Het nieuwe incident van Oeal-Oea Italië neemt voorzorgsmaatregelen. Vrachtauto door trein gegrepen. Een boerderij geschonken. Gasbuis gesprongen. Dijkstra en Langedijk naar Oslo. MILLIOENENDANS DER GEMEENTEN. Noodlottige ketelontploffing. Malaria en werkloosheid. LAWINEGEVAAR NOG NIET GEWEKEN. Plaatselijk Nieuws. Nieuwe gemeentesecretaris. Firma GEBR. ROTGANS Marktberichten. üseds twee divisies gemobiliseerd. - Ver scherping van oorlogsmateriaal. ROME: Eet agentschap Stefani deelt offi cieel mede, dat tusschen 5 en 11 Februari twee Italiaansche divisies zijn gemobiliseerd. De als voorzorgsmaatregel voorgestelde op komst van deze contingenten uit de lichting 1911 is, naar het communiqué er aan toevoegt, in de grootste orde geschied. Het Italiaansche standpunt. Nader uit Rome: De door Italië in de afgeloopen week getroffen maatregelen houden o.m. in de mo bilisatie van twee divisies, welke volgens officieele mededeelingen ongeveer 25.000 man sterk zouden zijn. Schattingen, welke de 30.000 man te boven gaan, zou den overdreven moeten worden genoemd en ten cenenmale onjuist. Ook zijn tot nu toe niet meer dan twee divisies gemobiliseerd. De manschappen zullen te Florence en Messina worden geconcentreerd. Bevestigd wordt, dat deze troepenmacht voorloopig niet zal worden ge transporteerd. De bevoegde autoriteiten treffen evenwel alle voor bereidingen om voor het geval de incidenten zich mochten herhalen en aldus aanleiding zouden geven tot een verdere toespitsing van den toestand, deze ge heel uitgeruste troepen direct naar het grensgebied van Italiaansch—Oost Afrika te kunnen zenden, waar reeds sedert eenigen tijd het noodige materiaal en proviand voor groole troepenmachten zijn opgesla- k De in de afgeloopen maanden naar de grensgebie den gezonden Italiaansche vrijwilligerstroepen zijn in het geheel enkele duizenden man sterk. Deze troepen- af deelingen zouden slechts onvoldoende bescherming kunnen bicden aan de door Italië bezette vooruit geschoven posten. Van Italiaansche zijde acht men het daarom van het grootste belang er op te wijzen, dat de getroffen maatregelen uitsluitend van voorbereidenden en de fensieven aard zijn en dat verder noch overdiplo matieke stappen, noch over een militaire actie iets bepaalds kan worden gezegd. Do mogelijkheid van een ultimatum. Wat de mogelijkheid van een ultimatum aangaat verzekert men nadrukkelijk, dat thans geen voor- uemens op dit punt bestaan. Mocht de situatie zich evenwel verder toespitsen en de betrekkingen een critieker karakter aanne men, dan zou het niet uitgesloten moeten worden geacht, dat Italië in het verdere verloop van zaken zal ingrijpen. De chauffeur tusschen trein en auto. Gistermorgen is bij den onbewaakten overweg te Waddinxvcen door den motortrcin, die om 8.10 uit I.eiden vertrekt, een vrachtauto gegrepen, meldt de „Rott." De chauffeur Baars werd uit de cabine ge slingerd cn kwam tusschen motortrein en vracht wagen terecht. Wonder boven wonder liep hij niet temin geen ernstige verwondingen op. Mist en gladheid van den weg, maar tevens het tc laat opmerken door den chauffeur zijn niet vreemd aan dit ongeluk. De treinen in de richting Gouda hadden één uur vertraging. De vrachtwagen was het eigendom van den heer G. Dekker te Nieuwerkerk a. cl. IJssel. De auto was zeer zwaar beschadigd. De motortrein liep lichte schade op. Nu eens wat anders uit Oss. Onlangs is de landbouwwoning van den heer Smits in de Bosschestraat te Oss tot den grond toe afgebrand. Ook een gedeelte van den inboedel en de landbouwinventaris gingen verloren. De bewoner, die niet tegen brandschade verzekerd was, was door het gebeurde totaal geruineerd. Ten einde den gedu peerde weer aan een bedrijf te helpen en zijn talrijk gezin een onderdak te verschaffen, sloegen vele no tabelen van Oss de handen inéén en het gelukte hun gelden voor den bouw van een nieuwe boerderij bij een te zamelen. Het bedrag was niet geheel en al toereikend en daarom hebben verscheidene bouw ondernemers kosteloos materialen beschikbaar ge steld, terwijl anderen belangloos het werk uitvoer den. Zondagavond heeft burgemeester J. F. Ploegmakers de nieuwe woning met stalling en aangevulden in boedel aan de familie Smits overgedragen. Hij prees in zijn toespraak den burgerzin der Osscher bevol king, waardoor het beoogde doel is verwezenlijkt. De bewoners van drie panden aan den Linker-Maasoever uit hun bed gehaald. Gelukkig bijtijds ontdekt. In den nacht van Zaterdag op Zondag bemerkten bewoners van 'n pand in de Transvaalstraat te Rot terdam een sterke gaslucht. Men ging de politie van het bureau aan de Paul Krugcrstraat waarschuwen, die dadelijk een onderzoek instelde. Daarna werd personeel van de gasfabriek gewaarschuwd. De be woners van de panden 19 cn 21 aan de Transvaal straat en van pand 4 aan de Kaapstraat werden ge wekt. In pand 19 raakten de 60-jarige P. J. de Jonk- heere en zijn 10-jarig dochtertje bedwelmd, juist toen men in de woning was gekomen om te waar schuwen. Zij werden naar het bureau nan de Paul Krugerstraat gebracht, waar zij spoedig weer tot bewustzijn kwamen. Opneming in een ziekenhuis was niet noodig. De oorzaak van de gaslucht had men spoedig ont dekt, Een verbindingsbuis naar de hoofdleiding was gebroken, vermoedelijk tengevolge van het zakken van de straat. Hierdoor was het gas in de woningen gedrongen. Dadelijk is men begonnen de gebroken nuis_ te herstellen. In den tusschentijd heeft de poli tie in de genoemde panden toezicht gehouden; dit had vooral ten doel, te voorkomen, dat er vuur of licht werd ontstoken. SCHAATSENRIJDEN. Naar het „Hdbld." verneemt, heeft de Ko ninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders- bond besloten om de rijders Lou Dijkstra en Jan Langedijk uit te zenden naar de wereld kampioenschappen in het hardrijden op de schaats, welke Zaterdag 16 en Zondag 17 Februari a.s. te Oslo worden gehouden. Beiden zullen heden per vliegtuig van Am sterdam vertrekken. Financieele toestand belangrijk ongunstiger geworden. - 689 gemeenten hadden in 1933 een totaal nadeelig saldo van 47 millioen. Door een wijziging in de bewerking van de sta tistiek der gcmeentefinanciën is het mogelijk gewor den de uitkomsten over twee jaren in één publica tie samen te vatten, waardoor de gegevens voor 1934 bijna een jaar vroeger beschikbaar zijn dan anders het geval zou geweest zijn. Er blijkt uit, dat van 1927 tot 1934 de uitgaven van alle gemeenten samen zijn gestegen van f 572 millioen tot f 734 millioen. Het bedrag der schulden is in hetzelfde tijdvak gestegen van f 2.009 millioen tot f 2.510 millioen. Dat de financieele toestand belangrijk ongunstiger is geworden blijkt onder meer hieruit, dat de reke ningen over 1927 van 878 gemeenten nog een batig slot van den gewonen dienst opleverden tot een totaalbedrag van f 30 millioen, terwijl over 1932 dit nog slechts het geval was met 720 gemeenten tot een totaalbedrag van f 13 millioen. In verband hier mede steeg het aantal gemeenten met een nadeelig slot der rekening van 201 over 1927 tot 352 over 1932 en het bedrag dier sloten van f 2.5 millioen tot 8 milioen. Het beeld wordt nog ongunstiger, als men de re keningen zuivert van enkele storende elementen. De op deze wijze gezuiverde rekeningen over 1933 van 609 gemeenten leverden een nadeelig slot tot een totaalbedrag van f47 millioen; van 465 gemeen ten bedroeg voor deze rekeningen het batig slot in totaal slechts f 3.3 millioen. De beschikbare reserves van alle gemeenten te zamen liepen terug van f 87 millioen ou 31 December 1931 tot f50 millioen op 31 December 1933. Het bedrag der Rijks- en provinciale bijdragen en -voorschotten wegens noodliidendheid steeg van f688.000 aan 16 gemeenten over 1927 tot naar raming f5.3 millioen aan 98 gemeenten over 1933. Dat de verhoudingsciifers van de groen der groot ste gemeenten als regel het hoogst zijn en kleiner worden naar gelang zij betrekking hebben op de groepen van kleinere gemeenten, blijkt onder meer duidelijk uit bet bedrag der schulden ner hoofd der bevolking op 1 Januari 1934, welk ciifer voor de groep van gemeenten boven 100.000 inwoners f599 en voor de groep van minder dan 2.001 inwoners f52 belien; voor alle gemeenten tezamen wordt ge middeld f303 gevonden. De machinisten letterlijk in stukken ge scheurd. In Bihar Keresztes aan de Hongaarsch-Roemeensche grens is in een molen een ketelontploffing ontstaan. Twee machinisten werden in den letterlijken zin van het woord in stukken gescheurd. Den eigenaar van den molen werden beide voeten afgerukt, zoodat hij korten tijd later door verbloeding stierf. Verscheide ne arbeiders bekwamen voorts min of meer ern stige verwondingen. Tengevolge van een sneeuw storm konden reddingsmanschappen van het nabu rige dorp niet te hulp komen. DUIKER ONDER WATER GESTORVEN. Door een hartverlamming getroffen. Hamburg. Een duiker, die nabij Borkum bergingswerk in de Noordzee verrichtte, van boord van een sleepboot af, bleef opvallend lang onder water en gaf geen teekens meer met het daartoe bestemde touw, zoodat, men hem tenslotte ophaal de. Zijn uitrusting was niet beschadigd, de lucht toevoer was in orde. doch de man blepk te zijn over leden, hoewel hijzelf geen enkele verwonding bleek te hebben. Door het medische onderzoek werd vast gesteld. dat de duiker tijdens zijn werkzaamheden onder water door een hartverlamming was getrof fen. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Gistermiddag is een 39-jarige drukkersknecht J. H., wonende in de Fischerstraat in Den Haag en werk zaam op een drukkerij in de Lepenstraat aldaar, bij het aanmaken van een kachel, tengevolge van zich ontwikkelende kolendamp, bewusteloos geraakt. Hij moest naar het ziekenhuis aan den Zuidwal worden gebracht. Zijn toestand is echter bevredigend. DE STRIJD IN DEN CHACO. Nieuw offensief te verwachten. La Paz. President Tejado Sorzano heeft ver klaard, dat de Paraguyaansche troepen mogelijk de ze week nog een offensief tegen Villa Montes zul len ontketenen. Men verwacht evenwel, dat de Bo- liviaansche troepen als overwinnaars uit dezen strijd zullen komen. UIT ONZE OOST. Eien zwaar getroffen district. Binnen- landsch Bestuur verstrekt rijst en geld. Aneta meldt uit Tjilatjap: Het district Kroja (tusschen Tjilatjap en Poer- wokerto) is tengevolge van misoogsten over de laat ste drie jaren economisch zwaar getroffen, terwijl de misère nog verergerd wordt door een opgetreden malarie-cpidemic en groote werkloosheid. Overal zwerven er Inlanders langs de wegen. Het Binnen- landsch bestuur is overgegaan tot 't verstrekken van rijst en geld. dit laatste voor het inkoopen van tem pé (volksvoedsel) cn zout. De malariabestrijding ge schiedt door het verstrekken van kinine op groote schaal. Ruim 12.000 personen moeten worden gehol pen. Het Bestuur slaat groote rijstvoorraden in. De bestrijding van de ellende bracht groote kosten mede, waarvoor een som van f 30.000 onttrokken is aan 't weerstandsfonds voor het Regentschap Tjilatjap. Nieuwe verwoestingen en slachtoffers in Oostenrijk. Weenen. In Steinfeld (Korinthië) is een lawine van buitengewonen omvang naar omlaag gestort, waardoor de electrische centrale van het dorp vol komen verwoest werd. De pachter hiervan werd onder de puinhoopen be graven en zal hoogstwaarschijnlijk gedood zijn. Ken bataljon geniesoldaten uit Klagenfurth is naar de plaats van het ongeluk vertrokken. Het geheele dal is van licht verstoken. De schade wordt op min stens 100.000 schilling geraamd. Trostberg. De nieuwe Trostberghuétte aan den Sonntagshorn, ten Westen der Reileralpen, benevens vijf berghutten zijn door een reusachtige lawine vol komen weggevaagd. De lawine was losgeraakt van den 1.960 meter hoogen top van den Sonntagshorn. Door het gewicht van de sneeuwmassa's werd de hut volkomen met den grond gelijk gemaakt. De Trostberghuette, welke reeds op Oostenrijk- sche bodem gelegen is, was dezen winter niet be woond. Op de plaats waar de sneeuwmassa's het dal be reikten, was reeds sdert jaren geen lawine meer neergekomen. Bij Sterzing in Zuid-Tirol werden door een lawine twee houtarbeiders bedolven. Een hunner zag kans zichzelf uit de sneeuwmassa te bevrijden, doch -ie tweede kwam om het leven. In Vorarlberg bij Gaschurn werden twee veestallen en een kapel en een perceel bosch door een lawine meegesleurd. Uit Zakopane wordt gemeld, dat een reusachtige lawine is terecht gekomen op het ijs van het Morskie- meer. Hoewel het ijs een dikte van meer dan een de cimeter had, sloeg de lawine het ijs aan stukken en kwam in het meer terecht. Uit Innsbruck: In het Patznauer dal is de waard van de Jamtalhuette, Joseph Seilner, door een lawine bedolven en gedood. Een record aan wintersport-ongelukken. Naar uit Weenen medegedeeld wordt is Zondag bij de wintersport een record aantal ongelukken voorge komen. In de bergen in de directe omgeving van Weenen kregen niet minder dan 300 skiloopers een ongeluk. 150 hunner kregen zware verwondingen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Schagen. In den loop der maand Januari 1935 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes in gelegd f 11.683.60 en terugbetaald f7.149.12. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f4.534.48. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 8. PAASCHLOTEN. Op de verloting der Vereeniging tot het houden van Jaarlijksche Paaschtentoonstellingen van Vee, alhier, is wederom de Kon. goedkeuring ontvangen. POLITIE SCHAGEN. Gevonden: een handschoen. u,t de OMGEVING DEN HET. DER Naar aanleiding van de ontslagaanvrage wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd van den gemeente-secretaris, den heer J. Kamman,, had de Raad dezer gemeente gisteravond te beslis sen over de benoeming van zijn opvolger. B. en W. haden daartoe de volgende voordracht in gediend: 1. R. Kamman, gemeente-secretaris te Tiel. 2. Mr. Dr. E. van Bolhuis, hoofdcommies-redacteur ter gemeente-secretarie te Hilversum. Van de 21 stemmen verkreeg de heer Van Bolhuis er 12, terwijl op den heer Kamman 9 stemmen wer den uitgebracht, zoodat no. 2 der voordracht werd gekozen. W 1 ER1NGEN Op Vrijdag 15 Februari a.s herdenkt pater Tim merman uit Velsen Driehuis zijn 12V2jarig priester schap. Omreden deze pater hier sinds langen tijd assistent is, zal. op Zondag a.s. dit jubileum alhier kerkelijk worden herdacht. De jubilaris zal op dien dag een feestgave worden overhandigd door de paro chianen uit deze gemeente. Bij de j.1. Zaterdag gehouden gemeentelijke ver huring van landerijen en rietgewassen, was weinig belangstelling. De Leg en Het Leg je aan den weg werden ver huurd voor f210.— per jaar aan D. v. Duin Jz. De overige pcrceelen gras- en rietgewassen werden niet opgeboden. LANGEND IJK NOORDSCHARWOUDE. De burgerwachten cn Bijz. Vrijw. landstormcorp sen hielden Maandag een gezamenlijke schietwed strijd in hotel de Burg te Noordscharwoude. De heer P. Slot Frans sprak een welkom uit tot de deelnemers en in it bijzonder de genoodigde bur gemeester Slot, de hoeren Schelhaas en Reijnders en wethouder Barten. Spr. verheugt zich over de be langstelling van de zijde van het gezag, hetwelk op grooten prijs wordt gesteld en vertrouwd dat deze belangstelling voor de corpsen nog vele jaren moge blijven bestaan. Burgemeester Slot zegt dank voor de aangename woorden en spreekt er zijn blijdschap over uit dat er nog zooveel jonge mannen gevonden worden, wel ke het wettig gezag wenschen te steunen en den moed betoonen zich daarvoor te willen geven. Spr. juichte dezen wedstrijd dan ook toe, daar zij onder ling de band versterkt. Ingekomen was bericht van verhindering van den burgemeesters van Oudkarspel en Zuidscharwoude, den commandant der burgerwacht kapitein Harema ker en den heer Oolders, administrateur van het verbond Alkmaar der B.V.L. Voorzitter P. Slot Frans, releveert daarna het ont staan der burgerwachten en landstorm en zegt, dat het vredelievende instituten zijn, welke niets anders bèoogen dan alleen te steunen het wettig gezag, waarna een driewerf „Leve de Koningin" werd uit geroepen. Van particulieren waren verschillende geschenken ontvangen/welke in dank zijn aanvaard. De uitslag van den corpswedstrijd was als volgt: Burgenvacht Noordscharwoude le prijs met 1394 p.; Landstorm Broek op Langendijk 2e prijs met 1379 p.; verder Burgerwacht Broek op Langendijk 1363 p.; Landstorm Noordscharwoude 1329 p. en Burger wacht Zuidscharwoude 1317 p. Voor de 170 schutters waren 117 prijzen beschik baar. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 763 m.M. Wind- Zuid-Zuidwest. Temperatuur: 5 gr. C. is 41 gr. F. Vooruitzichten: Regen. UNIVERSAL VLIEGENDOOD, per liter UNIVERSAL RATTENDOOD. per pakje CUTRALIN ter verdelging van allerlei ongedierte, per busje HELIOS, per pakje f 1.30 35 ct. 45 ct. 45 ct. Gedipl. Drogist. SCHAGEN. De heer H. Metselaar te Zuidscharwoude sloot dezen geanimeerden avond met woorden van danki voor de verleende medewerking. E E E E E V GO TV A A E D Gladheid en mist. Maandagmorgen, ongeveer 8 uur, kwam aan het Zuideind van den Middenweg de melkauto van den. vrachtrijder B. uit Ursem in botsing met de luxe auto van Dr. P. uit Bergen, met gevolg dat de laatste zoodanig gehavend werd, dat hij door garage Smidt uit Alkmaar moest worden opgehaald. Het ongeluk ontstond doordat B., die uit de ricln ting Alkmaar kwam, juist toen hij bezig was een hem vooruitrijdende wielrijdster te passeoren, pïoti seling de luxe-auto in den mist zag opdagen. B. remde uit alle macht met gevolg, dat hij naar links weggleed en tegen een boom terecht kwam. Ook de heer P. remde en reed rechtuit tegen de auto van den vrachtrijder. Als bijzonderheid kan nog worden medegedeeld, dat Dr. P. hier den Zondag bij een bevrienden arts had doorgebracht en juist dien avond wegens de gladheid van den weg niet was vertrokken, doch, daar ten huize den nacht was overgebleven. Naar men ons mededeelde, waren beide auto's verzekerd. ANNA P AU LOW N A Bonte avond. Zondagavond gaf het gezelschap „De dikke Dahlia'* de „bloem" van het koor der Mozes en Aaronkerk te Amsterdam, een bonte avond voor de donateurs van het orgelfonds der R.K kerk in de Spoorbuurt. Pastoor van der Eern hield bij de opening een korte beschouwing over het orgelfonds, tot welks oprichting „De diklto Dahlia" mede den eersten stoot heeft gegeven. Spr. vertelde van de resultaten clie reeds waren bereikt en deelde mede, dat bij denzelf den voortgang binnen afzienbaren tijd het orgel werkelijk eigendom van de kerk zou zijn. „De dikke Dahlia" oogstte met mooie voordracht kunst, dubbelkwartet, duo- en solozang veel succes en liet ook op komische wijze het leven in de Spoor buurt, meer in 't bijzonder enkele gebeurtenissen op Nieuwjaarsdag, de revue passeeren. In z'n sluitingswoord, vóór het gezellig samenzijn, dat velen nog lang bijeen hield, sprak Pastoor Van der Eem zeer waardcerende woorden tot den pen ningmeester van het orgelfonds, den heer H. op 't Veld, en tot het gezelschap, dat niet alleen dezen avond zoo keurig verzorgde, maar ook des morgens reeds op andere wijze van z'n kunst had doen ge nieten. Het dubbelkwartet zong toen nl. met het kerkkoor en begeleid door den organist van de Mo zes en Aaronkerk, onder leiding van den heer N. Zwarthoed, de mis van H. Cuypers, „Mathildis". ALKMAAR, 11 Febr. Andijvie f 13.20, Bloemendaler kool f 4.507, boerenkool f 0.602.90, groene kool f 2.503, knol- selderie f 2.20—3.80, per 100 stuks, appelen f 12.50 15.50, peren f 35, spruiten f 2.506, witlof I f 4.50 7, II f 1.503.50 per 100 pond, gele kool f 12.30, koolrapen f 1.10—1.50, roode kool f 1.906, uien f 0.70 2.30, wortelen winter f 1.101.60, was f 9.5012 per 100 Kg., prei f 2.706.20, selderie f 0.802.10, per 100 bos. W ARMENHUIZEN, 11 Febr. Aanvoer: 47900 Kg. roode kool le kw. f 2.806.40, 2e kw. f 2.40—4.50, 4100 Kg. gele kool le kw. f 1.10— 1.30, 2e kw. f 11.30, 1900 Kg. D. witte kool le kw* f 0.90, 2e kw. f0.70. 500 Kg. uien f2.50. AMSTERDAM, 11 Februari 1935. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 282 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5761 ch, 2e kw. 4855 ct., 3e kw. 4046 ct. per Kg. slachtge- wicht; 90 melk- en kalfkoeien f 150—200 per stuk; 111 vette kalveren: 2e kw. 4248 ct., 3e kw. 32—40 ct. per Kg. levend gewicht: graskalveren: 82 nuch tere kalveren f35.50 per gtuk; 59 schapen f 1214 per stuk: 406 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90110 Kg. 4243 ct. per Kg. slachtgewicht; zware varkens 4041 ct. per Kg. slachtgewicht; vette var kens 3940 ct. per Kg. slachtgewicht; 30 paarden f 60100 per stuk. AMSTERDAM, 11 Februari 1935. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f3.303.70, idem blauwen f3.60—3.75, id. eigenheimers f2.S03, idem blauwe poters f2.60—2.S0. idem bonte poters f2.60— 2.80, id. Bevelanders f2.60—2.70, IJpolder Bevelan ders f2.402.60, Andijker blauwen f2.502.60. Anna, Paulowna zand f 2.8(13.50, Hillegommer zandaard- appelcn f2.80—3.50 per 70 Kg.. Drentsche eigenhei mers f3.204.S0 per 100 Kg.. Flakkeesche eigenhei mers f2.502.80, id. Roodstar poters f2.50—2.60, Spuische eigenheimers f2.502.80, Fricsche Bor- gers f2.80—3.30, id. Roodstar f2.803, Limburgsche industrie f2.40—2.50 per 70 Kg. ALKMAAR. 11 Februari 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 48 vette koeien f120210, han del redelijk: 3 vette kalveren f36100. per Kg. 60— 90 cent; 113 nuchtere kalveren (slacht) f210; 361 vette varkens (zware) per Kg. 3336 cent. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Februari 1935. 250 Kg. aardappelen: Bevel, f 1.80, uien f 2.20—2.50, drielingen 1—1.20. grove 2.50—2.70. peen 1.301.50, roode kool 2.905.60, doorschot 2.70—4.50, gele kool 11.50, doorschot 11.20, D. witte kool 0.80^—1.40, doorschot f 0.701.10. Aanvoer: 20.000 Kg. uien. 2000 Kg. peen. 36000 Ke. roode kool 80000 Kg. gele kool. NOORDSCHARWOUDE. 12 Februari 1935. Uien 2.102.40. drilingen 0.701. grove 2.502.70, gele nep 1.90. peen 0.801.30. kleine 0.70. Kroten f 0.80—1.50, roode kool f2.80—6.10, witte kool, ds. f2.30—5.20, gele kool f 1—1.80, doorsch. f 1 1.40, D. witt kool f 0.80—1.50, doorsch. f 0.70—1.10. i

Schager Courant | 1935 | | pagina 2