40 Kamermuziek ;10.2011.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M 5.20 Gram.pl.; 6.35 Orkestconcert o.l.v. Weisshaupt; 11.20 Nedersaks. Symphonie-orkest; 12.35 Schram- mel-ensemble, zang en bioscooporgel; 1.35 Gram.pl.; 3.20 Uit Breslau: Omroepkleinorkest o.l.v. Topitz; 5.10 Kinderconcert; 7.30 „Es ruft ein Gong", raadselpro gramma; 8.20 Stauch-Trio; 10.2011.20 Mandoline orkest, Schrammel-ensemble en solisten. I ROME (421 M.) 8.05 Gram.pl.; 9.20 Gevarieerd programma. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Omroeporkest o.l.v. Ga- son; 1.502.20 Gram.pl.; 5.20 en 6,50 Dito: 7.35 Zang; 8.20 Symphonie-orkest; 9.05 Gram.pl.; 9.20 Vervolg concert; 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 en 1.30 2.20 Gram.pl.; 5.20 Omroeporkest: 6.50 Kamermu ziek; 7.35 Gram.pl.; 8.20 Omroeporkest o.l.v. Gason; 10.30—11.20 Cabaretprogramma. DEUTSCHLANSENDER (1571 M). 7.35 Duitsche Operamuziek m.m.v. solisten, koren, en het Omroeporkest o.l.v. E. Kirsten: 9.20 en 10.05 Berichten: 10.20—11.20 Dansmuziek door de „Golde- ne Sieben". van bosschen en dorpen en akkers. Toen waren ze weer in een andere wolkbank en was alles weer uit- gewischt i Haven ging weer zitten en trachtte met het hoofd in de handen zijn gedachten wat te ordenen. Als Anna Kastellane maar wakker werd. Hij zag er te genop met haar te praten. Hoeveel van wat ze hem verteld had was waar? Hoeveel van wat hij gezien had, moest hij gelooven? Dat waren de gedachten, die zijn brein martelden. Hij keek naar de plek waar ze nog steeds lag te slagen. Hij trachtte het merk waardige mengelmoes van confidenties dié ze hem van tijd tot tijd gedaan had te combineeren en er een zekere lijn in te vinden, doch het lukte niet. Hij kon er geen touw aan vast knoopen. Ze beweerde dat ze een spionne was. Ze gaf toe dat ze een cour tisane was. Ze bezat invloed achter de schermen, anders zouden hun avonturen nooit zoover gekomen zijn. Het huis, waarin hij haar gevonden had, haar wonderlijke verschijning in Warschau, haar volmaak te garderobe daar, haar bekendheid met Esterhaczy, haar intimiteit met den vrouwenliefhebber, generaal Grotziwill, haar plotseling opdagen gisteravond in het bordeel er was geen enkele manier om dat alles te combineeren tenzij Enfin, wat ze ook was, dat ging hem niet aan. Als alles geod ging. konden ze over vier en twintig uur in veiligheid zijn. Hij probeerde zichzelf voor te stellen hoe het zijn zou als zijn zending volbracht was en hij zijn ontslag had ingediend. Het was ongelooflijk. De wereld achter hem scheen aan een ander man toe te behooren. De wereld voor hem was een mysterie. Hij scheurde weer een stuk courant af en maakte weer een plekje van het raampje schoon. Ze waren nu tijdelijk uit de wolken en hij keek op een stukje werkelijke wereld neer. Hij keek op zijn horloge. Het was over zevenen. Een streep onnatuurlijk licht be neden kon wel zonlicht zijn. Hij keek er naar. Toen liep hij voorzichtig naar de andere zijde van het vliegtuig, zorg dragende Anna niet wakker te ma ken, en maakte daar een ruitje schoon. Hij keek neer op eenzelfde landschap en zag weer zoo'n vreemden lichtstraal. Hij kroop naar voren en het gordijntje weg trekkende keek hij over de hoofden der beide in elkaar gedoken mannen heen. Hier was weinig te zien, doch wat hij zag was verontrustend... Hij draaide zich om toen hij e. licht geluid hoorde. Anna zat overeind en rekte zich uit. Haar bontjas was af gevllen en de lange tuniek met astrakan hoog aan haar hals scheen haar te benau wen. Ze maakte haar los en keek hem zonder uit drukking aan. „Dit is beter dan de gevangenis, hè?" vroeg ze. „Heel wat beter", gaf hij toe. „Toch zijn er din gen, die me verontrusten. Ik zou graag eens met u willen praten." „O, la, la,dó, spotte ze ongeduldig. „Wat is u toch een raar mensch. U wilt altijd verklaringen hebben. Waarom kunt u niet blij zijn dat u leeft als er zoo veel menschen zijn die u graag den hals zouden DINSDAG 12 FEBRUARI 1935. HILVERSUM (1875 M.) AVRO-uitzending; 5.30 VPRO. 8.00 Gramofoonpl., 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.pl., 10.30 Stafmu- ziek v. h. 5de Reg. Inf. te Amersfoordt, o.l.v. J. R. v. d. Glas; 11.00 Kookpraatjc door Mevr. R. Lotge ringHillebrand; 11.30 Vervolg concert; 12.30 K. ter Abramoff en zijn orkest en gram.pl.; 1.30 Gram.pl., 'i.09 Voordracht door N. Knoop;. 2.30 Vioolrecital E. Lo, -Salzedo, m.m.v. E. Veen (piano); 3.004.00 Kniples; 4.15 Gram.pl.; '4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 Halfuur v. d. jeugd o.l.v. Ds. B. J. Aris; 6.00 Gram.pl.; 7.00 Dansmuziek door „The Ramblers o.l.v. Theo Uden Masman, m.m.v. Annie de Reuver (zang en C. Haw- kins (saxofoon); 7.30 Engelsche les Fred Fry; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Eerste deel van de revue „Hopla..." tekst van J. v. Tol (uit de Plantage-Schouwburg te A'dam); 9.20 „Reizen en Liefde", spel van P. Morand. Vertaling: S. J. G. Premseladen Boer; 10.00 Om roeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. W. Strienz (bas- bariton); 11.000 Vaz Dias; 11.10—12.00 Uit Scala, Den Haag: Ph. Willebrandts and his Boys en het Hon- gaarsche Ensemble „Pégé Josef." HUIZEN (301 M.) K.R.O.-programma. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl.; 131.30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Gram.pl.; 12.30 Orkestconcert en gram.pl.; 2.00 Voor de vrouw; 3.00 4.00 Kniples; 4.15 Zang, en gram.pl.; 5.00 Orkestcon- ccrt; 5.45 Gram.pl.; 6.00 Schlagermuziek; 6.40—7.00 Cursus; 7.15 Causerie; 7.35 Schlagermuziek; 8.00 Vaz Dias; Schlagermuziek; 8.30 Gram.pl.; 8.40 Radiotoo- neel; 9.55 Gram.pl.; 10.00 Orkestconcert m.m.v. violist 10.30 Vaz Dias; 10.35 Gram.platen; 10.45 Orkestcon cert; 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH (1500 M.). 10.3510.50 Morgenwijding; 11.20 Orgelspel S. Torch; 11.50 Voor de scholen; 12.10 Gram.pl.; 12.35 L. Vosel- li's Hongaarsch Orkest; 1.20 J. Mascant en het Troxy- Grand-orkest; 2.25 Voor de scholen; 4.20 Causerie; 4.40 Hogben-trio m.m.v. N. Scott Turner (sopraan); 5.35 B.B.C.-dansorkest o.l.v. H. Hall; 650 Hadelcon- cert; 710 Fransche les; 7.40 Gram.pl.; 7.50 Lezing; 8.20 „Scrapbook for 1921", gev. Radio-journaal; 9.20 Gram.pl.; 9.50 Berichten; 10.10 Causerie; 10.20 Nieuws uit Amerika; 10.35 Het Bovd Neel Strijkorkest; m.m.v. J. Coxon (sopraan); 11.35—12.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.20 Symphonieconcert o.l.v. Labis; 9.05 Zang o.l.v. Bonnaud; 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.201.20 Concert o.l.v. H. Sandersen; 2.204.20 Omroeporkest o.l.v. Mahler; 7.20 Pianorecital; 7.35 Radiotooneel; 8.25 Oude volksdansen; 9.2010.20 Om roeporkest; o.l.v. L. Gröndahl. KEULEN (456 M.) 5.20 Gram.pl.; 6.35 Radiokwintet en vocaal sextet. 11.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt; 1.35 Gram.pl. 3.20 Uit Hamburg, omroeporkest o.l.v. Maasz en om- roepdansorkest o.l.v. E. Bolt; 6.20 Gram.pl. 7.30 Om roepkleinorkest uit Berlijn; 8.20 „Spuk", klucht van Behr. ARegie C. Baumgarten. ROME (421 M.) 8.05 Concert (viool-piano-sopraan-alt); 9.05 Radio tooneel. Hierna: Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Salonorkest o.l.v. Wal pot; 1.302.20; 5.20 en 6.50 Gram.pl.; 8.20 Omroep orkest o.l.v. André; 10.30—11.20 Gram.pl.; 4.84 M.r 12.20 Omroeporkest o.l.v. André; 1.302.20, 5.20 en 6.35 Gram.pl.; 6.50 Zang; 7.05 Schubertconcert o.l.v. Walpot; 8.20 Chopin-programma; 9.20 Hendenking v. d. 13e verjaardag v. d. Kroning van Z.H. Paus Pius XI; 10.30—11.15 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 „Der G'wissenswurm", boerenkemedie met zang, van L. Anzengrubcr; 9.00 Weensche walsen; 9.20 en 10.05 Berichten; 10.20—11.20 Gram.pl. MOEDER EN ZOON ZIEN ELKAAR NA 21 JAAR TERUG. New York: Ernest Hetzel, een 35-jarige man, die in Elzas Lotharingen geboren is, heeft zijn oude moeder teruggezien, na gedurende 21 jaar naar haar te hebben gezocht. Moeder en zoon werden bij het uitbreken van den wereldoorlog van elkaar ge scheiden en alle pogingen elkander weer te vinden, bleven toV heden vruchteloos. Een advertentie, welke Hentzel in een Elzasser blad plaatste, had succes, daar hij een telegram van zijn moeder ontving. afsnijden? Ik ga me wasschen en dan zullen we bespreken wat noodig is." Ze ging zonder zijn hulp, wankelend naar de toiletkamer. Toen ze eenigen tijd later terug kwam, bijzonder frisch er uitziend, waren de couchettes op geruimd en was hij weer verdiept in zijn kaart. Ze ging tegenover hem zitten. „Ik geloof niet dat ik u ooit zal uitleggen, hoe u hier gekomen is", zei ze. „Ik vind niet, dat u het verdient. Het kan me ook niet veel schelen. Ik zal u niet vertellen, wat een prachtige beschermengel ik geweest ben of welke gevaren ik onder de oogen heb moeten zien om uw veiligheid te verzekeren." „En uw eigen veiligheid", mompelde hij. „Een jonge en vrij aantrekkelijke vrouw kan al tijd wel uit moeilijkheden komen. Ik vind u een bij zonder koppig en kortzichtig mensch. Het ver wondert me dat iemand u met een belangrijke zen ding heeft belast.. En bij al tiw stommiteiten begrijpt u vrouwen nog minder dan uw meeste landgenooten doen." Hij keek op en in het koude morgenlicht met het booze fonkelen van zijn oogen, was hij, dat moest ze toegeven, bijzonder knap. „Goed", zei hij, „dan zal ik u geen vragen doen over die wonderbaarlijke heldendaad van u om een groot vliegtuig en een escorte te bemachtigen. Ik zal u ook niet vragen, hoe u me bevrijd heeft van al die lui die het op mijn leven voorzien hadden, maar u zult me toch zeker wel toestaan om ten minste te vragen, waar of u denkt dat we heen gaan." „Naar Holland", antwoordde ze. „Kapitein Ester haczy, die aan boord is en die de eigenaar is van dit vliegtuig het zal ons een hoop geld kosten, tus schen twee haakjes zegt., dat we er waarschijn lijk zonder tusschenlanding kunnen komen, als de wind niet te veel tegen is. Als we een tusschenlan ding moeten maken, moeten we dat riskeeren". „Dus dat idéé van Zwitserland of Italië heeft u opgegeven?" „Ja, Esterhaczy vond het te onprachtisch. De berg streken in het noorden van Italië zijn te gevaarlijk en onze piloot weet den weg in Zwitserland niet. In Holland zijn we in een land, waarvan de neutraliteit flBoit in twijfel is getrokken. U kunt van daar per boot of per vliegtuig naar Londen gaan en verder waarheen u wilt." „En u?" waagde hij te vragen. „Dat is mijn zaak. Ik heb mijn eigen leven geleefd sedert ik een jong meisje was en ik zal dat blijven doen." Hij keek haar bedroefd aan. Als hij haar zoo zag met haar doorschijnende huid, haar mooie, heldere oogen, haar trotschen mond, haar geheele sfeer van reinheid, schenen de dingen die hij wist, onmogelijk. Hij aarzelde even voor hij sprak. „Wel, wat is er?" vroeg' ze. „U heeft iets op uw hart. Spreek op. Kapitein Esterhaczy zal straks met me willen praten voor hij onzen piloot gaat aflossen." (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1935 | | pagina 7